Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » tzv. Buštěhradský podzim

Čtvrtek 28.3.2024

 

Obecné fórum - archiv: tzv. Buštěhradský podzim

tzv. Buštěhradský podzim

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 09. 12. 2013 18:12

Dobrý večer, odpoledne jsem dostal standardní informační e-mail od úřadu, ve které je anoncován dnešní koncert v buštěhradském zámku. Je sice divné, že se náhle koná koncert v zámeckých prostorách, přestože ještě nejsou otevřeny, ale co, hudbu mám rád. Co však nemám rád, to je přetvářka a klam! Úřednice a mluvčí městského úřadu Dagmar Novotná v rozeslané pozvánce opět bezostyšně lže! Napsala, že koncert je "zaštítěný starostkou města a kulturní komisí", což je stejný výmysl, který tzv. "vedení města" použilo ke své propagaci již vloni. Koncert si tedy "zaštiťuje" jen sama starostka. Od koho se na to "objevily" vinkulované peníze letos? Jak jsem si zjistil, kulturní komise města žádné podrobnosti o tomto koncertě neví, nikdo jej nezařadil do plánu akcí, nikdo akci nezařadil do rozpočtu kulturní komise, nikdo nikoho ze členů komise o koncertě neinformoval, nejednal s nimi, ani neproběhla nějaká diskuze! Starostka nic neřekla ani samotnému předsedovi kulturní komise! Během panování s. Leflerová svévolně změnila kulturní výbor na pouhou "svou poradní komisi", se kterou ani nediskutuje. Takový doslovný výsměch již přivedl mnoho bývalých členů k rezignaci. Je to nezodpovědné hazardování s trpělivostí a energií aktivních Buštěhraďanů! Jenže, to si s. Leflerová, stejně jako její pobočnice Novotná, nedokážou uvědomit. Díky za pozornost a dávejte pozor!

Re: tzv. Buštěhradský podzim

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 09. 12. 2013 23:39

Tak pozadí akce je Jirkou popsáno smutně, ale koncert to byl vydařený. Velmi pěkný. Interpreti měli z provozované hudby zjevnou radost. Posluchači byli potěšeni. Podle mého názoru je škoda, že pracovní vztah kulturní komise a paní starostky není dobrý.

Re: tzv. Buštěhradský podzim

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 11. 12. 2013 10:09

Jiří, tys nepochopil, že právě ono "pozadí akce" je fakt smutné! Stejně jako vloni, se koncert připravil tajně, bez vědomí členů a předsedy kulturní komise!! Tak k čemu se taková komise volila? A jak se může někdo dovolit se jejím jménem zaštiťovat? To je nehoráznost! Jinak, hudba krásná a radostná, máš pravdu. Pro mne to bylo o to výjimečnější, že jsem byl ve zrekonstruovaných zámeckých prostorách poprvé. Avšak, zřejmě právě proto, že se nahonem koncert uspořádal v oficiálně nezprovozněném zámku, kazilo mi dojem hned několik detailů: Staré umolousané koženkové židle ze sokolovny na nové podlaze; dvě prázdné řady židlí zarezervované pro kohosi důležitého, přestože si včas příchozí neměli kam sednout (pak nás tam pan Oplt pustil...); sál bez lustrů, osvětlený jen levnými bočními "nouzovkami", což někdo "vylepšil" stavebními výbojkami namířenými do zdi; hodně lidí v relativně malém prostoru bez ventilace, takže jsem se k závěru produkce vyloženě těšil na vzduch; také bylo dost přetopeno (takhle temperujeme v prázdném zámku?), na to, že jsme si neměli kam pověsit kabáty a museli je držet na klíně. Ale to víš, nebyl bych to já, kdybych do něčeho nerýpal, že? Zdravím tě! JB

Re: tzv. Buštěhradský podzim

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 11. 12. 2013 10:32

Poznámka k interiéru: V sále měla být podle projektu jednoduchá leč působivá barevná výmalba podle výsledků restaurátorských průzkumů původních omítek. Měl tam být krásný historizující koberec (i přes tu krásu však zátěžový, určený pro prostory občanské vybavenosti), stejně jako měly být zátěžové leč pěkné běhouny na chodbách a schodištích. Měla tam být krásná zámecká svítidla od Housky a Doudy. Nejsou tam, protože město šetří. Škoda, mohlo to být hezké a dotažené, když už se tomu věnovalo tolik let úsilí. Aspoň ten sál, když už paní starostka nechce kachlová kamna ve své kanceláři. O nějakých pěkných stohovacích křesílkách třeba od Thoneta ani nemluvím. To by zřejmě byla už úplná rozežranost. Ušetřilo se sto tisíc, protože někde se na stropech neudělaly fabiony. Obnovu zámku v klíčové chvíli převzali lidé, kterým na estetickém výsledku zřejmě až tak nezáleží (anebo to prostě nevidí, necítí, i když to třeba mysleli dobře), jen to chtějí mít z krku. Škoda. A proto to na zámku nevypadá jako na zámku, ale jako v kanceláři. Radši si koupíme multikáru, nebo peníze prosoudíme v nesmyslném soudním sporu.

