Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Sobota 27.4.2024

 

Obecné fórum - archiv: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: bustehradak

Datum: 05. 02. 2007 02:06

Bustehrad do rukou prevzali pristehovalci. To by mi ani tak nevadilo, pokud jsou to schopni lide! Ale co mi vadi, z Bustehradu se stava "predmesti" Prazaku, kteri co se tyka "kseftu" neuspeli v Praze, zkratka "nemeli" na to dusevni potencial, rozkrast CR, a tak se ted uchyluji do podobnych byvalych vesnic jako Bustehrad, a tam tito NESCHOPNI rozkradaci majetku nas vsech chteji uspet a delaji "ramena", ze jsou "z Prahy!!". To je jedine, co mohou nabidnout! Pritom jsou to dusevni imbecilove, kteri NESAHAJI BUSTEHRADAKUM ANI NA SPICKY NOHOU! Sebranka z cele Republiky, ktera neuspela v Praze!!!!

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: JedenconemeldusevnipotencialrozkrastC

Datum: 09. 02. 2007 15:45

Ha ha ha ... Velmi žertovný příspěvek do diskuse.. Delší dobu jsem se tak nezasmál.

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: Buštěhraďákzmoravycototakynestihlrozk

Datum: 12. 02. 2007 22:25

To je teda dosť dobry! Tož to sem teda nevědél, že sem chtěl rozkrásť Prahu aj celú republiku!

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: Lenka

Datum: 12. 02. 2007 22:42

Vážená paní,pane,jsem taky přistěhovalec a už jsem stihla zjistit,že v Buštěhradě funguje ordinace gynekologa.Ať už jste paní nebo pán,navštivte ji,hormony dělají své-uleví se Vám! P.S.:"Majetek nás všech" už naštěstí nás všech dávno není,budííííčeeeek!

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: Jana Krbečková

Datum: 13. 02. 2007 08:13

Nechápu co tímto myslíte, že jsme přistěhovalci, to možná ano ale odpuste si tu sebranku a imbelici, to jste tak možná jedině Vy!!! Myslím, si právě naopak, že obyvatelé Buštěhradu, kteří zde podnikají, mají svůj krámek tak by měli být rádi, že zde bude více lidí a tím pádem budou využívány více služby, které zde obec nabízí. I když popravdě, že by to tady bylo super s těmi službami to říci úplně nemohu. Proto raději jezdím třeba na nákupy do Prahy. Jelikož krámek, který stojí naproti poště je naprosto pro mě nevyhovující a to hlavně ceny, zboží je tam příliš drahé a někdy si připadám když tam občas vejdu jak za doby komančů. Ale to je jen můj názor, můžete s tím souhlasit nebo ne. Já zde bydlím ráda již 3 rok. Pokud Vám vadíme tak to je mi opravdu líto, i když v podstatě je mi to úplně jedno. Nazdar !!!!!

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: Kateřina Homolová

Datum: 15. 02. 2007 17:53

zdravím, jsem přistěhovaná z Prahy, ta co ještě nestihla rozkrást ČR! Mám dobře fungující obchod v Praze a další v Unhošti, třetí obchod v Buštěhradě, je ale velmi ztrátový nějak se mi to tady nedaří rozkrást! Dost místních lidí mi říkalo, že v Buštěhradě žijí specifičtí lidé - měli pravdu!!! Chtěla bych Vás poznat pane/paní Buštěhraďáku zastavte se na kafe! Jste přírodní úkaz !!! ps nekradete náhodou ty poklopy od kanálů Vy ?ˇ

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: Pavlis

Datum: 16. 02. 2007 12:46

Zklidněte hormon, ten první příspěvek je nesmysl a my zase nejsme "specifičtí lidé"; ani nevím, že by se taková komunita na území Buštěhradu vyskytovala.

