Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Co v obci chybí?

Pátek 14.6.2024

 

Obecné fórum - archiv: Co v obci chybí?

Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jan Petrš

Datum: 09. 10. 2010 10:54

Dobrý den občané, nejsem obyvatel vaší krásné obce ,ale zůčastňuju se studentské soutěže na přestavbu a hlavně využití pivovaru, která by měla být podkladem pro nové využití této nemovité památky a zároveň by měl být zachován z části její vzhled. Chci aby ze stavby měli užitek také obyvatelé obce ,kteří se zasloužili o to, že pivovar nebyl zdemolován. A tak budu rád, když mi napíšete sem na diskuzi, co Vám v obci chybí. Děkuji

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 10. 10. 2010 14:30

Dobrý den pane Petrši, to je od Vás milé, že se ptáte obyvatel Buštěhradu na jejich potřeby. Je toho poměrně hodně, co nám na Buštěhradě chybí a co by si také Buštěhrad zasloužil. Z mého pohledu by však bylo dobré slyšet právě od Vás, jak by se z hlediska prostorového, tak technického daly prostory pivovaru využít. Prosím, budte tak hodný a zkuste nám nabídnout možnosti a my , " jako laická veřejnost ", budeme přemýšlet.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jan Petrš

Datum: 10. 10. 2010 16:02

Majitel (firma Level) chce aby se v objektu nacházely bytové prostory, takže z části mu chci urcite i vyhovet. Ale v místech kde se ted nacházejí novější stavby (sklady apod.) které nemají historický význam( ty jsou umístěny na straně hráze rybníka),tak tam bych chtel udělat právě něco pro občany ,zatím mě napadl jen jakýsi moderní skanzen kde by sídlily různé dílny s tradičními řemesli ,či ateliéry apod. vše by bylo propojeno do jakési galerie z části venkovní i vnitřní. Vlastně toto místo by sloužilo k výstavám a vernisážím či prezentacím místních firem. A samozřejmě i k trávení volného času, jelikož by určitě nechyběli dětská hřiště, lavičky apod. Asi je to takhle těžko uchopitelné, co myslím. Ale tohle mě napadlo když sem zjistil že v obci sídlí několik grafických firem či firem s uměleckým zaměřením a hlavně umělecká škola. Jinak vzhled od náměstí nechci měnit. Ale uvítám i jakýkoliv jiný nápad i kritiku.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Helena

Datum: 10. 10. 2010 19:20

Když už jste napsal, že by v areálu mohlo být dětské hřiště, napadá mne, že Buštěhradské mateřské centrum Pelíšek má nevyhovující prostory, ovšem netuším, zda jsou tyto prostory pro centrum vhodné. A doufám, že projekt (ať už navrhnete cokoli) přizpůsobíte též vozíčkářům, kočárkům atp.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 10. 10. 2010 21:02

Dobrý den, pane Petrši. Těší mě, že se také účastníte soutěže, a chválím za nápad probrat to s místními občany (jakkoliv místní diskusní fórum není příliš frekventované:)). Část pivovaru přeměnit na bydlení je podle mě v pořádku, ale přízemní prostory by jistě byly vhodnější pro nějakou kulturní/společenskou/obchodní nebo jinou funkci. V Buštěhradě chybí třeba dobrá kavárna, čajovna či pizzerie, při bližším pohledu a diskusi s místními živnostníky však zjistíte, že není jednoduché se tu uživit, takže takový podnik by nutně byl závislý na nadšení a velké šikovnosti provozovatele. Skružový krov administrativní budovy si pak říka o to být využit jako sál na nějaké akce, koncerty, výstavy... Váš nápad s dílnami ve dvoře se mi moc líbí. Opět ovšem řada všetečných otázek: chtěly by místní firmy platit pronájem v pivovaru (a vlastník jistě bude chtít maximálně vydělat)? Stály by o takovou formu reklamy? apod. Co se týče Mateřského centra, myšlenka dát ho do pivovaru je zajímavá, nicméně plánuje se, že knihovna bude přesunuta do zámku a MC bude v Seifertovně v budoucnu poskytnuto daleko víc prostoru.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jan Petrš

Datum: 10. 10. 2010 21:10

Děkuji moc za názor, s přizpůsobením vozíčkářům a kočárkům určitě počítám v dnešní době už je to samozřejmnost. A to hřiště, plně Vám rozumím, já myslel spíš jen menší. Aby si děti mohli hrát během toho, co si třeba rodiče něco prohlížejí.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jan Petrš

Datum: 10. 10. 2010 21:33

Ta pizzerie a čajovna i kavárna mi přijde dobrý nápad, když to tam nemáte, já jsem z Horoměřic a máme tam 2 pizzerie a snad i prosperují. Tak to by mohlo fungovat. Myslím že by mohlo být zajímavé všechny ty nápady kavárna pizzerie cajovna i malá galerie integrovat do jednoho, třeba částečně odděleného prostoru. Kde by možná vznikl oblíbený podnik, kde by se lidé sházeli a cítili se dobře ,ale asi to nejde takhle nalajnovat, stejně pak závisí na majiteli jaké nastaví ceny apod. Ale jak říkáte je asi složité shánět někoho kdo ty prostory koupí. Nejlepší by bylo kdyby to provozovala firma Level ale to asi nehrozí:).

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 11. 10. 2010 00:24

Souhlasím s Danielou, opravdu velmi, velmi chybí na Buštěhradě prostor, kde by jste se při procházce Buštěhradem mohli zastavit na kávu, v zimě na svařáček - nabízí se ve spojitosti s dětmi počítat i s hracím prostorem - nejlépe vnitřním i venkovním. Nápad s řemeslnými obchůdky není taky špatný, ale tady bych počítala i s koncepcí rekonstruovaného zámku, aby se nedělali zbytečně duplicitně stejné záměry. Co se týká MC Buštěhradský Pelíšek, nemyslím si, že by stávající prostory byly nevyhovující, do budoucna určitě vidím spíše cestu zůstat v Seifertovně i v návaznosti na krásné dětské hřiště, které maminky z MC vybudovaly.Nedovedu si také představit z jakých prostředků by MC pak platilo jistě drahý nájem.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jan Petrš

Datum: 11. 10. 2010 00:33

Já nějak s tím mateřským centrem tam nepočítám, vím,že v obci nějaké máte tak mi to přijde zbytečné. Možná sem nějak špatně formuloval příspěvek tak došlo k chybnému vyložení. jen sem tam chtěl dát nějaký dětský koutek tot vse. Určitě začnu silně uvažovat o té kavárně apod. Chtěl bych vytvořit takovou oázu klidu. Takový to místo jak přesně říkate.To myslím že na vesnicích nebo v menších městech chybí.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 11. 10. 2010 16:18

Pane Petrši, v Buštěhradě opravdu ledacos chybí, jak ovšem bylo řečeno, obci chybí k vyplnění těchto "mezer" hlavně peníze. Vím, že je to trochu jiná problematika, ale vše souvisí. Pivovar je v rukou soukromého vlastníka, tudíž zde má město pouze poradní či doporučující možnosti. Přestavět část pivovaru na jakousi řemeslnickou a kulturní galerii je bohulibý nápad, ale je nutné počítat i s dalšími návaznými prostorami: pro zázemí a sklady k dílničkám či prodejnám nebo parkovacími místy pro provozovatele i návštěvníky, tedy s dalšími náklady pro eventuální nájemníky. Pochopitelně nelze vlastníkovi výši nájemného nějak vyčítat, natož nařizovat, ale z výše uvedených hledisek by zřejmě takové nájemní prostory zůstávaly prázdné nebo provozované jen krátkodobě. Myslím si, že je potřeba udělat průzkum hlavně mezi potenciálními investory. Zkušenosti z praxe a tržní zákonitosti (a v Buštěhradě zejména!)Vám nejlépe napoví, kudy se s návrhem na využití areálu ubírat. Ještě snad jen poznámka: Zkušenosti (z Kladenska, ale i odjinud) radí, že by takový areál neměl být příliš "otevřený zvenčí". Myslím si, že i případní obyvatelé obytných částí by kladně ohodnotili jeho "uzavíratelnost" (samozřejmě vyjma provozní doby plánovaných provozoven). Možná by to i zvýšilo prodejnost takových bytů. Romantizující zákoutí, průchody nebo podloubí budou bohužel vždycky terčem zlodějů a vandalů. Hodně zdaru a dobrých nápadů přeje Jiří Blesk z Buštěhradu. p.s. Mrkněte se občas trochu na pravopis ;)

