Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Veřejná zasedání Buštěhradu

Pátek 29.3.2024

 

Obecné fórum - archiv: Veřejná zasedání Buštěhradu

Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 18. 05. 2012 00:00

Zakládám toto téma, protože mě zajímá názor ostatních aktivních občanů obce na události z veřejných zasedání. Překvapilo vás něco? Co vidíte pozitivního? Co negativního? Jak by se mohlo na VZ něco zlepšit? Děkuji.

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina Kopsová

Datum: 18. 05. 2012 12:16

Dobrý den, jako pozitivní vidím možnost občanů vyjádřit se v diskuzi k jednotlivým bodům programu ještě před hlasováním zastupitelů. Netuším, jestli to je nebo není v souladu s jednacím řádem - pokud ne, přimlouvala bych se za jeho pozměnění. Sami jsme měli možnost vidět, že připomínky z řad "lidu" byly mnohdy věcné a zásadní - viz např. prodej pozemků. Diskuze někdy na konci zasedání k těmto bodům by již pozbyla smyslu. Dále kladně hodnotím použití audiovizuální techniky (mikrofon, promítačka), jen tak dál. Líbí se mi též, že se informace ze zasedání objevily brzo i zde na webu v aktualitách, méně se mi již líbí, že jsou tajemné jak hrad v Karpatech. Proč nenapíšete informace konkrétněji? Výběrové řízení na "zhotovení jedné integrované třídy mateřské školky v budově Základní školy Oty Pavla Buštěhrad" vyhrála firma Level, za kolik, kdy a jak probíhalo výběrové řízení se již nepamatuji, doufám, že se dozvíme alespoň v zápise. Jde o veřejnou zakázku, proto nechápu, proč jsou tyto informace tajeny. To samé se mi nelíbilo na veřejném zasedání. Zazněly formulace typu "z rozpočtu byla uvolněna adekvátní částka", "kdo má zájem o bližší informace, nechť se dostaví na Úřad" místo toho, aby veřejně byla sdělena částka konkrétní nebo informace úplná. Nicméně věřím, že jde o detail, který bude již na příštím zasedání napraven.

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 19. 05. 2012 11:12

Dobrý den, upozorňuji, že nový jednací řád zastupitelstva, schválený na předminulém veřejném zasedání (ovšem bez přednesení textu veřejnosti) je ke stažení na web-stranách města v sekci "úřední deska". Zde se také dočtete, v článku č. 9/ bod 1, že: "Do rozpravy nebo diskuze k projednávanému bodu se mohou členové MZ nebo občané přihlásit pouze před jejich ukončením.", z čehož vyplývá, že k projednávaným bodům je možno se vyládřit POUZE ve chvíli jeho projednávání. A pokud mne, když jsem se zkraje VZ hlásil s připomínkou, starostka upozorňovala, že "si to mám nechat na závěrečnou diskuzi", porušovala jednací řád, který sama odhlasovala. Otázkou je, zda s ním byla řádně seznámena. Možná si zrovna na toto ustanovení nevzpomněla, což je sice lidské, ale vrcholnému činovníkovi města by se to stávat nemělo. Zvlátě když "napomíná" za něco, co jen odpovídá předpisu. Je zajímavé, že se tohoto pochybení nevšimli ani mnozí další zastupitelé města a zareagovali až po protestech přítomných občanů. Takové to "naše malé domácí zapomínání" je poslední dobou poměrně častým jevem (např.: Paní starostka už si 16. května nevzpomněla, že byla jedním ze tří členů výběrové komise, která otevírala obálky s nabídkami výběrového řízení na opravu střechy školy), takže je jen na všech občanech, aby pečlivě sledovali nejrůznější informace a prohlášení, a nejen v případě nejasností se dotazovali svých volených zástupců.

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 20. 05. 2012 22:12

Myslíte si, že je skutečně potřeba najímat na výběr vozu pro technické služby firmu na výběr dodavatele nebo prodejce vozu?

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 21. 05. 2012 07:38

V postatě všechna politická uskupení, jenž se před volbami ucházela o přízeň voličů v Buštěhradě, měla ve svých programech otevřenost nebo transparentnost. Bylo by solidní, aby byly aktuálně zveřejňovány výsledky výběrových řízení, složení výběrových komisí, ale také firmy, které byly pro organizaci těchto řízení vybrány. Pochopitelně by se hodil i komentář, kterým by pověřený zastupitel či úředník občanům taková rozhodnutí vysvětlil. (...a tak by se snadněji i "janvec" dozvěděl, že městský úřad třeba nemá odbornou kapacitu, která by zaručila, aby se místo nové multikáry nebo sněhové frézy omylem nekoupil třeba golfový vozík.)

