Diskusní fórum » Bezpečnost v Buštěhradě - archiv » Bezpečnost v Buštěhradě

Pátek 26.4.2024

 

Bezpečnost v Buštěhradě - archiv: Bezpečnost v Buštěhradě

Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Hubackova.z.

Datum: 15. 09. 2006 14:46

nevím,jestli můj příspěvek patří zrovna do sekce bezpečnosti,ale v podstatě o bezpečnost jed.Jedná se totiž o toulavé psy,kterých,bohužel přibývá.Bydlím v paneláku v zadním konci,za domem je prostor se zelení,kde si hrají malé děti.V posledních dnech tam téměř denně zabloudí cizí rádoby vlčák.Zatim nikomu neublížil,ale nemusí se skutečně nic stát.Stačí,aby se trochu vylekal a neštěstí je hned.Myslím,že v poslední době bylo zveřejněno dost odstrašujících příkladů.Bude se čekat,až se skutečně něco přihodí? Hubáčková

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Martin

Datum: 18. 10. 2006 08:24

Dobry den, volala jste policii, Mestskou policii nebo utulek?

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Marek

Datum: 13. 12. 2007 23:27

Dobrý den, bezpečnost na Buštěhrade je pro mne dobrá, ale kdyby jsme měli vlastni policejní stanici tak by nám to vůbec neuškodilo...plánek buštěhradu=http://battlecity.myminicity.com/

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Romana Klenovcová

Datum: 08. 01. 2008 14:35

Dobrý den, ráda bych se vyjádřila k bezpečnosti Buštěhradu z pohledu dopravy. Dle mého názoru by bylo vhodné omezit rychlost na ulici Kladenské, případně instalovat zpomalovací pruhy,neboť zejména autobusy projíždějí naší obcí velmi rychle, což považuji za nebezpečné. Z vlastní zkušenosti vím, že jsou obce, kde je rychlost omezena dokonce na 30 km/h, což bych i v našem případě posuzovala za adekvátní. Co se týče bezpečnosti našich dětí u základní školy, zpomalovací pruhy s radarem by tam již dávno měly být. Nechápu, že tato záležitost není pro obec prioritní. Samozřejmostí u mnoha škol je rovněž ranní přítomnost příslušníků městské policie, což by bezpečnost dětí také zvýšilo. RK

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: XY

Datum: 28. 01. 2008 09:33

Včera v podvečerních hodinách jsem byla napadena na procházce se svým psíkem dvěma psi.Jednalo se o dlouhosrstého něměckého ovčáka černé barvy a zřejmě aljašského malamuta velkého vzrůstu. Není to bohužel poprvé,kdy jsem se srazila s těmito hafany, volně pobíhajícími a bez obojku či známky.Nedávno jsem po jejich řádění před naším domem pochovala kočku.Tentokrát se mi podařilo mého psa zachránit, ale jsem ještě teď v šoku. Okamžitě jsem běžela domů pro telefon, s tím, že zavolám policii, ale psi stačili zmizet neznámo kam.Pokud by někdo z vás věděl, komu tito psi patří, kontaktujte prosím jeho majitele nebo zde uveďte jeho jméno. Celá věc by se měla řešit co nejdříve, protože si neumím představit, co by se mohlo stát, pokud by vystartovali na staršího člověka nebo dítě, které vede psa.Na mě se samozřejmě sápali také, když jsem svého psa bránila.Na zvířata se nezlobím, protože toto je jen a jen chyba jejich majitele a jeho velké nezodpovědnosti!!

