Diskusní fórum » Bezpečnost v Buštěhradě - archiv » bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Čtvrtek 25.4.2024

 

Bezpečnost v Buštěhradě - archiv: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Veronika Kühnelová

Datum: 05. 03. 2007 17:00

Vážení, jsem obyvatelka TYRŠOVY ulice a jelikož bydlíme skoro na samém konci Buštěhradu, máme smůlu, jelikož naše "spravedlivé" vedení se pravděpodobně rozhodlo, že nás z tohoto konce obce chce vyštvat, a to všemi dostupnými prostředky. V prvé řadě nemáme ABSOLUTNĚ žádné chudníky, které by nás dovedly bezpečně až k domu ( naivně jsem si myslela, že obec JE POVINNA zajistit bezpečný přístup k domu, když bydlíme u silnice ) a lidé znalí Tyršovy ulice mi jistě potvrdí, že silniční provoz v této části obce je "nadměrný" - nenapadá mě ten správný výraz.Bohužel máme děti.Proč bohužel? Protože staršímu je sice 6 a sám nechodí ven - JESTĚ, ale dlouho to nepotrvá a bude. Ale klouček nemá KUDY jít, aby ho nesmetlo auto v té nejhorší zatáčce, co tam je.Mám počkat, až nás někdo přejede, když jdu v popzdních hodinách s dětmi domů? Mám počkat na smrt mého dítěte? Co se týče ZÁKAZU VJEZDU nákladním autům - tento zákaz je IGNOROVÁN jak ze strany řidičů, tak ze strany zastupitelstva - x-krát jsem tam volala a bylo mi sděleno, že toto je v kompetenci policie( to je fajn, o nic, co vysloveně nemusím, se přece zajímat nebudu, že?, i když jsem byl zvolen, abych zájmy obce bránil, že?). Tiráky, které nám zakryjí výhled z oken jak obýváku, tak ložnice ZÁROVEŇ jsou na denním pořádku a já za 7 let, co zde žiji, jsem pouze 1x viděla policii, jak monitoruje dopravní situaci v naší ulici, faj,co? A ta nejdůležitější věc - v této ulici máme školu.A do školy chodí děti, že? Vám, matkám, otcům - představte si, jak nějaký blázen srazí na přechodu VAŠE dítě - třeba takový tirák jeden, pěkně dlouhý...co tam nemá co dělat...A poslední, dost důležitá věc - dozvědeli jsme se, že provoz v Tyršově ulici se má VÝRAZNĚ ZVÝŠIT, bohužel jsem o tom na těchto stránkách nenašla NIC k tomuto tématu, zastupitelstvu se to nezdá důležité? Chtěla bych touto cestou vyzvat všechny, kteří o této změně k horšímu něco ví, aby k tomu napsal svůj názor. Na poslední schůzi zastupitelstva se to totiž rozebíralo, ale bylo mi sděleno, že se jí NEZÚČASTNIL ŽÁDNÝ OBYVATEL TYRŠOVY ul., takže samozřejmě nebyly žádné námitky ze strany obyvatel. Chystám se jít do boje. Když bude třeba, založím občanské sdružení a klidně svrhnu i to naše slavné zastupitelsto:-).Čekám příspěvky, vážení!

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Eli

Datum: 07. 03. 2007 10:31

Milá Veroniko. Nemůžu než s vámi souhlasit. Sice v Tyršově ulici nebydlím, ale dost často tudy chodím a dávám vám za pravdu. Věc projíždějících nákladních aut se sice řeší, ale bohužel jen mezi občany.(a to už pěkně dlouho)Zastupitelstvo a ani samotného pana starostu to totiž evidentně nezajímá. Ty budou řešit radši to, jestli dají fotbalovému týmu půl milionu nebo víc, než to, jestli někde na Buštěhradě jsou chodníky nebo nejsou a jestli policie dělá to, co má nebo ne. To jsou vždycky před volbami sliby sliby a sliby a po volbách, jako když utne a už jen výmluvy a výmluvy. A to se bohužel děje každé 4 roky. Řeknu vám, s dobou starostování pana Dutsche se tahle doba nedá ani v nejmenším srovnat. Ten měl alespoň snahu. Ale to, co je na úřadě teď? Vzali nám Zpravodaj s tím, že ho udělají lepší. A co se stalo? Jen pláču nad tím, co ze Zpravodaje zbylo. Plky a nezajímavé věci, které nesahají "starému" Zpravodaji ani po kotníky. No, abych se vrátila k tématu. Pokud založíte OS, které bude chtít něco se situací v našem městečku dělat, podpořím vás. Hurá do toho.. E.

