Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Volby 2014 = fiasko

Pátek 29.3.2024

 

Obecné fórum - archiv: Volby 2014 = fiasko

Volby 2014 = fiasko

Zaslán uživatelem/kou: Jana K

Datum: 10. 10. 2014 17:27

Dobrý den, ráda bych se podělila o velmi negativní zážitek z dnešních voleb a zajímalo by mě, jestli ještě někdo má obdobnou zkušenost nebo jestli jsem zkrátka měla smůlu. Jednak jsem neobdržela volební lístky, což mě docela zaskočilo, jelikož jsem si je chtěla předem připravit (vzhledem k množství kandidátů a možnosti volit napříč politickým spektrem) Paní u volební komise, kterou neznám, mě však přesvědčovala, že mi tyto lístky osobně do schránky vhazovala. Nevím, jestli je v zájmu kohokoliv, aby volební lístky ze schránky odcizil, ale možné je vše. Další problém nastal ve chvíli, kdy jsem hledala volební místnost. Dle informací k volbám měla být tato místnost v budově ZŠ a proto jsem se domnívala, že bude jako vždy v jídelně. Tam však bylo zavřeno a žádná informace o změně na dveřích nevisela. Po chvíli zmateného tápání jsem dotápala do nové budovy a volební místnost našla. Nikde v okolí celé školy jsem nenalezla informaci ani žádné nasměrování k této místnosti. A největší perličkou bylo, že jsem nebyla uvedena na volebním seznamu, přestože jsem obyvatelkou Buštěhradu již 7 let a už několikrát jsem zde volila. Po zmateném dohadování, hledání a telefonování mě nakonec členové poroty kamsi zapsali. Na závěr jsem ještě musela čelit velmi udivené otázce jestli chci volit i do senátu. Shrnuto a sečteno - dnešní volby se naší volební komisi (alespoň v mém případě) opravdu nepovedly a doufám, že už příště nebudu nucena absolvovat podobnou frašku. Uvítám zkušenosti a postřehy ostatních. Jana

Re: Volby 2014 = fiasko

Zaslán uživatelem/kou: Eliška Hrabinová

Datum: 10. 10. 2014 21:40

Paní Jano, volební komise je v tom, myslím, zcela nevině. Organizační nesrovnalosti a neuvěřitelný chaos má na svědomí někdo jiný. Velmi pravděpodobně osazenstvo úřadu, které dává tyto věci dohromady. Ale to si to bude umět jako vždy výborně odůvodnit jako všechno ostatní. Nicméně je to ale přesná ukázka toho, jak tady poslední volební období fungovala většina věcí. Je dobře, že jste se nedala odradit a nakonec odvolila! Eliška

Re: Volby 2014 = fiasko

Zaslán uživatelem/kou: Marcela Mikšovicová

Datum: 10. 10. 2014 21:57

Vážená Eliško Hrabinová ono je opravdu jednoduché všechno házet na osazenstvo úřadu, že, No hlavně že to je na co svést.Označení volebních místností určitě nemá na starosti městský úřad ,ale konkrétní lidé.Já si uvědomuji,že Vám se nic nemůže stát Vy jste prostě dokonalí,vše znáte ,vše umíte a jen osazenstvo úřadu dělá chyby co?

Re: Volby 2014 = fiasko

Zaslán uživatelem/kou: Eliška Hrabinová

Datum: 11. 10. 2014 10:17

Paní Mikšovicová, já se divím, že je pořád tak bráníte. Jak tady čtu vaše příspěvky, tak jim jen děláte advokáta. Už jste po nich ale někdy něco chtěla? Už jste musela s nimi někdy něco vyřizovat? Už jste snad byla členkou volební komise? Já ano! Tak už toho pro pána krále nechte. Podívejte se, zjistěte si, popiďte se, jaké neplechy tady neustále vyvádějí, a pak se stavte na jejich stranu a hajte je. Otevřete oči. Nikdo není dokonalý a kazdý může dělat chyby, ale málokdo je umí přiznat. Víte, to, co si přečtete v BZ, nejsou tak úplně všechny dílky obrázku. Popřemýšlejte o tom...

