Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » chybějící služby

Čtvrtek 25.4.2024

 

Obecné fórum - archiv: chybějící služby

chybějící služby

Zaslán uživatelem/kou: H.V.

Datum: 03. 08. 2006 14:49

rád bych na Buštěhradě zahájil podnikatelskou činnost v oblasti služeb.Rád bych znal názor obyvatel, které služby podle vás na B. chybí. Za vaše názory budu moc rád a před vám za ně děkuji.

Re: chybějící služby

Zaslán uživatelem/kou: George

Datum: 07. 08. 2006 12:08

Právě jsem tu chtěl napsat, že Buštěhrad je hrozně nudný město. Nelze zde prakticky vůbec nic dělat (kromě vysedávání u kompu a hulení trávy). Takže by to chtělu trochu života do tohohle města. Určitě by to chtělo nějakou pořádnou restauraci třeba s kulečníkem (ale ne s takovým jako je v hotelu Buštěhrad pozn. to jest bez děr, bez křídy na tága a vůbec s rozmlácenejma koulema), taky stolní fotbálek by se hodil a jiný věci. Ten bar nahoře na kladenský u Racka je fakt hrůza. Spíš to tam vypadá pro zastánce satanistů než na místo, kde by si šel člověk po práci nebo po škole vyčistit hlavu. Chybí tady toho hrozně moc, např. taky nějaký kino (šel jsem se podívat na to letní kino v Zámeckým parku - no comment, fakt hrůza, spíš to vypadá jako skládka). Jinak abych nebyl tak úplně kritický ke všemu, myslím, že mame celkem pěkný hřiště pro malé děti (škoda, že už nejsem dítětem :-D ). Co se týče knihovny k tý bych měl taky hodně výhrad, ale to nechám být. Hodila by se taky nějaká zábava v sobotu večer - proč je vlastně club PEGAS pořád zavřenej ???

Re: chybějící služby

Zaslán uživatelem/kou: lajan

Datum: 08. 08. 2006 11:59

Dost odvážné chtít podnikat ve vesnici, která má 2000 obyvatel. Uživit se asi nebude snadné.

Re: chybějící služby

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 08. 02. 2008 14:07

O "podnikání na vesnici se 2000 obyvatel" mají asi jasnější představu majitelé všech těch obchůdků, sámošek, autobazarů a opraven, kadeřnice i masér, tak se zeptejte jich. Souhlasím všemi deseti s chybějící hernou nebo klubovnou pro mládež. Kino bych taky bral obzvláště letňák. Mohl by tu být skate-park místo nesmyslných hromad písku za fotbal.hřištěm, bazén na letní koupání (třeba někde u čističky), kousek lesa nebo zeleně vůbec, čistější nezakouřené hospody, kuželník nebo třeba noční bar,kam by se dalo zajít na kvalitní drink nebo koktejl. Potom by to bylo město s velkým em a nikdo by to nezpochybnil.

blesková reakce

Zaslán uživatelem/kou: Jakub Plášek

Datum: 08. 02. 2008 17:11

Jirko, tebe dneska chytnul sentiment po velkém Světě, viď? Neboj, svět showbusinessu přijde i na Buštěhrad!!! A nebude to trvat dlouho :-D J.

Re: blesková reakce

Zaslán uživatelem/kou: mirek

Datum: 10. 02. 2008 13:36

Duštěhrad je nejvíc nejzábavnější město na celém širém světě a to mi nikdo nevymluví :-). A kdyby náhodou bylo pro naší zábavu momentálně malé, tak doporučuji vyrazit do Prahy, nebo Kladna, nebo na jiná báječná místa na tomto světě a pak se zase vrátit a užívat si poklidu svých domečků, dílniček, zahrádek, obýváků, kuchyní a ložnic. MČ :-D

Re: chybějící služby

Zaslán uživatelem/kou: Lajan

Datum: 11. 02. 2008 20:56

Tím podnikáním na vesnici jsem chtěl říct, že přestože má Buštěhrad statut města, velikostí je to vesnice a tudíž pro potencionálního podnikatele menší počet zákazníků. Něco jiného je autobazar, kam se sjíždějí zákazníci z širokého okolí i na základě velké reklamy a např. internetového obchodu, něco jiného je obchůdek s potravinami a potřebami denní spotřeby nebo hospoda (ale ani to zde není jistě na zbohatnutí a velké obraty) a něco jiného je obor, který osloví menší procento obyvatel (noční bar, kino apod.). Kolik myslíte, že by přišlo do kina v Buštěhradě lidí v době, kdy je film dříve na internetu, než v distribuci kin? To by byla asi silná charita od takového dobrodružného podnikatele.

Re: chybějící služby

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Swart

Datum: 11. 02. 2008 23:01

Mně plány pana Bleska vůbec nepřipadají nereálné. Buštěhrad není tak malý a není to oáza v pustině. Chtělo by to víc pilných a podnikavých mravenečků s dobrým vkusem a velkými ambicemi :-)

