Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Neúnosný hlavní tah na Prahu kolem Buštěhradu

Pátek 19.4.2024

 

Obecné fórum - archiv: Neúnosný hlavní tah na Prahu kolem Buštěhradu

Neúnosný hlavní tah na Prahu kolem Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Betaz

Datum: 29. 05. 2006 16:21

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se bude do budoucnosti řešit překlad silnice - hlavního tahu Kladno - dálnice na Prahu, kdy a jakým způsobem. Každý den jezdím do práce do Prahy a snažím se z Buštěhradu najet na tuto velmi frekventovanou silnici (výjezd u benzinové pumpy) a někdy čekám i 10 minut než vklouznu do nějaké skuliny a zařadím se do kolony jedoucí na Prahu... Myslím, že stejný problém čítá i výjezd u vodojemu, tak u Lidic. Mám také pocit, že aut neustále přibývá a tento problém není jen problémem motoristů, ale myslím i lidí, kteří bydlí v blízkosti této hlavní silnice. Okolo silnice je hrozný hluk, který neutichá ani v noci, nemluvě o prachu. Prosím zastupitele města, aby mi podali informace, zda se s touto silnicí bude něco dít a v jakém časovém horizontu. Zaslechla jsem, že by se měla silnice překládat či vytvořit na ní kruhový objezd. Je něco z toho pravda? Mnohokráte děkuji.

Re: Neúnosný hlavní tah na Prahu kolem Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Jan Kasalický

Datum: 30. 05. 2006 11:59

Dobrý den, Situace s tímto hlavním tahem I/61 mezi Kladnem a Prahou je dlouhodobě kritická a způsobuje obyvatelům Buštěhradu velké problémy způsobené hlukem, zvlášť v ulici U dálnice a okolí. Při přípravě územního plánu Buštěhradu, který je nyní platný, se podařilo jednáním na Ředitelství silnic a dálnic a na Krajském úřadě prosadit změnu v původním návrhu územního plánu, spočívající v oddálení části této silnice od zástavby, a vytvoření protihlukových valů. To jsou opatření, která by měla do značné míry řešit problém s hlukem. Dopravně by napojení mělo být řešeno kruhovým objezdem, jehož tvar, polohu a další souvislosti si můžete prohlédnout na hlavním výkresu územního plánu Buštěhradu, který je vystaven také na těchto webových stránkách (http://www.mestobustehrad.cz/meu/uzemni-plan/) ke stažení. (PDF;3,5 MB). V uplynulých měsících se záležitost mírně zkomplikovala úmyslem města Kladna rekonstruovat napojení silnice vedoucí Buštěhradem okolo městské skládky od areálu Dříně a to prostřednictvím kruhového objezdu v místě stávající křižovatky u vodojemu. To je záležitost, která zatím není uzavřena. Pro časový horizont navrhovaných úprav nejsme bohužel schopni poskytnout žádnou závaznou informaci. Rekonstrukce silnice I/61 je z technického i finančního hlediska věcí ŘSD a jako období realizace se udává zhruba termín za 5-10let. Zmíněná úprava křižovatky u vodojemu na kruhový objezd, o kterou má zájem město Kladno, by v případě realizace tohoto záměru mohla být provedena cca do 2 let. Jan Kasalický

Re: Neúnosný hlavní tah na Prahu kolem Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: LukasA

Datum: 04. 04. 2009 15:46

Mě se jen strašně líbí, jak si obce, jako Kladno a Buštěhrad myslí, že všude, kde jen to jde postaví kruhové objezdy. Uvědomte si laskavě, že se jedná o silnici první třídy s velkou intenzito dopravy, na které je výstavba kruhového objezdu nemyslitelná (alespoň pro zdravě smýšlející). Tady je řešením výstavba mimoúrovňových křižovatek s úpravou, přeložením a zkapacitněním silnice. Ostatně takto je zpracována kompletní přeložka/přestavba I/61 v celé své délce v "územním plánu velkého územního celku" Středočeského kraje. Alespoň to (spolu s tím, že města nejsou majiteli ani správci komunikace) člověku dává naději, že je ještě šance řešit tuto silnici smysluplně jako celek.

