Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Doprava Buštík -> Dejvická

Úterý 23.4.2024

 

Obecné fórum - archiv: Doprava Buštík -> Dejvická

Doprava Buštík -> Dejvická

Zaslán uživatelem/kou: Petr

Datum: 03. 10. 2012 13:41

Zdravím všechny sousedy, dovolím si vznést nové téma na debatu. Prosím, jak řešíte dopravu Vy, kteří pracujete v Praze a potřebujete jezdit na metro Dejvická? Začal jsem nedávno jezdit autobusem A56. Jaké s tím máte zkušenosti? Já velmi špatné. Jezdím každý pracovní den A56, v cca 7:15. Autobusy jsou neskutečně nacpané, minulý týden se mi poprvé stalo, že řidič zavřel několika lidem dveře, protože už by se prostě nikam nevešli. Mám proto zájem s tím něco udělat. Řešení jsou podle mého názoru dvě: 1. požadovat po ČSAD větší četnost autobusu v ranních hodinách - šanci na úspěch dávám tak 10% 2. požadovat po vedení našeho města, aby zvážilo vybudování nové zastávky někde v oblasti benzinky. Mohly by tu tak stavět i "rychlíky" A55 a cestujícím by to mohlo ulevit. Odhad šance na úspěch - 1-2%. Je tu někdo, kdo má zájem s tím něco dělat? Přeji všem krásný den Petr

Re: Doprava Buštík -> Dejvická

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina

Datum: 04. 10. 2012 15:08

Dobrý den, Petře, ohledně bodu č. 1 radím požádat vedení města, resp. paní starostku o podporu Vaší žádosti u ČSAD. Vzhledem k tomu, že město Buštěhrad přispívá ČSAD na provoz okolo 200 tis. ročně (za to, že vůbec nějaké linky Buštěhrad obsluhují), měla by oficiální žádost města větší váhu a Vy tím zvýšíte šanci na úspěch. Doporučuji tak učinit nejlépe na veřejném zasedání, aby vás podpořilo co nejvíce občanů. Šance na úspěch bodu č.2 vidím ještě nižší než Vy :-( Na jednom veřejném zasedání paní starostka zmínila snahu vybudovat další zastávku někde u hřbitova, aby byla blíže lidem z nových řadovek. ČSAD údajně nebylo ochotno ani tuto zastávku povolit z důvodu prodloužení času dojezdu linek, co již do Buštěhradu zajíždějí. Nedělám si iluze, že by se jim chtělo prodlužovat časy dojezdu u "rychlíků". Přeji mnoho úspěchů Jiřina

Re: Doprava Buštík -> Dejvická

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 08. 10. 2012 14:36

Dobrý den, jednání paní starostky s ČSAD proběhlo a to v souvislosti s vybudováním nové zastávky u hřbitova. V této lokalitě má vedení města úmysl zřízení zastávky. Odpověď zněla v duchu optimálnosti nynějšího nastavení vzdálenosti zastávek,ze strany ČSAD. Jediným důvodem by bylo prý zvýšení poptávky občanů, což paní starostka také uvedla jako důvod. ČSAD uvedlo, že z výstupních dat odbavovacích zařízení v zastávkách Buštěhrad popř.Lidice k navýšení poptávky nedošlo. Díky osídlení v nových lokalitách k navýšení určitě bude docházet a jak píšete, už je to patrné na tom, že autobusy jsou přeplněné. Nové lokality se rozrůstají totiž i v Hřebči a ostatních obcích v okolí, přes které ten či onen daný spoj jede. Mohu uvést, že jednání o optimalizaci autobusových spojů přes Buštěhrad stále probíhají.

Re: Doprava Buštík -> Dejvická

Zaslán uživatelem/kou: Petr

Datum: 08. 10. 2012 15:42

Dobrý den, díky Dagmaro za nové zprávy. Jak ale jistě pochopíte, tím že se vytvoří nová zastávka, se přeplněnost autobusů zcela jistě nesníží... Mým cílem je tedy zajištění zvýšení frekvence jízdy autobusů, důvodem je současný stav - jel jste někdo dnes ráno? Zoufalství :( (pozn. Kdyby mi to nebylo žinantní, současný stav bych i vyfotil a poslal vedení ČSAD Kladno - podle nich je totiž vše v naprostém pořádku) Takže Vaši odpověď reflektuji, ale podle mě ne tak zcela reaguje na můj příspěvek. Podle mého názoru by totiž vybudování zastávky u benzinky vytvořilo možnost zastavování autobusů linky A55 (tzv. rychlík), čímž by podstatně došlo ke zvýšení frekvence a tím zmenšení zatížení linky A56. To, že podle paní starostky "jednání o optimalizaci autobusových spojů probíhají" je moc dobře, ale jak jistě pochopíte: jednání mě nikam nedoveze. A současný stav podle mých informací trvá už dost dlouho, že už mělo být aspoň 2x vyoptimalizováno...:( Hezký den

