Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Supermarket v Buštěhradě

Pátek 29.3.2024

 

Obecné fórum - archiv: Supermarket v Buštěhradě

Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Karel Zeman

Datum: 17. 03. 2010 13:07

Jsem nově přistěhovaný do Buštěhradu. Při pozdních návratech domů, či o víkendu mi chybí možnost rychlého, levného a dostupného nákupu potravin, nebo například "průmyslového zboží". Zná někdo něco o možnosti, nebo o záměru vybudovat v Buštěhradu nějaký market, který by tuto poptávku vykryl? Myslím, že by se tu uživil. Vždyť stejný problém musí řešit i třeba v Lidicích... KZ

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: mour.74

Datum: 17. 03. 2010 16:05

Dobrý den, mám takový dojem, že to už tady proběhlo. Měl tu myslím stát lidl, ale MÚ Buštěhrad ho zamítl, přeci nechcete zlikvidovat jednotu, kde když si náhodou chcete koupit nějakou tu uzeninu se musíte napřed nechat naočkovat, aby vám nebylo zle, když koukáte na ty oschlotiny. To samé pečivo, jdete v 8 hod. do obchodu a oni už ho nemají nebo mají už poslední - v obchodě u školy běžný jev.

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Martin Ježek

Datum: 17. 03. 2010 23:17

Ono rychlé, levné a dostupné ...to by bylo až moc ideální. Do osmi (sedmi?)nakoupíte ve večerce u zastávky "U Macíků". Jinak běžně chodím (bez očkování) k p. Vinklovi (vedle Saifrtovny - Kulturního střediska, anebo naproti do "obchoďáku) - otvírací doba "tradiční do pěti"...a třeba "Vinklovy nakládané sýry z Bratronic" lze jen doporučit. Jinak ohledně toho, co se kde může stavět, doporučuji mrknout na územní plán (na webu - pod odkazem na MÚ, anebo fyzicky na radnici) - tam je vidět, co je kde možné stavět, sázet atd....To, jestli se najde někdo, kdo tu rozjede něco dalšího, netuším - abycho úplně zodpověděl Vaši otázku.

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Dana Heráňová

Datum: 18. 03. 2010 08:15

Za sebe mohu říci, že mi tady supermarket vůbec nechybí, mám radši malé obchůdky, vyhovuje mi "napůl vesnický" charakter Buštěhradu. Nechtěla bych, aby je nějaký řetězec "převálcoval" a museli je zavřít. Pečivo v krámku u školy kupuji každý den a že by během dopoledne nebylo k mání, to se stává jen jednou za čas. Potraviny nakupuji téměř výhradně v Buštěhradě, když si náhodou vzpomenu, že něco potřebuji o víkendu, tak dopoledne má otevřeno většina potravin, celý víkend Večerka a když holt chci něco speciálního, tak do Kladna je to autem 10 minut, to se dá přežít :-).

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: homola

Datum: 18. 03. 2010 09:18

Dovolím si souhlasit s paní Danou, budovat v městečku velikosti Buštěhradu a vzdálenosti 5 kilometrů od nejbližšího nákupního centra další fádní supermarket je zbytečnost. Daleko více a dá se říct citelně postrádám ve městě bankomat či možnost patby kartou v místních obchůdcích (vyjma obchodu s květinami , kterými se prozatím neživím). Myslím si, že je to velká škoda a často se tak stává, že i když bych raději nakoupil tady , nezbývá než se vydat jinam. Jasně, mohl bych na to myslet dopředu a chovat pod polštářem hotovost, ale nemyslím. Takže bankomat bych fakt přivítal, co vy?

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: balik

Datum: 21. 03. 2010 17:59

Hmm, s tim bankomatem musim souhlasit, auto nevlastnim, cili neni nic hloupejsiho nez byt o vikend v Bustehrade a zjistit, ze nemate v penzence vic jak stovku. Pak nezbyva nic lepsiho, nez vypravit se autobusem do Kladna, ci Prahy...

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: J.Z.

