Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Likvidace domovního odpadu

Pátek 14.6.2024

 

Obecné fórum - archiv: Likvidace domovního odpadu

Likvidace domovního odpadu

Zaslán uživatelem/kou: Josef

Datum: 03. 01. 2009 17:15

Obecně závaznou vyhláškou č. 6/2005 byla městem stanovena roční sazba poplatku za svoz a ukládání tuhého domovního odpadu podle článku 5, odst. 2 na částku 500.-Kč na obyvatele a rok. Náklady na 1 obyvatele byly vypočteny na 426.-Kč na obyvatele a rok. Vzhledem k tomu, že obecně závazná vyhláška musí být podložena platným zákonem, je v dalším odstavci uvedeno, že podle novelizace zákona o odpadech č.229/2003Sb. je stanovena maximální částka 250.-Kč na obyvatele a rok. Bylo by dobré, kdyby tuto nesrovnalost někdo občanům vysvětlil. Děkuji.

Re: Likvidace domovního odpadu

Zaslán uživatelem/kou: Jan

Datum: 16. 01. 2009 10:38

Dobrý den, město potřebuje od občanů dostat co nevíce finančních prostředků, proto je třeba využít i nějakých triků. Výpočet skutečných nákladů na svoz domovního odpadu se vypočítá z celkové částky nákladů rozdělené počtem občanů trvale přihlášených. Výsledek byl 426.-Kč na občana za rok. Podle zákona o odpadech byla však stanovena maximální částka 250.-Kč na občana za rok. Tak se pro předpis úhrady tato částka 250.-Kč použila s tím, že se za ni slovně napsalo za půl roku, takže opticky je vidět vypočtená částka 426.-Kč a stanovená 250.-Kč. Text už většinou nikdo neporovnává, takže jsou všichni spokojení.

Re: Likvidace domovního odpadu

Zaslán uživatelem/kou: lajan

Datum: 12. 05. 2010 22:42

a co takhle někdo z vedení obce, kdyby ještě odpověděl. Ale odpadem se tu asi nikdo nezabývá, jinak by věčně nepřetejkaly kontejnery na tříděný odpad, ale bylo by jich víc nebo by se častěji vyvážely...

Re: Likvidace domovního odpadu

Zaslán uživatelem/kou: Václav

Datum: 16. 10. 2010 15:37

Kontejnery na tříděný odpad jsou zpravidla plné. Dle obsahu jsou plněny z větší části obaly z některých okolních provozoven. Předpokládám, že pro podnikatelské účely nejsou kontejnery zřízeny. Jsou podnikatelé kontrolováni, jak mají zabezpečenu na území obce likvidaci odpadů?

Re: Likvidace domovního odpadu

Zaslán uživatelem/kou: Fooks

Datum: 14. 11. 2010 19:46

Nás je doma pět, takže ročně platíme 2500 Kč. Třídíme odpad, máme kompost a popelnici vyvážíme jednou za tři týdny (polovinu obsahu tvoří plíny). Za tu cenu by mi odpad myslím rád odvážel kdokoli. Neznáte někdo spravedlivější způsob platby za odvoz odpadu? Více popelnic na tříděný odpad a povinné třídění by, řekl bych, celkové náklady na svoz odpadů mohlo i snížit.

Re: Likvidace domovního odpadu

Zaslán uživatelem/kou: Petr Sejkora

Datum: 04. 04. 2011 20:17

Milí spoluobčané, černá skládka mezi Buštěhradem a Stehelčevsí, při sjezdu z R7, je minulostí. Trestuhodně odložený odpad odklidila společnost MPS a SÚS na svoje náklady. Město Buštěhrad se pokusí zajistit prevenci znovu-založení černé skládky instalací průmyslové kamery s nočním viděním, napojené na 24h.snímací systém přilehlé čerpací stanice. V místě bude rovněž nainstalována výstražná cedule s informací o přísném postihu zakládání skládky. Prosíme, veďte novou skutečnost v patrnosti a doufejte spolu s námi v dlouhý a důstojný pobyt na této planetě. Petr Sejkora místostarosta