Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » nový retardér u školy

Pátek 14.6.2024

 

Obecné fórum - archiv: nový retardér u školy

nový retardér u školy

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 19. 05. 2010 08:14

Upozornění pro motoristy! Pokud si někdo potřebujete vyzkoušet stav tlumičů na svém autě, zajeďte si na zkušebního koridoru do Tyršovky! Pojedete-li od východu na západ a roztomile to s vámi "hupne", máte vůz v pořádku (při jízdě ve směru od Kladna retardér skoro nezaregistrujete, takže test nemá význam). Pakliže po průjezdu zkušebním koridorem vozidlo "poskakuje jeko kozlík", nabízejí se tyto možnosti: a/vaše tlumiče nejsou v úplně dobrém stavu b/výrazně jste překročili povolenou rychlost c/máte ještě příliš mladé a nevycválané auto d/jste autokrosař a prostě "to musíte dát!" e/chyba je zřejmě úplně jinde... Upozornění pro chodce: Jsou-li v dohledu jakákoliv jedoucí vozidla nevstupujte do vozovky a nechoďte do školy ani do sokolovny!

Re: nový retardér u školy

Zaslán uživatelem/kou: Roman

Datum: 21. 03. 2012 19:50

Copak retardér u školy tamje alespoň omezena značkou rychlost, ale retardér u MÚ to je bomba. Žádné omezení rychlosti,žádné upozornění na retardér nebo nerovnost vozovky a navíc plní je z poloviny svoji funkci. Ten kdo ho zná, tak to od benzínky stejně žene a brzdí přesně až před retardérem. Prostě na retardér z druhé strany někdo zapoměl naštěstí. A ten kdo tu pojede po tmě a nezná to tady, tak se bude asi divit až dostane kopanec. Vzhledem k tomu, že retardér není vůbec označen ani snížena rychlost dá se to považovat za úmyslně vytvořenou nebezpečnou překážku omezující bezpečnost silničního provozu a odpovídá za ni ten kdo ji vytvořil resp. nechal vytvořit. I když retardér sem retardér tam co na tom záleží, když si stejně každý zničí tlumiče už od benzínky k retardéru po kvalitně opravené Hřebečské silnici po výstavbě slavné kanalizace.

Re: nový retardér u školy

Zaslán uživatelem/kou: Helena

Datum: 27. 03. 2012 18:22

Dnes jsem šla okolo, značky tam jsou na obou stranách.

Re: nový retardér u školy

Zaslán uživatelem/kou: Roman

Datum: 06. 04. 2012 23:06

V tom případě se hluboce omlouvám nicméně jsou retardéry neúměrně vysoké. Snížené auto nemá šanci průjezdu. A to, že je jen z jedné strany děti ochrání jen na 50% i přesto, že městký úřad se pravděpodobně spoléhá na nerovnosti vozovky směrem od benzínky, protože jsou jsou horší než retardér. Můj osobní názor je takový, že místo vytváření překážek v silničním provozu bych tam dal semafor u přechodu a byl by pokoj a náklady by byly poloviční. Dvě díry zhotovené četou MÚ, dvě roury za pár korun, dva semafory, dvě tlačítka + kabeláž a kus tišťáku a pár švábů na něm nic víc. A ne vykopat díru jak do ehm ....řekněme studny, vysypávat jí kdo ví čím a materiál retardéru. Docela by mne zajímalo na kolik tato "hovadina" vyšla. A možná, že za tyto peníze by byly chodníky u domů naproti bývalému pionýráku, opravené silnice a semafor u školy místo stejného nesmyslu jako je u OÚ. Mimochodem přeletět se dá i v osmdesáti směrem od Kladna, takže je napůl k ničemu. Předem podotýkám, že nezkoušeno mnou, ale známým a ve tři ráno.

Re: nový retardér u školy

Zaslán uživatelem/kou: Dnaiela Javorčeková

Datum: 09. 04. 2012 11:07

Máte pravdu,a v zastupitelstvu byla svého času na toto téma diskuse,kde někteří navrhovali i jiné varianty. Mně osobně by také přišel lepší semafor (kde naskočí automaticky červená, když auto překročí určitou rychlost). Avšak schválena byla stávající varianta.

Re: nový retardér u školy

Zaslán uživatelem/kou: Helena

Datum: 10. 04. 2012 14:27

Vzhledem k tomu, že nemáme obecní policii, bála bych se, že nějaká červená na semaforu u přechodu by se časem stala pirátům za volantem stejně lhostejnou, jako je přechod pro chodce sám. Retardér tak úplně ignorovat nelze. Kdyby všichni jezdili slušně a ohleduplně, nebylo by třeba ani semaforu ani retardéru. Pořád lepší, když si někdo zničí podvozek, než když někoho přejedou na přechodu. Nicméně s vámi souhlasím v tom, že tento typ retardéru je možná zbytečně nákladný. Existují přece i ty plastové, které stačí nastřelit do asfaltu...