Diskusní fórum » Buštěhradská halda - archiv » Halda

Neděle 14.8.2022

 

Buštěhradská halda - archiv: Halda

Halda

Zaslán uživatelem/kou: Laďa

Datum: 24. 01. 2006 22:33

To jsem zvědav, jak naše zastupitelstvo ustojí tu záležitost se znovuotevřením haldy. Koupil jsem si tu dům, odbor životního prostředí v Kladně mě tehdy ujistil, že halda je pod kontrolou a nic už se na ní neděje, a teď tohle!! Jestli se do haldy rýpne, začne tu být zase nezdravé prostředí a lidi se odsud začnou stěhovat, kdo nám bude kompenzovat snížení tržní hodnoty nemovitostí? Firma REAL leasing? Město Buštěhrad?

Re: Halda

Zaslán uživatelem/kou: Ivana

Datum: 25. 01. 2006 09:15

Jsem také jedním z těch, kreří si zde v loňském roce koupili dům. Nebýt akce pana Pobřísla ze Stehelčevsi ani o chystané podivné sanaci haldy nic nevím. Proč se má halda rozvrtat, když se má zlikvidovat jen 15% odpadů ? Má to vůbec nějaký smysl ? Myslím pro občany a životní prostředí dotčených obcí. Nemá celá akce jen pozitivní ekonomický přínos a zajištění příjmů na 20 let pro firmu Real leasinG ? Jako občan Buštěhradu touto cestou vyjadřuji svůj kategorický nesouhlas a věřím, že naši zastupitelé udělají všechno proto, aby tomuto hazardování s lidským zdravím, životy a majetkem zabránili. O sanaci haldy jsem hovořila se svými sousedy, kteří, tak jako já, si loni koupili v Buštěhradu dům a ani jeden z nich to neviděl jako dobrý nápad - všichni byli zděšení a jsou připraveni proti tomu vystoupit. Udělejte to všichni, prosím !!!!!

Re: Halda

Zaslán uživatelem/kou: stehelčovák

Datum: 06. 03. 2006 19:51

Sem rodilí stehelčevák a na haldu v jejim rozkvětu si velmi dobře pamatuju a přirovnání k písečný bouři když se zvedl vítr je přesné asám sem jako kluk na haldu chodil a viděl na vlastní oči zasypávaní asi 8 vozů vlaku s opravdu kouřící a cmrdícím obsahem včetně vozů to zahrnuli do předem připravené díry nemluvě o hromadách nemocničního odpadu včetně lahví s lebkou a nákladní vozy až z Ústí nad Labem??!!! Jestliže dnes v těchto mrazech pujdete na haldu tak nahoře je několik ostrůvků kde je to jako na jaře a z haldy se vesele kouří.Takže jakmile dotoho hrábnou a dostane se tam vzduch tak je konec a nějaký rozbory nějakejch dobře zaplacenejch odborníků nanic nehledě na nulovou cenu našich majetků a zdraví naše a hlavně dětí.

Re: Halda

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 28. 04. 2009 19:31

Halda jako by spala. Halda však žije. Tříoké modré veverky skáčou po haluzích jinamů trojlaločných, růžový lichonohý mlok čeká na slunéčko osmitečné. Je klid,jen vánek si pohrává s trávou. Jaká asi bude letos úroda... Odstraňovači staré ekologické zátěže také nespí. Halda je vzrušuje a nedává jim spát, kontaminace nekontaminace. Na severu zejí jámy po nekvalitním uhlí a lační po našich kyanidech. Náklaďáky a bagry vrčí nedočkavě, jen se zakousnout... Tuhle jsme vykoumali jakési věcné břemeno pro zmíněné adepty na odtěžování haldy. Podstatou je neodtěžovat plošně vršek haldy, ale pořádně jí dloubnout do žeber. V hradbě na obzoru by tak vznikla hluboká údolí a na některých místech by se zase navršily vršky. (Jeden z nich, samozřejmě ten nejvyšší, už předem Jitka pojmenovala Buštěšovkou.) A mezi kopci krzevá údolíčka bychom tak konečně viděli zase na sever. A to jen proto, že tu bude naše buštěhradské předhůří Českého Středohoří! Není to námět k zamyšlení? Asi ne, co? Ale zlatokopy by to odradit mohlo, ne? JB

Re: Halda

Zaslán uživatelem/kou: náplava JZ

Datum: 04. 05. 2009 12:26

No možná to odradí i potencionální kupce našich nemovitostí. Šikula.