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 12. 10. 2010 17:28

Jistě jsou také zajímavé zkušenosti vlastníků dalších pivovarů, které jsou úspěšně opravené, nebo se opravují. Např. Lobeč, Kročehlavy, Chýně atd. Jen se obávám, že Levelu se areál nebude chtít provozovat - doposud šel přímočaře za cílem "postavit co nejvíc bytů - prodat". Ale necháme se překvapit (doufám, že ne nepříjemně - demolice však stále hrozí). Ještě k náplni - kavárna, a u ní třeba malá domácí pekárna...to by se to sedělo s výhledem na zámek nebo na rybník! :)Anebo malý rodinný pivovárek (na to stačí poměrně malá plocha)...a jsme oklikou zpět.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jan Petrš

Datum: 12. 10. 2010 22:16

To mě taky napadlo, tam znovu udělat pivovar.Ale to by asi taky neprosperovalo, takový ty kavárny cajovny apod. jsou hrozně fajn pro lidi z obce ale ne pro majitele nemovitosti. Ten by tam myslím, nejradči postavil kasino, kam by zval pražské podsvětí :) to by se mu pak kutáleli penízky. Ted mě napadla hasičská zbrojnice, když je to u toho rybníka, ale tu máte v obci asi v pořádku.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 13. 10. 2010 13:52

...a co jazzový klub??

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jan Petrš

Datum: 13. 10. 2010 17:29

No tenhle nápad vůbec nezní špatně, podle mě jazz poslouchají téměř všechny věkové kategorie, a často v těhto clubech bývá taková ta pohoda, jak jsme předtím říkali, že v obci chybí nějaký to místo kde si lidi můžou posedět a dát kafe apod. To si myslim ,že by tenhle podnik mohl splňovat. Možná by to byl takový meetpoint lidí co si potřebujou odpočinout od práce a od všeho.... Zní to hezky, dokonce by se to dalo i hezky ztvárnit takový klub. Teď jde jen o to ,že tam mají být nějaké bytové jednotky a to si nejsem jist, zda to pujde dohromady. A zda to nebude snižovat hodnotu bytů.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 15. 10. 2010 10:10

Hasičárna by asi měla být v obecním, což teď je(v garážích za hudebkou). Klub by byl hezký...třeba by se to dalo dát do sklepa a nějak odhlučnit. Mimochodem, jestlipak víte, že pivovarské sklepy pokračují pod horní částí náměstí (zhruba pod kapličkou)? Je tam poměrně rozsáhlá soustava sklepů(tipuju barokní a mladší), některé zasahují lidem pod domy (jeden obyvatel třeba prorazil klenbu a vesele tam sype suť a hlínu), poměrně dlouhá chodba je pod schody, co vedou podél zámeckého parku, a prý to šlo ještě dál. Prostory jsou zřejmě toho,čí je pozemek nad nimi (tedy převážně města). Jenže by to zřejmě byla dost značná investice dát to do pořádku, a není náplň. Další sklepy, které patří Levelu, jsou na opačné straně ve svahu na křižovatce s Tyršovou. Ty jsou z 19. století, na městě k nim je původní stavbení dokumentace. Level tam jeden čas chtěl dělat vinárnu, ale sešlo z toho. Možná jste tam v rámci prohlídky byli.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Petr Kuthan

Datum: 03. 04. 2011 18:07

Dobrý den všem, reaguji jen v rychlosti na obsah diskuse. Při procházkách městem se můžete zastavit v restauraci U Bečvářů na zmiňovanou kávu, v zimě na svařáček, na pizzu i bečburgr....samozřejmě kromě jiného. Lze u nás posedět u piva i vína, v kuřácké restauraci i nekuřácké...místa je tu dost. Je v plánu i kino s promítáním kultovních filmů, ale to vše se dočtete na našich stránkách www.ubecvaru.cz. Pro případné náměty jsme vám otevřeni. Hezký den, Petr Kuthan.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 11. 04. 2011 22:27

Už se těším do toho bijáku, třeba na Bezstarostnou jízdu a taky na nějakýho Carlose Sauru nebo Miloše Formana. A pak samozřejmě taky na to kafe, grog nebo pivko. Pochopitelně, do kuřáckého salónu ;)

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 30. 10. 2011 19:05

Dovolil bych si otázku přehodnotit do dotazu, co si myslíte, že by město mělo řešit jako prioritu. Možná první tři priority podle důležitosti. Můj názor je tento: 1. realizace školky v prostorách ZŠ 2. realizace přestěhování městského úřadu do zámku 3. realizace školky v areálu dnešního sídla městského úřadu. Těším se na vaše náměty a názory. Děkuji.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: J.K.

Datum: 31. 10. 2011 18:59

Pro mne je též prioritou rozšíření mateřské školky. Souhlasím tedy s výše uvedenou prioritou č. 1. Rozšíření mateřské školky nelze vázat na nějaké stavební úpravy zámku. To je černá díra na peníze. Jak bylo řečeno na 10. zasedání zastupitelstva, při rekonstrukci staré budovy nelze dopředu nic odhadovat. Pokud se tedy zastupitelstvo rozhodne rozšířit místa ve školce pouze tím, že se přestěhuje úřad na zámek, tak bychom se toho také mohli dočkat až za několik let, jestli vůbec. To již budou děti, které se letos potřebují MŠ dávno na ZŠ, možná zase budou slabší ročníky a všichni se pak budou děsně divit, k čemu že se ta MŠ vlastně rozšiřovala. Souhlasím i s body 2 a 3, bylo by to hezké, kdyby se vše podařilo tak, jak bylo naslibováno na schůzi zastupitelstva v červnu, tzn. úřad začít stěhovat v lednu 2012 a nová místa ve školce mít od září 2012, ale všichni víme, že se to jaksi zase pozdrží. Pokud zastupitelstvo dává zelenou výstavbě nových domů, mělo by i myslet na služby a infrastrukturu pro nové i stávající obyvatele. V červnu zastupitelstvo plakalo, že nemá v rozpočtu 800 tis. na přestavbu nevyužitých prostor ve škole na MŠ, vzápětí kupuje dolní rybník za milion. Nevím, co si mám potom myslet o prioritách našeho zastupitelstva.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Alena

Datum: 12. 02. 2013 14:55

Dobrý den, nechtěla jsem zbytečně zakládat další diskuzi, ale přispívá sem někdo na naše názory z našeho úřadu? Mě by třeba zajímala jen taková maličkost. Každý den, co vjíždíme do Buštěhradu, tak nás "straší" oprýskaná písmena BUŠTĚHRAD při vjezdu do města. když už se u nás, krom zámku, nic neděje, nemohla by se to opravit? Snad to takový výdaj nebude.Hezký den.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 12. 02. 2013 17:59

Alena napsal/a: ------------------------------------------------------- > Dobrý den, > nechtěla jsem zbytečně zakládat další diskuzi, ale > přispívá sem někdo na naše názory z našeho úřadu? > Mě by třeba zajímala jen taková maličkost. Každý > den, co vjíždíme do Buštěhradu, tak nás "straší" > oprýskaná písmena BUŠTĚHRAD při vjezdu do města. > když už se u nás, krom zámku, nic neděje, nemohla > by se to opravit? Snad to takový výdaj > nebude.Hezký den. Po letech absolutního nezájmu se diskuzím na webu města občas věnuje úřednice Novotná. Řeklo by se, že lepší variantou je zaslat oficiální dotaz přes podatelnu města, ale ... no ... zkuste si to, Aleno ... Každopádně bychom asi byli všichni rádi, kdyby v Buštěhradě přestaly strašit i cedule.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 13. 02. 2013 08:01

