Diskusní fórum » Bezpečnost v Buštěhradě - archiv » nebezpečnost v Buštěhradě

Pátek 26.4.2024

 

Bezpečnost v Buštěhradě - archiv: nebezpečnost v Buštěhradě

nebezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 08. 02. 2011 23:19

V Buštěhradském zpravodaji jsou pravidelně zařazeny tabulky od stehelčevské obecní i státní policie, které však málo vypovídají o nárůstu kriminality v našem městě. Vedle mnoha nočních vloupání do aut a novostaveb nebo garáží, se raubíři stále častěji odvažují i za denního světla. Vnikají do domů i za přítomnosti majitelů, vykrádají auta před prodejnami nebo u školky, dokonce byla už poněkolikáté přepadena benzínka. Vedle toho už vůbec zaniká řádění vandalů a sprejerů, kteří ničí zařízení města i majetky soukromníků. Na policejní stanici sice nemáme prostředky, ale být více na pozoru, poučit děti a seniory k větší ostražitosti, nebát se zvednout telefon a zavolat hlídku, nenechávat věci v autech, zamykat vchody a nebo si pořídit jednoduché zabezpečovací zařízení, by mělo být v našich možnostech.

Re: nebezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: občan

Datum: 06. 03. 2012 12:06

Zvažoval jsem se přistěhovat do Buštěhradu, protože jako obec je moc krásný. Ovšem po důkladném pročtení všech článků na téma (ne)bezpečnost, bioplyn a halda, jsem přehodnotil své původní nadšení. Buštěhrad rozhodně NE! - příliš velké riziko znehodnocení majetku, strach o život, majetek, navíc dle článků netečný přístup zastupitelů obce. Děkuji, ale nechci a je to škoda. Miloš Cabalka

Re: nebezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 30. 03. 2012 19:47

Vážený občane Cabalko, na rozdíl od Vás jsem se před lety rozhodl v Buštěhradě žít, a nelituji toho. Krásné místo, dobří lidé, ale to víte, problémy jako všude jinde. Doporučuji Vám pročíst si pořádně všechny dostupné materiály o haldě a seznámit se dostatečně s bojem obce proti stavbě bioplynky. Samozřejmě, i na Kladensku jsou lupiči a zloději, ovšem nejsou výjimkou ani jinde v republice. A pokud máte nějaký zvláště cenný majetek, tak ho moc nevystavujte, protože sprejeři, ničitelé a chuligáni právě po něm jdou. Zajímalo by mne však, jestli jste četl také o dobrých věcech a akcích, které organizuje třeba Sokol, Buštěhrad sobě, Základní umělecká škola, Buštěhradský pelíšek a spousta dalších nevyjmenovaných sportovních a kulturních neziskových organizací. Porovnáte-li pak jejich široký záběr a pestrost, která tvoří základ života v našem městě, s vlastními zkušenostmi z jiných lokalit, nutně uznáte, že žádná "kriminalitou prolezlá díra" Buštěhrad není. A zastupitelé? To víte, ti přicházejí a odcházejí, jedni jsou aktivní a komunikativní, jiní zase méně, někomu to vyhovuje, druhému naopak. Ale život ve městě plyne dál. A o tom, kudy se vine, o tom byste přeci mohl rozhodovat i vVy sám jako volič. Neházejte proto flintu do žita a nedejte na první dojem, Buštěhrad možná zprv poněkud trpký zdá se, ale pak od něho nejde odtrhnout ret, věřte mi. Jiří Blesk

Re: nebezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Honza2108

Datum: 02. 04. 2012 11:13

Naprostý souhlas, hlavně neférové a drzé jednání radnice a některých členů zastupitelstva. A o znehodnocování majetku ani nemluvím. Je tu doba o nás bez nás...

Re: nebezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Eliza

Datum: 03. 04. 2012 08:55

Vida, a já myslela, že doba "o nás bez nás" tady už byla za pana Nového.. Tak se mi zdá, že si tady nikdo nemá co vyčítat. Půjde li to takhle dál tady, prodám dům, a stěhuji se jinam. průhonice jsou taaak nádherné....a vypadají úplně jinak, než Buštěhrad za 20let vlády místních zastupitelů.

Re: nebezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 06. 04. 2012 11:47

Jak už jsem psal, složení zastupitelstva se mění a je v rukou voličů. Jsou různé aspekty na jeho fungování, někdo má malé děti, někdo by chtěl konečně chodit po chodníku s osvětlením, jinému chybí bankomat nebo supermarket za humny, apod. Vyhovět všem lze jen postupně, v závislosti na rozpočtu. Ale střednědobé a dlouhodobé plány se přecijen realizují, ať sedí na radnici kdokoliv. A "onásbeznás"? Sáhněte si do svědomí, zda projevujete dostatek zájmu o dění ve městě a záměry úředníků. Chodíte na veřejná zasedání? Čtete úřední desku? Necháváte si posílat informační e-maily z úřadu? Vznesli jste nějaký dotaz, ať už přímo, nebo prostřednictvím diskuzního fóra na webu? Čtete Buštěhradský zpravodaj a přispíváte do něho kritickými články? Pokud alespoň na tyto otázky můžete odpovědět kladně, je situace opravdu vážná. Přemýšlejte však raději o způsobu, jak z toho ven, než podlehnete mámivému průhonickému lesku, pod nímž může dřímat nelítostný moloch. Hodně štěstí a trpělivosti!