Re: Neúnosný hlavní tah na Prahu kolem Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 06. 04. 2009 15:36

Hurá, hurá, hurá! Šťastný to tazatel, jemuž se dostalo hbité a erudované odpovědi. Že by se blýskalo na lepší časy? Kdyby tak tohle fórum četli zastupitelé pravidelně a reagovali stejně rychle jako Honza Kasalický, to by se hnedle zamezilo zbytečným klepům a výmyslům u piva. A kdyby pak ještě lidičky zašli na zasedání... A kdyby zašli na zasedání "připraveni" z diskusí na fóru, tak by to krásně frčelo. Jen tak dál! Díky. JB

Re: Neúnosný hlavní tah na Prahu kolem Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Daniela J.

Datum: 06. 04. 2009 15:56

Jirko, Tvůj optimismus je milý, leč podívej se na datum Honzova příspěvku! :D Mám pocit, že tam nejsou navrženy kruháče, ale skutečně mimoúrovňové křižovatky (u Lidic a u vodojemu), přičemž část komunikace (na straně u vodojemu) se podařilo trochu oddálit od města. Jinak tato komunikace už měla tuším být ve výstavbě, avšak kraj na ni nemá peníze (podobnou částku, jaká na to byla potřeba, bohužel vrazil do toho, aby zbavil občany placení u lékaře:-/ Tak nevím.).

Re: Neúnosný hlavní tah na Prahu kolem Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 09. 04. 2009 21:36

Danko, tvůj uřehtaný posměváček nemůže porazit jednotnou hráz optimismu, jíž jsme se obrnili na veřejném zasedání 25.2.. Tam se kruháče slibovaly, ačkoliv, pravdu díš, s poznámkou, že už měly stát dávno... Prachy někde jsou, ale na Kladensku ne, tady máme tu rudou záři a tak... Ještě, že máme hodného strýčka, co nám vše "zrátá". (Poznal jsem ho osobně, když zakládal Lékařskou komoru a už tehdy mi byl moc sympatický. Má ten tah na bránu. Ber kde ber. A tady se mu ještě zatleská. Dyk von je tak uznalej k těm nám chudejm...) No, usměváčky nepošlu. Takhle kyselýho v nabídce nenajdu. Ahoj. Bleskáč p.s. Ten datum je fakt starej jak Metuzalém :)

Re: Neúnosný hlavní tah na Prahu kolem Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 11. 03. 2010 09:53

Vážení, včera večer v sále U Bečvářů proběhl tématický workshop resp.představení Studie regenerace systému veřejné zeleně města Buštěhrad. Účast byla poměrně hojná, ale bohužel jsem zde potkával většinou jen samé známé tváře lidí, kteří se o žití v Buštěhradě aktivně zajímají. Bylo zde diskutováno mnoho témat, která se týkají našeho životního prostředí, tedy i problematiky obchvatu. Tak jsem si na toto téma vzpomněl. Doufám, že se nám načerpané informace podaří představit i v Buštěhradském zpravodaji, takže se je dozvíte ve všech domácnostech (kde se BZ nevyhazuje do popelnice...). Mimo to by mohla i zde, na městském webu, vzniknout otevřená diskuse, ve které by se všichni mohli dozvědět různé názory a návrhy řešení. Zkusíme to? JB

Re: Neúnosný hlavní tah na Prahu kolem Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Karel Zeman

Datum: 19. 03. 2010 08:59

Souhlasím s Vámi, myslím, že takové "veřejné fórum" by určitě k informovanosti prospělo; otázkou zůstává kdo a jak by sháněl aktuální informace, aby nešlo o údaje "jedna paní povídala"... Jinak jsem pro.