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Martin Jezek

Datum: 08. 03. 2007 20:43

Mila Eli, dovolte mi kratkou reakci na cast Vaseho prispevku. Mrzi me, ze jste pri svych analytickych schopnostech, odhodlani a zapaleni pro vse dobre nereagoval(-a) na vyzvy redakcni rady Bustehradskeho zpravodaje (BZ) a nezapojil(-a) se do jeho tvorby. Proto mi dovolte, abych Vas timto pozval (date mi na sebe kontakt?) na pristi schuzi red. rady. Budu velmi rad, kdyz nam pomuzete hledat namety, jak BZ zlepsit. Jeste radeji budu, kdyz poznam „jaka odvazna bytost“ se skryva za Vasim nic(k)name. A uplne nejvice me potesi, kdyz si na setkani pripravite nejaky ten rozumny argument. Verim, ze s Vasi pomoci se Zpravodaj odpichne od kotniku alespon nekam „po krk“ (nebo uz ho tam mate?) Do te doby cest praci! Martin Jezek

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Eli

Datum: 09. 03. 2007 17:12

Vážený pane Ježku, ráda bych vás poprosila,abyste mi řekl, kde výzvy redakční rady byly. Nejspíše jsem je přehlédla a tudíž vám nemohla být nápomocna. Kontakt na mě máte, ale asi jste ho také přehlédl. Takže tady je: Eli.H@centrum.cz Nic(k)name neberu jako urážku a doufám také, že to tak nebylo myšleno. No a vlastně, že celý příspěvek jste myslel slušně. On totiž tak vypadá, ale pravda může být jinde. E.

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Pavlis

Datum: 12. 03. 2007 18:37

Nemůžu než souhlasit. Právě dnes,v 7.45 hod, kdy jsem vezl syna do školy, projížděla kolem školy 20 m dlouhá cisterna s PHM ...Robin Oil. A to se v tuhle dobu děje velmi často. Je mi těžko pochopit, že jediné, co odpovědní zastupitelé byli schopni pro bezpečnost našich dětí před školou udělat, je pár bílých pruhů na silnici a blikající semafor. Tyto alibistické překážky žádného piráta nezastaví. Dá se udělat mnohem víc. Většinou se tak ale děje až po nějaké tragedii, když předtím se všichni z vymlouvali, proč to nejde. Dnes už dost obcí přistupuje k radarům; jo, je to drahá záležitost, ale přes hrozbu finanční sankce těžko někoho přimějete jezdit ohleduplně. Jo, je fakt, že před volbami se líp prezentuje ČOV nebo opravenej zámek, ale stejně si myslím, že investice do ochrany zdraví a životů dětí je lepší.

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Daniela

Datum: 13. 03. 2007 14:26

Milá Eli, je užitečné, že jste se rozhodla kritizovat nešvary v našem městě. Měla byste však svou energii směrovat správným směrem. Zajímala jste se někdy podrobněji, jak fungovala správa města za starosty Dütsche? Stačí podívat se na audit, který byl proveden na konci jeho funkčního období (k nalezení i zde na webu). K minulému i současnému vedení města může mít sice člověk řadu výhrad, pravdou však je, že se konečně podařila zrealizovat kanalizace, dokončit územní plán či zdařile nastartovat obnova zámku. Četla jste "starý" BZ? Opravdu Vás bavil? Víte, že stará redakční rada odmítla s novou spolupracovat, přestože jsme o spolupráci stáli? Víte, že minulý rok byl Zpravodaji rozpočet zkrácen tak drasticky, že se do něj pak sotva vešly nejnutnější věci? Bez peněz se bohužel dobrý časopis dělá jen velmi těžko. Jelikož jste jistě zvídavá dáma, měla byste vidět do věcí hloub, než je začnete kritizovat!! Co se týče náklaďáků v Tyršově, zde s Vámi zcela souhlasím.

