Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » škola

Pátek 29.3.2024

 

Obecné fórum - archiv: škola

škola

Zaslán uživatelem/kou: Šárka T.

Datum: 28. 06. 2007 08:03

Vážení rodičové, zajímal by mě váš názor na současný "chod" základní školy a to hlavně druhého stupně.Všichni,s kým jsem mluvila jsou nespokojeni. Včera jsem byla na obecním úřadě zeptat se,jestli si někdo byl konkrétně stěžovat,ale nezastihla jsem bohužel v úředních hodinách nikoho kompetentního.Pan starosta má dovolenou a pan místostarosta musel naléhavě odjet. Já tedy nevím jestli vám,ale mě není jedno,že moje dítě bude nepřipraveno na střední školu.Není se čemu divit,když odtud prchají všichni učitelé,kteří za něco stojí.Jako příklad uvádím,že odchází paní učitelka Škvárová,která na této škole učila jistě 30 let a zdaleka není v důchodovém věku.Nevím,kde za ní paní řiditelka sežene náhradu,protože je to nejlepší angličtinářka v širokém dalekém okolí.Dále odchází paní učitelka Tesařová a Nejedlá - podle informací,které přinesly děti ze školy.Opět ty učitelky,které patří k nejlepším.Položil sï někdo otázku proč odchází?Protože se neschodnou s paní řiditelkou.Víte,kdyby to byla jedna,tak si člověk řekne,že si nepadly do oka.Ale takový hromadný úprk už asi o něčem svědčí.Kdo nám tady proboha zbyde?Parta důchodců !!!Počínaje 80letou paní učitelkou Koblasovou,která si naprosto s náctiletými dětmi neporadí - není se co divit - a nový pan učitel na dějepis - přišel nedávno a nevím ani jak se jmenuje - ale vím,že mi děti doma říkají,že mu nerozumí ani slovo,protože trpí vadou řeči a to ať se na mě nikdo nezlobí je při výkladu dějepisu asi velice špatné.Hrozím se toho,kdo od září nahradí učitelky výše jmenované a v jaké kvalitě. Vím,že spousta rodičů řeší tuto situaci tím,že dávají děti jinam do školy.V současné době se má docela k světu škola ve Hřebči.Funguje tam již zmiňovaný druhý stupeň,mám takový dojem,že do sedmé třídy.A taky máme blízko Kladno - další možnost.Jenže na to pak doplácí děti,které tady na škole zůstanou,protože jich je málo a začínají se nám spojovat dvě třídy v jedom ročníku do jedné.Letos to byla osmá třída.Mám v této třídě dítě a vím o čem mluvím,když říkám,že to mělo tragické následky.31 dětí ve třídě se navzájem ruší a kvalita výuky je nulová.Příští školní rok se bude spojovat sedmá třída. Záleží pouze na nás - na rodičích - jestli s tím dokážeme něco udělat.Jestli se dokážeme dát dohromady a říct nahlas a na správném místě,že takhle si vzdělání našich dětí nepředstavujeme. Mimochodem alespoň něco jsem si včera na řadě ověřila.Za každé dítě,které má trvalý pobyt na Buštěhradě a dojíždí do školy jinam,musí úřad platit té škole nějakou částku jako dotaci.Tak by to městu také nemělo být jedno jak jde tato škola ke dnu. Očekává s velkým napětím vaše příspěvky do diskuse.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Igor Hnízdo

Datum: 30. 06. 2007 16:13

Vřele doporučuji k přečtení titulní stránku Lysolajského zpravodaje - http://praha-lysolaje.cz/lyszprav/6-2007.pdf Nemusím snad připomínat, kdo je zmiňován na pozici bývalé ředitelky a zástupkyně. Necháme to v Buštěhradě dojít také do tohoto stavu? Počkáme, až většina učitelů odejde anebo bude odejita a pak se budeme snažit tuto spoušť napravovat? Nemělo by se stávající zastupitelstvo urychleně zamyslet?

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Šárka T.

Datum: 02. 07. 2007 18:15

Stávající zastupitelstvo by především mělo prověřit koho na post ředitele školy dosazuje.Myslím,že se mělo poučit z předchozí zkušenosti s ředitelem Beranem. Když žádáte někde o zaměstnání tak si většinou každý zaměstnavatel vyžádá posudek z minulého místa nebo si sežene reference sám.To asi neplatí na našem úřadě.My bereme každého kdo se přihlásí a prověřovat není potřeba. Na nějaké jednání už bylo včera pozdě.Pokud nechceme,aby se nám spojily v každém ročníku dvě třídy do jedné a utekl zbytek učitelů,kteří za něco stojí jako v Lysolajích - mimochodem velice zajímavé čtení ten Lysolajský zpravodaj-je třeba okamžitě něco udělat a nenechat se vyhnat ze školy,která měla v minulých letech tu nejlepší pověst především zásluhou pedagogů,kteří byli nuceni odejít. Pro rodiče,kteří nemají možnost číst internet, hodlám rozmnožit titulní stranu Lysolajského zparvodaje a roznést po Buštěhradě a okolních vesnicích.Dále sepíšu stížnost,ke které se bude mít možnost každý, kdo chce a záleží mu na kvalitním vzdělání svého dítěte,připojit.Snad se dokážeme dát dohromady stejně jako rodiče dětí v Lysolajích.Stížnost zašlu na městský úřad a součastně na školský odbor. Doufejme,že se nám společnými silami podaří ještě školu zachránit před úplným úpadkem.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: rodič

Datum: 09. 07. 2007 21:23

Zdravím všechny, co čtou tyto stránky. Velice souhlasím se vším, co tu bylo napsáno. Jsem také velice nespokojená a to mám dítě na prvním stupni. Lysolajský deník je zajímavé čtení. Paní ředitelka s paní zástupkyní jsou asi nerozlučné přítelkyně - v čem to asi je, že jdou stále ruku v ruce spolu (jdou si holky na ruku). Již v Lysolajích spolu pracovaly. Četla jsem buštěhradský zpravodaj, kde měla naše milá paní ředitelka věnovanou celou dvoustránku a myslím si, že je s ní zastupitelstvo spokojeno - což teda vůbec nepochopím. Paní exzástupkyně Tesařové je veliká škoda, nemluvě o paní exředitelce Cachové,která již na hřebečské škole učí. Paní učitelku Novou také propustily a to jí děti měly velice rády. Zůstane na buštěhradské škole SKLENÁŘŮV KLAN? To to tedy s touto školou, která měla velice dobrou pověst moc dobře nedopadne. Nebuďme lhostejní a dělejme proboha něco. Že by se třeba někdo ze zastupitelstva na tyto stránky koukl a mohl něco napsat? Nebo jsou "založené ruce" pohodlnější?!?

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Šárka T.

Datum: 10. 07. 2007 08:07

Vážená paní, děkuji vám za příspěvek.Jsem ráda,že se konečně někdo rozhodl připojit svůj názor. Včera jsem měla velice zajímavý telefonický rozhovor s panem strostou.Stránky tedy přece jen někdo čte.Ale zjistila jsem,že zřejmě pan starosta žije v jiném městě,protože dle jeho slov se setkal pouze s kladným ohlasem na paní ředitelku.Dále mě bylo řečeno,že mám svůj příspěvek s internetu stáhnout,protože páchám trestný čin šíření poplašné zprávy.Konkrétně ve svém příspěvku uvádím,že za každého žáka úřad platí jiné škole jakousi dotaci.Což "podle slov" pana starosty není pravda.Pouze jsem interpretovala slova nejmenovaného člena zastupitelstva a byla jsem si to ověřit minulý týden přímo na úřadě.To,že mi to slečna v podatelně potvrdila je pravda.Ovšem včera na příkaz pana sarosty mi hned volala a omlouvala se,že mi podala mylnou informaci.Myslím si,že není její chybou pokud na úřadě v úředních dnech nenaleznete nikoho kompetentního,kdo by vám dal informaci,kterou potřebujete.Pokud má pan starosta dovolenou tak má svého zástupce,který nemá v úředních dnech vyřizovat něco někde jinde. Takže jinými slovy - myslím,že nám rodičům nejde ani tolik o peníze, jako o to, kdo a jak naše děti učí.Mimochodem na můj dotaz, jestli pan strosta četl Lysolajský zpravodaj, mi bylo odpovězeno,že nic špatného tam na paní ředitelku nenašel. K rozhovorům v Buštěhradském zparvodaji vám klidně můžu říct,že na můj písemný dotaz panu Paulíkovi,který rozhovory dělá,zda mu to bylo úřadem uloženo s kým má rozhovory dělat mi odpověděl cituji : "Je to tak půl na půl.Některé respondenty mi zadá redakce(např.starosta p.Nový nebo nyní řeď.ZŠ). Ať si čtenáři přečtou,co ti lidé o sobě říkají.Teď mám na mysli i pana starostu Nového,který si rozhovor napsal vlastně sám a já jej pouze tak nějak předal do tisku" konec citátu. Co k tomu dodat.Ale, aby jsme všem našim zastupitelům nekřivdili.Vím,že všichni nemají založené ruce a ne všichni souhlasí s panem starostou,že na paní ředitelku je pouze kladný ohlas. Dnes byla umístěna petice do obchodu pana Vinkla,kde mají všichni možnost přesvědčit pana starostu,že nemá pravdu.Tudíž vás touto cestou všechny vyzývám PŘIPOJTE SVŮJ PODPIS A NEBUĎTE LHOSTEJNÍ!!Také jsem počínaje včerejším dnem začala spolu se svými přáteli roznášet po našem městě letáky a výpis ze zmiňovaného Lysolajského zpravodaje.Posuďte tedy sami,zda tam nic nenajdete. Žila jsem v domění,že nás mají zastupitelé zastupovat a starosta se starat o zájmy občanů.Uvidíme na kolik jsem se mýlila.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: lidmila vošmiková

Datum: 10. 07. 2007 12:10

Také ráda reaguji na váš příspěvek ohledně obavy o kvalitu výuky na naší škole. Lovíte ve vodách minulosti a mnohé lze snadno zneužít, protože nyní se to hodí.A když už napadáte zastupitelstvo, že bere každého, kdo se přihlásí do konkurzu na ředitele, tak reference si můžete přečíst v poslední inspekční zprávě, která proběhla za doby působení paní ředitelky na jiném působišti.Pokud budete číst pozorně tak zjistíte, že tato škola byla ohodnocena jako jedna z nejlepších v Praze a co se týče výchov jako nejlepší v Praze. http://delta.uiv.cz/csi/dokument/oa6zw122.htm

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: rodič

Datum: 10. 07. 2007 12:38

Určitě jsme rádi za každou reakci. Lovit sice můžeme v jakýchkoli vodách, ale nás především zajímá to, co vidíme na vlastní oči a co se děje na škole. Myslím si, že určitě nejlepší vizitkou školy je to, že jsou tam spokojení učitelé a žáci. Není asi normální, když hromadně všichni odchází (žáci a učitelé). Asi to o něčem svědčí, ne? A zrovna odchází ti, co tam již byli - nikdo se nad tím nepozastaví? Že by se z nich někdo ozval nahlas a nelíbilo se to vedení? Není nic snazšího, než ho poslat pryč. Na to nepotřebuje nikdo žádné inspekční zprávy - toto jsou fakta. Na škole se zrušily sportovní akce (McDonald cup, všelijaké jiné různé soutěže) - hlavně, že se konají REKORDY. Tím se má naše škola chlubit? To je možná tak pro mateřské školy. Zajímá vůbec někoho, zda to děti chtěly? Co jsem já osobně slyšela, nelíbí se to jak dětem, tak rodičům. Musíme ale držet krok, aby se to náhodou našich dětí nějak "nedotklo". Uvidíme, jak to dopadne, hlavně, aby na to nedoplatili ti, kteří mají dost odvahy se připojit k ostatním a tím říci svůj názor na nové vedení školy. Zamysleme se nad tím vším a nebojme se říci všichni svůj názor.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Honzik

Datum: 10. 07. 2007 13:54

Po přečtení Vašich názorů mně pripadá, že lidé, kteří si tady stěžují mají jen velkou zlost a málo rozumu. Z příspěvků paní Šárky T. jsem nezaznamenal žádný, který by se dal považovat za opodstatněný a podložený. Stále jen jedna bába povídala. I já jsme si přečetl Lysolajský zpravodaj a není v něm nic, co by nasvědčovalo tomu, z čeho vedení školy paní Šárka osočuje. Doufám, že naši zastupitelé takovým postupům, které jsou jen zdrojem fám nepodlehnou.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Šárka T.

Datum: 10. 07. 2007 14:12

Milý pane Honzíku, každý má právo na svůj vlastní názor.Dovolte mi otázku.Vaše dítě navštěvuje tuto ZŠ?.Pokud ne,tak vůbec nevíte o čem mluvíme. Jestli jsou a nejsou fámy to co jsem napsala,je myslím jasné i z dalších příspěvků.Pokud jste nic v Lysolajském zpravodaji nenalezl,tak se asi špatně díváte.Všechna svá tvrzení mám podložená a klidně se pod ně podepíšu.Máte možnost si to ověřit pouhým kontaktováním učitelů,kteří odešli.Skutečně by si všichni vymýšleli a roztrušovali fámy? Děkuji vám za váš příspěvek do diskuse.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: nespokojený

Datum: 10. 07. 2007 18:32

Kdopak to loví ve vodách minulosti, když příspěvek je z roku 2003? Ohánět se něčím tak starým, něco novějšího by tam nebylo?

