Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Sobota 20.4.2024

 

Obecné fórum - archiv: BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Zaslán uživatelem/kou: Eliška Hrabinová

Datum: 11. 05. 2012 22:52

Jsem zklamaná ze současné situace, která nastala mezi určitou skupinou občanů města a tzv. "zástupci" města. Nechci si připustit myšlenku, že by toto mohlo trvat až do konce volebního období, což je ještě více než dva roky. Od zvolení tohoto "destrukčního týmu" (omlouvám se těm, kteří se na destrukcích nepodílejí) jsem bohužel jako občanka nezaznamenala žádný pokrok ani nic, co by mi život v naší krásné obci zpříjemnilo. Naopak. Stala jsem se svědkem zrušení Buštěhradského zpravodaje takového, jaký jsme ho znali, i přes přání občanů. Jsem svědkem nenápadných praktik, kterými se pošpiňují konkrétní osoby. Jsem svědkem toho, že městu v čele se starostkou Leflerovou v závěsu s místostarostou Opltem (nebo obráceně?), skutečně nejde o to, abychom si tu žili "šťastně a spokojeně", ale o to, aby si oni žili šťastně a spokojeně bez ohledu na nás. Jsem svědkem jednání, kdy se nepříjemné věci "jako založí do šuplíku" a tím pádem neexistují, protože nejsou vidět. Přátelé, co s tím? Existuje nějaký postup, kterým by se tomuto dalo zabránit? Nenechme Buštěhrad udělat ne krok ale obrovský skok zpátky do minulosti.

Re: BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 12. 05. 2012 00:34

Milá Eliško, to je život, realita. Proto je tak pestrý. Ne vše je podle našich představ. Ono nebylo všechno růžové ani za minulého zastupitelstva, ale tehdy se moc odpovědí od zastupitelů veřejně nevymáhalo. Ti, kteří byli v minulém zastupitelstvu a jsou i v tom současném, kde jsou ve vedení, na tento zájem veřejnosti a otevřené řešení nepříjemných problémů nejsou zvyklí. Nynější pan místostarosta byl v kontrolním výboru, ale dnes se řeší, kde je 600 000 Kč na tréninkové hřiště... Myslím si, že současný předseda kontrolního výboru bude mít brzy plné ruce práce i se svými členy, aby zvládli úkoly, které se na ně řítí, a které neodbudou jednou větou, že za uplynulé dva měsíce zkontrolovali zámek. Možná budou litovat, že odmítli posilu :-) Nyní je důležité, aby svým postojem vedení MěÚ nerozbilo i tu skupinu nadšenců, která organizuje různé akce v Buštěhradě. Tak se pokuste vydržet. Jinak návod co dělat? Můj názor je ten, trvat na tom, aby otevřené kauzy a otázky byly dořešeny. Opět na to vedení MěÚ není zvyklé, ale bude to standart snad i do dalších zastupitelstev. Pokud bude evidentní porušování zákonů, přestože na to město bylo občany upozorňováno, ponese si za to vedení města následky. A zastupitelé, kteří hlasovali za taková usnesení, která poškozovaly nebo poškozují ekonomické zájmy města, za to také ponesou zodpovědnost. Minimálně v paměti voličů. BZ bude platformou chvály současného vedení. Zbývají veřejná zasedání a hojná účast občanů, kterým není osud Buštěhradu lhostejný.

Re: BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 12. 05. 2012 00:34

Milá Eliško, to je život, realita. Proto je tak pestrý. Ne vše je podle našich představ. Ono nebylo všechno růžové ani za minulého zastupitelstva, ale tehdy se moc odpovědí od zastupitelů veřejně nevymáhalo. Ti, kteří byli v minulém zastupitelstvu a jsou i v tom současném, kde jsou ve vedení, na tento zájem veřejnosti a otevřené řešení nepříjemných problémů nejsou zvyklí. Nynější pan místostarosta byl v kontrolním výboru, ale dnes se řeší, kde je 600 000 Kč na tréninkové hřiště... Myslím si, že současný předseda kontrolního výboru bude mít brzy plné ruce práce i se svými členy, aby zvládli úkoly, které se na ně řítí, a které neodbudou jednou větou, že za uplynulé dva měsíce zkontrolovali zámek. Možná budou litovat, že odmítli posilu :-) Nyní je důležité, aby svým postojem vedení MěÚ nerozbilo i tu skupinu nadšenců, která organizuje různé akce v Buštěhradě. Tak se pokuste vydržet. Jinak návod co dělat? Můj názor je ten, trvat na tom, aby otevřené kauzy a otázky byly dořešeny. Opět na to vedení MěÚ není zvyklé, ale bude to standart snad i do dalších zastupitelstev. Pokud bude evidentní porušování zákonů, přestože na to město bylo občany upozorňováno, ponese si za to vedení města následky. A zastupitelé, kteří hlasovali za taková usnesení, která poškozovaly nebo poškozují ekonomické zájmy města, za to také ponesou zodpovědnost. Minimálně v paměti voličů. BZ bude platformou chvály současného vedení. Zbývají veřejná zasedání a hojná účast občanů, kterým není osud Buštěhradu lhostejný.

