Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Plánované přerušování dodávek elektřiny

Pátek 26.4.2024

 

Obecné fórum - archiv: Plánované přerušování dodávek elektřiny

Plánované přerušování dodávek elektřiny

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina Kopsová

Datum: 25. 09. 2012 21:59

Dobrý den, také vám vadí neustálé, byť avizované, přerušování dodávek elektřiny? Tady jsem namátkou vypsala, kdy k přerušení docházelo a kdy je avizováno další: 21.7. od 7.30 do 14.00 hod 27.7. od 7.30 do 11.00 hod 10.8. od 8.00 do 16.00 hod 14.9. od 8.00 do 16.00 hod 2.10. od 8.00 do 16.00 hod Údajně je to kvůli připojování fotovoltaické elektrárny. Nezdá se vám to nějak často? Mně ano a už mne to dost obtěžuje. Celkem se děsím zimy, neboť bez elektřiny nám mj nebude fungovat topení. Napadá vás, co s tím neustálým přerušováním dodávek jako spotřebitelé můžeme dělat?

Re: Plánované přerušování dodávek elektřiny

Zaslán uživatelem/kou: Jan Šnytr

Datum: 27. 09. 2012 12:56

Dobrý den, nejedná se jen o plánované odstávky elektřiny, ale také o neplánované výpadky. Když jsem tyto časté výpadky (klidně i 4 týdně) reklamoval u ČEZu, tak mi bylo sděleno, že mají někde v Buštěhradě poruchu na vedení, ale že ji dlouhodobě nemohou najít. A na případnou ochranu spotřebičů v domácnosti mi sdělili, abych si koupil přepětovou ochranu. Ale těch potřebuji několik a ne všechny levné jsou kvalitní... KDO TO ZAPLATÍ??? Správněby měl dodavatel energie. Jenže ten se samozřejmě ohání zákony, které si schválil prostřednictvím své Vlády ČR. Takže se obávám, že si o nějaké ochraně - nás spotřebitelů, můžeme tak akorát maximálně nechat zdát... :-( Jojo, ať žije Čekistán!