Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Rozsvícení vánočního stromu

Čtvrtek 28.3.2024

 

Obecné fórum - archiv: Rozsvícení vánočního stromu

Rozsvícení vánočního stromu

Zaslán uživatelem/kou: Jan Šnytr

Datum: 02. 12. 2013 11:58

Dobrý den, nevíte někdo, kdy a v kolik hodin se rozsvítí vánoční strom v Buštíku na náměstí? Děkuji za informaci.

Re: Rozsvícení vánočního stromu

Zaslán uživatelem/kou: Líba

Datum: 02. 12. 2013 20:23

Syn má v notýsku ze školy, že v pátek 6. 12. 2013 od 17.00 hod.

Re: Rozsvícení vánočního stromu

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 04. 12. 2013 05:53

Líba napsal/a: ------------------------------------------------------- > Syn má v notýsku ze školy, že v pátek 6. 12. 2013 > od 17.00 hod. Pozvánka se teprve objevila zde na webu města. Zřejmě její "výtvarná příprava" zabrala spoustu času. Proč je na ní neobvyklý a matoucí název "Horní náměstí"? I zde byla aktivita úřadu "poněkud mimózní"...

Re: Rozsvícení vánočního stromu

Zaslán uživatelem/kou: Jan Šnytr

Datum: 04. 12. 2013 09:00

Jiří Blesk napsal/a: ------------------------------------------------------- > Líba napsal/a: > -------------------------------------------------- > ----- > > Syn má v notýsku ze školy, že v pátek 6. 12. > 2013 > > od 17.00 hod. > > Pozvánka se teprve objevila zde na webu města. > Zřejmě její "výtvarná příprava" zabrala spoustu > času. > Proč je na ní neobvyklý a matoucí název "Horní > náměstí"? I zde byla aktivita úřadu "poněkud > mimózní"... Při takovéto akci bych z hlediska plánování významně osobně ocenil aby byly takovéto informace zveřejňovány mnohem dříve, ne 3 dny před akcí... Přeci jen každý máme svůj program a své plány. Někteří se možná nudí a tak plánují ze dne na den... Pak tento postoj informací plně chápu...

Re: Rozsvícení vánočního stromu

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 08. 12. 2013 11:37

Lepší a včasnější informování bychom myslím ocenili všichni a na všech frontách. Stejně tak koncert, který se má zítra konat v zámku - pozvánka vyšla v BZ, ale v kalendáři akcí na webu není doteď, a dokonce kulturní komise, pod jejíž záštitou se má konat, o něm nic neví ;)Proč je propagace tak špatná? Je to přeci velký den, první koncert v opraveném křídle zámku! Proč není nějaké slavnostní otevření zámku? Obává se snad vedení města nějaké demonstrace? :)

Re: Rozsvícení vánočního stromu

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 08. 12. 2013 17:22

Anonymem napsaná reklama na Prague Strings Sextet Mysliveček Soloist, kterou jsem četl v BZ pod rubrikou "kultura", je opravdu doplněna o malý obrázek letáku oznamujícího "koncert v zámku Buštěhrad". To je akce jen pro nějaké VIP? A jak to, že má být v zámku koncert, ačkoliv není oficiálně otevřený? Jsem překvapený, že o koncertě nemám e-mail z městského úřadu, ačkoliv zasílání takových informací mám řádně objednáno. Ptal jsem se také, zda o koncertě ví kulturní komise města, ale asi nemusím psát jak to dopadlo. Stejně jako vloni si s. Leflerová "udělala Buštěhradský podzim" jako sólo-akci, o které nemusí nikdo vědět, protože přeci "kulturní komise není výbor, ale jen můj poradní orgán"! A basta fidli! Tak se onehdy starostka na můj dotaz osobně vyjádřila! Myslím, že vloni na stejně tajný koncert tzv. Buštěhradského podzimu přišly starostce prapodivně cílené peníze od firmy z dříňské válcovny. Kdo tuhle její osobní akci financuje letos? Ale na to nám ona sama neodpoví, protože se to nejspíš "utopí" v rozpočtu již jmenované kulturní komise, ovšem bez nejmenšího vlivu jejích členů.