Re: Halda

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 04. 05. 2009 20:52

Možná je odradí Váš smysl pro humor, vážená JihoZápadní náplavo. Budete pak muset šikovně vydělat majlant na něčem jiném, co? Ale, už jste slyšela o nápadu udělat na severním svahu haldy lyžařské středisko s osvětlenou sjezdovkou? Tenhle kladenský nápad by pak mohl nalákat nějaké sportovce! Držím palce. náplava JB (JihoBýchodní)

Re: Halda

Zaslán uživatelem/kou: náplava JZ

Datum: 06. 05. 2009 20:03

Ten nápad je báječný. Dokonce by se ušetřila elektrická energie za lanovku!!! Halda by to zvládla z vlastních zdrojů. :-)

Re: Halda

Zaslán uživatelem/kou: náplava JZ

Datum: 06. 05. 2009 20:03

Ten nápad je báječný. Dokonce by se ušetřila elektrická energie za lanovku!!! Halda by to zvládla z vlastních zdrojů. :-)

Re: Halda

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 09. 05. 2009 02:07

Máte pravdu, milá n.JZ, energie je halda jistě plná. Slyšel jsem, že možná také někde uvnitř hoří! Každopádně by to byla první vyhřívaná sjezdovka v únii! Možná i na světě :)

Re: Halda

Zaslán uživatelem/kou: J.Z

Datum: 12. 05. 2009 18:38

Ted jen vymyslet jak pořídit sníh, který neroztaje. Ale věřím, že vy by jste na to přišel milý Blesku.:-)

Re: Halda

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 13. 05. 2009 08:51

Drahá JZ, sníh, to je přeci hračka! To se vezmou vejce, rozlousknou se chytře tak, že v jedné polovině zbyde žloutek a v té druhé nic. Žloutek odložíme na bábovku a soustředíme se na to, co nám upadlo do mísy. Vezmeme kupříkladu metlu a sešleháme to jak o Velikonocích dívčí lýtka. A když budeme trpěliví, tak máme krásný sníh! A pakliže fakt halda topí, tak si můžeme vytvořit třeba celou pusinkovou sjezdovku :) SKOL! JB

Re: Halda

Zaslán uživatelem/kou: J.Z

Datum: 13. 05. 2009 09:13

Že Blesk snídá každé ráno vtipnou kaši a po celý den si pak dává nááášup?!?!? Až se budou nabízet sněhové toxické pusinky (nový druh) ráda bych se přišla juknout jak vypadá Blesk s několika hlavama a končetinama jak spider. Pokud tedy přežije. Chááá.

Re: Halda

Zaslán uživatelem/kou: J.z

Datum: 13. 05. 2009 09:15

Asi už sem nebudu nic psáát. Takhle z toho vznikne diskusní seriál a na víc bez sledovanosti.(Blesk totiž musí mít imrvére poslední slovo). Blééé

Re: Halda

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 14. 05. 2009 00:23

Tak jóó...tak teda končíme...hmm...bylas' dobrá. ;) A s tím Bleskem nakonec, to máš pravdu. Asi dost otravuju. Tak pardon všem, kdo to museli louskat. Tak na veselou shledanou!

Re: Halda

Zaslán uživatelem/kou: J.Z.

Datum: 31. 05. 2009 20:11

Nějak mrtvo... :-) Blesk ted nemá co komentovat. Kyš kyš

Re: Halda

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 01. 06. 2009 08:12

Trochu J.íZ.livá poznámka, ne? To si někdo při neděli udělá čas, a než by pomohl na hřišti s dětským pravěkem, tak provokujeme slušný lidi, že ano? Nebo jsme bez nápadu? :) Ba ne, měl jsem toho poslední dobou dost, nebylo moc času. Ale byli jsme na Muzejní noci a koupil jsem si tam brožurku o haldách na Kladensku. Je to moc zajímavé čtení. Např: "V rámci projektu "Obnova krajiny Kladenska narušené dobýváním" byl hlavním řešitelským pracovištěm Ústav pro ekopolitiku, o.p.s." A v týmu vědeckých celebrit jsem našel i MUDr.Víta Zavadila, Buštěhraďana, se kterým se osobně znám již od mých "buštěhradských začátků". A tak mě napadlo, jestli by nám tady neprozradil, co je okolo "naší haldy" nového (přestože z výčtu zkoumaných hald byla ta buštěhradská vyňata, neboť není "důlního původu"). Tak co, Vítku? Co ty na to?

