Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Volby

Pátek 26.4.2024

 

Obecné fórum - archiv: Volby

Volby

Zaslán uživatelem/kou: Alena H.

Datum: 12. 01. 2013 16:35

Zdravím, mohu mít dotaz : Sledovali jsme při volbách údaje Českého statistického úřadu. Při 99% sečtení okrsků měl Buštěhrad stále sečteno 0 %. Proč? Ze 100 okrsků Kladna, neměly sečteno pouze 3 okrsky, my mezi nimi.Je u nás snad nějaký problém,že to tak dlouho trvá?

Re: Volby

Zaslán uživatelem/kou: Dana Heráňová

Datum: 12. 01. 2013 16:48

Výsledky za Buštěhrad tam už jsou http://volby.cz/pls/prez2013/pe311?xjazyk=CZ&xnumnuts=2103&xobec=532169

Re: Volby

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 13. 01. 2013 23:39

K původnímu dotazu na dlouhý čas doručení výsledků voleb z Buštěhradu. Protože jsem byl členem komise na škole mohu sdělit jen následující. Zpracování voleb bylo standartní. Výsledky byly zavezeny na vytištění a elektronické zpracování do hasičárny, kde se zpracovaly záznamy obou okrsků. Členové komise z hasičárny následně podepsali zápis. Potom se muselo jet ještě zpět do školy a podepsat vytištěný zápis zde. Pak se jelo do Kladna. To je možný důvod zdržení proti jiným místům, ale co vím, praxe byla stejná i v minulých volbách. To, že jsme byli mezi posledními mě také překvapilo. Ale, že by se zpracovávalo pomalu bych neřekl. Spíše pečlivě. Tak uvidíme v druhém kole.

Re: Volby

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 11. 10. 2013 14:36

Tak, a je to tady zase! Jakkoliv si myslím, že jsou předčasné volby jen mrháním státních peněz, volit půjdu s optimizmem. Hlavně však s podobnou nadějí doufám, že si tentokrát nenecháme zaneřádit sloupy nepovolenými plakáty a papundeklovými tably. Za reklamu by se mělo platit, ať je na ní politik nebo šampón. Aby to tak bylo, o to by se měl postarat městský úřad.

Re: Volby

Zaslán uživatelem/kou: Alena H.

Datum: 26. 10. 2013 18:11

Zdravím, již o volbách prezidenta jsem se tu ptala ,proč byl Buštěhrad spočítán mezi posledními.Bylo mi zodpovězeno něco v tom smyslu než se odveze do Kladna,atd. Zajímavé je ,že v těchto volbách (celkově sečteno 99,5%)mají již všechny obce v okrese Kladno výsledky sečteny,pouze jediný kdo chybí je Buštěhrad. Pokud je problém s odvozem lístků,nabízíme příště k dispozici naše vozidlo.Hezký večer.

Re: Volby

Zaslán uživatelem/kou: Dana Heráňová

Datum: 26. 10. 2013 18:35

O sčítání nic nevím, ale právě jsem publikovala výsledky za Buštěhrad na městském webu http://www.mestobustehrad.cz/meu/volby/pspcr-2013/.

Re: Volby

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 26. 10. 2013 21:41

Pro paní Alenu H. Sice jsem v komisi nyní nebyl, ale existuje možnost se příště přihlásit do volební komise. Možná odhalíte, proč je Buštěhrad poslední. Nebo tam někoho blízkého navrhněte. Můj osobní názor je, že komise v Buštěhradě jsou pečlivé, vždy se přepočítává na jistotu. Další zdržení je jeden počítač a jedna tiskárna jen na hasičárně, kde se vkládají oba okrsky. Pak se musí s výtisky do školy výtisky podepsat, a pak se jede do Kladna. U prezidentských voleb jsem situaci popsal. Volební komise v jiném místě jsem nezažil. Nemám srovnání.Minule mě to také překvapilo. Ve druhém kole jsme ale stejně museli na Kladně čekat na zpracování.

Re: Volby

Zaslán uživatelem/kou: Alena H.

Datum: 11. 11. 2013 19:30

Zdravím, ihned jak přišel email z úřadu při volbách prezidenta jsem se přihlásila do volební komise.Časem mi bylo sděleno,že si strany zvolily své kandidáty,takže již nezbylo místo.Asi tak. Můj osobní názor je, že nejde o pečlivost a že by omlazení členů prospělo.Nás jen překvapilo, proč jsme pořád ve sčítání poslední.Jinak děkujeme za perfektní přehled v Buštěhradských listech.

Re: Volby

Zaslán uživatelem/kou: Eliška Hrabinová

Datum: 12. 11. 2013 11:10

Měla jsem tu "čest" být v buštěhradské volební komisi ve volbách loni na podzim a byla jsem nahlášena i při volbě prezidenta. Musím souhlasit s paní Alenou H. Opravdu to není o pečlivosti. Kolektiv by se měl nejen omladit, ale myslím, že především úplně vyměnit. Ti, kteří byli dlouhá léta jmenováni do nejdůležitějších funkcí (tudíž nejlépe finančně ohodnocených), neuměli zacházet s počítačem, což v dnešní době je opravdu velkou brzdou. Většinou to za ně odpracovali obyčejní členové. Když jsem na to poukázala, byla jsem vyškrtnuta z volební komise v dalších volbách. Jako důvod mi bylo sděleno, že jsou tady jiní adepti, kteří si chtějí vyzkoušet být volební komisí. (tamtamy se mi doneslo, že jsem se prý ke starším členům nechovala dostatečně slušně) Co k tomu dodat. Obrázek si udělejte sami. Zpomalením je také již zmíněný pouze jeden počítač a jedna tiskárna, což by město mohlo s přehledem napravit. Nebo ve škole snad nemáme žádné počítače, které by se daly použít? Několikrát jsem byla předsedkyní v pražských volebních komisích a mám porovnání. Škola zapůjčila vše, co bylo potřeba, aby se práce co nejvíce usnadnila a urychlila. Je to jen o tom se trochu postarat a nejet v kolejích zajetých už desítky let. Byla bych nerada, aby to vyznělo hořce. Chtěla jsem pomoct, když chyběli členové. Pokud už nejsem potřeba, nevadí. Celá situace je jen dalším bodem do seznamu "fungování města".

Re: Volby

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 14. 11. 2013 00:44

Mám rád staré věci. Mám rád staré věci, které fungují. Obávám se však, že desítky let zajeté koleje jsou už mnohdy slepé a poněkud nebezpečné. Je nutná pečlivá kontrola, potřebná výměna, ale hlavně, neustále a pravidelně utahovat šrouby!