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Martin Jezek

Datum: 10. 07. 2007 21:54

Dobry den, protoze jsem mel behem sveho zivota prilezitost setkavat se postupne s nekterymi kantorkami zdeji ZS i soucasnou pani reditelkou, ktere ve svem prispevku zminujete, tak nejak nemohu nereagovat... S necim, na co upozornujete, nelze nez souhlasit - je spatne, kdyz je ve tride 31 deti atd....nicmene v necem se rozchazime. Bohuzel je to vse, v cem, dle Vaseho nazoru, spociva vina pani reditelky. Vase snaha zachranovat zdejsi skolu, tlacit na narust kvality pusobi sympaticky, mozna by vsak bylo nejjednodussim zpusobem vyuzit tzv. Radu skoly (snad nepletu nazev), ktera by mela zastavat mj. roli kontrolniho organu - v soucasne dobe je to, dle meho nazoru, docela "platna instituce". Zkusila jste to? Mozna by to bylo pracnejsi, o neco malo akcnejsi nez plakatovani po meste, ale zcela jiste by to bylo prospesnejsi. Jen o prazdninach to asi bude problematictejsi, ale to uz by bylo asi o tom, proc jste svuj prispevek nacasovala na toto obdobi. K nekterym faktum, ktera zminujete: - to, cemu rikate "hromadny uprk" - je prece zcela normalni, ze kdyz se v jakekoli organizaci zmeni vedeni, tak odchazi ten, kdo pod timto vedenim pracovat nechce a novy sef si privadi lidi, se kterymi chce spolupracovat on. Ma osobni zkusenost s nekterymi ucitelkami zdejsi ZS pak rika, ze nektere odchody nejenze nejsou na skodu, spise naopak; - odchody zaku a nasledne slucovani trid - prisoudit vinu pani reditelce za to, ze nektere deti dojizdeji do jinych skol, je, vzhledem k tomu, ze na zdejsi skole pusobi teprve rok, prinejmensim velmi odvazne... - ruseni akci - to, ze se skola nezapoji do "Mekdonda-kapu" - tak to je tedy zasadni znamka nekvality skoly! Rovnez tak ruseni vsech soutezi, ve kterych se, jak znamo, uci vetsina deti jen prohravat, coz neni zrovna idealni vybava do zivota, ze?... Jinak doporucuji kouknout na webove stranky mistni skoly (to jsou ty, ktere vznikly az po nastupu pani reditelky) a tam si precist, co se ve skole deje, do jakych projektu se zapojuje... A posledni poznamka - jako sefredaktor B. zpravodaje se musim ohradit proti naznakum ohledne vyberu osob, se kterymi byvaji rozhovory. Je to tak, ze redakcni rada na svych setkani pravidelne diskutuje o tom, s kym udelat rozhovor. Po viteznych volbach to tedy nemohl byt nikdo jiny nez pan starosta (a verte nebo ne, ale k rozhovoru jsme ho spise museli premlouvat) a na konci (prvniho) skolniho roku nam prislo logicke udelat rozhovor s novou pani reditelkou. Kolegovi Honzovi Paulikovi pak tyto sve navrhy predavame a protoze rozhovory jsou "jeho rubrika" je logicke, ze nejvice nametu prichazi od nej. Abych to shrnul - myslim, ze angazovani pani reditelky Sklenarove muze nasi skole jen prospet. Pekny den Martin Jezek

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Šárka T.

Datum: 11. 07. 2007 08:20

Milý pane Ježku, odpověděla bych vám raději soukromě na mail,protože bych se tady nechtěla opakovat,ale není k dispozici tak tedy znovu. Položím vám otázku.Kolik dětí máte na této škole vy sám a jak dlouho? Já dvě děti a sedm let, tak si myslím,že můžu srovnávat minulé roky a ten loňský docela dobře. Vinit současné vedení z úpadku a odchodu dětí a učitelů je celkem logické.Stačí srovnat loňský školní rok a ty předešlé.Loni se nám vyměnilo vedení tak to asi bude mít souvislost. Nezlobte se na mě,ale opravdu se mi nechce věřit,že najednou se rozhodlo tolik učitelů,že nastal čas konečně změnit zaměstnání nebo že po tolika letech se začali nedostatečně připravovat na vyučování,jak se mi snažil vysvětlit v telefonickém rozhovoru pan starosta.Tomu snad neuvěří nikdo. Souhlasím s vámi ale v tom,že odchod některých učitelů nebyl na škodu.Ti však nejsou v naší petici vůbec zmiňováni a většinou se tady nestačili ani jak se říká ohřát. K webovým stránkám školy můžu říct jenom jedno.Opravdu krásné - chválím tím autora .Co se týká projektů, to už je horší.Jako příklad uvádím propagování zdravé výživy.Pod záminkou zdravé výživy byl loni hned na začátku školního roku zrušen školní bufet.Prý se tam prodávaljí nezdravé párky v rohlíku a coca cola.Děti dokonce na protest zrušení sepisovali petici.Nebylo jim to nic platné.Nezdravé párky v rohlíku vystřídaly na chodbě zdravé automaty na bagety,limonády včetně coca coly a pro děti obzvlášť zdravou kávou. Hned na první třídní scůzce většina rodičů proti tomu také protestovala.Zvláště po tom,co jsme viděli všude ve třídě rozlitou kávu a kelímky od kávy.Paní uklízečky též musí mít velkou radost.Nevím jak se toto slučuje se zdravou výživou. Situace se vyhrotila na závěr školního roku,protože o odchodu některých učitelů jsme nevěděli a provalilo se to až teď.Děti byly opravdu zoufalé a poslední školní den proběhl v pohřební atmosféře.Je opravdu nejvyšší čas se tím zabývat,protože situace je víc než vážná.Kontrolní orgány budou samozřejmě zapojeny také.Peticí chceme dokázat,kolik nás má na tuto situaci stejný názor a hlavně už konečně něco udělat a nesedět s rukama v klíně. Ke zpravodaji bych dodala jen toto.Zřejmě jste mě špatně pochopil.Nemám nic osobně proti Honzovi Paulíkovi.Vznesla jsem na něho dotaz a on mi odpověděl viz.citace v mém příspěvku.Tím jse také odpověděla paní na její dotaz. Děkuji vám za váš příspěvek.Každý názor je v této diskusi vítaný.Přeji též hezký den.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Mgr. Věra Sklenářová

Datum: 11. 07. 2007 11:15

Vyjádření k článku pana ředitele Ing M.Heváka, zveřejněném v Lysolajském zpravodaji 7/20007 Na ZŠ Lysolaje jsem nastoupila v roce 1999. V té době byla škola pro nízký počet žáků (135) provozována na výjimku MŠMT. Během prvního roku mého působení vzrostl počet žáků na 161 a poté již nikdy nebylo nutno žádat o výjimku. Materiální situaci školy, jejímž zřizovatelem je Městská část Lysolaje, výstižně popisuje článek současného ředitele. Městská část je jako investor stavebních úprav také plně odpovědná za katastrofální kvalitu provedených prací. Materiální situace školy by byla značně horší, kdybych ze zdrojů mimo Městskou část Lysolaje nezajistila téměř 1 milion korun ( za 500 tisíc byla vybavena původní počítačová učebna, za 200 tisíc byla vybavena keramická dílna, 300 tisíc jsem nechala převést obci na financování projektu nové MŠ). Doklady o těchto zdrojích jsou k nahlédnutí na Obecním úřadu Lysolaje. Pedagogickou činnost školy zhodnotila hloubková inspekce České školní inspekce v roce 2003 jako vysoce nadprůměrnou. Za mého působení škola zahájila program integrace hendikepovaných dětí. Je skutečností, že po mém odchodu trvalo 6 měsíců, než obec jmenovala nového ředitele, který nesplňuje kvalifikační předpoklady podle zákona 563/2004 a nemá žádnou zkušenost ve vedoucí funkci. Stejně tak je skutečností, že po mém odchodu opustilo školu několik klíčových zaměstnanců, někteří z nich odešli se mnou na nové působiště. Další existence lysolajské školy závisí na počtu žáků, který dramaticky poklesl. Proto lze do jisté míry rozumět současnému řediteli, když se snaží odpovědnost za tento stav hledat všude jinde, než ve své práci. Jeho článek však v neinformované veřejnosti vzbudil zdání, že jsem jako ředitelka lysolajské školy odpovídala za financování školy, její materiální vybavení a technický stav budovy a zejména za personální situaci, která nastala po mém odchodu. Využívám proto svých práv a zahajuji právní kroky k uvedení matoucích informací na pravou míru. Mgr. Bc. Věra Sklenářová ředitelka ZŠ Buštěhrad

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: vaclav.novy

Datum: 11. 07. 2007 12:15

Vážená paní Šárko T., v posledním období organizujete na našem webu kontraproduktivní a pomlouvačnou kampaň týkající se naší školy, paní ředitelky, našeho úřadu a zřizovatele školy. S politováním musím konstatovat, že manipulujete s nepravdivými a neověřenými údaji a dezinformujete širokou veřejnost. Souhlasím s tím, že každý občan má právo vyslovit svůj názor, pokud se ale jedná o nepravdivé informace a polopravdy z druhé ruky, musí si uvědomit, že nese odpovědnost za to říká a šíří, a to se všemi důsledky z toho vyplývajícími. Dříve než uvedu některá fakta, musím smeknout před příspěvkem, který napsal autor Honzík. Cituji: "lidé, kteří si tady stěžují mají jen velkou zlost a málo rozumu. Z příspěvků paní Šárky T. jsem nezaznamenal žádný, který by se dal považovat za opodstatněný a podložený." Konec citátu. Jaká jsou tedy fakta: 1. Nikdo z rodičů, občanů, zastupitelů, Školské rady, z odcházejících učitelů ani dalších subjektů nepodal jedinou stížnost na chod školy a počínání paní ředitelky. 2. Jsem připraven spolu se zastupitelstvem řešit a vyřešit jakýkoliv konkrétní podnět nebo stížnost týkající se "chodu" základní školy, což se ve Vašem případě bohužel nestalo. Na našem úřadě nikdo nesedí se založenýma rukama. Místo klidné a věcné debaty se po ulici povalují po dešti špatně přilepené bombastické výzvy k podpisu petice připravené kdesi v krámě a zastupitelé-členové Školské rady nevěřícně kroutí hlavou. 3. Paní ředitelka byla jmenována na základě řádného výběrového řízení, pokud jej zpochybňujete, předložte důkazy. Paní ředitelka má skvělé reference od bývalého starosty z předchozího působiště. Na webových stránkách školy je k dispozici inspekční zpráva z minulého pracoviště. Je pravda, že z předchozího působiště odešla sama pro osobní neshody se stávající starostkou, což není v našem případě na závadu, jelikož s paní ředitelkou nemá náš úřad ani zastupitelstvo žádné komunikační problémy. Našemu úřadu není známo a doloženo i s ohledem na bod 1. žádné pochybení paní ředitelky za jejího působení na naší škole, ale i na jiné škole. Pokud máte opačné důkazy, předložte je. Onen článek s pravděpodobností hraničící s jistotou asi postačovat nebude. 4. Školská rada stojí za paní ředitelkou a stejně jako náš úřad má důvod se domnívat, že je pro školu přínosem. Naše škola ztratila dobrou pověst před mnoha lety, naši žáci mívali sice výborné známky, mnozí se toho však mnoho nenaučili. 5. Na rozdíl od Vás si netroufám soudit, zda paní učitelka Škvárová je či není cituji: "nejlepší angličtinářka v širokém dalekém okolí." Pravda je taková, že jmenovaná učitelka má dle našich informací aprobaci z anglického jazyka pouze pro první stupeň. 6. V současné době ve škole probíhá přirozená výměna kádrů, je zabezpečena kontinuita a škole nehrozí žádný úpadek nebo kolaps, opak je pravdou. Personální záležitosti jsou plně v kompetenci paní ředitelky a zřizovatel nemá dosud relevantní důvod do jejích pravomocí zasahovat. Je právem každého vedoucího pracovníka vytvořit si tým k obrazu svému, což tak v naší škole zřejmě fungovalo i za bývalých ředitelů/lek. Za odchody učitelů nelze paušálně vidět pouze osobu paní ředitelky. Je třeba posuzovat každý konkrétní případ zvlášť. Obecně však platí, že učitelé odcházejí z osobních důvodů, jiní proto, že nejsou schopni nebo ochotni splnit požadavky stanovené zákonem a předpisy souvisejícími, s čímž však budou mít dříve či později problém i na novém pracovišti. 7. Nemáme k dispozici informace, které "přinesly" děti ze školy ohledně odchodu paní učitelky Nejedlé. Skutečnost je taková, že k dnešnímu dni nepodala žádost o rozvázání pracovního poměru. 8. K partě důchodců: Důchodci jsou nebo byli v obou táborech (odcházejících/přicházejících). V důchodovém věku je např. odcházející paní učitelka Tesařová, zmiňovaná 80- ti letá paní učitelka Koblasová již není zaměstnancem naší školy. 9. Učitel dějepisu s vadou řeči, jehož jméno ani neznáte, není již rovněž zaměstnancem naší školy. 10. Každý rodič má právo umístit své děti do školy dle vlastního uvážení. Za působení paní ředitelky nebyl zaznamenán v porovnání s předchozím obdobím odliv žáků naší školy. Náš úřad platí příspěvek týkajících se žáků dojíždějících do cizích škol pouze v případě speciálních škol (několik jednotlivých případů). 11. I starosta má nárok na řádnou dovolenou a je prostě realitou, že ani v budoucnu nelze vyloučit, že jeho zástupce musí plnit i v době určené ke styku s veřejností jiné neméně důležité úkoly. V tom případě není nic jednoduššího, než si domluvit cestou našeho úřadu kdykoliv osobní schůzku, tak to běžně funguje všude. 12. Nám všem leží na srdci osud školy a objektivní řešení je velmi prosté. Je nezbytně nutno zjistit skutečný stav, potvrdit nebo vyvrátit řadu závažných obvinění a přijmout příslušná opatření. Náš úřad se rozhodl podat podnět Polici ČR, aby celou záležitost týkající se "chodu" naší školy, městského úřadu a všech zainteresovaných subjektů komplexně vyšetřila. Do ukončení vyšetřování případu nebudu v zájmu objektivity vystupovat v diskusním fóru. S pozdravem Ing. Václav Nový, starosta