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: Eli

Datum: 07. 03. 2007 10:47

V Buštěhradě žiji od narození, což je 20 let, a můžu vám říct, že první příspěvek situaci v Buštěhradě nádherně vystihl. Přistěhovalci se klidně mohou bouřit a nadávat "buštěhraďákovi", že je imbecil, ale řeknu vám jedno, vy nikdy nezažijete, jaké to tu bylo, než se sem začaly stěhovat davy lidí a stavět si baráky všude, kde se jim zlíbilo (Na kopci "u putany", kde malé děti sáňkovaly, na poli za hřištěm, kde si děti hrály, za hřbitovem, kam lidé chodili venčit psy nebo s dětmi pouštět draka) a pak měnit Buštěhrad k obrazu svému - přesně, jak bylo řečeno na předměstí Prahy. Nemáte proto právo kritizovat názor člověka, který sem napsal první příspěvek. Museli byste zažít tu změnu, jaké to bylo předtím a jaké to je teď. Takže dejte emoce stranou a zamyslete se nad tím, jak se chováte a rozhodněte, zda je správné od základu měnit starousedlíkům jejich život tím, že z Buštěhradu začnete dělat něco, co z něj nikdo z "domácích" nechce.

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: Daniela

Datum: 07. 03. 2007 18:34

Mám pocit, že podobné diskuse postrádají smyslu, neboť se v nich vyjadřují pouze nejextrémněji naladění jedinci. Přesto zkusím zareagovat a podívat se na to i z druhé strany. Přistěhovalci si nestaví domy, kde se jim zlíbí, ale tam, kde jim to vymezilo město v Územním plánu. Jestliže některé nové čtvrti jsou bohužel na nevhodných místech (například tam, kde se sáňkovalo), je to tím, že si město kdysi vybralo na vytvoření Územního plánu neschopného projektanta. Jestliže nová čvrť je pouze shlukem nesourodých domů, opět to má vlastně na svědomí město, protože neinvestovalo do slušné urbanistické studie území. Až potud si za to Buštěhraďáci tedy mohou sami:-) Jestliže město přistěhovalce nechtělo, nemělo si v Územním plánu určovat plochy pro novou zástavbu. Jenže to by jistě zase vadilo místním majitelům pozemků, kteří by je nemohli náležitě zhodnotit;-) Také zapomínáte na početnou skupinu přistěhovalců opravujících staré domy, které buštěhraďáci nechali vesele zchátrat. Možná, že místní lidé nechtějí muzeum Oty Pavla nebo naučnou stezku Hradem. Nechtějí opravený zámek, masopustní průvody nebo mateřské centrum. Asi se tedy pohybuji v nějaké divné společnosti, protože jsem potkala samé takové, kteří toto vítají. Je jisté, že blbci jsou na obou stranách - mezi starousedlíky i mezi přistěhovalci. Možná by nebylo špatné, kdyby se namísto vzájemného nadávání spolu naučili žít. Buštěhrad je přece krásné místo k životu.

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: Eli

Datum: 09. 03. 2007 17:31

Paní Javorčeková, nejsem nejextrémněji naladěný jedinec. Opravdu ne. Jen mě mrzí, když někdo začne kritizovat názor člověka, který má svým způsobem pravdu. Neříkám, že je tady všechno špatně. Ale taky nemůžu za to, jak byl vymezen Územní plán města. Jen mě trochu pobuřuje, když lidé, kteří tu nežijí právě dlouhou dobu, se snaží o velké rychlé změny, aby jsme byli moderní městečko. Tak to chápu já. Za shluk nesourodých domků ale podle mě opravdu nemůže město. Město přeci neurčuje lidem, jaké si mají postavit domy nebo ano? Vyveďte mě z omylu. Jaký mohou mít vliv Buštěhraďáci na to, aby dům nezchátral? Mají si ho koupit nebo nechat na vlastní náklady zbourat? Opět asi nevím odpověď. Idea společného žití či soužití je hezká, je však uskutečnitelná? Upřímně neznám ani jednoho z "přistěhovalých" kromě členů OS Buštěhrad sobě, ke kterému jsem tak trochu přičichla. :) Mám totiž takový dojem, že nikdo z nových se seznamovat nechce. Ale třeba je to jen můj pocit. O "blbcích" na obou stranách máte nepochybně pravdu a o krásném Buštěhradě samozřejmě také. Byla bych ráda, kdybyste mi zodpověděla těch mých pár otázek. Pokud myslíte, že tady na stránky se to už nehodí, budu ráda, když mi napíšete email. E.