Re: Halda

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 08. 11. 2011 10:10

Vážení spoluobčané, doporučuji Vám vyzkoušet procházku kolem tzv. buštěhradské haldy! Je to učiněný balzám na nervy užívaný v objetí teplých podzimních barev. Vy, kteří jste se po severovýchodním úpatí ještě nikdy neprošli, neváhejte! Nejlepší přístup (vhodný i pro dětské kočárky, bicykly i pejsky) je od Náměstí severním směrem k pivovarskému sklepu (ke křížku), odbočit doprava a hned za trafostanicí doleva do polí. Dál po vyježděné stopě k haldě a po okružní cestě vpravo z kopečka (nejstrmější část). Procházka pak vede po vrstevnici na Stehelčevsí, přiblíží se Vrapicím a stáčí se pomalu nahoru k tunelu v haldě. Zde je nutno upozornit, že jste na cizím pozemku, tedy se podle toho také chovat. Vycházka končí ve střeženém vjezdovém areálu skládky, takže ...pokud by byly nějaké problémy s ostrahou...je vhodnější vrátit se zpět stejnou cestou. Myslím, že ta krása podzimní (ale i zimní, jarní ...) přírody stojí za to. Poznámka: Pokud na cestě nebo na úbočí haldy potkáte nějaké podivné vozidlo či zahlédnete-li ve stráních shrbené postavy, nebojte se, žádní hlídači to nejsou! Jsou to jen prospektoři - hledači, kteří na haldě "těží" ze staré strusky kusy železa do sběru. Dráždit tyto velmi přizpůsobivé občany zbytečným upozorňováním na sysifovský úděl bych však nedoporučoval. Možná by bylo na místě upozornit spíš policii. Nejenže "těžaři" vyjezdili cestu v osetém poli (majiteli to nevadí?), ale začali už i sem vyvážet hnusné odpadky i části rozebraných aut a objevily se také již tradičně oloupané izolace z ukradených kabelů. A to je vždycky počátek velké divoké skládky, která by tenhle zapomenutý kout přírody mohla naprosto zničit. Jiří Blesk

Re: Halda

Zaslán uživatelem/kou: Angel Mia

Datum: 10. 04. 2012 10:25

Jiří Blesk napsal/a: ------------------------------------------------------- > Možná je odradí Váš smysl pro humor, vážená > JihoZápadní náplavo. Budete pak muset šikovně > vydělat majlant na něčem jiném, co? Ale, už jste > slyšela o nápadu udělat na severním svahu haldy > lyžařské středisko s osvětlenou sjezdovkou? Tenhle > kladenský nápad by pak mohl nalákat nějaké > sportovce! Držím palce. > náplava JB (JihoBýchodní) Člověk by pomalu řekl, že za slovy "vydělat majlant" se opět skrývá primitivní česká závist...

Re: Halda

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 21. 06. 2012 10:43

Madona mia, andělíčkumůjstrážníčku, koukám, že ani tři roky nestačily na pochopení nadsázky, se kterou jsme debatu s "agentem J.Z." tehdy vedli! Proto znovu upozorňuji, že "předhůří Českého středohoří", stejně jako "tříoké veverky", byla legrace ...sjezdovky sice ne, ale patří do kategorie "kladenské metro" ... a osmička vypadá tak trochu jako sněhulák. (Je škoda, že se na buštěhradském webu dají najít jen "prastaré" informace. Na haldě i okolo ní se jistě stále něco děje, podobně jako okolo záměru stavby BPS.)

Re: Halda

Zaslán uživatelem/kou: chewelle

Datum: 17. 04. 2016 13:38

Vyčistit Buštěhrad. Není-li ti téma cizí, sdílej prosím video. https://www.youtube.com/watch?v=pKjbfP9cEf4 TNX.