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 21. 05. 2012 12:41

Na posledním zasedání padaly dotazy, jestli si opravdu na každou malou zakázku musí město vzít firmu, která to pro něj zorganizuje (a vyinkasuje za to v případě multikáry dvanáct tisíc korun), a zda by nebylo lepší si výběrová řízení aspoň na jednodušší zakázky organizovat vlastními silami (třeba na to proškolit někoho z nových zaměstnanců). Ovšem, paní Novotná-Opltová na zasedání uprozornila, že to by byl hazard, který nemůže doporučit...zkrátka nenítotakjednoduché (viz toto pravidlo: http://www.mestobustehrad.cz/forum/read.php?2,1234).

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 21. 05. 2012 14:41

Jiří Blesk napsal/a: ------------------------------------------------------- > V postatě všechna politická uskupení, jenž se před > volbami ucházela o přízeň voličů v Buštěhradě, > měla ve svých programech otevřenost nebo > transparentnost. Bylo by solidní, aby byly > aktuálně zveřejňovány výsledky výběrových řízení, > složení výběrových komisí, ale také firmy, které > byly pro organizaci těchto řízení vybrány. > Pochopitelně by se hodil i komentář, kterým by > pověřený zastupitel či úředník občanům taková > rozhodnutí vysvětlil. > (...a tak by se snadněji i "janvec" dozvěděl, že > městský úřad třeba nemá odbornou kapacitu, která > by zaručila, aby se místo nové multikáry nebo > sněhové frézy omylem nekoupil třeba golfový > vozík.) Vybrání administrátora zakázky je jedním z protikorupčních opatření, která je možno uplatnit. Také je nutný, když zakázka má svá odborná specifika, a "brouka pytlíka" na úřadě nemáte.Pokud se někdo ptá, jak výběr administrátora probíhá, tak úplně stejně, jako jakákoliv jiná poptávka. Poptáte, a vyberete podle možností nejschopnějšího s nejnižší cenou. Výběr uskuteční fin.nebo kontr.výbor nebo komise, podle toho, o jaké zakázky se jedná. Tím je zajištěna objektivita a nestrannost při výběru firmy. Nevím, jakým způsobem se vybíral administrátor pro předchozí zakázky, nestál ale jen několik desítek tisíc. Nikdo ani tehdy nepátral vůbec, možná ani nevěděl, že něco takového vůbec zde existuje. Zájem občanů se zvedl až nyní. Chci věřit, že je to větším zájmem o dění a ne nedůvěrou a podezíráním z nekalé činnosti.Transparentnost bude mimo jiné zajištěna (a já si vůbec nevzpomínám, že by kdy v minulosti byly zakázky veřejně známy alespoň takovýmto způsobem, jako jsou teď), elektronickou aukcí. Novela zákona o veřejných zakázkách přikazuje vytvoření registru pro jednotlivá IČO, úřad nevyjímaje. Bude zde přidělený administrátor, kterého "ani neuvidíme", a ten bude dohlížet nad zadáním a celým průběhem zakázky.Ať ji je malého rozsahu nebo většího. Tento virtuální prostor opravdu neobelstíte.

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 21. 05. 2012 16:56

Řekla bych, že paní Novotná měla na mysli spíš Ferdu Mravence, práce všeho druhu. Brouků Pytlíků máme na úřadě bohužel několik :D Transparentností se myslí v této diskusi asi především to, že město aspoň dá informaci o výběrovém řízení na internet, aby vůbec měly šanci místní firmy se o něm dozvědět. Vždyť je to snad v zájmu města! Čím více konkurenčních nabídek, tím lepší možnost výběru!

