Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Bordely a skládky v okolí

Sobota 20.4.2024

 

Obecné fórum - archiv: Bordely a skládky v okolí

Bordely a skládky v okolí

Zaslán uživatelem/kou: xman

Datum: 20. 03. 2007 18:01

..no nevím jak to kulantně napsat, ale množství skládek a bordelů v okolí Buštěhradu a Lidic je docela dost. Tahle antikultura českého národa je fenomenální, ale v okolí našich obcí byh řekl je i na české poměry nadlimitní. Několik ukázek můžete vidět i na http://www.lidice.estranky.cz/clanky/soucasnost-a-aktuality/skladky-nove-snimky-rostouciho-bordelu-u-haldy-bustehrad Máte na to někdo nějaký názor (samozřejmě nejvíce nás zajímá postoj úřadu...) Myslím, že pokud by byl zájem s tím něco dělat, tak se dělá. Např. megaskládka v náspu, to musí být desídky až stovky aut bordelu ... Přitom z blízké průmyslové zóny je to na dohled, například průmyslové kamery s infraviděním ... s napojením na pořádkovou policii, či agenturu, která ji zalarmuje, no kdo se holt chytí, může několik měsíců uklízet... třebas...no a nebo je taky možný, že jsme si zvykli a nevadí nám to no....Doma máme zahrádku s angličanem 4x6 metrů, přes půlku zahrádky bazének s modrou vodičkou, chodíme tam bokem jak v paneláku v obýváku okolo křesel ....a stačí nám to.

Re: Bordely a skládky v okolí

Zaslán uživatelem/kou: Petra

Datum: 14. 02. 2008 14:17

Souhlasim s vami,na sjezdu na dalnici z Bustehradu do Prahy,se zacina tvorit skladka starych pneu a vseho mozneho,kazdy den jezdim kolem a desim se.Co s tim bude delat mesto??P.

Re: Bordely a skládky v okolí

Zaslán uživatelem/kou: Lajan

Datum: 14. 02. 2008 23:02

Něco podobného jsem již psal v minulosti v návštěvní knize. Z radnice není vidět zájem, přitom příklady z jiných obcí jsou i mediálně známy (viz. příklad obce, kde ruší poplatky za odpad, neboť lidé tak třídí, že se to obci vyplácí a vydělá na tom). Zde i když chcete, tak moc třídit nemůžete, neboť kontejnery na tříděný odpad jsou věčně přeplněny a ten kdo třídí platí stejně, jako ten, kdo na to kašle. Navíc když něco dáte do sběrného dvora, ještě za to zaplatíte, takže někdo jede raději o kus dál a vyhodí to na skládku. Kdyby ty poplatky radnice zrušila, ještě by na tom možná vydělala, neboť by pak nemusela sanovat černé skládky, protože viníky stejně nikdy nedopátrá.

Re: Bordely a skládky v okolí

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 20. 02. 2008 06:29

Také mne překvapilo, když jsem za sedadlo z malého křesílka zaplatil ve sběrném dvoře 60,-CZK. Hned jsem pochopil, proč se pod haldou i jinde válejí "celé pozůstalosti"... Odpad pečlivě třídíme, ale často fakt není kam dát, takže pak po městě létají celá tříděná hejna igelitek nebo papírů. Už aby byly placené i pytlíky na housky. Ovšem diferenciace "třídících a netřídících" (třídních a netřídních..to už tu bylo..)je fakticky nemožná, takže poplatky musíme platit všichni bez rozdílu. Rozdíl však může být v tom,jak se sami chováme a jak to naučíme děti. Pokud to pochopí většina, je vyhráno. Ale chybí tu morálka všeobecně, a to je problém letitý zpětně i do budoucna. Nevím, jestli to vylepší "pohled na západ", ale já jsem optimista. Jisté je, že problém není "na radnici".