Re: Volby 2014 = fiasko

Zaslán uživatelem/kou: Marcela Mikšovicová

Datum: 11. 10. 2014 11:32

No jasně, paní nemohla najít volební místnost, mohlo za to osazenstvo úřadu, že se vloudila chybička v tom,že se jméno oné paní nevyskytlo ve volebním archu ,mohlo za to osazenstvo úřadu, že na Buštěhradě padá listí? může za to osazenstvo úřadu, ,Nedělám nikomu advokáta . Já pokud jsem něco vyřizovala s úřadem, vždy jsem uspěla. Prostě jak,řekl klasik " Kdo chce vidět ,ten vidí a kdo ne tak prostě hledá chyby u druhých co?Ono asi opravdu u Vás je že nejlepší obrana je útok asi opravdu nic jiného neumíte než útočit. To jakou vizitku naší obce dělá pan Sejkora s tím svým pomalovaným autíčkem u parku to je opravdu Vaše moc hezká vizitka

Re: Volby 2014 = fiasko

Zaslán uživatelem/kou: Eliška Hrabinová

Datum: 11. 10. 2014 12:11

Vážení paní Mikšovicová, "kéž jsou všechny bytosti šťastny". Přeji vám klidné prožití víkendu a nádherný podzim. A myslím to upřímně. Mějte se hezky. S pozdravem Eliška

Re: Volby 2014 = fiasko

Zaslán uživatelem/kou: Marcela Mikšovicová

Datum: 11. 10. 2014 12:27

Velice Vám děkuji za přání a věřte,že si víkend a nádherný podzim opravdu užiji mě totiž nic náladu zkazit nemůže "( ani výsledky voleb )" Já jsem totiž velice šťastný človíček Také se mějte moc hezky a ať je Váš další život stále radostný a nezkalený . Marcela

Re: Volby 2014 = fiasko

Zaslán uživatelem/kou: Miroslav Čermák ml.

Datum: 11. 10. 2014 19:49

Volby 2014 = fiasko? S velkou úlevou a radostí musím NEsouhlasit! Vypadá to, že tentokrát voliči volili rozumněji jak před čtyřmi lety. Gratuluji zvoleným zastupitelům a přeji jim hodně zdaru při plnění jejich závazků v rámci jejich nově nabytého mandátu :) http://volby.cz/pls/kv2014/kv21111?xjazyk=CZ&xid=1&xv=23&xdz=2&xnumnuts=2103&xobec=532169&xstrana=0&xodkaz=1

Re: Volby 2014 = fiasko

Zaslán uživatelem/kou: heranova

Datum: 11. 10. 2014 20:56

Výsledky už nějakou chvíli máme i na městských stránkách. Hezký večer. Dana Heráňová, webmaster

Re: Volby 2014 = fiasko

Zaslán uživatelem/kou: Jana K

Datum: 11. 10. 2014 20:58

Mno, ale můj příspěvek se netýkal výsledku voleb ...

Re: Volby 2014 = fiasko

Zaslán uživatelem/kou: Jana K

Datum: 11. 10. 2014 21:05

...ale jak tak na to koukám...konec dobrý, všechno dobré :-)

Re: Volby 2014 = fiasko

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina

Datum: 12. 10. 2014 17:49

Paní Jano, volební místnost byla na tom samém místě již v roce 2012, kdy se konaly krajské volby. I já jsem měla tenkrát potíže místnost najít, uspořádání ZŠ neznám, netuším kde je školní jídelna, navíc jsem minule šla volit za tmy. Věřím, že pro lidi, kteří volí ve škole poprvé, vůbec není snadné se zorientovat a volební místnost najít. Budiž to výzvou k vylepšení označení volebních místností pro příští volební komise i pro nový úřad. S výsledky voleb jsem také spokojená. Děkuji všem, kteří se voleb zúčastnili za hlasy a gratuluji všem zvoleným zastupitelům.