Datum: 24. 03. 2010 21:34

Jneže ono se to městečko rozrůstá a dále rozrůstat bude.Pokryjí inavazi další "náplavy" zdejší obchůdky??? Je pravdou, že většina lidí jezdí jak do práce tak po nákupech autem. Ovšem je jisté, že ti co autem nejezdí a jistě i maminky na mateřské, starší lidé .. by podobnou věc jako "supermarket" uvítali.

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Daniela

Datum: 26. 03. 2010 10:35

Mě tu supermarket tedy také nechybí. Na velký rodinný nákup si člověk stejně zajede do Kladna (v Oáze je za 7 minut) nebo ho vezme cestou z Prahy autem, ten stejně nebude tahat pěšky. V Buštěhradě dokoupím už jen pár věcí, nebo ráno čerstvé pečivo. Místní masna mi také přijde docela použitelná. Právě starší lidé či maminky na mateřské (kterou jsem donedávna také byla) jistě nemají problém zajít do místního obchůdku přes den. Jinak z "městotvorného" hlediska je supermarket v malé obci jednoznačně zlo - zlikviduje místní živnostníky, a zaplácne obrovskou plochu naprosto podprůměrnou architekturou. Všimněte si, jaká bývá okolo supermarketů pustina a nepořádek - ony se totiž vůbec nestarají o své okolí. Že mohou být v místních obchodech některé věci dražší, než v supermarketu, mi také nevadí - těch pár korun navíc beru jako podporu místních obchodníků. Bankomat by se mi však též hodil. Ještě je tu další možnost - nákup potravin přes internet. Občas využívám - člověk si to večer objedná a druhý den mu to přivezou (od určité ceny nákupu je doprava zdarma) a vyloží v krabicích až v předsíni. Jezdí i v sobotu. Doporučuji!

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 02. 04. 2010 03:12

"Supermarket" je už samo o sobě ošklivé slovo. Natož nějaká ohyzdná krabice s přehlídkou zbytečností někde za humny. Připojuji svůj hlas pro "obchůdky"! Mně osobně tu chybí tržiště. Každodenní nebo jen víkendová nabídka drobných pěstitelů a výrobců různých užitečných a hezkých věcí. Čerstvá zelenina, ovoce, ořechy, koření, domácí sýry a pečivo... Docela by to mohlo fungovat třeba jen párkrát za měsíc, ale oživila by se nabídka, lidé by se tu setkávali a hovořili, takže by to mělo i jiné efekty. (Problém by možná byl s "hadráři", ale těm by se dal taky vyhradit malý koutek ;)

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: lajan

Datum: 12. 05. 2010 22:21

To snad autor tématu nemohl ani myslet vážně nebo se před sepisováním příspěvku vrátil z některé z místních náleven. Stavět ve "vesnici" s necelými 3000 obyvatel market :-D Nechcete tu také Aquapark, letiště, rozšířit náš "fotbalový stánek" o tribuny pro 50000 diváků nebo něco podobného?

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 13. 05. 2010 21:04

Obávám se, že takové dravce (obchodní řetězce různých značek) nezajímá počet obyvatel ve vsi nebo městečku...pro ně je důležitá poloha poblíž frekventované silnice (ke Kladnu resp.ku Praze)! A nejvíc je asi láká představa, jak vypálí rybník již zavedeným obchoďákům, protože budou "první na forhontě"! A nějaká ta menší obec poblíž jim vrásky nedělá! Doufám, že bude mít Buštěhrad dost prostředků, a hlavně vůle, zabránit dalšímu ničení vlastního životního prostředí, například ohyzdnou barabiznou v polích. (Vzpomínám třeba na načerno pokácená stromořadí pro zviditelnění firmy Lidl!!) Je jasné, že by si město, v opačném případě, vážně poškodilo i vlastní infrastrukturu a dost lidí by přišlo o práci. A my ostatní bychom se potkávali už jen ve frontách u "do zblbnutí pípajících žroutů peněz"...raději už nemluvě o velkém nárůstu automobilové dopravy, odpadků, kapsářů a vagabundů vůbec. (Zvláště těch, co si rádi zamnou ruce s výkřikem: "A mám to zadarmo!")