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Kristina

Datum: 05. 02. 2008 15:48

Vazena pani XY, jsem z Vaseho prispevku docela v soku, zvlast ze zminky, ze ti psi zabili Vasi kocku. To me tedy jednak skoro rozplakalo, jednak zvedlo ze zidle, jelikoz kocku mam taky a predstava, ze mi ji rozsape pes (jak jsme ostatne vsichni nedavno videli ten hruzny pripad ve sdelovacich prostredcich), je pro me naprosto otresna. Vim, ze je to predevsim chyba ve vychove majitele, ale pes by rozhodne nemel volne pobihat mestem a trhat vsechno, co mu stoji v ceste. V jake casti Bustehradu se incident odehral? Abych byla pripadne ve strehu. Omlouvam se vsem slusnym majitelum psu, ale tahle forma souziti se psy je pro me naprosto neprijatelna.

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: XY

Datum: 06. 02. 2008 07:55

Zdravím Vás paní Kristino. Vše se odehrálo v dolní části Buštěhradu u Muzea Oty Pavla, což samozřejmě neznamená, že se to nemůže stát jinde.Kočka sice nebyla naše, ale i tak jsme s ní pádili na veterinu, protože se ještě hýbala.Bohužel než jsme tam dojeli, byla mrtvá.Nezbylo nám nic jiného, než ji chudinku zakopat. Od té doby, co nás napadli, nechce pes vytáhnout za tmy paty z baráku.Řekla jsem to všem svým kamarádům a snažila se je tak varovat.Není to poprvé, co jsme je tady viděli běhat. Mám už dokonce podezření, komu patří.Snažila jsem se majitele kontaktovat, ale nezastihla je doma.Pokud budou zapírat, stejně jim to nedokážu. Nevím, jak to dál řešit.Je to tvrzení proti tvrzení.Napadlo mě pouze, že pokud je znovu uvidím volně pobíhat, zkusím okamžitě běžet k těm dotyčným lidem, aby mi ukázali, kde mají své psy. Pokud vás napadne něco jiného, budu ráda. V každém případě jsem ve střehu teď pořád.

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Kristina

Datum: 06. 02. 2008 11:22

Nebo me napadlo, az zase budou psi volne pobihat, tak informovat mistni utulek, aby psy odchytili, i kdyz maji majitele. Treba to majitele trkne a bude na ne lepe dohlizet. A v utulku by mohli mit prehled o volne pobihajicich psech, jak jsem se presvedcila loni, tak by mohli i poradit, co s tim delat. Treba o nich uz vedi. Chudinka kocicka, snad se moc netrapila...

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: JB

Datum: 07. 02. 2008 10:22

Vážený/á/ XY, toulajícími psy se již ve městě zaobíralo víc lidí. Mnozí možná nejsou tak agresivní, ale bezohledné vypouštění Alíků ze zahrady "aby se proběhli" je bohužel praxí, která přináší ten zmiňovaný strach do ulic, srágory po chodnících a také ohrožení jiných volně se pohybujících zvířat. Opravdu nejlepší je zavolat útulek, městský úřad nebo policii. Osobně bych nedoporučoval individuální pátrání, aby nedošlo k nějakým konfliktům i mezi sousedy. Ostatně, máte li konkrétní poznatek, je tu instituce oficiální stížnosti na úřadě. Jiří Blesk

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: kulinka

Datum: 06. 03. 2008 18:43

myslím, že "oficiální stížnost" na úřadě nepomůže, jelikož se úřad nezabývá důležitějšími věcmi, tak proč by měl řešit nějaké to pobíhání,že?! Myslím,že nejlepším způsobem,jak se zbavit toulajících se psů je prostě zastřelit je.Bohužel ne každý má zbraň střelnou, v tom případě pomůže nějaký ten kyj či něco podobného, každopádně je zde evidentní nezájem majitele a kdo mi zaručí, že se někde, s mými dětmi, nepotkáme a psi se s náma budou chtít porvat? To sice poté budou taktéž utraceni, ale už POZDĚ,ne?Prostě zlikvidovat. A nebo na něj naběhnout dřív,než on na mě, zahnat ho, zastrašit, kabát roztáhnout, zadupat...ale pejsek odběhne opodál...A víte co? Boží mlýny melou pomalu,ale JISTĚ. A ono se jednou dostane i na majitele, třeba tím, že půjde v podroušeném stavu domů a milí pejsánci ho nepoznají... a udělají mu totéž,co dělají cizím.KÉŽ BY!!!!

