Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Diskutujte se starostkou

Sobota 20.4.2024

 

Obecné fórum - archiv: Diskutujte se starostkou

Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 13. 11. 2014 23:19

Vážení, v tomto tématu se můžete zeptat přímo mě na všechno, co Vás zajímá. Odpovím Vám ihned, jakmile to zvládnu. P.S. Ale věcně, prosím (žádné "jedna uražená paní povídala" :)).

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela

Datum: 14. 11. 2014 14:22

Dobrý den. Paní starostko. Chtěla bych se zeptat (pro ty kteří se nemohli zúčastnit) zasedání 5.11.2014 kdy bychom si mohli přečíst tento zápis na stránkách Buštěhradu Děkuji Marcela

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 14. 11. 2014 17:56

Dobrý den, zápis je hotový již týden, nevím, proč ještě nevisí. Po neděli to napravíme.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina

Datum: 17. 11. 2014 17:42

Dobrý den všem. Chtěla bych se zeptat, kde a komu je vhodné nahlašovat závady na majetku města. Konkrétně: v ulici Sadová je porouchaná lampa u garáží - bliká tak v půlminutových intervalech.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina

Datum: 17. 11. 2014 17:43

Dobrý den všem. Chtěla bych se zeptat, kde a komu je vhodné nahlašovat závady na majetku města. Konkrétně: v ulici Sadová je porouchaná lampa u garáží - bliká tak v půlminutových intervalech.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 17. 11. 2014 22:06

Dobrý den, porouchané osvětlení je nejlépe hlásit panu Veselému z technických služeb: 601 556 519. Zítra mu to řeknu.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Tímea Komínova

Datum: 21. 11. 2014 17:34

Dobry den, dalo by se nejakym vhodnym zpusobem zamezit aby se omladina ve vecernych hodinach nevhodnym zpusobem "bavila" na detskem hristi v zahrade u knihovny a klubu Pelisek? Nemyslim si, ze by toto hriste melo slouzit ke koureni a piti mladych, pricemz balancuji na lavickach a posedavaji na stolech. Nekolkrat jsem je tam videla po 18h i 19h. Mela jsem dojem, ze se tento prostor zamyka, aby se tak chranil pred vandalismem a nevhodnem chovanim. Zrejme by nebylo na skodu znudenym mladym zaridit nejakou klubovnu ;)Dekuji.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 22. 11. 2014 16:29

Prostor hřiště by se měl zamykat. Nevím, jestli se to dodržuje. Opravdu, omladina zde nemá svůj prostor, kde by se mohla bavit, aniž by tím někoho rušila. Ale třeba něco vymyslíme.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela

Datum: 27. 11. 2014 22:20

Dobrý večer . Chtěla bych se zeptat prosím bez urážky ,zda jste již v rámci své funkce starostky vyšla ze své kanceláře a prošla město.Tím chci říci,že bych se ráda zeptala komu patří ty zelené koše na odpadky jsou umístěny na sloupech.Jsou stále plné Zda je mají vyprazdňovat pracovníci od popelářů Kladno nebo pracovníci místních technických služeb.U mateřské školky je koš stále přeplněn.Vím,že Vy tudy nechodíte tak,že nemáte přehled jak to vypadá. Děkuji Marcela

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 28. 11. 2014 18:41

Paní Marcelo, asi tomu nebudete věřt, ale v rámci své funkce starostky mám takový fofr, že se pomalu ani nestíhám naobědvat. A kancelář kupodivu opouštím, například dnes jsem na kladenském magistrátu řešila, co dělat, aby kolem Buštěhradu nevedla nová rychlostní silnice. Ale chápu, že plné koše jsou vidět víc :) Zeptám se Technických služeb, proč jsou plné, nicméně doporučuji se s podobnými podněty, jako že jsou plné koše nebo že nesvítí lampy, obracet přímo na Technické, klidně je i odchytnout na ulici a říct jim to. Bude to rychlejší.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela

Datum: 28. 11. 2014 21:55

Nevím proč bych měla dělat práci za někoho jiného To,že jsou koše plné je zjevně vidět. Přesto, že jste tak vytížená Vám velice děkuji,za odpověď i to,jak jsem pochopila že problém košů nespadá do Vaší kompetence Marcela

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Alena H.

Datum: 05. 12. 2014 20:04

Zdravím, nevím jestli se mohu ptát zde, kdy mohu zaplatit poplatek za svoz odpadu ? Díky. A pak jedna archaická otázka, asi před pár lety a postupně dál jsem oznamovala , že v ulici Zahradní nelze slyšet rozhlas, protože se "mele" několik hlasů najednou. Asi to nikoho jiného nezajímá, nebo nevím proč stále závada trvá. Technické služby už nebudu zatěžovat, když je to všem jedno, tak já to také přežiji. Berte to jen jako takové nešťastné zavzpomínání. A do třetice všeho, když máme "nové " lidi ve vedení města, snad dostanu jinou odpověď než, že je všechno na seznamu...asi nekonečném seznamu. Nápis Buštěhrad , když se vjíždí do obce, už jsme to tu řešili, vám se tak líbí? "Zámečák" a krásné chodníky ve městě ( např. ten ke škole), zůstane to tak napořád? Omlouvám se za sloh, hezký den.Alena.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Pavel Holub

Datum: 05. 12. 2014 20:55

Dobrý den paní starostko, rád bych se zeptal, co hodláte dělat, pro žalostný stav komunikací v Naší obci, myslím v dlouhodobějším hledisku, nikoliv to, že přijede MPS a kydnou lopatu afalu do díry co ani neoříznou, aby se mohli za rok vrátit na to samé místo a opravit tu samou díru. Jelikož jsem z oboru, rád bych přispěl radou v tomto ohledu: 1) zpřísnit nároky na opravu asfaltového povrchu, po výkopu inženýrských sítí (zejména přípojek) a to zejména v minimální šíři záplaty, protože záplata š. 30cm je k ničemu, přesahy mimo výkop toho zachrání 50% sednutí, dále pak by měl odpovídat i tvar tím myslím, že záplaty tvarem z pravých úhlů vyloučí vypraskání úzkých rohů. 2) proříznutí a zalití spáry - náklady jsou oproti bodu 1 vpodstatě 0-ové, prakticky se spára mezi starým a novým asfaltem prožízne a vzniklá 1cm mezera se zalije modifikovaný asfaltem (vpodstatě taková věčně pružná žvýkačka) a tento zázrak Vám prodlouží životnost záplaty víc jak na 2násobek. Je toho víc co by se dalo dělat, jak např. racionálněji opravovat, ale to už by mohlo město i něco stát... A víte co je na tom nejlepší? Město to nebude stát ani kačku, protože tyhle požadavky můžete jako vlastník komunikace/pozemku (vyjma silnic ve správě SÚS) dát jako podmínky pro povolení stavby. Doufám, že si to aspoň přečtete a zamyslíte se nad tím. Díky Pavel

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 05. 12. 2014 21:26

Dobrý den, to víte, že si to přečtu, když jsem sama vybízela lidi, aby se ptali :) Na příští rok připravujeme rozpočet (návrh už visí zde na webu, ale ještě do toho lze zasahovat, a ostatně, půjde do toho zasahovat průběžně v rámci rozpočtových opatření). Půjde o to si říci, které komunikace jsou v nejhorším stavu, a kterými tedy příští rok začneme. To se týká i chodníků. Na spoustu věcí jsou bohužel potřeba projekty, které nemáme, takže je budeme muset nejdřív nechat udělat (neboť když chcete dotace, musíte mít projekt), takže to bude chvilku trvat, než budeme moci přejít k realizaci. Tím nemyslím drobné opravy, z nichž některé mohou udělat naše TS (ale to asi zase není to,co by město vytrhlo). Jinak máte pravdu, že je nutné vyžadovat kvalitní vyspravení komunikace po každém, kdo do ní kopne, případně nepodařené věci důsledně reklamovat, a že nemá cenu šetřit pár korun na úkor trvanlivosti. Uvidíme, zda se nám to bude dařit lépe, než našim předchůdcům.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 05. 12. 2014 21:44

A ještě odpověď pro Alenu: - Poplatky za svoz odpadu se budou platit po Novém roce, a to nejpozději do 15.2. (http://www.mestobustehrad.cz/meu/vyhlasky/vyhlaska-1-2012.php). Určitě se včas objeví na webu výzva. - zkusím zjistit, co by se dalo udělat s tím rozhlasem. - Zámečák je hrozný, ale tahle komunikace bohužel nepatří městu, a jedna reklamace vodárnám (poté, co zde kopaly nový vodovod) už proběhla - výsledek bohužel nic moc. Tož uvidíme, co se s tím dá dělat. - chodník v Tyršovce zřejmě bude jednou z priorit, někde úplně chybí a chodí tam děti do školy. Ale bohužel máme projekt pouze na půlku Tyršovky, a je otázka, jak moc bude použitelný. Jak už jsem tu někde psala, když nejsou projekty, nejsou dotace, takže to bude chvilku trvat, než si naděláme projekty "do šuplíku" a budeme moci přikročit i k nějaké realizaci. Co se týká stávajících chodníků, některé jsou sice v hrozném stavu, ale aspoň jsou. Nejdříve asi budeme řešit lokality, kde nejsou vůbec. Teď aspoň bude kus nového chodníku v Prokopovce.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela

Datum: 25. 12. 2014 15:39

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat zda opravdu musím vyplnit tu ohlašovací povinnost, Zda to platí obecně nebo je to jen Buštěhradská šikana .Zaplatím popelnice a hotovo nevím proč mám psát i rodné číslo a zaměstnavatele .Totéž platí i pro přihlašování psů. Zaplatím poplatek za psa nevím proč mám psát rasu a já nevím co ještě.Doufám,že je to celostátní nerada bych se dozvěděla jak se říká s prominutím Dej blbci funkci a vymyslí lejstro .Neplatiči stejně nic vyplňovat nebudou Je to jen šikana pro poctivé lidi. Děkuji Marcela

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Pavel Holub

Datum: 28. 12. 2014 18:05

Marcela: Po sběžném prolítnutí zákona 185/2001 sb. to spíše vypadá na variantu "blbce s funkcí" pí. Starostko: 1) rád bych se připojil k dotazu pí. Marcely , zejména k čemu je v souvislosti s odpady, Velkému Bratru (rozuměj MěÚ Buštěhrad) můj zaměstnavatel? Produkuje človek u např. ČSAD nebezpečnější odpad než podnikatel nebo platí víc za popelnici? 2) rád bych upozornil na nově vzniklou záplatu po přípojce kanalizace v ul. Pražská 88/32, krásný příklad prasárny, stavební firma z lenosti - nikoliv finančního hlediska, protože na takhle malé množství stejně berete 2t+ aby cestou nevychladly, udělala záplatu jen přesně nad rýhou, ikdyz těsně vedle je spára staré záplaty => na místě máme krásný 50cm proužek starého asfaltu, dále není to pravoúhlé a spára je nezalitá, to ani nemluvím o vlhkosti podkladu v době pokládky(týden před vánoci bylo pořád mokro)... tak se ukažte co jste vlastně zač

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 29. 12. 2014 11:11

Dobrý den, - ohlašovací povinnost není buštěhradská šikana, ale celostátní šikana, Bohužel se tomu nevyhneme. Zřejmě je to pokus dostat placení poplatků lépe pod kontrolu. Rodné číslo psát nemusíte (je tam "pouze" datum narození). K čemu je Velkému bratru (rozuměj stát) Váš zaměstnavatel opravdu nevím :) Neplatiči to možná nevyplní, ale nemyslete si, že jim neplacení prochází - máme tu u některých neplatičů už i exekuce, dluhy průběžně vymáháme. - na začátku ledna posílíme pracovnice v pokladně, aby to lépe odsýpalo a netvořily se fronty, jako tomu bylo minulý rok. Připomínám možnost domluvit si telefonicky návštěvu i mimo úřední dny. - na záplatu v Pražské se informuji - a ještě k některým starším dotazům: - zelené koše na sloupech (např. v Hřebečské u školky) má vysypávat býv. MPS Kladno, nyní AVE (zajišťují i svoz popelnic). Dělají to ale (stejně jako popelnice) pouze jednou týdně, takže se pak může stát, že koše přetékají. Uvažujeme, že by tyto koše do budoucna vysypávaly TS (ty jezdí dvakrát týdně). - Nápis Buštěhrad u vjezdu do obce od Kladna necháme udělat takový, jaký byl navržen (a nerealizován) letos v létě - s buštěhradským panoramatem. Jen musíme počkat, až na to bude počasí. - že se někde tluče rozhlas vychází z rozmístění jednotlivých sloupů někdy v šerém dávnověku města, kdy se to zřejmě umísťovalo "od oka" a nikdo nezkoumal, jak to bude akusticky spolupůsobit. Potřebovali bychom udělat pasport pro celé město, a problematická místa vyřešit jinak (je jich daleko víc) - ano, to je další položka na nekonečném seznamu, co se musí udělat. - všimněte si prosím odkazu na Geoportál na webu města - na hlavní stránce vlevo. Když na to kliknete, dostanete se na mapu města, kde se zobrazuje řada informací (podle toho, co si zakliknete v nabídce vpravo). Např. i katastrální mapa s čísly parcel, čísly popisnými apod. Budeme tam postupně vkládat různé informace o infrastruktuře města, zatím je tam pasport veřejného osvětlení včetně všech lamp VO s čísly.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela

Datum: 29. 12. 2014 17:12

Vážená paní starostko. Reaguji na Vaši odpověď ohledně vyplnění dotazníku ohlašovací povinnosti. Nikde jsem se nedočetla,ani nikdo z našich známých neslyšel že by museli nějaký dotazník vyplňit, pouze nahlásí jako loni a předloni za kolik osob platí a tím to hasne Píšete že stačí jen datum narození ale jestli jste si to dobře přečetla tak je tam i rodné číslo. ¨Vracím se také k Vaší odpovědi ohledně odpadkových košů umístěných na sloupech. Ty koše nepřetékají tím,že je jednou týdně zaměstnanci MPS Kladno vyvezou oni je bohužel vyvážejí třeba až za tři neděle nebo za měsíc. Konkrétně na Hřebečské ulici se to stává nejčastěji. Nevím jak jsou nastaveny platby za tyto služby.To je již zcela ve Vaší kompetenci zajistit aby to tu fungovalo lépe než tomu bylo za minulé vedení.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela

Datum: 02. 01. 2015 17:08

Dobrý den . Nevím zda se mě to nezdálo ale mám pocit,že 17.prosince bylo veřejné zasedání a opět chybí zápis na webových stránkách které jsou již dokonce uzavřené.Pokud se mýlím prosím za omluvu pokud ne je to jistě nedopatření že ? Děkuji Marcela

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela

Datum: 02. 01. 2015 17:17

Velice se Tímto omlouvám nějak jsem si to popletla prosím tímto za prominutí.Ohledně toho zasedání Děkuji Marcela

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela

Datum: 03. 01. 2015 09:46

Marcela napsal/a: ------------------------------------------------------- > Velice se Tímto omlouvám nějak jsem si to asi popletla > prosím tímto za prominutí.Ohledně toho zasedání > Děkuji Marcela Zasedání Zastupitelstva města Buštěhradu se bude konat ve středu 17. prosince 2014 od 17.30 hod. v sídle MěÚ, společenský sál, 2 patro. Bližší informace na úřední desce MěÚ. Asi se někde stala chyba ne? je Vás tam 11 a nikdo sinic nedokáže ohlídat .Tak nevím je to dobře nebo špatně?Neustále jste kritizovali bývalou paní starostku a to tam bylo 9 členů,z toho třetiny jí házela klacky pod nohy .Opravdu nevím ,nevím Marcela

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 05. 01. 2015 09:59

Takže znovu k ohlašovací povinnosti: povinnost vyplývá z novely zákona o odpadech. Musejí to mít VŠECHNY obce. Buštěhrad to zatím vedené neměl, což nám bylo vytknuto při auditu, takže to napravujeme. Kolonka na r. č. na formuláři možná je, ale paní Soukupová to škrtá, opravdu stačí datum narození. Zaměstnavatel je tam kvůli případné exekuci (což poctivým platičům samozřejmě nehrozí). Nicméně to stačí vyplnit elektronicky a poslat emailem. Je to ke stažení na našem webu. Zápis z posledního zasedání 17. 12. je hotov a čeká na podpis ověřovatelů. Vzhledem k vánočním svátkům je myslím zpoždění omluvitelné. Nicméně do budoucna bychom rádi dodržovali zákonnou lhůtu vyvěšení 10 dnů, tím spíše, že jsme její nedodržování u minulého zastupitelstva kritizovali :) Zvlášť když tu teď máme tak pečlivého hlídače, jako je paní Marcela:)

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela

Datum: 05. 01. 2015 17:53

Velice Vám paní starostko děkuji Ale opravdu se nehodím za hlídače Vaší společné práce.Ale je to opravdu smutné,že to musí být obyčejný občan a ne někdo ze zastupitelů kteří jsou za svou práci zodpovědni,koneckonců na ten úřad mermomocí chtěli tak by podle toho měli pracovat i podle maličkostí se pozná jak kdo chce nebo nechce pracovat.Myslím,že mám právo jako občan vyžadovat dobře odvedenou práci. A právě ty maličkosti..... Děkuji mARCELA

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 11. 01. 2015 14:59

Marcela napsal/a: ------------------------------------------------------- > Velice Vám paní starostko děkuji Ale opravdu se > nehodím za hlídače Vaší společné práce.Ale je to > opravdu smutné,že to musí být obyčejný občan a ne > někdo ze zastupitelů kteří jsou za svou práci > zodpovědni,koneckonců na ten úřad mermomocí chtěli > tak by podle toho měli pracovat i podle maličkostí > se pozná jak kdo chce nebo nechce > pracovat.Myslím,že mám právo jako občan vyžadovat > dobře odvedenou práci. A právě ty maličkosti..... > Děkuji mARCELA Vážené dámy, omlouvám se, že se Vám mísím do debat, ale rád bych jako zastupitel reagoval na slova přispěvovatele "mARCELy". Marcelo, velice se mýlíte, představujete-li si, že zastupitelé jsou nějak "neobyčejní občané". Já osobně se cítím stejně obyčejným Buštěhraďákem jako vy. Rozdíl mezi námi je jen v přístupu k věci. Přestože jsem na úřad zrovna "mermomocí" nechtěl, usoudil jsem, že vyměnit pozici konstruktivního kritika za odpovědného zastupitele je celkem logická cesta. U Vás mne překvapuje, že jsem tolik kritických slov, jakými poslední čas plníte toto fórum, nečetl třeba před rokem nebo před pěti lety. Vím, že mi opáčíte něco o bezchybnosti předešlého zastupitelstva nebo vedení města, tak to nebudu prodlužovat. Zkuste jen přemýšlet, čím by se dalo naše město a jeho fungování vylepšit, namísto výkřiků podivné zášti. Jedno pozitivum Vám však nutno přiznat, jste jedna z mála občanů, kteří mají potřebu se zapojit, alespoň svým způsobem.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela

Datum: 11. 01. 2015 20:01

Vážený pane Blesku. Že jsem jedna z mála občanů kteří reagují i když ne tak jak si představujete Vy,asi znamená,že to asi ostatní občany nezajímá vůbec nebo pramálo. Je to vidět i na veřejném zasedání kde uvádíte po začátku zahájení pouhopouhých sedm občanů. Chápu bylo to před vánocemi ale přesto ...... I když Vám to může být jedno občani Vás tam (dosadili ) pardon zvolili Vás a tím pádem splnili svou povinnost......Ale jak si myslím jako pro normálního občana který po úřadu nic nechce se opravdu,ale opravdu zatím nic nezměnilo. Jen to,že zřejmě asi budete kšeftovat z pozemkama, jak jsem si přečetla na návrhu budoucího zasedání jinak si nedovedu představit k čemu ony pozemky budou sloužit. Město vybírá kde jsou důležitě položit chodníky a že buď nejsou nebo jsou v desolátním stavu a tu se budou kupovat pozemky kde nejsou ani kanalizace ani elektřina a příjezdová cesta jen tak tak. Ale asi jsem jen hloupá občanka a nerozumím tomu. Jinak s Pozdravem Marcela

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 12. 01. 2015 11:56

Mně by se líbilo, kdyby lidé trochu více nad věcmi přemýšleli v souvislostech, a neviděli hned v každém kroku zastupitelstva nějakou špinavost. Ty pozemky, paní Marcelo, byly kdysi města. Pak je město někdy v 90. letech převedlo (muselo převést?) vodárnám. Je celkem logické, že je chceme zpátky, zvlášť když by to bylo za dobrou cenu. Zadarmo nám je bohužel nevrátí, jsou akciovka, takže to musejí prodat nejvyšší nabídce. Tentýž problém teď mají i některé okolní obce. Ano, je to trochu nefér. Doteď město pouze pozemky prodávalo, žilo z podstaty. Bylo by načase začít se chovat jako dobrý hospodář a přemýšlet trochu do budoucna. Například potřebujeme pozemek ne na kšeftování, ale na kompostárnu, protože budeme muset doložit, jak likvidujeme bioodpad. Třeba by pak buštěhraďáci mohli mít biopopelnice dokonce zdarma?

