Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Odpovědi MÚ na otázky občanů

Pátek 14.6.2024

 

Obecné fórum - archiv: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 22. 01. 2008 22:25

Vážení zastupitelé občanů a radní, dovolil jsem si založit nové téma diskusního fóra. Doufám, že upoutá Vaší pozornost a nezůstane bez odezvy, jako ostatní příspěvky. Na Vaši žádost rádi přetiskneme Vaše odpovědi i ve zpravodaji, aby byly dostupné i občanům, kteří nejsou připojeni na síť Internet. Děkuji. Jiří Blesk

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Eli

Datum: 05. 03. 2008 08:42

Teda koukám, jak nám tu ty odpovědi rychle přibývaj :)

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 05. 03. 2008 20:04

Nebudou-li položeny otázky, nebudou přibývat ani odpovědi.

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Eli

Datum: 05. 03. 2008 20:34

Myslela jsem to jako obecné vyjádření se MÚ k veškerým otázkám na fóru. To mi občas docela chybí. No nic. Někdy lépe mlčet.

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: veronika

Datum: 06. 03. 2008 19:10

zajímalo by mě, jak je to s novými pasy s biometrickými údaji. Čekala jsem do března, abych měla možnost si tento pas nechat vystavit,ale na stránkách města jsem se nic nedočetla...A vůbec - máme 2 děti, momentálně bez pasu, lze je UŽ v našem novém pasu uvést s tím, že svůj do 10-ti let potřebovat nebudou?Děkuji

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 01. 07. 2012 10:49

Oprašuji nánosy slibů z tohoto tématu, neboť se o něm znovu hovořilo v diskuzi na posledním veřejném zasedání zastupitelstva. Každý občan má zákonný nárok podat žádost o informaci a také tuto informaci dostat ve stanovené lhůtě. V praxi u nás na městském úřadě to však vypadá tak, že pošlete dotaz, dostanete potvrzení o jeho přijetí, ale tím to končí! Na webu města jsou v oddílu "městský úřad - elektronická podatelna" podrobnosti i zákon, jenž by měl svobodný přístup k informacím zaručit. Je tam také doslova napsáno, že "Dotazy vyřizuje úřad do tří dnů.", ale nikdo tomu nevěnuje nejmenší pozornost. Na ústní upozornění se dozvíte zase jen sliby a chabé výmluvy na jakési "technické problémy s počítačem", přestože tam dotazy leží celé měsíce bez povšimnutí. Zajímalo by mě, proč se potíže s výpočetní technikou nejdůležitější správní instituce města nevyřešily od dubna, odkdy mi nebylo oficiálně nikdy nic zodpovězeno. Ke slibovanému "zlepšování komunikace s občany" pochopitelně nepřispívá ani "mrtvá" datová schránka vyžadující elektronický podpis. Kvalifikovanou certifikaci dostala paní starostka již v roce 2006, ale ta musí být zřejmě po roce obnovena, takže její platnost vypršela 29. 1. 2007. Takže se asi ani touto formou nemá cenu nějak snažit. Osobně čekám na vyplnění slibů od "vedení města", že bude vše vyřešeno a budou (příští týden!) uveřejněny další odpovědi na webu města. Po vlastních zkušenostech tomu však moc nadějí nedávám...

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 03. 07. 2012 21:44

Smutná situace...

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 09. 12. 2012 20:01

Bohužel, situace se nezlepšila. Mohla by s tím pomoci možná paní Novotná, která má na starosti styk s médii.

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 20. 12. 2012 19:11

janvec napsal/a: ------------------------------------------------------- > Bohužel, situace se nezlepšila. Mohla by s tím > pomoci možná paní Novotná, která má na starosti > styk s médii. Média jsou média, ale kdo má na úřadě na starosti styk s občany?? Filmový "Magistr Kelly" ovládal alespoň sympatické "Médium Marion", přestože to byl trochu podvod. Bohužel, na našem úřadě není nikdo, kdo by "ovládal" odpovědi na dotazy občanstva. A to je tam takřka naseto nejrůznějších magistrů, doktorů a inženýrů ... nebo je to taky jen takové "filmování"?