Re: Bordely a skládky v okolí

Zaslán uživatelem/kou: Lajan

Datum: 21. 02. 2008 00:26

Začnu odzadu: Jisté je, že problém je na radnici! Kdo objednává svoz tříděného odpadu a rozhoduje o počtu a rozmístění kontejnerů? Radnice. Kdo určuje poplatky na sběrném dvoře a pak musí zajišťovat a platit likvidaci černých skládek? Radnice. Morálku dnes nenaučíte jinak (bohužel), než finanční motivací (stačí se jen podívat do sněmovny a jejich finančně motivované čachry bez ohledu na morálku). A zvýhodnit ty, co třídí od těch, co netřídí lze a není třeba vymýšlet nic nového. Stačí se jen trochu zajímat o to, jak to dělaj jinde. Někde jsem např. slyšel o obci, kde je dostatek nádob na tříděný odpad, kam samozřejmě odkládáte odpad zdarma. Na ostatní odpad si pak občané zakoupí na přísl. odboru radnice specielně označené pytle v jejichž ceně je i svoz. Ty po naplnění dají na příslušné místo ke svozu a pytle jsou odvezeny. Takže ten, kdo netřídí, naplní pytel dřív, potřebuje víc pytlů a víc platí, než ten kdo třídí. Jak prosté a rozhodně to nezavání tím, co už tu bylo. A kdo by to měl zařídit? Zase radnice.

Re: Bordely a skládky v okolí

Zaslán uživatelem/kou: Obcan

Datum: 21. 02. 2008 12:38

teda pane Lajane, uz aby jste na te bustehradske radnici sedel. Vse se pak zmeni k lepsimu

Re: Bordely a skládky v okolí

Zaslán uživatelem/kou: Lajan

Datum: 21. 02. 2008 13:51

Nebydlím v Buštěhradě tak dlouho, abych znal všechny jeho problémy a klady a mohl zastupovat jeho občany na radnici. Zase tu ale nejsem tak krátce, abych si nevšiml nečinnosti radnice. Pokud to "občanovi" (možná právě z radnice) nevadí, tak mě ano. A možná i tato diskuze bude podnětem k aktivitě radnice a potřebným změnám - pak jedině dobře.

Re: Bordely a skládky v okolí

Zaslán uživatelem/kou: Kristina

Datum: 21. 02. 2008 14:14

System popelnice anebo pytle znam, takto to funguje v moravske obci, kde mame chalupu. Koupime si na rok pet pytlu, cenu uz si tedy nepamatuju, peclive tridime, tak obcas ani ty pytle nevyuzijeme vsechny. Je to fajn system, kde opravdu zalezi na objemu odpadu; pausalni poplatek mi neprijde jako stastne reseni. Tuhle jsem sla vynest trideny odpad a nase stara pani sousedka na me halekala, kam se s tim tahnu, at to vyhodim do popelnice jako vsichni... no co se na to da rict???