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Ivona Kasalická

Datum: 11. 07. 2007 12:50

To se nám to tady rozjelo. A že tak najednou? Jako zástupce v SRPŠ druhým rokem a zároveň pravidelný účastník schůzek SRPŠ i Rady školy mohu s jistotou říci, že se rodiče o školu příliš nezajímají a že akce školou pořádané je většinou otravují (jednu akci za všechny: na ples školy, kterému SRPŠ věnovalo opravdu mnoho úsilí byl jemně řečeno propadák a nedivila bych se, kdyby těch pár zástupců tříd nemělo už chuť ho znovu organizovat: bez podpory rodičů to prostě nejde). Byla jsem jednou z těch, které bojovaly proti školnímu bufetu (tedy jestli mluvíme o tom samém v přízemí na 1. stupni) kde byly vedle párků v rohlíku a pár housek k dispozici především předražené cukrovinky. To způsobilo, že moje dítě už v prvním týdnu 1. třídy chtělo peníze na gumové bonbony a jmenovala prvňáky, kterým to rodiče dovolí. To jsem tedy výrazně proti nehledě na to, že svačiny pro 1. stupeň stejně připravují dětem rodiče. Druhý stupeň neznám a nemohu hodnotit, ale tam je asi poptávka jiná. Po bývalém panu řediteli jsme chtěli na schůzce SRPŠ řešit mnoho problémů, ale úspěšní jsme nebyli. Vedle kritiky přeslazeného bufetu to byly neustálé problémy se zavšivením dětí. Reakce byla, že se dětem nesmí učitelé dívat do vlasů, je to omezení osobní svobody. Práce dětí na pozemku školy rovněž nejde, neboť si někteří rodiče nepřejí, aby děti fyzicky pracovaly. Školní mléko a jogurty si má zařídit SRPŠ a tudíž zajistit i vybírání peněz od rodičů. Vyzývala jsem pana ředitele k podání grantu (nejen) na školní hřiště a nabízela pomoc s jeho zpracováním v rámci grantového výboru. Řekl, že již má připraveno k podání několik žádostí - nepodal se žádný. Nepamatuji si žádnou akci pro rodiče a děti v tomto školním roce kromě vánoční besídky, při zahájení školního roku nám nebyli představeni další učitelé, nevěděli jsme, kdo vlastně na škole učí a jak vypadá. Nemohu jinak, než že se zdejší škola ve srovnání s předloňským školním rokem změnila k lepšímu. Když na začátku školního roku přinesly děti opět domů vši, paní ředitelka rázně zakročila a problém, který nešel vyřešil celý rok předtím, byl pryč. Díky za to. Na chodbách se objevily automaty s jogurty a mlékem (další práce navíc s financemi pro třídní učitelky) a světe div se, děti je pijí. Děti začaly pracovat a kultivovat pozemek školy. Paní ředitelka podala granty na školní hřiště. Výrazně stouply akce pořádané školou pro děti i rodiče, vánoční divadlo nacvičené s dětmi, keramické dílny pro rodiče s dětmi, zahradní slavnost a tvrdit, že to je horší než předloni je přinejmenším neznalost reality nebo zaujatost. Rekordy jsou myslím především záležitostí družiny a milé paní Holešovské a Ludvíkové, za to bychom jim měly jen a jen děkovat. Abychom to shrnuli, milí rodiče, pokud máte s ČÍMKOLI na zdejší škole problém (a nikdo netvrdí, že problémy nejsou), nejjednodušší a nejefektivnější cesta stížností (či pochvaly :)) je přes zástupce v SRPŠ a následně především přes Radu školy předseda pan Jiří Miller. To je orgán, který se pravidelně i dle potřeby schází (proč ne i o prázdninách i když třeba v menším počtu?) a právě takové problémy řeší - v Radě školy jsou 3 zástupci ze školy, 3 z řad rodičů a 3 z řad zastupitelů. A ještě dovolte poznámku opravdu pozor na fámy většinou se mnohá nepotvrdí, ale rozproudí šuškandu před družinou, v šatnách a před školou, případně v telefonech mezi rodiči. Málokterý problém však doputuje do Rady školy a na schůzky. Nemohu jen zopakovat, rodiče - zajímejte se o to, co se ve škole děje, aktivně se do děje zapojujte a škole i dětem pomáhejte. Jen tak bude naše škola podle našich představ.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: rodič

Datum: 11. 07. 2007 14:05

Zdravím všechny, co se přidali k diskusím. Musím reagovat na přísěvek pí.Kasalické. Nesouhlasím s tím, že se v minulých letech ve škole nic nedělo. Na podobné akce jako teď se chodilo (zpívat do DPS, k vánočnímu stromku, akademie na vánoce, i keramické věci - např. pí.učitelka Nová - již také vyhozena - se věnovala dětem i rodičům a po vyučování pořádala akce pro děti i rodiče - jak keramiky, tak všelijaká představení). A že se konají keramické akce? To ano, ale musíte si to také dostatečně zaplatit. To se v článku nezmiňujete. Zaráží mne tady to, že se tu každý ohání tresním oznámením místo toho, aby to vyřešil sám. Když je člověk v koncích, hodí to na někoho jiného. Proč to nehodit a brát čas někomu jinému, vždyť je to pohodlnější. Takže se to vše potáhne a potáhne a potáhne a opět se nic nestane. A vše bude odloženo pro nedostatek důkazů. Napiště tedy fakta, kolik učitelů a dětí během tohoto toku odešlo či bylo odejito. To tady zatím nikdo nenapsal, aby nás předsvědčil o opaku. Zkuste nám tedy napsat, jaký byl stav posledních tří let (v počtu učitelů a žáků). Co se týče bufetu na prvním stupni, tak záleží také na rodičích a dětech. Je jednoduché to hodit na minulé vedení. Pro mě by ani nebyl důvod, kdyby mi dítě vyjmenovalo třeba celou třídu, abych mu dala nějaké peníze na cukroví či párek v rohlíku místo svačiny. Stačí to snad dítěti vysvětlit. Kdyby rodiče nedávali dětem peníze, tak by se to tam asi tak hojně neprodávalo. A co se například týká těch zmíněných vší, nevšimla jsem si, že by se někdy nic nestalo. Vždy bylo upozornění od školy. A letos se to táhlo velice dlouho. A nic není vyřešeno ani teď -může se to objevit kdykoli. Záleží opět na rodičích a ne na škole, jak se zachovají. Jestliže nebude spolupráce s rodiči, problém se nevyřeší. Ohledně smekání pana starosty před příspěvkem pana Honzíka - ještě ani nereagoval, kolik dětí a jak dlouho má na této škole, aby mohl danou situaci posoudit a vyjadřovat se o rozumu rodičů -konec citátu :-). Ohledně REKORDŮ, nemyslím si, že by to bylo záležitostí družiny. Rekordy se konaly o přestávky, takže děti poté musely svačit o hodinu. Jak všichni víme, družina by měla především probíhat po vyučování a né během vyučování. Pro mne je důležitější, aby dítě umělo počítat, než to, abych věděla, kolik dětí obejmulo školu. Vaše příspěvky jsou pro nás "obyčejné rodiče" pouze obhajující fráze, ale realita je jiná. Zdravím Šárku

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Šárka T.

Datum: 11. 07. 2007 14:09

Ano souhlasím,konečně se to rozjelo! Děkuji vám za zvýšení mého sebevědomí.Opravdu jsem ani v nejmenším neměla tušení,že jsem tak dobrá a dokážu totálně "zblbnout" tolik lidí v našem městě. Petice je k nahlédnutí a podpisu na veřejném místě.Přesně podle zákona.A také je zcela zákonné vyzývat své spoluobčany k podepsání petice.Nikoho k tomu nikdo nenutí.Předpokládám,že většina našich občanů je svéprávná a sama schopná učinit rozhodnutí zda podepsat či ne. Nebudu komentovat jednotlivě body,které tady pan starosta tak krásně rozepsal.I já bych se mohla zase ke každému zvlášť vyjádřit.Pokud máte potřebu na mě nebo někoho jiného podat trestní oznámení tak ho podejte.Opravdu mi tím strach nenaženete.Možná se někdo zalekne a rozhodne se nepodepsat.Pokud by jste chtěl zůstat objektivní, mohl jste počkat až vám bude petice doručena. Vaše reakce byla přesně podle mého očekávání. Nezbývá mi než souhlasit pouze s tím,že stížnosti nebyly zaznamenány.Ovšem proto,že je nikdo nepodal písemně a ústní se nezaznamenaly. Paní Kasalická, mluvila jsem o druhém stupni,pokud se bavíme o bufetu.Ač jsou mé děti starší,také jim dávám svačiny.Ovšem jestli jsou automaty na bagety a kávu vhodnější než bufet nevím nevím.Prostě mi to k té zdravé výživě nějak nesedí asi tak jako vám cukrovinky.S tím souhlasím.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Dana Odvárková

Datum: 11. 07. 2007 14:52

Dobrý den, po přečtení těchto příspěvků, musím také reagovat. Paní Šárky T. bych se chtěla zeptat jaké akce se pravidelně v předešlých letech konaly a byly zrušeny. Musím reagovat i na příspěvek o keramice. Byla jsem jedním z pořádajících keramiky pro rodiče s dětmi a velmi mě mrzí, že někdo může napsat cituji: " musíte si to dostatečně zaplatit." Myslím, že 100 Kč za několik hodin keramiky, materiál, vypálení (to nemluvím o rozvážení figur po Praze a hledání volné pece pro výpal), není zase tak mnoho. Těžko mohu posuzovat jak to na škole vypadalo dříve, protože tam učím prvním rokem. Ve škole se mi pracuje dobře, děti mám hodné, šikovné a rodiče jsou velmi přátelští. Těším na příští školní rok, kdy budeme moci s dětmi chodit do nové počítačové učebny, která už bude v provozu. Do té staré jsme nechodili, protože 24 dětí se tam nevešlo. Také bych se ráda vyjádřila k rekordům. Rekordy se dělaly 1x za měsíc o velké přestávce. Moje děti (třeťáci) se na to vždy těšily. Jít do školy s hračkou, v zeleném, udělat velikánské vejce z víček nebo společně s celou školou zpívat, je velké zpestření školního roku. Přeji krásný den

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Ivona Kasalická

Datum: 11. 07. 2007 15:17

Pro anonymního rodiče (to je příhodný nick: rodiči jsme přeci všichni, ne? Škoda, že jsem si také nějaký nevymyslela a neskryla pod ním své názory). O akcích školy, o kterých píšete samozřejmě vím, já jsem chtěla především vyzdvihnout ty, na kterých se účastní rodiče společně s dětmi a těch tolik předtím nebylo. Jestli zaplatím za materiál a vypálení keramické figury, kterou si pak odnesu domů na památku, to mi přijde jako samozřejmé (platíme to i v MŠ i ZUŠ). O tom, co dělala paní učitelka Nová vím a obdivovala jsem to, neboť to bylo na 1. stupni výjimečné (stačí se podívat na web, kolik akcí pro děti a rodiče udělala). Ale pořád mluvíme o letošním školním roce. V podstatě zase potvrzujete můj dojem, že rodiče se o školu a dění v ní příliš nezajímají a jen se šušká okolo. Ano, upozornění ze školy o vších přicházela, ale dokud se letos do hlavy nepodívala třídní učitelka a děti s jemně řečeno nečistou hlavou neposlala domů, problém byl stále. Takže zase jsme u spolupráce rodičů, která není nejlepší. Nevhodnost sladkostí jsem dítěti vysvětlila (to snad ještě dokážu), ale nevidím důvod, aby se s tím měly děti potýkat takhle brzy a hlavně proč ve škole? Že rodiče dávají dětem peníze takhle brzy asi nikomu nezakážeme. S paní Šárkou souhlasím, ani na druhém stupni by neměla být káva a cola, ale to je zase o tom, co rodiče chtějí a jak budou požadovat změnu na orgánech, které to změnit mohou. Také budu ráda, když se dozvím oficiální čísla a důvody odchodů a přichodů jak dětí, tak učitelů. Bylo by to vhodné pro vysvětlení situace a další řešení nejen v rámci Rady školy. Vzhledem k tomu, že jsem spíše zastáncem řešení na pravých místech než diskusí na webu, ráda se zúčastním oficiální schůzky RŠ, na kterou mohou být přizváni i další rodiče.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: rozlobená