Re: BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 12. 05. 2012 10:44

Myslím, že je velmi důležité chodit na veřejná zasedání a ptát se důsledně na všechno, co nefunguje, a proč to nefunguje, proč jsou některé věci tak a ne jinak. A nenechat se odbýt nicneříkajícími budovatelskými frázemi, v jejichž používání jsou paní starostka s panem Opltem mistry. A jestliže se lidem něco nelíbí a nesouhlasí s tím, dávat to důrazně najevo. Jestliže je vedení města svými příznivci neustále utvrzováno v tom, jak je úžasné, a ostatní jsou "ti zlí", kteří bůhví proč nemají nadhled a nechtějí spolupracovat, je potřeba, aby se konečně dostali do reality. A hlavně nenechat se otrávit, protože to právě chtějí, aby si to tam pak mohli patlat v klidu! :)

Re: BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 14. 05. 2012 14:09

Neutvrzuji, já osobně, vedení města v ničem takovém. Jak jsem už uvedla, narazila jsem v minulosti na bezbřehou aroganci předchozího vedení radnice. To se mi nelíbilo a pokud by se mělo vrátit, ani nelíbí. Také proto jsme jako strana chtěli uspět ve volbách, protože jsme vesměs mladí lidé, s chutí pracovat. Ale souhlasím, ptejte se, choďte na zasedání, diskutujte o všem, co se Vám líbí nebo nelíbí.

Re: BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 27. 05. 2012 16:43

Máme zde minulost arogantní vlády pevné ruky s dobrým výkonem a s malou vstřícností vůči občanům, kteří měli problémy a potřebovali pomoc nebo poradit. Nyní máme vládu navenek deklarující spolupráci a komunikaci s občany, jejichž hlavní problém je těžkopádnost a zbytečné chyby. Která nechává nepříjemnosti "vyhnít". Aby mohla nějak fungovat, potřebuje armádu zaměstnanců, která dodává naftu do motoru a pomalu se motor po dvou letech po volbách zahřívá. Snad ty další dva roky budou lepší. Jedna školka za dva roky je zatím slabý výkon.

Re: BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 30. 05. 2012 13:19

Na jakou konkrétní "bezbřehou aroganci předchozího vedení radnice" jste v minulosti narazila, paní Novotná? (Takové výroky bych čekal spíš od nějakého zuřivého diskutéra na veřejném zasedání, než tady a od vás?) Vážím si vašeho svobodného hlasu z radnice, ale mám obavy, abyste si svými formulacemi neuškodila. Příkladem by mohl být třeba nezapomenutelný případ vytěsnění bývalého místostarosty. Také byl vesměsmladý, se zjevnou chutí pracovat, ale asi moc veřejně říkal, co si myslí, což bylo ouverturou pro jeho "cestu z města". Važte slova, jde to rychle ...

Re: BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 31. 05. 2012 11:17

Myslím, že by na všechny přítomné udělalo dobrý dojem, kdyby paní Novotná odpovídala na všechny otázky, které jí zde diskutující položí, nikoliv jen na to, co se jí hodí. Dělá na mě totiž dojem, že příliš často odvádí řeč od témat, která se jí nehodí. Například teď jí J.B. Položil otázku, na jakou konkrétní "bezbřehou aroganci předchozího vedení radnice" v minulosti narazila. Mě to také zajímá. Padly tu i další dotazy, např. na vzdělání paní Novotné, a na jakých konkrétních vysokých úrovních státní správy se to pohybovala (což je ještě okořeněno tvrzením, že je z knížecího rodu). Jestliže takovou věc nakousnete, paní Novotná, nedivte se, že diskutující hoří zvědavostí, jakou že fundovanou osobnost to máme na MěÚ;) Ještě bych k tomu za sebe přidala otázku, kolik dotací a na co se Vám od podzimu podařilo sehnat, a v čem vidíte důvod toho, že za TOP 09 se dostal do zastupitelstva pouze jediný kandidát (a ještě to byl jiný "kůň", než se asi čekalo). Děkuji za odpovědi.