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: Lajan

Datum: 09. 03. 2007 22:57

Taky jsem se přistěhoval, ale že bych předělával buštěhrad to nevím. A že bych neuspěl v Praze? Já tam dělám a stejně tak i manželka, ale nehodláme tam bydlet i vzhledem k přemrštěným cenám tamních bytů. Proto jsme v Buštěhradě, přestože i zde jsme za byt dali mnohem více, než je jeho skutečná hodnota. Rozhlédněte se po cenách nemovitostí a pozemků po republice a pak nebudete nadávat na Prahu, protože jen díky ní (respektive malé vzdálenosti od Prahy) jsou ceny nemovitostí a pozemků v Buštěhradě na takové výši. Ničím jiným Buštěhrad vyjímečný pro přistěhovalce není. Muzeum a zámek je sice hezká věc, ale kvalitu bydlení neovlivní.

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: Daniela

Datum: 12. 03. 2007 15:54

Otázky Vám klidně zodpovím, od toho tu diskusní fórum je:) Jak už jsem naznačila v minulém příspěvku: tomu, aby nebyla zástavba shluk nesourodých domů, se dá zabránit tím, že vlastník nebo investor na toto území nechá vypracovat urbanistickou studii, a to PŘED TÍM, než se začne zastavovat. V ideálním případě by tedy nějaký architekt-urbanista navrhl celou čvrť, která bude mít nějaké smysluplné uspořádání, to jest třeba náměstíčko, ulice, které někam povedou, základní vybavenost, park, aby měli obyvatelé pocit, že bydlí v městečku, a ne jen na nějakém nekonečném poli. Lidé si tu pak mohou stavět domy sice podle svého, musejí ale dodržet určitá omezení, aby to nebyl "každý pes, jiná ves". Když to neakceptují, tak si parcelu nekoupí a jdou jinam. V praxi to ovšem vypadá tak, že investorovi jde hlavně o zisk, takže na nějakou studii se vykašle, pouze nalajnuje nejjednodušší uspořádání a pozemky prodá. Lidé, kteří si parcelu koupí a přijdou si sem dům postavit, to tedy už moc ovlivnit nemohou, pouze si mohou postavit ťu hezčí, tu ošklivější dům, ale to hodnocení je samozřejmě velmi subjektivní :) To, co Vám vadí, tedy není bolest zdaleka jen Buštěhradu, ale všech obcí, a do budoucna se to bude muset nějak řešit. Tím, že nová zástavba není dobře urbanisticky začleněná do města, může také vznikat určité odcizení nových obyvatel, takže se sem jezdí jen vyspat nebo pobývají jen na zahrádce a do města vlastně moc nechodí. To ale neznamená, že takto fungují všichni. Vím o lidech z nové zástavby, kteří se zcela normálně zapojují do života obce a zajímají se o dění v Buštěhradě. Zajímalo by mě, co konkrétně myslíte těmi "velmi rychlými změnami", o které novousedlíci usilují. Co se týče zchátralých domů, dům většinou zchátrá, protože se o něj vlastník nestará, že. Pak ho prodá, aby se ho zbavil. To je celkem normální. Vím tady nejméně o deseti domech, které přistěhovalci opravili nebo opravují, někdy je doslova křísí hrobníkovi z lopaty. Často jsou to ty nejcennější historické domy, které by většina místních radila spíš zbourat, a pak se diví, jaký se z toho vyloupnul pěkný barák :) Je škoda, že se místní a přistěhovalci neznají. Aby se však seznámili, museli by také někam chodit(kam například chodíte v Buštěhradě Vy?):) Aby měli kam chodit, musejí zorganizovat nějaké akce - třeba Masopust, koncert, brigádu v parku. A když už přistěhovalci něco takového zorganizují, místní se ošklíbají. To je přinejmenším trochu nespravedlivé :) Ba ne, všichni místní se naštěstí neošklíbají. Za tu dobu, co zde bydlím, jsem se už seznámila s mnoha lidmi a většinou se mi od nich dostalo spíše povzbuzení, než nepřátelství. Takže doufám, že to přeci jen není tak špatné, jak to někteří vidí:) Idea soužití je uskutečnitelná za předpokladu, že se lidé BUDOU CHTÍT spolu bavit. Jestliže se nebavím se sousedkou, mám tendenci v ní vidět protivnou babu. Jestliže se s ní seznámím a popovídám si s ní, zjistím třeba, že je to velmi milá stará dáma. Doufám, že můj dlouhý příspěvek byl alespoň trochu srozumitelný:)