Datum: 11. 07. 2007 15:34

Zdravím všechny, rada bych připojila také názor, no a co , že se loví ve starých vodách, aspoň nějaké, kde tedy máme sehnat potřebné informace, myslíte si pane/paní nespokojený že nám je prozradí sama pani ředitelka??? No snad nejste tak naivní.Uďivuje mě, že se tak málo lidí nepozastaví nad tak vážným problémem.... dětí na škole pamatuji necelou 500 a ted 260 copak to není do očí bijící, cožpak chcete buštěhradskou školu nechat "zavřít" pro nedostatek dětí?? V okolí Buštěhradu se staví, ale žádné děti do školy nepřicházejí, no kde je chyba? Ano je jednoduší přehlásit dítě někam jinam, ale je to řešení, vždyť škola má tradici tak proč v ní neprokačovat!! Po zkušenostech s paní ředitelkou vím, že ona nediskutuje a vždy si prosadí svůj názor, ale je vždy SPRÁVNÝ.Připadá mi, že jen ona sama chce slíznou smetanu, ale školství je snad kolektivní práce, proto akce jiných učitelů nepřipadají v úvahu.Přitom děti se na ně každoročně těší.Ne všechno dělalo bývalé vedení špatně, jak se říká "nikdo není dokonalý". Jestli chce pani ředitelka zůstat i nadále na škole, měla by podle mého názoru jit trochu vstříct dětem a rodičům a nalézt společnou řeč, vždyť obě strany chtějí jedno a to samé - mít prosperující školu a spokojené žáky a rodiče.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: rodič

Datum: 11. 07. 2007 15:36

Musím opět reagovat, kdybych byla, pí.Kasalická, na vaší pozici a souhlasila bych se školou, ráda bych se podepsala. Nemám za sebou takový orgán (zastupitelstvo). Co se týče pí.Nové, nepsala jsem o tomto roku, ale o předešlých, o kterých se - bohužel - nepsalo. Oni se totiž akce pro rodiče také konaly. Ne třeba v takové míře, ale konaly. Nemá cenu se tady chytat za "slovíčka". Počkejme si na čísla, na která se rádi všichni podíváme (odchody žáků a učitelů). Pokud se jich tedy dočkáme.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Vlasta

Datum: 11. 07. 2007 15:59

Nedá mi ,abych se nepřipojila k této zajímavé diskusi a nereagovala na slova pana starosty,která se týkají pí.uč.Škvárové.Pokud je jeho informace pravdivá,že paní učitelka nemá aprobaci na angličtinu pro druhý stupeň,pak před ní smekám.Moje dítě sice už tuto školu nenavštěvuje,ale na učilišti,kde nyní půjde po prázdninách do třetího ročníku patří mezi ty nejlépe připravené z angličtiny ve třídě.Velice je tam zajímalo,na kterou záklaní školu chodil a kdo ho vyučoval.Zásluha patří paní učitelce Škvárové,které tímto děkuji.V minulých letech jsme nikdy nemuseli řešit podobné problémy,jako řeší rodiče teď.Paní ředitelka Cachová i zástupkyně Tesařová se vždy přičinili o to,aby byly problémy po právu vyřešeny.Ať už se jednalo o děti,rodiče nebo vyučující.Vůbec to rodičům dětí nezávidím,pokud musí řešit takovéto broblémy. To co se dělo při letošním závěru roku zde také ještě nikdy nebylo.Myslím si,že letošní deváťáci nebudou mít hezké vzpomínky na ukončení školní docházky.Na jednu stranu můžou být rádi,že budou pryč. Jsem také ve styku s rodiči dětí,kteří navštěvovali tuto školu a navštěvují.Většina jich je opravdu znechucena. Držím všem rodičům,kteří se nedají zastrašit paragrafy a dotáhnou to do zdárného konce palce. Přeju hodně zdaru a ocelové nervy.Nebojte se podpořit naše učitele,s kterými jsme byli léta spokojeni a vůbec se nebojte říci svůj názor na hlas.Máme svobodu projevu a názoru. Přeji také hezký den.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: kokoska

Datum: 15. 07. 2007 14:12

To se to tu ale rozjelo.Nevím kde jste byli všichni schováni před rokem když naše děti učila geniální operní pěvkyně a špičkový dějepisář, tehdy to asi bylo v pořádku!No já nevím ale zdá se mi že to je přesně naopak.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Monika

Datum: 16. 07. 2007 18:38

Tak jsem si právě přečetla všechny příspěvky a zjistila jsem,že asi moje dítě chodí do jiné školy,než o které se zde píše. Pokud mohu srovnávat s dřívější dobou,tak je zde značný rozdíl a to ve prospěch letošního roku. V letech minulých jsem kromě vánoční besídky nezaznamenala jedinou akci pro rodiče a děti. Pí učitelku Novou jsme měli v 1. třídě a její snahy o nějakou akci pro děti (např. výsázení stromků)byly zničeny v zárodku a pokud se konaly nějaké další,tak se to k nám vůbec nedostalo.Letos se jí podařilo několik akcí a co jsem mluvila s rodiči,kteří mají děti v její třídě,tak úspěšně.Můj syn chodí do školy s nadšením a vždy mi vypráví,co zajímavého ve škole dělali. V minulých letech jsem z něj musela páčit jakoukoliv informaci. Pokud navštívíte stránky školy,tak se dozvíte,že se žáci účastní i sportovních akcí. Co se týče odchodu učitelů,tak jsem velice ráda,že dochází ke změnám,protože většina odešlých učitelů učila mého manžela a už v té době měli nějaký křížek na krku.Pro mnoho učitelů bylo asi nemyslitelné,že je po nich požadována i větší aktivita než dříve. Dříve stačilo odučit svých pár hodin a měli klid a nyní se po nich chce více aktivit,které budou v budoucnu jen ve prospěch našich dětí.Chtěla poděkovat paní řiditelce a spol. za oživení naší školy,které neměla tak skvělou pověst,jak někdo uvedl v předchozím příspěvku. Já osobně jsem o ní nic dobrého neslyšela,ale vzhledem k problémům s dojížděním dítěte jsem ji musela zvolit. Po letošním roce jsem poprvé ráda,že jsem to udělala. Co se týče slučování tříd,tak mnozí zapomínají,že je přirozený úbytek dětí (např.odchod na víceleté gymnázium,sportovní apod. školy). Ke sloučení musí dojít vzhledem k financím,kdy škola nedostane peníze na učitelku pro menší počet dětí,ale to by bylo na delší psaní. Přeji současnému vedení mnoho pevných nervů a věřím,že nejsem samotný spokojený rodič. Určitě je nás víc,ale jak je známo český národ radši nadává než chválí. Ještě jednou díky za bezva školu.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Daniela

Datum: 28. 07. 2007 11:40

Ano, jak se píše v předchozím příspěvku: škola rozhodně doposud neměla nijak skvělou pověst, ba naopak. Mé děti jsou ještě malé, ale z dětí mých přátel jich nadpoloviční většina dojíždí do jiných základních škol, a to právě kvůli špatné kvalitě zdejší školy. Již jsem také přemýšlela, že děti budu muset přihlásit jinam, což mě velmi mrzelo. Změny, které ve škole nastávají s příchodem nové paní ředitelky, jsou však velmi nadějné, takže moje děti budou mít snad za pár let ten luxus, že budou chodit do školy v místě bydliště :)

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Igor Hnízdo

Datum: 28. 07. 2007 15:44

Vážená paní Danielo, mrzí mne, že nemohu sdílet váš optimismus, také bych byl rád, kdyby se v Buštěhradě blýskalo na lepší časy, ovšem velký problém vidím v tom, že vést školu a dosáhnout toho, že bude kvalitní a úspěšná je nejen o organizačních schopnostech a vládnutí pevnou rukou, ale i schopnosti jednání s lidmi a prosté lidské slušnosti. Zde bych si dovolil vyjádřit určité obavy, které vyplývají z z mých informací od lidí, kterým věřím a kteří nemají sebemenší důvod něco zkreslovat. Jaká atmosféra se asi může vytvořit v prostředí, kde kritika nebo prostý dílčí nesouhlas může znamenat vyhazov, eventuelně trestní oznámení? Je toto adekvátní způsob jednání? Chápu, že v tomto může paní ředitelka najít snadno společnou řeč s panem starostou, kterému tento způsob jednání (vzhledem k vojenské minulosti) rozhodně není cizí, ale mám pochybnosti, zda toto je cesta ke kvalitní škole.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Daniela

Datum: 28. 07. 2007 22:21

Vážený pane Hnízdo, mé informace rovněž pocházejí od - jak pěkně píšete - lidí, kterým věřím a kteří nemají sebemenší důvod něco zkreslovat. Jistě však někdo podotkne, že nemám na škole dítě, takže mi chybí přímá zkušenost. Kitici paní ředitelky to možná myslí dobře, mě se však bytostně příčí probírat takto citlivou a mnohoznačnou záležitost podobně bulvárně pavlačovým způsobem - uvědomují si kritici, že takto zvolená forma již předem řadu účastníků staví do opozice? A to dokonce i kdyby měli pravdu (což si však nemyslím). Ne vždy bývá nejhlasitěji křičící hlas ten nejspravedlivější. Je tak snadné sedět u počítače a chrlit skandální odhalení! Rozhodně snadnější, než zvednout své pozadí, pokusit se přesvědčit se o věci na patřičných místech a podívat se na problém z různých úhlů. Mimochodem a mimo téma - výhodou vojenského jednání pana starosty je věcnost a racionalita (což jsem bohužel u předchozích starostů i u řady zastupitelů dosti postrádala), které jsou mi u čelního představitele města milejší, než pěkné řeči, sladký úsměv a soucitné oko. ;)

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Šárka T.

Datum: 01. 08. 2007 13:17

Vážení rodiče a přátelé, po delší době vkládám opět příspěvek.Proč po delší době?Protože ne všichni sedí na zadnici u počítače jak je zde v jiném příspěvku uvedeno. A taky proto,aby si někdo nemyslel,že se nechám zastrašit nějakým trestním oznámením.To,že na mě bylo podáno je pravda,ale to nemusím asi nikomu říkat,protože jsem na to byla upozorňována známými i neznámými lidmi, aniž bych ho měla ještě vyzvednuté s pošty.Taky se divíte? Domnívám se tedy,že když se to stalo věcí veřejně známou, je mojí povinností vám k tomuto sdělit podrobnosti. Ještě před návštěvou u policie jsem navštívila velice dobrého právníka a ten po přečtení celého diskusního fóra nikde nenašel ani náznak nějakého trestného činu.Pouze kritiku a konstatování fakt. Vzpomínám si,a není to tak dávno,že pan starosta v rámci předvolební kampaně chodil po městě a hlasitě kritizoval minulé vedení města a zastupitelstvo.Vy si na to nevzpomínáte? Na policii jsem byla,protože já mám čisté svědomí a nemusím se bát. Byla jsem mile překvapena příjemným a vstřícným jednáním.Předložila jsem řadu dokumentů,které dokazují,že informace,které jsem získala se opírají o prokazatelná fakta.Samozřejmě i kopii petice.Také písemné výpovědi dvou maminek,které měly tu odvahu a postavily se za svá práva. Zatím nebudu uvádět detaily,protože spis není ještě uzavřený.I když jsem si jistá,že policie má určitě jiné a závažnější problémy k řešení, než je stížnost paní ředitelky a pana starosty na to,že se je odvážil někdo kritizovat - jejich slovy - pro pomluvu.Doufám,že se nevrátily staré časy a my nesmíme kritizovat lidi,kteří zastávají nějakou funci. Napadá mě v tomto případě velice hezká věta,kterou řekla moje kamarádka: "Nestačí převléknout jenom kabát,ale změnit i myšlení.Nežijeme v komunismu,ale máme demokracii." Myslím si,že cílem tohoto trestního oznámení bylo spíše zastrašování,ať už mé osoby nebo lidí,kteří se podepisovali. Zvolili jsme záměrně jako způsob našeho protestu petici,protože chodit si stěžovat po jednom, případ po případu by nemělo žádný výsledný efekt a také proto,že lidé se mnohdy bojí sami stížnost podat.Někdy nevědí jak na to a většinou se bojí,že pokud by jejich stížnost nebyla úspěšná, odnese to jejich dítě pak ve škole.Z tohoto důvodu se logicky nepodepisují pod své příspěvky.Nevidím v tom nic pavlačového a bulvárního. Také nechápu jak někdo,kdo zde bydlí pouze pár let,může klidně napsat,že tato škola doposud neměla nijak skvělou pověst.To je nehoráznost a urážka všech skvělých pedagogů,kteří na této škole působili.Už generace mých rodičů, a moje taktéž, vycházela z této školy jako jedni z nejlépe připravených žáků pro střední školy a učiliště.Jenom doufám,že si to někdo z nich přečte.Ještě za paní ředitelky Cachové to byla stoprocentní pravda.Chtěla bych poděkovat paní učitelce Cachové,Škvárové a Tesařové za skvělou práci,kterou zde na škole po mnoho let odváděly. Rozhodně není všem dnům konec.Petici mám u sebe a po notářském ověření bude tento, nejpozději příští týden, doručena na náš úřad.Nedělám si vzhledem k prvotní reakci pana starosty iluze,že by se vůbec něco vyřešilo k naší spokojenosti.Ale jak říkám,není všem dnům konec.Existují ještě jiné možnosti kam se se svými stížnostmi obrátit. Mimochodem,právě to slušné jednání,úsměv a pochopení mi na úřadě velice chybí,což se mi v loňských letech nikdy nesalo,ba naopak. Přála bych všem rodičům,aby se jim dostalo spíš toho luxusu,aby jejich dítě mělo zajištěnou kvalitní výuku a výchovu nežli keramický kroužek.Což asi nepůjde,když jich bude ve třídě 31 a vystřídají se jim na jeden předmět dva učitelé do roka. Ráda si poslechnu názory těch rodičů, co nyní nemají děti ještě ve škole, až tuto školu budou jejich děti navštěvovat. Děkuji také všem,kteří se nebáli jit s "kůží na trh", podporovali nás a podporují i na tomto diskusním fóru.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Pavel M.

