Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » psí výkaly

Pátek 29.3.2024

 

Obecné fórum - archiv: psí výkaly

psí výkaly

Zaslán uživatelem/kou: Ivan Růžička

Datum: 29. 04. 2008 22:26

Dobrý den, rád bych upozornil na množící se psí výkaly, bydlím u rybníka a mohu říci, že den ode dne je jich stále více. Copak je takový problém to "hovínko" sebrat ? Je opravdu super, když ráno před 6. hodinou chcete jet do práce, vycouváte ze vrat a vystoupíte, abyste zavřel vrata a šlápnete rovnou do "hov...". Prosím všechny "pejskaře", sbírejte ty výkaly i já mám psa a mohu říci že jeho exkrement si nikdo nikdy nenašlápnete, jelikož to vždy uklízím !!! Není to takový problém !!! Stačí igelitový pytlík... ten není zas tak drahý ne ? Tento problém není určitě jen u rybníka... díky za pochopení S pozdravem Ivan Růžička

Re: psí výkaly

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 06. 05. 2008 08:40

Chápu poskvrněné obutí pana Růžičky i jeho žádost, myslím však, že na to máme vyhlášky, takže žadonit nemá smysl. Bezohlední pejskaři chodí k rybníkům rádi, protože se jim to tam zdá jako "země nikoho". Mnohdy tam chodí se psem celé rodinky. Tak jsem zvědav, jestli si jejich dítě sedne do výkalu vlastního miláčka nebo do cizího. Bude totiž Den dětí a s ním i avízované Rybářské závody pro děti. Jó, kdyby byl obecní policajt, to by bylo... JB

Re: psí výkaly

Zaslán uživatelem/kou: Jarda

Datum: 06. 05. 2008 18:57

Joo joo joo, zase město selhalo :))) Všechno pro lidi. Joo joo joo. Kamkoliv přijedu, vidím odpadkové koše na psí extrementy i s pytlíky. Chodit po Buštěhradě se lidem s hovnem v ruce asi fakt nechce !!! :))) To, že tam bydlíte a hned to vyhodíte doma do popelnice ... hned tak někdo na procházce nemůže.

Re: psí výkaly

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 24. 11. 2013 19:29

Naposledy jsem psal příspěvek do této rubriky před pěti lety. Zdálo se mi, že se situace poněkud zlepšila. Chválím uvědomělé majitele, kteří psí exkrementy uklízejí. Vídám jich stále víc. Chci však poukázat na rozšířený nešvar, který bohužel není neobvyklý ani v Buštěhradě. Jde o to, že někteří lidé už jsou líní jít svého psa vyvenčit na vodítku, takže prostě otevřou vrátka a vypustí hafana ven. Dělají to sobci, kteří svého psa nevnímají ani jako přítele, co mu na ulici může hrozit nebezpečí. Myslí jen na sebe. Vypuštěné psisko se samozřejmě "vypustí" na nejbližším vhodném místě. Některý čoklík má raději trávu a křoví, jiný se zase nejraději "pochlubí" svým výtvorem uprostřed chodníku, jsou psí profíci, co jsou schopní se trefit na kámen nebo jinou vyvýšeninu, aby výrazně označili své teritorium. Vnímám psí instinkty, respektuji jejich potřeby, ale jen do té chvíle, kdy do nějaké té "potřeby" nešlápnu. Psi za to nemohou, chovají se přirozeně. Proto bych rád, kdyby se tomu vypouštění udělala přítrž! Máte v sousedství někoho, kdo se takhle bezohledně chová? Tak na něho poukažte! (Například: Trojúhelníkový trávníček u křížení Husovy a Vodárenské bývá "cílovou plochou" velkého černého psiska a střapatého pidipsíka, které někdo vypouští z nedalekých vrátek. Tak až tam do něčeho šlápnete, zazvoňte u domu číslo 1, kde spolupachatelé chovají pachatele.)