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Martin Jezek

Datum: 13. 03. 2007 21:46

Mila Eli, pokusim se byt strucny - preci jen se obsah nasi diskuse zacina dost rozchazet s tim, o cem by tato rubrika mela byt. Vyzvy k zapojeni se do tvorby Zpravodaje byly uvedeny v samotnem BZ (slovo red. rady, dokonce i inzerat). Za kontakt na Vas dekuji, vyuziji jej a doufam, ze "poresime" na setkani red. rady. Slusnost/neslusnost meho prispevku jiste kazdy ctenar posoudi sam. Pouzivanim slova nic(k)name nevyjadruji nic vic, nez hodnotu, kterou pro me v sobe takovy podpis, ktery pouzivate (nejen)Vy, nese. Preci jen je v nasich zemepisnych sirkach zvykem pouzivat jmeno i prijmeni (i kdyz net je net,ze...). Tesim se, mila Elisko Hrabinova, na setkani a Vase podnety. Martin Jezek

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Art007

Datum: 21. 03. 2007 16:36

nechci psat nejakou bourlivou reakci na tema "Bustehradsky zpravodaj" - spise bych mel jen par dotazu. 1) v jine diskusi na strankach Bustehradu se pise, jak se pristehovalci nezaclenuji do zivota v Bustehrade, jak se se starousedliky neznaji atp. Mozna by mohl prave BZ napomoci. 2) nazvat BZ casopisem je pomerne odvazne tvrzeni... ale nebudu hanit neco, na cem jsem se nepricinil... 3) rad bych znal rozpocet na BZ, myslim tim na tisk, sazbu atp, jeho periodicitu a naklad. Mozna bych mohl pomoci v zajisteni lepsiho zpracovani atp. Dekuji za info

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Martin Jezek

Datum: 22. 03. 2007 21:53

Dobry vecer, pokusim se odpovedet na Vase otazky: ad 1) - mozna to bude znit paradoxne, ale vetsina z tech, kteri se na BZ podili, nejsou starousedliky. BZ by zcela urcite mohl napomoci tomu, aby se novi obyvatele vice dostali do deni v obci - i proto jsme se cca pred 4 lety hodne zasazovali o to, aby byl BZ automaticky (zdarma)distribuovan do vsech domacnosti na Bs. Zcela urcite by pomohlo, kdybychom v BZ nepsali o tom "co bylo", ale i inzerovali pripravovane akce. O to se snazime, nicmene bez informaci od tech, kteri akce poradaji, to zrovna nejde. ad 2) - tomu rozumim ;-) ad 3)nevim, kolik nas stalo posledni cislo BZ. Nicmene tisk cisla o rozsahu +/- 24 stran stojí zhruba (presna cisla nemam pred sebou) cca 12 tisic Kc (vc.DPH - mesto neuplatnuje DPH na vstupu), pri 1 000 ks vytiscich. Kdyz jsme pred 4 lety s BZ zacinali, analyzovali jsme nabidky 7 tiskaren z okoli, Tiskarna Kocka vysla jednoznacne nejlepe. Graficky zlom jednoho cisla o vyse uvedenem rozsahu stoji 2 500 Kc. Za roznos 1 kusu platime 50 haleru. Ost. naklady typu jazykova korektura (ted tedy uz dlouho nebyla), fotografie (nektere jsou delany na zakazku pro BZ)CD, tisk pracovnich verzi, amortizace fotoaparatu clenu red. rady, telefonaty, flash memories - to vse dostava BZ (=mesto) zadarmo. K nakladum na BZ jeste jedna veta: vcera se red. rada dozvedela, ze rozpocet BZ na letosni rok by mel byt 30 000 Kc - pozadovali jsme cca 116 000 Kc, tak ze mozna prave pripravujeme jedno z poslednich cisel (tohoto roku). Pokud byste se chtel jakkoliv ke tvorbe BZ pridat (tedy i kdyz perspektivy nejsou valne), budeme moc radi. Tak se nam kdyz tak, prosim, ozvete (bzpravodaj@seznam.cz). Kazdopadne dekuji za Vasi nabidku. Martin Jezek

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: veronika kühnelová

Datum: 25. 03. 2007 18:06

tak jsem si naivně myslela, že se bude rozebírat téma bezpečnosti na Buštěhradě, ale bohužel. Tímto bych alespoň chtěla vyzvat redaktory BZ, aby alespoň jednou se tomuto tématu věnovali, aby se věnovali tématu bezpečného přístupu k domovu.

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: veronika kühnelová

Datum: 25. 03. 2007 18:12

a ještě chci dodat, že souhlasím s názorem p. Pavlise ohledně našeho zámku. Chápu - je zchátralý ( a PROČ zchátral? ), město jistě dostalo na opravu příspěvky z nějakých fondů, ale je to tak veledůležité? Slyšela jsem, že se tam má přestěhovat zastupitelstvo...abych pak nezjistila, že se tam udělaly nějaké byty či kanceláře a náhodou to bude příbuzných či známých...každopádně, rozhodně bych raději chodila po zbrusu novém chodníku než se dívala na zbrusu novou střechu!!!!!!