Dobrý den, paní Aleno,děkuji za Váš konstruktivní dotaz. K vašemu postřehu mohu sdělit, že probíhá mapování potřeb města v oblasti dopravního značení a úprav a to jak svislých tak i vodorovných.Váš postřeh je jistě jeden z mnoha úkolů, jak se postarat o zkrášlení města. Jinak, děje se toho v Buštěhradě více, než jen kolem zámku, je vybudovaná nová třída školky, zahajuje se výstavba další třídy, průběžně probíhá rekonstrukce veřejného osvětlení starého Buštěhradu, opravují se svépomocí chodníky a jiné další akce, které ale probíhají v těch částech města, kam se asi běžně při svých pochůzkách nepodíváte. Doporučuji sledovat Buštěhradský Zpravodaj, kde jsou všechny akce města popsány ať už ty minulé nebo ty budoucí.Přeji hezký den.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Alena

Datum: 15. 02. 2013 07:55

Dobrý den, předně děkuji za vaše reakce. Proč je tu tedy diskuze na stránkách města, když nemám očekávat kompetentní odpověď. Samozřejmě zpravodaj čtu, ale nijak závratné informace v něm nejsou.Ptala jsem se jen na maličkost,ale pokud to někdo alespoň trošku řeší, tak proti tomu nemohu nic namítat. Mě osobně leží v žaludku "zámečák". Různé firmy se tu vyřádily a teď je z toho spíše tankodrom. Nepostřehla jsem ve zpravodaji ,že bychom reklamovali u některé firmy vrácení do původního stavu.A ikdyby jsme reklamavolai, nic se nedělo.Na to, že to jsou kočičí hlavy, to bývala tak krásná cesta.Tak hezký den všem.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 15. 02. 2013 08:19

Dobrý den,paní Aleno,na vaše dotazy ráda odpovím. Pod pojmem "zámečák" asi myslíte ulici Revoluční. Je pravda, probíhaly tam koncem roku výkopové práce vedené firmou Veolia, která prováděla plánovanou obnovu vodovodního řadu.Navíc, v minulosti utrpěla určitě také díky výstavbě kanalizace. Současný stav samozřejmě nenechává městský úřad lhostejným, reklamace hutnění povrchu v místech výkopů byla podána, nicméně,teprve jarní měsíce dají možnost na této reklamaci vodárnám pracovat.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Lukáš Borný

Datum: 21. 02. 2013 02:01

Mě chybí ve městě nějaké pořádné náměstí se zelení (stromy), kde by se lidé scházeli a trávili čas. Je něco takového v plánu? A pak ještě více zeleně a stromů

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 25. 02. 2013 15:54

Já si myslím, že nám v Buštěhradě chybí Lukáš Borný! Konečně se přistěhuje někdo, kdo umí už do mládí pořádně pracovat a střádat. Bude to on, kdo dokáže konečně pořádně podojit EU, abychom si mohli postavit pivovarskou hospodu a na Náměstí zasadit nějaké stromy. A určitě potřebujeme takového spravedlivého člověka, co konečně zakročí proti výsměchu, kterým častují uživatelé "sociálních bytů" naše poctivé pracující. Nebo se mýlím?

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 25. 02. 2013 20:38

Milý Jiří, máš recht, ale já úplně chápu jeho mladické nadšení(tedy, předpokládám, že mladické, ale klidně by to vlastně mohl být i nějaký agilní stařík!), a doufám, že když má tolik elánu, že se zde zapojí do veřejného dění:)Nenapíšete nám nějakou pěknou úvahu do Buštěhradských Listů, pane Borný? ;) Myslím to vážně. Řeknu Vám za to, kdo dostal naposledy obecní byt. Kupodivu to tentokrát nebyl nikdo, kdo se nesnaží, ale někdo, kdo byl ve velké nouzi (a dokonce snad i v ohrožení života).

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Lukáš Borný

Datum: 26. 02. 2013 01:28

Já se budu snažit pomoci obci jak to jen půjde. Věřím, že pro ní budu ekonomickým přínosem. Líbí se mi, že jste taková parta, která relativně funguje a všechno je na domluvě, má to jisté osobité kouzlo. Rozhodně nebudu chtít žádnou nemovitost od města. Já se také můžu ocitnout v těžké životní situaci, snažím se však pojišťovat proti událostem a tvořit si finanční rezervy. Je to všechno o odpovědnosti za vlastní život, musíme se konečně naučit jí vzít do vlastních rukou.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 26. 02. 2013 11:04

Je dobře vidět, že se noví občané budou snažit,jak jen to půjde.Já se přimlouvám mimo jiné za to, aby pokud to jen tedy trochu jde, přihlásili se v Buštěhradě k trvalému pobytu. Je to totiž jeden z finančních zdrojů města. Také aby jako noví občané platili včas a ve správné výši poplatky, protože tím opravdu vezmou zodpovědnost za své životy do svých rukou, plní své občanské povinnosti a navíc, cíleně tím podporují město.:-) Ve Vašem projevu, pane Borný, vidím sebe tak cca před 5ti lety.Zatím mě ještě, byť po zkušenostech, ten entuziazmus nepřešel a tak jsem ráda, že v tom nebudeme sami! :-)

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 26. 02. 2013 11:25

"Já se budu snažit pomoci obci jak to jen půjde. Věřím, že pro ní budu ekonomickým přínosem. Líbí se mi, že jste taková parta, která relativně funguje a všechno je na domluvě, má to jisté osobité kouzlo" No to jste teď narazil na ožehavé téma - nevím, jakou partu teď myslíte, protože jsou tu minimálně dvě, a možná jste si už všiml, že dva místní časopisy. Na jedné straně je vedení města a spol., které má v zastupitelstvu většinu a odhlasuje si, co chce, a na druhé straně menšina zastupitelů, a občané, kteří to kritizují a snaží se o nějaké změny, což jde velmi ztuha. Také díky tomu vznikl nový časopis Buštěhradské listy, neboť vedení města zhruba před rokem zcenzurovalo Buštěhradský zpravodaj (nelíbily se mu kritické příspěvky), a celá redakční rada odešla a založila si vlastní časopis. Je samozřejmě špatné, že se nedokážeme dohodnout, na druhé straně jsou zde jisté názorově neslučitelné věci, kvůli kterým proste němůžeme být jedna parta. To už je život. Píšu to proto, že bohužel cítím velmi silnou potřebu se vymezit proti té "oficiální partě", která je u moci, protože s nimi v mnohém, co dělají, velmi silně nesouhlasím. Je pěkné, že paní Novotnou ještě entuziazmus nepřešel, ale obávám se, jestli nevsadila na špatného koně ;)Skoro bych jí přála více realismu:)

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 26. 02. 2013 13:59

no je to s těma partama tady dost zapeklité. Osobně jsem z toho byla také dost překvapená v začátku svého angažmá v tomto městě, obecně.Mluvit tady o nějaké cenzuře v místím periodiku je přinejmenším poněkud přehnané, cenzuru si představuji jinak a navíc, za tu dobu, co jsem měla možnost nahlédnout do téhle problematiky, neviděla jsem, že by někdo zakázal otisknout něčí článek v BZ.Výhrady a připomínky jsem slyšela, ale odmítnutí uveřejnění příspěvku, to se, alespoň co já vím, nestalo. Já jsem nastoupila do "vlaku" a teď se jen nestačím divit, čím vším se tady zastupitelé častují. Nesázím, ze zásady.Na nikoho a na nic. A už vůbec ne na koně. Spoléhám sama na sebe :-)Nicméně,kromě entuziazmu mám i realizmus, mám ráda proporcionalizmus a nic mi neříká kubizmus.:-) Co ale nemám v lásce je socializmus a odmítám starý i nový komunizmus! :-) (PS:Prosím Ty, kdo teď budou křičet, že komunizmus je ve vedení města, nechť si uvědomí, že jsou to nezávislí kandidáti a že je lidé zvolili, a "druhak", než vůbec obecně komunisté z politické scény odejdou, pokud odejdou, bude záležet na demografickém vývoji. Kdyby záleželo na mě, byla by tato strana už mimo zákon, protože se na mojí rodině dopustili nezákonnosti až dost.Navíc, v každé straně, která až doposud byla v parlamentu i na obcích a krajích, jsou jen přebarvení komunisté. A prostě ještě minimálně 20 let budou. Je někdy zajímavé vidět "pravičáka", který nosil dřív červenou knížku a jak rád! Jen v TOPce žádní nejsou!!A proto v ní jsem já:-))