Re: nebezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 09. 04. 2012 11:52

Milý Jiří, zcela souhlasím, jen v tom, že se dlouhodobé plány realizují, se bohužel tentokrát mýlíš. Respektive...tváří se, že se realizují, avšak tempem vskutku hlemýždím:) Nebýt "schopností" vedení města, které zbrzdilo rozjetý projekt, už jsme měli nový Městský úřad na zámku hotový a ve školce by již probíhaly stavební práce. Namísto toho práce na zámku stojí a slibovaná školka ve škole se ještě ani nezačala realizovat - pochybuji, že to do září paní starostka stihne. Jestlipak z toho pak vyvodí nějakou osobní zodpovědnost? A může stokrát hlásat, že by byli rádi, kdyby se do zámku nastěhoval městský úřad, protože zabíráme místo školce (viz http://www.mestobustehrad.cz/z-tisku/bustehrad/vypis-clanek.php?id=246). Bohužel především vinou její nečinnosti to stále není hotové. Vždyť před měsícem se na zasedání teprve schvalovaly věci, na které jsme čekali od srpna! Ale jinak myslím, že rovnováha dobra a zla je všude stejně křehká, lidé jsou všude stejní, a namísto stěhování se jinam by bylo vskutku lepší zajímat se o místní situaci a pokusit se také s tím něco udělat. Chodit na zasedání, ptát se vedení města, vznášet požadavky a pohánět je k odpovědnosti za to, co nefunguje, udržovat je pod neustálým tlakem. Jenom tak zde může dojít k nějaké změně. Nikoliv tím, že lidé budou jen nadávat, ale tím, že těm několika již poněkud otlučeným pěšákům v poli, kteří se tu o něco snaží, zkrátka pomohou:)

Re: nebezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 30. 05. 2012 15:52

(Můj příspěvek asi bude vodou na mlýn panu Cabalkovi, co se bál přistěhovat do našeho města.) V úvodu tohoto tématu jsem před časem nabádal, aby občané byli stále na pozoru a nenechali se zaskočit, aby se všímali nejrůznějšího neřádstva a nebáli se na něj upozornit. Když však onehdy na veřejném zasedání "vyskočil jak čertík z krabičky" jeden z členů kontrolního výboru a začal na veřejnosti vykřikovat detaily z osobních materiálů jiného buštěhradského občana (a ještě jimi přímo na místě přede všemi mávat), zatrnulo mi mrazem v zádech. Následné vyšetřování sice prokázalo, že šlo pouze o zlovolné osočení, ale otázka narušené ochrany citlivých údajů zůstala (zřejmě v rámci mnoha jiných aktualit) dosud jaksi nedořešena. Jaké však bylo mé překvapení, když jsem dnes na veřejně přístupných stránkách města Buštěhradu četl dokument Hromadný předpisný seznam, týkající se dlužníků místních poplatků. Vedle celých jmen a dlužných částek jsou zde uvedeny adresy a dokonce i data narození konkrétních osob! Přitom je takové údaje možno zveřejňovat pouze se souhlasem subjektů, jichž se data týkají! Takové nepřípustné zasahování do soukromí osob je nezákonné a může dotyčné osoby poškodit, přestože se městskému úřadu může zdát tento způsob nátlakového jednání jakkoli efektivní. Nejsem právník, ale cítím potřebu upozornit, že zde pravděpodobně došlo k porušení ustanovení Listiny základních práv a svobod. Zveřejněna mohla totiž být jen strohá informace o tom, že je takový seznam k dispozici, ale detailní údaje že budou zpřístupněny jenom poplatníkovi, a které se týkají pouze jemu stanovenému poplatku. A v této souvislosti mě napadá, že jednolivec (byť člen kontrolního výboru) se za svůj neukočírovaný výstup může nějak omluvit, ale zmíněné jednání správní instituce (byť "jen" městského úřadu) je podle mne omluvitelné jen stěží. Jiří Blesk

Re: nebezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 14. 06. 2012 08:31

Pozor, změna! Přestože prý bylo vyvěšení kompletního Hromadného předpisného seznamu zcela zákonným prostředkem (to tvrdí na jiném místě tohoto fóra za MÚ paní Novotná), zmizel tento seznam z úřední desky města někdy kolem 9. června 2012, tedy dlouho před původním termínem sejmutí (24. 6.?). Momentálně je tedy "už všechno v pořádku" a nebezpečí porušení zákona nehrozí. Obávám se však, že něco v "tom našem státě dánském" hrozí i nadále...

Re: nebezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: jáá

Datum: 17. 10. 2012 20:12

Tak mi to nedá a musím reagovat. Já zvolila prodat dům a z Buštěhradu se odstěhovat. Neskvétá...naopak. Neděje se nic, mimo vzrůstajícího satelitu, se zde nic nebuduje, nerekonstruuje...zamrznuto..

Re: nebezpečnost v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 22. 10. 2012 19:17

jáá napsal/a: ------------------------------------------------------- > Tak mi to nedá a musím reagovat. Já zvolila prodat > dům a z Buštěhradu se odstěhovat. > Neskvétá...naopak. Neděje se nic, mimo > vzrůstajícího satelitu, se zde nic nebuduje, > nerekonstruuje...zamrznuto.. Týý jo, to je setsakramentsky kritická reakce! Obávám se, že mi zoufalá emigrace některých týpků, pryč z toho zamrzlého satanelitního města Buštěhradu, až tak moc nevadí. Jen doufám, že mají v ústavu dost teplo a světlo ...