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: Art007

Datum: 21. 03. 2007 16:15

Nemohu tuto diskusi nechat jen tak ladem. Prvni prispevek je naprosto dokonaly - opopravde receno bych moc se moc rad setkal s timto pisatelem - jeho nazory a zpusob vyjadrovani si zaslouzi minimalne pokus o politickou karieru. Ale k veci. Povazuji se za pristehovalce - bydlim v Bustehradu 4 mesice. Nicmene zatim jsem se ani nepokusil o sebemensi "kseft" v Bustehrade - pokud tedy pominu nakupy v potrevinach, u benzinove pumpy nebo nejake zakazky pro Bustehradske remeslniky. Jinak me osobni "ksefty" stale provozuji v maticce Praze - a zatim toto nehodlam menit - receno odpovedi na posledni vetu - myslim ze jsem v Praze uspel. K rozkradeni CR (mysleno asi Ceske republiky) jsem se zatim nedostal - ale rozhodne dam vedet, zejmena pokud bych dokazal rozkrad nejprve Ceskou republiku a pak teprve Bustehrad (doufal jsem ze Bustehrad stale v Ceske republice lezi). Jestli jsem nebo nejsem dusevni "imbecil" skutecne nemohu zodpovedne posoudit, ale vzhledem k tomu ze jsem zatim oznacovan jako svepravny, mohu volit a svobodne se pohybovat, asi to nebude tak zle. K nazoru od 20ti leteho pisatele "Eli" - myslim, ze misto ke staveni "baraku vsude" rozhodne neni, a velka vetsina "privandrovalcu" si pozemek od nekoho zakoupila jako zasitovany a pripraveny ke staveni. Takze tuto vytku bych asi smeroval k tem, kdo pozemky nechali zasitovat a vytvorili z nich stavebni parcely. Jinak si myslim, ze mista na sankovani je vsude spousta - spis bych letos videl problem ve spatnem povrchu, na kterem sebelepsi sanky proste nepojedou. Bohuzel jsem se z zadne reakce nebo odpovedi nedocetl, cim konkretne vlastne "pristehovalci" ztrpcuji zivot. Prosim o nejakou informaci, abych se toho pripadne mohl vyvarovat. Dekuji a preji vsem Bustehradakum i "privandrovalcum" krasny den.

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: Art007

Datum: 21. 03. 2007 16:19

k me citaci... omlouvam se za preklepy, ale nejsem pisar na stroji a psal jsem to dost ve spechu... Dekuji.

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: misut

Datum: 11. 04. 2007 16:28

Naprostej souhlas s pani Danielou:) Ja bych zorganizoval nejakou poradnou seznamovaci akci. :o)) Trebas potom fakticky zjistime, ze "pristehovalci" nejsou zas tak spatni:)

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: Helísek

Datum: 16. 04. 2007 21:33

JE PRAHA TO, CO BÝVALA? kolik je v Praze starousedlíků a kolik přistěhovalců? Je v Buštěhradě víc pražáků nebo v Praze víc buštěhraďáků? Nic už není to co bývalo. Pojďte uspořádat turnaj ve cvrnkání kuliček mezi buštěhradáky a náplavou a schválně kdo ty kuličky rozkrade.

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: tencosepřistěhovaldocikánskéhoskanzen

Datum: 25. 07. 2007 22:04

Buštěhrade, Buštěhrade, ubytovno Poldovky, na co si to tady hraješ?! Buštěhrad, čím býval, tím i zůstal. Stačí se podívat na kteroukoliv obec v okolí, jak vzkvétá. Zde jaksi zamrzl vývoj v r. 1985 a naplavenina na to má pramalý vliv, obviňujte jen sabi sebe, drazí domorodci. Schválně si dopřeji dotaz, kolikpak stromů má zdejší Champs-Élysées alias Kladenská ul.? Jeden, dva? Možná by to mohl přesně spočítat výkvět zdejší populace, shromažďující se před "Ho Chi Minhovou" večerkou. K jednomu bodu v diskusi se nedá nepřispět, ne vždy je vkusné co nám zde bylo umožněno postavit, ale trochu sebekritiky do vlastních řad by neškodilo... inspiraci pro stavbu té budky vedle místního magistrátu jste čerpali kde, na předměstí Bombaye?