Re: psí výkaly

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 28. 11. 2013 09:30

Chápeme Vaše rozhořčení nad bezohledností majitelů psů. Z tohoto důvodu byly již v minulosti instalovány schránky na sáčky i v nových lokalitách města. Výsledkem mělo být působení na majitele pejsků, aby shledali, že je nutno uklízet. Bohužel, výsledný efekt se nedostavil, sáčky zmizely během několika málo dnů a stojany byly v krátké době dokonce zdemolovány nebo odcizeny. Z těchto důvodů bylo od umisťování těchto schránek s papírovými sáčky upuštěno a to už za minulého zastupitelstva. Vlastníci psů vědí, že pokud si pořídili pejska, mají za povinnost jej krmit a ošetřovat, ale k té méně populární povinnosti se už jaksi všichni nehlásí. Člověk, který má povědomost o svých povinnostech, pokud chová psa, si poradí i tím způsobem, že s sebou bere sáček na zlikvidování exkrementů z domova, tak to dělám i já, igeliťáků má každý doma mraky. Pár metrů k nějakému koši se to myslím dá vydržet, když už máte toho svého mazlíčka rádi. Městský úřad za tímto účelem novelizuje vyhlášku č. 3/2008, kterou se stanovují pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství, (http://www.mestobustehrad.cz/meu/vyhlasky/vyhlaska-3-2008.php). Obecní policie s tímto předpisem zachází. Ostatně, pokud přistihne "pachatele" s majitelem, tak tak činí i nyní. Nevychovanost a bezohlednost chovatelů však nelze svádět na město, pane Jardo, tam selhal už dávno dříve někdo úplně jiný.

Re: psí výkaly

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 01. 12. 2013 14:37

Nápad: Což takhle chodit na procházku se psem s malou šikovnou lopatičkou? (Nechápu smysl poslední věty paní Novotné, "tam selhal už dávno dříve někdo úplně jiný" znamená co? Kdo a kde selhal, a tím zapříčinil nevychovanost a bezohlednost chovatelů? To by mě fakt zajímalo. Pana Jardu asi také, ale v roce 2008...)

Re: psí výkaly

Zaslán uživatelem/kou: Dana Heráňová

Datum: 01. 12. 2013 14:53

Já si myslím, že paní Novotná měla na mysli jejich rodiče, kteří je nevychovali k větší ohleduplnosti a zodpovědnosti vůči svému okolí. Takhle jsem to alespoň pochopila já. DH

Re: psí výkaly

Zaslán uživatelem/kou: Aleš kvapil

Datum: 29. 04. 2014 09:40

Vážení majitele psů, Prosím Vás aby jste vnímali novou situaci v ulicích Vrbová a Akátová (nová výstavba za školkou), že již to není volné prostranství pro volné pobíhání Vašich miláčků a jejich venčení. Prosím, berte ohled na obyvatele této nové lokality a noste sáčky a uklízejte exkrementy. Je to hrozné sledovat kam šlápnou. Také je nemilé, když se Vám na vlastním pozemku překvapí volně pobíhající pes. Závěrem ještě jednou apeluji na slušnou výchovu majitelů psů.

Re: psí výkaly

Zaslán uživatelem/kou: Honza

Datum: 02. 06. 2014 15:57

Mno,mě se zdá, že s morálkou tzv. pejskařů je to horší a horší a že apelovat na jejich slušnost je marné. Asi by to chtělo trochu zájmu ze strany městské policie? Bydlím na Ořešíně a tam pejskaři nemají problém nechat jít psa vyvenčit se cizím lidem na předzahrádku i v jejich přítomnosti. Když jsem jednoho pána nedávno upozornil, že by mohl svého pejska nechat močit na vlastní tůje, ještě se tvářil uraženě. Bavit se s pejskaři s podobným vychováním ve mě nechává pochybnosti, zda má smysl domluva a zda by skutečně neměly nastoupit represe.

Re: psí výkaly

Zaslán uživatelem/kou: Jitka

Datum: 04. 06. 2014 12:03

Zdravím, ano máte zcela pravdu, v Ořešíně bydlí vůbec samí úžasní ...hlavně lidé(morálka pejsků je proti tomu nic)...navzájem si vozí odpad všeho druhu či suroviny patřící do kompostérů před nově stavěné domy , ačkoliv je tam x cedulí, že to není veřejná skládka či kompost, jak říkám prostě prima sousedi ,ještě , že tam nemusím bydlet :-)) pěkný den