Diskusní fórum » Buštěhradský zámek - archiv » Kauza Rath a Buštěhradský zámek

Sobota 20.4.2024

 

Buštěhradský zámek - archiv: Kauza Rath a Buštěhradský zámek

Kauza Rath a Buštěhradský zámek

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 28. 05. 2012 15:57

Nejnovější informace ohledně Buštěhradského zámku http://www.novinky.cz/domaci/268861-stredocesky-kraj-zrusil-zakazku-na-rekonstrukci-zamku-v-bustehradu.html

Re: Kauza Rath a Buštěhradský zámek

Zaslán uživatelem/kou: Miroslav Čermák

Datum: 28. 05. 2012 18:16

Brífink po jednání rady Středočeského kraje: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/178874-kraj-rusi-zakazky-za-2-miliardy-vcetne-rekonstrukce-bustehradu/ Má-li paní zastupující hejtmanka pravdu ohledně případu, kdy se se stavebními pracemi nezačne, vrátí se balvan v podobě zámku opět do vlastnictví města. Pěkně se tu vracíme v čase...

Re: Kauza Rath a Buštěhradský zámek

Zaslán uživatelem/kou: Lukáš Jirkovský

Datum: 28. 05. 2012 22:40

Tak a máme po zámku. Všechno úsilí, práce, všechny nápady, představy a touhy byly spláchnuty do záchoda. Omlouvám se dopředu, toto vyjádření bude možná trochu nevhodné, mluvím v návalu emocí. Dnes jsem po pár dnech opět zabrousil k tématu zámku. A bohužel jsem se dozvěděl, že kraj, jeho vedení, se zachovalo jako banda těch největších zbabělců! Zruší rekonstrukci, zatrhnou dotaci, a zámek zase hází na bedra města. Budí to ve mě dojem, že nejspíš celé vedení kraje má doma podlahy a krabice plné peněz a tak se zmateně snaží zbavit všeho, co by mohlo být prověřováno. Znovu se omlouvám, že se v této většinou slušné diskuzi vyjádřím takhle, ale je to hnus! Opravdu mě to rozčílilo. Samozřejmě, že jako všichni jsem tak nějak tušil, že s rozpoutáním této kauzy se situace kolem zámku zkomplikuje, ale... pořád jsem tak nějak doufal. Ale teď? Zámek nejspíš bude po dobu dalších několika let pouhou rozpadlinou, barabiznou... a z toho je mi vážně smutno.

Re: Kauza Rath a Buštěhradský zámek

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 29. 05. 2012 09:36

Co na to říci? Asi jen, že jsme vážně smolaři! :D Když už to vypadalo, že se tu aspoň něco podaří, tak přijde tahle rána. Jsem zvědavá, co teď udělá vedení města, které na jaře tvrdilo, že nemůže rychle dodělat úřad na zámku, protože má s Krajem domluvené, že naše přípojky se "svezou" s krajskými přípojkami....takže teď to zase budou muset řešit sami, a pokud možno rychle. Ale jsem ráda aspoň za spodní park. Tam se stále pracuje (zřejmě to jde z jiných peněz), ohradní zdi už jsou skoro opravené, sázejí se nové stromy, na svahu jsou již vysazeny kvetoucí rododendrony, dělají se cestičky, bude tam i dětské hřiště, vypadá to fantasticky.