Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Pivovar má jen mizivou naději...

Pátek 29.3.2024

 

Obecné fórum - archiv: Pivovar má jen mizivou naději...

Pivovar má jen mizivou naději...

Zaslán uživatelem/kou: Majk

Datum: 08. 12. 2009 09:14

článek z Kladenského deníku: http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/pivovar20091207.html

Re: Pivovar má jen mizivou naději...

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 10. 12. 2009 21:33

Ano, bohužel - ale dokud stojí, nevzdáváme se! :) Koho to zajímá, věnujte prosím pozornost také otevřenému dopisu ministrovi kultury (v odkaze za článkem) - snažíme se tlačit na Ministerstvo, aby znovu obnovilo řízení o zapsání pivovaru do seznamu památek. To by ho aspoň prozatím zachránilo.

Re: Pivovar má jen mizivou naději...

Zaslán uživatelem/kou: misut

Datum: 16. 12. 2009 15:55

Zajímalo by mě, zda je v plánu využít pomoci od pana Josefa Krále kterou nabízí v diskusi pod článkem v Kladenském deníku.

Re: Pivovar má jen mizivou naději...

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 16. 12. 2009 17:15

Už jsem ho kontaktovala, uvidíme.

Re: Pivovar má jen mizivou naději...

Zaslán uživatelem/kou: misut

Datum: 28. 12. 2009 14:12

drzim palce :-)

Re: Pivovar má jen mizivou naději...

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 14. 01. 2010 21:51

Neradostná novinka - již byl vydán demoliční výměr:-/ Level však musí ještě doložit posudkem, že demolice nenaruší statiku rybniční hráze, že provádění demolice a odvoz suti nebude neúměrně zatěžovat okolí atp. takže mu to ještě chvilku potrvá. Zároveň to musí 14 dní před započetím demolice oznámit na NPÚ, aby provedli fotodokumentaci. Takže se o tom alespoň dozvíme v předstihu. Ještě však není vše ztraceno - mezitím přišla reakce od ministra kultury, že se seznámil s případem a nyní ho posuzuje rozkladová komise. Ještě k nabízené pomoci pana Krále - konstatoval něco v tom smyslu, že ho nenapadá, co by se ještě dalo udělat víc, než co jsme udělali; ovšem i duševní podpora je pro nás důležitá! :)

Re: Pivovar má jen mizivou naději...

Zaslán uživatelem/kou: Petr Neumann

Datum: 11. 02. 2010 19:08

Zbourat Buštěhradský pivovar?Co to je za nesmysl. Jako že k Buštěhradu patří Buštěhradský zámek,tak i pivovar svojí historií k Buštěhradu patří.Jak může nějaká firma i když je dnes vlastníkem,takto rozhodovat o zbourání tak vzácné stavby.Za kolik vůbec koupila tento pivovar,pokud byla koupě v souladu se zákonem.Jaký má firma Level nyní skutečný záměr,zbourat a postavit místo pivovaru bytovky? Pro koho?Pro vyvolené a hlavně movité zájemce,kteří pro naše město neudělali nikdy nic? Pochybuji,že by měli možnost si byty koupit mladí lidé,kteří se v Buštěhradě narodily starším buštěhradským občanům.Zbourat něco to umí každý trouba,ale udržet a smysluplně využít tuto historickou památku, bývá často v dnešní době pro někoho velký problém. Nebylo by možné využít prostory pivovaru třeba k vybudování učňovských středisek (dílny)pro učební obory,které budou stále potřeba údržbáře,instalatéry,zámečníky,klempíře,pokrývače,tesaře,kominíky,uměl.kováře a jiné řemeslníky? Takový je můj názor na využití pivovaru.Zda by se taková věc dala uskutečnit to nemohu správně posoudit. I když jsem se v Buštěhradě nenarodil,pro toto město žiji,něco jsem i v minulosti pro naše město a lidi udělal.V Buštěhradě bydlím už 50 let od roku 1960.Nemohu proto souhlasit s tím,aby se histrický buštěhradský pivovar boural jenom proto,že někdo má zálusk na něco lukrativnějšího. Vy přátelé ,kteří máte ještě aspoň malou možnost této bezohlednosti a vypočítavosti zabránit,udělejte pro to,aby zůstal náš pivovar stát na svém místě. Děkuji předem za Vaši snahu. Naděje umírá poslední. Petr Neumann,Buštěhrad

Re: Pivovar má jen mizivou naději...

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 12. 02. 2010 10:34

Pane Neumanne, děkuji za Vaši reakci! Těší mě, že Buštěhraďákům není osud pivovaru lhostejný. Opravdu to není jen "ošklivá barabizna", ale krásný, pro město významný objekt s velkým potenciálem. Samozřejmě by se našla řada způsobů, jak ho smysluplně využít. Vše však naráží na přístup firmy Level. Vypadá to, že rozhodnutí Ministerstva kultury, kterým může pivovar zachránit, se již blíží. Na MK jsme to docela dost rozvířili, mohlo by to k něčemu být. Optimismus si však raději nechám na později, abych něco nezakřikla. Jinak včera natáčela ČT reportáž o pivovaru, mělo to být již včera v regionálních zprávách, ale asi to nestihli. Snad to budou vysílat dnes (od 18 hodin na čt 24?), ale každopádně to pak bude dostupné na internetu, dám sem odkaz.

