Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Mateřské centrum

Čtvrtek 25.4.2024

 

Obecné fórum - archiv: Mateřské centrum

Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Daniela S.

Datum: 18. 01. 2008 19:56

Městské zastupitelstvo se rozhodlo, že dále nebude umožňovat mateřskému centru využívání sálu Seifertovny. Reálně to znamená znemožnění fungování mateřského centra, nebo minimálně snížení rozsahu jeho aktivit na cca 5 procent. Stále tomu nemohu uvěřit. O tom, že funkční mateřské centrum je pro každou obec věc prospěšná, snad není třeba diskutovat. Místní mateřské centrum podle mne funguje velmi dobře, sama ho znám, protože jedno z mých dětí tu navštěvuje kurz flétničky a občas se účastníme i dalších akcí. Sál Seifertovny, nově a jistě nákladně rekonstruované, tím dostává své využití a skutečně slouží obyvatelům Buštěhradu. Pokud vím, jinak se tu koná pouze pár svatebních obřadů a vítání občánků do roka. Jejich četnost by se dala spočítat na prstech dvou, tří, maximálně čtyř rukou. O efektivním využití se tedy nedá mluvit ani náhodou. Navíc provoz MC žádným dalším aktivitám, kýmkoli organizovaným, nebrání. Nebylo by logické, aby město elán dobrovolníků, kteří pro Buštěhrad a jeho obyvatele něco dělají, naopak podpořilo? Pokud se dobře pamatuji, měla strana, za kterou kandidoval pan starosta, něco takového uvedeno jako prioritu svého volebního programu. Prosím, vysvětlete mi někdo, komu a proč MC v Seifertovně vadí. Každá špatná zpráva se spolkne snáz, pokud je možné ji pochopit. Zastupitelstvo má snad povinnost své kroky občanům vysvětlit. Ráda bych tedy jako maminka malých dětí věděla, proč v době, kdy mají mateřská centra všude zelenou, se zrovna zastupitelstvo mého města rozhodlo jít proti proudu. Byla bych ráda, pokud by mne nejlépe někdo ze zastupitelstva ujistil, že v případě, že MC nebude moci plně fungovat, bude Buštěhrad organizovat hezké akce pro rodiny s dětmi, podporovat maminky na mateřské, nabízet vzdělávací programy pro tuto cílovou skupinu, že zkrátka tohle příjemné dění nepřestane. Samozřejmě předpokládám, že pro sál je vymyšlen nějaký nový projekt, který nám všem bude k užitku, jen ho ti tajnůstkáři ze zastupitelstva zatím tají, protože nás chtějí překvapit.

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: heranova

Datum: 18. 01. 2008 21:23

Dobrý večer, za sebe doufám, že se jedná pouze o nedorozumění a vše se vyřeší. Mateřské centrum považuji za velmi užitečnou a aktivní organizaci, která může jít mnohým jiným příkladem. Sleduji jeho činnost již delší dobu a obdivuji energii maminek, kterou ve svém volném čase věnují přípravě zajímavého a podnětného programu pro naše nejmenší. Právě takové aktivity si podle mého názoru zaslouží podporu, protože v dětech je budoucnost našeho města. Takže jsem byla velmi ráda, když se prakticky nevyužívaná budova Seifertovny začala takto smysluplně využívat. Je pěkné v hezkém prostředí přivítat nové občánky, ale mnohem více jim prospěje, když jim zde nabídneme i možnost se všestranně rozvíjet. I když u toho někdy vznikne trocha nepořádku :-). Držím maminkám z MC palce a věřím, že zastupitelé své stanovisko ještě přehodnotí. Dana Heráňová