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 27. 12. 2012 09:28

I toto je mystifikace, pane "magistře Kelly". Dnes a denně vidím odpovědi na dotazy občanů, které úřad vyřizuje, elektronicky, telefonicky, osobně, písemně, ať již přímo paní starostka nebo někdo z úředníků. Nedostalo se snad i na ten Váš v časovém limitu? Viděla jsem v poště odpovědi pro Vás. Bohužel se městský úřad nemůže řídit úslovím: Na hloupou otázku hloupá odpověď" a tak trpělivě odpovídáme.

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 29. 12. 2012 17:23

Problematika odpovídání na dotazy občanů je bohužel stále trvalý problém. Na předposlední dotaz stále nemám odpověď. Jde o již více než měsíční mlčení. Na poslední jsem dostal odpověď, ale polovičatou. Připomínal jsem plnohodnotnou odpověď na posledním VZ (19.12.), a tak stále čekám. Pokládám to za velmi negativní vizitku práce MěÚ. Jde o popírání práva na poskytnutí informace podle zákona ve stanovené lhůtě. Na MěÚ nesedí jen paní starostka. Má za sebou armádu zaměstnanců, tak jí paní Novotná pomozte. Osobně se domnívám, že odpovídat na dotazy je jedno z nejsnažších komunikačních možností MěÚ s jednotlivými občany. Zbytečně si MěÚ vytváří negativní pozici vůči tazatelům. A jen poznámka. Tuším, že M. Zeman s oblibou říká, že neexistuje hloupá otázka, existuje jen hloupá odpověď.

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 31. 12. 2012 11:47

Pane Janouškovče, pokud dostanu na stůl dotaz, ať už písemný, elektronicky podaný, telefonický nebo ústní, odpovím na něj vždy v co nejkratší době. Stejně tak to dělají ostatní zaměstnanci MěÚ, pokud vím, tazatelé vždy dostanou svoji odpověď.To, že zrovna Vy máte pocit nedostatečnosti, to nemohu komentovat, to je nejspíš subjektivní názor. Rozhodně to není žádná "armáda", jak píšete. Oproti jiným městům s podobnou problematikou jsme ještě dokonce se zaměstnanci v podstavu.Je logické, že takto uvažujate, když vezmu v potaz to, že občan "zvenčí" zdaleka nemůže zhodnotit časovou ale i další náročnost výkonů úředníků.Zvenku to vypadá opravdu jednodušeji. A bonmoty pana Zemana? Jsou jeho. Já mám zase jiný a to pana Schwarzenberga: Když se kecají hlouposti, spím.

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 31. 12. 2012 15:28

Paní Novotná, nepochopila jste můj komentář. Nestačí-li na včasné a plnohodnotné odpovídání na dotazy občanů vedení MěÚ, to jest paní starostka, pan místostarosta, pan Dědič, paní Burešová a paní Mrázková, pak jste tam také například vy, která, v rámci koalice TOP 09 a Pro Buštěhrad, můžete být v této záležitosti, kterou vedení MěÚ nezvládá, evidentní pomocí. Je to potažmo vizitka koalice, jak MěÚ pracuje v této věci. O nedostatečnosti v této souvislosti vůbec nerozumím, že se zmiňujete. Zde jsou fakta, která mohu zpětně doložit. Na řádně podaný dotaz nebo dotazy, které jsem poslal, jsem nedostal včas odpověď, nebo nedostal odpověď vůbec a nebo polovičatou. Pokud si takto představujete komunikaci MěÚ s občany a hovoříte o nedostatečnosti občana, tak to je přinejmenším smutné. Občan podá řádně dotaz, odpověď nedostane a podle vás se občan domáhající se svého práva na informovanost chová jako nedostatečný. Tak si to představujete? Mimochodem se problematika odpovědí na dotazy netýká jen mě. Bude politika TOP 09 na Buštěhradě vedena ve stejném duchu i v nových volbách? Co se týká armády zaměstnanců na MěÚ. Dostanu-li jako starostka na stůl dotaz občana a neznám odpověď, předpokládám, že zadá úkol zaměstnanci, který jej zná nebo jej snadněji zjistí a výsledek podá starostce zpět. Na to má, podle mého názoru, skutečně "armádu" zaměstnanců. Nerozumím tomu, že jednoduchý dotaz není zodpovězen.