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Lukáš Jirkovský

Datum: 21. 05. 2012 22:17

Dobrý den. Souhlasím s poznámkou Jiřiny Kopcové o nesrozumitelnosti některých údajů. Tohle se opravdu stává čím dál víc. Zastupitelé se vždy schovají za nějakou hezky uhlazenou větu, případně za to, že detaily bohužel takhle z hlavy neznají a podklady s sebou samozřejmě nemají. Adekvátní částka, vše vyřízeno v souladu se zákonem - viz. případ pěti platů pana Oplta. Pan Oplt se z konkrétní odpovědi vyvlékl nic neříkající frází, ale to, co nás všechny nejvíc zajímalo, tj. zda mu peníze zůstaly, nebo byly obci navráceny, to jsme se už nedozvěděli. Další věcí, kterou bych vytkl, je trochu chaotické vedení zasedání. Minule se to projevilo tím, že ani nebylo hlasováno o zařazení návrhu pana Sejkory o odvolání pana Semráda z kontrolní komise. Prostě se to přešlo. Co se mi líbí, je ta technika, která se na zasedání už pomaličku dostává. Ale jak to vidím já, nebýt snahy občanů, dosud by tam nebyla. Snad se na příštím zasedání dozvíme více konkrétních informací a nebudeme stále jen odkazování na web, email, nebo osobní návštěvu na úřadu.

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 22. 05. 2012 08:47

Tak nevím, jestli byla paní Novotná, takhle při pondělku po půl třetí, na diskuzním fóru jako soukromá osoba, přesto však opět "pátrá - radí - informuje" ... prostě docela normální všední úřední den ... Opět prý můžeme být rádi, že jsou obcí zjednaní administrátoři mnohem levnější, než blíže nespecifikovaní "administrátoři jiných zakázek", a navíc ještě bojují proti korupci. Paní Novotná si "vůbec nevzpomíná, kdy v minulosti byly veřejné zakázky známy alespoň takovýmto způsobem, jako jsou teď", protože prostě nechodila na veřejná zasedání a ani jinak "neměla větší zájem o dění". A pokud se mýlím, tak jistě mohla na takový nešvar dávno poukázat, minimálně zde na tomto fóru nebo třeba ve zpravodaji. Napadá mne najednou takové to heslo o chlebu a písni, protože je "prostě trendy" rozkrývat "zločiny minulosti". Bohužel si však málokdo uvědomuje, že právě taková dikce "zvedla zájem občanů", zejména těch, kteří si jednoduše něco pamatují. Jsem zvědav, jestli takhle nastavované zrcadlo vydrží na místě i v dalším volebním období. (Poznámka: Vzpomínám si, kterak se kdysi vybíralo multifunkční vozidlo pro Technické služby Buštěhrad. Šéf TS obhájil jeho potřebu a navrhl stroj, který jí odpovídal, na veřejném zasedání kolovaly prospekty a zastupitelstvo i občané věděli, co se schvaluje a nakoupí. A desítky tisíc, které by shrábnul administrátor, se tak mohly věnovat třeba na doplňkové vybavení toho stroje.) Přesto všechno jsem však mnohem klidnější, protože přijde neúplatný Rozumův virtuální robot. A to bude sekáč, ten se nezakecá ...