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jarda

Datum: 06. 03. 2008 20:43

Je třeba rozeznat, jestli jde o psa toulavého nebo zaběhnutého. Sám jsem před barákem potkal samotného psa bez pána. Po chvíli jsme tušili majitele a zašli se psem se pozeptat. Byl jejich. Lekl se a už nenašel cestu zpět domů. Pokud nemá obojek asi bych byl ostražitější. Nicméně řešit by to měla městská policie. Na útulek Bouchalka zapomeňte. Skoro zabili netopýra (zvíře zákonem chráněné), když mě posílali do prde.., že tam nemám co dělat. Skoro, že nesplnili svojí hrozbu, že na mě zavolají policii. Fakt jsem se těšil sepsat protokol!

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Zdenek Maly

Datum: 07. 03. 2008 16:00

To je teda sila, doufam ze nejste z Bustehradu, to bych si spis musel dat pozor na Vas nez toulave psy. Fuj

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: JB

Datum: 09. 03. 2008 13:09

Zdeňku, doufám, že to "fuj" bylo určeno přispěvovateli "KULINKA". Střílení, kyje a jiné podobné metody fakt patří na smetiště slepých uliček...Poznámka od "JARDA" mně připadá správná. Situaci s netopýrem už jsem slyšel a je to síla. Ahoj! Bleskáč

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Zdenek Maly

Datum: 10. 03. 2008 15:41

Ano Jiri, to bylo na Kulinku, pana Jardy jsem se nechtel dotknout, ma pravdu. Nicmene o manyrech psiho utulku nic nevim. To by bylo spatne kdyby to tam chodilo tak jak p.Jarda pise. Jsou od uradu placeni za to ze budou odchytavat toulave psi. Ahoj Zdenek

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Lajan

Datum: 14. 03. 2008 17:22

K rychlosti v obci a zpomalovacím pruhům: Zpomalovací pruhy jsou pro běžná auta a jejich řidiče velmi nepříjemné a musí se přejíždět krokem. Naopak offroady nebo autobusy maj velký kola a přejedou to v pohodě i ve větší rychlosti. Navíc ulice Kladenská je poměrně dlouhá, to byste chtěla zpomalovací pruhy každých 15 metrů? Vy asi moc nejezdíte autem. Jinak souhlas, že nejen autobusy to Kladenskou občas projedou více než 50km/h. To se dá ale např. řešit tím radarem a už jsem ho v Kladenské párkrát viděl. U školy je problém třeba v tom, že je na silnici namalován ještě starý přechod končící v zábradlí. Pak také v nekázni chodců zejména dospělých (přes přechod chodí častěji samotné děti, zatímco rodiče s dětmi chodí mimo přechod nejkratší cestou od zaparkovaného auta). U školy jsem zatím nezaznamenal žádného závodníka. Řidiči nejezdí jen podle značek, ale i podle rozumu a v těchto místech se s největší pravděpodobností pohybují jen místní, což má asi také svůj vliv.

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: heranova

Datum: 14. 03. 2008 17:50

Já u školy bydlím a bohužel těch závodníků vídám celkem dost :-(, stejně jako náklaďáků vesele porušující zákaz vjezdu. Mimochodem bych nezodpovědné řidiče považovala za daleko větší nebezpečí pro naše děti, než ony toulavé psy. Asi zajdu k přechodu u školy s kyjem :-) ...

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Lucas

Datum: 26. 07. 2008 20:59

Já si také myslím že je to jen otázkou času kdy kamion od autodopravy Froňková tady v ulici Tyršova smete nejakého toho školáka. No až se neco stane tak se tato sitiace možná začne řešit že.