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: ilona

Datum: 29. 07. 2010 21:49

mě tak moc bankomat nechybí, pracuji v Praze, tak si vyberu cestou, ale rodiče jsou v důchodu a tudíž když si chtějí vybrat musí do Kladna..aspoň tam taky nakoupí,protože na Buštěhradě toho moc není. Ale chtěla jsem k bankomatu, naivně jsem si myslela, že po zrušení Spořitelny (to už je taky dost let zpátky), tam bude alespoň bankomat... není a asi ani nebude. Je skoro v každé vesnici, mám informace, že snad i dokonce obec Makotřasy se pyšní tímto vynálezem. Nevím, zda je to věcí obce či banky, ale asi by stálo za to to zjistit. Obyvatel přibývá a si i nadále bude a ne každý chce trávit hodiny (a ztrácet nervy) na slavné české poště!!!

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Helena

Datum: 04. 08. 2010 12:21

Když už je tu diskuze o supermarketu, i já bych ho zde uvítala. Pokud se najde dost patriotů, co by chtěli podporovat místní krámky, tak by přece potom nemohly zkrachovat a nám, co mají rádi to pohodlí, dostupné a levné zboží by přece jeden Lidl povolit místní zastupitelé mohli. Co trocha demokracie, každý ať nakupuje kde chce. Že tu ale není bankomat - to by přeci mělo z principu vadit především těm malým obchodníkům. Sama nevím na kterém hrobě že to mám plakat, aby tu nějaký byl. Zas až takový venkovský charakter, že tu není ani bankomat by Buštěhrad mít nemusel.

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 11. 08. 2010 23:33

Diskuze na stránkách města o supermarketech je fajn, ale spousta lidí ani nemá počítač, takže bych prosil o to, aby nejrůznější návrhy a diskuse proběhly také na stránkách papírových...tedy v Buštěhradském zpravodaji. Ten dostává každá rodina do schránky, takže by tu byla demokracie jak řemen ;) patriot JB

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: JanaL

Datum: 27. 09. 2010 16:36

Mam jedinou pripominku - Zpravodaj, bohuzel, ne kazdy do schranky dostava.. :( Ale jinak souhlasim - "plakat" se musi minimalne na 2 mistech - "na siti" i na papire.:) Jana

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 29. 09. 2010 12:58

Upřesňuji: Buštěhradský zpravodaj dostává zdarma každá buštěhradská domácnost do schránky. Je možné, že někomu chybí, ale ten si ho může vyzvednout na úřadě nebo napsat redakci (e-mail, schránka na úřadě). Napište i na mou adresu, komu konkrétně resp. na jakou adresu nebývá doručen. Pokud takový problém existuje, určitě ho napravíme ...jen o něm nevíme. Jiří Blesk - redaktor BZ

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Helena

Datum: 29. 09. 2010 21:05

Zpravodaj je fajn věc, nicméně na nějakou diskuzi v něm to nevidím, když vychází jednou za 2 měsíce. Přesto můžete názory z diskuze do něj opsat, ať si počtou i ti, kteří nemají doma počítač, tímto Vám dávám autorská práva ke svým příspěvkům:-) Ještě k tomu bankomatu teď před volbami - všiml jste si někdo, že by nějaká strana měla jeho zařízení zde ve svém volebním programu? Já bych to ocenila možná i svým hlasem. Přeci jen, auto se mi může porouchat, poslední hotovost neprozřetelně utratím a nebudu mít ani na autobus do Kladna.