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Martina Sejkorová

Datum: 22. 05. 2012 23:29

Jak se mi líbilo zasedání zastupitelstva? Bohužel opět skoro čtyřhodinový monotónní projev jedné osoby, tentokrát ne paní starostky, ale pana Oplta. Pokud někdo téměř souvisle mluví déle než hodinu a půl, stává se jeho projev pro posluchače přinejmenším únavný.. Pomohlo by, kdyby předsedající osoba během zasedání předala slovo i ostatním zastupitelům, nebo zástupcům jednotlivých výborů, kteří by tak sami mohli prezentovat svoji práci. Pan Oplt opět mařil čas všech přítomných, když na program zasedání zařadil záměry města o prodeji pozemků. Samotní občané pak suplovali práci stavebního výboru a upozorňovali pana Oplta na rizika a nedostatky předkládaných návrhů. Pan Oplt by měl nejdříve požádat o prošetření jednotlivých případů stavební výbor a následně rozhodnout, zda se bod hodí zařadit na jednání a nebo ještě není ve stadiu, kdy může být prezentován na zasedání. V dalším průběhu zasedání na mě silným dojmem zapůsobilo arogantní chování pana Semráda - člena kontrolního výboru města. Když se místní občan a podnikatel, pan Blesk, slušně a pokorně zeptal, kdo byl ve výběrové komisi, která vybírala dodavatele na opravu střechy školy, pan Semrád procedil mezi zuby, že by si měl pan Blesk zaslat svůj dotaz emailem, a že má město 30 dní na to, aby mu odpovědělo. Co vůbec dělá člověk s takovými názory v kontrolním výboru? Na nátlak občanů pak bylo sděleno, kdo ve výběrové komisi byl. Vtipné bylo, že jedním z členů této komise byla samotná paní starostka, která panu Bleskovi na jeho dotaz sdělila, že se každý může stavit na úřadu a bude mu umožněno nahlédnout do dokumentů. Nebylo by lepší, kdyby si každý úředník vzal své "papíry" na veřejné zasedání a tam mohl každý na dotazy občanů jasně a bez zbytečných výmluv odpovědět? Od toho přece veřejná zasedání jsou. V Buštěhradském zpravodaji č. 5/2011, str. 11, dotaz č. 6, uvádí pan Oplt na dotaz "Jaké vidíte prokazatelné úspěchy vedení obce po téměř roce působení v novém zastupitelstvu?" odpověď: "...S tím souvisí jedna z priorit, které jsme si vytýčili, zlepšení komunikace a vstřícnosti k občanům našeho města." V souvislosti s naplněním tohoto cíle by bylo vhodné vybrat jednoho schopného pracovníka úřadu, který by dal dohromady seznam emailových kontaktů všech podnikatelů ve městě a oslovil je s návrhem, že v případě jakéhokoliv výběrového řízení, které bude městem vyhlášeno, budou krátkou zprávou o tomto řízení informováni a více informací se budou moci dočíst na stránkách města. Zde by stálo za to vytvořit novou sekci VÝBĚROVÁ ŘÍZENÍ. Takový čin by byl jistě všemi chápán jako vstřícný a komunikace s místními podnikateli by se tím automaticky o 100% zlepšila. K otázce jarmarku se vrátím již jen krátce. Nešlo by pane Vavruško řešit věci trochu více v souladu s prohlášením pana Oplta viz. výše? Jako třeba: "vážená paní, na vyřízení vaší žádosti oficiální cestou již není čas, a tak navrhuji následující - silnici uzavírat nebudeme a vy dohlédnete na to, aby silnice zůstala plně průjezdná, tzn. že žádný stánkař nebude stát na vozovce. Já bych Vám odpověděla, že děkuji a bylo by vše vyřízeno. Následné MARTYRIUM by pak nebylo nutné. Nemusela bych pak ani poctít paní starostku osobní návštěvou, abych se jí zeptala, proč zakázala panu Rákovi, aby nám v neděli ráno pomohl s rozvozem laviček a stolů městskou multikárou. Paní starostka na místě podlehla mému rozčarování a zavolala panu Rákovi, ať nám to tedy v neděli odveze.. Proč se musí člověk tak doprošovat o pomoc, která by měla být samozřejmostí? S pozdravem Martina Sejkorová

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 23. 05. 2012 09:54

Že je jeden z pozemků, o jehož prodeji se jednalo, přístupovou cestou k vedlejšímu pozemku, a tedy je jeho prodej přinejmenším problematický, zastupitelé předem věděli - bylo to konstatováno již týden před tím na pracovní schůzce. Proto mě překvapilo, že se tento záměr přesto objevil na zasedání a začal se jakoby nic projednávat. A co dodat k pozemku, který byl promítnut ve formě malé nudličky, ale pan Janouškovec prostým ověřením v katastru zjistil, že pod tímto katastrálním číslem se skrývá 14 tisíc m2 jakýchsi cest na poli? Je to vypočítavost nebo jen kolosální hloupost? A arogance pana Semráda mi vadí také, zvlášť pikantní je v situaci, kdy za aroganci kritizoval pana Nového. Přitom za posledního půl roku není na zasedáních agresivnějšího řečníka, než je pan Semrád.

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 27. 05. 2012 16:29

Kontrolní výbor (KV) města má podle sdělení jeho předsedy z posledního VZ hodně práce. Mrzí mě, že musí tak tvrdě pracovat na současných kauzách. První z nich vyvolal jeden z členů výboru. Možná se předtím výbor zabýval jen běžnými kontrolami a potřeboval více aktivity a zviditelnění své činnosti. A teď, s nárustem pověření od zastupitelů, je toho zřejmě mnoho a navíc je to termínováno. Jak bychom mohli KV výboru jako občané pomoci? Co myslíte?