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 26. 03. 2007 21:15

Paní Kühnelová, co se týče provozu a nedostatečné bezpečnosti v Tyršově ulici i jinde, zcela s Vámi souhlasím. Bohužel, redaktoři Zpravodaje nejsou odborníci na bezpečnost ani zastupitelé, takže Vám těžko mohou odpovědět. Byl na ně vznesen dotaz ohledně Zpravodaje, na který odpověděli. Že někdo napsal příspěvek do nesprávného tématu, není jejich vina. Ostatně, také bychom uvítali lepší komunikaci zastupitelů s redakční radou BZ - vždyť Zpravodaj není žádná naše soukromá libůstka, ale časopis zastupitelstva! Aby se diskuse zde nepřenesla zcela mimo téma, odpověď na váš poslední příspěvek týkající se zámku napíšu již do tématu o zámku.

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Jarda

Datum: 01. 06. 2007 08:01

Vše je ve vedení města. Znám starostu Modletic, znám starostu jedne vesnice na Šumavě. Každý má chodník, silnici, zeleň. A proč? Protože vedení města má zájem o lidi zde bydlící. A umí sehnat peníze (dotace, sponzoring). Tady se opravdu jen vymlouvají, že mají malý rozpočet. Ale ten má každý. Koukněte se na web min. pro místní rozvoj, kolikrát Buštěhrad žádal o dotace ... :-))) Jarda

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Art007 - Roman Křivánek

Datum: 27. 12. 2007 10:56

Dovoluji si - sice s větší prodlevou od poslední zprávy - reagovat na některé z článků - pokusím se je tak trochu shrnout. Bezpečnost v Buštěhradě mohu posuzovat jen jako člověk, který zde bydlí přesně jeden rok. A za ten rok se nám ze stavby ztratilo jen nepatrné množství věcí - části okapů a nějaké nářadí. To považuji za drobnosti. Městská policie by asi byla příjemným vylepšením, ale při současném počtu obyvatel to není ještě "zcela výhodné". A co se děje pro to, aby se počet obyvatel svýšil, město dostalo vyšší dotace a mohlo tak zlepšovat úroveň bydlení a života? Myslím že toho není mnoho - na novostavby, které se kolem Buštěhradu rozrostly (patřím sám do jedné z nich) se - podle některých částí fora hledí ne skrz prsty, ale skrz "zavřená okna s několikerými závěsy". Diví se někdo, že se lidé nechtějí přihlašovat do města, kde si koupili pozemky s tím, že budou zasíťovány do městské kanalizace (před nástupem nového starosty) a nyní si musí tuto přípojku hradit z vlastního a ještě ji městu darovat? Divíte se že zprovoznění elektrického osvětlení byl téměř nadlidský úkol - nicméně nakonec se podařilo? Divíte se že se noví přistěhovavší dívají na zastupitelstvo s velkým odstupem, když vidí, stav silnice u školy v Tyršově ulici a množství nákladních automobilů, které zde denně projedou?. Jsou VESNICE - upozorňuji že Buštěhrad neberu jako vesnici, ale jako KRÁLOVSKÉ MĚSTO - jakým skutečně v minulosti bylo - kde starostové dělají první - poslední pro to, aby se co možná nejvíce rozrostly a aby svým obyvatelům zpříjemnili život (Chodníky, osvětlení, přístupové cesty atp.). A v Buštěhradě? Město, které je tolik mediálně (i když v negativním smyslu) známé... Aby to ale nevypadalo jako dopis někoho, kdo se jen rozčiluje a kritizuje - před 3/4 rokem jsem nabídl grafickou úpravu časopisu Buštěhradský zpravodaj a také jsem 2 čísla udělal. Řekl jsem si, že "jako přistěhovalec, který znemožňuje sáňkování v lokalitě ,u kapličky´" musím také něčím přispět. Ale to bylo předtím, než jsem se z "vývěsky" postupně dočtetl, že kanalizaci, resp. její přípojku, se kterou jsme pozemek kupovali si musíme sami zaplatit - tedy volně přeloženo, že jestli tu chceme .... tak si to musíme ale hezky zaplatit. Žil jsem trocu naivně v tom, že je žádoucí, aby se obce rozrůstaly, a aby tím pádem přinášely dotace více do městského rozpočtu. Omyl. Noví "přistěhovalci" nejsou příliš žádoucí - z jakého důvodu ale skutečně nevím... A po shlédnutí reportáže o škole v Buštěhradě jsem definitivně změnil názor. Ne až tak proto, co se stalo nebo děje ve škole - to nemohu posuzovat - znám to jen z doslechu - ale proto, jakým způsobem se placení zastupitelé vyjadřují a komunikují. Místo toho aby byla nějaká snaha vše vysvětlit a objasnit, se prostě s lidmi nebaví - koneckonců co je lidem do toho, že... A proto jsem se odmítl podílet na "propagačním letáku zastupitelstva Buštěhradu" - za což se panu Ježkovi - jako šéfredaktorovi omlouvám. Kromě toho je paradoxem, že se v lokalitě novostaveb "u kapličky" již půl roku Buštěhradský zpravodaj tak "nějak neobjevil" - asi se nechtělo roznášet tak daleko... Nicméně pokud by se našel někdo, kdo by byl schopen sestavit a pravidelně vydávat skutečně objektivní časopis - ne ty, kde se píše jen "tohle se podařilo..." "tohle jsme udělali skvěle...", ale také "tohle je špatně - co se s tím bude dělat?", pak se klidně opět zapojím a celé časopis budu opět zpracovávat. Ale jak říkám, nechci se podílet na "Rudém právu z roku 2007", což podle mého názoru Buštěhradský zpravodaj tak trochu je. Žádám proto tímto všechny ty, kdo by měli zájem se podílet na sestavení objektivních, "lidských" a na zastupitelstvu nezávislých novin města, aby se ozvali na e-mail: art@art007.cz třeba se podaří po této stránce skutečně něco pro Buštěhrad udělat - i když jsem "jen přitěhovalec".