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: xxx

Datum: 28. 07. 2008 07:19

Co by jste chtěl.V našem městě se neřeší věci jako např.vámi uvedená doprava v Tyršově ulici.Přijďte se podívat v pátek nebo v sobotu odpoledne k bývalému Pegasu.Od té doby, co se to znovu otevřelo, se tam pořádají automobilové závody.Pro zpestření tu stovkou projíždějí motorky a pravidelně závodník na čtyřkolce.Po zámeckém vršku to kulí klidně devadesátkou. Jelikož tam není chodník, tak můžeme také jenom tiše doufat, že se nic nestane.Ale opravdu o tom pochybuji.Navrhovala bych v zájmu bezpečnosti, alespoň pro obyvatele DPS, zákaz vycházení po devatenácté hodině, jelikož jsou tam docela na ráně. Jinak jsem strašně zvědavá, kdy se tady zase objeví výzva od úřadu, týkající se vandalizmu v našem městě.A hádejte, kdy k tomu vandalizmu a neustálému rušení nočního klidu dochází? Kdo hádal v pátek a v sobotu v noci, má za 100 bodů.

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 15. 08. 2008 18:28

Holt nám dorostla nová generace. Je rychlá, dravá a bezohledná. Bohužel za to můžeme všichni, kdo své děti nedokážeme poučit o slušném chování již na začátku. Mnozí "jezdci" jsou jen puberťáci, co by měli jezdit na kole, ale když jim papínek koupí čtyřkolku, tak prostě jedou co to dá. Je to problém. Policie tiše číhá u Kladenské s radarem, aby mohla vyplnit zase jednu smutnou a bezcennou statistiku. V noci se sem asi bojí. Natož takhle v pátek nebo v sobotu. Jedinou možností je zmíněný orgán povolat, když ke kriminalitě dochází. V rozporu se zákonem je totiž i naše zavírání očí a netečné mávnutí rukou.

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 01. 03. 2009 12:43

Vážení, musím se svěřit se svým nadšením. V pátek 27.2.léta Páně 2009 jsem v naší ulici potkal hlídkující policisty. Ne, neměřili rychlost, jako obvykle, nýbrž normálně zaparkovali služebák před úřadem a šli pěšky na pochůzku!!! Byl jsem z toho úplně paf. Kéž by jim to vydrželo a chodili častěji! Třeba by se mi už nevloupal potřetí do auta. JB

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Kalas

Datum: 15. 07. 2013 22:02

Uvažujete o založení vlastní Městské policie? Myslím si, že to je řešení k bezpečnosti ve městě.

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 23. 07. 2013 08:31

Dobrý den, pane Kalas,¨ město Buštěhrad má uzavřenou Veřejnoprávní smlouvu s obcí Stehelčeves, která má zřízenou obecní policii a která v Buštěhradě plní tuto funkci. V současné době probíhají jednání s obcí Stehelčeves v rámci možnosti navýšení počtu jejich strážníků s tím, že by dvojice strážníků měla stálou lokaci - Buštěhrad. Zřízení městské policie je značně finančně náročná záležitost, což ostatně potvrzuje i obec Stehelčeves a proto vykonává tuto činnost pro okolní obce mikroregionu, aby byla schopna ji zafinancovat.

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Kalas

Datum: 24. 10. 2013 12:01

Řešením pro všechny je městská policie, která by řešila dané problémy. Vše je na vedení města a občanech zda chtějí městskou policii. Hodně by se vyřešilo a především už jen to vědomí, že je tady městská policie je pro mnohé již strašákem.

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 20. 11. 2013 16:48

Za 1. republiky bylo v Buštěhradě 9 četníků. Měli sice na starost větší oblast něž Buštěhrad jako takový,ale bezpečněji tu bezesporu bylo. Ano, je to o penězích, ale také o tom, kam peníze vedení MěÚ směřuje, a jak je získává. Máme nevýhodně nastavené ceny energií a za téměř rok není změna. Platíme vysoké částky za tisk měsíčníku, který končí ve většině domácností po přečtení v koši. (tisk za rok cca čtvrt milionu) Já jsem rozhodně pro vlastní místní policii, a proto, aby účinná policie byla v Buštěhradě vidět a cítit. Potřebujeme to jako sůl. Již jen distribuce drog je alarmující, nejen krádeže a jiné přestupky.