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Gábina

Datum: 18. 01. 2008 23:06

Dobrý večer,taky bych ráda věřila,že se vše vyřeší a že se jedná pouze o nedorozumění, ale bohužel se obávám, že někteří členové zastupitelstva mají ve věci rozhodování o pronájmu místnosti sloužící do 31.1.2008 potřebám MC velmi jasno.A to bohužel v neprospěch maminek a dětí ,jejichž nárůst je v Buštěhradu více než tryskový.Mám pocit, že představa některých zastupitelů týkající se využití Seifertovny je poněkud odlišná, od potřeb občanů v našem městě. V prostorách se sice konaji svatby(v roce 2007 jich bylo celkem 8 !!!!),vítaní občánků a schůze zastupitelstva,ale MC prostory vždy vyklidilo a úředníci z MěÚ nikdy nevznesli žádnou stížnost ani připomínku k našemu fungování.Jistě, problémy se mohou vyskytnout, ale je třeba je řešit vzájemnou komunikací.To se ale bohužel nestalo.Členové zastupitelstva se rozhodli pro to nejkrajnější rozhodnutí- neprodloužit najemní smlouvu. Nikoho nezajímá a málokdo ví, že v prostorách MC se v uplynulém roce konalo 227 akcí a celkem se jich účastnilo více než 2200 rodičů a dětí.Kromě toho MC organizuje dva jazykové kurzy pro maminky, které jsou velmi navštěvované, dva hudební kurzy pro děti a výtvarné odpoledne.To vše děláme pro své občany zadarmo a ve svém volném čase. A to už ani nemluvím, že iniciativou a následným realizováním, máme zásluhou členek MC v Buštěhradě 3 skvělá dětská hřiště. Myslíte si ,že je to na dnešní dobu a na takové městečko, jako je Buštěhrad málo??? Je jasné,že pokud zastupitelé při hlasování na nejbližší schůzi zastupitelstva nepřehodnotí svůj postoj k této organizaci a neschválí pronájem prostor pro MC, znemožní nejen další rozvoj MC, ale nejpravděpodobněji přispějí k jeho zániku. Je mi líto,že děti budou muset s maminkami zase brázdit buštěhradský asfalt a nadávat,že se nic ve městě neděje. Zdraví Gábina

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Líba

Datum: 19. 01. 2008 08:36

Hezký den všem, jsem maminka šestiměsíčního kluka. Moc jsem se těšila, že až malý poleze, budeme chodit do MC si hrát a později i třeba na flétničky nebo na výtvarné kouzlení. Zatím chodím hlavně na úžasné minibazárky, kde pro něj vždy nakoupím oblečení za skvělé ceny. Opravdu by mě i spoustu dalších maminek mrzelo, kdyby MC ukončilo svoji činnost. V Buštěhradě je hodně malých dětí, zkuste se někdy projít a uvidíte kolik chodí maminek s kočárky na procházky a zeptat se jich, jestli o MC stojí. Já sama bydlím v Buštěhradě od narození, kdyby už tehdy MC existovalo, asi bych si nehrála jako malá na ulici, protože na hřiště jsme to měli daleko (bydleli jsme v Bezručově ulici), a to v té době nejezdilo tolik aut jako dnes. Dneska, aby se člověk bál pustit malé dítě na ulici samotné, kdy jezdí velké množství aut, a kdy většina z nich se ani neobtěžuje dodržovat stanovenou rychlost v obci. Sama mám kolikrát problém přejít Kladenskou ulici. A co když je takové počasí jako dnes, zataženo, vítr a déšť, chcete mít s dětmi zavřeni doma nebo by byl lepší navštívit MC. Já hlasuji pro MC. S výše uvedenými příspěvky plně souhlasím, a proto se ptám především našeho zastupitelstva, zda opravdu chtějí svým rozhodnutí přispět ke zrušení MC.

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Honza

Datum: 19. 01. 2008 12:31

Hezký den, do Buštěhradu jsem se podruhé nastěhovali, po návratu z východní Srí Lanky, kde jsem vedl humanitární projekty společnosti Člověk v tísni. Jedním z nich byla výstavba vesničky pro lidi, kteří často přišli o své děti a partnery a kromě toho všichni ztratili střechu nad hlavou a živnost. Rok po Tsunami ve vesnici fungovala komunitní školka (učitelkou je mimochodem žena, které moře doslova z náručí vzalo čtyři děti) a svépomocí vybudovaná knihovna, všichni lidé mají zdroj obživy, a i když kolem zuří občanská válka, lidé vědí, že jak budou žít, záleží na nich. Místní zastupitelstvo, které nedisponuje jediným počítačem, je přes všechny problémy součástí společnosti, a podle toho také rozhoduje. A pak se člověk vrátí domu, do Buštěhradu, a pochopí, že v těch lidech, kteří během života několikrát ztratili úplně vše (na pobřeží se dostali jako váleční uprchlíci) je mnohem víc energie, nadšení a optimizmu, než je tady mezi námi. Argumenty pro podporu MC tady již byly vyřčeny, a není třeba je opakovat, neboť jsou silné. Já se ale bojím, že je to jen projev něčeho hlubšího, projev toho, že za formou u nás (viz čistý ale prázdný prostor) prostě není obsah, protože jsme nejraději nespokojení s tím, že nic není. Jestli je tady pár těch, kteří něco dělat chtějí, jestli maminky chtějí mít svoje centrum, a chtějí na mateřských dovolených žít a vzdělávat se, jestli máme fotbalisty, kteří chtějí hrát fotbal nebo skauty, kteří se chtějí scházet a vést děti k nějakým hodnotám, tak jim to aspoň umožněme. ... Pak je tu pragmatický pohled z druhé strany. Jsou místa a města, kam proudí veliké částky na rozvoj z Evropské unie. Klíč k přerozdělování peněz je vlastně jednoduchý. Ukažte nám, že víte, co chcete a že je to v souladu s hodnotami, které podporujeme, a my vám pomůžeme. Podpora místních iniciativ a rovné pracovní příležitosti (kam patří i vzdělávaní matek na mateřské dovolené) jsou zrovna dvě velká evropská témata. Tím, co se teď děje, vysíláme i do Bruselu signál, že vlastně nic nechceme. Že jsme spokojení ve své nespokojenosti. Jestli je to tak, tak své ženě, která rok pracovala na zlepšení zoufalých podmínek ve srílanských školkách, a teď je jednou z aktivních členek Pelíšku poradím, ať MC zavřou úplně, a nenechají se zatlačit do malé místnůstky, abychom mohli každoročně vykazovat činnost MC, kde se budou scházet tři maminky a nadávat na to, že nic nefunguje.