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina

Datum: 12. 01. 2015 17:53

Ostatně proč by Město nemohlo s něčím kšeftovat? Alespoň by si vydělalo na rozsáhlejší opravy chodníků:-)

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 18. 01. 2015 14:00

Marcela napsal/a: ------------------------------------------------------- > Vážený pane Blesku. Že jsem jedna z mála občanů > kteří reagují i když ne tak jak si představujete > Vy,asi znamená,že to asi ostatní občany nezajímá > vůbec nebo pramálo. Je to vidět i na veřejném > zasedání kde uvádíte po začátku zahájení > pouhopouhých sedm občanů. Chápu bylo to před > vánocemi ale přesto ...... I když Vám to může být > jedno občani Vás tam (dosadili ) pardon zvolili > Vás a tím pádem splnili svou povinnost......Ale > jak si myslím jako pro normálního občana který po > úřadu nic nechce se opravdu,ale opravdu zatím nic > nezměnilo. Jen to,že zřejmě asi budete kšeftovat z > pozemkama, jak jsem si přečetla na návrhu > budoucího zasedání jinak si nedovedu představit k > čemu ony pozemky budou sloužit. Město vybírá kde > jsou důležitě položit chodníky a že buď nejsou > nebo jsou v desolátním stavu a tu se budou kupovat > pozemky kde nejsou ani kanalizace ani elektřina a > příjezdová cesta jen tak tak. Ale asi jsem jen > hloupá občanka a nerozumím tomu. Jinak s Pozdravem > Marcela Paní Marcelo, pravděpodobně jste opět nepochopila, co vám odepisuji. I proto vám doporučuji klidnou procházku po zámeckém parku. Tam se toho od podzimu také zjevně moc nezměnilo, ale je například konečně pro všechny celoročně otevřený! A při té procházce si vzpomeňte, jak jste se na něj mohla stejnou dobou vloni dívat jen skrz zamčené mříže. (Třeba si také připomenete jeho stav v dobách, kdy se "budoval socializmus", zejména mnoha planými sliby, a zárověň rozkrádal majetek ve velkém?) Možná pak pochopíte, o co mi jde. Nashledanou na veřejném zasedání. Jiří Blesk

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela

Datum: 18. 01. 2015 19:40

Dobrý den Věřte mi pane Blesku,já ke svému životu procházku zámeckým parkem opravdu nepotřebuji,tak,že mě je celkem jedno,že je celoročně otevřený.Nechodila jsem se dívat ani skrze mříže.Ale přeji městu a nejen Buštěhradským lidičkám ať si parku užijí.A co se týče rozkrádání mám dojem ,že se rozkrádá pořád i když bohužel není co.Jinak přeji mnoho zdaru k Vaší práci a přeji ať to nadšení které máte Vám dlouho vydrží.S pozdravem Marcela

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela

Datum: 19. 01. 2015 14:39

Dobrý den. Dnes 19.1.2015 jsem navštívila městský úřad za účelem zaplacení poplatků za popelnice a psa. Nehledě na to ,že jsem byla asi patnáctá a čekala jsem skoro čtvrt hodinky pak to vzdala.Jsem si uvědomila,že sice máme " (mladší paní starostku") a místo aby jsme pokročili dopředu se vracíme do doby krále klacka v rámci vyplňování dotazníků ohledně zaplacení popelnice a poplatků za psy . Vždyť tyto informace jsou již zanešeny na městském úřadě v počítači stačí si je vyhledat a pokud je opravdu paní starostka mermomocí chce tak i vytisknout.Jenže proč zatěžovat úřednice ,když můžeme zatěžovat občany,že?Vše pro zkvalitnění služeb.Ať žije technika.Myslím,že by jste si mohla paní starostko najít čas a jít si poslechnout mezi lidi co si o tom myslí. A teď mám pro Vás ještě jeden návrh. Mohla by jste na úřad ještě pořídit takovou tu mašinku s čísly pořadí aby pak někteří věděli kdy a za jak dlouho se tam mají vrátit. Zpátky do budouctnosti s pozdravem Marcela

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Alena H.

Datum: 19. 01. 2015 22:14

Zdravím, nevím kam bych měla vznést svůj dotaz, lze nějak veřejně komunikovat s technickými službami? Tak zkusím přes vás. V okolí základní školy už druhou noc nesvítí pouliční osvětlení.Za to dopoledne tak krásně svítilo:-D. Jezdilo tu auto technických služeb, tak jsem myslela, že to bude OK. Nějaká informace, proč to nejde a kdy se tu bude zase svítit? Náhodou nějaká veřejnou síť (ala Facebook ) se zřizovat nebude? Nebo už existuje? Abych tu nemusela vyplňovat stále dokola Kolik je jedna plus jedna:-) (vtip) Díky.Alena

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 21. 01. 2015 09:32

Dobrý den, komunikace s TS bude nejjednodušší telefonem na šéfa TS pana Veselého (lze najít na tomto webu): 601556519. Závady na veřejném osvětlení prosím hlaste jemu. Jinak TS to pak průběžně objíždí. O Facebooku uvažujeme, momentálně vytváříme podobu nových webových stránek města, takže vydržte, chvilku to zabere :-) A ještě pro paní Marcelu: když tedy chcete pokročit dopředu, proč si ten formulář nestáhnete z webu a nevyplníte doma v počítači? A pak nezaplatíte popelnice převodem na účet? Kdyby tohle udělali všichni, velmi by se to urychlilo. Možnosti tu jsou, tak je místo nadávání využívejte :-) Ohlašovací povinnost si na Vás nevymyslela paní starostka, aby vás trápila, je to zákonná povinnost. Ale to je marné! :-)

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela

Datum: 21. 01. 2015 09:58

Vážená paní starostko od čeho by pak tam seděli ty úřednice pro Váši krásu Ale jak tak koukám s Vámi se opravdu nedomluvíme.Na to,že toto vše co teď vyplňujem má paní Soukupová opravdu v počítač ale tomu asi nerozumíte. Vy pravděpodobně bez urážky používáte pouze gugl. Z odpovědí si vybíráte také pouze to na co zvládnete odpovědět.Zkrátka oni to nařídili tak to bude i kdyby to naše občany poškodilo že? Marcela

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela

Datum: 21. 01. 2015 10:27

Marcela napsal/a: ------------------------------------------------------- > Vážená paní starostko od čeho by pak tam seděli ty > úřednice! Pro Váši krásu. Ale jak tak koukám s Vámi > se opravdu nedomluvíme.Na to,že toto vše co teď > vyplňujem má paní Soukupová opravdu v počítači ale > tomu asi nerozumíte. Vy pravděpodobně bez urážky > používáte pouze gugl. > Z odpovědí si vybíráte také pouze to na co > zvládnete odpovědět.Zkrátka oni to nařídili tak to > bude i kdyby to naše občany poškodilo že? Marcela > >A Za druhé jelikož jsem již starší občan a doposud jsem neměla pocit a potřebu si zakládat účty v bankách a spořitelnách a ani kvůli tomu,že sedíte na místě starostky to nehodlám dělat budu platit tak jak jsem zvyklá a k vůli tomu že si neumíte vytáhnout tuto databázy z počítače si nebudu používat své papíry do tiskárny narozdíl od Vás já si je musím kupovat > A co ta mašinka na čísílka ? ať víme jak za dlouho ? Marcela > > > > > > > > > > > > > > > > > >

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 22. 01. 2015 11:29

Paní Marcelo, řekla bych, že již překračujete meze slušnosti. Já Vám odpovídám věcně a korektně, ale Vy asi ty informace vůbec slyšet nechcete, potřebujete pouze kalit vodu. V minulém volebním období Vám bylo jedno, jak hloupě a bezkoncepčně město řídilo minulé vedení, jak nekomunikovalo s občany, a kolik peněz tady vyletělo komínem (či spíše jste si těch věcí vůbec nevšímala). A mne budete urážet jen proto, že Vaši oblíbenci odešli do propadliště dějin. Nedělejte to. Děkuji.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela

Datum: 22. 01. 2015 13:00

Nekalím vodu pouze si bráním své.Nevím kolik peněz vyletělo v minulosti komínem,zato teď penízky budou že? Při vjezdu do Města Buštěhrad na městské zeleni stojí menší nákladáček s reklamou firmy Charouz,Přesně zakrývající nápis Buštěhrad.To je opravdu tak ošklivá,že jí musíme zakrývat reklamou,nebo platí tak dobře. S pozdravem Marcela

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Petr Sejkora

Datum: 22. 01. 2015 22:48

Paní Starostko, děkuji, že jste nám přímou komunikaci s Vámi umožnila. Je to pokrokový krok čili pokrok. Věřejně sdílet svá stanoviska, vyžaduje odvahu. Dejšto mnoho dobré vůle v nelehké roli. S pozdravem, Sejkora

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Petr Sejkora

Datum: 22. 01. 2015 23:20

Paní starostko, zajímám se o budoucnost zámku. Je to vcelku pěkné místo. Jak myslíte, že to dopadne? P.S.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 23. 01. 2015 08:33

Petře, díky za podporu :-) Zámek je vskutku pěkné místo. Naše křídlo by mělo být hotové letos - v přízemí se již téměř finišuje a na jaře bychom tam měli přestěhovat knihovnu a při ní zřídit informační centrum. Snad se podaří udělat i fasády. Pak budeme pokračovat s projektem "čtyři okna", která jsou také ještě naše (další dvě okenní osy ve středním křídle směrem doprava od schodiště). Výhledově bych Městský úřad umístila celý pouze do prvního patra, druhé patro by se dalo použít na něco jiného. Osud krajské části je zatím nejasný, zajímají se o to Francouzi za účelem zřízení jakési mezinárodní kulinářské školy, v pondělí jdu na Kraj na jednání, tak uvidíme, kam se to pohnulo. Ale záměr je v samém začátku, takže to bude na dlouho.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela

Datum: 23. 01. 2015 10:19

Vážená paní starostko! Chápu,že se Vám nechce odpovídat na dotěrné dotazy,ale ptám se jako občan Buštěhradu ještě jednou toto cestou.Proč stojí nebo včera stál malý náklaďáček ve prostřed krásného zazelenalého trojůhelníčku při vjezdu do města Buštěhrad Stojí tak,že zakrýval nápis města Buštěhrad,ptám,se ptám to je nápis tak ošklivý,nebo tato reklama tak dobře platí. Kdo to povolil aby kdekdo si mohl stát kde chce.Snad nebudu muset vznést oficialní žádost na odpověď. Děkuji Marcela

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 23. 01. 2015 10:53

Včera jste se ptala pouze na to, jestli je reklama tak ošklivá, že ji musíme zakrývat:-) Na to jsem s dovolením neodpovídala. Vaše dnešní otázka je formulována smysluplněji, takže odpovídám: provozovatel reklamního náklaďáčku požádal město o jeho umístění s tím, že městu zaplatí za reklamní zařízení a zábor veřejného pozemku dle ceníku vyvěšeného na webu, jak může ostatně zcela legálně učinit i kdokoliv jiný. Bohužel si však již nezjistil, že tento pozemek nepatří městu Buštěhrad. Auto tedy v nejbližší době přemístí na jiný k tomu vyhrazený pozemek zřejmě podél silnice I/61.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Pavel Hrabina

Datum: 26. 01. 2015 22:49

Dobrý den přeji, vážená paní starostko. Velmi obdivuji Vaší bezbřehou trpělivost, se kterou odpovídáte na příspěvky paní Marcely. Myslím ale , že Vaše odpovědi na její příspěvky zcela pomíjejí fakt, že paní Marcela v podstatě chce nejen Vás, ale i nás obyčejné buštěhraďáky; vzdělat kromě praktického užití spisovné češtiny též i v jejím užití ve slohu písemném, který si nikterak nezadá s mluvou hráčů lízaného mariáše u karetního stolu v restauraci IV. cenové skupiny ( pan Bohumil Hrabal by její sloh určitě velmi pěkně zvěčnil ve svých povídkách). Paní Marcela ještě navíc ve svých příspěvcích poskytuje medvědí službu bývalé paní starostce a bývalému zastupitelstvu. Jistě mají z jejích trefných příspěvků velkou radost, protože jdou totiž pokaždé k jádru problému. Čínský filozof Konfucius kdysi řekl : " Co slyším, to si pamatuji, co si vyzkouším, tomu rozumím". Myslím, že tento citát je zde v případě paní Marcely trefný. Paní Marcela se totiž nepokusila ani o jednu z nabízených možností. Slyšela pouze to, co chtěla a nevyzkoušela vůbec nic, aby tomu rozuměla. Vážená paní starostko, přesto, že jsem Vaše sdružení nevolil (toto zde uvádím pouze pro paní Marcelu, aby nedošlo k omylu, že můj příspěvek je placenou reklamou), držím Vám ve Vaší práci a v práci Vašich kolegyň a kolegů na radnici palce. Dosavadní Vaše kroky zdá se ukazují, že jsem volil těsně vedle. Přeji Vám, vážená paní starostko, zejména pevné nervy a mnoho optimizmu při Vaší další činnosti. Prudivé příspěvky, které vycházejí z absolutní neznalosti věci, berte prosím jako nutné zlo, které k Vaší práci bohužel také patří. Jen se jimi, prosím, nenechte znechutit. Znamenám se Vám v hluboké úctě ( jsem již senior, proto si dovoluji toto poněkud dnes již archaické ukončení mého příspěvku) a srdečně zdravím Pavel Hrabina

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela

Datum: 27. 01. 2015 11:05

Dobrý den. Pane Hrabina. Neznám Vás,ale nevím co Vám vadí. Můj sloh nebo, Vám nevadí ten fakt,že sice snad Buštěhrad platí MPS Kladnu vybírání zelených odpadkových košů a tyto koše zůstávají po jejich odjezdu stále plné,(viz ten u mateřské školky) kde ho nakonec musely vyvézt naše technické služby.Že papíry z těchto košů lítají po ulici? Máte pravdu tomu opravdu nerozumím.. Píši to tak jak cítím holt nejsem vysokoškolsky vzdělaná a nemám spisovatelský kurz.Jsem prostě jen prostý občan.Který chodí na procházky městem a prostě jen vidí. Marcela

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Pavel Holub

Datum: 04. 02. 2015 16:09

Dobrý den, mám tu pro Vás poučné povídání. Aneb jak jste mne dokopali si přečíst vyhlášku o odpadech. Měli jsme vlastní plechovou popelnici už tak 15let, takže nám dole uhnila. No co s tím, koupili jsme si novou plastovou 240l a ejhle oni nám nevyvezli popelnici. Po telefonátu na MěÚ, mi paní na druhém konci pověděla, že smlouvu na 240l nemáme a že vlastně je špatně i to že máme vlastní nádobu. A jestli chceme aby nám vyvezli, tka musíme mít 2 známky na popelnici, přičemž ta druhá není zadarmo. Tak jsem si otevřel Ceník MěÚ, kde je "poplatek za odpad osoba/rok" a pak si otevřel vyhlášku, kde sem se na krásně dozvěděl kdo má platit a jak MěÚ určuje výši poplatku. Asi jsem trouba, ale ani v jednom nevidím nic o tom, že nemůžu mít ani svou popelnici ani o tom, že nemůže být 240l. Podle toho co jsem vyčetl jak z vyhlášky, tak se mi zdá, že popelnice byla nevyvezena neoprávněně. Děkuji za reakci

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Lucie

Datum: 18. 02. 2015 10:53

Dobrý den, již asi třetí týden je v ulici Kladenská před knihovnou odstaveno nepojízdné auto bez SPZ, jedná se o starý Fiat. Auto tam zabírá místo a také si myslím, že hyzdí okolí. A hlavně, nemá tam co dělat, když nemá SPZ. Přeci si každý nemůže odložit své nepojízdné auto kam se mu zlíbí. Chci se zeptat, jestli o tom obec ví a případně co se s tím bude dělat? Děkuji za odpověď

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 19. 02. 2015 12:03

Dobrý den, nepojízdné auto samozřejmě nemá na ulici co dělat. Nahlásila jsem to obecní policii Stehelčeves (což může v podobném případě udělat i jakýkoliv občan). Postup by měl být takový, že policie umístí na auto papírek s výzvou, aby si ho majitel odstranil, a pokud tak neučiní, může ho obec nechat odstranit na náklady majitele.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 05. 03. 2015 16:36

Také naproti Hotelu Buštěhrad stojí již několik let zapomenuté auto, zarůstá travou a zabírá zde místo k parkování, například obyvatelům obecních bytů.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 05. 03. 2015 16:55

Takže tentýž postup :-) Jestli chcete starostce ušetřit práci, sami nahlásit Stehelčeveské policii! :-)

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Cvachová

Datum: 17. 03. 2015 11:14

Telefonní číslo Správy a údržby silnic uvedené na stránce http://www.mestobustehrad.cz/meu/technicke-sluzby/ dle operátora neexistuje, bylo by prosím možné ho opravit? Děkuji.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jana K

Datum: 31. 03. 2015 09:02

Paní Marcelo, je mi Vás svým způsobem líto. Buďte, prosím, tak laskavá a přestaňte se zcela bezdůvodně neustále opírat do našeho zastupitelstva, které na rozdíl od toho předchozího odvádí pro naše město nesrovnatelně kvalitnější práci. Děláte ostudu jen sobě a způsob prezentace hodně vypovídá o Vaší "inteligenci a psychické kondici. Ráda bych se na těchto stránkách dozvídala o důležitých věcech a ne o Vašich komplexech. Zkrátka, dejte už pokoj. Díky Jana K.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: marcela

Datum: 31. 03. 2015 11:41

Vážená paní Jano! Zřejmě se moc o diskuzní forum nezajímáte,neboť by jste si mohla všimnout,že můj poslední příspěvek se datuje z 27.1.od té doby jsem nenapsala ani řádku neboť mě to už přestalo zajímat .Je mě jedno jestli je Buštěhrad modrý nebo fialový.Tak,že opravdu nechápu Váš útok .S pozdravem do dalšího dobrého počtení Marcela

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: marcela

Datum: 07. 04. 2015 12:04

Vážená paní starostko ! Chtěla bych se zeptat, zda výměnou dodavatele elektřiny jste jako město ušetřily tolik,že si můžete dovolit v určité části Buštěhradu nechat svítit pouliční osvětlení nepřetržitě od čtvrtka 2.4.2015 Děkuji za odpověď Marcela

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 07. 04. 2015 16:42

Pouliční osvětlení svítilo proto, že při vichru se zamotaly dráty. Byla to závada ČEZu, a jim také trvalo tak dlouho ji identifikovat a odstranit. Svítili jsme na státní útraty.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: petraR

Datum: 09. 04. 2015 12:31

Dobrý den, před cca 14 dny byly přesunuty kontejnery pro tříděný odpad a použité oděvy na konec ulice Švermovy. Jak se dalo čekat - nepořádek kolem byl hned za pár dní, dnes někdo poškodil kontejner na oděvy a šaty vyházel po celé ulici, dále někdo odložil záchodovou mísu....bohužel s takovým přístupem tedy Buštěhrad hezčí a čistější opravdu nebude....Ptám se kdo to bude uklízet? Možná děti ze školky, když tak často chodí kolem, jako interaktivní výuku....bohužel. Kdo a jak rozhoduje, kde budou kontejnery umístěny?