Re: Doprava Buštík -> Dejvická

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 09. 10. 2012 07:48

Dobrý den, chápu, Petře, velice dobře, co jste měl na mysli.Chtěla jsem Vás jen seznámit s tím, že s ČSAD se jedná, ve více variantách problémů. Zvýšení frekvence spojů paní starostka také iniciovala, uvedla zvýšenou poptávku občanů po této službě. Připravili jsme pro Vás anketu, se kterou můžeme získat alespoň nějaká data k lepší argumentaci pro ČSAD. http://www.mestobustehrad.cz/autobusy.php. Doufejme, že se vyjádří dostatečný počet občanů. Lhůta je sice měsíc, ale už do konce týdne bychom rádi měli k jednání nějaký vzorek pro ČSAD. Díky, Dagmar

Re: Doprava Buštík -> Dejvická

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 09. 10. 2012 07:51

http://www.mestobustehrad.cz/autobusy.php Ještě jednou odkaz.

Re: Doprava Buštík -> Dejvická

Zaslán uživatelem/kou: Petr

Datum: 09. 10. 2012 09:07

Dobré ráno Dagmar, děkuji za zprávu, můj hlas je v anketě :) To že je současná situace dost špatná jsem si dnes vyzkoušel i na vlastní kůži, když jsem se do autobusu nevešel a musel počkat dalších asi 25 minut na další. Je moc dobře že ráno nebyla taková neskutečná zima a to čekání jsem si mohl hezky užít...:(

Re: Doprava Buštík -> Dejvická

Zaslán uživatelem/kou: Alena

Datum: 10. 10. 2012 07:43

Dobré ráno, já osobně bych usilovala o Petrův návrh č.2, ikdyž bydlíme až u školy.Zkrátily by se tak ty půlhodinové intervaly. Nevidím smysl zastávky u hřbitova, ikdyž chápu, že ti, kdo tam bydlí, by jí uvítali. To my , co bydlíme na druhém konci u základní školy a okolí, bychom také rádi uvítali zastávku, ale to už si iluze opravdu nědělám. Ráno musíme vystoupat kopcem až na zastávku. Hezký den.

Re: Doprava Buštík -> Dejvická

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 10. 10. 2012 08:08

Dobrý den, ono je to tak, že město může chtít vybudovat zastávku, je již jedno, kde, má-li na to prostředky, to je jedna věc. Druhá věc je dostat souhlasné stanovisko od ČSAD, dopravní policie a odboru dopravy na magistrátě.Pokud ČSAD zdůvodní, že vzdálenosti zastávek pro Buštěhrad jsou v daném limitu, (a to také zdůvodnilo),tedy podle norem OK, není možnost to nějak změnit, povolení prostě město nedostane. A co s vybudovanou zastávkou, když ji nikdo nebude obsluhovat? Přepravce uvádí, že z dat nástupních terminálů v autobusech není patrný nárůst přepravy u zastávek v Buštěhradě. (možná je to tím, že se do autobusu lidé ani nedostanou :-( ale vážně,jeden bod je zastávka, která umožní jistý komfort nebo bezpečí ale neřeší kapacitu, druhý bod je zvýšení frekvence spojů. Mnohem dosažitelnější myslím - jako druhá věc - je zvýšení frekvence spojů v časech přepravní špičky. Nyní jezdí každých 30min. Úspěch by byl dostat se alespoň na každých 20min.