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Martin Jezek

Datum: 20. 01. 2008 16:22

Dobry den, a co zkusit svou nespokojenost vyjadrit treba v Bzpravodaji? - z pozice jednoho z jeho redaktoru bych byl rad. A ac to muze znit nabubrele, tak obcas ke Zpravodaji clovek zaznamena dost prekvapive reakce ve stylu "kdyz to psali ve Zpravodaji, tak to musi bejt pravda". Myslim, ze vyznamna cast lidi, kteri na Bs chodi ke komunalnim volbam, net nepouziva, ne kazdy ma deti (resp. zajmy souvisejici s fungovanim v podstate jakehokoliv spolku)...Treba by to pomohlo ke zvyseni tlaku na "konani dobra". Myslim, ze je cas skoncit s prihrivanim "BZ polivcicky". Pokud jde o polivku zastupitelskou, pak by asi nebylo spatne chodit na verejna zasedani a tam se zastupitelu vyptavat (a alespon nebude sal, kde se zaseda,temer prazdny..). ...treba by pak o duvodech, proc zastupitele (vcetne me)hlasovali pro rozhodnuti, ktere rika, ze najem spodni mistnosti prodlouzit a horni neprodlouzit. Martin Jezek

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Ivona Kasalická

Datum: 20. 01. 2008 20:41

Jako jednu ze zakládajících členek MC mě jeho současné problémy nenechávají klidnou. Vím totiž z vlastní zkušenosti, co to dalo práce, aby centrum vzniklo a rozjelo se až do současné podoby a činnosti. Je pro mě zarážející, že od roku 2004, kdy MC vzniklo a živořilo ve skrovných poměrech s několika příznivkyněmi, do dnesních dnů, kdy se členky nedají spočítat na prstech několika rukou a účast na akcích mnohdy přesahuje 70 maminek s dětmi, se MC stále potýká se stejným nezájmem, nepochopením a neochotou ze strany zastupitelů. Přemýšlím, proč tomu tak je. Není přece možné, aby zde stále přetrvávala neochota diskutovat a pomáhat takovému množství obyvatel města, kteří v něm žijí a aktivně dobrovolně pracují. Že členové zastupitelstva přehlížejí masu maminek s dětmi včetně jejich manželů, rodičů a prarodičů, kteří přece tvoří a budou i nadále tvořit silnou volební skupinu. Není to tím, že se maminky prostě zatím příliš neozývaly a snažily se všechno řešit po dobrém? Cítím, že dochází k lámání chleba - buď se město bude snažit potřeby MC pochopit a podpořit je (tak, jako tomu je v obrovském množství i daleko menších měst, než je Buštěhrad), nebo se možná maminky rozzlobí a budou zlé. Ale spíš doufám, že tomu tak nebude. Že zastupitelé, kteří doufám tuto diskusi sledují i když na ni nereagují (přesto, že bylo na jednom z loňských loňském VZ přislíbeno, že budou reagovat pravidelně) si uvědomí, že takovou dobrovolnou aktivitu je potřeba nejen podporovat, ale hlavně si ji hýčkat. Mnohde by totiž dali nevím co za to, aby takové aktivní MC vzniklo a maminky s dětmi nemusely brouzdat po zabahněných ulicích. Koneckonců by bylo také na závěr vhodné připomenout, že MC od svého vzniku značně pomáhá městu tím, že připravuje kvalitní aktivity a programy i pro množství dětí, které přes všechny splněné podmínky nemohly být kvůli nedostatečné kapacitě přijaty do místní školky.

