Diskusní fórum » Buštěhradský zámek - archiv » petice

Neděle 14.8.2022

 

Buštěhradský zámek - archiv: petice

petice

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 15. 06. 2012 07:32

Obsah petice ke Středočeskému kraji za záchranu buštěhradského zámku, iniciované Danielou Javorčekovou a Jiřím Janouškovcem, je více než jasný. Laicky řečeno, je potřeba reagovat na to, že krajské zastupitelstvo již jednou rekonstrukci zámku odsouhlasilo, a je přinejmenším podivné, že se od tohoto svého rozhodnutí náhle distancuje. Pravděpodobně nezákonné počínání bývalého krajského hejtmana je sice trestuhodné, ale jde zásadně o osobní odpovědnost, takže není důvod, aby najednou krajské zastupitelstvo "trestalo" naše město naprostou změnou svého původního usnesení. Je potřeba trvat na stávající smlouvě a bránit se předčasnému odstoupení od původně dohodnutých termínů a postulátů. A jen jednotný postoj všech občanů a institucí, jimž není osud zámku lhostejný, může zvrátit momentální situaci zpět na dobrou cestu, kterou se Buštěhrad již mnoho let ubírá.

Re: petice

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 15. 06. 2012 12:46

Takže petici je zatím možno podepsat ve vestibulu školy, v krámku vedle školy, v Hotelu Buštěhrad, během dneška se objeví v Pelíšku, ve školce, a na dalších místech - informace doplníme. Samozřejmě na MěÚ v rámci úředních hodin. Díky!

Re: petice

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 19. 06. 2012 17:11

Na internetu je petice k podepsání zde: http://www.petice24.com/zamek_bustehrad Dále přibyla v knihovně a v zelenině u p. Vinkla.

Re: petice

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 20. 06. 2012 08:08

Petice je také k dispozici ve vchodech družstevního domu v Zadním konci ("panelák v Zadňáku").

Re: petice

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 22. 06. 2012 20:39

Vážení přátelé, občané. Podpisy, které nashromáždíme k datu 26.6. budou sesbírány, aby sečtené k tomuto datu, byly předány na Středočeském kraji k rukám hejtmanky dne 27.6., aby případně ovlivnily možné a reálné hlasování na zasedání kraje 28. 6. o odstoupení od smlouvy mezi Stř. krajem a městem Buštěhrad. Pokud to tedy bude jen trochu možné, předejte podepsané archy po 18,00 hod., dne 26. 6. buď mě nebo Daniele J. Je škoda, že nemáme více času. Pokud budou i po tomto datu další podpisy, můžeme je dodatečně připojit. Je však důležité upozornit na vůli občanů ještě před zasedáním kraje. O naší občanské aktivitě se již psalo v Kladenském deníku. Všem, kteří se angažují bych rád poděkoval. Jiří J.

Re: petice

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 27. 06. 2012 17:03

Dnes ráno jme petici odvezli paní hejtmance (1005 podpisů!). Avšak stále pokračuje - můžete dále podepisovat (především na internetu). Děkujeme všem! Paní hejtmanka nás ujistila, že zatím nebudou o zámku rozhodovat a nechají to novému krajskému zastupitelstvu, které vzejde z podzimních voleb.

Re: petice

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 09. 12. 2012 20:13

Noví radní kraje již byli upozorněni autory petice na petiční snahu o záchranu rekonstrukce krajské části zámku. Někteří radní vyjádřili podporu, jiní jsou zdrženliví a ostatní mlčí. Těch opatrnějších je zřejmě více. Uvidíme do jaké míry zaintervenuje oficiálně MěÚ a s jakou akčností.