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 27. 12. 2007 12:27

Vážený pane Křivánku, moc mě mrzí, že jsme se dosud nesetkali osobně, neboť bychom si mohli popovídat o spoustě detailů z Vašeho příspěvku. Doufám, že se v novém roce někde uvidíme a napravíme to. Nebudu Vás asi zvát na schůzky redakční rady BZ, abych neurazil Vaše "spravedlivé rozhořčení" našeho "ruďasa", ale moc rád bych prozatím začal alespoň dialogem po síti. Moje jméno je Jirka Blesk a kontaktní adresu mám: blesk45@seznam.cz Díky za pochopení, že se zde nerozepisuji. Dělá mi to trochu potíže. Na shledanou. JB

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 27. 12. 2007 16:24

Vážený pane Křivánku, také mě - stejně jako kolegu Bleska - mrzí, že jsme se nesetkali; redakční rada se těšila, že se s Vámi seznámí a třeba si i popovídá o podnětných věcech. Možná netušíte, že si často klademe podobné otázky, jako Vy. Zpravodaj bych rozhodně neoznačila za propagační leták zastupitelstva - jestli jste si všiml, tak zastupitelé do něj skoro nepíší, možnosti udělat si reklamu v BZ kupodivu příliš nevyužívají, redakční rada často řeší problém, aby zprávy z radnice byly opravdu aktuální a aby město lépe spolupracovalo se "svým" časopisem. Také myslím nepíšeme zdaleka jen stylem "tohle jsme udělali skvěle..." - některá čísla se zabývala dosti horkými problémy (např číslo o haldě z roku 2006 - zde: http://www.mestobustehrad.cz/meu/zpravodaj/rocnik-30-2006/bz1-2006.pdf). Kupodivu zrovna nedlouho po tomto vydařeném čísle byl časopisu rapidně zkrácen rozpočet ;) Co se týče rozrůstání města - nejsem si zcela jista, zda nárůst obyvatel rovná se pro město automaticky dobro - peníze do pokladničky nejsou vše (ale takto to vidím nepochybně pod vlivem své profese a je to na dlouhou debatu, ke které jsem případně rovněž k dispozici na svém emailu). Tím ovšem samozřejmě neschvaluji, aby se město k novým obyvatelům chovalo macešsky (mimochodem, také jsem přistěhovalec :)).

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Art007 - Roman Křivánek

Datum: 02. 01. 2008 17:02

Přirovnání k rudému právu nebylo z hlediska politického!!!! O politice se nebavím, protože se nerad rozčiluji... jestli tam bylo pochopeno, tak se moc omlouvám. Bylo to myšleno v tom směru, že i v tehdejším Rudém právu se prakticky nesmělo psát o "chybách" a "nedostatcích". A i v BZ mi chybí trochu té oprávněné kritiky... A jak sami píšete - jakmile se něco zkritizuje - zkrátí se rozpočet... takže co to znamená? "piště jak chceme my, a bude rozpočet... pokud ne, tak nebude BZ..."