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 09. 04. 2015 16:15

Dobrý den, naše technické služby už to dnes jely uklidit. Kontejnery do Švermovy byly přesunuty z ulice Břízové, kde si na jejich umístění lidé dlouhodobě velmi stěžovali. Toto místo bylo zvoleno proto, že zde okolo není ještě tolik obydlených domů. Nicméně je to samozřejmě problém - v každé lokalitě chtějí mít lidé kontejnery co nejblíž, aby nemuseli daleko chodit, ale zároveň je nechtějí mít přímo u domu. Na MěÚ sice máme seznam míst, kde kontejnery jsou, ale Břízová ulice v něm nebyla. O přesunutí jsem rozhodla já na podnět občanů. Bohužel máme nyní v Buštěhradě někoho, kdo pravidelně v noci rozsypává po celém městě popelnice, rozhrabává odpadky a textilní kontejnery. Policie Stehelčeves na toto bohužel nemá kapacitu, ale příští týdnem budu jednat s Kladnem, zda by oni nám nepřidělili strážníky. A pokud zde někdo odložil záchodovou mísu....jak přimět lidi, aby věci odkládali do sběrného dvora, a neházeli je kolem sebe, opravdu nevím. To je asi na celkovou převýchovu.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Ondřej Henzl

Datum: 15. 04. 2015 09:28

Vážená paní starostko , mám dotaz na řešení problému černé skládky u viaduktu ulice Vrapická , černá skládka už dosahuje obrovských rozměrů smrdí a bojím se okolo chodit na procházku s dětmi protože jsou tam střepy skelná vata kterou rozfoukává vítr a jiné hnusné věci , je v katastru města Buštěhrad a nikdo s ní nic nedělá, jaké bude řešení tohoto problému ze strany městského úřadu ? ( ..a chtělo by to řešení urychlené koncepční a dlouhodobé) Henzl

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 15. 04. 2015 10:58

Pane Henzle, povinnost likvidace skládky sice mají majitelé pozemků (což město není), ale jak píšete, skládka už je takových rozměrů, že to není v jejich silách. Jak už jsme psali ve Zpravodaji, podáváme tedy žádost o dotaci na Kraj na likvidaci skládky. Dnes to doděláváme a po obědě to vezeme na Kraj. Dávají maximálně 1 milion, což nestačí (velmi hrubě odhadnuté náklady podle kubíků odpadků jsou okolo 5 mil. !), nicméně kdybychom uspěli, uklidíme za to aspoň kus. Dál se budeme snažit o dotaci z MŽP, kde dávají víc peněz. Samozřejmě vše probíhá v součinnosti s vlastníky pozemků. Nutná bude následná ostraha, umístění fotopastí apod., aby se to tam neudělalo znovu. Takže snad to přinese nějaký výsledek.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Slečna Zvědavá

Datum: 20. 05. 2015 11:56

Dobrý den, paní starostko, mohu se zeptat, jak dopadlo jednání s městem Kladno o přidělení strážníků městu Buštěhrad? Děkuji.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 21. 05. 2015 07:49

Dobrý den, pan primátor mi sdělil, že pro nás nemohou udělat víc, než nám je mohou půjčit zhruba na měsíc, a pak nám pomoci nastavit systém fungování naší vlastní obecní policie. Zdá se, že založení vlastní policie se nakonec nevyhneme.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 21. 05. 2015 07:57

V zápise z dubnového zasedání je pochopitelně chyba - mělo tam být, že nabídka na měsíční nájemné přízemí Seifertovny činí 80,- Kč/m2/měs., ne 80,- Kč měsíčně! :-) Navíc to neznamená, že se prostor právě za tuto cenu opravdu pronajme, neboť dále se v zápise píše: "Zastupitelé se shodli na návrhu, aby se nyní schválilo pouze pronajmutí nebytových prostor a následné technické a finanční záležitosti vedoucí k uzavření nájemní smlouvy byly řešeny ve spolupráci s právním poradcem města." A ještě jedna zpráva: ve středu nemohly být vyvezeny popelnice v zadní části ulice Vávrova, protože tam parkoval bavorák tak šikovně, že popelářský vůz neprojel.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jitka

Datum: 23. 06. 2015 18:51

Zdravím, chtěla jsem se zeptat co to je neustále za příšerné rány v Buštěhradě ,naposledy v sobotu asi od 9 do 13?jako by někdo pouštěl panely/ plechy / těžké kusy čehokoliv z velké výšky /nebo střílel ?pes se netřese už jen o Silvetra , ale v podstatě se svým životem protřásá strachy skoro permanentně .Prosím co to způsobuje a co se proti tomu dá dělat ?děkuji Jitka

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 25. 06. 2015 06:27

Kovové zvuky se ozývají dnem i nocí z dříňské válcovny. Je tam nepřetržitý výrobní proces. Je to zvláštní hluk, na který jsem si tu po několika letech bydlení úplně zvykl a neruší mě. Připomíná mi starý kolorit skutečnosti, že jsem se přistěhoval na Kladensko, do těžkým průmyslem zdobeného kraje. Vydržte, Jitko! Zajímejte se o historii okolí, je nesmírně zajímavá. JB

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jitka

Datum: 25. 06. 2015 12:33

Dobrý den,děkuji.Bydlím tu 25 let , ale prijde mi , že tyhle zvuky jsou nové nejen pro mě ale zejména pro psíka, dříve se netřásl (pouze o Silvestra), takže musí jít o novou intenzitu i tón jako by stále někdo střílel, já to vydržím,ale psíka možná raní mrtvice :-(neustále se toho bojí. s pozdravem Jitka

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: marcela

Datum: 25. 06. 2015 14:42

Dobrý den, paní Jitko. Mám pocit,že pan Blesk si plete pojmy . Zvuky z válcovny jsou slyšet hlavně a ponejvíce v noci. Nevím sice co máte na mysli za zvuky ale minulý týden bylo slyšet z haldy střílení a to se i náš psík třásl strachy a to bydlíme u školky.Od zvyku pana Bleska jsem se dodnes s těmi zvuky z válcovny nezžila a docela bych oželila i historii i když podle pana Bleska je zajímavá Marcela

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jitka

Datum: 26. 06. 2015 17:49

Zdravím, já si tedy taky myslím, že je to spíš střílení,už proto, že psi jsou na to citliví, když to začně, tak doma říkáme"už zase střílejí"..a pokud je to tedy z haldy, tak chápu proč mám pocit , že vedle mě padá půltunový ingot z výšky 50metrů a že se to rozléhá celým Buštěhradem(a co asi slyší ten pes?)neb haldu mám na dohled bohužel i na doslech ze zadňáku...a válcovny za ty roky taky už nevnímám:-)) Co s tím ?děkuji Jitka

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Dana Heráňová

Datum: 27. 06. 2015 11:44

Já žiju v domnění, že na haldě má na vršku ve východní části někdo už dlouho střelnici. Zkusila jsem zagooglit a je tomu tak http://www.kvzkladno.estranky.cz/clanky/strelnice-kde-hostujeme.html - uvádějí to tam jako "brokovou střelnici na Haldě v Buštěhradě." Už řadu let vídám na cestě pod haldou zbytky takových těch oranžových terčíků http://zbrane.subrt.cz/asfaltovy-holub-terc/, které jsou napůl rozstřílené. Střelbu je slyšet hlavně o víkendech. Zdraví DH

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Dana Heráňová

Datum: 27. 06. 2015 11:47

Chtěla bych se zeptat, zda se uvažuje o založení finanční nebo jiné sbírky pro spoluobčany, kteří jsou postiženi následky včerejšího výbuchu plynu. Rádi přispějeme. Díky za případné info. DH

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 28. 06. 2015 13:15

Uvažujeme. Zjišťuji, co je k tomu třeba, zítra dáme vědět více.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 29. 06. 2015 10:02

Takže na sbírku jsem se informovala na Středočeském kraji, ale nakonec ji na přání postižených dělat nebudeme - prý to zvládnou sami, a s pomocí pojišťovny. Alespoň jsme tedy nabídli možnost bezúročné půjčky od města na opravy. Je na nich, zda nabídky budou chtít využít. V každém případě děkujeme všem, kteří na postižené myslí a chtěli přispět.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 07. 07. 2015 08:34

Novinka - po zjištění nákladů nutných na rekonstrukci bytů (odhadem cca 800 tis. Kč)sbírka přeci jen bude! Další informace během dneška, také je vložíme do nového čísla BZ, které se bude v nejbližších dnech roznášet.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 07. 07. 2015 11:13

Sbírka vyhlášena! http://www.mestobustehrad.cz/ Za všechny příspěvky jménem postižených děkujeme!

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Roman Svatý

Datum: 07. 07. 2015 16:27

Dobrý den, neustále mi leží v hlavě nové vodorovné značení přednosti zprava na Hřebečské ulici. Uvedenou dopravní značku jsem na seznamu schválených dopravních vodorovných značek nenašel. Tudíž se domnívám, že se jedná o "paskvil" svislé dopravní značky Křižovatka bez označení přednosti v jízdě tudíž přednosti zprava, která však jako vodorovné dopravní značka nemá významu, protože to není značka. Zejména pak ze dvou důvodů: 1 přednost tu ze zvyku nikdo nedává 2 až napadne sníh a pojede tudy někdo kdo to nezná může docházet k nebezpečným situacím. Proto má být použita značka svislá, aby byla vidět i při nasněžení. S pozdravem Svatý.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Alena H.

Datum: 15. 07. 2015 13:30

Dobrý den, nejdříve bych chtěla vyjádřit souhlas s Romanem, ta změna přednosti , to vymyslel nějaký koumák?:-D Za druhé jsem se chtěla zeptat, asi tedy po 10 letech někdo něco dělal s rozhlasem (opomenu mé marné výkřiky do tmy, že slyšíme dva hlasy dohromady ), to je konečná oprava? Jen oprava tlampačů , které nefungují? Nebo se ještě někdy bude řešit, zda jsou vůbec k něčemu, když chytáme slova v hlášení? Já jen, že nedávno jste hlásili, že nepoteče voda nebo něco takového, nebylo rozumět. Na stránkách žádná informace a ani v tom informačním emailu. Přišlo mi teda dost blbý volat na vodárny, že zřejmě tu asi někde někdy nepoteče voda tak kdy to asi bude:-D A ještě jeden dotaz, proč na hřišti v Ořešáku (Ořešín) nebude dětské pískoviště? Děkuji.Alena

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 16. 07. 2015 12:54

Dobrý den, 1)změnu přednosti takto navrhnul dopravní odbor kladenského magistrátu. Protože lidé na Hřebečské si stěžovali, že tam řidiči jezdí jako blázni. Věřím, že až si na to všichni zvyknou, provoz se zklidní. Komu to vadí, ať volí cestu přes Kladenskou. 2) Tlampače - aby bylo slyšet všude, bylo by potřeba obecní rozhlas celý přeřešit (i umístění tlampačů apod. - v dávných dobách, kdy se to instalovalo, se nad tím asi nikdo moc nezamýšlel). Což je značná investice a asi tak sto padesátá věc ve frontě toho, co je tu potřeba udělat :-) 3)Když neteče voda z důvodu havárie, vždycky to mají vodárny na internetu, i předpokládanou dobu, jak dlouho to nepoteče. Oni nám to sice posléze oznámí, ale to pouze ve všední den. Když se stane havárie o víkendu, opravdu nemá cenu chodit za mnou domů ptát se, kdy to poteče(to už se stalo, přímo v době nedělního oběda:-))- já to nevím, a také se jako kdokoliv jiný musím jít podívat na web vodáren. 4)Dodavatel hřiště na Ořešíně, firma TR Antoš, má v nabídce pouze velká pískoviště, která by se nám tam už nevešla. Takže zakoupíme nějaké menší s víkem od jiného výrobce, které tam umístíme. Do konce července ještě schne beton, a bude se dělat ještě altán - vedle na trávníku. Otevření hřiště předpokládáme na začátku srpna. V plánu je ještě výsadba stromů, ale to z vegetačních důvodů až na podzim. 5)Na Ořešíně nám zbydou nějaké lavičky (protože nové lavičky byly součástí dodávky hřiště) - takže ty dáme dolů k rybníku, kde už po nich také někdo volal.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Alena H.

Datum: 18. 07. 2015 07:30

Dobrý den, děkuji za odpovědi:-) 1. mě to nevadí, ale stále si myslím, že je to blbost.Uvidíme, jestli to tam zvýší nehodovost. 2.takže nikdy nepůjdou:-) už to neřeším. 3.tuto informaci jsem nevěděla, děkuji. 4.super Hezký den.AH

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Pavel K.

Datum: 21. 07. 2015 10:25

Dobrý den, zajímalo mne, zda nejsem jediný, kdo se podivuje nad změnou přednosti v jízdě v ulici Hřebečcká a vidím, že nejsem. Z Vaší reakce výše jsem vyčetl, že změna byla iniciována lidmi, kteří bydlí v ulici Hřebečcská, a kteří nebyli spokojeni s rychlostí projíždějících vozů. Chápu to tedy tak, že tam velké množství řidičů porušovalo max. povolenou rychlost 50km/h. Opravdu tomu tak bylo? Pokud ano, bylo provedeno nějaké měření? Nebo se jen sešlo pár sousedů, kterým se nelíbilo, že čas od času projede okolo jejich domu nějaký "tuning", který má místo výfuku rouru od kamen, jako se to ostatně děje všude. Tato změna přednosti mi opravdu přijde jako krajní řešení. Myslím, že se bohatě stačilo domluvit s obecní policií, aby se tam párkrát postavila s radarem a pirátům silnic by byl konec. Zajím má mě Váš názor na tuto situaci, resp. to opravdu nebylo jiné řešení? S pozdravem,Pavel K.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Roman Svaty

Datum: 24. 07. 2015 21:31

Dobry den, omlouvam se za diariktiku, ale pisu z tabletu. 1) magistrat jiz navrhnul jiz takovych nesmyslu po celem Kladensku, ze na nej bych se neodvolaval 2) umistena vodorovna znacka je neplatna , protoze takovou vodorovnou dopravni znacku vyhlaska nezna a vyhlaska je nadrazena urednikovi z magistratu 3) kdyby krizovatky byly bez jakehokoliv znaceni byla by jasna prednost z prava 4) ke zpomaleni rychlosti nedoslo, protoze tu proste kazdy jezdi stejne jako po hlavni 5) bydlim da se rict primo u retarderu a pokud jedu z ul. Kladenska a najizdim na ul. Hrebecska smer dolu na stopku jeste se mi nestalo, ze bych dostal prednost, protoze jedu z prava naopak, kdybych nestavel stejne jako za starych casu mel bych uz asi desetkrat ustreleny predek u auta 6) uz jsem tu videl i hadku ridicu, kdyz chteli jet oba, ale nastesti to dobrzdili. Jedna vec je rychlost, kterou mimochodem neresi ani ten retarder a druha vec je bezpecnost. Vysledek Vasi akce? Jezdi se tu porad stejne a ulice se stala nebezpecnou pro vsechny ucastniky silnicniho provozu a je to jen do te doby nez se tu neco vazneho stane. A nedej boze, aby doslo k nehode az pujde skolka okolo na prochazku. Posledni postreh, ktery jsem zaznamenal je, ze ulice Hrebecska je pro prednost z prava totalne nevhodna, protoze z mnoha novych bocnich ulic neexistuje vyhled na Hrebecskou ulici a tim nema ridic dostatek casu ani mista na potrebny vyhled k vyhodnoceni dopravni situace jak z ulice Hrebecska, tak z bocnich ulic. Dalo by se rict, ze touto upravou jde o nejnebezpecnejsi ulici v celem okoli. A o stezovatelich na rychlost - bydlim tu 44 let a muzu rict, ze doposud se silnice pred zmenou znaceni nicim nelisila od jakekoliv jine mestske ulice vcetne rychle jizdy. Ted ke stejne rychle jizde jen pribylo nedavani prednosti v jizde a nebezpecne kolizni situace, ale jen do te doby nez se tu stane prvni smrtak. Pochybuji, ze potom nekdo z obcanu bude odsuzovat za zmareny lidsky zivot nekoho z Kladna, kdyz radnice o tom vi. A tim, ze vyhlaska tuto vodorovnou dopravni znacku nezna je to stejne jako by male dite namalovalo na silnici hrad nebo karkulku s vlkem. Co jsem chtel rici jsem rekl dal Vas jiz zatezovat nebudu. Dekuji. Svaty.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 03. 08. 2015 09:44

Nejsem odborník na dopravní značení, a proto tuto otázku přenechám dopravnímu odboru na Kladně. Jinak s touto úpravou je to stejné, jako s řadou jiných opatření - jedna skupina občanů ji vyvolá a druhá ji pak kritizuje. To je bohužel běžná komunální realita, se kterou je třeba se smířit :-)

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Pavel

Datum: 09. 08. 2015 09:53

Smířit se s tím, že co člověk, to názor, to je třeba, ale není třeba se smířit s tím, že utrácíte fin.prostředky města za takový nesmysl, jenom proto, že 2x do týdne Hřebečskou projede někdo rychleji, než se to někomu v tu chvíli líbilo. Dejte tedy k nám do ulice Švermova mezi Hřebečskou a Kladenskou dopr.značku "omezená rychlost 15km/h; každé ráno cca v 7.00h. to tady prohulí červená dodávka nějaké firmy min.padesátkou. Myslím si, že Magistrát města Kladna Vám mohl dát pouze návrh jak situaci se stížnostmi občanů (bylo by zajímavé vědět, kolik jich bylo)v ulici Hřebečská řešit, ale rozhodnutí bylo na Vás; Hřebečská přece není okresní silnice mimo obec, aby o tom odbor dopravy Mú Kladno rozhodl. Kdo je za to na našem Mú Bš.zodpovědný a bez zamyšlení takovou věc schválil? Kdybyste měli opravdu zájem, jak situaci v zastavěné oblasti, jako je Hřebečská a okolí řešit, zamysleli byste se nad tím, jestli by nebylo vhodné celou oblast mezi ul.Kladenskou a Lidicemi upravit jako obytnou zónu, kde je rychlost omezena na 20km/h a má několik dalších povinností pro řidiče, aby se chovali ohleduplně k občanům, kteří v zóně bydlí; mimo to tam platí přednost zprava, takže může být kompletně bez značek, jen označena na začátku a na konci. Tuhle oblast Buštěhradu totiž nikdo nemusí volit k průjezdu odněkud někam; k tomu stačí Kladenská. Jestli chcete současný stav zachovat, udělejte co nejdříve pořádné a viditelné dopravní značení v ul.Hřebečská a myslete na to, že vaše rozhodnutí mají dopad na lidi v Buštěhradě. Díky a přeju pěkné léto.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Martin Misek

Datum: 19. 08. 2015 10:00

Jako človek který donedávna žil v "Hřebečské" souhlasím s tím že změna dopravního značení v této ulici je špatná. Když už se to takto realizovalo tak se změna přednosti měla udělat i v ul. Lipová nebo to vůbec neměnit a nechat tak jak to bylo. Takto je to dobrý paskvil! Dle mě to je jen o čase kdy si tam někdo rozbije kokos!

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina

Datum: 19. 08. 2015 11:15

Mně se líbí nápad pana Pavla, aby byla celá oblast komunikací v Buštěhradě od Kladenské na jih upravena jako obytná zóna. Myslíte, že by to mohlo fungovat?