Třídící boj na Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Jakub Plášek

Datum: 21. 02. 2008 15:37

Jako u mnoha dalších věcí ani u odpadků na Buštěhradě se nedá říci, kdože ze to může :-) Myslím, že radnice může lecčemu napomoci, ale nakonec je to pořád o lidech! Problém číslo 1 Odpadky na Buštěhradě nevnímá drtivá většina lidí jako problém (odhaduji), tudíž není vůle k efektivnímu řešení. Bordel se zdá být pro řadu lidí (a radnici nevyjímaje) přirozeným prostředím k životu... Soudě dle neustále přetékajících kontejnerů na tříděný odpad a smetí odhozoného kolem cest. Jasně, já vím, technické služby to nehorší vždycky uklidí... Ale, nešlo by to i jinak? Třeba projektový den ve škole, článek v BZ (něco už bylo, ale opakování je...), aby se lidé dozvěděli, co je koš, co je popelnice, a k čemu slouží. Problém číslo 2 Motivace k třídění odpadků je mizivá! Souhlasím s Lajanem, že finance jsou/budou v tomto ohledu klíčové, ať už se jedná o radnici nebo Buštěhraďáky samotné. Radnice dostává za tříděný odpad nějaký ten obolus (viz. materiály k hospodaření města), ale na vyrovnanou odpadovou bilanci to nějak nestačí... Dostáváme zaplacenu opravdu tu nejvýhodnější cenu? Nedá se za vytříděný odpad získat víc? Jak to, že jsou obce, které mohou mít odvoz nezpracovatelného odpadu "zadarmo"? Jak to dělají? Proč se papír (za který se asi platí nejlépe) neodváží častěji, když je kontejner plný vzápětí po vyprázdnění? Proč nemá samoobsluha, která kontejner u pošty pilně zásobuje lepenkovými kartony, vlastní kontejner? Atd. Problém číslo 3 Paušální platba za popelnice Je pravda, že potenciální třídiče to moc nemotivuje, ale berme to jako poplatek za pořádek. Já bych si nedělal iluze, že by zpoplatnění podle množství mělo nějaký pozitivní efekt. Živě si představuji kotle krmené domácím sajrajtem a pytle s odpadky v noci tajně odkládáné na ulici... Nás je v domě deset, máme tři popelnice, dohromady naplníme jednu... Ale pořád radši zaplatíme paušál (i když je to nespravedlivé) za to, aby si ostatní - též nucení platit paušál - svůj binec odkládali do popelnic a ne na chodník! Uff, to jsem se ale rozepsal :-) Jsem totiž stejně jako Jirka Blesk optimista a věřím, že jednou bude rozumné nakládání s odpadem pro většinu lidí stejně přirozené jako osobní hygiena... Prosím, neuvádějme cestování autobusem jako protiargument :-D

Re: Třídící boj na Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: Lajan

Datum: 21. 02. 2008 20:26

Začnu citací z Cimrmanů: "Jsou chvíle, kdy by se optimisté měli p.........". Těch optimistů je tu v Buštěhradě asi odjakživa dost, když vybudování kanalizace trvalo více než 500 let od získání statutu města. Takže my se rozumného nakládání s odpadem asi nedočkáme, ale za nějakých pár stovek let to bude samozřejmostí :-) Ale vážně. Napsal jsem zde dost negativního, tak zase použiji citaci, tentokrát z jiného místa tohoto webu: "Buštěhrad je jakýmsi kompromisem mezi městem a venkovem, což je v mnoha ohledech velmi příjemné. Spojuje v sobě prostředí venkovského typu se zázemím, které byste v menších obcích stěží nalezli - v místě je Základní a mateřská škola, Základní umělecká škola, kulturní středisko, Městská knihovna, obchody. Dojíždět není třeba ani za základní lékařskou péčí - v místě můžete navštívit praktického lékaře pro dospělé i pro děti, jsou zde dvě zubní ordinace, gynekologická ordinace i lékárna. Našim seniorům slouží Domov s pečovatelskou službou." S tímto hodnocením se naprosto ztotožňuji a proto jsem se sem i stěhoval, tedy přesněji stěhoval jsem se blíže k Praze kvůli práci, ale do Prahy jsem nechtěl a Buštěhrad mě zaujal. Jen lesy v okolí místo polí mi tu chybí :-(

Re: Třídící boj na Buštěhradě

Zaslán uživatelem/kou: optimista JB

Datum: 21. 02. 2008 23:04

Chválím Jakuba za neotřelý název tématu a za podrobnou analýzu. Chválím i "Lajan" za ostrý břit i staronové pytle. Mrzí mě zápach minulosti nápadně vanoucí z příspěvku loajálního "Obcana". Citát z webu mne inspiroval k úvaze, že právě ten "kompromis mezi městem a vesnicí" působí na obyvatele Buštěhradu trochu depresivně. Neustálá diferenciace "na rodáky a náplavy", na ty "ze starých a nových domků", pocit odtažitosti instituce "města" od "lidí", pocity obklíčenosti a jinde zase osamělosti, závist, strach z kriminality, to jsou také atributy Buštěhradu. Přesto jsem hrdý (ač bývalý Pražan) na letitý statut města Buštěhradu, a také na všechno to, co tu připomíná ten dřevní vesnický život. Oblíbil jsem si to tady brzy právě proto, že se tady můžeme o těch "našich věcech" bavit mezi sebou sami. Třeba tak nějak proto, že "car je daleko a Bůh vysoko", ne? A taky proto jsem optimista.