Re: Rozsvícení vánočního stromu

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 08. 12. 2013 18:14

...na jednu věc jsem zapomněl, která souvisí s tím předchozím příspěvkem... Občanské sdružení Buštěhradské fórum oficiálně požádalo, aby byl v BZ prezentován již dlouho připravený koncert smyčcového kvarteta SIMEON, který se bude konat 22.12.2013 v sále společnosti Dynex. Zaměstnankyně Novotná, jakožto odpovědná koordinátorka, to pochopitelně zařídila způsobem sobě vlastním, takže pidizmenšeninu plakátku na tento koncert, nechala šikovně "obtéct textem" zprávy Červeného Kříže na straně 9, zatímco čtyřnásobně větší plakát na zmíněné "myslivečky paní starostky" servilně naservírovala o dvě strany dříve a pod červený nápis "Kultura". (Třeba za to dostane na ÚV pod stromeček čtrnáctej plateček?)

Re: Rozsvícení vánočního stromu

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 09. 12. 2013 11:50

A to Jirko ještě možná ani nevíš, že za vyvěšení pozvánky na koncert kvarteta Simeon na obecních nástěnkách chce město od o.s. Buštěhradské fórum zaplatit. Argumentem je jakási směrnice města, podle které ovšem posuzují koncert jako "akci rysu komerční aktivity, politické aktivity, aktivity kulturních, společenských a sportovních akcí individualistů", přestože jde o kulturní neziskovou akci občanského sdružení, a akce neziskových občanských sdružení a spolků mají být dle směrnice bez poplatku. Zaráží mě, že averze města k občanským aktivitám jde až tak daleko. A podobná věc, jakou popisuješ s plakátkem v BZ, se mi také stala - poslala jsem na jaře paní Novotné do BZ pozvnáku na koncert staré hudby souboru Collegium 419, byla na něm m.j. barevná fotografie souboru (říkala jsem si, jak to hezky vyjde, když BZ je barevný). Paní Novotná však pozvánku zařadila pouze ve formě suše přepsaného textu. Asi jí vadilo, že je na fotce souboru i můj obličej. Zřejmě to považovala za moji politicko-komerční individualistickou sebeprezentaci :)

Re: Rozsvícení vánočního stromu

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 09. 12. 2013 14:07

Vážení, pominu nejapné vyjadřování některých diskutujících a přejdu k faktům: Při zalamování textu ve zpravodaji dochází k mnoha úpravám. Obsah se vždy musí přizpůsobit danému prostoru, ale to bych známým "redakčákům" kteří s tím mají praxi určitě nemusela vysvětlovat. BF je neziskovou organizací a proto je v sekci "neziskovky". Můžeme diskutovat o tom, že knihovna mohla být menší a Simeon větší... toť otázka...Pokud si dobře vzpomínám, všechny ostatní akce BF byly uveřejněny. Fotografie na pozvánkách a fotografie vůbec jsou uveřejněny tehdy, pokud je fotografie zaslána v dobré kvalitě. Potom ještě záleží na prostoru. Osobně jsem vás, paní Javorčeková, na fotografii na pozvánce ani neidentifikovala, takže nevím, jestli jste tam skutečně byla. :-) Grafik mi sdělil, že nemohl použít fotografii, a proto, aby pozvánka alespoň vypadala a byla viditelná, použil podbarvení. Když to ale takhle píšete hezky o sobě, asi to bude pravda.

Re: Rozsvícení vánočního stromu

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 09. 12. 2013 18:20

Paní Novotná, Vy to vždycky umíte všechno tak hezky vysvětlit! :)))

Re: Rozsvícení vánočního stromu

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 09. 12. 2013 19:33

A mezi námi "redakčáky", naše grafička (rozuměj z Buštěhradských Listů) nevylepšuje lidem plakátky a pozvánky, které pošlou (natož ještě bez upozornění). Otiskneme je tak, jak jsou.

