Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Rekonstrukce R7

Pátek 14.6.2024

 

Obecné fórum - archiv: Rekonstrukce R7

Rekonstrukce R7

Zaslán uživatelem/kou: Jan Šnytr

Datum: 06. 11. 2013 15:37

Zdravím, zajímalo by mne, kdy se pracovníci našeho Městského úřadu uráčí někde konečně napsat, jak je to s rekonstrukcí R7, která již byla zahájena... V Buštěhradském zpravodaji, který byl vydán v červnu 2013 bylo paní Dagmar Novotnou slíbeno, že o jednáních s kompetentními orgány ve věci rekonstrukce R7 bude informovat paní starostka v červencovém vydání BZ. Dnes již rekonstrukce běží, ale informace nikde. Ani zmínka... Alespoň jsem nikde nic nečetl ani neviděl... PŮVODNÍ ZPRÁVA Z BZ 6/2013: -------------------- Informace z radnice Rekonstrukce R7 – jak se dotkne Buštěhradu? Začátkem prázdnin by měla být zahájena rekonstrukce rychlostní silnice R7, levé strany a to v úseku km 2,700 až 15,295. Znamená to, že tato stavba se bezprostředně dotkne Buštěhradu, a to zejména z toho důvodu, že přes Buštěhrad by měla být vedena po tuto dobu objížďka. Svedení dopravy přes město Buštěhrad ale i ostatní záležitosti celého projektu byly projednávány na schůzce, která se uskutečnila dne 16. května 2013 na Magistrátu města Kladna. Cílem této schůzky tedy bylo seznámení pozvaných zástupců (města Buštěhrad, obce Stehelčeves, Makotřasy, Velké Přítočno, Malé Přítočno, Středokluky, Kněževes, Tuchoměřice) s předpokládaným průběhem rekonstrukce levého jízdního pásu rychlostní silnice R7 ve směru z Prahy na Slaný a její dopad na zájmové území, dále seznámení s navrženou etapizací výstavby a s navrhovanými objízdnými trasami. Situační výkres s vymezením celého řešení je přílohou k této informaci. O dalších jednáních s kompetentními orgány k této věci bude informovat v následujícím čísle paní starostka. Připravila: Dagmar Novotná

Re: Rekonstrukce R7

Zaslán uživatelem/kou: Dana Heráňová

Datum: 06. 11. 2013 15:46

Hledala jsem si info na webu, tak posílám odkaz http://www.rsd.cz/doc/Informacni-servis/na-konci-pristiho-tydne-zahaji-reditelstvi-silnic-a-dalnic-opravy-na-rychlostni-silnici-r7-ve-stredoceskem-kraji A zde se o tom diskutuje http://www.komunikace-r7.cz/index.php?t=discussion&n=diskuze-forum-18 Zdraví DH

Re: Rekonstrukce R7

Zaslán uživatelem/kou: Jan Šnytr

Datum: 06. 11. 2013 18:46

Děkuji paní Heráňová za info. O tom už vím dávno, ale zaráží mne dříve popsaný fakt... Mějte se. JŠ

Re: Rekonstrukce R7

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 11. 11. 2013 16:11

Oprava "road R7" je zajímavou předehrou pro patálie na rozkopané Evropské. Proto doporučuji vše objet po "trochu delší a komplikovanější zkratce", trasou Číčovice, Lichoceves, Statenice, Suchdol, Dejvice. Tam to frčí bez zastavování. Kdo potřebuje na Zličín nebo tím směrem, pak se dá vyrazit na Hřebeč, Dolany a dál na karlovarskou dálnici, kde je to v pohodě. Poněkud riskantní je nejrychlejší souběžná trasa přes Makotřasy a Středokluky směrem na nájezd u Kněževsi, někdy se to tam trochu ucpává. Ale od Kněževsi už je R7 průjezdná všemi pruhy. ...nejlepší však je, zůstat v našem milém Buštíku a nikam zbytečně nejezdit, že? Šťastnou cestu!