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 27. 05. 2012 16:42

Co se týká obvykle neslušného chování občana S. na veřejných zasedáních, to asi ani nemá cenu komentovat. Ale zastupitelstvo schválilo nový jednací řád a dle něho může nechat každého, kdo při zasedání vyrušuje nebo se chová nevhodně, nechat vyvést. Problém je, že nemáme obecní biřice, kteří by takovou exekuci vykonali. A představa, že někdo volá policisty, je přinejmenším bláhová, zvláště když jde o chváleného člena kontrolního výboru. Pokud však člen jedné z nejdůležitějších demokratických institucí v obci mluví zcela veřejně nepravdu, pomlouvá nebo neoprávněně manipuluje s osobními údaji, nemá v tomto týmu co dělat, protože mu dělá jen ostudu. Ale, namísto výše zmiňovaného "cezení mezi zuby", jsem od kontrolního výboru resp. "vedení města" očekával odpověď na můj dotaz týkající se výběrových řízení, který jsem řádně podal elektronickou cestou městskému úřadu již 26. dubna 2012. (I z takové přihlouplé reakce lze jen usoudit, že o mém podání neměl ani tušení.) Vzhledem k tomu, že jsem od úřadu dodnes neobdržel žádnou odpověď, přestože již zákonná lhůta vypršela, domnívám se, že jsou "priority vedení obce" asi někde jinde, než ve zlepšování komunikace s občany. Každopádně jsem zvědav na poznatky, jejichž zjištěním byl konrolní výbor zastupitelstvem pověřen. Doufám, že se to zase neodbyde jen nicneříkajícím zaklínadlem "vše v pořádku", jak obvykle slýcháváme.

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 31. 05. 2012 23:02

Uvítali byste, kdyby se na webu města objevily firmy, které žádaly o zakázku na městě, s nabídkou realizace a případně dalšími nabízenými výhodami? Uvítali byste, aby na témže webu byla zveřejněna výběrová komise a nebo firma, která výběr prováděla? Aby byl zveřejněn důvod výběru vítězné firmy? Jsme si jistí, že termíny vyhlašované obcí a záměry na výstavby jsou uváděny v dostatečném předestihu s dostatečným časem na vyjádření firem, které by měly zájem se o zakázku ucházet? Je to podle zákona v pořádku? Přiznám se, že jsem v těchto otázkách nesvůj, když si vzpomenu na poslední VZ.

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 22. 06. 2012 21:21

25. 6. je tedy další VZ. Budeme se těšit.

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 13. 09. 2012 10:54

Dozvěděl jsem se minulý týden náhodou, že bude další veřejné zasedání zastupitelstva, a to ve středu 19. září 2012 od půl šesté v Seifertovně. Zákonná lhůta pro vyvěšení programu na úřední desce byla sice v úterý splněna, ale obvyklý e-mail od úřadu jsem dosud nedostal, přestože mám pravidelné informace objednány a konání zasedání se "oznamuje způsobem v místě obvyklým". Kdo se nechodí dívat na úřední desku, tak zatím nic neví, škoda ...

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina Kopsová

Datum: 13. 09. 2012 19:06

Děkuji za připomenutí. Doufám, že tentokrát nebude pozapomenuto na promítací techniku, když je v plánu projednávat změny územního plánu...

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 09. 12. 2012 19:45

Těším se na další VZ. Zejména na úkoly, které se tak dlouho vlečou a také na připomínky, které se dlouhodobě neřeší.