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 20. 08. 2015 14:01

Dobrý den, nebojte se, kladenský dopravní odbor nyní řeší i úpravu Lípovky - jako 2. etapu.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jitka Sochrová

Datum: 03. 09. 2015 13:05

Dobrý den, chtěla bych se touto cestou zeptat na možnost zřízení autobusové zastávky u hřbitova? Je to možné? Jak o ní zažádat? Co je k tomu potřebné? Předem Vám děkuji za odpověď.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 03. 09. 2015 15:08

Mám pocit, že už se to za minulého zastupitelstva řešilo a ČSAD to odmítlo s tím, že by pak vzdálenosti mezi zastávkami (Lidice - Buštěhrad) byly příliš malé. Ale můžu to prověřit.

za málo peněz, žádná muzika

Zaslán uživatelem/kou: Petr Sejkora

Datum: 21. 09. 2015 21:59

Buštěhradský kulturní život nevzkvétá. V rozpočtu Kulturního výboru města Buštěhrad se nenašly jednotky tisíc na zajištění alespoň skromného kulturního programu, který by Jarmark mezi rybníky povznesl a přilákal více lidí, třeba i z okolí. Neušetřilo se pár tisíc na trvalou investici do montovaného podia a skromného ozvučení, na skládací lavičky pro připadnou audienci. A to domácích performerů má Buštěhrad přehršle. Minimálně plnou uměleckou školu a její tisíce odchovanců. Ale nic. Paní starosko Javorčeková, pomiňme, že v ZUŠ Buštěhrad vládne Lex Bednář bez ohledu na zájmy zřizovatele. Ale hovořili jsme kdysi o volném pokračování rekonstrukce zámku, ale zároveň o citlivém rozložení investic i do kultury a sportu. A nic? Budeme hledeť na to, jak za 20let rekonstrukce zámku vše ostatní v Buštěhradu zchátralo a upadlo? Paní starostko, nebudeme hovořit o tom, že oprava 1/4 zámku už stála kolik set mil.Kč, že je to ze 3/4 zmařená investice do ruiny s nejasnou budoucností, že to projektovala osoba Vám blízká a že to realizuje nejdražší firma v zemi. Dostůjte prosím svých slov o maximální možné podpoře kulturního a sportovního dění v Buštěhradu. To je totiž hlavně o našich dětech. Navrhuji, že významným sponzorem kultury a sportu v Buštěhradu může být firma, která již léta předává městu nehorázné faktury za opravy v zámku. Navrhuji zřídit Fond kultury města Buštěhrad (FKB), kam osobně budu moci přispět na podporu konkrétních akcí typu Jarmark mezi rybníky, Dětský den apod. Navrhuji pověřit a finančně motivovat Vaše spoluprácovníky k aktivnímu vyhledávání dalších přispěvovatelů do nově zřízeného FKB. Navrhuji úplně vážně uvažovat o výstavbě multifunkční hokejbalové arény na hřišti za hřištěm. I fotbalisti si tam důstojně zatrénují a díky mantinelům jim nebudou pořád utíkat meruny. Petr Sejkora

Re: za málo peněz, žádná muzika

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina

Datum: 22. 09. 2015 15:42

Petře, dnes je od 19:00 u Bečvářů údajně nějaké setkání, kde může veřejnost přednést své návrhy ohl. hřiště. Ovšem informace je to nepotvrzená, typu jedna paní povídala. Mrzí mne, že jsem se to dozvěděla právě teď. Čekala bych, že takováto informace půjde minimálně městským infomejlem nebo bude vyvěšena na webu v aktualitách.

Re: za málo peněz, spousta muziky :-)

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 22. 09. 2015 18:33

Vezmu to odzadu. Ano, dnes je diskuse o možné podobě sportovního areálu. Schůzka je potvrzená, obesílali jsme všechny sportovní kluby i další spolky ve městě a žádali je o další šíření zprávy. Infomejlem to jít samozřejmě mohlo. Ale v záplavě dalších věcí, které řešíme, to prostě vypadlo. Petře, to vůbec není pravda, co píšeš. Ty sis nevšiml, jak nám tady kulturní akce stále přibývají, co se tu všechno děje nového? Fakt je, že Tě na nějakých akcích vidím málokdy. Letos je kulturní výbor akční, jako nebyl nikdy za minulých zastupitelstev. Máme tu zcela nové akce, nebo jsou na nových místech, letos poprvé pořádané pod záštitou (a s finančním přispěním!) města, např. nedávný Bušfest, letní kino, Bushbluesfest, a podobné. Nové ochotnické divadlo, které město také podporuje, jako i ostatní spolky. Mnoho drobnějších akcí, jako otevření knihovny nebo nového hřiště na Ořešíně nevyjímaje. Na to vše jsme věnovali nemalé finance. Skládací židle či lavice dostal za úkol vytipovat kulturní výbor (navrhnout pár možností, co kde je levně k sehnání) a pracuje na tom. Ne vše, co píšeš, ovšem můžeme mít hned - montované pódium např. stojí nové cca 800 tisíc, a nezlob se, to teď opravdu není priorita, ve chvíli, kdy za tyhle peníze půjde udělat někde kus chodníku, a máme před sebou velké investice - např. přístavbu základní školy. I v ZUŠce jsou změny, např. místo paní Hruškové zcela nová učitelka výtvarného oboru, paní Galina Fleischmannová, renomovaná malířka. Vypadá to, že by mohla učit i počítačovou grafiku. Dále zde máme nově krásný studentský projekt na revitalizaci Starého hradu a okolí ZUŠ, která řeší i dvůr za ZUŠkou s letní scénou. Zveřejníme. 1/4 zámku nestála několik set milionů (kdyby ano, máme zámek už opravený celý:-)). Stála cca 50 mil. rozložených do dvanácti let oprav. Myslím velmi dobrý výsledek za ty peníze, nikoliv zmařená investice (navíc cca půlka šla z dotací). Faktury od prováděcí firmy jsou zcela adekvátní současným cenám ve stavebnictví, i špičkové kvalitě provedené práce. Tahle firma totiž na rozdíl od mnohých jiných o památkách něco ví a jsme rádi, že je tu máme. Není s nimi sebemenší problém. S hokejbalisty jsem jednala a o aréně opravdu uvažujeme. Co kdyby ses mě přišel někdy normálně zeptat na to, co Tě zajímá, a popovídat si, co je v plánu, než začneš vypisovat podobné výkřiky? Ano, než se některé věci rozběhnou trvá dlouho - při stavu, v jakém jsem to tady převzala, s tím, že hotových projektů, které se dají realizovat, je naprosté minimum, takže musíme všechno nechat nejdřív vyprojektovat, což chvíli trvá. A radši pořídím za 800 tisíc projekt na revitalizaci Kladenské, než skládací pódium. Ale snad už jsou aspoň nějaké dílčí výsledky.

Sportovní areál

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina

Datum: 22. 09. 2015 23:55

Jsem členkou tří spolků, docházím do jednoho sportovního klubu a informace o schůzce se ke mně přesto nedostala včas. Ale není fér házet odpovědnost za šíření informací pro občany na sportovní kluby a spolky, tohle je dost důležitá věc na to, aby to jen tak vypadlo. A nejde vůbec jenom o mne - co lidé, kteří nejsou členy spolků, budoucnost sportoviště je zajímá a mají nějaký dobrý nápad nebo přání, co by v budoucím sportovním areálu nemělo chybět? Pokud čtete tuto diskuzi, máte nějaký nápad nebo dotaz a taktéž jste nestihli schůzku, napište to prosím alespoň zde. Mě Vaše názory zajímají a pevně věřím, že budou zajímat i tvůrce konceptu sportovního areálu ;-) Já jsem například na schůzce chtěla probrat možnou inlajnovou dráhu okolo areálu. Vím, že se o ní mluvilo, ale osobně si myslím, že by se více hodila na Ořešín, kde by dráha mohla být delší a zároveň by vyřešila tu problematickou a neustále reklamovanou mlatovou cestu. Ale chtěla jsem si vyslechnout i názory jiných lidí, třeba by mne přesvědčili, proč je Ořešín nevhodný.

Sportovní areál

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina

Datum: 22. 09. 2015 23:55

Jsem členkou tří spolků, docházím do jednoho sportovního klubu a informace o schůzce se ke mně přesto nedostala včas. Ale není fér házet odpovědnost za šíření informací pro občany na sportovní kluby a spolky, tohle je dost důležitá věc na to, aby to jen tak vypadlo. A nejde vůbec jenom o mne - co lidé, kteří nejsou členy spolků, budoucnost sportoviště je zajímá a mají nějaký dobrý nápad nebo přání, co by v budoucím sportovním areálu nemělo chybět? Pokud čtete tuto diskuzi, máte nějaký nápad nebo dotaz a taktéž jste nestihli schůzku, napište to prosím alespoň zde. Mě Vaše názory zajímají a pevně věřím, že budou zajímat i tvůrce konceptu sportovního areálu ;-) Já jsem například na schůzce chtěla probrat možnou inlajnovou dráhu okolo areálu. Vím, že se o ní mluvilo, ale osobně si myslím, že by se více hodila na Ořešín, kde by dráha mohla být delší a zároveň by vyřešila tu problematickou a neustále reklamovanou mlatovou cestu. Ale chtěla jsem si vyslechnout i názory jiných lidí, třeba by mne přesvědčili, proč je Ořešín nevhodný.

Sportovní areál

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina

Datum: 22. 09. 2015 23:55

Jsem členkou tří spolků, docházím do jednoho sportovního klubu a informace o schůzce se ke mně přesto nedostala včas. Ale není fér házet odpovědnost za šíření informací pro občany na sportovní kluby a spolky, tohle je dost důležitá věc na to, aby to jen tak vypadlo. A nejde vůbec jenom o mne - co lidé, kteří nejsou členy spolků, budoucnost sportoviště je zajímá a mají nějaký dobrý nápad nebo přání, co by v budoucím sportovním areálu nemělo chybět? Pokud čtete tuto diskuzi, máte nějaký nápad nebo dotaz a taktéž jste nestihli schůzku, napište to prosím alespoň zde. Mě Vaše názory zajímají a pevně věřím, že budou zajímat i tvůrce konceptu sportovního areálu ;-) Já jsem například na schůzce chtěla probrat možnou inlajnovou dráhu okolo areálu. Vím, že se o ní mluvilo, ale osobně si myslím, že by se více hodila na Ořešín, kde by dráha mohla být delší a zároveň by vyřešila tu problematickou a neustále reklamovanou mlatovou cestu. Ale chtěla jsem si vyslechnout i názory jiných lidí, třeba by mne přesvědčili, proč je Ořešín nevhodný.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Petr Sejkora

Datum: 23. 09. 2015 06:04

Vezmu to odzačátku. Prosím o uvedení jednotlivých částek, kterými MěÚ podpořilo Bushfest, Bushbluefest, letní kino, ochotnické divadlo. Opravdu mi akce nějeak unikly. Prosím o vasvětlení, proč se z časopisu města stal občasník, který o pořádaných akcích většinou informuje zpětně. Mohl by kalendář plánovaných akcí být součástí tištěného časopisu? Montované outdoor/indoor podium 8.5m x 4.5m možno pořídit za 56.500Kč. Proč mistifikujete s částkou 800.000Kč? http://www.rkpipeanddrape.com/Folding_Stage/1002.html#6d V roce 2012/2013 starostka Leflerová hovořila o 67mil.Kč proinvestovaných v buštěhradské části zámku. Dnes je to 50mil.Kč Prosím o zveřejnění všech faktur za veškeré dosud provedené práce? Mám si zažádat oficiální cestou, aby má žádost byla vyřízena do 30ti dnů? Změna a doplnění učitelů v ZUŠ je fajn. Ale proč není možné se těšit z vystoupení žáků na veřejnosti? Rád bych svého synka na koncerty dětí pravidelně vodil. Bohužel v sálu ZUŠ se něčeho bojí, nevím asi má obavu ze stísněných prostor.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jitka

Datum: 23. 09. 2015 06:37

Dobrý den všem , má-li někdo v plánu vytvořit v Ořešíne " inlajnovou dráhu " jednoznačně hlasuji pro ,ač nejsem teenager, ani členem sport.spolku ,ale ihned bych si brusle zakoupila.Ted to nemá cenu ,cesty v Buštíku nejsou vhodné ani k chuzi :-)tahat se s bruslemi autobusem do Kladna ... a možná se tím i zachrání lidský život , protože bruslaři využívají k tomuto sportu bohužel dost nebezpečný úsek - hlavní třídu a pak silnici od hřbitova směrem na Čicovice, tedy se neustále pletou mezi auty až je to o strach.Takže kdo má tento nápad tomu vřele děkuji a jednoznačně jsem pro. pěkný den Jitka

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Petr Sejkora

Datum: 23. 09. 2015 07:21

Paní starostko, uvedla jste: "Faktury od prováděcí firmy jsou zcela adekvátní současným cenám ve stavebnictví, i špičkové kvalitě provedené práce. Tahle firma totiž na rozdíl od mnohých jiných o památkách něco ví a jsme rádi, že je tu máme. Není s nimi sebemenší problém." V reakci na to mi dovolte citovat jednoho mého známého, špičkového zedníka. "v klasické stavební firmě jsem musel za den zpracovat 8-12 míchaček malty abych si vydělal,pak jsem přešel do firmy co opravuje památky a tam mi stačí zpracovat 1kýbl malty a mám vyděláno...a nikam se nepospíchá." Adekvátní ceny superdrahých a superpomalých oprav památek v ČR stanovila předpokládám právě firma Archtat? Začínám se zajímat o to, proč jste tak ráda, že tady tu firmu máme a ještě dlouhá léta mít budeme. PS.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Petr Sejkora

Datum: 23. 09. 2015 07:54

Paní starostko, pro doplnění informací o které Vás žádám, prosím o uvedení častky, kterou město podpořilo výstavbu hřiště v parku Ořešín. Nepletu se, že park Ořešín je součástí Vašeho projektu bydlení Doma je Doma a revitalizace parku posluží hlavně zájemcům o bydlení v této lokalitě? PS

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 23. 09. 2015 08:58

Nejprve pro Jiřinu ohledně schůzky ke sportovnímu areálu: Kdokoliv se k chystanému projektu chce vyjádřit, může - věc je v samém začátku. Nic jste nezmeškala :-)Teprve formulujeme zadání pro projektanta. Na schůzce se mluvilo o tom, že potřebujeme rekonstrukci stávajícího zázemí, o prostorových potřebách fotbalistů i dalších sportovců. Důležité je, aby zázemí i hřiště mohli používat VŠICHNI, tedy i veřejnost bez toho, aby byl někdo registrovaný v nějakém klubu. Dále se chceme pokusit, aby se na plochu kromě fotbalového hřiště vešla i hokejbalová aréna, která má výhodu multifunkčnosti (lze tam hrát i basketbal, volejbal, v zimě nechat zamrznout a bruslit tam). Diskuse proběhla o umělém trávníku, který je sice na pořízení dalek dražší, ale může se pak používat celoročně, a takové hřiště se dá i pronajímat, takže náklady se do určité míry vrátí. Inline dráha okolo areálu by se hodila. jako nápad padl i skatepark. Teď jde spíš o to, co se nám tam všechno vejde a nevejde - to budeme řešit s projektantem, kterého ale musíme někde poptat. Kdyby měl někdo kontakt na projektanta sportovních staveb, sem s ním. Vzniklou studii budeme prezentovat a opět bude možné se k ní v rozpracovanosti vyjádřit.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 23. 09. 2015 10:25

HNED V ÚVODU, PETŘE, MYSLÍM, ŽE JSME SI TYKALI, TAK NEVÍM, CO SE STALO, ŽE JSI NASADIL TAK OFICIÁLNÍ TÓN :-) ALE PROSÍM. "Prosím o uvedení jednotlivých částek, kterými MěÚ podpořilo Bushfest, Bushbluefest, letní kino, ochotnické divadlo. " AŽ MI JI KULTURNÍ VÝBOR DODÁ, POŠLU TI TABULKU VYÚČTOVÁNÍ VŠECH LETOŠNÍCH AKCÍ.JEŠTĚ BYCH PŘIPOMNĚLA MOŽNOST JEDNORÁZOVÉHO PŘÍSPĚVKU 5000,- KČ NA KULTURNÍ AKCE, KTERÝCH JSME LETOS TAKÉ POSKYTLI NĚKOLIK, NAPOSLEDY NA ZÁJEZD DO LITOMĚŘIC NA VÝSTAVU BUŠTĚHRADSKÝCH VÝTVARNÍKŮ MICHALA CIHLÁŘE A VERONIKY RICHTEROVÉ, A NYNÍ ZDE MÁM ŽÁDOST O PODPORU NOVĚ VZNIKAJÍCÍHO FILMOVÉHO KLUBU. "Opravdu mi akce nějeak unikly. Prosím o vysvětlení, proč se z časopisu města stal občasník, který o pořádaných akcích většinou informuje zpětně. Mohl by kalendář plánovaných akcí být součástí tištěného časopisu?" ČASOPIS JE MĚSÍČNÍK.POZVÁNKY NA CHYSTANÉ AKCE TAM PŘEDEM JSOU (OBČAS SE SAMOZŘEJMĚ STANE, ŽE NĚKDO PLAKÁTEK NEDODÁ DO UZÁVĚRKY, ALE JÁ BOHUŽEL NEMÁM KAPACITU NA TO VŠECHNY HONIT A HLÍDAT JIM TERMÍNY A DOSTATEČNOU PROPAGACI JEJICH AKCÍ) Montované outdoor/indoor podium 8.5m x 4.5m možno pořídit za 56.500Kč. Proč mistifikujete s částkou 800.000Kč? [www.rkpipeanddrape.com] NEMYSTIFIKUJI. TATO INFORMACE POCHÁZÍ OD MILANA MUDRY, KTERÝ SI PODOBNÉ PÓDIUM PŮJČOVAL NA LOŇSKÝ BUŠFEST. JE TÍM MYŠLENO ZASTŘEŠENÉ PÓDIUM, TEDY NĚCO SOFISTIKOVANĚJŠÍHO, NEŽ JE V TVÉM ODKAZE. ALE SAMOZŘEJMĚ JE MOŽNÉ HLEDAT NĚJAKÉ ALTERNATIVY, TEN ODKAZ KULTURNÍM VÝBORU PŘEPOŠLU. "V roce 2012/2013 starostka Leflerová hovořila o 67mil.Kč proinvestovaných v buštěhradské části zámku. Dnes je to 50mil.Kč Prosím o zveřejnění všech faktur za veškeré dosud provedené práce? Mám si zažádat oficiální cestou, aby má žádost byla vyřízena do 30ti dnů?" TAKOVÁ ČÁSTKA SE MI NEZDÁ A NEVÍM, ČÍM JE PODLOŽENA. FAKTURY MÁME SAMOZŘEJMĚ V ÚČETNICTVÍ, JESTLI CHCEŠ, ZAŽÁDEJ SI OFICIÁLNÍ CESTOU. POKUD VÍM, CELOU AKCI ZÁMEK JIŽ KONTROLOVAL V MINULÉM VOLEBNÍM OBDOBÍ KONTROLNÍ VÝBOR S PANEM SEMRÁDEM, KTERÝ MĚL TAKÉ POCIT, JAKÉ NEPRAVOSTI SE NA ZÁMKU DĚJÍ, A NEZJISTILI NIC NEOBVYKLÉHO. BYLA BYCH RÁDA, NEŽ BUDE NĚKDO ŠÍŘIT NĚJAKÉ POMLUVY, ABY SI VĚCI NEJPRVE ZJISTIL A OVĚŘIL. "Změna a doplnění učitelů v ZUŠ je fajn. Ale proč není možné se těšit z vystoupení žáků na veřejnosti? Rád bych svého synka na koncerty dětí pravidelně vodil. Bohužel v sálu ZUŠ se něčeho bojí, nevím asi má obavu ze stísněných prostor." PAN ŘEDITEL BEDNÁŘ MÁ ZCELA K DISPOZICI ZÁMECKÝ SÁL. ZATÍM HO VYUŽIL POUZE ASI DVAKRÁT. JE DOBRÉ, KDYŽ NA NĚJ V TOMTO BUDOU APELOVAT I RODIČE.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 23. 09. 2015 10:36