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Daniela S.

Datum: 20. 01. 2008 21:41

Vážený pane Ježku, Mým záměrem k založení internetového fóra bylo skutečně získání názorů protistrany. Stále totiž doufám, že se tu objeví i nějaké argumenty, které mi objasní, proč se provoz MC neslučuje se s jinými záměry na využití horního sálu. To je postoj zastupitelstva a jistě tedy i dalších obyvatel Buštěhradu a já bych ho opravdu ráda pochopila. Pro přátelskou výměnu názorů je myslím internetové fórum ideální. Nic proti BZ, k jehož redakci mám stejný obdiv jako k aktivním maminkám z MC :-). Ale čtvrtletní periodicita a závislost na financích z radnice z něj nedělají pro tyto účely ideální médium. Mě připadají argumenty pro zachování provozu MC velmi silné, ale můžu se mýlit. Mohl byste mi odpustit, že nechodím na zasedání (mj. z důvodu péče o malé potomky), a sdělit mi své důvody pro hlasování proti prodloužení smlouvy o pronájmu horního sálu? Mimochodem, myslím si, že maminky by eventuelně dovedli velmi okatě a názorně vyjádřit svoji nespokojenost a dost by je to bavilo (alespoň mě tedy ano). Ale jsem optimista a stále doufám, že je možné se nějak domluvit.

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: tomasm

Datum: 21. 01. 2008 15:15

Dobrý den všem, držím palce MC a všem dětem, aby se už konečně někdo v tom našem Kocourkově probudil!! Jasně, pro zastupitelstvo je už MC nepotřebné, když se podařilo i s jeho přispěním (a to nemalým) dobudovat dětská hřiště. Mě by také zajímalo co tak důležitého a velkolepého plánuje naše zastupitelstvo v prostorách pronajímaných MC. Pokud je celý problém v tom, že děti opotřebují relativné nové zařízení a je tam třeba topit a uklízet, tak vězte, že poslední dvě jmenované věci se budou muset provádět stejně a zastupitelé si prostě sednou pro svá jednání ke stolu, který bude tu a tam mít nějaký šrám. (Ani doma určitě nemají vše fungl nové...). Opravdu v situaci, kdy ve městě není jediný funkční park, komunikace jsou po stavbě kanalizace upraveny/neupraveny jak se dá, veřejný úklid (psí exkrementy) nefunguje, dopravní ruch sílí a rychlost dopravy reguluje jen odvaha řidičů, školka je přeplněna a také nemá prostory, mi možnost matky s dítětem jít do centra, kde se dobrovolnice postarají o program, je možno si probrat mateřské starosti a děti si pohrají v klidném a kontrolovaném místě, příjde jako ÚŽASNÁ ŠANCE. Prosím tedy po dobrém naše ZVOLENÉ zastupitelstvo aby začalo konečně jednat ve prospěch občanů.

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: R.Dvorakova

Datum: 22. 01. 2008 08:38

Dobry den, jsem jednou z maminek, ktera MC navstevuje se svou ctyrletou dcerou pravidelne. Tudiz mohu na rozdil od nami zvolenych zastupitelu (kteri se byli podivat na akci MC snad jen jednou a to ted pred Vanoci!!!) jen a jen obdivovat s jakym nadsenim pripravuji clenky MC krouzky a ruzne akce pro deti! Stale cekam reakci na tuto diskuzi primo od pana starosty. Pokud by byly uvedeny jasne duvody proc neprodlouzit najemni smlouvu MC, treba bychom vsichni snaze pochopili...Zatim to ovsem schopna pochopit nejsem, nerozumim proc misto toho, abychom organizaci jakou je MC Pelisek ze vsech sil podporovali, ji hazime klacky pod nohy! Mmch. rekl nekdy pan starosta "Dekujeme vam za vas cas a energii, se kterou dokazete poradat vsechny ty skvele veci pro NASE deti. Dekujeme pani Kasalicka, Zavorkova a spol. za vybudovani tri!!! uzasnych hrist!"?? Ja tedy dekuji a verim ze se nastala situace vyresi ve prospech naseho (ne VASEHO jak je s oblibou uzivano) Meterskeho centra!