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 02. 01. 2013 16:23

Pane Janouškovče, pak jsme se asi nepochopili navzájem. Nedostatečnost nevztahuji na občana, ale míním tím nedostatečnost odpovědi pro Vás. Pokud se Vám zdají odpovědi nedostatečné, já skutečně nemohu hodnotit, zdali tak tomu je nebo není, pokud to nejsem já, kdo odpověď vypracoval.Proto říkám, že je to subjektivní názor. To, že patřím do TOP 09 ale nic nemění na věci, že jsem zaměstnancem městského úřadu. Odpovídám, pokud se dotaz dostane ke mě, pokud jsem tím, kdo by se měl v dané problematice vyznat. A přesně tak to funguje, jak říkáte, pokud paní starostka má odpovědět na něco, co je v odbornosti někoho ze zaměstnanců, pověří jej sestavením odpovědi, ať již napřímo nebo formou dodání informací.Pokud se na mne někdo obrátí s dotazem, který jsem schopna zodpovědět sama, učiním tak, a samozřejmě nejdříve informuji paní starostku o tom, co dělám.

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 02. 01. 2013 18:43

Potíž je však v tom, paní Novotná, že například některé dotazy jsem nedostal jako zodpovězené vůbec. A téměř všechny ostatní až s dlouhodobým zpožděním, po urgencích. Tím zcela vylučuji z množiny dotazů ty, které byly zodpovězeny polovičatě (nedostatečně). Jako koalice se jistě scházíte a radíte, tak ten problém vyřešte. Pomozte hnutí Pro Buštěhrad, aby v této věci udělalo zadost zákonu o podávání informací. Víte, pak se dostávám do tak absurdní situace, že s vědomím, že mi odpovědi na dotazy většinou nechodí nebo jsou polovičaté, pokládám dotazy na VZ. A tam jsem upozorněn, že se můžu přihlásit jen 2x. Přitom jsem jen kladl otázky. Smutná situace, co říkáte?

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 29. 09. 2013 10:09

Konstatuji, že se nic nezměnilo. Na dotazy položené přes elektronickou podatelnu se někdy nějaké odpovědi dočkáte,někdy také ne. Ve výroční zprávě o podávání informací ze strany MěÚ se dočteme, že vše je O.K. Přesto za rok 2012 eviduji jen já přes 10 dotazů podaných přes el. podatelnu, na které mi nikdo neodpověděl. V roce 2013 jsou to k dnešku dvě žádosti o poskytnutí informace.

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 30. 09. 2013 10:41

Ono jde zřejmě o celkový přístup. Vedení města si ještě nezvyklo, že v otevřené demokratické společnosti mají lidé na informace skutečně právo. Připomeňme si, že město musí odpovědět do 15-ti dnů, ve složitějších případech pak do 30-ti dnů, a žadatel nemusí uvádět důvod, proč informaci chce. Pobavil mě nedávno případ jednoho pána (na který jsem náhodou narazila), kdy dotyčný si podal žádost o informaci, na kterou by napsat odpověď trvalo asi tak pět minut, nicméně paní starostka mu neodpověděla, ale přeposlala jeho dotaz do právní poradny s komentářem, že v poslední době se zde množí podobné dotazy občanů bez udání důvodu, a že se domnívá, že jde o zneužití zákona o svobodném přístupu k informacím. Nevím, co jí z poradny odpověděli, nicméně pán se odpovědi (údajně) dočkal zhruba po dvou měsících (když mezitím ještě podal stížnost), což považuji za úspěch - já se k některým informacím dostala až po půl roce! :) Paní starostka přesto na posledním zasedání tvrdila, že podávání informací občanům již funguje.