Petr Sejkora napsal/a: ------------------------------------------------------- > Paní starostko, uvedla jste: "Faktury od prováděcí > firmy jsou zcela adekvátní současným cenám ve > stavebnictví, i špičkové kvalitě provedené práce. > Tahle firma totiž na rozdíl od mnohých jiných o > památkách něco ví a jsme rádi, že je tu máme. Není > s nimi sebemenší problém." > > V reakci na to mi dovolte citovat jednoho mého > známého, špičkového zedníka. > "v klasické stavební firmě jsem musel za den > zpracovat 8-12 míchaček malty abych si vydělal,pak > jsem přešel do firmy co opravuje památky a tam mi > stačí zpracovat 1kýbl malty a mám vyděláno...a > nikam se nepospíchá." > > Adekvátní ceny superdrahých a superpomalých oprav > památek v ČR stanovila předpokládám právě firma > Archtat? > > Začínám se zajímat o to, proč jste tak ráda, že > tady tu firmu máme a ještě dlouhá léta mít > budeme. > > PS. > > A ještě k výše uvedenému: obnova památek je moje profese, takže mám možnost si ověřit, že stavební práce firmy Archatt nejsou předražené (od toho máme ostatně i stavebního dozora, který to hlídá a kontroluje). Firma Archatt legálně zvítězila ve výběrovém řízení (kde byla hlavním kritériem cena). Vysoutěžená etapa příští rok končí a na další etapu obnovy ("čtyři okna"), až se začne dělat, bude vypsáno zcela nové výběrové řízení. Takže ještě jednou, prosím, nešiř "blbou náladu", když o věci nic nevíš. Obnova zámku až do fáze, že jedno křídlo je téměř hotové, používané a plně funkční, je velkým úspěchem posledních let, myslím, že Buštěhraďáci záchranu své hlavní památky před zánikem ocení.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 23. 09. 2015 10:42

Petr Sejkora napsal/a: ------------------------------------------------------- > Paní starostko, > > pro doplnění informací o které Vás žádám, prosím o > uvedení častky, kterou město podpořilo výstavbu > hřiště v parku Ořešín. > > Nepletu se, že park Ořešín je součástí Vašeho > projektu bydlení Doma je Doma a revitalizace parku > posluží hlavně zájemcům o bydlení v této > lokalitě? > > PS Hřiště na Ořešíně stálo 710 700,- kč, z čehož 560 700,- Kč dala firma LEGO a zbytek firma Doma-je-doma. Ještě přibude altán. Město bude ze svého rozpočtu kupovat pouze cca 12 ks stromů, kterými se osází okolí hřiště. Již teď mám zprávy, že hřiště využívají i lidé z jiných lokalit, než z Ořešína.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 23. 09. 2015 10:44

Jitka napsal/a: ------------------------------------------------------- > Dobrý den všem , má-li někdo v plánu vytvořit v > Ořešíne " inlajnovou dráhu " jednoznačně hlasuji > pro ,ač nejsem teenager, ani členem sport.spolku > ,ale ihned bych si brusle zakoupila.Ted to nemá > cenu ,cesty v Buštíku nejsou vhodné ani k chuzi > :-)tahat se s bruslemi autobusem do Kladna ... a > možná se tím i zachrání lidský život , protože > bruslaři využívají k tomuto sportu bohužel dost > nebezpečný úsek - hlavní třídu a pak silnici od > hřbitova směrem na Čicovice, tedy se neustále > pletou mezi auty až je to o strach.Takže kdo má > tento nápad tomu vřele děkuji a jednoznačně jsem > pro. pěkný den Jitka Inline dráha na Ořešíně by byla fajn, ale je tam problém, že nemůžeme moc zasahovat do hotového parku, který je udělaný z dotace. Pro bruslaře bude ale použitelná i cyklostezka, která se plánuje mezi Buštěhradem a Lidicemi.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Petr Sejkora

Datum: 23. 09. 2015 13:48

DJ:"Takže ještě jednou, prosím, nešiř "blbou náladu", když o věci nic nevíš. Obnova zámku až do fáze, že jedno křídlo je téměř hotové, používané a plně funkční, je velkým úspěchem posledních let, myslím, že Buštěhraďáci záchranu své hlavní památky před zánikem ocení." Blbou náladu mám z toho, že se pomalu naplňuje moje obava z toho, že s paní Javorčekovou jakožto starostkou budeme mít Zámek ze zlata a Ořešín ze stříbra. Vše ostatní zchátralé nebo pouze na drahém papíře projektanta. Konkrétní případ? V některém příspěvku nahoře Vás jistá paní oslovila v souvislosti s nefunkčním rozhlasem. Dostalo se jí odpovědi, že máte vyšší priority. Dovolte, abych Vás upozornil, že městský rozhlas je součástí integrovaného varovného systému obyvatelstva a odsouvání oprav rozhlasu je z toho důvodu nepřípustné. Myslíš, že buštěhraďáci záchranu své hlavní památky ocení? To je ten problém, Vy si to pouze myslíte, ale opravdu to nevíte. A podle mě máte oprávněnou obavu to zjišťovat. Společenský přínos dosavadní "50mil." investice do 1/4 zámku je totiž minimální. Co z toho občané buštěhradu mají? Má nás těšit, že naši úřednici úřadují ve větších kancelářích, že mají výtah a že nemusí pochodovat na veřejná zasedání? Váš silný citový vztah...k opravám památek, které nejsou nijak zvlášť historicky významné, z kterých se nezachovalo nic krom obvodového zdiva, které se nedají smysluplně ekonomicky využít a které představují ohromnou energetickou zátěž... nesdílím. Je to díky Vaší silné orientaci na zámek, že tu za 12 let nemáme nic jiného jen rozpadlé schody,zdi,komunikace,bytový fond, sportoviště, rozhlas, ani základní vybavení pro pořádání kulturních akcí..atd. ?? Žádost o zveřejnění faktur za veškeré práce na zámku pošlu na úřad oficiální cestou. PS

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 23. 09. 2015 15:54

Chápu, že blbou náladu musíš někde vyventilovat, ale útočíš na nesprávného člověka. Ty jsi byl svého času místostarosta. Já jsem minulých 12 let NEBYLA ve vedení města a neměla pravomoc rozhodovat tu o čemkoliv. Kritizuješ tedy minulá zastupitelstva (která jsem kritizovala i já) a kritizuješ tím pádem i svou vlastní práci (v době svého místostarostování jsi sám svým hlasováním napomáhal tomu, že o dění ve městě rozhodovali lidé, za kterých se město téměř nikam neposunulo, neopravily se rozpadlé schody, zdi,komunikace, ani sportoviště). Také tím pádem sám dobře víš, jak dlouho trvá, než se nějaký záměr uvede do praxe, když musíš začínat od nuly (a bez projektů neuděláš nic a nedostaneš na dotacích nic, takže na těch se šetřit nedá). Takže nadávat, že za tři čtvrtě roku působení nového zastupitelstva tu není nic vidět, není moc fér (zvlášť když něco málo už vidět je - třeba nová knihovna a hřiště, které Ti nevím proč vadí). Když si vezmeš nějakou obec, kde se něco smysluplného udělalo, zjistíš, že to trvalo minimálně dvě volební období, než pořádně začalo být něco vidět (tím míním investičně náročné akce, jako revitalizace ulic a náměstí, komunikace či větší stavby). Ne, momentálně neřeším obecní rozhlas ani pódium. Těch problémů jsou stovky a moje hlava má omezenou kapacitu (i hlavy dalších zastupitelů). Zato řeším kanalizaci ve čtvrti za hřbitovem. Havarijní odtok z rybníka. Zřícené schody. Chodníky v Tyršovce. Přístavbu školy. Cyklostezku (i pro chodce, aby nemuseli do Lidic chodit příkopem). Nový územní plán. Nový sběrný dvůr. Nový systém placení za odpad, aby byli zvýhodnění ti, kdo třídí. Revitalizaci sportovního areálu. Skládku. A tak dále. Je to pro Tebe málo? Můžeš chodit na veřejná zasedání, navrhovat řešení čehokoliv, vstoupit jako aktivní člen do nějakého výboru (třeba do kulturního a pohnout s tím, že ještě nemáme mobilní pódium :-)). Ptát se, co se chystá a v jakém časovém horizontu. Ale to bys na své otázky dostal odpovědi, což zřejmě není tvůj cíl...

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: marcela

Datum: 24. 09. 2015 12:26

Dobrý den! Paní starostko Přeji hezký den Pozorně jsem si přečetla Vaše odpovědi panu Sejkorovi a zaujala mě větička : Nový systém placení za odpad, aby byli zvýhodnění ti, kdo třídí. Chtěla bych se proto zeptat jak budete ono třídění zjišťovat : Děkuji Marcela

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 24. 09. 2015 13:23

Dobrý den, paní Marcelo, třídění je samozřejmě na rozhodnutí každé domácnosti. V zásadě jde o to vymyslet takový systém, kdy by si lidé, kteří třídí (anebo zkrátka vyprodukují méně odpadu), a tím pádem nenaplní celou velkou popelnici, mohli místo velké popelnice zaplatit menší, případně četnost svozu místo týden čtrnáct dní. Zatím prověřujeme, jak to funguje v jiných městech, a co by nám to udělalo s rozpočtem. Důležité je zároveň zajistit, aby nebyly přeplněné kontejnery na tříděný odpad - v nejbližší době budeme obesílat všechny firmy a provozovny, které mají povinnost doložit likvidaci svého odpadu (a tím pádem ho nesmějí cpát do městských kontejnerů).

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 08. 10. 2015 08:42

Informace: zemní práce, které probíhají naproti hřbitovu, souvisí s budování vodovodu a kanalizace pro nové rodinné domy vedle na poli. Investor je soukromý. Bohužel, i když to tak může vypadat, protože je to na stejném místě - to není budování cyklostezky - tak daleko ještě nejsme. Zatím se nám děla projekt. Ale také se dočkáme.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jan David

Datum: 06. 11. 2015 21:06

Dobrý den, paní starostko, rád bych se zeptal, zda-li a případně v jakém časovém horizontu se plánuje chodník v ulici Pražská směrem k rybníkům. Také by mne zajímalo, zda se uvažuje o zřízení zásobníků se sáčky pro psí exkrementy, alespoň na exponovaných místech, kde si hrají děti. Vím, že je to až na okraji zájmu a finančních možností, tak jen jestli se o tom vůbec uvažuje. Děkuji a přeji Vám hodně pevných nervů v další práci. JD

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina

Datum: 08. 11. 2015 18:04

Pane Davide, sice se ptáte starostky, ale můj názor je, že instalace sáčků na psí exkrementy jsou pro Buštěhrad zbytečně vyhozené peníze. Každý zodpovědný občan, který vlastní psa, by si měl za své peníze sáčky pořídit a na procházky je s sebou nosit. Když si vezmete, kolik stojí žrádlo, veterinář atd, tak sáčky snad taková investice nejsou. Nikdo se pak nemůže vymlouvat na vandaly, nebo pracovníka, který sáčky nedoplnil, každý musí holt spoléhat sám na sebe. Musím říct, že dost lidí si své sáčky nosí, za což zasluhují pochvalu. Bohužel, jsou i tací, co exkrementy po svých psech sbírat nebudou, i kdyby měli sáčky na každém rohu. Jediné, co může situaci zlepšit, je instalace dalších odpadkových košů.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: marcela

Datum: 09. 11. 2015 17:30

Dobrý den! ráda bych reagovala na odpověď paní starostky : Bohužel, jsou i tací, co exkrementy po svých psech sbírat nebudou, i kdyby měli sáčky na každém rohu. Jestli je ve vyhlášce města zda každý majitel psího miláčka je povinen po svém psu uklízet.A jestli ano bylo by záhodno tuto vyhlášku stále připomínat. Neboť se opět stalo zvykem po svých miláčcích neuklízet. To vidím na každém kroku při procházce se svým psíkem. dokonce s mě stalo,že mě paní po upozornění aby po svém psu uklidila málem napadla a ať si hledím svého, že ona za psa platí tak proč má uklízet. Na Kladně dávají dokonce pokuty tak proč to nejde i u nás Děkuji s pozdravem Marcela

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina

Datum: 09. 11. 2015 18:23

Paní Marcelo, sice jste si mne spletla se starostkou, ale musím s Vámi souhlasit. Pár pokut by městskému rozpočtu jedině prospělo.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jan David

Datum: 10. 11. 2015 13:16

Paní Jiřino, zcela s Vámi souhlasím, je to především o lidech. Nicméně i mě se již kolikrát stalo, že si člověk vezme jeden pytlík (nebo si myslí že má dva) a pes si to na procházce rozdělí na dvakrát...Jasně, moje chyba, nicméně stát se to může a pak by něco takového pomohlo...Ale jak jsem psal, je mi jasné, že je to na okraji zájmů, což je logické. Nicméně Vámi zmíněný počet košu by se jednou mohl navýšit, s tím také souhlasím.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 11. 11. 2015 08:56

Dobrý den, Vy už jste si na ty otázky odpověděli sami :-D Ano, neukázněný majitel uklízet po psu nebude. Ledaže by ho přistihnul obecní policajt. Momentálně zjišťuji, kolik by nás zřízení obecní policie stálo, a pak bude na zastupitelích, zda budou chtít takovou částku z rozpočtu na policii věnovat. Pytlíky nicméně můžeme někde vyzkoušet. Ještě pro pana Davida: chodník v Pražské nemá zatím termín, je ve frontě spolu za mnoha dalšími chodníky, komunikacemi a jinými věcmi. Co se týká chodníků, začneme Tyršovkou (tam je to asi nejakutnější, protože tam chodí děti do školy a je tam velký provoz), momentálně jsme zadali studii na revitalizaci celé Tyršovky. Na Pražské by se snad (ještě letos) měl aspoň vyspravit povrch komunikace. Obecně, na jakýkoliv chodník (pokud to není pouze oprava stávajícího) musí být projekt a příslušná povolení, takže to bohužel chvíli trvá.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: vitek

Datum: 12. 11. 2015 08:14

dobrý den, chtěl jsem se zeptat co je v plánu s pásem země za řadovkami v Ořešínu (1811/199). Zatím to vypadá že tam někdo vysadil trávu. Bylo by hezké kdyby se tam vysadily nějaké stromy (třeba Ořechy, když se ulice jmenuje Ořešín :) ) Bylo by také fajn kdyby tu polní cestu co tam vede za řadovkami také někdo vysypal štěrkem, dost se to tam při dešti rozbahňuje. Dál bych měl ještě doporučení co by bylo fajn udělat - udělat přechod mezi našimi a staršími řadovkami u hřbitova. Klidně bych tam nechal udělat retardér, protože tam auta jezdí jako blázni... Naposledy jsem se chtěl zeptat jestli u nás také bude zóna omezené rychlosti na 30, jak je u starších řadovek. Děkuji za spoustu práce kterou pro město odvádíte a přeji hezký den

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daneila Javorčeková

Datum: 13. 11. 2015 08:25

Dobrý den, ohledně pásu za řadovkami jsem vznesla dotaz na developera - nevím, co vše mají v projektu a jestli s úpravou této části ještě počítají. Přechody mezi hřbitovem a Ořešínem budou dva, to už se dělá teď (parkovací plocha naproti hřbitovu, chodníček do Ořešína a přechody, samozřejmě u toho bude patřičné značení a osvětlení). Vzhledem k příznivému počasí to ještě letos stihneme. Zóna 30 - to zkusím probrat s dopravním odborem na Kladně (všechno co se týká dopravy a značení povolují oni). Také přeji hezký den! :-)

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: vitek

Datum: 13. 11. 2015 08:29

já jsem na to koukal, ráno jsem napsal do diskuze a večer byly přechody nastříkané, tomu říkám efektivita! :)

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 16. 11. 2015 09:20

Tak to jsme se zrovna trefili :D Jinak ohledně toho pásu za řadovkami - ve starém ÚP je zde prostor pro okružní komunikaci, kterou tam ovšem rozhodně dělat nechceme, v novém ÚP, který teď začneme pořizovat, už doufejme nebude. Můžeme tedy uvažovat o nějaké zeleni. Developer má ve smlouvě pouze "uvedení do původního stavu" (t. j. pokryli to zeminou a oseli trávou). Polní cesta není oficiálně cesta, je pouze vyježděná stavbou, a ještě nějakou dobu tam bude probíhat stavba, takže do té doby nemá cenu to zpevňovat - zase se to rozjezdí.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: vitek

Datum: 16. 11. 2015 09:56

Daniela Javorčeková napsal/a: ------------------------------------------------------- > Tak to jsme se zrovna trefili > > Jinak ohledně toho pásu za řadovkami - ve starém > ÚP je zde prostor pro okružní komunikaci, kterou > tam ovšem rozhodně dělat nechceme, v novém ÚP, > který teď začneme pořizovat, už doufejme nebude. > Můžeme tedy uvažovat o nějaké zeleni. Developer má > ve smlouvě pouze "uvedení do původního stavu" (t. > j. pokryli to zeminou a oseli trávou). > > Polní cesta není oficiálně cesta, je pouze > vyježděná stavbou, a ještě nějakou dobu tam bude > probíhat stavba, takže do té doby nemá cenu to > zpevňovat - zase se to rozjezdí. super, děkuji za informaci, určitě by bylo fajn kdyby tam byly nějaké stromy, i kvůli prachu co tam třeba při sklizni létá...

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Milan

Datum: 19. 11. 2015 08:15

Dobrý den, Ptám se , kdy začne Vámi avizovaná rekonstrukce povrchu v Pražské ulici, od Vámi uváděného zahájení 12.11.uběhl již týden a pořád nic. Milan

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 19. 11. 2015 17:06

Vždyť tam pracují! Abychom si správně rozuměli, nedělají celý nový povrch, ale opravují pouze díry, jakousi metodou natavování (takže záplaty pak nejsou jasně ohraničené a mělo by to déle vydržet).

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jitka

Datum: 13. 12. 2015 19:47

Zdravím,v parku Ořešín jsem byla bohužel svědkem, jak do otevřeného potrubí vlezla velká angorská kočka -něčí domácí mazlíček šedé barvy , jestli vylezla živá nevím :-( ....jsou tam 2 odtokové (?) potrubí o průměru 40-50 cm v jámě (netuším k čemu je dobrá?), ale jisté je to, že otvory jsou nezajištené mříží a může tam nepozorovaně vlézt klidně i malé dítě nebo psík ....asi by bylo dobré otvory zajistit nějakou mříží... pěkný večer

poplatky za svoz domovního odpadu

Zaslán uživatelem/kou: Petra

Datum: 26. 12. 2015 15:27

Dobrý den, všimla jsem si, že na úřední desce přibyl nový dokument - a že došlo k navýšení poplatku za svoz domovního odpadu. V nedávné době se někde (v obecním časopise myslím) psalo, že se město snaží vypovědět smlouvu s dosavadním poskytovatelem a celkově služby i platbu zefektivnit...toto je výsledek? Žádné další informace nebudou? Ostatní podobně velká města občany motivují k třídění, mají slevy pro děti do 3 let....jakým směrem kráčí Buštěhrad? Děkuji.

Re: poplatky za svoz domovního odpadu

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 30. 12. 2015 14:01

Dobrý den, vždyť se poplatek nezvyšuje, zatím zůstává stejný! A zlevnili jsme ho zatím aspoň o polovinu pro občany nad 70 let. Změnu, o které píšete, stihneme udělat až v pololetí(také vzhledem k dlouhé výpovědní lhůtě stávajícího poskytovatele-pokud ho budeme měnit, zatím probíhá nějaké vyjednávání lepších podmínek). Ono to není úplně snadné propočítat, změnit úplně vyhlášku atd. Zatím jsme dosáhli alespoň toho, že budeme mít zdarma kontejnery na tříděný odpad (ty stávající jsou AVE, a platíme za ně pronájem - až přijedou nové kontejnery, AVE si ty svoje odveze a nahradíme je).