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 22. 01. 2008 21:45

Všechny vaše příspěvky do diskuse jsou podobné, vážení korespondenti. Díky za odvahu a upřímnost. Zvlášť se mi líbil kultivovaný příspěvek "uživatele Honzy", jenž má nádech dálek a přitom je tak blízký. Že si Martin "hřeje polívčičku" je překvapivé, ale jemu vlastní. Je "zuřivým" šéfredaktorem Buštěhradského zpravodaje a sleduje dění ve městě, přesto, že by se mohl plně věnovat jen své rodině a říci, že nemá čas. Téma Pelíšku má samozřejmě na duši i jeho zakladatelka Ivona, jakož i další maminky z Buštěhradu. Ztotožňuji se se všemi postřehy a zdůrazńuji Martinova slova: BZ není špatné médium! Periodicita je dána možnostmi, ale jeho možnosti ještě zdaleka nebyly vyčerpány! At se každá domácnost ve městě dozví, co nás trápí.Všichni se rádi dočtou, co na to odpoví odpovědní. Připadá mi skoro nesmyslné, že na diskusním fóru oficiálních stránek města diskutují pouze "obyčejní" občané mezi sebou, bez odezvy od zastupitelstva. Nebo je to v naší zemi normální. Budeme muset před radnici s transparenty? Nebo zabarikádovat Kladenskou dětskými kočárky? Ne. Napište do zpravodaje! Je to účinná platforma. Jen to rozjet.. JB e-mail: bzpravodaj@seznam.cz

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Martin Jezek

Datum: 22. 01. 2008 22:48

Dobry den, pani Danielo S., snad svou reakci na Vas prispevek nepretrhnu nit slusne se rozvijejici diskuse (fakta, zadne osobni invence, citelny cil...). Svym prispevkem jsem naznacil, ze to, co se objevi v BZ, muze mit vetsi dopad, nez diskuse na webu (byt i o tom je mozne pochybovat). To, ze je i-prostredi vhodne pro podobne diskuse, nezpochybnuji. Spis mam obavu, abychom nedosli ke stavu, "kdy se na netu brbla", ale jinak se nic nezmeni. (ale porad lepsi brblat "na tema", nez o tom, jak to dneska ty nasi hrali...) Stran duvodu pro hlasovani - rad se o tom budu bavit, avsak na jine platforme, nez je prave debata na webu (asi to zni blbe, priznavam...). Ale zpet k podstatnemu - clenky MC iniciovaly schuzku se zastupiteli, ktera by mohla k vyreseni cele situace prospet. Byt je schuzka v case, kdy ten, kdo nepracuje na Bs, nebyva doma (ale to treba plati i o case verejnych zasedani), tak si proste cas udelat chci. A to proto, ze mi to prijde dulezite. Martin Jezek

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Gábina

Datum: 24. 01. 2008 22:23

Dobrý den všem, vidím, že ani po týdnu nebyl nikdo ze zastupitelstva schopen, nebo ochoten (?) reagovat na toto diskusní forum. Samozřejmě kromě pana Martina Ježka. Občane nezoufej !!!! Dne 28.1.2008 v 16:30hodin v 1.patře Seifertovny, svolal výkonný výbor MC mimořádnou schůzi, na kterou byli pozváni i všichni zastupitelé. Tématem schůze je samozřejmě neschválení prostor pro potřeby MC. Všichni budete mít příležitost se nejen zastupitelů dotázat na to, co vás v tomto ohledu zajímá, ale v reále uvidíte i náš Pelíšek. Těšíme se na vás

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Daniela S.

Datum: 24. 01. 2008 23:41

Já se na pondělí těším. Doufám, že si vylepším mínění o stylu jednání našeho zastupitelstva, protože osobní setkání je vždycky nejlepší způsob komunikace. Na paty mu těsně dýchá Buštěhradský zpravodaj, následován internetovým fórem. A za úplně nejhorší komunikační prostředek považuji výměnu zámků. Samozřejmě s výjimkou těch případů, kdy se jedná o kuriozně důslednou ochranu zdraví maminek a malých dětí.

