Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Volby a podpora mateřského centra

Čtvrtek 28.3.2024

 

Obecné fórum - archiv: Volby a podpora mateřského centra

Volby a podpora mateřského centra

Zaslán uživatelem/kou: MC Pelíšek

Datum: 08. 10. 2010 23:31

Nadcházející volby do Městského zastupitelstva v Pelíšku vzbudily jisté obavy o budoucnost našeho centra. Tato nejistota vyplynula z nepříjemné zkušenosti z minulého volebního období, kdy činnost mateřského centra byla málem ukončena. Byli jsme mile překvapeni, když jsme se ve volebních programech většiny kandidujících stran dočetli, že podporu občanských sdružení a iniciativ považují za jednu z priorit pro další volební období. Formou otevřeného dopisu jsme tedy požádali kandidáty stran TOP09, ODS, ČSSD a sdružení nezávislých kandidátů "Pro Buštěhrad"; o konkretizaci způsobu, jak by v případě zvolení mateřské centrum podporovali. Jejich odpovědi včetně otevřeného dopisu předsedkyně MC si můžete přečíst na adrese http://www.mcpelisek.cz/podpora-pelisku

Re: Volby a podpora mateřského centra

Zaslán uživatelem/kou: Miroslav Čermák ml.

Datum: 16. 10. 2010 18:45

Dobrý podvečer, proč mám stále naivní představu, že toto: http://www.volby.cz/pls/kv2010/kv21111?xjazyk=CZ&xid=1&xv=23&xdz=2&xnumnuts=2103&xobec=532169&xstrana=0&xodkaz=1 není pravda? Nicméně gratuluji novým i staronovým zastupitelům. Přeji hodně štěstí v jejich práci. P.S. Taky se vám zdá, že plno lidí muselo kroužkovat? (což bych obecně pokládal za kladný počin...)

Re: Volby a podpora mateřského centra

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Placha

Datum: 16. 10. 2010 20:36

Hezky den, taky gratuluji vsem zvolenym, jen skoda,ze se asi vratime s novym zastupitelstvem o desetileti zpet - o mladou krev zrejme nikdo nestoji. Ale treba tomu tam nebude - pevne verim. Hodne zdaru!!!!

Re: Volby a podpora mateřského centra

Zaslán uživatelem/kou: Dana Heráňová

Datum: 16. 10. 2010 20:43

Výsledky jsou již i u nás naměstském webu http://www.mestobustehrad.cz/meu/volby/komunalni-2010/

Re: Volby a podpora mateřského centra

Zaslán uživatelem/kou: Helena

Datum: 18. 10. 2010 15:22

Gratuluji zvoleným zastupitelům a všem občanům Buštěhradu k jejich volbě. Někdy není špatné vrátit se k osvědčeným způsobům.

Re: Volby a podpora mateřského centra

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 20. 10. 2010 13:31

Váš humor je báječně černý! Napište prosím ještě něco! ;)

Re: Volby a podpora mateřského centra

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 26. 10. 2010 12:28

Všem, kteří se chtějí "vrátit k osvědčeným způsobům", jistě přijde vhod spousta inspirace ze starších ročníků Buštěhradského zpravodaje, jenž jsou uloženy v městské knihovně (doporučuji zejména "sedmdesátky").

Re: Volby a podpora mateřského centra

Zaslán uživatelem/kou: Helena

Datum: 26. 10. 2010 16:52

Koukám, že si nerozumíme, tak abych to vysvětlila:-)Nemyslela jsem nic v žertu, netuším, co tu panovalo v sedmdesátých letech za způsoby a už vůbec nevím, proč se Vám zdají osvědčené. Volby vyhrála paní Leflerová, doufám tedy, že se stane znovu starostkou. S jejím starostováním v předminulém vol. období jsem byla spokojená a věřím, že i většina, která se tak vyjádřila u voleb. Návratem k osvědčeným způsobům jsem myslela znovuzvolení osvědčené starostky;-)

Re: Volby a podpora mateřského centra

Zaslán uživatelem/kou: milan kizt

Datum: 27. 10. 2010 10:06

tedy ,já jsem také myslel,že jste vtipně ironická a že to nemůžete myslet vážně, a hale vono jo.Paní nebo slečno Heleno,paní Leflerová byla podle Vás úspěšná starostka? a víte že spolek kandidující pod názvem Pro Buštěhrad jsou ve skutečnosti překabátěný komunisté? Můj názor je,že volby v Buštěhradu nedopadly vůbec dobře a že ještě budeme lítostivě vzpomínat na minulé zastupitele včetně starosty ( netýká se místostarosty)

Re: Volby a podpora mateřského centra

Zaslán uživatelem/kou: lukas

Datum: 27. 10. 2010 16:44

Vážený pane Milane, nedá mi nereagovat na váš příspěvek. O tom jestli volba obecních zastupitelů byla správná nebo ne, můžeme hovořit až ke konci volebního období, pak přeci teprve můžeme hodnotit. Strašit překabátěnými komunisty je úsměvné, koukněte co provádí kovaní pravicoví politici např. na pražském magistrátu :-))) a lítostivě vzpomínat na pana starostu a minulé vedení asi taky nebudu....ono není nač, já si tedy nevšiml žádného buštěhradského boomu za jejich vedení, ale osobně jsem se setkal s dost odmítavým přístupem, komunikace směrem k občanům téměř nulová...takže? hodnotit můžeme zase za 4 roky a pokud budeme jó nespokojení,můžeme se přece taky zapojit,no ne? Lukáš

Re: Volby a podpora mateřského centra

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 30. 10. 2010 19:12

Dobrý den, souhlasím s panem Lukášem, že věci je zapotřebí hodnotit s odstupem času, ale zároven podotýkám, že je nutné učastnit se veřejných zasedání zastupitelstva,průběžně se na dění v zastupitelstvu dotazovat - kontrolovat věci, ke kterým se zastupitelstvo zavázalo - doufám, že bude v nejbližších dnech zveřejněno programové prohlášení. Je nutné , aby se komunikace mezi občany a zastupitelstvem výrazně zlešila - aby měli zastupitelé výrazně větší zájem o dění ve městě, aby znali potřeby lidí a reagovali na ně. Především tyto základní aspekty mi u předešlého zastupitelstva chyběly. Doufám, že zastupitelé naberou dostatek síly a odvahy zavítat třeba i na toto diskusní forum. Zdar a sílu všem, kteří mají dobré úmysly s Buštěhradem, jsem v tomto , ale " mírně skeptická " !