Re: poplatky za svoz domovního odpadu

Zaslán uživatelem/kou: Petra

Datum: 30. 12. 2015 19:02

Děkuji za odpověď, ano, žila jsem v sladkém omylu, že poplatek loni činil 500 Kč/rok. Oceňuji snahu o změnu, a doufám, že se to povede. Ohledně kontejnerů na tříděný odpad se chci zeptat, zda se plánuje i nějak zajistit kulturu míst, kde kontejnery jsou. Doposud to na těch místech vypadá spíše jako místní malé skládky. Viděla jsem, že některá města přistoupila k zídkám nebo dřevěným ohradám, aby kontejnery zůstávaly na svých místech. Předpokládám, že varianta podzemního uložení kontejnerů je mimo hru (díky nákladům) - bohužel je to asi jediné řešení, aby lidé nepokládali další odpad, pokud je kontejner již plný. Plánuje se případně navýšit počet kontejnerů atd.? Děkuji

Re: poplatky za svoz domovního odpadu

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 31. 12. 2015 08:18

Pokud jsou někde kontejnery trvale přeplněné, můžeme přistavit další. Také se pokoušíme kontrolovat, jestli podnikatelé dokládají likvidaci svého tříděného odpadu (především prodejny - místo aby ho dávali do městských kontejnerů, kde pak není místo). Aby lidé nedělali kolem kontejnerů nepořádek se ovšem kontroluje velmi špatně - leda snad umístěním nějaké fotopasti. S podzemními kontejnery je to, jak píšete, a navíc, jestliže do budoucna plánujeme revitalizaci Tyršovy, Kladenské a dalších míst, může se stát, že vhodné místo pro kontejnery se posune, a s podzemními kontejnery bychom už nehnuli. Ale možná by to šlo použít třeba v nové zástavbě (kdyby byl nějaký grant na pořízení).

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: chewelle

Datum: 17. 04. 2016 13:40

Vyčistit Buštěhrad. Není-li ti téma cizí, sdílej prosím video. https://www.youtube.com/watch?v=pKjbfP9cEf4 TNX

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 18. 04. 2016 10:20

Letos by se mělo konečně podařit černou skládku uklidit. Přislíbila to firma REAL EKO Technic, která vlastní většinu pozemků pod skládkou. Komunikace by se měla zahradit betonovými bloky a zajistit nepřetržitá ostraha lokality - na skládku nevozí odpad ani tak buštěhradští občané, jako cizí firmy (stavební firmy, vrakoviště atd.). Pokud nám vyjde grant, za město se budeme také podílet. Žádali jsme o 1 mil. Kč. Krajské zastupitelstvo rozhoduje tuším 25. 4., pak budeme vědět.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Vítek

Datum: 18. 04. 2016 10:38

Dobrý den, bohužel jsme se nemohli účastnit akce úklid Buštěhradu, ale chtěli bychom se sousedy v Ořešíně uspořádat malou akci úklidu meze za našimi řadovkami, viz: https://i.imgsafe.org/8a6c9bd.png chtěl jsem se zeptat na dvě věci: - je možné získat někde na technických službách pytle na odpad? - je možné ty pytle plné odpadu nechat někde ležet tam u silnice a někdo by to pak odvezl?

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 18. 04. 2016 12:04

Dobrý den, mám za to, že v tom lesíku nějaká parta v sobotu byla. Ale třeba to nestihli všechno - iniciativě se samozřejmě meze nekladou :-) pytle bude možné si vyzvednout v TS (domluvím se s nimi, ať koupí, jestli došly), a samozřejmě to pak odvezou.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jitka

Datum: 08. 08. 2016 06:06

Dobrý den, proč nesvítí už 3 dni veřejné osvětlení- celkově - celé ulice (zadňák) děkuji JM

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 09. 08. 2016 12:12

TS se na to podívají. Veřejné osvětlení už je staré, bohužel je poruchové.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Petra

Datum: 17. 08. 2016 18:03

Dobry den paní starostko,chci se zeptat zdali budou k dispozici koše a pytlíky na psí exkrementy jako v každém městě ktere chce udržovat po psech pořádek.Tady to zatím není ,bohužel,pak se nemůžeme všichni divit že občané po svých psech neuklizeji,kdyz není ta šance.Dekuji za odpověď.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 18. 08. 2016 10:32

Dobrý den, ony tu ty pytlíky svého času byly, ale lidé je bohužel rozkradli. Nicméně Výbor pro životní prostředí chce vytipovat nová místa a zkusit to znovu. Každopádně se ale nedomnívám, že by na tom záleželo, jestli člověk po svém psu uklidí, či ne. Pro pořádného pejskaře myslím není problém vzít si pytlík z domova, a nepořádný pejskař nebude uklízet nikdy.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jitka

Datum: 30. 08. 2016 06:51

Dobrý den, už zase nesvítí veřejné osvětlení- celkově i nové lampy - celé ulice (zadňák), od pondělka , jako by to někdo hromadně vypnul, nejbližší světla u hřbitova od f.Dynex a nebo Stehelčeves -benzínka:-)) děkuji JM

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jitka

Datum: 05. 01. 2017 08:07

Zdravím,vím a jsem ráda, že se toho ted na Buštěhradě děje mnoho a mnoho k dobrému a lepšímu ..cyklostezka bude atd........ach kdyby tak bylo ještě možno někde na Buštěhradě zakoupit ovoce a zeleninu - neshnilou, nescvrklou a neplesnivou a za rozumné ceny .. tento artikl v COOP je nekoupitelný /vždy s úžasem sleduji, že si to někdo fakt koupí???.. scvrklé citrony za 70 ,- Kaufland 40.- nyní v akci za 24,- nebo salát COOP 39,- Kaufland 14,50../ je mi jasné , že na Buštíku nemohou být ceny jako v supermarketech .... že tu nemůže být třeba Penny jako v Unhosti, neb by to malé prodejny zlikvidovalo.... ale opravdu by nám tak chyběly drahé a shnilé "zdravé"potraviny ?kdyby v tom pomyslném "Penny" byla i malá lékárna a nemuselo se pro acylpirin na Kladno...joj to by bylo ... :-)) nic nežádám jen tak povzdech k zamyšlení...přeji pěkný den a celý nový rok 2017 a mnoho zdaru při vaší práci. Jitka

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 05. 01. 2017 08:42

Dobrý den, souhlasím s Vámi, že zelenina v COOPu není pěkná. Daleko lepší zeleninu a ovoce mají Vietnamci - buď v prodejně na Kladenské naproti muzeu nebo ve večerce. Ostatně, Vietnamci na Kladenské mají obecně docela dobrý výběr. Také upozorňuji na novou prodejnu zdravé výživy na křižovatce Revoluční a Palackého. No a s lékárnou nic udělat nedokážeme, pan doktor lákal různé lékárny do volného prostoru, ale nesehnal - není to pro ně tady žádný byznys. Také přeji vše dobré v novém roce! :-)

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Petr Sejkora

Datum: 17. 01. 2017 17:22

Vážená paní starostko, v minulém volebním období ovládali buštěhradskou radnici komunisti v čele se soudruhem Miroslavem Opltem a soudružkou Jitkou Leflerovou. Ačkoliv se schovali za pěkně znějící název "Hnutí pro Buštěhrad",jejich Rudá přirozenost se velice brzy projevila. Jde mi o jeden konkrétní příklad, a to jest politický vyhazov kompetentní účetní, která byla z radnice odejita na základě falešných obvinění. Ta se později u soudu bránila a vysoudila tuším částku kolem 300.000 Kč. Prosím o informaci, kdo nakonec odškodné paní účetní zaplatil? Předem děkuji za Vaši odpověď. PS Pokud jste v tomto smyslu již někde odpovídala, omlouvám se za přehlédnutí/přeslechnutí.)

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 18. 01. 2017 17:26

Ahoj Petře, paní účetní tehdy vysoudila částku 220 000,- Kč. Záležitostí se naše zastupitelstvo samozřejmě zabývalo. Poté, co si veškeré podklady prostudovala naše městská paní právnička, konstatovala, že nemůže zaručit,že pokud by město Buštěhrad žalovalo paní Leflerovou o náhradu škody, že by vyhrálo. Zastupitelstvo se usneslo zadat nezávislý právní posudek, který v podstatě mluvil v podobném smyslu - nelze předjímat, zda by v tomto soudním sporu město uspělo, či ne. Nám ta věc sice přijde jasná, ale právníci to vidí jinak. P. Leflerová řekla, že ona výpověď p. účetní nepsala, že ji formuloval právní zástupce města, a ten řekl, že si to nepamatuje, protože je to už několik let. Trochu absurdní, ale je to tak. Město se musí chovat jako řádný hospodář, a tedy nevystavovat město riziku dalších nákladů (na soudní spor), pokud není vysoká pravděpodobnost, že bychom jej vyhráli. Z tohoto důvodu se zastupitelstvo rozhodlo záležitost uzavřít, a žalobu (kterou jsme podali, aby nedošlo k promlčení) stáhnout.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Pavlína

Datum: 06. 02. 2017 08:46

Dobrý den, paní starostko, chtěla jsem se zeptat, kdy bude v Buštěhradě bankomat? Děkuji za odpověď. PK

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 06. 02. 2017 10:54

Dobrý den, bankomat nám ČSOB slíbila již vloni. Poté se bohužel ukázalo, že to není tak jednoduché - kladenská pobočka sice bankomat slíbila, ale pražská centrála to neschválila (protože měla dojem, že by se jim to v Buštěhradě nevyplatilo). Přesto se kladenská pobočka snaží vyhovět, jednání se však zpozdila z důvodů výměny ředitele pobočky. Už jsme z toho docela rozladění. Snad už se ale brzy rozhodne. Já si tedy myslím, že při našem počtu obyvatel se jim to určitě vyplatí.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela Mikšovicová

Datum: 19. 02. 2017 19:37

Dobrý den! Ze zápisu ze zasedání 25.1.2017 jsem se dočetla,že : Město Buštěhrad podává Schválení podání žádosti o dotaci – operační program zaměstnanost + finanční spoluúčast 5%. Předsedající informuje o možnosti využití dotace z operačního programu zaměstnanost. Tento program umožňuje získat dotaci na zřízení pracovního místa pro jednu osobu na celý úvazek nebo dvě osoby na půl úvazku. Pro obsazení pozic v informačním centru, které bude zbudováno na zámku Buštěhrad, by ráda viděla zaměstnat dvě osoby. Program se vztahuje na obtížně zaměstnatelné osoby, buď se zdravotním postižením, nebo jiným handicapem. Náplň práce : Vypomáhat v knihovně v případě nepřítomnosti knihovnice, obsluhovat infocentrum, tvorba propagace města a komunikace s návštěvníky-turisty. :Plat Podle tabulek, na jeden půlúvazek asi 14.tis. v hrubém.Ptám se zda by nemohlo být vytvořeno místo v Technických službách, evidentně to naši pracovníci i když se snaží prostě nestačí . V ulicích Buštěhradu panuje takový nepořádek .Všude leží papírky plechovky, prostě ulice viděli koště naposledy ještě když tu pracovala děvčata.Děkuji Marcela Mikšovicová

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 20. 02. 2017 08:35

Dobrý den, místa pro pracovníky TS řešíme jiným způsobem, ve spolupráci s Úřadem práce. Do knihovny a infocentra potřebuji někoho trochu jiného, než člověka bez kvalifikace, který stačí právě tak na sbírání papírků. A také není jisté, že grant vyjde. Také nakonec ta mzda bude menší, než je v zápise. Chápu, že papírky a plechovky jsou na první pohled vidět víc, než práce knihovny a infocentra, ale město má spoustu jiných potřeb a úkolů, než jen úklid :-)

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela Mikšovicová

Datum: 20. 02. 2017 10:10

Chápu,že tu jsou jiné priority a jiné úkoly než je úklid a co takhle aspirovat na nejšpinavější městečko? To by snad vyšlo ne?

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 20. 02. 2017 10:30

Myslím, že kolem severočeské hnědouhelné pánve je ještě pár špinavějších :-)

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Eliška Reine

Datum: 20. 02. 2017 10:31

Marcelo, tak se seberte a místo těch věčných řečí přidejte nezištně ruku k dílu. Když vám tak jde o město, tak z toho určitě budete mít dobrý pocit a ještě k tomu pomůžete, aby to tu bylo hezčí. A pokud ne, tak už si nechte ty neustálé připomínky. Kromě procházky se psem jsem vás ještě na žádné akci, kde lidé nezištně pro město něco dělají, neviděla!

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela Mikšovicová

Datum: 20. 02. 2017 12:46

No jo za kritiku opět veřejná poprava. Za pravdu již v minulosti upálili Jana Husa. Víte já si u svého domu a okolí stále uklízím sama a i když jsem nemocná tak stále si okolí snažím udržovat abych to měla hezčí i když to patří městu tak nevím co by jste chtěla po mě víc.Co je na tom tak špatného poukázat na nepořádek?

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela Mikšovicová

Datum: 20. 02. 2017 12:51

Je fakt ,že je lepší než být od Vás ukamenována tak se zařadit mezi dalších 80% lidiček co za sebou zavřou dveře a nevidět neslyšet, což se vlastně ukazuje při veřejných zasedání kdy se tam vyskytuje nanejvýše 5-6 občanů a ostatní to nezajímá :-) to je fakt lepší

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 20. 02. 2017 17:34

Já myslím, že tahle debata nás hází zpátky k tématu životního optimismu a pesimismu. Někdo vidí sklenici z poloviny plnou, někdo z poloviny prázdnou. Někdo má radost z něčeho, co se udělalo, a jiný se radši deptá tím, co se neudělalo (až tak, že za sebou radši zavře dveře a bude "nevidět, neslyšet"). Každý ať si z toho vybere, co chce :-)

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Marcela Mikšovicova

Datum: 27. 02. 2017 09:15

Dobrý den!! Chtěla bych se zeptat,zda uvažujete o zavední kamerového systému. Stehelčevská policie končí .Preventisté chodí pouze dopoledne .Je to sice drahá záležitost ale třeba by pomohla. Děkuji Marcela Mikšovicová

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 28. 02. 2017 11:19

Ano, OP měl převzít Brandýsek, ale podle nejnovější informace ji nepřevezme. Tím pádem se opět vrací otázka kamerového systému, zastupitelstvo se tím bude určitě zabývat.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jitka

Datum: 02. 03. 2017 08:07

Dobrý den ráda bych touto veřejnou cestou poděkovala panu JB za pěkný článek v BZ Přátelské očko...vtipné, chytré, výstižné:-))díky Jitka Moravcová Buštík

Oprava Revoluční ulice

Zaslán uživatelem/kou: Václav V.

Datum: 19. 03. 2017 10:05

Dobrý den paní starostko, často jezdím po "buštěhradském tankodromu" kolem zámku ke škole a při pohledu na faru a opravené křídlo zámku si říkám, proč to nejde i tady. Často slýchávám, Revoluční není naše, je to problém správy silnic. Vrapická, Kladenská, Hřebečská jsou ve vlastnictví Středočeského kraje, hospodaření se svěřeným majetkem kraje provádí Krajská správa a údržba silnic SčK. Ulice Revoluční je v majetku města Buštěhrad. Že by město svěřilo majetek k údržbě jinému subjektu na katastru evidované není. Kdo je tedy odpovědný za stav a údržbu komunikace kolem zámku? S pozdravem V. Vestfál

Re: Oprava Revoluční ulice

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 20. 03. 2017 14:23

Dobrý den, ono je to tak, že sice pozemkově je Revoluční naše (tak je to na katastru), ALE KSÚS v principu spravuje komunikace III. třídy, a Revoluční je komunikace III. třídy od Kladenské až na křižovatku s Oty Pavla a Palackého (u bývalého muzea Oty Pavla, nyní zdravá výživa). Takže my se staráme o úsek Revoluční od školy k zdravé výživě, a KSÚska od zdravé výživy až na křižovatku s Kladenskou. Tyhle údaje v katastru nenajdete. Takže je to opravdu tak, že za stav komunikace kolem zámku je zodpovědná KSÚSka. Stejně tak je naše sice Palackého a Náměstí, ale protože zde probíhá komunikace III. třídy, spravuje ji KSÚSka.

doprava Kladno-Buštěhrad-Praha

Zaslán uživatelem/kou: jitka

Datum: 21. 03. 2017 08:11

Dobrý den , bude na stránkách Buštíku(nebo i ve zpravodaji ) také podrobně informováno, jak se případné rozšiřováni PID bude dotýkat Buštěhradu?(info níže překopírována ze stránek Středokluk:-), protože poslední úpravy CSAD Kladno v jízdních řádech a omezení/zrušení spousty spojů..nic moc..:-( děkuji a přeji pěkný den Jitka ROZŠÍŘENÍ PID – KLADENSKO A SLÁNSKO publikováno 13. 3. 2017 Regionální organizátor Pražské integrované dopravy (ROPID) oznámil spolu s Hl. m. Prahou a Středočeským krajem plán integrace částí Kladenska, Slánska a Prahy-západ do Pražské integrované dopravy (PID). Zapojení do PID je plánováno od 1.7. 2017. Tato změna bude znamenat pro Středokluky několik zásadních změn. Komplikovaný systém linek bude zjednodušen. Dle aktuálního návrhu nebudou do Středokluk zajíždět linky ČSAD Slaný od Smečna a Slaného. Linka A22 (Kladno – Středokluky – Praha) bude přejmenována na 322 a zůstane ve stávající trase. Linka A23 (Koleč – Číčovice – Praha) bude přejmenována na 323 a také by měla zůstat ve stávající trase včetně dnešního větvení (Stehelčevsi, přes Kněževes). Úplně zrušena by měla být linka A53 (Kladno – Tuchoměřice). Místo školní linky A28 bude do Středokluk ve školních časech zajíždět linka 319 (ve stopě A28). Jednání k jízdním řádům budou teprve následovat, ale dle informací bude ve Středoklukách časté sjíždění spojů zaměněno za taktový jízdní řád, kde budou spoje jezdit v pravidelných rozestupech (nejspíše každou hodinu), ve špičce výrazně zkrácených. Linky 322 a 323 by měly být synchronizovány a posíleny spoji, které budou začínat ve Středoklukách. Nemělo by dojít k omezení počtu spojů přes naši obec. Jízdní řády budou uzpůsobeny výuce ve školských zařízeních ve Středoklukách a Kněževsi. Pro občany nebude výhodou pouze zjednodušená možnost cestování na „Lítačku“, jednodušší přestupy v rámci linek a především přehlednější systém jízdních řádů. Pro obec může znamenat zapojení zvýšení výdajů (doteď nulové), avšak zatím nejsou podmínky stanoveny. S integrací také může dojít ke změnám jmen autobusových zastávek. Na veřejném jednání Zastupitelstva obce bylo navrženo změnit jméno zastávky Středokluky, odb. Číčovice na Středokluky, rozcestí Černovičky, jméno zastávky Středokluky, odb. Běloky na Středoluky, Nad Běloky. Jakmile budou další informace, předáme je občanům. Starosta je v aktivním spojení s ROPIDem. Na dotaz občanů přikládáme tabulku jízdného: Ceny plného (dospělého) jízdného ze Středokluk do: Ze Středokluk do: PID SID (dnes) Pásem cena (Kč) cena (Kč) Kladno 3 24 25 Buštěhrad 2 18 19 Číčovice 2 18 19 Veleslavín 2 18 25 U Hangáru 2 18 19 Praha – kamkoli 4 40 49/57 Předplacené 1 pásmo PID SID Do Kněževse, PID do Prahy s lítačkou na Prahu: Měsíční 1 300 310 Čvrtletní 1 760 790 Do Číčovic, na Buštěhrad, k Hangáru (bez lítačky na Prahu) Měsíční 2 460 485 Čtvrtletní 2 1200 1250 Na Veleslavín (bez lítačky na Prahu) Měsíční 2 460 740 Čtvrtletní 2 1200 1890

Re: Oprava Revoluční ulice

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 24. 03. 2017 16:29

Revoluční tankodrom patří opravdu mezi velmi poškozené komunikace. Vedle zubu času a stavby kanalizace se na něm dále podepisuje i velká frekvebce vozidel. V dnešní době je normální, že jen málo dětí chodí do školy a ze školy pěšky. Takže mnozí rodiče absolvují tuto ulici i vícekrát za den. Ani rekonstrukce schodiště ze Starého hradu na tom moc nezměnila. A tak si Revoluční ulici velkou měrou ničíme dál sami. A jsme tedy svým způsobem i odpovědení za to jak vypadá. Nestojí to také k zamyšlení? (Pro detailní informace o situaci kolem buštěhradských komunikací doporučuji dotázat pana Vavrušku. Jistě rád podá vyčerpávající odpovědi.) JB

Re: doprava Kladno-Buštěhrad-Praha

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 27. 03. 2017 13:21

Dobrý den, podrobnější informace uveřejníme, jakmile je budeme mít. Zatím jsem dostali pouze rámcové informace (na schůzku s představiteli ROPIDu, kde se dozvíme více podrobností, teprve čekáme; Středokluky už ji zřejmě absolvovaly). Je jasné, že zůstanou stávající spoje 22 a 56, a pouze se přečíslují, k tomu zřejmě přibydou další. Jízdní řády se teprve budou vytvářet.