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: JB

Datum: 25. 01. 2008 03:16

Děkuji Daniele S. za to "komunikační pořadí". Druhé místo pro BZ se opravdu povedlo! Revanžuji se v pondělí manifestační zvědavostí. Když jsem dávno před lety chodil do školy, byly naše čisté dětské duše chráněny například výměnou učebnic se závadnými fakty nebo uskladňováním vybrané literatury ve sklepeních knihoven. Abychom si nezkazili zrak a vkus, nesměli jsme vidět nikam za různé opony a sluch jsme měli jako v bavlnce při každodenní masáži přívalem nejrůznějších jerevanských zpráv a všudypřítomným hlazením široké dlaně slovanské vzájemnosti. Nicméně, odříkaného chleba... Zocelilo nás to v touze po pravdě. A ta se umlčet nedá. Ani zamknout. Prostě si zvítězí, a basta. A tak se uvidí (-me) v pondělí. JB

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: heranova

Datum: 25. 01. 2008 07:33

JB napsal/a: ------------------------------------------------------- > Děkuji Daniele S. za to "komunikační pořadí". > Druhé místo pro BZ se opravdu povedlo! Ale tady na fóru se Vám taky líbí, ne :-)? Soudě podle narůstajícího počtu příspěvků ... Úloha BZ je zatím nezastupitelná díky tomu, že se dostane všude, nicméně počet uživatelů, kteří jsou připojeni k internetu, rychle roste. I proto už dnes prakticky nenajdete noviny, které by neměly i svou internetovou podobu, obohacenou o diskuse čtenářů a další služby. Internet umožňuje rychlý, operativní a moderní způsob přísunu a výměny informací, navíc i relativně levný. A je tu k dispozici ve dne i v noci, pro všechny, nemá uzávěrku. Ono to někdy může být i na škodu, že člověk může v návalu emocí napsat první, co ho napadne, a co by třeba druhý den už nenapsal, ale to už je na každém z nás, jak se s tím vypořádá. Tak to jen na doplnění z pohledu webmastera :-). Rozhodně nemám pocit, že bychom měli s BZ nějak vzájemně soupeřit, Martin ví, jak mne mrzí, že na webu stále chybějí některá čísla Zpravodaje, která se ke mně zatím nedostala. Přeji hezký den. Dana H. P. S. Jinak musím napsat, že mne těší, jak neustále vzrůstá počet odběratelů novinek e-mailem z Městského úřadu, už je jich 178 a každý týden přichází v poslední době tak 3 - 5 nových přihlášek. Co mne mrzí, je dlouhodobé "usnutí" anket na úvodní straně :-(

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 25. 01. 2008 18:36

Mě osobně se na fóru líbí, hlavně to, že lze komunikovat nepřetržitě. Čas na psaní si hledám různě, třeba i v noci. Bohužel tuto možnost nemají všichni. Moje mamka by zájem měla, je však zrazována cenou připojení a tak. Ale už o tom přemýšlí... Záslužně se snaží Míra Čermák v DPS při pravidelných kurzech. Zájem trochu kolísá, ale stojí to za to. Stejně ale knihy a časopisy asi počítač "na bůčku pod peřinou v posteli" plně nenahradí, takže všechno má své místo a čas. Soupeření mezi webem a BZ je nesmysl. Bylo by naopak žádoucí informovat čtenáře o zajímavostech na síti a naopak "surfaře" občas upoutat na časopis. Každého pročítání celých čísel třeba nezajímá. (Ale chybět by na stránkách Buštěhradu neměla. Jsou pěkné a funkční. Škoda, že se totéž nedá říci o těch, na které jsou často diskuze směrovány. Díky tomu je to občas "házení hrachu". Doufám, že za redakční radu mohu slíbit nápravu. JB

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Daniela S.

Datum: 27. 01. 2008 22:40

Pani Heranova, BZ je druhy v poradi, ale debatujeme tady, ze? Nikomu myslim neuslo, ze tu ze strany BZ byly jiste tlaky :-)) Ale dost s touhle nadsazkou, zaplat pambu za forum i za zpravodaj. Protoze plati, ze co se nerekne desetkrat hodne nahlas a jeste se u toho nebouchne pesti do stolu (to myslim obrazne, ale tentokrat bohuzel bez nadsazky), o tom nikdo nevi. S tou absenci anket me to take mrzi, zvlast, kdyz tu mame tak zajimave tema a diskuzni forum se nam, zda se, vycerpalo... Kdopak ty anketni otazky zadava?