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Dana Heráňová

Datum: 20. 11. 2013 17:06

Opravdu mě děsíte. Pokud máte nějaké poznatky ohledně distribuce drog, pak doufám, že jste je již nahlásil Policii ČR. Můžete k tomu prosím uvést něco bližšího? Díky. Dana Heráňová

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 20. 11. 2013 18:38

Žádné osobní poznatky nemám, abych někoho chytil za ruku a volal policii. Mám jen informaci z oblasti u rybníků, z druhé ruky, kde se mladí lidé scházejí a kouří drogy. Já sám jsem několikrát U Maciků večer viděl auto, ke kterému chodili a zase odcházeli mladí lidé. To jen k Buštěhradu. Kdyby tu byla účinná policie, tak by tyto podezřelé činnosti mohla prověřit a potlačit. Nedělám si iluze, že Buštěhrad je oázou bezdrogové oblasti a nešíření drog. Od lidí, které znám, vím, jak velký problém jsou dnes drogy u dospívajících a teenegerů. Není to legrace. Začíná to "nevinou" marihuanou a končí tvrdými drogami a neštěstím celých rodin. O krádežích, kdy večer zmizí celé nově dovežené střešní krytiny ani nemluvím.

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 20. 11. 2013 23:21

O bezpečnostní situaci v Buštíku za první republiky toho moc nevím, ale pravděpodobně "to bylo takové jasnější", kdo je četník a kdo zloděj. Myslím si, že byla jiná výchova a repektovala se jiná morálka. Lidi museli hodně dřít, aby se sotva uživili, takže drogy patřily mezi libůstky bohatých. Dneska je situace jiná. Všichni jsou na tom docela dobře,takže si všichni kouří a popíjejí jak se jim zachce. Jen to naše "chudé městečko" nemá na bezpečnostní opatření peníze. Městská policie je opravdu drahý špás, ale někdejší přísliby o uložení optických kabelů pro kamerový systém byly nástupem současného vedení úplně zapomenuty... Škoda.

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 09. 12. 2013 23:49

Ale i naše chudé městečko má na drahé a luxusní výdaje (BZ). Otázka vlastní aktivní policie je otázkou peněz. Souhlasím. Je také ale třeba vědět, kde na ní vzít peníze, jak na ni ušetřit, kde si na ni vydělat. To budou možná otázky pro nové zastupitelstvo. Podle mého názoru by Buštěhrad vlastní policii potřeboval a je třeba na ni najít peníze.

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Václav Novák

Datum: 29. 03. 2015 22:26

Dobrý den, po přečtení diskuze města Buštěhrad bych se rád zeptal Vás obyvatel jaký je stav kriminality. výtržností a odcizení věcí včetně vloupání v současné době roku 2015? A jak se Vám zde žije? Děkuji

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Václav Novák

Datum: 29. 03. 2015 22:31

Dobrý den, po přečtení diskuze města Buštěhrad bych se rád zeptal Vás obyvatel jaký je stav kriminality. výtržností a odcizení věcí včetně vloupání v současné době roku 2015? A jak se Vám zde žije? Děkuji