Re: doprava Kladno-Buštěhrad-Praha

Zaslán uživatelem/kou: Jitka

Datum: 05. 04. 2017 12:47

Dobrý den ,moc díky :-)) za info o nových linkách ještě pokud se podaří zjistit info jaké "průkazky "bude na novou integrovanou dopravu potřeba ? v jakých cenových relacích atd. moc díky pěkný den Jitka

Re: doprava Kladno-Buštěhrad-Praha

Zaslán uživatelem/kou: Zdeňka Vestfálová

Datum: 05. 04. 2017 14:12

Pro informaci Vaši i ostatních jsem do aktuality o připravované integrované autobusové dopravě na web města jako poslední přílohu doplnila i přehled k jízdnému. Ten byl původně určený pro Buštěhradský zpravodaj, pro který jsem si tuto informaci od ROPIDu vyžádala. Informace teď tedy bude zdvojená – na webu i ve zpravodaji (zejména pro ty, kdo PC nepoužívají, nebo si informace na webu nevšimnou).

Pouliční světla

Zaslán uživatelem/kou: Marcela Mikšovicová

Datum: 05. 04. 2017 21:22

Dobrý večer ! Chtěla bych se zeptat proč už třetí den nesvítí pouliční světla na Hřebešské ulici ? Děkuji Marcela Mikšovicová

520 let mesta Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Jitka

Datum: 24. 05. 2017 13:02

Zdravím, na základě věty "V roce 1497 král Vladislav Jagellonský povýšil Buckov na město...." pls. o info, zda se k tomuto výročí chystají nějaké akce, oslavy, výstavy atd.? já vím není to kulaté, ale 600.výročí asi nedám:-) nenašla jsem žádnou propagaci možná blbě koukám.... děkuji Jitka

Re: 520 let mesta Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 25. 05. 2017 08:25

Dobrý den, akce k výročí chystáme, informovali jsem o nich ve Zpravodaji, a jsou i v kalendáři akcí: http://www.mestobustehrad.cz/nas-bustehrad/kalendar/2017-06/ Budou se konat v červnu a v září. Program na červen 6. 6. Buštěhradský filmový klub: Lidice film Petra Nikolaeva (ČR 2011), zámek, přízemí od 19.00 7. 6. Městská knihovna: Lidice. Zrození symbolu přednáška Dr. Vojtěcha Kyncla, zámecký sál od 19.00 17. 6. Pohyb rámu: Vernisáž AVU Praha studentské práce atelieru Nová média I Jan Kulka (film) & Tomáš Reindl (hudba) pivovarské sklepy, Tyršova ulice od 18.00 18. 6. Objevitelé a těžaři odhalení pamětní desky V. Černému na domě č. p. 65 Dechová kapela Žehrovanka, Palackého 65, od 14.00 18. 6. Odpoledne s dechovkou Dechová kapela Žehrovanka, zámecký park od 15.00 20. 6. Buštěhradský filmový klub: Ota Pavel a film neznámé filmy podle Oty Pavla, zámek, přízemí od 19.00

Stavba Vědeckotechnického parku Buštěhrad

Zaslán uživatelem/kou: Jitka

Datum: 07. 06. 2017 07:30

Dobrý den, včera jsem se dočetla v novinách "Náš region" , že letos může začít první etapa výstavby Vědeckotechnického parku Buštěhrad za 450 mil. CZK, že společnost TRIGEMA získala na to evropskou dotaci, která pokryje polovinu nákladů , že to bude o rozloze 17 730m2 a že to bude někde na východ od areálu UCEEB ?...chtěla jsem se zeptat , co to pro Buštěhrad přináší(prac.místa ?...), co odnáší(nějak se na tom podílí BUštěhrad jako město?) , kde to přesně bude postaveno a jak to ovlivní dění v Buštěhradě vůbec....děkuji a přeji pěkný den. Jitka

Re: Stavba Vědeckotechnického parku Buštěhrad

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 07. 06. 2017 14:39

Dobrý den, pro Buštěhrad to přináší bezpochyby pracovní místa, i když konkrétněji to zatím neumíme specifikovat, ale asi to bude obdobné, jako s UCEEBem, kde pracuje podle mých informací min. 10 - 15 lidí z Buštěhradu na různých pozicích (spíše tedy méně odborných). Ano, je to na východ přímo v sousedství UCEEBu, mají spolu i nějakou spolupráci. Finančně se na tom nijak nepodílíme (je to záměr soukromého subjektu). Domnívám se, že pro město to žádná negativa znamenat nebude. Podobné záměry v průmyslové zóně do budoucna naopak vítáme. Myslím, že pro město bude dobré, když v průmyslové zóně místo těžkého průmyslu budou postupně přibývat vědecko-výzkumné parky. Negenerují žádné znečištění, žádný nárůst nákladní dopravy, a přivádějí nám sem naopak vzdělané lidi, kteří mají zase větší nároky na kvalitu prostředí, takže věřím, že se to časem díky nim i v průmyslové zóně bude kultivovat.

Re: Stavba Vědeckotechnického parku Buštěhrad

Zaslán uživatelem/kou: Jitka

Datum: 08. 06. 2017 05:54

děkuji pěkně a přeju pěkný den Jitka PS: kdyby tak "postavili" Buštíku nějaký ten les...:-)

Re: Stavba Vědeckotechnického parku Buštěhrad

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 08. 06. 2017 08:36

No to by chtělo...:-) Ale les za haldou směrem k Jánu není zase tak daleko, a rostou tam i houby! :-)

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Petra

Datum: 12. 07. 2017 16:24

Dobrý den,chci se zeptat jestli se dočkáme na Buštěhrade vůbec někdy bankomatu,bez něj je to bohužel v pytli.A dojíždět stále na Kladno,pro finanční hotovost a je naprd.Bohuzel také nechápu že v dnešní době prostě zde nenakoupite v obchodech na kartu (jen v Coopu).Spoustu lidí by to uvítalo a nejen místních i z okolních obcí a lidé co tu projíždějí(a není jich málo).Slyšela jsem že by tu byl nevyužit což je naprostý nesmysl.Stane se někdy realitou že zde bude BANKOMAT?děkuji za odpověď

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 13. 07. 2017 08:27

Dobrý den, možná to tak nevypadá, ale o bankomat se snažíme už dva roky. Bohužel banky, které jsme zatím oslovili, projevily totální nezájem. Zdála se být nadějná jednání s ČSOB, nejprve nám bankomat slíbili, ale po cca roce urgencí nám sdělili, že podle nějaké jejich analýzy se jim bankomat v Buštěhradě nevyplatí, takže ho zde zřídí pouze, když si ho budeme platit. To znamená 80 - 200 tisíc vstupní investice, a potom 17 000,- měsíčně poplatek (který by se snížil, kdyby bylo hodně transakcí, ale na to nelze spoléhat - aby se bankomat zaplatil, bylo by údajně potřeba 1800 - 2000 transakcí denně). Pak jsme oslovili Českou Spořitelnu - rovněž nezájem, tam by měsíční poplatek byl dokonce 24 000,- Kč. Zkoušíme to s dalšími bankami, ale moc nadějně to zatím nevypadá. Kdyby měl kdokoliv dobrý kontakt na vedení nějaké banky, uvítáme. Chápu, že je to nepříjemné, že tu bankomat není. Kromě Coopu bere karty i krámek u školy, a asi víte, že když uděláte nákup přes 300,- Kč, můžete si vybrat cash do 1500,- To je samozřejmě spíš nouzovka. Ale bude na zastupitelích, zda budou chtít platit za bankomat cca 200 tisíc ročně, nebo ty peníze budou chtít věnovat na něco jiného.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jitka

Datum: 14. 08. 2017 11:01

Dobrý den, skutečně jsme povinni poslouchat min. 2x v týdnu celé odpoledne (čtvrtek) nebo dopoledne (sobota) "válku " resp. střelbu od haldy ? na rovinkách se to šíleně rozléhá , někdy mám pocit, že vedle mě padá panelák a o třesu psa ani nehovořím.. jde proti tomu něco dělat ? děkuji pěkný den bez války Jitka

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 14. 08. 2017 13:09

Dobrý den, bohužel nevím, co máte na mysli. Nevím, zda střelnice, která bývala na haldě, ještě funguje, a obecně, žádné střelby jsem si nevšimla. Kde bydlíte?

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: jitka

Datum: 15. 08. 2017 06:47

dobrý den, v zadnáku, ale slyšet je to zejména na plošinách , třeba v Ořešíně:-))jsem na to asi citlivější díky psovi , který "proklepe" vždy odpoledne nebo dopoledne , jak se bojí.už jsme tady tu diskuzi jednou měli , bylo mi nabízeno, že slyším šramot z válcoven, ale ten je slyšet ráno v 6 , je to úplně jiný zvuk , relativně tichý a se psem nic nedělá:-))tenkrát se někdo další ozval, že to taky slyší,co já, nevím už kdo :-))pěkný den J

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Dana Heráňová

Datum: 15. 08. 2017 07:44

Můžu potvrdit, že střelbu z haldy také od školy občas slýchám, ale až na výjimky je to takový zvuk v pozadí, který moc nevnímám ani já, ani náš pes. Čímž nechci říct, že to někomu jinému nemůže naopak výrazně vadit (a psíkům dvojnásob), to je hodně subjektivní. Pokud vím, střelnice je využívána myslivci.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 15. 08. 2017 08:07

Z válcoven se ozývá takové zvonění (pro mě docela příjemný zvuk) :-) Ale tu střelbu si neuvědomuji. Každopádně, ať už to dělají myslivci na haldě nebo někdo jiný (ještě mě napadá náš střelecký spolek Buš-Gun, ale ti sídlí u Měsíčku, a ty jejich zbraně myslím až takový rámus nedělají), přes den není noční klid, takže moc není prostor to omezovat.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: jitka

Datum: 15. 08. 2017 14:11

to z válcoven , to opravdu je jen ševelení vánku :-)) to ani mě ani zvířatům neva , co je Buš-gun, naštestí nevím \(ale budu pátrat.-))) ano od školy je to také slyšet pěkně, když jdu okolo.. já to vnímám jako téměř válku.-))asi citlivé ucho :-)) opravdu mi to leze hodně na nerv:-))ok,není noční klid ..beru na vědomí.díky moc pěkný den /dnes bude pěkný - bez střelby je teprve úterý :-)) Jitka

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 17. 08. 2017 10:12

Už jsme oslovili zástupce střelnice, naše pracovnice má s nimi schůzku. Uvidíme, co nám řeknou. Nicméně se obávám, že střelba nepřekračuje běžný denní hluk (při stížnostech se pak měří, jestli to překračuje nějaký počet decibelů...). Asi máte opravdu citlivé uši :-)

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jitka

Datum: 17. 08. 2017 10:32

Zdravím, hezký! moc díky , jste fakt dobrá !myslela jsem , že debata je u konce :-) tak moc děkuju ,hlavně za zvířata , ti se i klepou a mají stres :-(děkuju Jitka

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Zdenka Vestfálová

Datum: 22. 08. 2017 17:45

* Prostory střelnice jsou na území vlastněném společností Real Eco technik Buštěhrad, velmi dobře udržované * Na zákadě nájemní smlouvy užívá pro své členy i návštěvníky Český střelecký svaz, Sportovně střelecký klub Broky Poldi Kladno již mnoho let * Provozní řád stálé venkovní střelnice byl ověřen znalcem z oboru balistiky, který konstatoval, že "prostor střelnice splňuje podmínky pro bezpečný provoz při sportovní a rekreační střelbě z kulových a brokových zbraní" * 23.2.2016 proběhla na místě kontrola pracovníky Krajského ředitelství policie SK, Odboru služby pro zbraně a bezp. materiál, z odd. dohledu a dozoru. Protokol z této kontroly neobsahuje žádná pochybení, ani závady. * V případě, že budete chtít před nepříjemným zvukem ze střelnice, který se k Vám nese údolím a zastaví se o nepřerušenou "hradbu" řadových domů v "Ořešíně", chránit svá zvířata předem a po dobu střílení na střelnici je mít zavřené doma, nabízí Vám správce střelnice p. Beránek, že Vám dá telefonicky nebo na mailovou adresu zprávu o tom, kdy bude plánováno další trénink na střelnici jejich spolku. V případě zájmu o taková upozornění - předem, sdělte svou mailovou adresu a telefonní číslo, prosím, na moji mailovou adresu: vestfalova@mestobustehrad.cz (předám panu Beránkovi). * Plánované závody na střelnici do konce roku 2017: 27.8., 10.9.,30.9., 1.10., 21.10. Závody začínají plus minus v 9.00 hod. platného času. Změny nahlásí správce pan Beránek na Městský úřad Buštěhrad předem. Tréninky jsou po individuálním dohovoru. Žádný z časů střelby, (ani mimořádné večerní 1-2x do roka) není v době nočního klidu. Jako třeba dnes byl od 17.00 hod. ZV

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: jitka

Datum: 23. 08. 2017 09:19

Zdravím, děkuji, že byly střelby místo ve čtvrtek v úterý, tak to samozřejmě vím i bez hlášení :-)) slyšeli jsme. děkuji vám velmi pěkně za snahu pomoci a za vyčerpávající informaci - úžasně zpracované . Za nabídku upozorňování předem děkuji, ale to není nutné. Ještě jednou děkuji za snahu a přeju pěkný den JM

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: jitka

Datum: 15. 09. 2017 07:43

Zdravím, děkujeme za info , že bude zase lékárna , jen škoda té hodné paní lékárnice , co tu byla , půjčovala domů lidem i svůj vlastní tlakoměr :-)díky a pěkný den JM

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 15. 09. 2017 09:10

No to právě ještě není tak jisté, že zase bude lékárna. Zatím jsme nesehnali vhodné prostory. Řada majitelů zavřených obchodů v Buštěhradě tak zvaně chce mít klid a svůj prostor raději k pronájmu neposkytnou...ale snažíme se.

Re: Diskutujte se starostkou Poplatky

Zaslán uživatelem/kou: Marcela Mikšovicová

Datum: 25. 11. 2017 16:46

Slyšela jsem že.....Nám Buštěhraďákům město připravuje krásný vánoční dárek v podobě ... PRÝ uvažuje o zdražení poplatků ze psů. PRÝ si město Buštěhrad potažmo námi dosazení zastupitelé potřebuje vylepšit městský rozpočet, na příští rok no a kde vzít penízky no přeci od pejsků. Jsou to jednoduše lehce vybrané penízky. Vždyť pejsků je tu tolik. Nic pro ně město nemusí dělat, pytlíky si nosí své. Vlastně pardon. Město koupilo nové odpadkové koše. Právě pro nás, pejskaře. Jestli opravdu uvažují o zvednutí poplatků ze psů Tak si ty koše vlastně pejskaři koupili sami . A ještě,. opět cituji: Jiřka Kopsová sponzoruje se útulek na Bouchalce (ne celý jejich provoz, na to se opravdu z poplatků nevybere). A já musím podotknout že ... to by město přispívalo stejně i kdyby ve městě Buštěhrad nebyl přihlášen ani jediný pes .Nehledě na to,že útulek dostává penízky nejen z Buštěhradu ale i od jiných subjektů. (Kladno má nejbližší psí útulek ve Pcherách, v rodinném domě, kde mají okolo 35 psů, takže většinou policie vozí zde odchycené pejsky na Buštěhrad) Budem mít nejdrašší poplatky ze psů v kraji? No a co jak někdo argumentoval a opět cituji: Václav Kuna pokud nemáte na sáčky, tak si nepořizujte psa, myslím, že rolička mikrotenu není zas tak drahá a máte jí u sebe a nemusíte jít 100 m k pytlíkovníku a pak zpět. Tak proč je město nekoupí samo? A neumístí je na každý koš ? Že by je někdo ukradl to přeci není argument. Sice má pravdu v tom, že máme každý ten sáček v kapse ale tak otázka nezní. Co vlastně všechno město Buštěhrad může nabídnout majitelům pejsků? Vlastně skoro vůbec nic . Nemáme místo ,kde bychom je nechaly proběhnout. Do větrolamu? A opět cituji: Tomas Houdek Já jako pejskař bych hlavně ocenil kdyby bylo kam s pejsky vyrazit se vyblbnout. Ořešín je díky dětskému hřišti nesmysl akorát dochází k tomu že se děti bojí a ani okolí rybníků kachny a rybáři nenesou s nadšením volný pohyb psů. Větrolam i když s nevolí rodiny která odkoupila část a tím zamezila vstup a dále tam vyváží bordel ze svých pozemků aby zamezila vstupu je jediné místo kde se dá jít do přírody :( Kus louky posekané na venčení psů, blbnutí dětí i dospělých by byl super a tady schází jako sůl...Poplatky ze psů se v běžně fungujících městech rozděluje do dvou kategorií, první kategorií je rodinný domek, druhou bytové a řadové domy. Možnosti venčení pejsků v obou kategoriích je jasná. Nehledě na to, že majitelé zahrádek nechodí psy venčit, ale nechat proběhnout. Pohyb je u psů ještě přirozený, na rozdíl od části lidí pro které je "škoda každého kroku, který udělají navíc". Rozdělení poplatků je ponecháno na rozhodnutí obcí, ale normálně fungující radnice toto rozdělení dodržují. Na Kladně je v bytových domech, v centrální části poplatek 800 Kč, což omezuje počet psů, které musejí lidé venčit venku, v rodinných domech platí lidé po celém Kladně 120 Kč. Podobně omezují počet psů v bytovkách města s turistickým ruchem, Praha, Český Krumlov a pod, kde se ve vybraných lokalitách platí maximální poplatek 1500 Kč za prvního psa a 2250 za druhého a každého dalšího. Poplatek v normálních obcí je 100 Kč (např. sousední Hřebeč) až 200 Kč (např. Středokluky, kde však mají úlevu 100 Kč na čipovaného psa. Lidice platí 300 Kč, tam je vyšší poplatek dán blízkostí pietního území a lípové aleje. Námi voleným zástupcům je v celku jedno, že někdo má psíka který za celičký svůj psí život neviděl ulici? A takových je tu dost. "Vážený občane města Buštěhradu ale to je Tvá chyba. Vždyť přeci ta možnost chodit s ním po ulici tu je. Naštěstí město nemůže zrušit snížené poplatky pro důchodce jinak by to jistě rádo udělalo. A tak já říkám: Vážení lidičky když už koupíte své ratolesti pejska nebo ho již vlastníte a pokud můžete přihlašte ho na své babičky a dědečky. Ne pro peníze ale již z principu. Jak argumentoval pan zastupitel Mrkvička, cituji: "Pytlíky pro psy jsme debatovali, nakonec jsme se rozhodli jít jinou cestou. Zejména kvůli: 1) Vysokým nákladům na doplňovaní, 2) skutečnosti, že než si dojdete pro pytlík, ztratíte polohu exkrementu, 3) nízké ceně mikrotenových sáčků. Rozhodli jsme se raději navýšit počet košů, i proto abychom pejskařům usnadnily úklid. Myslím, že to funguje!" Konec citace. A jak vidíte město opravdu nehodlá pro spokojenost občanů kteří mají pejsky nic udělat. Vždyť je to přeci jejich volba mít a nebo nemít pejska. Lidice mají koše s pytlíky, Okoř má koše s pytlíky. Město Litvínov na vlastní náklady vyšlo vstříc svým spoluobčanům a přihlášené pejsky nechalo čipovat na náklady města. Buštěhrad je Buštěhrad tak nemá nic jen..... PRÝ .....zvýší poplatky.