Re: BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 01. 06. 2012 12:08

Určitě by to na všechny dikutující udělalo dobrý dojem, kdych zodpověděla jejich dotazy.(hezky mě vtahujete do obecnosti :-)) Rozhoduji se ale na základě získaných zkušeností, které jsou den ode dne větší a zajímavější - viz pozn.pana Bleska :-)proto odpovím jen na to, ne co se mi hodí, ale na to, co myslím, že za odpověď stojí. Pravda, rozvášnila jsem se zde trochu, ale své soukromí si opět budu poněkud hlídat a informace o sobě, s dovolením, již také. Co je myslím rozhodující, je práce.Kolik dotací?Tři.Na co budou použity?na mobiliář školky, na zámek, ještě ale nemáme podepsané smlouvy. Jediný kandidát za TOP09-už není za TOP09, a tak by měl možná zvážit složení mandátu,když už je "nezařazený", leč, to je samozřejmě morálně na něm.Proč on? tak je učitelem, vešel ve známost tím pádem, jinak, co vedlo občany k jeho zvolení ještě, to nevím, to vědí jen oni sami.Co se týče oné "bezbřehé arogance"-měla jsem k řešení pár svých záležitostí, díky nim jsem s radicí komunikovala. Dokud to bylo ještě za paní starostky, domluvila jsem se, pak přišla ale vláda "nového muže" a tam už se jednalo nejednalo,neodpovídalo, když tak arogantně.Popis svých záležitostí,to je jednak na dlouhé vyprávění a také, soukromá věc.Zbyla jen ta zkušenost. Pokud mám komentovat slova p.Janouškovce o fungujícím a nevstřícném, pak musím říct,že jeho slova se myslím opírají o tvrzení nebo tam byla i nějaká hlubší zkušenost? Nevím, ale tak dlouho zde také asi nebydlíte, aby se dalo tohle říci s určitostí. Jsem zde na radnici pár měsíců, a můžu říci, že zvenčí si nikdo neumí představit, kolik práce a jaké, toto vše obnáší, a to zdaleka nejsem ještě seznámena se vším. Také jsem si myslela, jak je to či ono snadné.Není. Jedni dělali dobře to, a druzí zase dělají dobře jiné věci.Je to jen otázka priorit, které si dané vedení vezme za své. Priority minulého vedení byly jinde, než ty priority dnešního vedení. Není to ani dobře ani špatně. Je to prostě tak.Dále, doba pokročila, a nikdo si nemůže dovolit to pokročení ignorovat. Co se dalo dříve udělat "po zbojnicku a doma"a nikdo nic neřešil, dnes si nemůžete dovolit. Nevidím zde, ža by vedení torpédovalo své komise. Spolupráci vidím jako uspokojivou.O co ale jde je to, že vše má svá pravidla, a diskuze na téma "jarmark" myslím právě přispěla k tomu, aby se tato pravidla nastavila, a pro příště vše mohlo proběhnout bez zbytečných komplikací. A to má smysl.

Re: BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Zaslán uživatelem/kou: rodiče

Datum: 01. 06. 2012 12:24

Paní Novotná, zodpovíme na váš dotaz, co vedlo občany (alespoň některé) ke zvolení pan Sejkory. Ano, je to učitel, veřejně známá osobnost, jediný zastupitel, u kterého máme jistotu, že bude prosazovat zájmy dětí a rodičů. On jako první prosazoval rozšíření školky už v červnu 2011 přišel s nápadem na realizaci, rozpočtem a všichni zastupitelé hlasovali proti. Nechápu, proč to hlasování ani není v zápisu! Nám je úplně jedno, za jakou kandiduje stranu, my volili osobnost a proto považujeme za nemorální, pokud po něm vy žádáte byť jen úvahy o složení mandátu. Zastupitel není povinován nějakou poslušností vůči "domovské partaji" ale především je odpovědný vůči voličům. A jestli se pan Sejkora choval nebo nechoval zodpovědně nechť ukáží příští volby, pokud se tedy nenechá totálně znechutit praktikami svých "kolegů".