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Jan Šnytr

Datum: 30. 09. 2013 15:42

Daniela Javorčeková napsal/a: ------------------------------------------------------- > Ono jde zřejmě o celkový přístup. Vedení města si > ještě nezvyklo, že v otevřené demokratické > společnosti mají lidé na informace skutečně právo. > Připomeňme si, že město musí odpovědět do 15-ti > dnů, ve složitějších případech pak do 30-ti dnů, a > žadatel nemusí uvádět důvod, proč informaci chce. > Pobavil mě nedávno případ jednoho pána (na který > jsem náhodou narazila), kdy dotyčný si podal > žádost o informaci, na kterou by napsat odpověď > trvalo asi tak pět minut, nicméně paní starostka > mu neodpověděla, ale přeposlala jeho dotaz do > právní poradny s komentářem, že v poslední době se > zde množí podobné dotazy občanů bez udání důvodu, > a že se domnívá, že jde o zneužití zákona o > svobodném přístupu k informacím. Nevím, co jí z > poradny odpověděli, nicméně pán se odpovědi > (údajně) dočkal zhruba po dvou měsících (když > mezitím ještě podal stížnost), což považuji za > úspěch - já se k některým informacím dostala až po > půl roce! Paní starostka přesto na posledním > zasedání tvrdila, že podávání informací občanům > již funguje. ------------------------------------------------- Ono to JIŽ funguje? On byl někdy v minulosti problém? On již úřad umí komunikovat s občanem a dělat něco pro občany? :-)))

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 01. 10. 2013 11:28

Právě že to JEŠTĚ POŘÁD nefunguje (když úřad neodpoví do 15 dnů, ale za 2 měsíce; a kolega Janouškovec stále ještě nedostal odvověď na řadu dotazů z minulého roku). :D

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Jan Šnytr

Datum: 01. 10. 2013 12:35

Ale "prolustrované" nás mají pěkně :-)))

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 27. 10. 2013 08:32

Nejvtipnější je, že ve výroční zprávě za rok 2012 uveřejněné i zde na webu, je vše o podávání informací v pořádku...

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 28. 10. 2013 13:49

To, že radnice hraje už dlouho pochybnou hru "Člověče nezlob se, všechno je v nejlepším pořádku", mi vůbec vtipné nepřipadá. Pokud se lidé nezeptají, ani nechodí na veřejná zasedání zatupitelstva, tak netuší, co se děje. Je jasné, že ani ve sladce lentilkovém zpravodaji se nikdo nebude přiznávat k přehmatům, chybám nebo třeba k uloženým pokutám, natož aby se následně zveřejnilo potrestání viníků. (Zřejmě ani k žádnému nedošlo...)

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 20. 11. 2013 13:13

Nejenže město neodpovídá na některé dotazy občanů, ale stále a opakovaně nepodává informace ani zastupitelům. Na MěÚ proběhl nedávno předběžný audit. Požádala jsem paní starostku o zprávu (neboť mě opravdu zajímá, jak to dopadlo, a zda již nyní město dosáhlo lepšího výsledku, než vloni, když pod záminkou pochybení propustilo paní účetní, a místo ní má letos externí účetní a rozpočtáře). Paní starostka mi však řekla, že mi zprávu nedá, že je prý pouze pro její potřebu, a není určena pro zastupitele. Při tom Odbor finanční kontroly Krajského úřadu mi sdělil, že zpráva je určena pro potřeby městského úřadu a paní starostce nic nebrání s ní zastupitele seznámit. Paní starostka byla už letos jednou z kontrol z MV upozorněna, že tyto dokumenty opravdu NEJSOU jen pro její potřebu, a zastupitelé mají právo se s nimi seznámit. Přesto se situace opakuje, dokument navíc opět není řádně zaevidovaný. Mám podat další stížnost na Ministerstvo vnitra? Celé kolečko, kterým jsme si letos už jednou prošli, znovu od začátku?!? Zřejmě budu muset.