Re: tzv. Buštěhradský podzim

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 26. 12. 2013 19:45

V rámci buštěhradské zimy se konal 22. prosince v Dynexu další předvánoční koncert. Tentokrát jej připravilo o. s. Buštěhradské fórum. Hudba smyčcového kvarteta Simeon byla moc pěkná a dorazilo asi 60 posluchačů. Dá se říci, že sálek firmy Dynex se opět stal pro buštěhradskou kulturu důležitým útočištěm. Za tuto možnost jsme velmi rádi a děkujeme. Za světlo, teplo, pohodlné židle, příjemné prostředí, a hlavně za ochotu. (Pozn: Dá se říci, že "již tradičně" na tento koncert nedorazila starostka města. Stejně jako nepřišla ani na žádnou jinou akci pořádanou naším spolkem. A že se stejně chová i její zástupce je už příznačné. Druhdy hudbymilovné komunální politiky tak reprezentovala jen paní Burešová.)

Re: tzv. Buštěhradský podzim

Zaslán uživatelem/kou: Gábina Plachá

Datum: 02. 01. 2014 00:06

Dobrý den všem, děkuji Jirkovi Bleskovi,za jeho pravdivé postřehy a i já bych ráda, jako stále ještě členka Kulturní komise, napsala k oné události pár slov. Na zářijové schůzce kulturní komise jsem se paní starostky ptala, jak to vypadá s Buštěhradským podzimem, protože jsem po minulých ročnících vždy dotazovala na vyúčtování i rozpočet této akce a nikdy mi nebylo nic předloženo, ani zodpovězeno. Paní starostka na můj dotaz reagovala slovy, že je zatím vše v jednání. Chtěla jsem navrhnout, aby se jeden z koncertů Buštěhradského podzimu stal koncertem adventním a naplánoval se na den rozvícení vánočního stromu. Jelikož jsem viděla značnou neochotu paní starostky vést se mnou na toto téma dialog, tak jsem jí i vzhledem k téměř nulovému zůstatku konta kulturní komise navrhla, že by bylo dobré zahájit tzv." život na zámku" stejně nějakým pěkným adventním koncertem( když je Buštěhradský podzim ,nebo zima nejistá). Navrhla jsem jí, že bych se spojila s hudebníky na Buštěhradě, s učiteli ZUŠ a dali bychom koncert dohromady. Vždyt co by bylo hezčí, než kdyby buštěhradáci zahráli svým sousedům a známým a pak se společně rozsvítil stromeček na náměstí. Místo toho si ale paní starostka udělala po svém, aniž by kdokoliv cokoliv věděl. Takže paní starostko, přeji hodně zdaru při organizování dalších kulturních akcí!!!!

Re: tzv. Buštěhradský podzim

Zaslán uživatelem/kou: Gábina Plachá

Datum: 02. 01. 2014 00:06

Dobrý den všem, děkuji Jirkovi Bleskovi,za jeho pravdivé postřehy a i já bych ráda, jako stále ještě členka Kulturní komise, napsala k oné události pár slov. Na zářijové schůzce kulturní komise jsem se paní starostky ptala, jak to vypadá s Buštěhradským podzimem, protože jsem po minulých ročnících vždy dotazovala na vyúčtování i rozpočet této akce a nikdy mi nebylo nic předloženo, ani zodpovězeno. Paní starostka na můj dotaz reagovala slovy, že je zatím vše v jednání. Chtěla jsem navrhnout, aby se jeden z koncertů Buštěhradského podzimu stal koncertem adventním a naplánoval se na den rozvícení vánočního stromu. Jelikož jsem viděla značnou neochotu paní starostky vést se mnou na toto téma dialog, tak jsem jí i vzhledem k téměř nulovému zůstatku konta kulturní komise navrhla, že by bylo dobré zahájit tzv." život na zámku" stejně nějakým pěkným adventním koncertem( když je Buštěhradský podzim ,nebo zima nejistá). Navrhla jsem jí, že bych se spojila s hudebníky na Buštěhradě, s učiteli ZUŠ a dali bychom koncert dohromady. Vždyt co by bylo hezčí, než kdyby buštěhradáci zahráli svým sousedům a známým a pak se společně rozsvítil stromeček na náměstí. Místo toho si ale paní starostka udělala po svém, aniž by kdokoliv cokoliv věděl. Takže paní starostko, přeji hodně zdaru při organizování dalších kulturních akcí!!!!