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 26. 02. 2013 16:33

No tak abychom neměli příliš krátkou paměť, a taky trochu pro nezasvěcené, tady si ji můžeme osvěžit: http://www.mestobustehrad.cz/forum/read.php?2,1083,page=4 Jestliže paní starostka přímo zakázala vydání čísla, protože se jí a panu Opltovi nelíbily některé kritické články, je to podle mě cenzura jako BRNO! Navíc tím překročila svoji pravomoc. Nezakázala jen nějaký jeden příspěvek, paní Novotná. Zakázala rovnou celé číslo, bez jakékoliv diskuse s redakční radou či autory příspěvků! Ale Váš "rádobynestranný" postoj znám a nepřekvapuje mě, vzhledem k tomu, že nový "reformovaný" zpravodaj je Vaše práce, a spousty nepěkných věcí, které se udály, zřejmě nevidíte nebo nechcete vidět.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 26. 02. 2013 23:02

Křičet nebudu,paní Novotná... nejsem nějaký seberád... ale ozvat se musím, protože zase překrucujete fakta, jak je vaším zlozvykem a dost možná i obvyklou náplní práce. Tváříte se před veřejností jako neviňátko, které chudák nastoupilo do rozjetého vlaku a neví kam jede, ale nějak jste zapomněla, že jste zakladatelkou místní organizace politické strany! Neříkejte, že chudák nevíte, že nezávislá kandidátka Leflerová kandidovala za KSČM už v roce 2002, a že podobně kandidovali za komunistickou stranu v roce 2006 i nezávislá Burešová a nezávislý Oplt, kteří také patří do takzvaného "vedení města" a neviditelné organizace "Pro Buštěhrad". Snad nikomu nechcete namlouvat, že jako aktivní členka strany nevíte nic o předvolebních zákulisních jednáních svojí partaje se sdružením "Pro Buštěhrad"? Snad si nemyslíte, že lidé nevidí, koho tyhle dohody dostaly na posty v nejrůznějších výborech a komisích? Vystupte aspoň na chvíli z toho svého zmateného vlaku a mrkněte, kam se rozjel! Nebalamuťte lidi o své morálce! Přečtěte si pořádně, co znamenají ty "-izmy", které citujete a věnčíte se jimi. Věřte, že vám nezůstává skrytý jen ten špatně pochopitelný "kubizmus". To, že nevnímáte evidentní vliv "náhle zmizelých komunistů", to je smutné. (To by se Karlovi nelíbilo.)

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 27. 02. 2013 01:08

Vidím, že to tady zase pěkně probublává..... A i já se přidám se svojí troškou do mlýna, zčásti také proto, že nemohu z pracovních důvodů být ve čtvrtek na veřejném zasedání. Když už jsem v tématu - Co v obci chybí, tak si myslím, že v našem městě dost zásadně chybí uvádění faktů a věcí na pravou míru. Uvedu názorný příklad: Po veřejném ústním projednávání, které se konalo 12.2.2013 na kladenském magistrátu se na webu města Buštěhrad objevila tisková zpráva BPS Kladno - poslední informace, kde je popsáno jak jednání na Kladně probíhalo. První věc je, že pod touto oficiální zprávou není nikdo podepsán - proč??? Druhá a velmi závažná věc je ta, že a to doslova cituji z tohoto dokumentu: "Při jednání byla předložena stanoviska vypracovaná v rámci řízení dle zákona č.100/2001 Sb. (EIA)KÚSK, která nebyla, z neznámých důvodů doručena na MÚ Buštěhrad a proti nimž byly na místě podány do protokolu námitky" - konec citace. Jelikož jsem se tohoto jednání osobně účastnila, nevěřila jsem svým očím i uším,že odborník najatý vedením města, pan Ing.Jinoch se při uplatňování svých námitek začal velmi divit, že neměl k dispozici část dokumentace.Dle mého naprosto laického pohledu na věc je jasné, že zřejmě pan Jinoch není odborník způsobilý této problematiky, protože kdyby byl, tak by při prvotním ohledání dokumentace, která byla k dispozici na Měú zjistil, že chybí prováděcí část dokumentace a byl by nucen si ji vyžádat na místech, kde byla kompletní dokumentace k dispozici( a to na Magistrátu města Kladna). Jen ještě na závěr drobný detail - bylo by to sice hezké,ale investor nemá zákonnou povinost přivést veškerou dokumentaci dotčeným orgánům až " pod nos ", to je fakt !Takže neznámé důvody (viz.citace výše) zůstanou dál neznámými, pan Oplt asi bude dál kroutit hlavou(jak je to možné, že jsme to nevěděli), stejně jako kroutil 12.2.2013 při jednání na Kladně a občané budou nadále mateni překrucovanými informacemi...... Jsem zvědavá, jestli se o této problematice bude na zasedání mluvit a v jakém duchu.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 27. 02. 2013 09:42

No, pane Blesku,zakladatelkou místní organizace TOPky nejsem, to se mýlíte, byla jsem členem a teprve posléze místopředsedkyní. Nehledala jsem, kdo z kandidátů za Pro Buštěhrad byl nebo nebyl komunista a za co kdy kandidoval. A dokonce předvolební jednání?? Chlape, vy ale máte fantazii! Nebo špatné zdroje. Lidi z Pro Buštěhrad jsem neznala do té doby, než proběhlo ustavující zasedání.Je mi líto, že vám tak ležím v žaludku :-) a vy se tak musíte ozývat, asi potrefená husa.... To, jak si zastupitelé rozhodli obsadit výbory, bylo jejich rozhodnutí. Musela bych být přinejmenším Mata Hari, abych toho tolik stihla a měla "na svědomí"to, co tady všechno na mě kydáte a to děláte jen proto, že jste zalepený jakousi nenávistí. Mám své povinnosti v rodině,i v té širší, koníčky a jiné záliby, kterým se věnuji, dovedu žít i jiným životem, než jen úporně bušit do jednoho místa.A překrucování faktů? Od toho jsou tu jiní.Nerozčilujte se tolik,člověče, nekombinujte a neitrikujte,vycházejí vám pak scestné výsledky a také- škodí to zdraví!

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Eliška Hrabinová

Datum: 27. 02. 2013 09:56

Paní Novotná, mám na vás jednu otázku. Máte dnes dovolenou nebo je ve vaší pracovní náplni diskutovat na diskuzním fóru o věcech nesouvisejících s vaší prací? O přestávkách se, prosím, nezmiňujte, byla by to zbytečná slova. Odpovězte stručně a jasně. Ptám se na to jako daňový poplatník a jako občan Buštěhradu, kterému už dochází trpělivost s jednáním zaměstnanců a zastupitelů našeho města, pochopte mě. Děkuji. S pozdravem Eliška Hrabinová

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Lukáš Jirkovský

Datum: 27. 02. 2013 11:14

Jé, jen ne další povídání o nenávisti, zášti, nebo o tom co je dobré pro naše zdraví. Prosím, ušetřete nás toho. Spíš by mě zajímala Vaše odpověď na dotaz Elišky Hrabinové. A pak ještě jedna prosba, přestaňte se prosím ohánět TOPkou a tím, že vy v TOPce s komunisty přece nikdy. Už mě to štve, nudí, otravuje. Zajímalo by mě, co by vám na to řekl Karel Schwarzenberg. Možná by si vás tu měl trochu srovnat.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 27. 02. 2013 12:17