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Ivona Kasalická

Datum: 20. 11. 2013 13:28

To je komunální peklo.

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 20. 11. 2013 16:54

Zřejmě to s otevřeností informací občanům a zastupitelům nebude do voleb lépe.

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 20. 11. 2013 22:57

Že je veřejná správa opravdu věcí veřejnou, to "soudruzi z ústředí" nerespektovali ani kdysi za socialistické éry, a to jsme si bývali všichni rovni. Neodpovídat na dotazy nebo to alespoň zdržovat, to je vyzkoušená taktika v současnosti. Oko nevidí, ucho neslyší, srdce nebolí... Jakýkoliv interní audit u městského úřadu musí být už z principu věcí veřejnou pro všechny občany, natož pro zastupitele. Je na to spousta paragrafů, ale pro mne je podstatné třeba to. že je pořizován a náklady hrazeny z veřejných prostředků, tedy z peněz nás občanů! Pakliže si onen konkrétní "předběžný audit" objednala starostka osobně, a také jeho vypracování sama hradila, pak je opravdu jen pro její vlastní potřebu. Není-li tomu tak, je odpírání informací trestné! (Zákon 106/1999 Sb. pak zmiňuje ještě další eventuality, kdy nemohou být informace zveřejněny, ale to není tento konkrétní případ.) Pravděpodobně jsou ve zprávě z tohoto auditu věci, jejichž zveřejnění by "poškodilo čistou tvář" vedení městského úřadu. Možná by se prostě dostala na povrch nějaká tutlaná pravda, což by mohlo pobouřit voliče. Snažší je poukazovat na to, jak stále stejní buřiči ruší pověstný klid na práci, takže kvůli řešení zbytečných dotazů a donekonečna omílaných požadavků "hrstky křiklounů" nezbývá dost času a sil na stěhování úřadu do zámku, na opravu chodníků, na to a na to, ani na tamto... Otevřenost a zlepšování informovanosti občanů měla v programu snad všechna politická seskupení v našem městě. Lze bohužel jen suše konstatovat, že se toho v této oblasti PRO BUŠTĚHRAD mnoho vykonat nepodařilo.

Placení za svoz odpadu

Zaslán uživatelem/kou: Jana Janovská

Datum: 15. 01. 2014 13:37

Dobrý den, mám dotaz týkající se způsobu placení poplatků za svoz komunálního odpadu. Není možný jiný způsob placení(převodem,složenkou) než osobní návštěva? Třeba o něm jen nevím a na oficiálních stránkách města jsem tuto informaci nenašla. Pokud jiný způsob neexistuje,je to hrůza a bylo by dobré předem upozornit občany, aby si snad zajistili na vyřízení těchto věcí dovolenou, protože tam stráví "půl dne", skoro jako u doktora.Vzhledem k tomu, že období od 13. do 31.1., kdy je možnost a nutnost zaplatit "popelnice", zahrnuje jen šest úředních dnů, mohl MěÚ takový nápor občanů očekávat a případně zajistit víc pracovníků. 13.1. jsem podnikla první pokus o zaplacení, ale když jsem viděla to množství lidí a slyšela od nich, že každý člověk stráví v kanceláři snad 20 minut, vzdala jsem to a doufala, že ve středu to bude lepší. Bylo, o kousek. Šel tam manžel a jako devátý v pořadí po hodině a půl strávené na chodbě plné naštvaných lidí,přišel na řadu. Ale paráda, máme zaplacenou popelnici. Nikdy v minulých letech se mi nestalo, že bych při placení poplatků na úřadě strávila tolik času. Možná je to i díky tomu, že se nyní vše odehrává za zavřenými dveřmi. Ve starém sídle MěÚ, kde se vše řešilo u okénka a kde byli všichni další čekající nechtěnými posluchači,se nikdo zbytečně nerozpovídával ,nezdržoval, vyřešil nezbytné a hotovo. A jelo to tam jak na drátkách. Takže přeji všem obyvatelům pevné nervy a dobrou knihu sebou .