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 31. 03. 2015 22:36

Václav Novák napsal/a: ------------------------------------------------------- > Dobrý den, > > po přečtení diskuze města Buštěhrad bych se rád > zeptal Vás obyvatel jaký je stav kriminality. > výtržností a odcizení věcí včetně vloupání v > současné době roku 2015? A jak se Vám zde žije? > Děkuji Dobrý večer pane Nováku, přemýšlel jsem, co jednoduše odpovědět na vaší výzvu. Vyčíslovat škody, když třeba jen nám dvakrát vykradli auto, jednou garáž, vyřízli přední sklo kvůli známce(?) a mně dokonce šlohli i opřené kolo ve dne před samoobsluhou, to asi nemá cenu. Kdekdo z Buštěhradu má se zloději své zkušenosti, ale nemyslím, že by "naše" kriminalita nějak vybočovala z rámce středočeského kraje a možná i státu. Důležitější je, že v nás stále přetrvává nevšímavost - co tě nepálí, nehas. Trochu k tomu přispívají i média, která v nás "černokronikovou" masáží vzbuzují strach se do něčeho namočit. Bojíme se, že nás postřílejí nějací mafiáni nebo teroristé, když zavoláme na policii a upozorníme na nějakou neplechu. Máme obavy, že nám snad unesou příbuzné, když bychom třeba souseda upozornili, ať si uklidí po pejskovi nebo neparkuje na přechodu pro chodce. My se prostě pěkně zamkneme doma a se zájmem sledujeme kriminální kauzy ve zprávách nebo v primitivních televizních seriálech. Jenže ouha, ráno před školkou nám vykradou auto, dopoledne zmiznou nové okapy a sekačka z kůlny, a ještě máme odpoledne psí hromadu rovnou před vrátky. Prostě den-blbec, ale co s tím? Někdo ani policii nezavolá, aby ho neobtěžovali protokolem. A tak si myslím, že bychom se sami měli o svou bezpečnost víc starat. Nenechávat věci v autě na očích, koupit si pohybové čidlo na zahradu nebo vlastní bezpečnostní systém, zamykat si odložený bicykl, to je asi samozřejmost, ale hlavně se naučit dívat kolem sebe. Nebát se důrazně napomenout nepořádné děti nebo devastující floutky všeho druhu, a hlavně mít v telefonu číslo "našeho" policejního oddělení. Nic to nestojí a šmejdi třeba taky dostanou trochu strach, když se bezprostředně zasáhne. Ale jinak, díky za optání, žije se mi tu fajn. JB

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Tůmová

Datum: 24. 10. 2015 23:59

Dobrý den. Od pátku 23.10.2015 nesvítí pouliční osvětlení v celé části obce Na Chmelnici. Na čísla zveřejněná zastupitelstvem se o víkendu nelze dovolat. ČEZ s tím také prý nemá nic společného.Odkazuje nás na M. úřad.K pocitu "bezpečnosti" v Buštěhradě to asi moc nepřispěje.(jak je skvělé mít dobře osvětlené ulice si člověk uvědomí až potmě.) Na stránkách obce jsou uvedeny kontakty na různé instituce od vodáren, plynařů až po linku důvěry, což určitě není špatně. Myslím si, že by zde mohlo být i číslo na osobu pověřenou poruchu pohotovostně řešit(ve dnech prac. volna),pokud by se opakovala. S pozdravem H.Tůmová

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 26. 10. 2015 09:35

Dobrý den, na Městský úřad se o víkendu nedovoláte, celkem logicky o víkendu na úřadě nikdo není. Poruchy řeší jakožto mistr Technických služeb Fanda Rák, na webu města má mobil, ale prý mu nikdo nevolal. Každopádně už je to opravené, byl vypadlý jistič.

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Václav V.

Datum: 26. 10. 2015 14:47

Dobrý den. Nezodpovědná majitelka psa - dnes kolem půl jedenácté sedím v autě na Kladenské u jednoty - COOP. Vedle prodejny je uvázán vodítkem za odpadkový koš velký pes, něco jako rotvajler, bez košíku. Pes je nervozní, posedává až zvrhne vodítkem odpadkový koš. Lekne se, vyběhne a vyděšen táhne s rachotem koš za sebou. Přeběhne ulici k poště, běží po chodníku, košem "označkuje" bílou fábii, přeběhne zpět směrem k holičství, "označkuje" košem černé audi a mizí v ulici Švermova. Možná to odnesly i jiná auta, nevím. Naštěstí se chudáku psovi do cesty nepřipletl chodec nebo dítě. Jakou dohru má celý případ nevím, ale poutat většího psa k odpadkovému koši je nesmyslný hazard. Pes se může leknou z jakéhokoliv podnětu.