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 05. 10. 2010 13:16

Heleno, díky za inspiraci a "autorská práva", pokusím se nějak tuhle diskuzi přenést do příštího BZ. Myslím, že témata "supermarket" a "bankomat" by opravdu zajímala hodně lidí. A nejen ty, co nemají počítač, ale i ty, které nikdy nenapadlo se podívat na web města, ačkoliv počítač resp. internet mají. Závěrem Vám přeji, aby se Vám auto neporouchalo, zrovna, když neprozřetelně utratíte všechny peníze v místních buštěhradských krámcích. JB

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Dabiela Javorčeková

Datum: 07. 10. 2010 13:50

Bankomat kdysi v Buštěhradě byl, ale zrušili ho spolu s pobočkou spořitelny. V současnosti se za umístění bankomatu v obci platí firmám, které to zprostředkovávají, docela velké peníze (že by tu byla pobočka nějaké banky, kde by byl jaksi automaticky, to bohužel nehrozí), a když je z něj menší výběr, než je stanovený paušál, obec na to doplácí ze svého. Banky nemají zájem dávat bankomaty někam, kde je podle nich malý výběr. Do volebního programu bychom to dali rádi, ale otázka je, jestli je to reálné provést bez enormních nákladů. Takže jsme to tam raději nedali, abychom neslibovali něco, co by pak nešlo, i když se o to samozřejmě pokusíme, když bude možnost.

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Helena

Datum: 12. 10. 2010 18:20

Děkuji za vysvětlení, netušila jsem, že by obec musela na bankomat doplácet. Chápu, že peníze jsou třeba na zásadnější věci. Bankomat u nás nemůže být bez supermarketu a ten je, jak se zdá, pasé...

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Klára

Datum: 26. 10. 2010 18:08

Já bych to s tím supermarketem neviděla až tak černě. Supermarket přece nemusí být nutně jen ve tvaru obří krabice, tak jak jsme zvyklí tady. Ve světě už ale existují i nové formáty retailových prodejen, které jsou navrhovány tak, aby zapadly do svého okolí. Jsou přiměřené velikosti, tvaru, z přírodních materiálů. Myslím, že v Buštěhradě jednou supermarket určitě bude, je to ale jen otázkou času. Poptávka je zde určitě vyšší než je nabídka současných obchůdků. Až se ale město rozhodne toto podpořit, bude třeba mít v ruce dobrý pozemek, který bude možné retailovým řetězcům nabídnout. Pokud jim poloha bude stát za to, tak se strhají, aby architektonické požadavky města splnily a zakázku dostaly. Jen mít v tu dobu schopné zastupitelstvo.

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Martin F

Datum: 30. 10. 2010 21:46

Doufám paní Kláro,že se mýlíte a naše zastupitelstvo nebude nikdy žádný pozemek obludným řetězcům nabízet.I když...o jednom bych věděl.Co takhle krásná nová Delvita uprostřed Buštěhradu?Stačí pouze vypustit rybník a je tu pozemek o který se všichni přetrhnou.I s parkovištěm a budkou se závorou.Krásná představa,ne?Jen mít v tu dobu Všehoschopné zastupitelstvo.

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Klára

Datum: 31. 10. 2010 20:40

Žádné vypouštění rybníka jsem nenavrhovala. Tohle fórum opouštím, na kvalitní argumenty bych ve webové diskuzi stejně čekala asi dlouho.

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jana

Datum: 06. 11. 2010 15:31

Jak to tak pročítám, tak jse asi jedna z mála, která by tady supermarket uvítala. No tak budu aspoň doufat, že se brzo najde víc takových a něco se konečně zrealizuje.

Re: Supermarket v Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Radka

Datum: 23. 02. 2011 20:19

Ja bych tady supermarket take uvitala, Drive jsem bydlela v Roztokach, taky tam byly jen male kramky s predrazenym zbozim nevzhledne vypadajicim. Vsude okolo jen spina a pustina. Nikdo si neumel predstavit jake to bude kdyz tam vyroste supermarket. Ale nakonec je to uzasne a ted uz jsou tam dva. vsude cisto zadne odpadky. Ano male potraviny krom vecerky zkrachovaly, ale ten kdo chce pracovat najde misto prave v tech supermarketech. A kdyz se vratim zde ke kvalite obchudku, nedokazi tady koupit poradnou zdrave vypadajici zeleninu a ovoce.