Datum: 03. 08. 2007 12:55

Občas shlédnu diskusní fórum abych se dozvěděl “co je u nás nového” nebot zpravodaj nemůže obsáhnout vše. Poslední dobou se ale nestačím divit. Vždy jsem měl za to, že Buštěhrad je městečko, které se okolnímu světu moc nevymyká, dokonce že máme něco navíc, co by nám i daleko větší města mohla závidět. Máme hrad, který je sice schován v zástavbě, ale přesto se z něho zachovalo víc, než je asi všeobecně (i mezi buštěhraďáky) známo. Máme zámek, který se konečně dočkal oprav a tak zůstane zachován i dalším generacím. Máme rybníky, proslavené Otou Pavlem. Přímo uprostřed obce je místo dalekého výhledu odkud vidíme část Českého středohoří se Sedlem, Říp, Bezděz, mělnický zámek a za dobrého počasí i Ještěd. Máme podzemí, sice zazděné, ale existuje. Do nedávna jsme měli i školu na kterou jsme mohli být hrdí. Dnes vidím, že je všechno jinak. Jestliže je na tom škola špatně, je zapotřebí zjistit důvod proč tomu tak je. Buštěhradská škola měla vždy velice dobrou úroveň. (Trapný příspěvek paní Daniely, která tvrdí opak, pouze potvrzuje to že se vždy najdou lidé kteří se zapojují do různých diskusí i když mají o danné problematice mizivé informace.) Beze studu uráží řadu výborných učitelů kteří na Buštěhradské škole učily a někteří snad ještě učí. Starší generace jistě dodnes ráda vzpomene na výborné učitele, namátkou paní Knížetovou, pana Knížete, Praislera, Klabíka a řadu dalších (i na důchodce pana Šafra který za nás pouze suploval ,ale i tak jsme ho měli rádi). Také v pozdějších dobách, kdy chodily do školy moje děti byla škola na velice dobré úrovni zejména zásluhou paní Cachové, Škvárové, Tesařové a řady dalších. Všichni se snažili aby děti něco naučily. Také děti neměli žádné problémy při dalším studiu, protože bylo všeobecně známo že známky odpovídají znalostem, dokonce při srovnání s jinými školami byly řazeny mezi ty s vyššími znalostmi jak ve své m příspěvku uvádí paní Vlasta. Chápu paní Moniku, který si velice chválí svoji paní učitelku a stojí si za ní. Je to jen dobře a potvrzuje to že dosud jsou na této škole dobří učitelé. Zřejmě si ale neuvědomuje, že řada dalších rodičů měla také učitele s kterými byli velice spokojeni a tito učitelé museli náhle školu opustit. To co se stalo tento rok jiným, mohlo by se stát příští stát i paní Monice a pak nevím jak by se tvářila na to, že výborná paní učitelka musela náhle odejít To že stárnem je zákon přírody, starý bude jednou každý (samozřejmě dožije-li se). Názor na to, že by měli staří odejít co nejdříve je sice částečně správný, ale v dnešní době těžko realizovatelný. To by této paní nejlépe vysvětlila naše vláda. Zatím se vždy u pracovníků hodnotily jejich znalosti, zkušenosti a přístup k lidem. Myslím, že věk není zejména v učitelské profesi na závadu, spíše naopak. Mládí bývá dravé, starší mají více rozvahy a zkušeností. Zájmové kroužky jsou sice důležité, ale ve škole byly vždy na prvním místě vědomosti dětí. Možná že tomu tak již dnes není že je důležitější počet akcí pro rodiče? Příspěvek pana Nového je opravdu zvláštní. Brát informaci o přílišném odchodu učitelů jako poplašnou zprávu je zarážející. Zrovna tak konstatování o výborných posudcích paní řiditelky. Je to zřejmě bráno z vojenského hlediska, jak trefně posuzuje postupy pana starosty paní Daniela. Kdo uteče, ten vyhraje. Já bych přál vítězství v tomto sporu dětem, aby mohly chodit spokojeně do školy všechny jako dítě paní Moniky. Pavel M.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Daniela

Datum: 03. 08. 2007 13:54

Asi jsem se špatně vyjádřila. Rozhodně nechci urazit řadu dobrých učitelů, kteří na škole působili nebo působí, a už vůbec ne předminulou paní ředitelku Cachovou, které si naopak vážím. Netvrdím, že měla škola VŽDY špatnou pověst. To ostatně opravdu nemohu posoudit, a ráda se tedy přidržím obecného hlasu, že škola tehdy opravdu byla dobrá. Mluvila jsem o několika posledních letech, a (přestože i v té době jistě bylo na škole pár dobrých učitelů). Dojíždění mnoha šikovných dětí mimo Buštěhrad v posledních několika letech je fakt. Nepochybně se vždy najdou rodiče, kteří budou spokojeni, zatímco jiní posílají své děti jinam (a pro nic za nic by to jistě nedělali, protože si tím jedině přidělají starosti). Asi zkrátka máme na školu každý jiné nároky. ;) Diskuse nad dalším směřováním školy je rozhodně potřebná. Je zde však nutno mnoho rozvahy a tolerance, a spíše věcná diskuse namísto vášnivých výlevů.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: 2xH

Datum: 03. 08. 2007 14:06

Vážení,musím se též připojit k diskusi.Náš syn půjde do 3.třídy v této škole.Já sama jsem ji nikdy nenevštěvovala,proto nemohu srovnávat s minulostí.Obě paní učitelky(Havelková i Nová),které syna učily,byly SKVĚLÉ!Faktem ale je,že připomínky,které jsme jako rodiče vznesli,zůstaly bez odezvy.Šlo o pobyt dětí prvního stupně venku o velkých přestávkách,za jakéhokoli počasí BEZ SVAČIN(aby jim nezaskočilo),takže se najíst nestačily...Připomínky na stránkách školy,které byly nepříjemné(ne urážlivé),také jen mizely bez odpovědí.Osobně jsem ale s paní ředitelkou nikdy nejednala,proto píšu jen o tom,co vím ze své zkušenosti.Petici jsem podepsala hlavně pro špatnou komunikaci vedení školy s rodiči.Doufám,že vše dopadne tak,aby naše děti byly spokojené a připravené k dalšímu studiu(a ne potrestané za názory rodičů)!

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Monika

Datum: 03. 08. 2007 20:26

Ráda bych reagovala na příspěvek pana Pavla. Podle toho,co napsal,tak usuzuji,že bude starší generace než já a proto jsem ráda,že se do diskuze zapojují i lidé,kterým by dění kolem školy mohlo být celkem jedno. Nemohu mluvit o dřívější generaci učitelů,kteří byli dobří,protože tu dobu neznám. Píši o letech,kdy jsem se zajímala o to,kam umístím své děti,až opustí školku (tj.řádově 5-10 let)No a z té doby jsem bohužel žádné příznivé informace nezýskala. Co se týče výměny starší generace za mladší,tak by to nemuselo být,kdyby starší generace byla ochotná se nadále vzdělávat. Pokud mám dostatek informací,tak to byl kámen úrazu. Je možné,že mnohé starší ročníky mi dají za pravdu,že čím je člověk starší,tím je jeho vzdělávánější složitější (hůře se chápe a špatně to leze do hlavy). Dnešní mládež je ráda,když je výuka něčím oživena a už jí nestačí pouze 45 min sedět a poslouchat kolikrát nezáživný výklad (který pí učitelka vypráví již několikátý rok úplně stejně). Myslím,že většina z nás,kteří se zapojili,ať aktivně či pasivně(pouze čtením), bude netrpělivě očekávat začátek školního roku,co nás na naší škole bude čekat. Já za své dítě doufám,že ve třídě najdeme naši paní učitelku a ostatním přeji,ať i ti noví učitelé byli dost kvalitní,aby už nemusela vznikat takováto zavádějící diskuse. P.s. příspěvek paní Daniely mi vůbec nepřijde trapný,ale to je věc názoru :-))

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Daniela II

Datum: 05. 08. 2007 22:44

Se zájmem jsem si pročetla diskuzi o základní škole. Hned na úvod se musím přiznat, že do ZŠ nechodí žádné z mých dětí, protože jsou zatím příliš malé. Moje kvalifikace pro diskuzi tudíž v některých očích klesne na nulu. Pochopitelně mi ale na úrovni školy do budoucna velmi záleží a některé věci bych tady ráda komentovala. Především díky paní Šárce, že rozpoutala tuto diskuzi a že se tím snad škola dostane do popředí zájmu občanů i zastupitelů Buštěhradu. Tím vykonala záslužnou věc, konec konců vylepšovat je vždycky co. Na druhou stranu musím říci, že nad argumenty kritiků v převážné většině kroutím hlavou. V článku z Lysolajského zpravodaje jsem proti paní ředitelce nenašla vůbec nic, že se vyměnilo několik učitelů při změně ředitele je snad normální. Populační ročníky dětí, které jsou nyní na druhém stupni, jsou slabé, navíc se na druhém stupni projevuje odchod dětí na víceletá gymnázia. Pokud se někdo ptá, kde jsou děti z nové zástavby, něchť upře svůj zrak k MŠ. Rozumné mi připadají výtky, pokud paní ředitelka špatně komunikuje, no a podivný je automat na kávu a na kolu, ale to se snad dalo řešit umírněnějším způsobem. Ten důvod k tak velkému humbuku a petici za odvolání ředitelky prostě stále nevidím. Přestože chápu, jak Vám vzdělání a spokojenost dětí leží na srdci, připadá mi nezodpovědné hned sahat po krajním řešení, když nám pádně nevysvětlíte důvody a nezkusíte mírnější způsoby řešení problémů. Podávat hned trestní oznámení mi také připadá od pana starosty přehnané. Mimochodem, látka jako vyjmenovaná slova, větná stavba, předložkové vazby a dokonce i stylistika patří už velmi dlouho do osnov základní školy. Pokud toto někdo neovládá, silně to oslabuje jeho argument, že na buštěhradské škole získal kvalitní vzdělání. Nově by do osnov mělo patřit i formulování vlastního názoru a větší rozvíjení sociálních kompetencí, např. při řešení problémů. Dává to našim dětem šanci, že si svoje starosti budou umět vyřídit lépe než my tady :-) A ještě malý dotaz na okraj: k základní škole formálně patří i škola mateřská. Znamená to, že se školská rada zabývá také problémy školky? Jinak řečeno, který orgán slouží k diskusi rodičů s vedením MŠ? Děkuji, pokud mi někdo odpoví. Za trapnost svého příspěvku se dotčeným předem omlouvám.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: xxx

Datum: 08. 08. 2007 23:12

Vážená paní Moniko, nevím dle čeho posuzujete kvalitu školy, když ani nevíte, jaké i/ý se píše ve slově ZÍSKAT. Možná jste asi se "svojí" paní učitelkou vašeho dítěte spokojená . Asi je pro vás dobré, že mají děti poněkud jinou vyučující hodinu. Pak ovšem asi Vaše dítě bude dělat takové hrubky jako vy. Nikdy jste na buštěhradskou školu nechodila, tak snad nemůžete srovnávat, ne?!!!!!!!!!!!!!!??????? Podle mého názoru, škola má hlavně složit k výuce a ne k tomu, jak si má dítě hodinu obohatit. Všem rodičům, kteří mají děti na buštěhradské škole přeji hodně štěstí, ať to dobře dopadne a paní Šárce držím palce.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Monika

Datum: 19. 08. 2007 12:26

Vážená(ý)paní(e)xxx, na rozdíl od vás mám aspoň tolik slušnosti se podepsat jménem. Je mi jasné,že hned budete argumentovat,že to není celé jméno. To y mi tam skutečně ulítlo a dodatečně se omlouvám,ale myslím,že moje i/y současný stav školy neovlivní.Pokud si přečtete moje příspěvky,tak nesrovnávám dobu před x lety,ale roky,kdy tuto školu již navštěvovalo moje dítě.Takže snad mohu srovnávat ne?!!!!!!????Souhlasím,že škola má sloužit výuce,ale záleží na tom jak ta výuka probíhá. Dle mého názoru je pro děti prospěšnější,když musí zapojit mozky při vyhledávání odpovědí na otázky (např. v encyklopediích) než se otrocky drnčet poučky nazpaměť. Je to můj názor a vážená(ý) xxx se mnou nemusí souhlasit,ale to mě nijak zvlášť netrápí. Byla jsem na stránkách školy,kde je nový rozpis učitelů.V loňském roce bylo 14 tříd,letos pouze 10,proto je logický úbytek učitelů. Jenom na okraj: jak bylo ze začátku uváděn odchod pí uč.Nejedlé,tak podle stránek ZŠ tomu tak není,tak nevím,kde se zde berou zaručené informace.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: skolak

Datum: 25. 08. 2007 20:04

V poslednim skolnim roce se mnohe na nasi skole zmenilo...bohuzel k horsimu...zacaly se zde praktikovat metody ktere jsou zakum skoly ale i vetsine rodicum protivne a nesmyslne...REKORDY ktere se na nasi skole praktikuju se opravdu hodi leda tak pro predskolni deticky...navic a to HLAVNE se konaji v dobe vyuky a proto velice narusuji vyuku...rada bych zminila ze devate tridy vychazejici letosni rok nebyli VUBEC pripraveni na prijimaci zkousky...mely vsak velike stesti ze se letos nedelali prijimaci zkousky na sš...byvali a velice oblibeny reditel pan Beran si zvlaste potrpel na pripravu devatych rocniku na sš..snaha o pripravu se ale letos nekonala ba naopak zdalo se ze pani reditelka svymi akcemi a vylozene briblblymi rekordy snahu zaku devatych trid o pripravu spise sabotovala..(zakazala ranni pripravy pro 9tř.)svymi nazory na zdravou vyzivu a usporadanim zdraveho dne kazdeho leda rozesmala...srusenim bufetu a zavedenim poruchovych automatu kde mohou zaci dostat např.zeleny salam ci fialovou okurku rozcilyla zaky i mnohe rodice...rodice si vsak nesmi ztezovat protoze si hned rada na jejich dite zasedne a je dokonce tak drza ze na nej svola vychovnou komisi a vymysli si ze vase dite je narkoman a fetak např. u zaku(J.T,M.T,...)tenhle clanek pisu pro vas rodice jako zakyne tehle drive skvele skoly.prosim o vasi pomoc.(nejlepsi ucitele odchazi protoze pani ''reditelce''nelezli do zadku jako nase pani zastupkyne a mi mame strach co se bude v pristim roce dit) dekuji SKOLAK!!!