Re: Placení za svoz odpadu

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 15. 01. 2014 13:39

Děkuji paní Jano za doporučení.

Re: Placení za svoz odpadu

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 20. 01. 2014 20:56

Dnes jsem byl zaplatit svoz odpadu. Čekal jsem 25 minut a byl jsem hotov za 3 min. Měl jsem s sebou knihu, ale nakonec jsem si příjemně popovídal s dalším čekajícím. Šel jsem na řadu jako sedmý.

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Jitka Mahovská

Datum: 19. 03. 2014 17:20

Přátelé, šetřete si nervy a informujte se včas - takže teď na pololetí (taky nechápu, proč to nemohu zaplatit najednou. Vždyť bych jim svěřila peníze, s kterými by mohli nakládat...). Pro známku za popelnice jsem si byla 13. ledna, nečekala jsem vůbec a předání nálepky trvalo 3 vteřiny. Zaplaceno jsem měla převodem na účet spořitelny 388172369/0800 (účet MěÚ), s variabilním symbolem - číslem našeho domu, jednou částkou za všechny dohromady, přes elektronickou banku, v pohodlí domova, obratem. Takže nevýhody, z akce plynoucí, byl jednak bankovní poplatek (ale to je jiná historka), a pak ztráta času při odlepování samolepky z ochranné fólie - vrrr, brrr,krucinálhergothimelfagotdoprkýnkanafialky Nechápu, že tam nemůže být zlomový růžek. :-) Na závěr tedy: přeji pevné nervy (ve všech životních situacích) a zkuste převod z účtu na účet. Funguje to. (Samozřejmě to platí pro daná čísla popisná, kde jsou osoby dopočitatelné a hlavně platíte za všechny. V případě jednotlivců bych doporučila č.p./dat.nar.). Hezký den!

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 25. 03. 2014 09:31

Dobrý den. Kdyby se tady dalo likeovat, máte u mě palec nahoru :-). El. bankovnictví vážně funguje už dlouho :-).Pro úplnost jen chci dodat: VS (variabilní symbol): číslo domu, SS(specifický symbol): rodné číslo plátce. Pokud platí plátce za více osob v domácnosti, stačí do poznámky pro příjemce zadat jména, příjmení a data narození osob, za které platí a nezapomenout přidat období, za které platbu poukazujete -1.pol.2014 nebo 2.pol.2014, popř. rovnou celý rok 2014.

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Jana Janovská

Datum: 25. 03. 2014 10:33

Dobrý den, děkuji za Vaši vyčerpávající odpověď.Zřejmě máte lepší informace, na oficiálních stránkách města jsem totiž o možnosti takto hradit svoz odpadu nic nenašla, ale třeba jsem hledala špatně. Příště jako první navštívím diskuzní fórum,abych zjistila, co potřebuji. S pozdravem Janovská

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 27. 03. 2014 02:00

Předesílám, že za stav informací na stránkách města není odpovědný webmaster, nýbrž naše neuvěřitelně zaneprázdněné úřednictvo. Od loňska jsem poslal na úřad několik oficiálních žádostí o informace, na předepsaném formuláři, ovšem dodnes jsem nedostal jedinou odpověď. Na tento fakt jsem dokonce upozornil na únorovém veřejném zasedání zastupitelstva, ale opět to byl jen zbytečný pláč a jěště na špatném hrobě. Bohužel je stále pro buštěhradské úředníky nejen "elektronická komunikace" španělskou vesnicí. A asi nebudu daleko od pravdy, když usuzuji, že je pro ně podobně "vzdálenou lokalitou" i Buštěhrad. Fakt škoda, že se tady "nelikeuje", jak píšete, paní Novotná. Jak myslíte, že by to dopadlo?