Dagmar Novotná napsal/a: ------------------------------------------------------- > No, pane Blesku,zakladatelkou místní organizace > TOPky nejsem, to se mýlíte, byla jsem členem a > teprve posléze místopředsedkyní. Nehledala jsem, > kdo z kandidátů za Pro Buštěhrad byl nebo nebyl > komunista a za co kdy kandidoval. A dokonce > předvolební jednání?? Chlape, vy ale máte > fantazii! Nebo špatné zdroje. Lidi z Pro Buštěhrad > jsem neznala do té doby, než proběhlo ustavující > zasedání. I kdybychom připustili, že paní Novotná nevěděla, že Pro Buštěhrad jsou bývalí komunisté (čemuž moc nevěřím), svědčilo by při nejmenším o hlouposti, nezjistit si, co je to za lidi, se kterými se chystám spolupracovat. Ale on to pan Kluibr dobře věděl, s panem Opltem mají velmi blízké vztahy, a jestliže spolu už před volbami sedí v restauraci, na malém městě se to neutají. Vím, tyhle věci není příliš vkusné vytahovat, ale asi musím, když tu paní Novotná tak zarytě tvrdí, že nic o ničem neví a my všichni máme bujnou fantazii. Ostatně, takhle přesně funguje propaganda. Když od určitých událostí uplyne nějaký čas, lidi snadno zapomenou, jak to vlastně doopravdy bylo, a pak do nich můžeme začít hustit naši verzi. Protože opakovaná lež se stává pravdou. Jako třeba, že k žádné cenzuře v BZ nikdy nedošlo. TOPka a ProBuštěhrad se vůbec před tím neznali. Žádná koaliční smlouva TOP09 s ProBuštěhrad, kde je řečeno, že pan Oplt bude druhý místostarosta, neexistuje. Pan Oplt sehnal pro mikroregion dotaci od letiště (při tom ji sehnali pan Nový s panem Menclem, protože to oni měli známé na letišti, ale nepřítomní se nemohou bránit, že). A jiné. Jiný příklad manipulace: Nedávno jsem si četla zápis ze zasedání z října 2011, kde mě paní starostka obvinila ze střetu zájmů, zrušila stavební výbor a vyzvala mě k rezignaci na funkci předsedkyně. Mám to nahrané. Ale v oficiálním zápise je: "Starostka...dala na zvážení možnosti jeho změny (stav. výboru), popř. zrušení a vytvoření jiného orgánu s jasně stanovenou působností... Následovala rozprava, v jejímž rámci D. Javorčeková, předsedkyně stavebního výboru MěZ podala starostce písemnou rezignaci na funkci předsedkyně stavebního výboru." Jenom taková malá hra se slovy, a z násilného zrušení stavebního výboru a vyzvání Javorčekové k rezignaci rázem je zcela jiný příběh...Také tam vůbec není, že se hlasovalo o odvolání starostky. To je poměrně zásadní věc, nebo ne? Vůbec, kontroverzních témat se na tom zasedání řešilo daleko víc, ale v zápise o tom skoro nic není, přestože to byly dost zásadní věci. Ale ověřovatelem zápisu byl tehdy pan Kluibr, takže všechno v pořádku, hrany uhlazeny, jak praví oblíbená píseň, "v Přivoze se dneska nic nestalo..."

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 27. 02. 2013 12:39

P.S. Taktiku překrucování informací dotaženou až k nehoráznosti použil i pan Grebeníček, když prohlásil, že Palach se vlastně vůbec neupálil na protest proti komunistům, nebo prezident Klaus, když po zvolení Zemana prezidentem prohlásil, že pravda a láska zvítězily nad lží a nenávistí :-/ A Vašek Havlů aby se obrátil v hrobě!

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Lukáš Borný

Datum: 28. 02. 2013 02:38

Klííííd :)

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: E. H.

Datum: 11. 03. 2013 14:12

Paní Novotná, opakuji svou otázku. Máte dnes (27. 2.)dovolenou nebo je ve vaší pracovní náplni diskutovat na diskuzním fóru o věcech nesouvisejících s vaší prací? O přestávkách se, prosím, nezmiňujte, byla by to zbytečná slova. Odpovězte stručně a jasně. Ptám se na to jako daňový poplatník a jako občan Buštěhradu, kterému už dochází trpělivost s jednáním zaměstnanců a zastupitelů našeho města, pochopte mě. Děkuji. S pozdravem Eliška Hrabinová

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 31. 03. 2013 15:20

Podle mého názoru v obci stále chybí pořádné silnice a chodníky. Pružné, ekonomické a konstruktivní vedení obce. Stromy a oddechové zóny.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 02. 04. 2013 12:00

20ti letou nečinnost zástupců města v tomto ohledu není možné napravit za 2 a půl roku.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 03. 04. 2013 16:43

Ovšem, zvláště odvážným a originálním způsobem, jak tuto dlouholetou nečinnost napravit, je zvolit si do čela města lidi, kteří již svou nečinnost v zastupitelstvu projevili v minulých volebních obdobích. Proč si volič myslí, že v dalším období budou tito lidé fungovat jinak, lépe? :)

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 21. 05. 2013 17:55

Po dnešní neoficiální zprávě ze schválení BPS z kraje jsem si uvědomil, jak moc město potřebuje flexibilní a účinné zastupitele na ochranu svých zájmů. Ve starém zastupitelstvu se o BPS mluvilo, ale lidé se o záměru dozvěděli až při působení nového - tedy současného zastupitelstva. Vadí mi nečinnost starého zastupitelstva a malá účinnost a aktivita toho současného. Vše se dělá, až když je prakticky pozdě. Mám na mysli situaci s DPS.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Dana Heráňová

Datum: 21. 05. 2013 18:15

Kdopak asi "chránil naše zájmy" natolik, že napsal tohle vyjádření MěÚ Buštěhrad, které je uvedeno v závěru zjišťovacího řízení k záměru "Areál odpadového hospodářství Kladno, Bioplynová stanice" k.ú. Buštěhrad z 23.11.2010: ------------------------------------------ Pro město Buštěhrad je prvořadým problémem neustálé zvyšování hlukové zátěže jak na komunikaci I. třídy č. 61 (dle podkladů na straně 30, označení A3 a A4), tak na komunikaci od vodojemu k objektu firmy Peroutka (označení A2 a A1). Problematika zvyšování hlukové zátěže a současné stávající překračování hlukových limitů na k.ú. Buštěhradu není doposud ani v dohledné době vůbec řešena. S ohledem na uvedené skutečnosti to brání i rozvoji průmyslové zóny v areálu Třineckých železáren. Aby nedocházelo k nárůstu hlukové zátěže v oblasti bytové zástavby, trvá město Buštěhrad na řešení dopravy uvedené ve variantě č. 2 (příjezd a odjezd vozidel přes bývalý areál Poldi Kladno), kdy nedojede v důsledku provozu bioplynové stanice k nárůstu dopravy na úseku pod označením A2 (vodojem Na měsíčku). . Vzhledem k tomu, že předložené oznámení, které zpracovala firma EMPLA AG spol. s r.o. Hradec Králové podává ucelený přehled o posouzení vlivu na životní prostředí, netrvá město Buštěhrad na zpracování dokumentace EIA. ------------------------------------------------ V tomto případě by byla snad lepší i ta kritizovaná nečinnost, než záměru takto umést cestu. Ale zřejmě se to napsalo samo, nikdo se k textu nehlásí.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 21. 05. 2013 23:42

V minulém zastupitelstvu byli čtyři ze současných zastupitelů, a paní Leflerová byla ve výboru pro životní prostředí. Co udělali pro odvrácení záměru BPS? Tohle je TAKÉ ta kritizovaná nečinnost. Nejdřív někteří tvrdili, že o žádné bioplynce jakživi neslyšeli, a po dvou letech, když si pořádně přečtou papíry okolo, vyrukují najednou s tím, že záměry byly dokonce DVA. Mám jakýsi pocit, že zastupitel by měl být v takovýchto věcech v obraze. Tady evidentně někdo nedával pozor.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Dana Heráňová

Datum: 22. 05. 2013 07:31

Ještě doplním, že dva z těchto zastupitelů byli ze současné "opozice" (z toho jeden byl starostou) a dva z "koalice". Doufám, že do budoucna se všichni zvolení zastupitelé poučí a budou hájit zájmy občanů s plným nasazením.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 22. 05. 2013 15:54

Dnes jsem si ověřil, že ve věci odvolání města Buštěhrad, proti schválení výstavby BPS, nedošlo ještě k žádnému rozhodnutí ze strany Středočeského kraje.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 27. 05. 2013 21:48

Dana Heráňová napsal/a: ------------------------------------------------------- > Ještě doplním, že dva z těchto zastupitelů byli ze > současné "opozice" (z toho jeden byl starostou) a > dva z "koalice". Doufám, že do budoucna se všichni > zvolení zastupitelé poučí a budou hájit zájmy > občanů s plným nasazením. Paní Heráňová, vzpomínám si na to, jak jste před lety dostala ocenění za webovky Buštěhradu, ale také na to, jak jsem vícekrát žádal o aktualizaci a upřesnění informací na nich. Vymlouvala jste se tehdy na nedostatek podkladů, ale nic se dodnes nezměnilo. Já bych se, být na vašem místě, k problému "nečinnost" raději nevyjadřoval. Raději se zamyslete nad tím, zda to vaše kdysi oceněné dílo trochu nezamrzlo. Přeji vám hodně štěstí ve spolupráci s koalicí, i s opozicí!