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Martin Ježek

Datum: 02. 01. 2008 21:15

Dobry den, pane Krivanku, pani Daniela, myslim, napsala dostatek ohledne BZ. Presto si dovolim pridat neco navic a nakonec se vratit k jadru pudla - vztahu mesta k novym obyvatelum. Pokud jde o obsah Zpravodaje, pak se nikdy nestalo, ze by byl nekdy jeho obsah korigovan kymkoliv z radnice (...to nemohu nenapsat a to kvuli srovnani s rudasem). Tento fakt + znalost prostredi BZ me pak nuti napsat, ze jakakoli "opravnena" kritika, se na jeho stranky dostane. Otazka je, aby "to nekdo napsal" (nenarazim na Vas, protoze jste jeden z mala lidi z Bs, ktery pro BZ neco udelal). Mj. doufam, ze tentokrat se BZ do Okruzni ul. jiz dostane - nova kolegyne na jeho roznos dostala info o tom, ze BZ je treba davat zejmena do novych lokalit. Co se vztahu mesta k novym obyvatelum tyce, pak si nemyslim, ze mate uplne pravdu. Napr. Vami uvadena kanalizace - priklad stavby, kterou mesto nemuze financovat ze sveho rozpoctu - proste proto, ze na to nema. Podava tedy zadost o dotaci, jednou to nevyjde, podruhe pak ano. Nicmene proces ziskavani dotaci je beh na dlouhou trat a tak proste doslo k tomu, ze kanalizace existuje v puvodni zastavbe, protoze v dobe, kdy mesto zadost podavalo, napr. Okruzni ulice jeste neexistovala a tak tam kanalizace nemohla byt naprojektovana. Je to silenost, selsky rozum to nebere, danovy poplatnik, ktery si pripojku musi zaplatit ze sveho zuri....Neni to vsak projev nezajmu, nejsou to naschvaly, je to dusledek toho, jak je nastaveno prerozdelovani verejnych penez (tedy v tomto priprade cerpani prostredku ze zdroju EU a statniho rozpoctu). Zaroven tim rozhodne nerikam, ze vse je v poradku. A komunikace mesta? Napr. tento web (predloni - pokud se nepletu? - ziskal prestizni oceneni v soutezi mezi mestskymi weby) mi prijde jako dobry komunikacni nastroj. Zpravodaj nechci z pochopitelnych duvodu hodnotit ( i kdyz taky to neni spatne, ne? ;) ). To, ze verejna zasedani zastupitelstva maji spise komorni charakter asi neni vina vedeni mesta. Kdo vi - treba by pomohla jejich vetsi propagace, pevne dany harmonogram, pozdejsi hodina konani...a vetsi zajem lidi o veci verejne. Napr. na anketu grantoveho vyboru, ktera byla iniciovana cca pred rokem a jejimz smyslem bylo posbirat napady na to, jakymi smery mesto predevsim rozvijet, reagovaly sotva dve desitky lidi, kolik lidi zareagovalo na dotaznik soc. a zdrav. vyboru zatim netusim, ale nevsiml jsem si, ze by to bylo "tema, kterym mesto zije"...ach jo. Mozna je to nedostatek tlaku na zastupitele nebo jak to vlastne pojmenovat... Martin Jezek

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 03. 01. 2008 12:29

Díky, vážení! Oprávněná reakce na naléhavý příspěvek, to je to, oč tu běží! Naučme se komunikovat alespoň na veřejném fóru tohoto typu! Je to moderní, rychlé a opravdu otevřené. Budiž tato diskuse příkladem pro všechny, kterým se něco nelíbí a taky nestíhají termíny veřejných zasedání. Doufejme jen, že budou i naši zastupitelé moderní, rychlí a otevření. Hodně štěstí do nového roku všem. JB

Re: bezpečnost na Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 08. 01. 2008 14:20

