Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Jak přimět auta ke zpomalení...?

Pátek 26.4.2024

 

Obecné fórum - archiv: Jak přimět auta ke zpomalení...?

Jak přimět auta ke zpomalení...?

Zaslán uživatelem/kou: Jana Nováková

Datum: 27. 06. 2012 22:40

Chodívám s dětmi (3letý na kole, roční v kočárku) tak 1x týdně za kamarádkami, které bydlí v detašovaném satelitu za hřbitovem. Je to pro mě občas procházka hrůzy, protože málokteré auto jede po vjezdu do Buštěhradu 50km/h, spíš se stále setrvačně řítí 70-100km/h. Představa být prošpikovaná bavorákem ke hřbitovní zdi není moc prima. Navíc chodník okolo hřbitova je tankodrom posetý psími výkaly, což s kočárkem a klukem na kole je slušný slalom. A v neposlední řadě ta skvělá křižovatka u hřbitova! Jak ta se snadno přechází, když se okolo vás řítí naprosto bezohlední řidiči... Obzvláště bezva zážitek to je, máte-li plné ruce dětí - a že zajisté nejsem sama, kdo tudy přechází s dětmi... Jezdím i za dalšími přáteli, kteří bydlí v okolních vesnicích, na Kladně... snad v každé už mají při vjezdu do vesnice měřič rychlosti, kameru. Bylo by možné to zřídit i při vjezdu do Buštěhradu??? nebo se jen čeká, až opravdu nějaký sobecký řidič, který zapomíná sundat nohu z plynu, (a že jich je!) někoho srazí, třeba dítě, kterých v tom satelitu je víc než dost? Nebo co takhle na tohle místo upozornit policii a občas zde postávat? Policii obecně tu prakticky nevídám. A to jsem matka na "dovolené", co chodí s dětmi ven pořád a jaksi nic... :-/

Re: Jak přimět auta ke zpomalení...?

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 28. 06. 2012 00:49

Hezký den paní Nováková, děkuji Vám velmi za příspěvek, který mi mluví přímo z duše.Křižovatka u hřbitova je nebezpečná hlavně pro chodce, ale také pro řidiče. Bydlím v této lokalitě za hřbitovem a denně několikrát projedu touto křižovatkou. Stává se skoro pravidelně, že řidiči vůbec nerespektují STOPKU od Okoře a pálí to hlava nehlavu. Několikrát jsem se dostala do kolizní situace. O co horší je, že v lokalitě za hřbitovem bydlí desítky školou povinných dětí,jejichž počet každým rokem narůstá, a které rodiče nemohou pouštět do školy a ze školy samotné právě z důvodu nemožnosti přejít bezpečně křižovatku. Je krásné, že na některém z minulých veřejných zasedání města z úst zastupitelů zazněla úvaha, že by bylo dobré něco s onou křižovatkou udělat. Kéž by slova v brzké době někdo proměnil v činy

Re: Jak přimět auta ke zpomalení...?

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 29. 06. 2012 13:27

Situace u hřbitova již byla mnohokrát v minulosti diskutována na veřejných zasedáních různých zastupitelstev, ale přesto se situace stále jen horší. Nově vystavěný objekt výzkumáku, řadovky za hřbitovem, lokalita Ořešín, hřbitov sám, vjezd do města, atd. dělají z tohoto místa jeden z nejfrekventovanějších uzlů města. Prý se počítá s rekonstrukcí křižovatky na kruhový objezd, což má i město ve střednědobých plánech. Problém však není jen v oné nicneříkající "střednědobosti" záměru. ale hlavně ve vlastnictví silnic, které se zde střetávají. Město nemůže dělat jakékoliv úpravy na cizím majetku, natož na státní silnici. V minulosti se také ukazovaly vizualizace, jak se pohyb chodců vyřeší spolu s výstavbou Ořešína, ale nějak se to asi nestíhá... ...a ty psí výkaly? Nějak si nedovedu představit, že chodí obyvatelé z jiných částí města venčit psy až na chodník u hřbitova. Myslím, že to "mají na triku" nejspíš pejskaři, co tam blízko bydlí. Ti by se měli zamyslet, dodržovat městskou vyhlášku, a uklidit si "před vlastním prahem", haf haf?