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Ivona Kasalická

Datum: 28. 05. 2013 08:14

Jirko, myslím, že jsi příliš kritický - webmaster pracuje pouze s informacemi, které dostane od města, nemůže sám informace doplňovat nebo je vymýšlet. A když mu je město nedodá, na webu prostě nejsou. Vždyť si to dobře pamatujeme z dob práce ve zpravodaji, i když web je na tom asi přece jen lépe. Spíše mě vadí (a to Daně určitě taky), že nikdo z města nereaguje na zde prezentované problémy a dotazy občanů, že tu není diskuse, ve které by občané zjistili, kdo zastává jaký názor, o co mu jde a co vlastně pro to dělá. To by se to pak volilo...

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Dana Heráňová

Datum: 29. 05. 2013 09:36

Pane Blesku, na můj příspěvek nereagujete věcně a místo toho napadáte mne jako jeho autorku, to není zrovna korektní postup. I tak Vám odpovím. Držme se faktů: 1. cena pro web Buštěhradu byla cenou za nejlepší přístupnost stránek měst a obcí v ČR pro handicapované uživatele, což je kategorie, týkající se technického zpracování stránek. Pokud budete mít zájem, mohu Vám poslat odkaz na příslušnou metodiku. Jako příkladně zpracovaný web ho na svých školeních pro webmastery uváděla i SONS (Sjednocená unie nevidomých a slabozrakých). 2. Vždy jsem se vyjadřovala k tomu, k čemu jsem chtěla, a jakým způsobem jsem chtěla, a budu tak činit nadále. Tomu se říká demokracie. Je mi celkem jedno, kdo mě za mé názory bude milovat či nenávidět, to už je každého věc. Obecně platí, že nevidím situaci v Buštěhradě ani její jednotlivé aktéry černobíle. 3. K mým údajným "výmluvám a nečinnosti". Nemám skutečně ve zvyku se vymlouvat, to platí univerzálně. Nikdy se za tu řadu let nestalo, abych některému uživateli nereagovala na e-mail a přesně nevysvětlila, na co se mne ptal. Reaguji často obratem i o víkendech nebo v pozdních večerních hodinách, což může řada spoluobčanů potvrdit. Za obsahovou stránku webu nejsem a nemohu být zodpovědná, stránky provozuje MěÚ Buštěhrad, nikoliv já jako webmaster. Mým úkolem je včas a technicky bezchybně zajistit publikování informací, dodaných MěÚ Buštěhrad, a to také plním. A to Vy dobře víte, už jsme si to dříve e-mailem vysvětlovali, dokonce zde mohu uvést úryvky z toho, co jste mi napsal 28.4.2011: "... některé rubriky ma stránkách města jsou i nadále "zamrzlé už před léty", ale to pochopitelně není Vaše vina. ...... Každopádně děkuji za reakci a i nadále obdivuji Vaší práci." Pokud píšete, že jste mě žádal o doplnění informací, pak to doložte konkrétními případy a já budu reagovat. V mém archivu e-mailů od čtenářů stránek Buštěhradu od Vás žádné podobné žádosti nemám, což je i logické, protože jste je určitě posílal na MěÚ Buštěhrad. Pokud byste je posílal mně, rovněž bych je přeposlala na adresu úřadu. Naposledy jsme komunikovali ohledně nevyvěšení dvou čísel Zpravodaje 11.9.2012, kde, jak jste sám uznal, nešlo o chybu na straně mé ani MěÚ Buštěhrad, ale redakce je nedodala v potřebném formátu a byla na to obratem upozorněna - zde uvádíte: "Po vyvěšení zmíněných čísel jsem volal již několikrát, ale o situaci jsem si vskutku nezjistil všechny podrobnosti, takže je to moje chyba, za kterou se Vám omlouvám." a e-mail končí: "Ještě jednou se omlouvám, paní Heráňová, Vaší dlouholeté práce si velice vážím. Byl bych nerad, kdyby mé často velmi spontánní příspěvky na diskusním fóru buštěhradského webu vyznívaly, zvlášť v tomto případě, nějak klamavě." Čím to, že jste tak náhle na mou práci změnil názor? 4. Díky mé "nečinnosti"; má web s redakčním systémem naše ZŠ, nové stránky jsem vytvořila i pro ZUŠ, pro kterou na nich aktualizuji informace podle potřeb ředitelství školy. To vše odpočátku zdarma. 5. Nepotřebuji "štěstí" při spolupráci s kýmkoliv, v mé práci nehraje žádnou roli politika, pracuji pro MěÚ Buštěhrad. Přeji Vám hodně štěstí při přemýšlení nad tím, zda jste se se svým příspěvkem neukvapil. Dana H.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jan Šnytr

Datum: 29. 05. 2013 12:30

Opravu dobře napsaný názor, paní Javorčeková. Myslím to upřímně, bez výsměchu.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 06. 06. 2013 18:57

Vážené dámy, ač Vám to možná připadá málo věcné,ukvapené, nekorektní, příliš kritické, a já nevím jaké ještě, nemění to nic na faktu, že informace na webu města jsou nepřesné či zastaralé. O jejich aktualizaci jsem opravdu několikrát žádal na veřejných zasedáních zastupitelstva. Tzv. "vedení města" mi na schůzích pokaždé slíbilo nápravu, ale jak víte, nikdy se nic nezměnilo. Nežádal jsem změnu na Vás, paní Heráňová, to jsem fakt napsal nepřesně. Vím, že "nejste odpovědná za obsah", ale domnívám se, že by od Vás, webmastera tohoto webu, ale také občana Buštěhradu, mohla přijít iniciativa na zlepšení jeho stavu v první řadě. A také třeba právě proto, že máte to štěstí, že se pohybujete takříkajíc "u zdroje", což jste lakonicky vyjádřila slovy: "v mé práci nehraje politika žádnou roli, pracuji pro MěÚ Buštěhrad". Jinak si i nadále vážím nejen Vašich vyjmenovaných zásluh. Jiří B. PS: Děkuji ti, Ivono, za objasnění práce buštěhradského webmastera. Je v tom takové tao... PPS: Pane Šnytre, také se mi líbí názory Daniely Javorčekové. A nemám nic ani proti názorům Dany Heráňové. Upřímně a bez výsměchu komukoliv.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Dana Heráňová

Datum: 26. 06. 2013 10:01

Jak myslíte, pane Blesku, já bych zase takovou iniciativu očekávala v první řadě od těch našich zvolených zastupitelů, kteří sdílejí Vaši nespokojenost s obsahem stránek. Můj "pohyb u zdroje" spočívá pouze v tom, že veřejné informace, sdělované prostřednictvím webu, znám o pár minut dříve, než ostatní občané. Nemám přístup k ničemu navíc. Zcela jistě jsem mnohem méně "u zdroje" než členové MěZ Buštěhrad, kteří se spolupodílejí na řízení chodu města. A tvrzení, že zrovna má občanská zodpovědnost za obsah městského webu by měla být vyšší, než u ostatních občanů Buštěhradu, to jsou opravdu jen Vaše osobní dojmy. Jsem jen jeden člen této komunity z 2915 a míra mé iniciativy a angažovanosti v obecný prospěch je zcela jistě dlouhodobě nad běžným průměrem.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 07. 07. 2013 23:54

Dana Heráňová napsal/a: ------------------------------------------------------- > Jak myslíte, pane Blesku, já bych zase takovou > iniciativu očekávala v první řadě od těch našich > zvolených zastupitelů, kteří sdílejí Vaši > nespokojenost s obsahem stránek. Můj "pohyb u > zdroje" spočívá pouze v tom, že veřejné informace, > sdělované prostřednictvím webu, znám o pár minut > dříve, než ostatní občané. Nemám přístup k ničemu > navíc. Zcela jistě jsem mnohem méně "u zdroje" než > členové MěZ Buštěhrad, kteří se spolupodílejí na > řízení chodu města. A tvrzení, že zrovna má > občanská zodpovědnost za obsah městského webu by > měla být vyšší, než u ostatních občanů Buštěhradu, > to jsou opravdu jen Vaše osobní dojmy. Jsem jen > jeden člen této komunity z 2915 a míra mé > iniciativy a angažovanosti v obecný prospěch je > zcela jistě dlouhodobě nad běžným průměrem. Samozřejmě, paní Heráňová, opět máte pravdu. Už nemám, co bych k tomu dodal.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Alena H.

