Diskusní fórum » Buštěhradský zámek - archiv » Den otevřených dveří

Úterý 16.4.2024

 

Buštěhradský zámek - archiv: Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 15. 12. 2011 08:25

Na veřejném zasedání MZ dne 13. prosince t. r. bylo oznámeno, že bude umožněna prohlídka rekonstruovaných prostor západního křídla buštěhradského zámku. Po dohodě s provádějící firmou byl zvolen termín 11. ledna 2012 mezi do 15 do 18 hodin (přislíbeno bylo i možné prodloužení tohoto intervalu podle zájmu návštěvníků). Vzhledem k tomu, že se jedná o prostory před dokončením, lze se prohlídky zúčastnit bez obav. Přesto však zůstává i nadále areál zámku staveništěm, proto dbejte pokynů organizátorů.

Re: Den otevřených dveří

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 07. 01. 2012 13:19

Ano, termín platí.Už to visí i v aktualitách.Vezměte si dobré boty, je tam špína. Ale výtah už jezdí:) Připravte se na to, že je to ještě pořád stavba. Stále čekáme, až vedení města zařídí určité věci, bez kterých se to nemůže dodělat, i když k dokončení scházi tak maximálně měsíc. Škoda :-/

Re: Den otevřených dveří

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 12. 01. 2012 01:31

Dobrý den, dnes jsem navštívila Den otevřených dveří na zámku a byla jsem vskutku velmi mile překvapená.Chtěla bych touto cestou poděkovat Daniele Javorčekové, která po celou dobu konání akce byla k dispozici návštěvníkům. Ve stavebním oboru jsem sice laik , ale podle toho co jsem viděla zbývá k dokončení prostor, kde má sídlit úřad města opravdu malinký krůček.Byla jsem ale velmi znepokojena fakty, které sdělovali pracovníci stavby, že se už několik týdnů v prostorách stavby s prací nepokračuje.Ptám se tedy vedení města Buštěhrad, proč se nepokračuje na dokončení prostor a dál se hazarduje s trpělivostí rodičů, kteří potřebují své děti umístit do MŠ, jejíž rozšíření závisí na dokončení úřadu na zámku? Přibližně za 6 týdnů proběhne zápis dětí do MŠ a jsem velmi zvědavá, kolik bude moci paní ředitelka MŠ nabídnout nových míst ve školce.

Re: Den otevřených dveří

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 14. 02. 2012 14:19

Článek Romana Hájka o zámku a dnu otevřených dveří zde: http://isotomasaltans.blogspot.com/2012/02/navrat-zivota-do-bustehradskeho-zamku.html

Re: Den otevřených dveří

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 08. 05. 2013 20:51

Tak si nám udělali den otevřených dveří ... Vzhledem k tomu, že 16 - 18 hodin (takhle při pondělku) je poněkud bezohledný interval pro leckterého zaměstnaného člověka, tak si myslím, že je to stejná informace, jakože zabili Ferdinanda ... Také jsem slyšel, kterak museli občané pokorně čekat na návleky, aby snad selským opánkem neposkvrnili majestát oněch vrchnostenských kanceláří. To je asi vzpomínka na to, jak se na chodbách ÚV onehdá našlapovalo bosky špičkách a v také zásadně ve vystrašeném předklonu. Čekají nás ještě pěkné časy ... (a nikdy jinak?) Škoda také, že jsem nemohl vyslechnout pochvalně populistický výklad o rekonstrukci od pani starostky, prý byl opravdu dojemný. Jen mi nejde do hlavy, proč ... namísto Daniely Javorčekové, která záchraně zámku obětovala kus života ... mluví o zámku právě ona, která byla zásadně proti tomu, aby město zámek koupilo a zachraňovalo, vzpomínáte?! Připadá mi to trochu jako chlubení cizím peřím. JB

Re: Den otevřených dveří

Zaslán uživatelem/kou: Jan Šnytr

Datum: 26. 02. 2014 15:03

Čest "Zdravici"... Bože to je výraz. Připomíná mi to rysem doby minulé...