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: sebranka

Datum: 14. 09. 2007 06:50

To jsi se teda předvedl Buštěhradáku!!

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: divímse

Datum: 14. 09. 2007 06:57

Vývoj nepřekonáš!! Já teda žasnu co jsou někteří schopni vyplodit. Tak jste se měli nějak zásadně postarat o to aby se nikdy nedávalo do územního plánu, že se tu bude moci stavět. Ti přistěhovalci za to nemůžou, že ta byla umožněna výstavba RD..ti si pouze zakoupili pozemky, které byli kdesi v nabídce a posléze na nich postavili domy....máte vůbec všech pět pohromadě??

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: odvedle

Datum: 22. 09. 2007 23:57

Jsem z vedlejší vsi, a jak tak koukám (čtu) tak jsou místní pořád stejně namyšlení, a hrdí že bydlí ve městě (chacha). Je to pořád stejný buranov a je zřejmé že i zůstane. Čtyři roky v místní škole a vím o čem mluvím. Buštěhrad je to co býval a také tím zůstane a na věčné .... Vážení přistěhovalci, náplavové, cizáci, rozkradači CR, a podobně, už stím nic nenaděláte.

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 20. 11. 2007 08:33

Vážení přispěvatelé, jsem velmi krátce "na internetu", a tak mohu většinou reagovat jen se zpožděním. Jednou z inspirací mi budiž i tato diskuze. Jsem rád, že jste alespoň zde projevili své názory. Jsa přistěhovalcem, který nezničil žádné sportovní plochy nevkusnou ratejnou, musím se připojit k milovníkům "toho našeho starého Buštěhradu". Co z našeho města zmizelo jsem se dozvěděl ze seriálů a článků ve zpravodaji nebo v citovaném muzeu. Je s podivem, že ¨tyto informace sbírají povětšinou přistěhovalci, ale to jen na okraj... Podivné mi však připadá, že se nikdo z těch pravých buštěhraďáků nepřihlásil, když bylo potřeba pokračovat ve vedení městské kroniky. Kdo pozdvihne bývalé tradice, když se mu nezamlouvají ty novodobé? Tak vystupte z televizních křesel a konečně něco dělejte! Normalizační remcání hřiště pro děti nezajistí. Pracuji v redakční radě Buštěhradského zpravodaje, ale nemám pocit, že jsem ho někomu ukradl. Prostě to nikdo jiný nechtěl dělat a já ano. A věřte, že se těžko oslovují lidé, kteří mlčí a maximálně jsou vulgární někde v hospodě. Domnívám se, že prací ten zprofanovaný "klid na práci" nenarušuji, soudruzi. Díky za pozornost. JB

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: Hugo.Maceška

Datum: 11. 10. 2008 10:47

Ty seš ale dobrej ještěr ! :-)

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: V.K.

Datum: 20. 12. 2008 17:57

Ahoj všichni, já bydlím na Buštiku od narození, tedy skoro čtvrt století. To že se sem stěhují pražáci je prostě fakt. A nejen pražáci. Nějsem vyloženě proti tomu, ale nadšená z toho teda taky rozhodně nejsem. Jednou bych si tady chtěla pořídit malý starý baráček se zahrádkou, ale bojím se, že všechny takové i jiné obsadí "naplaveniny". Nu což, buďme rádi za pražáky - co mají říkat v Karlových Varech...