Re: Jak přimět auta ke zpomalení...?

Zaslán uživatelem/kou: Jana Nováková

Datum: 01. 07. 2012 13:58

Pokud je problém ve vlastnictví silnice, co může město pro toto udělat? Třeba dát žádost na ministerstvo dopravy? V tom se opravdu neorientuju. Moje profese je na hony vzdálená. A proto snad máme naše zastupitele, aby na tom pracovali. Já zase budu pokračovat v péči o "jejich" zdraví, až skončím s mateřskou dovolenou ;-) Moje vizualizace situace na Buštěhradě začíná být poměrně úzce stočená k prachobyčejnému - staví se, staví, stále víc a víc, ale tím to hasne. Stejně jako je Prahy naddimenzovaná auty, tak i naše vesnice (pardon město - i když se tak netváří) začíná být naddimenzované obyvateli. Stačí nakouknout do školky, kde za chvíli asi budou třídy plné pouze předškoláků... Jen doufám, že aspoň do školy se ten můj kluk dostane tady a nebude muset dojíždět... Ale to jsem odbočila v myšlenkách. Ad psí výkaly - ano samozřejmě, problém nezodpovědných pejskařů je po celém Buštěhradě. I toho si maminka se 2 dětmi sakra dobře všímá, když dítěti za jednu procházku stokrát řekne "pozor, další hovínko". A co s tím radarem a digitálním ukazatelem rychlosti na začátku obce?

Re: Jak přimět auta ke zpomalení...?

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 02. 07. 2012 09:21

Jana Nováková napsal/a: ------------------------------------------------------- > Pokud je problém ve vlastnictví silnice, co může > město pro toto udělat? Třeba dát žádost na > ministerstvo dopravy? V tom se opravdu > neorientuju. Moje profese je na hony vzdálená. A > proto snad máme naše zastupitele, aby na tom > pracovali. > Já zase budu pokračovat v péči o "jejich" zdraví, > až skončím s mateřskou dovolenou ;-) > > Moje vizualizace situace na Buštěhradě začíná být > poměrně úzce stočená k prachobyčejnému - staví se, > staví, stále víc a víc, ale tím to hasne. Stejně > jako je Prahy naddimenzovaná auty, tak i naše > vesnice (pardon město - i když se tak netváří) > začíná být naddimenzované obyvateli. > Stačí nakouknout do školky, kde za chvíli asi > budou třídy plné pouze předškoláků... Jen doufám, > že aspoň do školy se ten můj kluk dostane tady a > nebude muset dojíždět... > > Ale to jsem odbočila v myšlenkách. > > Ad psí výkaly - ano samozřejmě, problém > nezodpovědných pejskařů je po celém Buštěhradě. I > toho si maminka se 2 dětmi sakra dobře všímá, když > dítěti za jednu procházku stokrát řekne "pozor, > další hovínko". > > A co s tím radarem a digitálním ukazatelem > rychlosti na začátku obce? > > > Rád bych vám poradil, abyste napsala své konkrétní dotazy na elektronickou podatelnu městského úřadu, ale sám jsem to vyzkoušel už vícekrát, bohužel bez odpovědi. Nezbývá než zajít přímo na úřad (nebo ještě lépe kontaktovat některého konkrétního zastupitele) a požádat, aby byla problematika, o kterou máte zájem, zařazena do programu jednání městského zastupitelstva. Pak už zbývá jen vaše účast na veřejném zasedání a prostor v diskuzi. Ovšem, o radaru se signalizací, o zpomalovacím semaforu, stejně jako třeba o kamerovém systému nebo "o zónách přednosti zprava", se už dříve hovořilo vícekrát, zejména pro řešení bezpečnosti u základní školy a před školkou v Hřebečské. Bohužel, výměnou zastupitelstva a vedení města se "kamsi ztratily" i tyto uvažované záměry. Lze jen doufat, že jsou uvažovány alespoň ve dlouhodobějším plánování.