Datum: 03. 09. 2013 18:10

Všechny zdravím, nevím jestli to patří přímo sem, ale nechci zakládat zbytečně nové téma. Procházela jsem si pro informaci jaké obchody v Buštěhradě máme, bohužel poslední aktualizace byla tato:Poslední aktualizace: 4. 12. 2008. To jsou všechny praktické informace takto praktické? Jinak přeji všem hezký den.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Dana Heráňová

Datum: 03. 09. 2013 19:25

Dobrý den, paní Aleno, máte pravdu, že data jsou zastaralá. Pro tuto chvíli jsem upravila stav o vymazání zrušených obchodů a do konce týdne projedu Buštěhrad, opíši a ověřím všechny otvírací doby a stránku zásadně zaktualizuji. Zdraví Dana Heráňová, webmaster

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 29. 09. 2013 09:50

V rámci příprav akcí pro buštěhradskou veřejnost si uvědomuji akutní potřebu velké haly, kde by se mohly konat například koncerty. Ochota ze strany kostela je, ale v zimě to z hlediska vytápění není ono. Dobré by bylo, kdyby pro takové akce byl k dispozici obecní prostor. Totéž platí i o sálech na plesy. Sokolovna je snad jediným místem a podle lidí, kteří se zabývali organizací plesů, je jejich uskutečnění dost náročné vzhledem k aktivitám dalších zájemců o prostor.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 30. 09. 2013 10:52

Ve druhém patře zámku je docela slušný (vytápěný)sál. Je však otázka, kdy se úřad konečně přestěhuje. Zatím tomu prý neustále brání nějaké vnější okolnosti. Dokonce jsem už i slyšela, že někde padají nějaké stropy, což, jak jsem posléze zjistila, byla fáma (kdo a proč ji vypustil?), město už hotovou stavbu dávno převzalo. Uzavírala bych sázky, kdy se úřad přestěhuje. Slyšela jsem říjen - listopad, tipuju březen! Anebo že by se s tím počkalo až do dalších voleb? :)

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jan Šnytr

Datum: 30. 09. 2013 15:38

Daniela Javorčeková napsal/a: ------------------------------------------------------- > Ve druhém patře zámku je docela slušný > (vytápěný)sál. Je však otázka, kdy se úřad konečně > přestěhuje. Zatím tomu prý neustále brání nějaké > vnější okolnosti. Dokonce jsem už i slyšela, že > někde padají nějaké stropy, což, jak jsem posléze > zjistila, byla fáma (kdo a proč ji vypustil?), > město už hotovou stavbu dávno převzalo. Uzavírala > bych sázky, kdy se úřad přestěhuje. Slyšela jsem > říjen - listopad, tipuju březen! Anebo že by se s > tím počkalo až do dalších voleb? ------------------------------------------------- Dobrý den paní Javorčeková, dostala se ke mně asi fáma, že se prý začalo zase mluvit o rekonstrukci zámku (dokončení ze strany kraje). Máte nějaké aktuální info? Nebo si to šiřitelé pletou s venkovními úpravami nádvoří?

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 01. 10. 2013 11:33

Ke mně se taky dostala fáma, že Kraj dostal na zámek evropské peníze, ale bohužel to není pravda. Momentálně se vede právní disputace na téma, když kraj opravil park, jestli to znamená, že zahájil stavební práce. V darovací smlouvě totiž byla věta o tom, že když nezahájí stavební práce na zámku do tří let od převzetí, může ho městu vrátit. Připadá mi to absurdní, protože nikde není specifikováno, že by se odděloval zámek od parku, prostě s rekonstrukcí začali. Na nádvoří se dělá komunikace a parkování, ale to je investice města, aby se mohl začít používat nový MěÚ.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jan Šnytr

Datum: 01. 10. 2013 12:38

Škoda, že ta fáma není pravdivá... :-(( Jinak jsem stejného názoru jako Vy. park patří k zámku. Ale jde asi o to, že zámek je v určitém smyslu stavba, kterou lze oddělit... Nicmémě, vina že kraj práce nedokončil, možná pořádně ani nezačal, nebyla na straně města. Dle mého názoru by to tedy kraj vracet neměl, naopak by to měl dokončit. Ale chápu, že kraji šéfuje člověk s jinými zájmy... Ale i tak držím palce, ať to pro Buštík dobře dopadne.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jan Šnytr

Datum: 01. 10. 2013 12:39

Škoda, že ta fáma není pravdivá... :-(( Jinak jsem stejného názoru jako Vy. park patří k zámku. Ale jde asi o to, že zámek je v určitém smyslu stavba, kterou lze oddělit... Nicmémě, vina že kraj práce nedokončil, možná pořádně ani nezačal, nebyla na straně města. Dle mého názoru by to tedy kraj vracet neměl, naopak by to měl dokončit. Ale chápu, že kraji šéfuje člověk s jinými zájmy... Ale i tak držím palce, ať to pro Buštík dobře dopadne.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 27. 10. 2013 08:26

Větší část zámku zřejmě zůstává kraji. Město na jaře,kdy se mělo severovýchodní křídlo vrátit městu, vyjednávalo o přístupu do parku, který byl investicí kraje a tedy celého objektu předaného kraji. Kraj, co vím, oficiálně nepředal městu svou část a tedy uznal, že je majitelem. Jde nyní o to, aby město iniciovalo investici kraje alespoň do konzervace krajské části. Nejdůležitější akci bych viděl minimálně v zabednění oken.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Petr Sejkora

Datum: 20. 01. 2014 11:45

Vážená paní starostko, vážení zastupitelé, předložili jsme zastupitelstvu návrh na usnesení, jež spočívá ve vyčlenění části pozemku č.1831/1, známého též jako „tréninkové hřiště“, pro budoucí výstavbu multifunkční hokejbalové arény. Na veřejném zasedání konaném v prosinci jste si o našem návrhu pěkně popovídali, veřejnost si vyslechla obavy pana Oplta spojené s převlékáním sportovců a dali jste prostor samozvanému zástupci buštěhradských fotbalistů s návrhem nesouhlasit. Tím projednávaní našeho návrhu skončilo, návrh byl bez výsledku založen. Dovolte mi s vaším postupem nesouhlasit. Smyslem zastupitelstva je o návrzích hlasovat. Tímto Vás žádám o znovu-zařazení našeho návrhu na program nejbližšího veřejného zasedání zastupitelstva města Buštěhrad. Dále Vás žádám, nechte prosím o našem návrhu zastupitele hlasovat. Pochopte, prosím, jedná se o určitou „rezervaci“ zmíněného pozemku pro výstavbu areálu, který celoročně poskytne zázemí mnoha kolektivním sportům a in-line aktivitám. Jednou jistě dojde k revitalizaci buštěhradského sportovního areálu a my bychom rádi, aby se s naším záměrem (výstavba multifunkční hokejbalové arény v Buštěhradu) již dopředu počítalo. Pokud náš návrh zastupitelé svým hlasem podpoří a my budeme mít oficiální usnesení zastupitelstva města Buštěhrad o vyhrazení zmíněného pozemku pro výstavbu multifunkční hokejbalové arény, můžeme spustit další jednání s Okresním svazem hokejbalu o možnostech financování stavby, poskytnutí projektové dokumentace a dalších potřebných formalit nutných pro realizaci této veřejně prospěšné stavby. Za všechny příznivce hokeje a dalších sportů, jež bude možné v aréně provozovat, Vám děkuji za pochopení a citlivý přístup k našemu návrhu. Petr Sejkora