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 27. 03. 2014 14:51

http://www.mestobustehrad.cz/meu/cenik/poplatky.php?

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 31. 03. 2014 18:39

Dagmar Novotná napsal/a: ------------------------------------------------------- > ? > Vždyť jsem to říkal! Němota řádí...a nevybírá si.

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 13. 04. 2014 16:52

Dnes to bude 123 (slovy: jednostodvacettři) dní, kdy jsem poslal několik dotazů na městský úřad. Zákonem předepsanou lhůtu, ve které mi mělo být odpovězeno, překročili naši úředníci čtyřnásobně! Dostanou zase pokutu? Čtyřnásobnou?

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 14. 04. 2014 15:39

Ty asi Jirko nevíš, že po loňské kontrole z Ministerstva vnitra město přijalo "nápravná opatření", takže teď už je jako že všechno v pořádku! :) (Ale bohužel jenom jako)

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 12. 05. 2014 21:41

Nerozumím tomu, proč některé i jednoduché dotazy zapadají bez odpovědí... Co na to koaliční kontrolní výbor? Nechtěl by někdo z KV požádat zastupitele přijmout usnesení o kontrole poskytování informací ze strany MěÚ, aby se stav napravil a nehrozily potenciání pokuty?

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Stanislava Šumná

Datum: 06. 06. 2014 12:37

To já se mohu pochlubit, že jsem odpověď dostala. Pro pobavení zde uvádím můj dotaz a odpověď na něj. DOTAZ Dobrý den paní starostko, byla by jste tak laskavá a sdělila mi zda jste již zjistili kdo způsobil chybné ukončení pracovního poměru paní Menclové a tím pádem bude hradit částku, která musela být paní Menclové vyplacena? Pokud jste již tuto slíbenou informaci někde uváděla, berte tento dotaz jako bezpředmětný a prosím sdělte mi kde tuto odpověď najdu. Stanislava Šumná ODPOVĚĎ Dobrý den, paní Šumná, reaguji na Váš mail z 7. května t.r. a sděluji Vám, že ve věci pí ing. Menclové Vám jako žadatelce o informaci nemohu právo na informaci odepřít, ale musím zdůraznit, že je nutno především dbát na to, aby zveřejněné informace nezasáhly do práv druhých a jsem povinna šetřit jejich oprávněné zájmy. V daném případě převažuje nutnost ochrany soukromí a osobních údajů dotčené osoby nad právem na informace, resp. nad požadavkem kontroly ze strany veřejnosti. S pozdravem J. Leflerová Co dodat, mistrovsky provedené a úplně mimo :-) Stanislava Šumná