Re: BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 01. 06. 2012 12:34

rodiče napsal/a: ------------------------------------------------------- > Paní Novotná, zodpovíme na váš dotaz, co vedlo > občany (alespoň některé) ke zvolení pan Sejkory. > Ano, je to učitel, veřejně známá osobnost, jediný > zastupitel, u kterého máme jistotu, že bude > prosazovat zájmy dětí a rodičů. On jako první > prosazoval rozšíření školky už v červnu 2011 > přišel s nápadem na realizaci, rozpočtem a všichni > zastupitelé hlasovali proti. Nechápu, proč to > hlasování ani není v zápisu! > Nám je úplně jedno, za jakou kandiduje stranu, my > volili osobnost a proto považujeme za nemorální, > pokud po něm vy žádáte byť jen úvahy o složení > mandátu. Zastupitel není povinován nějakou > poslušností vůči "domovské partaji" ale především > je odpovědný vůči voličům. A jestli se pan Sejkora > choval nebo nechoval zodpovědně nechť ukáží příští > volby, pokud se tedy nenechá totálně znechutit > praktikami svých "kolegů". Jak íkám, je to samozřejmě na něm. Nikdo jej k ničemu nenutí. On se k té partaji ale dal, byť ano, na městě a vůbec v komunální politice nejsou volby otázkou ani tak strany, jako osobnosti, v tom máte pravdu. Aby člověk mohl kandidovat. potřebuje ale podporu nějaké strany, nějaké zázemí, a to bylo panu Sejkorovi plně poskytnuto, takže si myslím, že kdo jak se ke komu zachoval, toť otázka, ale ne nějak žhavá, alespoň pro mě ne.Osobně mu přeji mnoho úspěchů v příštích volbách.

Re: BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 01. 06. 2012 17:19

P. Novotná: "Co je myslím rozhodující, je práce.Kolik dotací?Tři.Na co budou použity?na mobiliář školky, na zámek, ještě ale nemáme podepsané smlouvy." Takže jestli tomu dobře rozumím (kdyžtak mě opravte), Vy nebo Vaši kolegové jste sehnali následující tři dotace? 1) Dotace 8 mil. z krajského FROMU na zámek - zaplať Pánbůh za ty dary (doufejme, že současná aféra tyhle peníze neohrozí) - ano, to nám Kraj již vloni slíbil, abychom nebyli pozadu za jejich tempem prací. V tuhle chvíli trochu černý humor :D Ale snad to vyjde. Je to opravdu hodně peněz. 2) Dotace 820 tis. z Programu záchrany MK - Nechci nikomu upírat zásluhy, ale nenechám je s dovolením upírat ani sobě8) Program záchrany nám přispívá na zámek od roku 2004, kdy jsem ho zařizovala já, každoročně jsem žádost (včetně potřebného Projektu záchrany) aktualizovala, a letos by ta dotace nebyla, kdybych na podzim osobně na poslední chvíli neobjela památkáře a Krajský úřad kvůli příslušným razítkům do žádosti - tohle totiž dřív dělal automaticky pan Kadlec, a po odchodu pana Kadlece to z úřadu neudělal nikdo, a pochybuji, že by si vůbec někdo všimnul, že to není včas podané. 3)Na mobiliář školky - toto slyším poprvé. Konkrétně jak velká a odkud je to dotace?

Re: BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 01. 06. 2012 20:49

Pan Sejkora je člověk, který má své chyby i klady. Jako osobnost jej celkově hodnotím kladně. Je to osoba, která kdyby v zastupitelstvu nebyla, hodně věcí by se veřejnost na plno v celé své nahotě nedozvěděla. Aktivně vystupuje proti "vyhnívací" politice vedení města. Upozorňuje na zarážející chyby. To je samozřejmě nepříjemné pro ně i ty, co vedení radnice slouží. Podle mého názoru je smutné, že se jej TOP 09 zbavila. Netoužila po tom, aby přímý člověk prosazoval zájmy města tak otevřeně a nedržel basu. Myslím, že jsou rádi, že v jejich kolektivu již není. Vážím si jej jako zastupitele i jako otevřeného člověka. Nedovedu si představit na jeho místě jiného veřejně vystupujícího člověka za TOP 09, který by jej mohl lidsky a svou otevřeností nahradit. Proto jsem za to, aby v zastupitelstvu zůstal jako hlas lidu a svědomí a do nových voleb, pokud bude chtít, kandidoval a dostal se do prostředí vedení MěÚ, které využije ty dobré stránky jeho osobnosti a zkušeností k pružnému vedení radnice a lepšímu Buštěhradu. Jinak se domnívám, že blok koalice Pro Buštěhrad a TOP 09, který je ve vedení města, nepotřebuje, aby pan Sejkora odstoupil. Jejich bezpečnou většinu při hlasování drží jiný zastupitel, který do jejich koalice nepatří, ale poctivě pro ní hlasuje. Také nové obsazení radnice doplněnými zaměstnanci je v režii TOP 09 a Pro Buštěhrad. Stejně tak obsazení dvou klíčových výborů. Proto si myslím, že může být koalice v klidu i bez odstoupení pana Sejkory. Jinak samozřejmě věřím, že jeho otevřenost dráždí :-)