Re: chybějící služby

Zaslán uživatelem/kou: Paja

Datum: 12. 02. 2008 16:24

Nedá mi to, abych se nepřipojila do diskuze. Přestože je Buštěhrad město a má pouze 2585 obyvatel, určitě budete souhlasit, že to není asi aktuální číslo a konečné už vůbec ne. Stačí se podívat na územní plány a rychlost výstavby. Také si nemyslím ,že jakékoli plány na zlepšení nabídky služeb a vyžití musí zákonitě skončit nezdarem s výmluvou na malý počet obyvatel. Nebo třeba návrhem směrovat lidi za zábavou do Prahy nebo Kladna. Pocházím z malé obce (nemá statut města), která s přilehlými osadami má přibližně stejný počet obyvatel. Služby, které nabízí svým občanům si myslím, že mnohdy nemá ani větší město. http://www.milin.cz/ Neberte to jako reklamu, nebo kritiku Buštěhradu, tak to vůbec nemyslím. Jen jsem chtěla ukázat skeptikům, že to jde i na malé vesnici. Na stránkách jiné obce by třeba někdo mohl najít inspiraci nebo srovnání. Třeba tvůrce Buštěhradského zpravodaje by mohl zajímat Milínský zpravodaj - vychází každý měsíc, formát A5 a v tištěné podobě je na prodej v téměř všech místních obchodech(je možné i předplacení a doručování poštou, černobílý je levnější, barevný samozřejmě dražší) a lidi ho opravdu kupujou, i když je na stránkách zdarma ke stažení. Funguje tu i spousta sportovních a zájmových sdružení, jak pro děti, tak i pro dospělé, takže každý si může vybrat -já byla zrovna "pejskař". A to kino - klasické, celoročně v provozu: mám v něm "odkoukáno" spoustu filmů a jako dítě školou povinné jsem hodněkrát vyzkoušela i pódium a pohled do hlediště. Nádhera a lidi pořád chodí. Je sice pravda, že tam v okolí nejsou žádné multi...ale lístek je za 35,- Žádných 150 + dalších 200 za popcorn a colu. Takže jak píše Daniela: určitě to není nereálné, jen to chce ty "mravenečky" a nápady (i když dneska všude asi hlavně ty peníze) Každopádně, všem, kdo se do něčeho budou chtít pustit, držím palce :-)

Re: chybějící služby

Zaslán uživatelem/kou: Lajan

Datum: 14. 02. 2008 23:16

Samozřejmě nechci nikoho odrazovat. Osobně budu rád, když se tu rozšíří nabídka služeb, jen prostě nevěřím, že se tu dá uživit. Třeba ale opravdu stačí jen dobrej nápad a najít něco, po čem místní lidé dychtí.

Re: chybějící služby

Zaslán uživatelem/kou: Paja

Datum: 15. 02. 2008 11:18

Mě osobně tu chybí nějaká pěkná hospůdka, kam by se dalo jít na večeři. Nejlépe se zahrádkou, aby se při hezkém počasí dalo sedět venku a mohlo se přijít posedět i s dětma nebo s pejskem. Nic takového v Buštěhradě není. Není to orientované na jednu cílovou skupinu lidí (jako by byl třeba sportovní nebo kulturní záměr).

Re: chybějící služby

Zaslán uživatelem/kou: Daniela J.

Datum: 16. 02. 2008 17:07

Pokud vím, hospůdka se zahrádkou se plánuje v objektu "Vinohradu" na Starém Hradě. Teď jde jen o to, za jak dlouho tam bude, a jestli bude opravdu pěkná :)Ale má dobré předpoklady k tomu, aby byla. Mně tu chybí i kavárna nebo čajovna; místní cukrárna je sice docela dobrá, ale na posezení nepoužitelná.

Re: chybějící služby

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 20. 02. 2008 05:58

Vím, že plavecké bazény a skate-parky jsou asi fakt bláhovost, ale trochu fantazie si můžeme dovolit každý, ne? Také jsem slyšel. že ve "Vinohradě" cosi bude. Jen aby to nebyla zase nějaká levná ubytovna pro dělnictvo, jako proslulý "Kahanec"... Spoustu toho v Buštěhradě chybí, shodují se mnozí, ale nejvíc tady chybí vůle, něco s tím dělat. Nejde o nějaké revoluce, stačí se třeba konečně přihlásit k trvalému bydlišti a pochopit nevyhnutelnost sounáležitosti. A ta platí nejen pro "náplavy", nýbrž pro všechny z Buštěhradu stejně.

Re: chybějící služby

Zaslán uživatelem/kou: Jakub Plášek

Datum: 21. 02. 2008 14:51

Jirko, naprostý souhlas! Ale pocit sounáležitosti se bohužel nedá vyvolat jako duch při spiritistické senace (škoda, hned by všechno bylo jednodušší :-) Trvalé bydliště je dobré téma - možná, že by si ho mohl povšimnout i buštěhradský chodec při svých toulkách! Nejen, že v důsledku to znamená více peněz do městské kasičky, ale asi je to i důležitý symbolický akt, kterým se člověk hlásí k místu, kde žije... Mimochodem, nemáte někdo příklad srovnatelně velkého města ;-) , kde nějaká veřejná aktivita/služba -prostě cokoliv - funguje, protože to místní chtějí a podporují? Jen tak pro inspiraci a jako protiargument, že Buštěhrad je příliš malý, a tedy je těžko jakoukoliv minoritní aktivitu uživit.

Re: chybějící služby

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 21. 02. 2008 22:12

Jakube, docela pěkný příklad je na tomto fóru - Milín. Je opravdu menší a zdá se funguje tam i kino. Já třeba vím, že v Hrnčířích u Prahy mají i obecní televizní (!) vysílání. To je síla, co? Ale to víš, to je blízko u velkoměsta, tak se tam do toho určitě hrabou ti Pražáci... Jinak s tebou i já souhlasím. Když člověk žije na dvou židlích, tak je to trochu schíza, ne?