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Stanislava Šumná

Datum: 06. 06. 2014 13:23

Jen si dovoluji umístit zde můj další dotaz. Jak bude na tento můj, podle mého prostý, dotaz odpovězeno budu opět izerovat. Myslím, že takto se vyrábí aféry. Kdyby se jednalo věcně a na rovinu a umělo se přiznat, že všichni jsme lidé chybující a neseme za své činy odpovědnost, bylo by vše jednodužší a hlavně rychlejší a měli bychom všichni čas na svou práci. Připomínám, jedná se ošpatně napsanou výpověď paní účetní. Za což město zaplatilo 220 000,- Kč. Stanislava Šumná Dobrý den paní starostko, velmi děkuji za odpověď, ale bohužel není to odpověď na můj dotaz. Nechci vědět nic o paní Menclové a proto nemusíte chránit její soukromí ani osobní údaje, i když je to chválihodné. Já, ve Vaší odpovědi uvedená jako veřejnost, nekontroluji paní Menclovou, ale Váš slib a plnění Usnesení ze zasedání MěZ z 18.12.2013. Dokonce jsem svůj dotaz nepovažovala za kontrolu, ale pokud to tak cítíte?..... Zajímá mě, jak je nakládáno s penězi s kterými, jako zástupci města hospodaříte. Protože i já jsem se několik let snažila chovat jako dobrý hospodář svěřených prostředků, který se za svá rozhodnutí zodpovídal, nechápu Vaší nechuť a mlžení. V zápise ze zasedání MěZ čj. 2262/2013/1 uvedeném na webu Města Buštěhrad v odstavci 20. Souhlas se smírčím řízením ve sporu Město Buštěhrad X Ing. Jitka Menclová je zapsán můj dotaz " kdo zaplatí vyrovnání ?" a Vaše odpověď na něj " toto určí soud, město zaplatí a bude posléze vymáhat po tom, kdo to zavinil ". Zastupitelka paní Ing. Daniela Javorčeková požádala o zápis do návrhu usnesení. V usnesení bylo 5-ti hlasy schváleno že, město bude vymáhat částku na tom, kdo svým jednáním škodu způsobil. Nic méně ani více. Proto opakuji svůj dotaz, byla by jste tak laskavá a sdělila mi zda jste již zjistili kdo způsobil chybné ukončení pracovního poměru paní Menclové a tím pádem bude hradit částku, která musela být paní Menclové vyplacena? Stanislava Šumná

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 06. 06. 2014 14:14

Na prosté otázky je někdy těžké odpovědět.

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 09. 06. 2014 13:37

Ani já jakožto zastupitel jsem se zatím nedozvěděla víc, na moje opakované dotazy mi bylo řečeno, že "věc se řeší", "řeší se s právním zástupcem", "včas se dozvíte výsledek", nic víc. Většina nás asi tuší, kdo škodu způsobil. Buď to byla paní starostka, nebo to byla paní starostka spolu s právním zástupcem města. Více "podezřelých" není. A paní starostka to sama na sobě evidentně vymáhat nebude...Vzhledem k tomu, že od onoho usnesení již uplynulo téměř půl roku, zřejmě nebude splněno až do voleb...naštěstí se ta věc nedá jen tak promlčet, takže až se změní zastupitelstvo, bude město doufám škodu vymáhat.

Re: Odpovědi MÚ na otázky občanů

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 29. 06. 2014 17:57

Situace s odpovídáním na dotazy občanů je to pořád stejné. Já osobně na některé čekám již od prosince minulého roku! A to je zákonná lhůta třicetidenní! Pokud kdy někdo vůbec odpověděl, tak to bylo většinou tohle vyhýbavé klišé. Možností je opět stížnost, ale to zase zaplatíme všichni společně pokutu, a nic se nezmění. Slyšel jsem, že "staré vedení města" opět kandiduje do komunálních voleb. Jistě nás zase s klidem ubezpečí o programu zlepšování informovanosti občanů, takže by možná bylo dobré si pro své odpovědi dojít na nějaký ten předvolební mítink. Ale ten bude nejspíš tajný, jen pro vyvolené, abychom kázání nenarušovali. A nebo nejspíš nebude žádný, protože jsou si jistí podporou "buštěhradské mlčící většiny" nebo spolehlivých bývalých spolustraníků (ještě než se převlékli za tzv. nezávislé). Členové redakce Buštěhradských listů a mnozí další jednotlivci jsou (mimo jiné i kvůli častým dotazům) označováni za agresivní a nepřizpůsobivé občany, co jen narušují klid na práci. To vždycky bývalo nejoblíbenější zaklínadlo ÚV KSČ, pamatujete? Ale najednou přišel "sametový listopad" a všichni pospolu začali zvonit klíči, jako že už toho bylo dost ... i ti "přizpůsobiví"... možná ale jen proto, že se nemuselo do práce, protože byla stejně narušená. A na to se tak nějak už zapomnělo, bohužel. Takže znovu vpřed, soudruzi, k té zaslíbené zemi...