Re: BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 01. 06. 2012 21:00

Paní Novotná: "Pokud mám komentovat slova p.Janouškovce o fungujícím a nevstřícném, pak musím říct,že jeho slova se myslím opírají o tvrzení nebo tam byla i nějaká hlubší zkušenost? Nevím, ale tak dlouho zde také asi nebydlíte, aby se dalo tohle říci s určitostí." Mám osobní zkušenost jako vy. A zažil jsem několik VZ za starého zastupitelstva. Z toho vyvozuji své vyjádření, že vedení MěÚ bylo výkonné, ale nekomunikativní s veřejností. Nepomohlo s radou ani kompromisním řešením s problémy, se kterými jsme se jako občané v naší lokalitě potýkali. Dnešní vedení jako celek těžkopádně s veřejností komunikuje, teprve nyní se rozdýchává a je dosud málo výkonné. Vy jste výjimka. Vy alespoň zde komunikujete dobře.

Re: BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 01. 06. 2012 23:05

Pane Janouškovče, projevy pana Sejkory jsou zajisté jiné, než na jaké bylo město dříve zvyklé, ale já nemyslím, že by to byla příčina, proč nezůstal místostarostou. Z mého úhlu pohledu je to spíše schopnost věci sice "rozdělat", ale pak je "nedodělat". A to je právě ta smůla. Jinak TOPka se pana Sejkory nezbavila, je to prosté, pan Sejkora opoměl povinnosti člena strany, a krajský manažer jej tak po upozorněních prostě vyřadil z členské základny.

Re: BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 01. 06. 2012 23:06

Pane Janouškovče, projevy pana Sejkory jsou zajisté jiné, než na jaké bylo město dříve zvyklé, ale já nemyslím, že by to byla příčina, proč nezůstal místostarostou. Z mého úhlu pohledu je to spíše schopnost věci sice "rozdělat", ale pak je "nedodělat". A to je právě ta smůla. Jinak TOPka se pana Sejkory nezbavila, je to prosté, pan Sejkora opoměl povinnosti člena strany, a krajský manažer jej tak po upozorněních prostě vyřadil z členské základny.

Re: BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 02. 06. 2012 11:45

Možná ta nechuť spolupracovat v rámci TOP 09 byla vzájemná. Pokud by členům MO TOP 09 skutečně záleželo na tom, aby pan Sejkora zůstal v jejich řadách, jistě by si dala práci, aby své členské povinnosti dostál. Jinak opakuji, cením si otevřenosti pana Sejkory, i když se někdy může mýlit. Upřesnění a vysvětlení pak leží na bedrech ostatních zastupitelů. Citace paní Novotné: "Z mého úhlu pohledu je to spíše schopnost věci sice "rozdělat", ale pak je "nedodělat". A to je právě ta smůla." Každý člověk má své klady a zápory. Je prostě chybující. Věřím však, že každý člověk má nějaké kladné stránky osobnosti a zkušenosti, které může využít ve prospěch ostatních, společnosti, kde žije. Podle mého názoru a zkušeností, které mám s vedením MěÚ, je to právě neschopnost tohoto vedení řídit a využít ty dobré stránky osobnosti občanů, kteří se o dění obce zajímají. To platí i pro pana Sejkoru. Jeho nápady v aktivní spolupráci mohli využít ostatní zastupitelé a rozdělit si úkoly, jestliže věděli, že dotažení je slabší stránkou osobnosti pana Sejkory. Jako příklad mohu uvést neschopnost najít konsenzus s RR BZ, těžké komunikační šumy mezi MěÚ a kulturním výborem v rámci Jarmarku, zajistit hladký průběh otevření nové školky se všemi aktivisty, kterým na tom záleží.