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 21. 01. 2014 21:02

Ahoj Petře, příznivče hokeje , tvůj nápad s hokejbalovou halo by se měl určitě diskutovat při přípravě územního plánu! A já mám také nápad! Bylo, nebylo...když bylo tzv. tréninkové hřiště ještě plné zarostlých hromad písku, stalo se, že správce fotbalového areálu velmi ostře vynadal mladým klukům, že si na tehdy nevyužívanou asfaltovou plochu přitáhli europaletu a skákali po ní na skejtech. To nedovtipné chování správce tak vyhnalo děti na ulici! A tak mne tehdy napadlo, že by se na tom místě určitě měl udělat báječný skatepark! Dorostenci by se měli kde scházet, kolem jsou stromy, příroda, rodičové by měli přehled,mohl by tam být i bufet a nikoho by snad nerušilo, i kdyby tam třeba odpoledne hrála muzika, prostě by se ten zbytečný plácek pořádně využil. Již jsem to psal do nějakých dotazníků a anket, možná i do BZ. Vím, že se to hnedtak neprosadí, protože jsou tu pořád ta zaklínadla: rozpočet, nepřihlášené obyvatelstvo, rozbité chodníky, apod. Ale do územního plánu by se to prosadit mohlo. A budeme se konečně reálně zajímat o to, co tu bude za pár let. Zdraví Bleskáč!

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 22. 01. 2014 10:26

Technická poznámka: v územním plánu nejsou takové podrobnosti, jako jestli tam bude hokejbal nebo skatepark. Je tam pouze plocha určená pro sport a rekreaci, dále nespecifikováno. A to tam máme. Takže v územním plánu překážka není. Spíš jde o to, Petře, že když plochu léta využívají fotbalisté, těžko ten pozemek vyčleňovat na cokoliv jiného za jejich zády a bez domluvy s nimi. Tady je přece potřeba dohoda všech stran. Jinak v jádru dobrý záměr může ztroskotat pouze na tom, že všechny hned na začátku naštveš.

multifunkční hokejbalová aréna

Zaslán uživatelem/kou: Petr Sejkora

Datum: 22. 01. 2014 22:27

Danielo Javorčeková, nebuď naštvaná, ale pravdou je, že fotbalisté pozemek léta NEVYUŽÍVAJÍ. Jsou však ze zásady proti jakémukoli jinému využití. Rada do tvého dalšího politického života: Snaha o dohodu se všemi stranami vetšinou znamená žádný posun. P.S.

Re: multifunkční hokejbalová aréna

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 23. 01. 2014 10:47

Já naštvaná nejsem, spíš fotbalisti. Měli by si tu s Tebou dopisovat oni, ne já!:) Nebo ještě lépe, měli byste se sejít u piva a měl bys jim v klidu vysvětlit, že hokejbalová aréna bude prima, a že jim to bude taky ku prospěchu, třeba tím, že se pak zrekonstruuje společné zázemí hřiště, na které hokejbalisti taky něco seženou. Mně je to v podstatě šumák, hned na začátku jsem Ti řekla, že když si zajistíš souhlas všech zúčastněných stran, záměr ráda podpořím. Rada do Tvého dalšího života: diplomacie a vstřícnost zmůže víc, než slon v porcelánu. (P.S. K Tvé radě - zřejmě sis nevšiml, že jsem téměř jediná zastupitelka, která většinou hlasuje jinak, než ostatní - tím pádem musíš hlavně přesvědčit ty ostatní)

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Alena

Datum: 13. 03. 2014 16:52

Alena napsal/a: ------------------------------------------------------- > Dobrý den, > nechtěla jsem zbytečně zakládat další diskuzi, ale > přispívá sem někdo na naše názory z našeho úřadu? > Mě by třeba zajímala jen taková maličkost. Každý > den, co vjíždíme do Buštěhradu, tak nás "straší" > oprýskaná písmena BUŠTĚHRAD při vjezdu do města. > když už se u nás, krom zámku, nic neděje, nemohla > by se to opravit? Snad to takový výdaj > nebude.Hezký den. Dobrý den, asi se marně divím, že se stále nic nestalo, že:-) Tak aspoň přeji hezký den :-)Alena

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Alena

Datum: 13. 03. 2014 16:53

Není uvedeno v původním příspěvku, že je z 12.2.2013, takže má výročí :-)

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 13. 03. 2014 23:25

Alena napsal/a: ------------------------------------------------------- > Není uvedeno v původním příspěvku, že je z > 12.2.2013, takže má výročí :-) Na Váš původní příspěvek odpověděla, hned 13. 2. 2013, paní Novotná z úřadu: "Dobrý den paní Aleno, děkuji za Váš konstruktivní dotaz. K vašemu postřehu mohu sdělit, že probíhá mapování potřeb města v oblasti dopravního značení a úprav a to jak svislých tak i vodorovných. Váš postřeh je jistě jeden z mnoha úkolů, jak se postarat o zkrášlení města...", takže je tu i druhé výročí. O hrůzostrašném stavu nápisu u vodojemu měl na jednom z minulý veřejných zasedání zastupitelstva diskusní příspěvek kronikář města J.Pergl. Bylo úředně konstatováno, že by se s tím něco mělo dělat. Vsadíte se, jak to dopadne (přesněji, kam to zapadne)? Nehledě už na to, že tenhle ošklivý poutač opravdu není dopravní značení...ani svislé, ani vodorovné. Ale aspoň někdo tehdy odpovídal na dotazy. V novém čísle Buštěhradských listů je krátká reportáž o airbrusherovi Milanu Jarošovi (www.gr8 design.cz), který vytvořil výborný panoramatický obraz "buštěhradského betlému" na stěnu sálu Hotelu Buštěhrad. Možná, kdyby jej někdo z úřadu kontaktoval, mohl by se rekostrukce zmíněného nápisu erudovaně ujmout a postarat se tak o zkrášlení města. No, bez dalšího komentáře, všechno nejlepší k tomu výročí, optimistická Aleno!

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Alena

Datum: 16. 03. 2014 18:23

Děkuji za doplnění, také mě pak napadlo, že jsem měla přidat i odpověď na můj dotaz:-) Ale spíš jsem si chtěla jen povzdechnout, jak se v obci nic nemění:-) Vím, že je tu spoustu další práce , ale prostě ten oprýskaný Buštěhrad mě "drtí". Budu si tedy přát, aby pana Jaroše někdo kontaktoval :-). Nebo alespoň tiskárnu Peroutka, která by nám s tím určitě také pomohla.Možná příští rok k dalšímu výročí sama koupím samolepku a nápis vystříhám nůžkami:-)Snad mě nezavřou za ničení veřejného majetku :-) hezký den.

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jan Šnytr

Datum: 17. 03. 2014 09:00

Paní Aleno, souhlasím s Vámi, toto je ostuda města! Uděláme sbírku? :-)

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Alena

Datum: 17. 03. 2014 10:12

Dobré ráno, také jsem nad tím uvažovala, že by jsme se složili, určitě by stačilo kdyby každý dal v řádech koruny:-) Ale když si vzpomenu, že v jednom Zpravodaji byl rozpočet města, myslím, že peněz mají celkem dost:-)Ale když to bude nezbytné, tak budu první přispívající:-)Alča

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: Jan Šnytr

Datum: 17. 03. 2014 10:31

Naprostý souhlas... :-)

Re: Co v obci chybí?

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 12. 05. 2014 21:45

Podle mého názoru chybí v obci otevřenost ze strany radnice, pružnost a odpovědnost řádného správce veřejného majetku. Mimo jiné...