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: skolak

Datum: 25. 08. 2007 20:14

jeste malickost vyhaneni deti o velke prestavce v mrazu ven neni moc dobry napad...podle ''pí'' reditelky velice zdrave....podle vetsiny lidi blbost..z tepla do mrazu a z mrazu do tepla..to neni moc zdravy prospesne a navic pustit pubertaky v zime do snehu svedci o tuposti pani reditelky...zaci se kouluji a jdou pak do uceben mokři!!!

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Poskolak

Datum: 25. 08. 2007 20:29

Pokud je gramaticka a stylisticka uroven vyse uvedenych dvou prispevku skutecne dilem absolventa ZS Bustehrad, pak je to opravdu alarmujici. Takovyto vytvor bych cekal spise od absolventa pomocne skoly.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: skolak

Datum: 26. 08. 2007 12:59

to svedci jen o nizke urovni nasi skoly!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Váš nespokojený zákazník

Datum: 28. 08. 2007 00:11

Dobrý den rad bych se take pripojil k teto diskusi. A predem se omlouvam jestli v mem textu budou nejake chyby ale tento rok me toho moc nenaucil vlastne naucil me jedno a to ze čerti opravdu existujou a ze me tedy mama jako mala strasila opravnene....reditelka a ta druha co ji vecne skace sipku do p...., do zadku, jsou dve nejvetsi doroty co sem poznal....1.zari nastupuju do 1. rocniku stredni skoly a myslim ze nejsem sam kdo se boji toho ze za mesic vyleti......protoze ten skolni rok se ani jako skolni neda nazvat....kdyby me mama strcila do chlivku k prasatum tak se tam toho naucim vic....ale samozrejme to neplati o vsech hodinach ale mam namysli hodiny napr. s nasi milou furiji reditelkou......a nebo hodiny dejepisu a aglictiny v druhem pololeti....jit na hodinu a nevedet co se vlastne budeme ucit jestli anglictinu nebo dejepis.......tomu rikam zradlo!!!!!!!nejradsi bych nasi reditelku nakopal no nekam ale to by neslo protoze bych narazil na zastupkyni.......skola je ted na nic......

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Drahuška

Datum: 28. 08. 2007 19:17

Dobrý den, zapojuji se také do tohoto tématu a chtěla bych připomenout, že zítra od 17.30 hod U Bečvářů bude probíhat zasedání, ve kterém se bude projednávat petice,která o prázdninách kolovala na Buštěhradě. PŘIJĎTE, prosím, všichni, co máte k tomuto tématu co říci (hlavně mláděž, která v tomto roce opustila školu a je tudíž asi nejvíce zasvěcena do toho, co na škole bylo tento rok, stále je a asi nejspíše bude).

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Monika

Datum: 31. 08. 2007 18:18

na toto vám odpovím-vy se tady chválíte ale skutek utek pro tuto školu jste neudělala vůbec nic ba naopak řekla bych že jde ke dnu,chtěla bych odpovědět na jednu otázku - jak je možné že učitelé tak naráy odcházejí mnozí tady učí několik let a najednou se jim tady přestane líbit to se mi nezdá tak kde je chyba v učitelích-ne v žácích-ne za pani ředitelky Cachové byla škola jedna z nejlepších a po vašem nástupu je to jedna z nejhorších,chvástáte se že učitele máte to ano ale jaké vaše sem natažený a naše spolehlivé a dobré učitele jste vyloženě vyštípala (promin te mi ten výraz ale já to tak cítím)docela bych uvítala abyste jsem netahala tu vaši americkou metodu:svačiny venku,každý svojí vlastní skřínku ještě chybí uniformy,myslím si že žijeme v čechách,mohla by jste se trochu zamyslet přeji hezký den!!!

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Igor Hnízdo

Datum: 31. 08. 2007 20:42

Dovolil bych si ještě pár poznámek k tomuto tématu. Domnívám se, že ve vedení našeho města i školy jsou lidé, kteří jsou pracovití, dodržují zákony a předpisy, jednají rázně a tudíž vlastně není faktický důvod k tomu, aby si někdo stěžoval, natož aby je odvolal. Paní Daniela mne dokonce v jednom z předhozích příspěvků vysvětlila, jak praxe vojáka z povolání je dobrou průpravou pro funkci starosty (nechci jí brát iluze, ale pokud by strávila 1-2 roky na komunistická vojně pod vedením takovýchto lidí, možná by změnila názor). Nicméně nelze přehlédnout, že ze školy odcházejí schopní učitelé (pro mne osobně byla poslední kapka odchod pana učitele Červeného), že chování paní ředitelky se velice často vymyká základním pravidlům slušnosti, že pan starosta má problém s obyčejným pozdravením, takto bych mohl pokračovat. Nemohu nevzpomenout první akt pana Nového ve funkci místostarosty po zvolení v předchozích volbách, kdy si prosadil vyplacení nájmu za umístění knihovny v jeho domě na několik let dopředu, ačkoliv knihovna jž byla přestěhována jinam. Ano, smlouva prý byla špatně sepsána a právně prý bylo vše v pořádku. Věřím, že to je možné, ale je to opět příklad toho, jak právo může být v pořádku a morálka mirně řečeno pokulhává. Jsme tedy zřejmě ve stavu, kdy se bude vládnout tvrdou rukou, ti, kterým se to nebude líbit buď znechuceni odejdou nebo (pokud budou otevřeně hlásat jiné názory) budou odejiti případně na ně bude podáno trestní oznámení. Výsledek bude jednoznačný. Žádná kontrola nezjistí pochybení, papírově bude vše v pořádku, jen to jaksi nebude k žití. Kladu si otázku: Není to škoda?

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Tomasm

Datum: 05. 09. 2007 13:34

Vážení, jsem po přečtení diskuze na výše uvedené téma naprosto konsternován. Rozhodně nepatřím mezi obdivovatele pana starosty, nemám děti školou povinné (naštěstí zatím) a hlavně patřím mezi "oblíbenou náplavu" jak se s oblibou říká v našem malém městečku lidem, kteří se nastěhovali odjinud a snaží se zde nalézt příjemné místo pro bydlení a život. Domnívám se, že množství petic, žalob a výhrůžek, jichž je tato záležitost plná by stačilo na několik let dopředu. Nechť obě strany předloží faktické argumenty, čísla nelžou, možná by pomohl i nějaký průzkum u reálného vzorku žáků a rodičů dětí fakticky školu navštěvujících. To by mělo radnici sloužit jako podklad pro další rozhodování. Nazávěr mi dovolte jednu radu: nejste-li spokojeni s prací zastupitelstva, starosty a lidí jim odpovídajících, potom vězte, že byli zvoleni Vaší/naší většinou. Možnost napravit Vaši/naši chybu můžeme v nových volbách - bude-li z koho vybírat (nebyl jsem spokojen s minulým vedením, nynější není o nic lepší). Nezbývá než jít kandidovat osobně a pokusit se s tím poprat - to je věc osobní odvahy - pro peníze to v našem "Kocourkově" opravdu nikdo dělat nemůže. Tedy pokud to není důchodce nebo nezaměstnaný.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: zklamání

Datum: 14. 09. 2007 06:47

Nezbývá mi než souhlasit. I já během lonského druhého pololetí přemýšlela o tom, že mé dítě už tuto školu navštěvovat nebude. Na konec jsem si řekla, že to ještě prubnu. No máme začátek školního roku..uvidíme...

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: nic se tady neutaji!!!

Datum: 26. 09. 2007 20:40

no cele mesto si suska o udajnem pomeru nasi mile pani reditelky a pana starosty inu bustehrad neni velky a tak se tady vse rychle rozkrikne!proto se pripojuji k nazoru ze by se pani reditelka nad sebou mela zamyslet...moje dite navstevuje tuto skolu,ale po tom co tato skola klesla hluboko pod uroven povazuji za vhodne dite posilat do jine skoly!!!!postupne budou odchazet dalsi a dalsi deti a to jen kvuli....pí.. reditelce!!!

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Hana Čandová

Datum: 18. 10. 2007 09:16

Zdravim všechny, ráda bych se zeptala zda rodiče a obyvatelé Buštěhradu stojí o ples SRPŠ a školy.Po minulých zkušenostech mám obavy, že bude malá účast, proto by mě zajímal názor ostatních. Finanční prostředky, které získáme organizací plesu jsou vloženy do poladny či na účet SRPŠ a jsou za ně nakupovány věci výhradně pro žáky ZŠ Buštěhrad. V minulých letech se např.pořídily žíněnky, sportovní dresy nebo se z toho financují akce školy např.Škola v přírodě, lyžarský výcvik, MDD a další. V letošním školním roce bychom rádi pořídili další pinpogový stůl, aby děti měly větší sportovní vyžití. Předem děkuji za Vaše názory a přeji hezký den. Hana Čandová

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Helísek Vítězslav

Datum: 23. 10. 2007 07:58

Lze pozorovat, že diskuse na téma škola se vyvíjí velice obdobně jako většina diskusí na internetu na libovolné téma. A to tak, že pokud téma nemá nosnou hladinu, postupně se z účasti na něm vytrácejí ti, kteří postrádají smysl a význam vedené diskuse, protože považují setrvání v takové diskusi za ztrátu času. A naopak se přidávají ti, kteří chtějí na něco nadávat, někoho urazit nebo někomu ublížit. Tak jak postupně degraduje obsah příspěvků degraduje i jejich forma. Diskuse o škole je toho věrným obrazem. Další pokračování diskuse a její vývoj škodí všemu a všem: 1. Iniciátor diskuse obvykle hledá řešení nebo pomoc, k čemuž v tomto stavu diskuse už nedojde. 2. Protože v diskusi setrvávají a přidávají se už jen ti s výše popsanými úmysly je předmět diskuse, v tomto případě škola, již jen očerňován, špiněn a pomlouván. 3. Úpadek diskuse graduje a její účastníci stále více na sebe prozrazují kdo jsou a o co jim jde. Je pochopitelně veliká škoda, že právě téma Buštěhradská škola má tento pro internetová fóra typický průběh. Problém opravdu tkví v tom, že téma nemá nosnou hladinu a tedy pro rozumného člověka je to ztráta času a s postupně nabývající degradací diskuse se zvětšuje odpor k tomu angažovat se ve vzniklém hnoji (jinak to opravdu nelze nazvat). Pochopitelně , že rovněž anonymita diskuse popouští uzdu slušnosti diskutérů a protože ti slušní a pragmatičtí se jí již neúčastní stává se hnůj jedovatou žíravinou, která opět ohrožuje všechno diskutované a všechny zúčastněné. Důkazem toho je například prohlášení školáka o tom co by nejraději udělal pedagogovi (nemohu ani citovat). Dovedl by ten školák své prohlášení říci přímo pedagogovi do očí před svědky? Ani nechci domýšlet tu variantu, že by to dokázal. Dá se vůbec změnit tento typický průběh internetových diskusí, asi moc ne, protože jde o obraz společnosti, obraz toho kdo jsme a jací jsme. Pokud tyto řádky vedou k zamyšlení splnily svůj účel, pokud povedou ke změně objektu ke hnojení ještě lépe, neboť škola a učitelský sbor si to rozhodně nezaslouží.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: co starosta na nástěnku nedal