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: Věra

Datum: 23. 04. 2009 16:04

Tak koukám, že v Buštěhradě je to bohužel stejné jako všude jinde. O koupi pozemku v Buštěhradě jsem uvažovala. Toto město znám z dřívějška a líbilo se mi v něm. Ale stačí se podívat do diskuze a člověk si trochu poopraví názor. Zprvu se mi tu zdála atmosféra až nebývale přátelská, ale vidím, že starousedlíci prostě nevidí nové obyvatele rádi nikde. (Opakem jsou městečka mimo dosah Prahy a velkých měst, která se rychle vylidňují a kam se naopak snaží nalákat mladé lidi.) A skutečně si myslím, že lidé, kteří se sem stěhují, mají o kontakt s místními zájem a chtějí se zde zapojit do místní společnosti. No ale to už se zas hodnotí jako nemístné zasahování, že? (Nehledě na územní plán, nemusí místní své pozemky ostatním prodávat problém se sám skvěle vyřeší.) Jinak investovat do pozemku ve městě s haldou za humny, do které se má začít rýpat, to chce kus odvahy! Takže za pár let se tu možná bude spíš řešit, jak sem někoho nalákat nebo jak se zbavit svých nemovitostí. Ale to už bude trochu jiná diskuze.

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: Dana Heráňová

Datum: 23. 04. 2009 16:42

Paní Věro, ono to také do velké míry záleží na tom, jak se chováte. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá :-). Jestli přijdete s přístupem "tak teď mrkejte, jsou tu noví borci a vědí všechno nejlíp", nebo jste v pohodě a chováte se normálně. Také jsem tu před více než deseti lety byla v pozici "náplavy", ale nikdy jsem neměla pocit, že jsem tu nevítaná, a dneska už se tu cítím, jako bych tu bydlela odjakživa. Poznala jsem tu řadu moc fajn lidí, samozřejmě nikdy si nekápnete do noty se všemi, to je normální a ve velkém městě by to nebylo lepší - jenže tam to tolik nevnímáte, v tom obrovském množství lidí, kteří se většinou vzájemně tak často nepotkávají. Posuzovat situaci podle internetového diskusního fóra není myslím úplně dobrý nápad, ony tyhle diskuse často obsahují i trošku extrémnější příspěvky, a skutečnost může být úplně jiná. Kdybyste třeba četla diskusní fórum psího chovatelského klubu, jehož jsem členkou, musela byste si myslet, že na členské schůzi musí nutně dojít na nože - a v reálu to nakonec probíhá v poklidu až nečekaném. Tak se přijeďte 30. dubna podívat na pálení čarodějnic a uvidíte, že u nás je docela vlídno a občas i veselo :-). Halda je náš problém, to máte pravdu, nikdo z ní nemá radost a všichni doufáme, že plány na rýpání v jejím nevábném obsahu, nebudou realizovány. Určitě jste si na našem webu přečetla o tom, jaký odpor mezi obyvatelstvem se zvedl po zveřejnění tohoto záměru. Dana Heráňová

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 24. 04. 2009 08:17

Věro, věru má Dana recht, já tu tolik let nejsem a cítím se tu fakt doma. Dneska mi připadne dokonce zbytečné dodávat, že jsem bývalý Pražan. Ono se všude něco najde. Říkám vám, tady to teprve bude zajímavé místo! Jen co se to všechno dokončí, předělá, upraví, vysvětlí, dohodne a provede...ale to už bude za chvíli. Tak proč nepřidat ruku a hlavu k dílu, když to má smysl. Zdraví a štěstí přeje JB.

Re: JE BUSTEHRAD TO, CO BYVAL?

Zaslán uživatelem/kou: miladka

Datum: 01. 05. 2009 02:28

Zdravím vás všechny ať už jste Buštěhraďáky či Pražáky... nevím proč ta kategorizace,zášť a nenávist.Sama jsem byla "DOMA" na Buštěhradě přes 30 let,nyní jsem "doma"v Praze.To bydlení se nedá srovnat a na Buštěhrad ráda vzpomínám a nadále budu.Kritizovat umí každý,chválit málokdo -to se v naší zemi stalo již zvykem.Obyvatelstvo stárne a je to dobře,že do obcí přichází nové rodiny a je úplně jedno odkud,pokud se chovají slušně.Kéž by více lidí posuzovalo lidi dle toho jací jsou a jak se chovají a ne dle toho jakou mají např.barvu pleti,nebo v tomto případě odkud pochází.