Re: Pivovar má jen mizivou naději...

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 12. 02. 2010 20:24

reportáž zde: http://www.ct24.cz/vysilani/2010/02/12/210411000140212-18:00-udalosti-v-regionech-praha/?index[]=103436 A není pravda, jak říkal zástupce Levelu, že o pivovar nikdo neprojevil zájem. Zájemců bylo několik, ale cena naprosto přemrštěná!

Re: Pivovar má jen mizivou naději...

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 12. 02. 2010 20:27

Po kliknutí na odkaz se musí sjet dolů a kliknout na třetí reportáž od konce - "Boj o pivovar". A už jsem tu dneska fakt naposledy! :D

Re: Pivovar má jen mizivou naději...

Zaslán uživatelem/kou: lukáš

Datum: 21. 02. 2011 08:48

Nedá mi to, ale musím se s vámi podělit o můj pondělní zážitek. s Velikým zájmem jsem dnes otevřel stránku s vítěznými návrhy studentů na přestavbu pivovarských budov a se smutkem a zděšením jsem tyto vizualizace opustil. Namísto původních subtilních staveb gigantické sklobetonové molochy naprosto nerespektující místo určení. Žádná zeleň, necitlivé propojení původní stavby a přístaveb, naddimenzovanost bytových jednostek vzhledem nedostatku parkovacích míst v oblasti dolního náměstí atd. Ano je to můj subjektivní názor ovlivněný i tím , že v dané oblasti bydlím, ale opravdu by jste tohle chtěli??? Měl jsem možnost, asi jako jeden z mála, vidět i návrh na přestavbu firmou Level proti kterému se zvedla taková vlna odporu a jsem přesvědčen, že byl mnohonásobně citlivější a respektoval ono zmiňované genius loci v daleko větší míře. Tak co vy na to?

Re: Pivovar má jen mizivou naději...

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 21. 02. 2011 21:02

Já věřím, že "pivovar naději má", i přesto, že se mi některé zveřejněné návrhy také nazamlouvají. Položím-li na jednu misku návrhy Petra Sládka a Petra Kuneše, tak jednoznačně převáží panelákovitou hromadu Pokorného, Gogoláka a Grasse dohromady, i s Šestákové prapodivnou "vyvažující věží" navrch. Školy nemám, ale napasovat kisny s plochými střechami do historické části Buštěhradu, kde jsou všude tradiční sedlovky, to mi připadá normalizačně vulgární, jak bytovky před zámkem. Jinak myslím, Lukáši, že nějaká zvláštní zeleň do továrního dvora moc nepasuje a na parkování byly navrhovány nějaké podzemní (podvodní?) garáže. A génius loci? Bohužel, celá oblast Náměstí je dlouho jaksi bez života (sportklub to nezachrání), protože se prostě "už na návsi" nežije. Místo na lavičce pod kaštanem, předáváme si informace telefonem nebo po síti, hokynáře, ševce ani hodináře cestou ze supermarketu tak nějak nepotřebujeme, takže to kouzlo vlastně nikoho v tom spěchu nezajímá. Je to smutné, ale tak to je.

Re: Pivovar má jen mizivou naději...

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 25. 02. 2011 20:01

Zde reportáž o starých pivovarech, je tam i o Buštěhradu a o soutěži: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1183619616-kultura-cz/211562228000007/obsah/148378-industrialni-stopy-stare-pivovary/ Vzhledem k tomu, že studentských projektů se sešlo 63, studenti měli v lecšems volnou ruku, a vynikající nemohou být všechny projekty, asi se snadno stane, že se nám některé nebudou líbit. Mně se jich také spousta nelíbí, a další věc je konkrétní výběr obrázků do článku. Nicméně je tam pár skutečně dobrých návrhů. Teď bude záležet na tom, co si z toho vybere investor, a navíc si to ještě může libovolně upravit. Pane Lukáši, návrh firmy Level rozhodně nebyl mnohonásobně citlivější, zapomínáte, že tam se počítalo se stoprocentní demolicí areálu, což by byla nesmírná škoda, a je pak dost malá kontrola nad tím, co se tam skutečně postaví. Všechny projekty bude možné si prohlédnout na fakultě architektury (dám sem o tom informaci, až budu vědět víc), a posléze i v Buštěhradě. Vzhledem k tomu, jakou mi dalo obrovskou několikaletou práci dostat se tam, kde jsme s pivovarem dnes, a že už tu mohlo být jen zbořeniště, uvítala bych pozitivnější a méně rýpavý přístup:)

Re: Pivovar má jen mizivou naději...

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorcekova

Datum: 18. 03. 2011 14:21

Výstava všech studentských projektů je od včerejška tuším do konce března k vidění ve dvoraně nové budovy Fakulty architektury ČVUT v Praze 6 - Dejvicích.