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 22. 12. 2012 21:11

Poslední VZ mě ukázalo, jak vedení MěÚ tedy zastupitelé Pro Buštěhrad ruku v ruce se zastupitelkou paní Mrázkovou, manipulují myšlením přítomných občanů. (To je totiž skutečné vedení radnice = vedení MěÚ). Bezostyšně tvrdí, že každé číslo starého BZ stálo 16 000 CZK. Přitom si vybrali jen to nejdražší BZ č.1 z letošního roku. Všude šetří, ale na BZ nikoliv. Čtvrt milionu ročně v původně navrhovaném rozpočtu na BZ je podle mého názoru na informativní zpravodaj v dnešní době luxus. Luxus udržovaný hlavně politickými sponzory a nasměrovanými sponzory z MěÚ (Dynex, Letiště).Původní samofinancování 3 stranami inzercí je, jak se předpokládalo bývalou RR, utopií. Zklamala mě technika. Byla přítomna, ale nepoužita. MěÚ nedokázal zajistit obsluhu. Neschopnost? Záměr? Občané žádali zpřístupnit park. Pro vedení MěÚ je to těžko řešitelný problém s mnoha zástupnými potížemi. Smutné. Problém vstupu se svezl na obsluhu parku TS. Typickým přenosem zodpovědnosti vedení MěÚ předvedl pan Dědič. Vyzval paní Javorčekovou, aby se o tuto záležitost postarala, když jí tolik jde o park. Chybí mi v jednáních VZ pružnost, snaha jít k věci a ne se stále opakovat a chodit kolem dokola místo k jasné odpovědi. A celkově mám z rozpočtu města názor, že máme v čele obce drahého správce.

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Lukáš Jirkovský

Datum: 22. 12. 2012 22:25

Poslední zasedání opravdu ukázalo, že manipulace a lži jsou hlavní zbraní současného vedení (rozuměj zastupitelé Leflerová, Oplt, Dědič, Burešová a Mrázková). Ukázalo se to nejvíc právě při řešení rozpočtu na BZ. Pan Oplt a paní Leflerová neustále záměrně porovnávali ceny čísel a vyhýbali se porovnání celkových částek za celý rok. Což je ovšem to hlavní o co tu jde. To ví i paní starostka s panem místostarostou, a také proto se tomuto porovnání tak vyhýbali. A přesně jak píše pan Janouškovec - všechno, ale úplně všechno je pro ně obrovský a nepřekonatelný problém. Nejen ve věci zámku, ale ve všem, postupují pomalu, pasivně. Zrovna v jednání s krajem o zámku by mělo být naše město agresivní. Ale není. Jen tak sedí a čekají jak se kraj rozhodne.

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 02. 02. 2013 06:14

Bohužel VZ z 28. 1. bylo velmi smutné. Trvalo přes 5 hodin. Doporučuji občanům, kteří se o dění na MěÚ zajímají, aby si vyslechli záznam na úřadě, nebo alespoň jeho část. Situace v zastupitelstvu není dobrá. Manipulace veřejným míněním, polopravdy, demagogie a zaváděcí informace nebyly v průběhu VZ výjimkou. Stejně tak jako skákání do řeči a braní si slova bez vyvolání. Toto vůbec vedení MěÚ nezvládlo. Předkládání návrhů na usnesení z řad opozice je obtížné a často napadané z řad přítomných členů MO TOP 09, které je s vedením MěÚ v úzkém kontaktu. Nejpodstatnější vidím to, že koalice Pro Buštěhrad a TOP 09 nesjednocuje, ale rozděluje.

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 04. 02. 2013 22:49

Při posledním zasedání MZ na to bylo opět důrazně upozorněno. V Buštěhradě často užívaný termín "vedení města", ten by měl znamenat především zastupitelstvo, a pak také úřad města! Ale je to bohužel jinak. Ono důležitě znějící zaklínadlo se dál objevuje všude, třeba v článcích v BZ, i pod nimi, ve zprávách na webu, v zápisech ze zasedání, i přímo při projednávání, přestože je jasné, co to znamená. Pod tím anonymním výrazem se obvykle "ukrývají" jen starostka s místostarostou, a možná ještě někdo "vyvolený". A co ostatní zastupitelé? Vzdáleně mi to tak nějak připomíná ve středověku oblíbené anonymní strašáky pro porobené chalupníky: "Když nebudeš poslouchat, vrchnost pošle drába ... a když budeš zlobit dál, tak přijdeš do pekla!" A pak ještě něco: "Když nevstoupíš do partaje, tak nebudeš předseda družstva... a kdybys chtěl nějak zlobit, tak si pro tebe přijde Sovětský svaz!" A také tehdy bohabojní kmáni raději mlčeli, vypočítaví sedláci přikyvovali. A co třeba pozdější veksláci? Jako ostatní, nadávali tiše na poměry, a raději se v tom marazmu zařídili po svém. Vzpomínáte?