Re: Doprava Buštík -> Dejvická

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela

Datum: 11. 10. 2012 08:27

Dobry den, pripojim se k diskuzi. Rada bych jen podotknula, ze spoje A24 i A22 jsou kolem sedme hodiny take pretizene sice mene nez zminena A56, ale stejne komfort je minimalni - v prostoru vedle ridice stoji namacknutych na predni dvere 7 lidi (A22 je v tomto ohledu ale stale lepsi). Muj navrh reseni zni: v 6:37 jezdi dva spoje A56, jeden od nas z Bustehradu pres letiste a vsem vyhovuje, navrhuji takovyto spoj zaridit i kolem 7:15, ulehcil by obema linkam (A56 I A24).

Re: Doprava Buštík -> Dejvická

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 16. 10. 2012 08:33

Dobrý den, děkuji všem za účast v anketě, ve které prosím pokračujte, do 7.11.2012. Už nyní vám ale můžu sdělit, že ČSAD požádalo krajský úřad stř.kraje o novou licenci na provozování linky A56. Spoje by tak podle navrženého jízdního řádu měly jezdit v ranních hodinách po 20ti minutách, a to pravděpodobně od 6.12.2012. Ještě jednou děkuji a přeji hezký den. Dagmar

Re: Doprava Buštík -> Dejvická

Zaslán uživatelem/kou: Alena

Datum: 18. 10. 2012 13:40

Úžasné, už to by byl velký úspěch.Ještě kdyby se časem podařilo i tak zajistit odpolední autobusy,ty nejvíce vytížené, když se vracíme domů.Hodně štěstí.

Re: Doprava Buštík -> Dejvická

Zaslán uživatelem/kou: Vladimír Fraj

Datum: 18. 10. 2012 19:58

Dobrý den manželka také dojíždí do Prahy a řešíme podobný problém - potřebuje být v praze ráno kolem půl šesté. Spoj, který takto brzy ráno jede je rovněž neuspokojující. Protože vím, že na jiné směry od Prahy jezdí autobusy PID i mnoho km daleko (Benešovsko, Českobrodsko, Mladoboleslavsko,...) na pražskou lítačku+příplatek za pásmo, dotázal jsem se přímo v ROPIDU, zda by nešlo busy PID dostat sem (asi 10 km od hranice Prahy). Odpověď byla zajímavá v tom duchu, že o tohle musí požádat město (Buštík a Kladno) přes kraj, a že v tuto chvíli kraj tuto prioritu nemá... Jinými slovy, kraj nestojí o to, aby se našinec dostal do Prahy za pár kaček nebo za tržní cenu, ale jen za tu "raketu", co ČSAD jako monopol účtuje...co asi za tím může být? :-(( Asi s tím nic nepořídíme a tak jezdíme autem. Je to paradoxně téměř stejně drahé (nebo levné?) jako busem a s komfortem. VF

Re: Doprava Buštík -> Dejvická

Zaslán uživatelem/kou: Markéta P.

Datum: 19. 10. 2012 10:44

Pane Fraji, mluvíte mi z duše. Také nerozumím tomu, že dopravu do Prahy zajišťuje ČSAD Kladno za těžké peníze místo, aby to bylo součástí PID za pražskou cenu + příplatek za pásmo. Kromě lidí, kteří vystupují na letišti má beztak většina cestujících do Prahy lítačku a rozhodně by to hodně ulehčilo rodinným rozpočtům, kdyby byly linky součástí PID.

Re: Doprava Buštík -> Dejvická

Zaslán uživatelem/kou: Alena H.

Datum: 23. 10. 2012 07:57

Dobrý den, nad tím už jsme také doma přemýšleli, proč snad do každé vesnice kolem Prahy zajíždí pražská MHD, a k nám do "velkoměsta" , co by kamenem dohodil, je to problém. Tím jsme jen odkázáni na ČSAD Kladno a spojení s Prahou je až mizerné. Na to, že bydlíme za kopcem.Hezký den.

Re: Doprava Buštík -> Dejvická

Zaslán uživatelem/kou: Alena.H

Datum: 04. 02. 2013 14:50

Dobrý den, něco nového s dopravou do našeho města nebo vše jen už utichlo?

Re: Doprava Buštík -> Dejvická

Zaslán uživatelem/kou: Petr

Datum: 06. 02. 2013 12:33

DObrý den Aleno, utichlo...:o) Před cca čtvrt rokem jsme se zde dočetli že město optimalizuje a počátkem prosince už jsme měli mít možnost jezdit do Prahy po 20-ti minutách. Nevím jak ostatní, ale já vidím v jízdním řádu pořád jen 30-ti minutové intervaly. :( Hezký den všem. Petr