Re: Diskutujte se starostkou Poplatky

Zaslán uživatelem/kou: Jitka

Datum: 30. 11. 2017 07:28

Dobrý den. 1. jestli jsem vše správně pochopila v diskusi ve vedlejší sekci -poplatky za psíky , chystá se zdražení ze 100 na 300-400CZk ? proč takový nárůst najednou?ale dobrá i kdyby ...ale v jednom má paní pravdu, není tady absolutně nic , kousek přírody,tráva , stromy,stín, lesík, kam by se s psíkem dalo jít , aniž by to někomu vadilo anebo ho srazilo auto..kdy asi tak bude aspoň ta stezka do Lidic? a v létě je to úplná tragedie , psík i páníček se mohou pouze vařit ve vedru , na rozpáleném betonu,dlaždicích a psík tlapkama v roztaveném asfaltu:-( takže jaké jsou plány za vybraný obolos z psíků využít pro psíky ?PS:pytlík si nosím svůj žádný nepotřebuji , vezmu si třeba od rohlíků z nákupu :-)))))))))) 2.jak to dopadlo s umístěním lékárny na Buštěhradě? 3.ve Zpravodaji jsem se dočetla něco o Lidlu, bude tedy zde i jiný obchod než COOP se scvrklým květákem za 50,-když všude jinde je za 20,- ?supeeer (nechápu myšlení managerů těchto obchodů, že jim nevadí, že zeleninu a ovoce odepisují jako shnilé a nebo vlastě chápu, musí to být tak drahé , aby jeden prodaný kus "zaplatil" 3 shnilé:-)) děkuji a přeji pěkný den Jitka

Re: Diskutujte se starostkou Poplatky

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 30. 11. 2017 09:17

Dobrý den, 1) zvýšení cen ze 100,- na 300,- za psa v RD a z 300,- na 400,- za psa v bytovce (za ROK!) nám přijde velmi symbolické ve srovnání s tím, co se platí v jiných obcích (důchodci budou i nadále platit 50,-). Podle vyhlášky mohou psi na volno běhat Na Babkách a na Ořešíně, problém však je, že někteří lidé po svých psech neuklízejí, což vadí ostatním a tlačí na město, abychom volný pohyb psů omezili i zde. Vše je tedy pouze o ohleduplnosti (všech) pejskařů. Buštěhrad není tak velký, abyste se za pár minut nedostala mimo zastavěné území, kde se psi mohou bez omezení proběhnout. Momentálně se staví chodník z Chmelnice do Lidic, s cyklostezkou si budeme muset ještě počkat (zadrhli jsme se ve fázi výkupu pozemků na tom, že na jednom pozemku byla exekuce, ale to už jsme překonali, takže se to snad trochu pohne). Také jsme nedávno vyčistili a vysekali cestu z Palandy podél potoka (pod sběrným dvorem), tunelem pod Měsíčkem a dále do údolí pod Poldovkou (kde nyní sídlí paní s poníky), čímž se otevřela nová možnost hezké procházky i pro pejskaře. 2) prostor pro lékárnu se nenašel. Sice jsem dostala několik tipů, které jsem zájemci předala, ale většinou byly prostory moc malé, bohužel, ani v jednom případě se s majiteli nedohodli. 3) prodejna Lidlu by se měla výhledově stavět na okraji katastru, tedy za Buštěhradem směrem na Kladno u odbočky vpravo na Kovošrot. Kvalita služeb v Coopu nám sice také vadí, ale město ji bohužel neovlivní, můžete si stěžovat na ústředí Coopu v Kladně :-/

Re: Diskutujte se starostkou Poplatky

Zaslán uživatelem/kou: Jitka

Datum: 30. 11. 2017 09:45

děkuji 1.) v létě to ani v Ořešíně není dobré, je to vyprahlá placka s rozžhaveným pískem a tetelícím se vzduchem bez stínu , tam nejdou ani lidi/děti s botama na noze natož pes na boso:-)) nebráním se zaplatit zvýšený příspěvek , pokud bude využit smysluplně a nejlépe na přírodu a pod., což je pro lidi a pro psy taky :-))ale pokud by nedej buh měl přijít jako nějaká dotace třeba Buš gun, tak s tím naprosto nesouhlasím, někomu kdo si dá na stránky mimo jiné slogan"Ozbrojená společnost je zdvořilá společnost" (jde mi z toho mráz po zádech a přemýšlím marně jestli někdy některý z teroristů postupoval zdvořile..) nevím proč bych měla přispívat na něco , co psa děsí ....takže konkrétní záměr/plán co s vybranými penězi za psíky není ? 2.) lékárna škoda 3.) COOP - ok díky J

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 30. 11. 2017 16:48

Zatím jsme navýšili počet odpadkových košů, a další opatření budou následovat. Ono se to nezdá, ale jenom na ty koše jsme vyčlenili asi 350 000,- kč (pro celé město je přes sto košů, a ty nejošklivější staré už jsme vyhodili). Pro Vaši představu, na poplatcích za psy jsme letos vybrali cca 58 000,- Kč. A Buš-gun žádný příspěvek od města nedostává :-)Jsou hrdí na to, že si na sebe seženou peníze sami.

Re: Diskutujte se starostkou Poplatky

Zaslán uživatelem/kou: jiří

Datum: 30. 11. 2017 17:16

ta ženská je asi pod drogama když si plete obránce vlasti a města s teroristy zatím trestní oznámení nepodáme snad se ztoho vyspí

Re: Diskutujte se starostkou Poplatky

Zaslán uživatelem/kou: jiří

Datum: 30. 11. 2017 17:20

ta ženská musí být asi pod drogama když si plete obránce vlasti a našeho města s teroristy no snad se z toho vyspí zatím trestní oznámení za urážku podávat nebudeme

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Ondrej

Datum: 09. 03. 2018 20:52

Nejak nechapu proc je vyvesovana Tibetska vlajka na mestsky urad, kdyz ma nekdo potrebu tuto vlajku vyvesovat at si ji vyvesi doma z baraku.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 09. 03. 2018 21:27

Ondrej napsal/a: ------------------------------------------------------- > Nejak nechapu proc je vyvesovana Tibetska vlajka > na mestsky urad, kdyz ma nekdo potrebu tuto vlajku > vyvesovat at si ji vyvesi doma z baraku. Myslím si, že symbolické vyvěšování tibetské vlajky, jako protest proti násilné okupaci Tibetu Čínou, je už známé po celém světě. Možná neznáte pocity, se kterými musíte žít pod něčí nadvládou, možná jste třeba zapomněl na okupaci naší republiky, ať ze strany nacistického Německa nebo komunistického SSSR. Proto toto krátké vysvětlení. Prostě bychom nechtěli, aby se cokoliv podobného kdekoliv opakovalo. A z tohoto důvodu si vyvěšování tibetské vlajky schválilo i městské zastupitelstvo Buštěhradu. A jen krátký dotaz na závěr: Vy máte něco konkrétního proti Tibetu nebo jeho vlajce? Jiří Blesk

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 14. 03. 2018 08:29

Přesně, jak píše Jiří Blesk. Město se již třetím rokem připojuje k symbolické akci "Vlajka pro Tibet", cituji z webu spolku Lungta (http://www.lungta.cz/o-lungte/): Mezinárodní kampaň “Vlajka pro Tibet” vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě a stala se jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí vyjadřujících podporu ochrany lidských práv nejen Tibeťanů, ale i obyvatel ČLR. Akce probíhá každý rok 10. března, v den výroční povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Při povstání v roce 1959 zemřelo více než 80 000 Tibeťanů, statisíce Tibeťanů zemřely v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru. Cílem kampaně je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Česká republika se ke kampani připojuje pravidelně od roku 1996, kdy tibetskou vlajku vyvěsila první čtyři česká města. V loňském roce se k akci připojilo 752 obcí, měst, městských částí nebo krajů. Stovky vlajek vlají každoročně např. v Německu, Francii, Belgii, Itálii a dalších zemích. Vlajky vyvěšuje celá řada škol, včetně Univerzity Karlovy a kromě různých organizací také spontánně mnoho občanů ČR. Po celé ČR probíhá v průběhu března řada akcí na podporu Tibetu. 10. března 2018 si připomeneme už 59. výročí tibetského povstání. Kampaň Vlajka pro Tibet má především symbolický charakter a je vyjádřením solidarity s Tibeťany. Tibetská vlajka je jedním z nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané v Tibetu používají při nenásilných protestech. Za její vyvěšení jim hrozí až několikaleté tresty vězení. Takže asi tak. A že se to pravděpodobně nebude líbit komunistické Číně je nám úplně jedno. Také už jsem slyšela názory, že Tibet prý spolupracoval s nacisty, a že napadl Čínu (!). Tak jestli jste tohle někde četli, tak to byl pravděpodobně nějaké ruský propagandistický web specializující se na fake news.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Petr Sejkora

Datum: 20. 03. 2018 09:23

Vážená paní starostko, členové SK Buštěhrad si nechali zaplatit 1.000 Kč od hokejbalového týmu Rytíři Buštěhrad za pronájem betonového plácku s tenisovou zdí v areálu hřiště, který hokejbalisté použili pro zpestření sportovních aktivit zdejší mládeže. Na webu SK nenacházím žádný ceník, podmínky pronájmu apod. Jakým právem vybírá SK Buštěhrad peníze za pronájem prostor v areálu hřiště? Jak byly peníze zaúčtovány? Děkuji za odpověď. Petr Sejkora

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Ondra

Datum: 22. 03. 2018 09:34

Já jen stále nechápu proč si připomínáme konkrětně Tibet ? proč nevyvěšujeme vlajky a nepřipomínáme si genocidy indiánů, arménů, čečenců a nejnověji kurdů pod bedlivým dohledem států NATO.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 22. 03. 2018 09:42

Máte pravdu, to bychom měli. Bohužel, naši političtí představitelé většinou nejsou schopni se k podobným věcem vyjadřovat, tak to musejí dělat občanské iniciativy. Tedy jsme se připojili alespoň v případě Tibetu.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 22. 03. 2018 09:44

Odpověď pro Petra Sejkoru: fotbalisté mohou se souhlasem města pronajímat prostory v areálu hřiště. Je to proto, že víme, že jejich náklady na provoz a údržbu jsou větší, než příspěvek, který jim město dává.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Ondřej

Datum: 22. 03. 2018 09:45

proti Tibetu ani jeho vlajce opravdu nic nemám, je to krásná země. Západní propaganda lidem vtloukla do hlav podivné klišé o "okupaci Tibetu". Západ velmi snadno zapomněl, že téměř tisíc let do roku 1959 byl Tibet součástí Číny a jen po dobu několika desetiletí japonské okupace a občanské války byl mimo jurisdikci čínské vlády. Stručně řečeno, ani v roce 1959 Čína zvláštní potřebu "okupace" neměla. Potřeba přišla až ve chvíli, kdy si USA uvědomily, že raketa středního doletu umístěná na vrcholku hory vysoké 4 - 5 tisíc metrů nad úrovní moře se mění na raketu doletu velmi dlouhého... Proč se po věky stavěná mohutná opevnění téměř nebránila Lidové osvobozenecké armádě Číny, mírně řečeno, slabě vyzbrojené a velmi hladové? Protože bránit teokratický režim neměl kdo. Třetinu obyvatel Tibetu v roce 1959 tvořili otroci, třetinu nevolníci. Přitom i otroci i nevolníci nebyli takoví "jen jako" - ale ti nejopravdovější z opravdových. Otrok byl majetkem. Dobytkem. Otroka bylo možné a i nutné týrat, ponižovat, mořit hladem i mučením. Bylo povoleno ho zmrzačit - v Tibetu si lámové velmi oblíbili talismany z useknutých lidských paží, rukou i nohou. Nosili je na opasku. Někteří se ověšovali "člověčinou" i v několika vrstvách. Nevolník se v právním postavení prakticky nelišil v ničem. Měl jednu povinnost - platit. Pokud nebylo čím, stal se otrokem. Dluhy nevolníka klášteru se indexovaly - někdy o 50 - 80 % ročně (naše banky hlasitě polykají sliny a olizují se) a přenášely se na děti, vnuky i pravnuky. Dluh na procentech se hradil "člověčinou" - členové rodiny se stávali klášterními otroky. To nebyl středověk. To byla 50. léta 20. století. Tibetští lámové byli teokratickými vládci horské země. V milionovém Tibetu bylo 200 tisíc mnichů. Ostatní byli otroci a nevolníci. Mniši mimochodem také nebyli nejvyšší kastou. Většina z nich neměla žádná práva a byli téměř na stejné pozici jako otroci. Každý klášter měl svůj vojenský oddíl, jehož úkolem bylo udržovat pokoru poddaných na klášterní půdě. A tady také leží skutečná odpověď - proč Tibeťané nebránili vlastní hrudí svou rodnou zem před krvavou okupací. Nebyla to jejich země. Byla to země lámů.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Vladimír Novák

Datum: 17. 04. 2018 11:25

Dobrý den, rád bych se zeptal na situaci ohledně stavby kruhového objezdu u vodojemu. Jakým způsobem bude vyřešena autobusová doprava v případě kdy, bude daný vjezd uzavřen (nebo jestli bude vůbec celý uzavřen). Další otázku bych měl na cyklostezku do Lidic. Jaký je současný stav? Děkuji za odpovědi. S pozdravem Vladimír Novák

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 17. 04. 2018 12:07

Dobrý den, pokud nebude vjezd rozkopaný, autobusová doprava tam bude jezdit (každá zákazová značka má u sebe ceduli "mimo vozidel BUS a IZS", což jsou hasiči, záchranka atd.). Pokud zrovna bude rozkopaný, pojede BUS okolo, ale zastávky v Buštěhradě by měly fungovat normálně. Harmonogram a návrhy dopravního značení na 1. etapu ke stažení zde: http://www.mestobustehrad.cz/aktuality/195/ Cyklostezka - dokončujeme výkupy pozemků, potřebujeme zasmluvnit poslední dva pozemky. Pak už snad dostaneme Územní povolení. Zároveň připravujeme žádost o dotaci, jestli uspějeme, mohla by se cyklostezka stavět v příštím roce.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Lukáš Homola

Datum: 27. 06. 2018 18:58

Dobrý den, rád bych se informoval, zda a v jakém časovém horizontu plánuje město revitalizaci dolního náměstí v Buštěhradě. Současný tristní stav je opravdu ostudou města. Chápu, že objekt pivovaru je obrovský problém, nicméně proto se ptám, jakým způsobem hodlá město přistoupit k obnově této části města. Silnice v dezolátním stavu, bez chodníků, otřesné odstavné parkoviště před sportcentrem, chátrající kaplička..... Smutek. Děkuji za odpověď. Homola

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 28. 06. 2018 12:50

Dobrý den, s revitalizací Náměstí výhledově určitě počítáme. Dokonce jsme již před rokem sepsali záměr, se kterým jsme žádali o dotaci (https://www.mestobustehrad.cz/meu/projekty-dotace/v-priprave/). Tam jsem bohužel neuspěli (pro tuto dotaci máme málo obyvatel, a nepomohlo nám ani to, že jsme žádost podali za mikroregion). Problém je, že takových míst k revitalizaci je v Buštěhradě mnoho (v podstatě skoro všechny ulice a náměstí) a my zatím řešíme urgentnější věci, jako je infrastruktura v havarijním stavu, či kapacita školy a školky. Chystáme také revitalizaci Tyršovy a Kladenské ulice - jsou to všechno nákladné akce, takže se domnívám, že Náměstí nebude mít prioritu (to bude mít nejspíš Tyršova ulice, protože je tam škola, chodí tam , místy také chybí chodníky apod.). Shrnuto - víme, že je revitalizace Náměstí potřebná, ale bude to ještě trvat, než se k ní dostaneme (a než na ni seženeme finance). Alespoň kapličku se nám snad podaří opravit rychleji - na tu už máme hotový projekt a čekáme na vhodnou dotaci. Když to dobře půjde, v příštím roce by se mohla začít opravovat.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Tomáš Mahovský

Datum: 09. 07. 2018 10:23

Dobrý den, prosím o vysvětlení, proč není možné hradit poplatek za odpady předem po internetu na konto města a pak si známky jen vyzvednout v infocentru, když už jej máme? Ani se téměř neodvažuji zeptat na možnost rozeslání nějaké elektronické verze známek po internetu, které bychom si vytiskli sami, abychom nemuseli stát frontu a zbytečně ztrácet čas. Obávám se, že to bude asi jen utopie. děkuji tm

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 11. 07. 2018 22:01

Pokud vím, Tomáši, o tom, jak platit poplatky elektronickou formou byli občané předem informováni ve všech vývěskách, na FB stránce města a informačními e-maily od městského úřadu. Stejně tak o možnosti vyzvednout si po zaplacení předepsaného poplatku známky v infocentru. A mnozí už dlouho tuto cestu využívají. Doporučuji ti objednat si info-maily, sledovat vývěsky a případně i další používaná média. Mezi námi, zdá se mi nejjednodušší zeptat v úředních hodinách přímo na úřadě nebo třeba telefonem. Jistě by ti vše podrobně vysvětlili. Zdraví Jirka Blesk

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Tomáš Mahovský

Datum: 16. 07. 2018 08:52

Ahoj Jirko, ne každý má tolik času, aby sledoval všechny vývěsky a e-maily. Já osobně bych očekával, že najdu odpovídající informace zde https://www.mestobustehrad.cz/obcan/odpady/ (odpusť, jestli jsem je přehlédl, jsou na jiném místě nebo někde uprostřed městské vyhlášky) a ne na FB města. Já třeba FB vůbec nepoužívám. A infocentrum zase až tak dlouho myslím zřízené není. Šlo mi hlavně o to, jestli by nemohla existovat nějaká varianta bez osobního vyzvedávání známek obecně. V době datových schránek a já nevím jakých online vymožeností mi to přijde mírně řečeno zpátečnické. ahoj tm

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 17. 07. 2018 09:07

Dobrý den, platit poplatky lze samozřejmě také elektronicky. Potřebné informace naleznete na této stránce dole: https://www.mestobustehrad.cz/meu/cenik/#group-1, vyzvednutí známky lze uskutečnit na pokladně, v infocentru a nebo po dohodě s pracovnicí na pokladně i v jiné dny.

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 18. 07. 2018 08:44

Ahoj Tomáši, je to tak, jak napsal Jirka a paní Novotná. Možnost hradit odpad bankovním převodem existuje už řadu let. Jestliže nestíháš sledovat městské informační kanály, není to naše chyba. Máme tu lidi, kteří nečtou zpravodaj, nedívají se na web ani FB, nečtou vývěsky ani infomaily, a pak si stěžují, že něco nevědí, ale to už opravdu nevím, jak k nim ty informace máme dostat :-) A vygenerovat známku na popelnici elektronicky, to bohužel neumíme (a nevím, jestli to někde mají).

Re: Diskutujte se starostkou

Zaslán uživatelem/kou: Tomáš Mahovský

Datum: 20. 07. 2018 12:43

Ahoj Danielo, asi mně prostě nechcete rozumět - nejde mi o to, abych to zaplatil po internetu a pak si známku stejně musel jít osobně vyzvednout. Na mysli jsem měl něco jako placení plynu, elektřiny nebo vody. Jestli to někde mají? V Německu nebo Rakousku zcela běžně: platit odpad je tam povinost podle městské vyhlášky a každá domácnost platí podle počtu svých přihlášených členů. Peníze se uhradí na městské konto a tím je věc vyřízena (dokonce bez vyzvedávání známek). Každý obyvatel si už ohlídá, aby mu tam někdo něco neházel zadarmo. Ale to jen tak k zamyšlení, nechci prudit. ahoj a děkuji za váš čas tm