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: heranova

Datum: 27. 01. 2008 22:54

Daniela S. napsal/a: ------------------------------------------------------- > S tou absenci anket me to take mrzi, zvlast, kdyz > tu mame tak zajimave tema a diskuzni forum se nam, > zda se, vycerpalo... Kdopak ty anketni otazky > zadava? Vlastníkem a provozovatelem stránek je MěÚ Buštěhrad, takže anketní otázky byly dodávány úřadem, v minulém volebním období mi přicházely přímo od paní starostky. Zdraví Dana H.

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Daniela S.

Datum: 04. 02. 2008 14:38

Neda mi to, jeste se vratim ke schuzce z minuleho tydne. Jaksi na okraj tam padla informace o tom, ze pokud MC nebude moc uzivat horni sal, clenky vykonneho vyboru slozi funkce. V prekladu pro mene zasvecene to znamena, ze MC de facto prestane existovat a maminky, rozpustene a opustene, se budou moci leda tak potulovat po imaginarnim bustehradskem asfaltu.

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: lukas

Datum: 04. 02. 2008 17:33

zdravím všechny a držím palce za zachování MC....chtěl bych se zeptat, jak vlastně dopadla schůzka se zástupci MU...děkuji

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Daniela S.

Datum: 04. 02. 2008 18:35

Pro Lukase a ostatni: na schuzku se za zastupitelstvo dostavil p. Jezek, p. Buresova a p. Oplt a vsichni se vyslovili pro zachovani provozu centra za urcitych podminek. Jenze zastupitelu je 9, takze vysledek hlasovani se zatim neda predpokladat.

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: lukas

Datum: 05. 02. 2008 11:22

Děkuju moc za tak rychlou odpověď :-) lukas

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 06. 02. 2008 10:10

Také jsme byli na té pondělní schůzce. Helenka přímo v ohni, samozřejmě mezi dětmi, a já zůstal za skleněnými dveřmi, protože tam bylo tak nabito a zevnitř sálalo horko jak ze sopky... Energie, jenž byla cítit z většiny přítomných maminek asi maličko utlumila i zastupitele, protože se (podle očekávání?) mnoho nevyřešilo. Zjevně tu chyběli ti z města, kteří by uměli detailně zdůvodnit a obhájit stanovisko úřadu k zamítnutí možnosti využívání sálu v 1.patře Seifertovny. Přítomní zástupci zjevně podpořili požadavky "Pelíšku" a tlumočili možnosti určité dohody. Zdá se, že vše leží na jednotě a rozumné úvaze organizátorek z centra, nalézt kompromis s názory úřadu a zároveň prosadit co nejšířeji své oprávněné požadavky. Čím dřív se tak stane, tím lépe.Držím palce. Pro mne je velmi potěšující, že má tento problém zřejmě řešit i Martin Ježek. Příjde doba, kdy bude bude mít Pelíšek i tatínky... a vůbec, Martina znám a na Ježky byl vždycky spoleh.

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Gábina

Datum: 24. 02. 2008 19:58

Dobrý den, zdravím všechny příznivce MC Buštěhradský Pelíšek. Ve středu 27. února 2008 v 17:30 hodin se v Kulturním středisku uskuteční veřejné zasedání zastupitelstva města Buštěhrad, kde by měli naši zastupitelé definitivně rozhodnout o osudu našeho sdružení. Všichni, kteří máte zájem vidět na vlastní oči, jak to s Pelíškem dopadne, přijdte se podívat. Pevně věřím, že nebudeme odcházet zklamaní. Za MC Buštěhradský Pelíšek Gábina

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Gábina

Datum: 27. 02. 2008 22:05

Zdravím všechny, s potěšením si dovoluji oznámit, že Pelíšek bude dál pokračovat ve svých aktivitách, neboť naši zastupitelé dnes na veřejném zasedání schválili pronájem 1. patra Kulturního střediska.Děkuji touto cestou všem, kterým nezůstal náš Pelíšek lhostejný a podpořili svým názorem, ale i činy nemalou skupinu maminek a jejich dětí. Jménem MC Buštěhradský Pelíšek Gábina

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Daniela S.

Datum: 27. 02. 2008 22:25

Hurá sláva!

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Gábina

Datum: 06. 05. 2008 22:55

Dobrý den všem, dne 26. dubna 2008 naše MC Buštěhradský Pelíšek oslavilo celkem velkolepě svoje 5. narozeniny v zahradě u Kulturního střediska. Děkujeme všem sponzorům za finanční podporu i ceny do tomboly, všem dobrovolníkům, členkám MC, prostě všem , kteří se na přípravě i samotné realizaci oslavy podíleli. Poděkování směřuje i Sv. Petru za krásné počasí, díky kterému naši zahradní slavnost navštívil nejen Hejtman Středočeského kraje pan Bendl,ale i dalších téměř 400 dětí a rodinných příslušníků. Škoda, že náš narozeninový dort neochutnal pan starosta. Byl opravdu výborný!!!!