Vážení přátelé, již nějaký čas uběhl od doby, kdy jsem do Buštěhradského zpravodaje psal sloupek na téma nápisů na zdech, graffiti, apod. Tehdy jsem měl radost, že se "jména hloupých na buštěhradských sloupích" objevují jen zřídka. O dost se nám to zhoršilo... Asi nám odrostli školáci a je jiná móda. V "centralparku u Macíků" popíjí nezletilá mládež poměrně veřejně, autobusová zastávka je pomalovaná a popsaná fixem. Množí se klikyháky(tagy)po zdech domů. Poničená je Stezka historií Buštěhradu i jiné pěkné a užitečné věci. A to, že obecní vánoční stromek kdosi odlomil a nebo odřízl, už je jen symptom toho, o čem mluvím. Nedávno před svátky kdosi počmáral naše staré auto. Myslel jsem, že to je jen prstem do špíny, což je nemilé, ale takové dětské. Je to fixem. Několika vozům ve městě provrtali zloději nádrže, aby ukradli trochu benzínu, zatímco zbytek vytekl na zem. Malá eko-katastrofa už moc dětská není, že? A to bych mohl vzpomenout mnohé další čuňárny... Ne, chtěl jsem jen upozornit na to, abyste byli všichni všímaví a nepřehlíželi, jak se nám tu chobotnice kriminaliti hezky rozrůstá. Zavolejte policii a nestyďte se svědčit!

Re: bezpečnost na Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 08. 01. 2008 14:24

Omlouvam se za pravopisnou chybu."Kriminalita" je samozřejmě s ypsilonem! Pardon. J. Blesk

Re: bezpečnost na Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Kristina

Datum: 09. 01. 2008 15:39

Ahoj Jirko, tady skorosousedka Kristina. To co pises o svem pocmaranem aute, tohle jsme o dva domy dal meli podobne, s obema autama, ale ne fixou, ale necim ostrym, do laku i do skla. Jeste k tomu nam nekdo vycucnul benzin, nastesti bez provrtani nadrze. Kdybys nahodou tusil, o koho muze jit, dej vedet a vlitneme na ne, mizery. Zdravim, Kristina

Re: bezpečnost na Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jakub

Datum: 09. 01. 2008 23:58

Tak mám pocit, že je načase navrhnout P.T. zastupitelům zřízení městského pranýře hned vedle zastávky U Macíků (aspoň tam přibyde nějaký urbánní prvek, byť poněkud středověký :-) A v zámeckých sklepeních by se mělo pamatovat na obecní šatlavu... No, a protože zločinní živlové se sami asi těžko přihlásí k zážitku veřejného pranýřování, je třeba oživit kodex BUŠIDO (Buštěhradská šikovná domobrana :-), aby byla zachována rovnováha... Je to žertem, ale jen napůl. Lhostejnost je blbá vlastnost. May the force be with you! :-) Jakub

Re: bezpečnost na Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 14. 01. 2008 22:24

Ahoj Kris, mrzí mě vaše špatná zkušenost neméně jako naše. Dík za podporu. Škoda, že není podpora odjinud. Vím, že na policejní strážnici nebo kamerový systém nemá město peníze, ale proč spadáme pod tak vzdálenou služebnu je mi trochu záhadou. To by tu kameru někdo stačil ukrást a odnést pěšky do lesa, než by naši poměnkoví mariánci nasadili čepice a sedli do auta. Statistiky mluví jasně - objasněnost kriminálních deliktů v Buštěhradě v podstatě není žádná, protože nikdo po ničem nepátrá. "Kolombem" musí být každý, kdo má oči a rozumný úsudek! Jinak mám jen trochu důvodné podezření, ale ještě na tom pracují mé šedé závitky šunkové... Dám vědět. Dík nabídku spolupráce. Tužme se! Bleskáč p.s. Nechápu, proč se na diskuzních stránkách Buštěhradu nevyjádří i někdo "z Města". Je tu víc času a místa než při diskuzích na zasedáních. Což?

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Martin121

Datum: 31. 08. 2009 15:58

Zdravim, Kristino, jestli hledáte mizery, kteří Vám poškodili auto tak se kumulují kumuly na zastávce. A věřte, že pokud byste ukázala prstem na jakéhokoliv shromážděnce tam, tak by nebyl nevinný. Je to banda cikánských zlodějů, feťáků a vandalů v jednom. No popravdě není se čemu divit. Je to přeci jen jejich tak trochu zvířecí životní styl.