Re: Rozsvícení vánočního stromu

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 09. 12. 2013 23:34

Dnes jsem telefonicky krátce hovořil s paní starostkou a z jejích slov jsem vyrozuměl, že nebude problém upoutávku na koncert OS Buštěhradské fórum vyvěsit na deskách města bezplatně. Tak věřím, že se brzy pozvánka na koncert Simeon na všech sedmi veřejných deskách města skutečně objeví. Nevím odkud iniciativa k zpoplatnění upoutávky skutečně vzešla. Každopádně jsem jej zaznamenal od zaměstnanců úřadu.

Re: Rozsvícení vánočního stromu

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 11. 12. 2013 09:14

Ono vůbec v nedávném čase vzešlo z radnice vícero výjimečných aktivit! Například, když se proslechlo, že budeme zakládat nový buštěhradský časopis, tak se náhle zakázalo svobodné používání městského znaku, vzpomínáte? Do té doby mohl městský znak používat každý občan bez omezování. Nebo třeba, když se "úřadové" snažili zabránit P. Menclovi a J. Janouškovcovi, aby je zastupitelstvo kooptovalo do kontrolního výboru, tak se náhle "uzavřel počet členů výboru", přestože jich tam může být dle třeba dvacet. No, hlavně že nikdo cizí neuvidí do karet, že? A co třeba odmítnutí předložit výsledky auditu zastupitelce D. Javorčekové? To jsou najednou dokumenty "jen pro vlastní potřebu starostky"? Nesmysl! Je to zřejmě jen strach, aby se někdo nedozvěděl, jak to vlastně opravdu bylo s důvody pro "nutnou okamžitou" výpověď paní účetní. Vůbec se mi tyhle "speciální" úřednické iniciativy a aktivity nelíbí! (Samozřejmě čekám, že se zase řekne: "Jó, ten Blesk, ten má pořád ke všemu nějaký připomínky. Paní starostka je hodná, úředníci taky, a hlavně mají mnoho jiných starostí. A on, náplava, jen politikaří a nenechá nikomu klid na práci." ...a tak jen sleduju vladařův meč, kdy se objeví i nad mojí hlavou.)

Re: Rozsvícení vánočního stromu

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 11. 12. 2013 10:11

Paní starostka, když se po ní nic nechce, je náhodou moc hodná paní. Vždycky si s ní můžeš pěkně popovídat o psích exkrementech a ponadávat na všelijaké živly, které tu všude řádí. A kvůli kterým je tak přísný třeba provozní řád parku. Jenže my si nepotřebujeme platit ze svých daní hodnou paní. Potřebujeme manažerku. (Jó, ta Javorčeková! Zase jen politikaří a nenechá nikomu klid na práci... :))

Re: Rozsvícení vánočního stromu

Zaslán uživatelem/kou: Stanislava Šumná

Datum: 12. 12. 2013 17:58

Ano, na radnici umí vysvětlit vše tak, aby ze všeho vyšli jako svatí s dobrými úmysly, jako hodní a milí. Zvláště někteří naši představitelé jednají jak za dob dávno minulých. Jde o spoustu dalších věcí, podivné zahájení provozu zámku, byť překrásným koncertem, rozsvícením stromu a mě stále pálící téma Zámeckého parku. Tolik krásných a důležitých příležitostí ke společným radostem a tak nedotažených, z mého hlediska, doslova zpackaných příležitostí. Kolik takových bude Buštěhrad ještě mít? Zámecký park nejprve dlouho čekal na svou chvíli a je nyní opět zavřený. Ano vím, opět spousta pádných důvodů, bohužel mám pocit, že vše se zde koná jen proto, aby už to bylo za námi a měli jsme klid na svůj odpočinek a proboha už nikdo neotravoval. Smutné tři roky a ještě jeden zbývá, slibovaná informovanost občanů se již nedožene. Poukazovat na chyby druhých jde však mistrovsky. Stáňa