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Gábina

Datum: 07. 04. 2010 23:42

Dobrý den, ráda bych pozvala širší buštěhradskou veřejnost,zejména ženy a dívky, dne 27.4.2010 od 20:00 hodin na výtvarné večerní tvoření do Pelíšku. Společně si vyzkoušíme de coupage( ubrousková technika) a naučíme se techniku krakování. Na výtvarnou dílnu je nutné předchozí přihlášení na emailu japonka1@seznam.cz Zde získáte i další informace.Těšíme se na Vás

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 18. 10. 2010 09:27

MC Pelíšek zve děti i dospělé do keramické dílny Přijďte si 20.10.2010 vyrobit dáreček pro Vás nebo Vaše blízké. Na programu je keramická plastika s vánoční tematikou, vyrobit si můžete stromeček,kometu, kachličku nebo třeba i svícínek. Vstupné je 100,- Kč, v ceně je zahrnut materiál (hlína a glazovací barvy), pomůcky a vypálení v peci. Na tuto akci se nevztahuje sourozenecká sleva. Začínáme v 15.30 hodin. Od 20.30 hod. tuto dílnu pořádáme i pro dospělé, vstupné do večerní dílny je 130 Kč, hlásit se můžete na e-mail: japonka1@seznam.cz Akce se koná v prostorách MC Pelíšek, 1.patro kulturního střediska, Kladenská ul.207 Těšíme se na Vás, Váš Pelíšek, Kladenská 207, Buštěhrad, www.mcpelisek.cz

Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 27. 08. 2012 17:00

RC Buštěhradský pelíšek srdečně zve v neděli 9.září 2012 od 14:30 na vernisáž výstavy "Buštěhradský zámek očima dětí" a na 2. koncert z cyklu Rodinné koncerty aneb společně na jednom podiu, které se konají v Zámecké sýpce, Kladenská 332, Buštěhrad (u Zámecké vinotéky). Program : - 14:30 - slavnostní zahájení vernisáže výtvarných prací,zahájení hlasování veřejnosti - 15:00 divadelní představení pro děti- Divadelní společnost Dell´Arte - 16:00 výtvarné dílny pro děti i dospělé - 17:00 vyhlášení výsledků a předání cen - 17:15 koncert kapely Riverfall - 18:00 koncert kapely Groove Inn Bohaté občerstvení - grilovaná masíčka a výborné víno ze Zámecké vinotéky,káva a dobroty. Vstupné dobrovolné. Akci podpořili Nadace život umělce, Robert Oplt- 4444, Kulturní komise města Buštěhrad, Švestkovic zahradnictví Kladno,Cukrárna Buštěhrad - Jindřich Náprstek, Dr.Oetker a Potraviny "U školy" Těšíme se na Vás - přijdte si s námi bez rozdílu věku užít skvělé odpoledne.

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 10. 09. 2012 13:52

Vernisáž výstavy, výstava i koncertík byl skvělý. Opět klobouky dolů před energií "elektrárny Pelíšek"! Díky, těšíme se napříště.

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 12. 05. 2014 21:57

MC Buštěhradský pelíšek má velmi dobrý zvuk i v okolí Buštěhradu. Například mnoho kladeňáků oceňuje jejich aktivity. Je dobré, že tu je aktivní skupina maminek, která vytváří stále něco nového pro sebe, pro své děti i pro druhé. Jen neztratit dech. :-)

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: Kasalická

Datum: 14. 05. 2014 22:16

Myslím, že MC Buštěhradský pelíšek je jednou z mála organizací, kde by se jiní mohli učit, jak dech neztratit. Neztratilo ho po celou dobu své existence, naopak ho přidávají. A to se "veslo" předává určitě častěji než jinde, protože maminky se (a to nejen ve vedení) s železnou pravidelností střídají a odcházejí, když dítě odroste. Jsem toho příkladem. Děkuji MC za pokračování námi začatého skromného díla, které dokázalo za pár let dovést k dokonalosti. Takhle kdyby to fungovalo i jinde...

Re: Mateřské centrum

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 18. 05. 2014 19:39

Souhlasím, je to dobře fungující organizace. Je fajn, že jsi Ivono byla u jejího počátku. Tak držím palce i dál...