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Žigová

Datum: 31. 08. 2009 17:17

Prosím, nevnášet do diskuze taková nebezpečná zevšeobecnění a odkazy na "zvířecí životní styl". Žigová

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 04. 09. 2009 10:37

"Zvířecí životní styl" je opravdu trochu nepřesný termín. Zvířátka nestříkají sprejem po kapličkách, neodhazují použité stříkačky v zámeckém parku, neživí se redbulem a chipsy, natož aby hledala něco k snědku v násilně otevřené garáži nebo automobilu. Myslím však, že Martin121 nic nezevšeobecňuje. Docela konkrétně upozorňuje na buštěhradské tlupy (nápisy "crew" přece píší na každém rohu...), co se zřejmě zhlédly v rapujících černoších někde z Bronxu, co se živí krádežemi, obchodem s drogami nebo rovnou násilnými loupežemi za denního světla. Mám pocit, že se, zejména díky mediálním kauzám, bojíme ozvat a označovat věci pravými jmény. Problém je totiž v tom, kam se ozvat, aby se něco změnilo. Procenta "neznámých pachatelů", prezentovaná třeba v Buštěhradském zpravodaji, dávají primitivům falešný pocit beztrestnosti, jenž se bohužel většinou neliší od praxe. A nevychovaní lidé, kteří trpí vlastním pocitem méněcennosti a ústrku, vidí v kriminalitě zvrácenou možnost "zviditelnění", často jedinou možnost seberealizace. Kolikrát jsme se už všichni ptali, jak je možné tomuto jevu předejít? Jít příkladem? Pomůže snad škola? Nebo je na vině zbytečná popularizace násilí a banalizování kriminality v médiích? Nebo "řezat tu havět", jak kdosi pravil? Napište sem i vy svůj názor! Třeba na něco příjdeme.

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Martin Ježek

Datum: 07. 09. 2009 20:47

Pane Martine 121, myslíte, že je Váš příspěvek korektní ke všem "cikánskejm" nezlodějům,nefeťákům, nevandalům, kteří (a to bez pochyby) na Bš. bydlí? Jinak s tim blbem/blbkou se sprejem v ruce máme, bohužel, taky zkušenost, tak že snad i motivaci podílet se na stavbě pranýře ;)

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Andrea Matzkeová

Datum: 19. 09. 2009 16:08

Dobrý den, v Tyršově ulici žiji už 19 let a celé ty roky se tu potýkám s jedním a tím samým problémem-Nákladními auty. Už několikrát jsem kotaktovala v patřičné době ať starostu nebo starostku a se svým "problémem" se svěřila, byla jsem jen odbyta. Dnes, když už má město smlouvu s obecní policii Stehlečeves, mám pocit, že nákladní automobily tu jezdí čím dál tím víc. Bohužel už to není otázka jen Tyršovy ulice, ale celého Buštěhradu. Velice mě nadchlo, když jsem několikrát v naší ulici nebo jiné viděla alespoň projíždět automobil obecní policie, mé nadšení však pominulo ve chvíli, když jsem se chtěla dovolat na jejich služebnu, poslat jim e-mail s fotkami nákladních automobilů, které stojí ať už v Tyršově nebo jiné ulici a nebo je dokonce viděla ve služební autě odpočívat s oteřevými dveřmi dokořán(asi po obědě). Jsem znechucena s přístupu těchto příslušníků, kteří se odvolávají na heslo "pomáhat a chránit". Ale samozřejmě jsem nesmírně ráda, že dál dostávají svou peněžní odměnu za tuto bravůrně vykonanou práci a já dál se budu bát a svou 8mi letou sestřenici, která chodí na Základní školu v Buštěhradě a okolo jezdí nákladní automobily dopravní společnosti Froněk.

Re: bezpečnost na Buštěhradě - TYRŠOVA ul.

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 25. 09. 2009 07:20

Andreo, doporučuji zaslat seznam náklaďáků Policii ČR doporučeně jako trestní oznámení. To už se tím zaobírat budou muset. Citovaná Obecní policie Stehelčeves má na starosti ještě spoustu dalších obcí, takže asi "nestíhá stíhat" provinilce, protože sotva plní plán obchůzek resp. objížděk, nehledě na omezené pravomoci. Nevím, zda jste byla na veřejném zasedání zastupitelstva, které se tématem nákladní dopravy zaobíralo, takže jen podotýkám, že to může být ještě horší, protože se "oživuje" průmyslová zóna. Přes všechny výhrady jsem pochopil, že situaci by měl zásadně vyřešit severní obchvat Buštěhradu. Podle posledních informací to už "začínají chápat" na Ředitelství silnic a dálnic jakož i v dalších institucích. Držme si palce, aby to netrvalo dlouho a celá situace se vylepšila i bez policajtů.