Re: Jak přimět auta ke zpomalení...?

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 03. 07. 2012 21:29

Pružnost zastupitelstva je bohužel malá. Nestíhá řešit problémy. Také si vzpomínám na radary nebo semafory na Hřebečské, kde se o tom na VZ diskutovalo. Nakonec to řeší zpomalovací pruh, připravený k realizaci již minulým zastupitelstvem. A nyní jsme ve fázi tzv. "vyhnívání" realizace křižovatky u hřbitova. Pokud bude ale paní Nováková vytrvalá, bude chodit na VZ a pokaždé tento případ připomínat, je možné, že se v roce 2014 něco udělá. Minimálně projekt (pokud již není). Výběr firmy na výběr zhotovitele ve výběrovém řízení, výběr zhotovitele a vyčlenění peněz z rozpočtu města.

Re: Jak přimět auta ke zpomalení...?

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 04. 07. 2012 09:21

... a tak přiběhla zoufalá slepička k Velikému Úředníkovi: "Ó, Veliký, leží tam u nás u hřbitova a starosti dělá do okola. Pomož mu, prosím, kruháčem, ať pořád pro něho nepláčem!" I zvedl kolos těžká vrásčitá víčka a unaveně pravil: "Pomohl bych ti, ubohá kuřice, ale musíš mi přinést řešení problému od lstivého SÚSe a povolení k realizaci od Ministra zbytečných věcí. Pak i já přidám hnátu k dílu, pokud se ale okotí všemocný hvězdný EUnuch. "Kvok", řekla slepička chápavě a rozeběhla se s novou nadějí ku branám velkoměsta ...

Re: Jak přimět auta ke zpomalení...?

Zaslán uživatelem/kou: Jana Nováková

Datum: 07. 07. 2012 23:05

Jiří Blesk napsal/a: ------------------------------------------------------- > ... a tak přiběhla zoufalá slepička k Velikému > Úředníkovi: "Ó, Veliký, leží tam u nás u hřbitova > a starosti dělá do okola. Pomož mu, prosím, > kruháčem, ať pořád pro něho nepláčem!" I zvedl > kolos těžká vrásčitá víčka a unaveně pravil: > "Pomohl bych ti, ubohá kuřice, ale musíš mi > přinést řešení problému od lstivého SÚSe a > povolení k realizaci od Ministra zbytečných věcí. > Pak i já přidám hnátu k dílu, pokud se ale okotí > všemocný hvězdný EUnuch. > "Kvok", řekla slepička chápavě a rozeběhla se s > novou nadějí ku branám velkoměsta ... tak to je bomba :-D máte talent, klobouk dolů ;-) jana

Re: Jak přimět auta ke zpomalení...?

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 30. 11. 2012 16:05

Nevím, zda bylo záměrem udělat z Revoluční ulice jeden souvislý zpomalovací retardér, ale v těch příšerně vydlážděných boulích a jamách se opravdu musí jet jen velmi pomalu. Na novém povrchu "revolučního tankodromu" si musí dát pozor na tlumiče i majitelé opravdu terénních vozů. Bude městský úřad stav reklamovat včas, nebo to dopadne jako před lety po kanalizaci?!

Re: Jak přimět auta ke zpomalení...?

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 09. 12. 2012 19:29

Myslím si, že MěÚ jde na zpomalení provozu v obci dobře. Podstatou je nechat stav silnic chátrat a přirozené výmoly zajistí snížení rychlosti aut a zpomalení provozu. Je to účinné a chytré. A bez nutnosti retardérů.