Re: BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 02. 06. 2012 12:49

Trocha postřehů z předvolebního zákulisí: Někdy na jaře před volbami se u nás v obýváku sešlo pár lidí z TOP 09, Petr Sejkora, Gábina Plachá a já. S Gábinou jsme totiž byly TOPkou osloveny,zda bychom za ně nechtěly kandidovat, neboť jsme prý známé osoby, za kterými je v Buštěhradě vidět nějaká práce. Zprvu nám to přišlo jako dobrý nápad, TOPka nám byla v principu sympatická. Na druhý pohled nám však byla již sympatická méně - přišlo nám, že jim sice nadšení nechybí, ale mají poněkud nereálné představy o fungování města, a vlastně nemají moc konkrétních nápadů, zato jako strana se berou velmi vážně. Úspěch ve volbách viděli zaručený - doufali ve tři nebo čtyři "křesla", a jistě již v duchu sahali po postu starosty. Také zde byl postřehnutelný začínající nesoulad pojetí pana Sejkory a rodiny Kluibrů, zdálo se, že jejich pohnutky vstupu do politiky jsou velmi rozdílné. Rozešli jsme se přátelsky s ujištěním, že jednání o spolupráci bude pokračovat. To už se ale nestalo, potom nás již nikdo nekontaktoval. Domnívám se, že TOPce jsme se s Gábinou nakonec také nezdály, nejspíš jsme se svými názory nezapadly do představy, kterou jsme měly naplnit, byly jsme příliš vyhraněné, či co já vím. To jsou samozřejmě pouze mé subjektivní dojmy. Pan Sejkora byl asi také přiliš vyhraněný, měl na věci jiné názory, a nechtěl se nechat sešněrovat nějakou stranickou disciplínou. Dovětek - když jsme po oznámení výslekdů voleb s kolegou Kohlem vpadli přátelsky naladěni u Bečvářů do salonku, kde seděla TOPka (neboť jsme seděli vedle), a nabídli jim spolupráci (např. ve výborech), dočkali jsme se poměrně mrazivého přijetí, dokonce nám bylo vynadáno, že jsme se neohlásili předem a narušili jim schůzi! :D

Re: BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 04. 06. 2012 11:19

Pane Janouškovče, to určitě nemyslíte vážně, že bychom pana Sejkoru měli vést, jako malé dítě k tomu, aby si plnil své povinnosti, to vážně není košer. :-) Vidím, že také máte schopnost a nadání "učitelského charakteru".... Jinak, odpusťte, ale odmítám už se tady už bavit "o někom bez někoho". Půjčím si Vaše vyjádření: Každý člověk má své klady a zápory. Je prostě chybující. Věřím však, že každý člověk má nějaké kladné stránky osobnosti a zkušenosti, které může využít ve prospěch ostatních, společnosti, kde žije. Jako příklad mohu uvést neschopnost najít konsenzus s RR BZ, těžké komunikační šumy mezi MěÚ a kulturním výborem v rámci Jarmarku, zajistit hladký průběh otevření nové školky se všemi aktivisty, kterým na tom záleží. Vezměte první odstavec, a použijte jej na ten druhý, a pak obráceně. Tak to prostě s lidmi je. Pokud můžete, odpovězte mi prosím. Zajímá mě, kolik prostoru jste dostával k vyjádření v minulém volebním období? Byl jste v nějaké komisi, pracovní skupině, či jinde aktivně zainteresován, prosím?

Re: BUŠTĚHRAD JE KRÁSNÝ, NENECHME HO ZNIČIT!

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 05. 06. 2012 22:29

Zajímá mě, kolik prostoru jste dostával k vyjádření v minulém volebním období? V minulém volebním období jsem se o veřejné dění nezajímal. Pouze ke konci jsem dostal prostor komentovat VZ a zeptat se zastupitelů na zhodnocení jejich činnosti v uplynulém volebním období. Byl jste v nějaké komisi, pracovní skupině, či jinde aktivně zainteresován, prosím? Vzhledem k tomu, že jsem se o veřejné dění nezajímal, nebyl jsem ani v žádné komisi, atd., kromě aktivit v BZ na konci minulého vol. období.