Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Za Buštěhrad krásnější

Středa 24.4.2024

 

Obecné fórum - archiv: Za Buštěhrad krásnější

Za Buštěhrad krásnější

Zaslán uživatelem/kou: Marcela Aguerbi Daherova

Datum: 02. 04. 2017 21:43

Dobrý večer, za týden je naplánována akce Za krásnější Buštěhrad. Tímto chci povzbudit všechny, kdo zvažují svoji účast :-) a hlasim se svým podílem : kolem svého domu uklizím týdně i bez organizovaných akcí, tak jsem dnes vysbirala odpadky, nedopalky na pozemku v Revoluční ulici, naproti DPS. Sice je to soukromý pozemek, ale odpadky mi prostě vadí. Tak všem za týden přeji hodně síly a vůle . Btw překvapilo mne množství vajglů i chodníku u DPS, tak pokud za týden nezmizí , dam si je zase v nedeli. V Praze je odhazovani pokutovano, nevíte , jak v Bustehrade ? Dnes jsem sesbirala kolem 80 nedopalků ( sama nekuřák ). Pěkný večer .

Re: Za Buštěhrad krásnější

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 04. 04. 2017 08:59

Díky! Tenhle pozemek jsme vloni uklízeli taky, ale nepořádek "se" tam udělal znova...a ty vajgly - že by osazenstvo DPS nepoužívalo popelník? Zkusíme osvětu...:-)

Re: Za Buštěhrad krásnější

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 04. 04. 2017 15:10

Skvělé, díky Vám, paní Marcelo! Jste jedna z Buštěhraďanů, která pochopila, že udělat si město krásnější neznamená jen zúčastnit se jedné vyhlášené brigády. Samozřejmě, že je pěkné, že se nás zase sejde početná skupina dobrovolníků, co si ukrojíli kus víkendového volna, aby vysbírali odpadky po hulvátech, kteří nám je bezostyšně pohazují podél cest nebo do roští. Váš příklad je však velmi důležitý! Smyslem totiž je hlavně udržení pořádku v našem okolí a jeho průběžné udržování. Sebrat igelit nebo papír, co se chytily ve větvích, dát do koše obaly od cukrátek, co nejspíš odhodily děti jdoucí ze školy, pořádně slisovat PET-láhve nebo krabice, než je vhodíme do kontejneru a třeba jen donést ten nedopalek či žvýkačku až do koše na odpadky, to je chování hodné myslícího člověka v 21. století. Kdo to nepochopí, ten si nezaslouží, abych o něm něco psal... Ještě jednou díky a krásné jaro!