Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Budova ČVUT

Čtvrtek 25.4.2024

 

Obecné fórum - archiv: Budova ČVUT

Budova ČVUT

Zaslán uživatelem/kou: Lukáš Borný

Datum: 24. 02. 2013 04:25

Zdravím, rád bych se jen zeptal, proč město nesouhlasí s výstavbou výzkumné budovy ČVUT a jaký to může mít dopad? Uvažuji o projektu společnosti doma je doma, který se nachazí blízko této budovy. Bude v rámci protipožárních zkoušek materiálů do ovzduší vypouštěny toxické materiály? Díky

Re: Budova ČVUT

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 24. 02. 2013 21:57

Dobrý den, já tedy nevím, jestli myslíte to, co já, tedy Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, co má být v areálu bývalé Poldovky (http://www.earch.cz/clanek/7836-cvut-v-praze-zahajuje-stavbu-univerzitniho-centra-energeticky-efektivnich-budov.aspx) - s tím ale město souhlasí. Nic škodlivého by to do ovzduší vypouštět nemělo. Horší je plánovaná výstavba bioplynové stanice (http://www.mestobustehrad.cz/forum/read.php?2,1025,1556,page=5#msg-1556), s tou město nesouhlasí, a jestli té se nepodaří zbránit, tak pravděpodobně bude pěkně smrdět.

Re: Budova ČVUT

Zaslán uživatelem/kou: Lukáš Borný

Datum: 24. 02. 2013 22:32

Dobrý den, děkuji za odpovědi. No někde v novinách psali, že s tím město nesouhlasilo a také Česká inspekce životního prostředí. Každopádně děkuji za odpovědi ,byl bych rád i za oficiální stanovisko města. Dále jsem se chtěl zeptat, jak to s tou bioplynovou stanicí vypadá. Jaké jsou šance, že se podaří výstavbě zabránit?

Re: Budova ČVUT

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 25. 02. 2013 20:17

Jestli dostanete nějaké oficiální stanovisko města, to věru nevím:) Kdybyste ho chtěl písemně, doporučuji použít elektronickou podatelnu, ovšem není jisté, že se kýžené informace dočkáte do 30-ti dnů, neboť agenda poněkud vázne. Já jsem jen opoziční zastupitelka, takže mohu ty věci pouze komentovat, také v závislosti na tom, co se usneslo zastupitelstvo. Zastupitelstvo tedy BPS sice jednohlasně odmítlo, to však nestačí - potřebujeme nějaké relevantní argumenty. Na to si Buštěhrad, Stehelčeves a Lidice najalo znalce, ing. Jinocha, který by měl nějaké argumenty najít. Podívejte se do aktualit na hlavní stranu, tam nějaký komentář k nedávnému veřejnému slyšení k BPS tuším je. Jaké jsou naše šance výstavbě zabránit si asi nikdo netroufne odhadnout.

Re: Budova ČVUT

Zaslán uživatelem/kou: Lukáš Borný

Datum: 26. 02. 2013 01:24

Děkuji za odpověď, je fajn mít takovou zastupitelku :)

Re: Budova ČVUT

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 26. 02. 2013 10:49

Souhlasné stanovisko k výstavbě vědeckého centra město dalo, jinak by zde nebyly započaty práce.Buštěhradský Zpravodaj č.6 z listopadu loňského roku komentuje výstavbu budovy ČVUT. Číslo najdete v sekci stránek Buštěhradský Zpravodaj.Kauza bioplynky je celkem podrobně průběžně popisována a v aktualitách jsem umístila nejnovější informace o ústním jednání.Další kroky proti BPS budou bezesporu následovat, protože občané ani zástupci města nechtějí v katastru města vybudování této stanice, zkušenosti z českého prostředí hovoří proti, všichni se bojíme o kvalitu vybudování, kvalitu zpracovávání odpadů a o kvalitu následné údržby.