Datum: 26. 10. 2007 08:49

Reakce čtenáře na článek ze dne 11. října: Nezájem okolí přivedl Lucii z Buštěhradu do ústavní péče. Sám jsem zažil něco podobného. K napsání tohoto článku mne vyprovokoval článek o Lucii Rakové z Buštěhradu. Sám jsem jako otec zažil něco podobného. Stalo se to ještě za bolševika. Naše druhorozená dcera Jana se narodila v sedmém měsíci těhotenství s hypotonickým syndromem svalstva (neměla žádné svalové napětí pozn. autora). Od samého počátku jsem s ní cvičil doporučené cviky. Ty první byly na bázi reflexnich podnětů a později posilovací cviky. Když jsem s ní jezdil na kontroly do polikliniky v Klimentské ulici v Praze a viděl jsem tam ostatní zanedbané případy zařekl jsem se, že ji z toho dostanu. Troufám si říci, že mojí zásluhou chodí a pohybuje se zcela normálně jako ostatní lidé. Proč Vám tedy píši? Setkal jsem se také se stejným přístupem sociálních pracovnic a tehdejších soudružek ředitelek, jakými jsou pracovnice odboru sociální péče v Kladně a paní ředitelka Sklenářová v Buštěhradě. Dcera Jana prodělala celou řadu zánětů středního ucha a z toho důvodu neslyšela. Ve školce se proto stranila dětí a jevila známky odlišnosti od ostatních. Byla proto z rozhodnutí sociálního odboru tehdejšího okresního národního výboru umístěna do Zvláštní internátní školy v Místě. Až zde si všimla její paní (s důrazem na slovo paní) učitelka, že Jana špatné slyší. Proto nám doporučila odborné vyšetření a přeřazení Jany do normální školy. Jana dostala naslouchátka a problém byl vyřešen. Problémy s administrativou. Ne však s bolševickou administrativou. Musel jsem podávat stížnost na odbor sociálních věcí a soudružku ředitelku na Krajský národní výbor, a pak během jednoho týdne bylo vše vyřízeno. Je smutné, když při pohledu na malou Lucii vidím, že se ani po dvaceti letech nic v tomto směru nezměnilo. Stále na sociálních odborech pracují bezcitné úřednice a stále výběrová řízení na ředitelky základních škol vyhrávají lidé typu paní Sklenářové. Jestliže Lucka navštěvovala školu před jejím nástupem, proč a z jakého důvodu vyžadovala aktuální zdravotní dokumentaci (nemá na ni nárok) a psychologické vyšetření? (jenom další traumatizování dítěte). Aby si dokázala jak je důležitá? Zastupitelé a pan starosta by ode mne v příštích volbách za své rozhodnutí, hlas nedostali. I Lucie je občanem Buštěhradu a mají hájit její zájmy. Její zájem je žít v rodinném prostředí a vyrůstat i se svým postižením. Je statečná již tím, že chodí do školy a snaží se vyrovnat ostatním dětem. Zatímco celá republika sleduje, jak se zachovají desetiměsíční děvčátka zaměněná v porodnici, která nic nechápou, tak nikoho nezajímá, jak snáší pobyt v Jedličkově ústavu malá Lucie, která musí žít v ústavu a bez rodiny, což asi také nechápe! Proč? Z vlastní zkušenosti vím a mám v živé paměti jak těžce dcera Jana odjížděla z domova na týden do internátní školy a jak proplakala celou cestu a jak jsem odjížděl s nepěkným pocitem že ji tam nechávám. Nikdo z těch, kdo o osudu Lucie rozhodl od zeleného stolu to nezažili. Pokud to Lucie i s rodiči zvládla dosud, zvládla by to i nadále. A pokud má paní ředitelka obavy, že by mohla spadnout ze schodů, pak ať si laskavě uvědomí, že ze schodů jí může spadnout i zcela zdravé dítě. A když již jsme u toho kdyby a snad je na místě i zde připomenout případ do té doby zcela zdravého Filipa Němce z Dačicka. I on byl v péči podobných učitelů a ředitelů. Jak dopadl víme všichni. Proč proboha v této republice se musí vše řešit přes média, proč úřednice, které to mají v popisu práce, svoji práci nedělají tak, jak mají? Zájmem odboru sociálních věcí Magistrátu města Kladna by mělo být udržet rodinu pohromadě a vytvořit jim takové podmínky, aby mohli spokojeně žít. Zcela chápu neadekvátní reakci paní Rakové a nedivím se jí. Komu se divím? Pak panu starostovi, pánům zastupitelům a pracovnicím odboru. 0 paní ředitelce se raději nebudu vyjadřovat. Ing.Jiří Svoboda Vlna odporu proti vedení buštěhradské školy stoupá 17.10.2007 6:07, aktualizováno 17.10.2007 15:00 Buštěhrad - Ředitelka Věra Sklenářová, která podle vyjádření dvaaosmdesáti podepsaných lidí na petičním archu, není údajně kompetentní k výkonu svojí funkce, působí ve škole teprve druhým rokem. Přesto odsud musela za tu dobu odejít nejméně desítka kantorů a několik žáků. O případu Lucie Rakové, která je plně inkontinentní a skončila kvůli nezájmu vedení školy v Jedličkově ústavu, informoval Kladenský deník již v minulém týdnu. Školu ale musela opustit, kromě dalších, také dvanáctiletá Markéta. Přestože je dysgrafik a dyslektik, za bývalého ředitele Berana školu navštěvovala bez problémů. Teď musela odejít do speciální v Kladně. "V pedagogicko-psychologické poradně nám řekli, že Markéta může navštěvovat i běžnou školu, ale potřebuje individuální přístup pedagogů. Postupem času jí ale začali v Buštěhradu tak znepříjemňovali život, že jsme to vzdali a odstěhovali se do Kladna," uvedl otec dívky Václav Matys. Ředitelka Sklenářová však tvrdí, že rodina nebyla vůbec schopna se školou řádně spolupracovat. K rodičům Markéty i Lucie se časem přidali další postižení, kteří buď museli ze školy odejít proti své vůli, anebo z ní byly vyloučeny jejich děti. "V místní restauraci jsme v létě uspořádali veřejnou schůzi, kde měli všichni možnost se vyjádřit. Přesto, že jsme přednesli řadu argumentů, proč by měla být ředitelka odvolána, u starosty a zastupitelů jsme se setkali s neúspěchem. Žádná kontrola nedokázala zjistit pochybení, jen to jaksi není k žití," uvedla iniciátorka petiční akce Šárka Tyburcová. Tato matka dvou buštěhradských žáků a další rodiče shodně tvrdí, že výukový program je zde prováděn nestandardním způsobem a v některých třídách se za jediný rok vystřídali i tři učitelé angličtiny, dva dějepisu. Český jazyk dokonce vyučovala osmdesátiletá kantorka, přitom mladší museli školu opustit. Přestože Kladenský deník zjistil, že nepříliš spokojeni byli v předchozích letech s ředitelkou jak v Praze-Lysolajích, tak i v Praze 10, Česká školní inspekce, která zařízení navštívila 18. až 20. září letošního roku, ji celkově zhodnotila jako průměrnou. "Od počátku trvám na tom, že petice proti ředitelce byla shledána neoprávněnou a zřizovatel ji odvolat nemůže, protože nebyly naplněny podmínky stanovené školským zákonem," uvedl důrazně starosta Buštěhradu Jiří Nový. "Školu mám v pořádku, což potvrzuje i hloubková analýza, kterou jsem nedávno provedla. Od dob revoluce se tu před mým nástupem nic nezměnilo. Není tedy divu, že jsem potom u některých lidí neoblíbená," uvedla ředitelka Věra Sklenářová, jež komě této náročné práce vykonává i funkci starostky v Koněprusích. Podle oslovených bývalých kantorů školy nechybějí paní ředitelce správná čísla, ale lidský rozměr. "V paragrafech má jasno, ale její morální kredit je tak nízký, že si ho netroufám hodnotit," řekla jedna z bývalých učitelek Ladislava Nová. KLADENSKÝ DENÍK - REAKCE NA ČLÁNEK Vážená paní šéfredaktorko, nemůžu nereagovat na prohlášení pana starosty Nového, které jste otiskli ve vašem deníku dne 19.10.2007. Bohužel mi nezbývá nic jiného, než řešit celou věc touto cestou, protože pan starosta Nový si udělal z městských nástěnek a městských internetových stránek zřejmě své soukromé. Měl by si uvědomit, že to přinejmenším zavání zneužitím moci veřejného činitele. Velice se rozčiluje, že nemá dost prostoru, ale není to pravda.V prvním článku, uveřejněném ve vašem deníku z 11.10.2007, měl prostoru pan starosta s paní ředitelku až dost.Navíc se mu tento článek o Lucii Rakové natolik líbil, nebo lépe řečeno hodil do krámu, že ho nechal umístit na městskou nástěnku.Nikoli už pak článek druhý ze 17.10.2007, který se mu zřejmě hrubě nelíbil. Došla jsem k závěru, že pan starosta asi neumí číst.Nikde neuvádím doslova, že jsem svolala jakousi schůzi, pouze konstatuji, že byla schůze svolána.Jestli někdo vykřikuje lži a polopravdy, tak je to zase jen a pouze on sám.Tvrdit, že nějaké dítě propadlo 3x v první třídě, je více než zarážející a hlavně naprosto lživé tvrzení.Nevím, kde si tuto informaci ověřoval on. Jestli se panu starostovi zdá, že je normální, aby se střídali učitelé v průběhu školního roku ve třídě jako apoštolové, tak mě a ostatním rodičům se to zdá opravdu nestandardní.Pan starosta, ani nikdo ze zastupitelstva, ve škole dítě nemá, tudíž nevím, kde vzal pro svoje tvrzení objektivní podklady. Stejně tak, jako pan starosta uvádí, že petici podepsalo 8 lidí, kteří ve škole nemají děti, bych se mohla pozastavit nad tím, jak je možné, že rozhodují o škole lidé, kteří zde také děti nemají.Dále bych byla opravdu velice ráda, a jistě i ostatní občané Buštěhradu, kdyby pan starosta veřejně označil ty občany našeho města, které považuje za nesvéprávné, a dále ty, kteří nevědí, co podepisují.Možná by je to jako příští voliče velice zajímalo. Domnívám se, že by bylo vhodnější se stejnou pečlivostí, s jakou pan starosta zkoumal podpisy občanů, přečíst spíše obsah petice. Nedávno jsem četla v novinách rozhovor s jednou paní starostkou. Říká, že starosta má být především manažer a sloužit svým občanům, protože je za to placený.Škoda, že u nás nemáme tuto paní starostku. Šárka Tyburcová KLADENSKÝ DENÍK - REAKCE NA ČLÁNEK Vážená paní šéfredaktorko, chtěla bych tímto reagovat na článek pana starosty Nového z 19.10.2007.Nevím, kde přišel na to, že moje dcera Markéta 3x propadla v první třídě.To je nehorázná lež a mohu to lehce dokázat.Mám samozřejmě všechna vysvědčení k dispozici.Moje dcera opakovala pouze jednou, a to třetí třídu.Na základě toho jsem navštívila pedagogicko - psychologickou poradnu.Výsledná zpráva skutečně odpovídá tomu, co uvedla ve svém článku paní redaktorka Husárová.Moje dítě potřebuje speciální studijní program a je možné, aby navštěvovalo normální základní školu.Do školy jsem se dostavila na základě výzvy třikrát, ale je pravda, že jsem byla pozvána nesčetněkrát.Ani jednou mi nebyl nabídnut speciální studijní program, ale byla jsem pouze vyzývána, abych své dítě umístila do zvláštní školy.Upozorňuji pana starostu i paní ředitelku, že nejsem žádná jejich podřízená a tudíž nejsem povinna přiběhnout na každé jejich zapísknutí.Chtěla bych vidět člověka, který by do školy běhal několikrát do týdne.Toto jsem také sdělila na sociálním úřadě pracovnici.Dala mi za pravdu a řekla, že do školy napíše dopis.Pan starosta uvedl lživé a nesprávné informace a chtěla bych je touto cestou uvést na pravou míru.Odmítám také obvinění, že moje rodina je problémová a nespolupracuje se školou.Vždy jsem se o děti starala a za bývalých ředitelů a ředitelek mi naopak škola vycházela vstříc.Pana starostu vůbec osobně neznám a on nezná ani moji rodinu, proto nechápu, proč na mě hází taková obvinění.To, že nemám žádnou funkci, neznamená, že si nechám všechno líbit. Eva Wittmayerrová.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Igor Hnízdo

Datum: 27. 10. 2007 11:49

Je snadné psát teoretické analýzy, které uvádí výše např. pan Helísek, nahrává mu samozřejmě to, že celá řada přispěvatelů do nejrůznějších diskusních fór ráda využije možnost anonymních příspěvků a z nejednoho fóra se skutečně velice snadno stane "žumpa". Domnívám se však, že až na několik vyjímek to není případ této diskuse. V tomto případě to spíše považuji za již trochu zoufalou snahu některých občanů, nenechat si cokoliv líbit od tandemu starosta obce, ředitelka ZŠ. Z chování pana starosty nabývám dojmu, že občané pro něho nejsou ti, kteří mu dopomohli ke zvolení pro to, aby řádně spravoval obec. Z jeho chování mám dojem, že považuje občany za své nepřátele, se kterými je třeba jednat nekompromisně a nepřátelsky. Jak jinak si vysvětlit vyvěšování tendenčních článků na veřejné vývěsky, vkládání téhož jako přílohy do Buštěhradského zpravodaje, vyhrožování podáním trestního oznámení a podávání trestních oznámení. Připomíná mě to dobu, o která jsem se domníval, že už je nenávratně za námi. Ani u paní ředitelky ZŠ si nejsem přiliš jistý, jestli disponuje vlastnostmi, které by pravě pro výchovu dětí a řízení školy měly být důležité. Schopný ředitel se pozná mimo jiné podle toho, že dokáže udržet popřípadě sehnat a namotivovat kvalitní učitele. Poslední rok ukázal pravý opak. Vidím zde analogii mezi chováním pana starosty a paní ředitelky. Neschopnost jednat s lidmi, vedoucí v nepřátelský postoj vůči těm, kteří bezvýhradně nesdílí stejné názory. Nejsem tím, kdo by bezvýhradně souhlasil se všemi kritikami, které zde zazněly, ale to není důležité. Za mnohem podstatnější považuji naprosto neadekvátní reakce ze strany starosty i ředitelky ZŠ a jejich způsob vystupování považuji za slušně řečeno "nešťastný".