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Alena H.

Datum: 07. 12. 2015 22:31

Zdravím, témat má být 10 , vidím 9 , takže si nemohu přečíst, zda-li se na mou otázku již někdo ptal. V posledních dnech došlo asi ke třem vloupáním do rodinných domů v blízkosti školy. Je to pravda, je nějaká prevence, nějaké informace? Děkuji

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 08. 12. 2015 20:36

Já vím o vloupání přímo v areálu školy, budeme to řešit zabezpečovacím zařízením a kamerami.

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jana H.

Datum: 12. 12. 2015 19:41

Nebydlím sice u školy, ale minulý týden jsem zjistila vloupání do sklepa. Ten je velice špatně přístupný (rozbité schody, snížený strop atd.), vchod je v úzké uličce, která slouží jako jedna ze dvou přístupových cest k sousednímu bytovému domu, a proto ani v nočních hodinách nebývá zcela opuštěná. Podobně frekventovaná je i přilehlá ulice. Ani po týdnu mi není jasné, jak za výše popsaných podmínek někdo dokázal nepozorovaně odstranit zámek, vynést nahoru čtyři kompletní kola k autu a v klidu s nimi zmizet.

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina

Datum: 12. 12. 2015 21:45

Tak už aby ty kamery byly - a nejen ve městě. Toto úterý ráno nebo v pondělí večer (7-8.12.2015) opět někdo vysypal odpad do vyčištěného příkopu u silnice za Měsíčkem směrem na Poldovku. Jezdím tudy denně a v úterý ráno - nemilé překvapení. Velké kusy polystyrenu, starý nábytek, potahy z autosedaček. Je to dost smutný - technické to stálo takové práce a nějaký rádobypodnikatel si takto šetří peníze za skládku. Doufám, že toho, kterého chytla Stehlčevesská policie čeká likvidační pokuta a tohohle taky!!!

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina

Datum: 12. 12. 2015 21:45

Tak už aby ty kamery byly - a nejen ve městě. Toto úterý ráno nebo v pondělí večer (7-8.12.2015) opět někdo vysypal odpad do vyčištěného příkopu u silnice za Měsíčkem směrem na Poldovku. Jezdím tudy denně a v úterý ráno - nemilé překvapení. Velké kusy polystyrenu, starý nábytek, potahy z autosedaček. Je to dost smutný - technické to stálo takové práce a nějaký rádobypodnikatel si takto šetří peníze za skládku. Doufám, že toho, kterého chytla Stehlčevesská policie čeká likvidační pokuta a tohohle taky!!!

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Blanka

Datum: 04. 10. 2016 20:02

Dobrý den, vloupáním jsem byla postižena zatím jen na oploceném dvorku. Zmizely mi trámy, potom otesané kameny připravené na opravu zídky u zahrady. A právě tuto zídku mi v poslední době někdo rozebírá, prostě mizí uvolněné kameny. Je to ve srázu, takže hrozí úplné sesutí, ale to je už můj problém, že? Poradíte, jak to zastavit?

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 05. 10. 2016 19:39

Blanka napsal/a: ------------------------------------------------------- > Dobrý den, vloupáním jsem byla postižena zatím jen > na oploceném dvorku. Zmizely mi trámy, potom > otesané kameny připravené na opravu zídky u > zahrady. A právě tuto zídku mi v poslední době > někdo rozebírá, prostě mizí uvolněné kameny. Je to > ve srázu, takže hrozí úplné sesutí, ale to je už > můj problém, že? Poradíte, jak to zastavit? Mějte oči otevřené a při procházkách se dívejte, kde kdo staví zídky z vašich kamenů a trámů. Třeba na pachatele narazíte. Samozřejmě nahlaste krádež Policii České republiky (třeba na tlf 974873568). Stav zídky si vyfotografujte, abyste měla důkazy pro příště. Kontrolujte často situaci na dvorku i v pozdních hodinách, ale praxe ukazuje, že drzí zloději kradou klidně v poledne, když jsou domácí v práci. Co se týká sesouvání srázu, záleží na pozemku, na kterém zídka stojí. Eroze svahů často způsobuje špatné svedení dešťosvodů a podmáčení pozemků. Bývalo dobrým zvykem, že se sousedé na opravách dohodli a podělili. Obávám se však, že je už trochu jiná doba. Ale naděje umírá poslední. Hodně štěstí!