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 06. 02. 2013 14:14

Pane Janouškovče,nevzpomínám si, že by na zasedání 28.1.2013 byly z řad TOP 09 mařeny návrhy na podání usnesení kohokoliv.To totiž ani prakticky nelze. Návrhy, jaké měli zastupitelé opozice, byly pokud vím konzultovány přímo mezi zastupiteli a tak posléze přijaty nebo zamítnuty.Takže jestliže tady mluvíte o demagogii nebo manipulaci a polopravdách, zameťte si laskavě nepřed důkladně před svým prahem!

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 06. 02. 2013 22:17

Zastupitelstvo opětovně neodhlasilo rozšíření kontrolního výboru o nečleny Pro Buštěhrad a TOP 09. Tento odpor trvá již delší dobu. Je to celkem druhé odmítnutí do kontrolního výboru a jednou do finančního výboru. TOP 09 a Pro Buštěhrad jsou politická sdružení v koalici, které ovládá MěÚ. Tato koalice je stvrzena koaliční dohodou uzavřenou krátce po komunálních volbách. Tak jak hlasují členové Pro Buštěhrad podporovaných ve všem paní Mrázkovou, tak je to v souladu s politikou TOP 09. A kdo si chce situaci na VZ ověřit, ať si vyslechne záznam a poslechne všechny vstupy přítomných členů TOP 09. Do této skupiny samozřejmě počítám i koaličního partnera TOP 09 za Starosty a nezávislé. Spolupráce ja samozřejmě utužena i kontakty přímo na MěÚ, kde paní Novotná jako místopředsedkyně TOP 09 jistě není němá a s vedením - paní starostkou a místostarostou tyto "životně důležité body", které by mohli spolupráci koalice ohrozit, jistě konzultuje. Nebo se mýlím? A co porady koalice? Stýkáte se pravidelně, abyste řešili ty nepříjemné stížnosti nepříjemných tazatelů? Jak mají koaliční zastupitelé hlasovat? Jak reagovat? Zdá se mi to již velmi průhledné a běžný občan VZ si může udělat obrázek z reakcí přítomných členů koalice sám. Tak to necháme na ních, co říkáte paní Novotná? Příště bych doporučoval, abyste si na pracovních poradách koalice odsouhlasili, aby návrhy, které se ve své podstatě shodují s průhledností práce MěÚ, a kterou TOP 09 podporuje, apriori nezavrhovali jen proto, že vyšly na světlo na začátku VZ, od opozice, a na které jste se společně na poradě nestačili připravit. (Prověření podpisů smluv neodsouhlasených zastupitelstvem). Návrhy jsou jednoduché a zdůvodnění prosté. Není se jich třeba obávat. Jinak to děláte dobře paní Novotná.

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 07. 02. 2013 09:07

Dobrý den, pane Janouškovče, je mi jasné a nejen mě, že se chcete na místní politické scéně etablovat a vejít do povědomí. Také to děláte dobře. Důvody,které k tomu máte, tedy podle mého názoru, si nechám pro sebe, jsou to moje soukromé názory. Stejně tak, jako to, co píšete vy na adresu současných zastupitelů, to jsou vaše subjektivní názory. Stále mi ale nedá divit se tomu, jak úporně pátráte po tom, kde a kdo s kým setkává nebo kdo co s kým projednává. Musím vás zklamat, nic takového jako "koučovské" porady nebo snad magické obřady se nekoná :-) Jde jen a jen o obyčejnou, poctivou a tvrdou práci. Ve svých komentářích o domněnkách nějakých schůzí či porad asi setrváváte tak tvrdošíjně proto, že vy sám asi pořádáte nějaké takové sešlosti v duchu "jak na ně", jinak si to neumím vysvětlit.Současné zastupitelstvo asi nedělá vše úplně bez chyb, ostatně, kdo o sobě může říct,že je tak dokonalý? Já vidím kolem sebe lidi, kteří pracují, pracují zodpovědně a dobře a s náhledem, který jsem měla možnost získat vidím, že to zdaleka není jednoduchá práce, jak by to zvenku mohlo vypadat.Jestli jde něco udělat líp? To samozřejmě ano,je to věc názoru, to ano. Zákulisní praktiky,které se snažíte tady nějak peronifikovat, ty ale začaly už hodně hodně dávno,pane Janouškovče a u toho jsme ani vy ani já, myslím, zdaleka nebyli.Netahejte mě do nich, mě zajímá práce. Narazila jsem nedávno na jedno úsloví nad kterým je dobře se zamyslet: "Chyby, které nám nejvíce vadí na těch druhých, jsou v podstatě naše vlastní."