Re: Rekonstrukce R7

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 12. 11. 2013 08:09

Dobrý den, informaci o rekonstrukci R7 jsme získali od magistrátu až v říjnu a to po vlastní ose. Ochota informovat obce, dotčené rekonstrukcí, byla přímo úměrná tomu, jak se jednání o této rekonstrukci protahovaly z důvodů mnoha připomínek starostů dotčených obcí. (odklonění dopravy z dálnice přes obce a tím neúměrné zatížení jak hlukem tak i vystavení rizikům nebezpečnosti při tomto nehodlali starostové akceptovat). Vyzkoušet si tuto variantu jsme měli možnost předchozí víkend, kdy se u Slaného stala velká dopravní nehoda a veškerý provoz byl odkloněn na Buštěhrad a okolí.Původně měla být tako rekonstrukce započata o prázdninách a do těchto dnů měla být už ukončena. Řešení je tedy svedení do jednoho jízdního pruhu a tím i rozdělení rekonstrukce na dvě etapy.Informace je proto poskytnuta v listopadovém čísle BZ a to zejména pro ty, kdo nemají přístup k internetu anebo si z jiných důvodů tuto informaci nemohou jinak obstarat.

Re: Rekonstrukce R7

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 14. 11. 2013 00:24

Tedy, klobouk dolů, máme jasno... tak snad už jen vřelé díky! (ach jo, pani, ten pes vám nežere, nežere a nežere, protože je dřevěnej, dřevěnej a dřevěnej...tak to už konečně pochopte)

Re: Rekonstrukce R7

Zaslán uživatelem/kou: Jan Šnytr

Datum: 15. 11. 2013 10:46

Dobrý den, jde o to, že bylo něco slíbeno a nebylo to dodrženo. Laicky řečeno: když nejsou informace, napíšu do dalšího čísla že informace nejsou a že budou až budou... :-))) Jaké je současné řešení je už dnes zbytečně dle mého názoru psát, když už to všichni nějkých 14 dnů vidí na vlstní oči. Osobně soudím, že jestliže se veřejně uvádí, že na D1 nemohou dodavatelé pokládat s ohledem na blížící se zimu nový povrch, tak by se to nemělo dělat ani v tomto případě. Teploty a podmínky jsou evidentně podobné. A o rychlosti postupu prací a množství stavařů na tak rozsáhle uzavřeném úseku R7 ani nemluvě... Jen tak dál, ať české nerepublika vzkvétá.

Re: Rekonstrukce R7

Zaslán uživatelem/kou: Jan Šnytr

Datum: 11. 03. 2014 16:07

Nemáte prosím někdo informaci, zdali bude po dobu rekonstrukce R7 v omezeném úseku vyžadována dálniční známka?

Re: Rekonstrukce R7

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 14. 03. 2014 00:47

Jan Šnytr napsal/a: ------------------------------------------------------- > Nemáte prosím někdo informaci, zdali bude po dobu > rekonstrukce R7 v omezeném úseku vyžadována > dálniční známka? Vybírám ze zákona č. 13/1997 Sb. paragraf 20, odstavec 2: "Je-li nutno při uzavírce podle paragrafu 24 užít k vedení objížďky zpoplatněnou komunikaci, je možné užít tuto komunikaci bez zpoplatnění." Pozor, podle mého názoru je to velmi vágní formulace, kterou si policajti mohou vysvětlovat různě. Ale myslím, že by "beználepkáře" na opravovaném úseku prakticky nebylo kde odchytávat. Nejbližší "záliv" je u letiště, a tam už není R7 zpoplatněna.

Re: Rekonstrukce R7

Zaslán uživatelem/kou: Jan Šnytr

Datum: 14. 03. 2014 09:28

Dobrý den pane Blesku, děkuji za vysvětlení a informaci. Jen ta formulace v zákoně je nešťastná, protože ve finále vlastně nic neobjíždíte, jen jedete po omezené zpoplatněné komunikaci...