Co je 500 let proti věčnosti...

Zaslán uživatelem/kou: Jakub Plášek

Datum: 22. 02. 2008 11:26

Naštěstí nám historická paměť napovídá, že věčné časy nemusí trvat tak dlouho :-) Ale vědí to i všichni buštěhradští? Cha, to jsem si rýpnul... Se úplně podepisuju pod to, co napsal Jirka.

Re: Bordely a skládky v okolí

Zaslán uživatelem/kou: Lajan

Datum: 22. 02. 2008 11:44

Jinak jen pro doplnění, protože se zde dle mého diskutuje věcně a slušně a většina z Vás tu píše pod jménem, připojuji i já k mému nicku jméno: Ladislav Janíček. Přesto dál budu psát pod tímto nickem, jsem na to zvyklý a je to zkratka mého jména.

Re: Bordely a skládky v okolí

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 08. 03. 2014 10:13

Chtěl bych oživit toto téma a zeptat se na zkušenosti se zamezením černých skládek, kterými Buštěhrad trpí. Máte nějakou dobrou zkušenost z jiných obcí, které skládkám úspěšně zamezily?

Re: Bordely a skládky v okolí

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 10. 03. 2014 23:25

janvec napsal/a: ------------------------------------------------------- > Chtěl bych oživit toto téma a zeptat se na > zkušenosti se zamezením černých skládek, kterými > Buštěhrad trpí. Máte nějakou dobrou zkušenost z > jiných obcí, které skládkám úspěšně zamezily? Jak psal JJ ml. v osmém čísle Buštěhradských listů, velkou zkušenost mají v obci New York... Teorie rozbitých oken se dá na čurbes kolem nás přímo aplikovat. I vytváření skládek je taková epidemie. Někdo vyhodí z auta igelitku s odpadky do škarpy a zanedlouho k ní přibude další. Pak už je jen otázkou času, kdy se na hromadě objeví staré pneumatiky nebo otoman po babičce. Jedinou relativně úspěšnou metodou se jeví pořád uklízet a přísně trestat dopadené viníky. Ale všechno to vyžaduje peníze, trpělivost a zákonnou oporu. A navíc, pro tyto investice musí být hlavně vůle ze strany exekutivy. Však, ruku na srdce, většinu lidí nejspíš zajímá nový chodník, než nějaká skládka za humny. Já bych si dovolil obvykle zamoralizovat. U koho asi viděla buštěhradská dítka, že se papírky od laskomin dají beztrestně pohazovat po ulici? Kolik z nás kuřáků donese svůj vajgl až do koše? Už jste někdy zabalili použitou žvýkačku do papírku? A sešlápnete opravdu každou PET-flašku? No, klid, jasné je, že musíme začít s tou přísností hlavně u sebe. A pak také jen nečinně nepřihlížet podobnému chování. Skutečně je třeba hned vytáhnout foťák, zlý čin zaznamenat a nahlásit policii. To není udavačství, to je sebeobrana.

Re: Bordely a skládky v okolí

Zaslán uživatelem/kou: Jitka

Datum: 07. 08. 2014 17:08

Zdravím, skutečně by se nedalo zabránit spoluobčanům z "vilek", aby ničili téměř jediný kousek zeleně a vytvářeli v parku Ořešín skládku suti a kompostu před nově stavěnými domky?Naváží to ještě ke všem k těm pár zbylým dosud nezničeným podpěrám na keře ...když už si neumějí koupit kompostér na tu trávu a není jim fakt trapné dělat si skládku před domem mohlo by se jim alespoň připomenout, že při řádném zaplacení popelnic obdrželi "známku" do sběrného dvora , kam mohou "ZADARMO" odvézt svůj odpad...nebo si nezaplatili ani ty popelnice :-) pěkný den bez pokud možno bez černých skládek J