Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Tvrdá voda

Pátek 19.4.2024

 

Obecné fórum - archiv: Tvrdá voda

Tvrdá voda

Zaslán uživatelem/kou: Helena

Datum: 19. 07. 2010 17:39

Dobrý den, přistěhovala jsem se nedávno do Buštěhradu a překvapilo mne, jak moc je tu tvrdá voda přes 5 mmol/l - to je docela síla. Prosím, jak to řešíte? Můžete mi doporučit nějaký centrální změkčovač? Má cenu investovat do nějakého iontoměniče, nebo stačí nějaké maskování tvrdosti vody (magnet, fosfáty?). Předem děkuji za odpověď.

Re: Tvrdá voda

Zaslán uživatelem/kou: Pavel Hrabina

Datum: 26. 07. 2010 15:08

Re: Tvrdá voda

Zaslán uživatelem/kou: Pavel Hrabina

Datum: 26. 07. 2010 15:24

Přeji pěkný den, tvrdost vody jsem velmi úspěšně vyřešil již před sedmi lety automatickým změkčovacím filtrem MEDALLIST, který odstraňuje ionty vápníku a hořčíku.Dodavatelem je firma Culligan.Přes poměrně vysokou cenu jsem navýsost spokojen. Filtr mi ušetřil halvně čas, který jsem trávil častým vyvařováním pákových baterií a neustálým dokupováním náhradních dílů do splachovadla. Nekupujeme také balenou vodu do rychlovarné konvice a nemusíme do myčky a pračky sypat calgon.Jako hnací médium se používá kuchyňská sůl- spotřeba v naší domácnosti je asi 35 až 40 kg soli měsíčně ( 2 kg soli na 1 cbm vody). Bližší informace Vám rád poskytnu kdykoliv a filtr můžete i u nás doma vidět. Výrobců ale určitě existuje více. Na netu se jistě dají vyhledat. Srdečně zdravím.

Re: Tvrdá voda

Zaslán uživatelem/kou: Pavel Hrabina

Datum: 26. 07. 2010 15:28

Moc se omlouvám za překlep- místo halvně má být samozřejmě hlavně. Příště, než příspěvek odešlu, tak si jej pečlivě přečtu.

Re: Tvrdá voda

Zaslán uživatelem/kou: Pavel Hrabina

Datum: 26. 07. 2010 16:02

Dovolím si ještě jednu informaci. Firma Culligan mi provedla před dodáním filtru měření tvrdosti dodaného vzorku buštěhradské vody a naměřila hodnotu před sedmi lety 4,29 mmol/l. Tato hodnota spadá do kategorie Velmi tvrdá voda.

Re: Tvrdá voda

Zaslán uživatelem/kou: marketa

Datum: 29. 07. 2010 14:14

Přidám kontakt - firma AQUASAR, tel.775578993 Zárybnický Miroslav

Re: Tvrdá voda

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Králová

Datum: 16. 08. 2010 07:11

Zdravím, voda v Buštěhradu je tvrdá, ale právě pro obsah minerálů vynikající - kojenecká. Takže pokud se chcete zbavit vodního kamene, ale zároveň zachovat kvalitu vody, podívejte se na www.GeocentrumTeplice.cz. Poskytují záruku vrácení peněz a další šikovné doúpravy (na kohoutek, filtrační konvice atd.) Dagmar

Re: Tvrdá voda

Zaslán uživatelem/kou: Daniela

Datum: 31. 08. 2010 20:07

Nám tedy místní tvrdá voda žádnou neplechu nedělá, kromě občasného odvápnění konvice (octem) to neřešíme. Co se týče minerálů, hlavně vápníku, je prý skutečně výborná (říká to i pan dokrot Skála:)).

Re: Tvrdá voda

Zaslán uživatelem/kou: Radka

Datum: 23. 02. 2011 20:45

To je sice mozne, ze je zdrava. Ale to ze se neda pit je jina vec. My si poridily zmekcovat hned po pristehovani do bustehradu. Takze u nas doma je vse v pohode, ale lidi okolo nas co zmekcovac nemaji maji kazdy rok rozbity kotel, znicene baterie..., Jinak my mame zmekcovac myslim ecowater. a jsme spokojeni.

Re: Tvrdá voda

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 02. 03. 2011 09:08

Jó, nelehký a tvrdý vždycky býval život na venkově. A ty kotle taky už nejsou co bývaly. Dokonce ani to počasí už není jako dřív. Starý zlatý časy bez změkčovátek, hladítek, chlácholítek a bez měkce balené vody...

Re: Tvrdá voda

Zaslán uživatelem/kou: Culligan Czech

Datum: 30. 09. 2013 16:16

Dobrý den, po zkušenostech doporučuji kontaktovat firmu Culligan Czech. Problém tvrdé vody bude levně a nenávratně odstraněn. K.D.