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Zdenka Vestfálová

Datum: 31. 10. 2007 16:29

Celkový dojem z dlouhé diskuse, petice i článků v Kladenském deníku je pro nezúčastněnou veřejnost takový, že i kdyby naše škola byla sebevíc úžasná, kritikové zaseli semínka pochybností. To jistě není dobrá atmosféra pro práci vedení školy i jejích jednotlivých pedagogů. Přitom teprve čas ukáže, zda noví učitelé ve škole jsou Ti schopní a kvalitní. Není přece možné kritizovat jejich výběr, když ještě nemohli ukázat, co mohou našim dětem dát. V uplynulých letech jsme mnohokrát na zastávkách a v autobuse vyslechli kritiku na bývalé vedení školy, na vysoký věkový průměr - zejména učitelů na 2. stupni ZŠ; sami jsme zažili necitlivé jednání bývalého pana ředitele před třemi lety, kdy nám po prvním měsíci školního roku oznámil, že budou spojeny první třídy... Sama jsem v té době uvažovala o přeřazení syna na jinou školu. Nyní mohu hodnotit jen to, s čím se sama setkávám. Syn chodí do školy rád, paní učitelka D. Odvárková už v loňském roce dokázala, že děti dokáže zaujmout, ale i naučit a podpořit. Tato paní učitelka je jednou z těch, které si které si přivedla paní ředitelka. Jestli je tedy jejich společným záměrem, aby takto byly děti nově motivovány, tak jsem ráda, že můj syn do takové školy chodí. Třída mého syna měla to štěstí, že i předchozí paní učitelky - Nová a Nožičková byly také mezi dětmi i rodiči ve většině oblíbeny. Přes výše uvedené se mě lidsky dotýká příběh Lucky i nejasné důvody odchodu starších pedagogů z naší ZŠ. Zdá se, že ve vzájemné komunikaci paní ředitelky s některými z nich i některými rodiči něco již dříve nebylo v pořádku. Netroufám si ale kritizovat to, u čeho jsem přímo nebyla. Situaci na druhém stupni neznám vůbec, moje dítě, ani nikdo z mých blízkých tam nechodí. Zdenka Vestfálová

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Monika Dvořáková

Datum: 05. 11. 2007 22:11

V poslední době mě děsí kampaň,která byla rozpoutána vůči paní ředitelce. Zajímalo by mě,zda si hlavní aktéři uvědomují,že po jejich šílené kampani (pokud budou ve svém tažení úspěšní a dosáhnou odchodu pí ředitelky) bude dost velký oříšek kohokoliv nalákat na obsazení uvolněného místa. Nebo si snad myslí,že tu budou stát zástupy nových ředitelů,kteří budou chtít řídit školu,které podle vašeho mínění má neschopné učitele, protože ti schopní byli odejiti a díky vašemu tažení má čím dál horší pověst? Nebylo by už na čase zakopat válečnou sekyru a nechat všechny v klidu,aby se mohli soustředit na svou práci? Nechcete jim nechat čas,aby mohli ukázat co v nich skutečně je? Podle mého názoru je paní ředitelka velice schopná managerka, vždyť se jí během jednoho roku podařilo získat kompletní nové vybavení počítačové třídy, nové šatní skříňky (ano už slyším ty,kteří vznesou námitku,že jsou na naši školu zatahovány americké móresy - běžte se podívat na jiné školy,kde se modernizuje a už moc klecí,které jsou známé z dob naší školní docházky, nenajdete),děti mají daleko větší výběr v zájmových kroužcích(jsou zdarma) a celkově se škola otevřela veřejnosti. Za minulého vedení - se svým dítětem jsem zažila pouze pana ředitele Berana - jsem bohužel vůbec žádné změny nezaznamenala. Je zde často zmiňována kauza Lucky. Myslím si,že pokud by bylo vše v pořádku,tak by asi stále navštěvovala ZŠ ve Hřebči,kam odešla z Buštěhradu a nebyla by umístěna v Jedličkově ústavu. Doufám,že se lidé,kteří toto tažení vedou, začnou skutečně zamýšlet nad budoucností Buštěhradské školy,protože podle mého názoru škodí škole čím dál víc. Paní ředitelko přeji vám pevné nervy a věřte,že nejsem jediná,která stojí na vaší straně. Za naše děti,prosím, vydržte tento tlak.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Václav Vestfál

Datum: 06. 11. 2007 14:54

Vlna odporu stoupá, a to i na druhé straně, díky poslední kopii článků, vhozené do mé schránky. Vy co jste rozpoutali mediální kampaň neobtěžujte tím ostatní. Semínko je zaseto, tak ho musíte stále zalévat. Vedení školy držím palce i přes to, že se neztotožňuji s odchodem některých učitelů. Stejně tak kolem umístění některých dětí do školy nelze vést veřejnou diskusi, ale jen nezávislý a patřičně odborný orgán, (komise), dokáže posoudit, zda je škola pro umístění daného dítěte vhodná. Syn chodí do školy rád, učitelky Odvárkové si vážíme a uvítali jsme změny ve škole. Bydlíme v Buštěhradu od roku 1980 a vždy převažovala nespokojenost se školou. Proto přeji vedení školy aby vydrželo a zda je nastolená cesta správná ukáže čas.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: Bc. Ladislav Janíček

Datum: 08. 11. 2007 16:22

Ztotožňuji se s posledními třemi uvedenými příspěvky, zejména pak s paní Dvořákovou. Velice znepříjemňujete práci lidí na škole a to i těch, proti kterým nebojujete. Uvědomujete si vůbec, jak se v takovéto atmosféře pracuje? A že na to doplácí i Vaše děti? Uvědomujete si, že pokud se Vám podaří (já doufám, že ne) přimět k odchodu paní ředitelku, může být ještě hůř? Vždyť nevíte, kdo by přišel po ní, nebo snad ano? A zapojit do toho hyeny z TV NOVA je už i pro mě vrchol a proto zde reaguji! To, že si paní ředitelka přivedla nějaké nové, jí známé, lidi a že to vedlo k odchodu některých stávajících pedagogů je zcela běžná managerská praxe. Zachoval bych se stejně. Raději mít někoho, koho znám a vím, že se na něj mohu spolehnout, než jít do zcela neznámého prostředí, byť to může mít za následek, že odejdou i schopní, ale mě v tu dobu neznámí pracovníci. To, že někdo na škole učí již přes třicet let určitě nechápu, jako důkaz jeho kvality, ale předpokládám spíš jisté opotřebení. A hodnotit pedagogy na základě toho, co o nich řeknou Vaše děti, to snad ani nemyslíte vážně! To si nevzpomínáte, jaký učitel byl pro Vás dobrý? Přece ten, co po Vás nic nechtěl a né ten přísný, co mimo jiné i naučil! Pravda, byly i osobnosti, co dokázaly naučit a uměly žáky zaujmout tak, že pro ně byly oblíbenými pedagogy, ale co si já vzpomínám na dětství, tak na ZŠ jsem takového zažil jednoho. Nadruhou stranu by tato kampaň mohla přinést lepší komunikaci školy s rodiči - jak jsem slyšel, došlo k některým změnám u věcí, na které zde bylo poukazováno. Ale také doufám, že nedojde k naplnění snah o odvolání ředitelky, protože by to vedlo jen k další nejistotě a jistě i odchodu některých pedagogů. K odchodu dvou zmiňovaných děvčat ze školy snad jen to, že to je jistě nepříjemný a závažný osobní příběh, ale většina z vás jistě nezná všechny podrobnosti a nejste ani odborníci na vzdělávání a navíc speciální pedagogiku, takže se k tomu vyjadřovat je neprofesionální. O tom, zda to byl dobrý nebo špatný krok by měli rozhodovat a odpovídat za to odborníci a né lidi z ulice. Je to také o tom, zda škola má takové pedagogy (speciální pedagogika) a prostor, aby se mohla věnovat vzdělávání žáků např. se sníženými schopnostmi vnímání, dyslexií, dysgrafií nebo jinými problémy. Pokud né, pak je lepší i pro tyto děti, aby navštěvovaly jinou školu. Navíc se tyto děti nutně dostávají ve třídě do role outsidera a s tím souvisí jen další problémy (posměšky, šikana apod.) a zase je to jen k neprospěchu těchto jedinců. Pozitivně také vnímám, že se díky této kauze veřejně "odkopal" pan starosta, který volí raději rychlou a bohužel nepravdivou odpověď, než pracné zjišťování pravdy. S tím mám zkušenost i z jiných jednání s ním. Ostatně co také od něj chtít, když kandidoval na kandidátce strany, která je lží a polopravdami známá ze svých volebních kampaní!

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: tery

Datum: 03. 12. 2007 11:02

Já osobně bohužel nebo bohudík na Buštěhradě nebydlím, ale po shlédnutí příspěvku v Občanském Judu jsem nabyla stejného pocitu jako paní Šárka.No nezlobte se, ale kdyby mé dítě chodilo do oné školy a já si přečetla byť pět let starý článek určitě by mě zajímalo jak se osud zmiňované osoby v článku vyvíjí.A jestli s paní ředitelkou byly problémy v Lysolajích a děti nejsou nebo nebyli řádně připraveni na střední školy nebo učiliště pak mě bude zajímat i článek třeba deset let starý.Jdde o děti a ne o pověst nějaké paní ředitelky, která se ani pořádně nevyjádřila k tématu.Představa, že tahle paní, tu kterou jsem já viděla v příspěvku dělá ředitelku mému dítěti je nepředstavitelná.A vyřčení, že chudé dítě nebo lépe řečeno dítě ze slabší sociální rodiny je hloupé a chytré být nemůže je povrchní a hlavně absulutně v dnešní době nepochopitelné.Kdyby měla soudnost odejde a začne se chovat jako inteligentní žena a né jako "kuřimská bestie".toť pouze můj názor a všem rodičům, kterým není jedno co bude držím palce.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: je to tak!!!!!!!!!

Datum: 16. 12. 2007 19:00

paní reditelka si mysli ze pohne svetem buzeraci.......a pani zestupkyne vsemi prezdivana vlezdoprdelka si mysli ze se deti lip pripravi na ss tema nesmyslnyma a trapnyma rekordama skoly.....nikdy sem svoje deti nedam ptz pani reditelka je neschopna bezpaterni kunda...verte tomu ze vam deti budou na ss propadat a urcite nebudou patrit mezi trojkare.........

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: ehm...

Datum: 19. 12. 2007 18:35

Nejnovější příspěvek v diskusním fóru Sekce: Obecné fórum Předmět zprávy: Re: škola Autor: je to tak!!!!!!!!! Datum: 16. 12. 2007 19:00 ehm, co to, že to tu nikde není? bylo to snad tak vulgární, aby se to muselo mazat? Mě osobně každý názor zajímá.

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: na vědomí

Datum: 28. 04. 2008 13:22

Bohužel v rámci cenzury byl smazán tento příspěvek: Zápis z 13. schůze Zastupitelstva městské části Praha – Lysolaje dne 19.12.2007 - starostka informovala MZ o šíření letáků v Lysolajích bývalou ředitelkou školy pí. Věrou Sklenářovou, který obsahuje nepravdivé informace s cílem poškodit dobré jméno školy. Na jednání byl požádán p. Gulka o svolání Rady školy, kterou je třeba s textem letáku seznámit a doporučit další postup. VYJÁDŘENÍ ŘEDITELE ZŠ LYSOLAJE Datum: 12. 01. 2008 18:14 V reakci na obsah letáků rozšiřovaných v Lysolajích bývalou ředitelkou školy Mgr.Bc. Věrou Sklenářovou, které obsahují nepravdivé a zavádějící informace a mají za cíl poškodit dobré jméno školy, kterou se snažíme budovat, uvádím následující. Počet žáků školy v letošním roce je 165 (z toho je 46 žáků vzdělávaných dle §38 školského zákona), což je maximum za posledních 10 let. Tímto počtem zcela jednoznačně splňujeme stanovený minimální počet žáků na třídu a tudíž z tohoto důvodu rozhodně nehrozí vyřazení školy z rejstříku škol ani její uzavření. Své vzdělání a kvalifikaci pro funkci ředitele školy jsem samozřejmě doložil konkurzní komisi při výběrovém řízení v loňském roce. Na doplnění vzdělání formou funkčního školení má nově nastoupivší ředitel zákonnou lhůtu 2 roky od nástupu do funkce. Toto školení v současnosti absolvuji a dokončím jej v březnu 2008, tedy v dostatečném předstihu před vypršením této lhůty. Nevím, co bývalá paní ředitelka považuje za neuspokojivé výsledky mé práce. Nikdy jsem nehledal a veřejně neuváděl chyby předchozího vedení. Údaje o umisťovacím řízení absolventů školy a jejich propad v letech 2005/2006 a 2006/2007 snad rozumný člověk nemůže přičítat na vrub současnému vedení školy, které nastoupilo v červenci 2006. Hodnocení školy školní inspekcí v době před mým nástupem do funkce nechci komentovat, shrnutí do jedné věty vytržené z kontextu, jak činí bývalá ředitelka, mi však připadá velmi zjednodušující. V loňském školním roce proběhly na škole dvě kontroly ČŠI, obě s kladným hodnocením. V listopadu jsme oslovili rodiče s dotazníkem, ve kterém se mohli vyjádřit k současnému chodu školy. V prosinci proběhlo na škole rozsáhlé šetření týmu pedagogické fakulty UK. S výsledky obou akcí můžeme být spokojeni. Věřím, že kdo pravidelně sleduje dění na škole, vnímá současný stav jako vykročení školy správným směrem i přes všechny problémy, se kterými se potýkáme. Všechna svá tvrzení jsem samozřejmě připraven doložit. S obsahem letáku, na který reaguji, je možné se sezámit ve škole. Michal Hevák, ředitel ZŠ Lysolaje

Re: škola

Zaslán uživatelem/kou: heranova

Datum: 28. 04. 2008 13:58

Příspěvek, o kterém se zmiňujete, byl smazán dne 21. 4. 2008 na žádost pana ředitele Heváka, který byl nepříjemně překvapen, že do diskusního fóra někdo příspěvek vložil pod jeho jménem. Cituji z jeho e-mailu: > Dobry den, > > v diskusnim foru na vasich strankach je jako posledni v sekci skola > uveden prispevek, ktery je podepsan mym jmenem ackoli s timto vyjadrenim > na vasich strankach nemam nic spolecneho. > Zadam Vas proto o neprodlene odstraneni tohoto prispevku. > > Dekuji s pozdravem Michal Hevak, reditel ZS Lysolaje. S pozdravem Dana Heráňová, webmaster