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 07. 02. 2013 18:07

Děkuji paní Novotná za reakci. Rozumím vám snad správně. Vy tvrdě a poctivě pracujete a jiní vám házejí klacky pod nohy. Chtěl bych vás upozornit, že motiv navrhovaných návrhů opozice na usnesení byl takový, aby jejich schválením byla větší transparentnost činnosti MěÚ a kontrola jeho činnosti. To jde nad rámec osobních cílů. Jde o věc společnou pro všechny občany, celou společnost žijící na Buštěhradu. Člověk může tvrdě pracovat, ale přitom špatně. Neříkám, že je vše, co se na MěÚ udělalo, zlé. Je však celá řada věcí, která mě znepokojuje a je prokazatelná. Jde například o blamáž s RR bávalého BZ(musíme šetřit, žádné literární články a ošklivé články zastupitelů), o neposkytování informací, o ekonomice využitelnosti TS, manipulace s fakty(snížení nákladů na 1 číslo nového BZ), placení dvou místostarostů (koaliční dohoda - tu jste musela vidět), možný klientelismus při příjmu nových zaměstnanců, vyhýbání se kontrol u KV (najděte si to sami...), řešením stavu komunikací, atd. A buďte si jista, že stejně tak jako nyní vidím nedostatky ve vedení MěÚ a vaší koalice, protože to je v mých očích totéž (můj názor), tak stejně tak bych postupoval i ve starém složení zastupitelstva za bývalého starosty a byl bych, to jsem si jist,stejně nepopulární. Tam však, na rozdíl od současných opozičních zastupitelů, hlasovali nynější zastupitelé bez řečí jednotně, a pak museli pracně hledat, co to vlastně kdy odsouhlasili. Věřím tedy nakonec, že oceňujete snahu opozičních zastupitelů upozorňovat na nedostatky, i když některé se nakonec jako nedostatky po důkladném ověření neprokáží. Víte, nejvíce mě mrzí, jak vedení MěÚ není schopno vykomunikovat vznikající problémy. A to je podle mého názoru největší nedostatek, který jako koalice máte. (BZ, klíč k rozdělení dotací, vztah se ZŠ). Tak vám přeji hodně úspěchů ve vaší poctivé a tvrdé práci. Doufám, že BPS dopadne dobře, MěÚ uvolní místo školce a vedení MěÚ stačí včas doplnit očekávané ztráty pedagogického sboru ZŠ.

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 10. 03. 2013 00:32

Zápis z VZ ze dne 28. 1. neodpovídá skutečnosti. Uvádí informace, které nenastaly. Ověřovatelé přesto zápis schválili a zastupitelstvo jako celek odhlasovalo. Věřím, že podobně jako se zamlčením hlasování o odvolání paní strostky a místostarosty v roce 2011, kdy po upozornění z MV zápis správně doplnili, tak učiní MěÚ i nyní. Zaráží mě, že přes vybavení MěU audio nahrávkou, propašuje MěU do zápisu nepravdivé údaje. 1. 3. jsem zastupitele na vadu zápisu upozornil. Dosud bez odezvy.

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 12. 05. 2014 21:49

Je dost důležité, aby vedení MěÚ udělalo kroky k vylepšení akustiky velkého sálu, kde se konají veřejná zasedání. Je to nepříjemné.

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 13. 05. 2014 14:53

Jak jsem již někde na fóru psala, v sále (stejně jako na chodbách, schodištích, a v některých dalších místnostech) je dle původního projektu navržen krásný zátěžový koberec historického vzoru. Ale protože se zřejmě šetří, tak ho zatím nikdo nekoupil, přestože zasedáních se operativně schvalují desetitisíce na různé hurá akce. Je příjemné překvapení, že na zasedání neprošla uspěchaná a nekoncepční "revitalizace náměstí u Macíků" pana Oplta, která měla stát asi 280 tisíc. Jen ty stromy (chudinky) tam již trčí jako němý svědek toho, že v Buštěhradě se nejdřív něco dělá, a potom teprve schváluje (či tomto případě neschválí):)

Re: Veřejná zasedání Buštěhradu

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 13. 05. 2014 18:05

To samovůle vysázení neodsouhlasených stromů zastupitelstvem je možná předmětem právní zodpovědnosti čelního představitele města.