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Blanka

Datum: 10. 10. 2016 23:03

Děkuji za odpověď

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Petra

Datum: 16. 12. 2016 01:45

Dobry den,chci se zeptat jeli mozne zažádat o instalaci brzdicich prahu na ul.Kladenska ,tato silnice je čím dál více nebezpečná,jezdi se tu jak o závod,ridici aut a autobusů ignorují přechody pro chodce.Myslim že je na čase najít adekvátní řešení pro bezpečnou Kladenskou ulici pro občany.(brzdící prahy a snížení rychlosti v obci).Dekuji

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 21. 12. 2016 07:59

Dobrý den, Kladenská je silnice III. třídy, a tam Dopravní odbor povoluje prahy velmi nerad (např. na Tyršově nám ho povolili před školou, ale v zatáčce u pivovarského sklepa už ne). Nicméně zkusit to můžeme. Jinak už pomůže pouze přítomnost policie.

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Václav V.

Datum: 07. 04. 2017 22:48

Dobrý den, čtvrtou noc je celý konec obce od pumpy po Kladenskou bez veřejného osvětlení. Mnozí oprášili baterky, náročné to mají i pejskaři, jak vůbec zjistit, kde ten jejich miláček odložil svůj poklad. Při chůzi ve tmě si najednou uvědomíte, jak jsou ulice a chodníky nerovné, ohrožující chodce. Ptám se ptám, je to porucha, nebo úsporné opatření, aby bylo např. na mola na rybníku?

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 09. 04. 2017 15:48

Václav V. napsal/a: ------------------------------------------------------- > Dobrý den, čtvrtou noc je celý konec obce od pumpy > po Kladenskou bez veřejného osvětlení. Mnozí > oprášili baterky, náročné to mají i pejskaři, jak > vůbec zjistit, kde ten jejich miláček odložil svůj > poklad. Při chůzi ve tmě si najednou uvědomíte, > jak jsou ulice a chodníky nerovné, ohrožující > chodce. Ptám se ptám, je to porucha, nebo úsporné > opatření, aby bylo např. na mola na rybníku? "Statečný" Václave V., na otázku tohoto typu vám nejspíš odpoví správce elektrické sítě. Zkuste zavolat na dispečink, kde by o tak rozsáhlé závadě měli vědět nejvíc. /A proč přívlastek "statečný"? To proto, že ti stateční bez uvozovek se obvykle, třeba při ironizování úsporných opatření nebo nových nápadů, podepisují celým jménem.../ Jiří Blesk

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Marcela Mikšovicova

Datum: 09. 04. 2017 20:39

Vážený pane Blesku !Pokud vím tak správce sítě je město Buštěhrad a jak bylo řečeno paní starostkou : cituji Pan Veselý to řeší ,že to řeší tak,že nesvítí Hřebečská a to už celý týden ? . Ono by to chtělo asi opravdu odborníka , když za celou tu dobu elektrikář s Ts nemůže ten celý týden chybu najít Kdepak je asi chyba? Nevím jak Vy ale já opravdu nemám svítící oči a fakt že dostat od někoho v té tmě pár facek tak opravdu nevím komu poděkovat. Marcela Mikšovicová

Re: Bezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 10. 04. 2017 08:42

Musíme na to poptat externí firmu, jednak máme rozbitou plošinu, a jednak to asi není úplně běžná závada.