Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Sobota 20.4.2024

 

Obecné fórum - archiv: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Martina Sejkorová

Datum: 23. 04. 2012 11:29

Vážení a milí, opět si vás dovolujeme pozvat na jarní jarmark mezi buštěhradskými rybníky, který se koná v neděli, 13. 5. 2012, od 10 do 17 hod. Na programu je i II. ročník buštěhradského štrúdlování. Změřte své síly v umu pekařském se svými sousedy! Přineste dvě šišky štrúdlů a podpoříte dobrou věc. Program pro děti i dospělé - hudební vystoupení, divadélko pro děti, tvořivé dílničky buštěhradského pelíšku pro děti po celý den. Občerstvení. Stánky vším možným - pozvali jsme staré i nové stánkaře. Pokud jste duše tvořivá a podomácku něco vyrábíte nebo chováte slípky apod. a rádi byste nabídli vlastní produkty, velice rádi vás na jarmarku uvítáme. Přihlásit se můžete na jarmarkmezirybniky@seznam.cz. Budeme se těšit na vaši hojnou účast! Za kulturní komisi města Buštěhradu Martina Sejkorová

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 09. 05. 2012 08:37

Hezký den , ještě jednou mi dovolte, abych Vás jménem Kulturní komise pozvala na Jarní jarmark mezi rybníky, který se bude konat již tuto neděli 13.5.2012. Kromě bohatého kulturního a společenského programu, občerstvení a stánků se můžete těšit na II.ročník soutěže o nejchutnější štrůdl - " Buštěhradské štrůdlování". Pokud se chcete soutěže zúčastnit, přineste 2 šišky štrůdlu na jarmark a zaregistrujte se.Záleží jen na Vás, čím bude štrůdl naplněn - fantazii se meze nekladou.V 15:00hodin bude vyhlášen vítěz soutěže a odměněn hodnotnou cenou.A na co se může autor vítězné pochoutky těšit.Výherce 1.ceny dostane víkendový poukaz pro dvě osoby s polopenzí v horském hotelu v Peci pod Sněžkou s vlastním výběrem termínu.Proto neváhejte a zapojte se do soutěže.Podpoříte tím i dobrou věc. Výtěžek z prodeje štrůdlů bude věnován oddělení školní družiny. Těšíme se na hojnou účast. Kulturní komise města Buštěhrad

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Martina Sejkorová

Datum: 10. 05. 2012 22:51

Vážení spoluobčané, snad Vás bude zajímat, jak se mnou komunikuje městský úřad při mém snažení o dobrou věc. Děkuji za podporu. Martina S. 8.5.2012 dobry den pane vavrusko, jmenem kulturni komise mesta bustehrad bych vas chtela pozadat o zajisteni uzavirky revolucni ulice v useku mezi rybniky z důvodu konani jarmarku - nedele, 13.5.2012, od 8:00 do cca. 17:00 - stejne, jak tomu bylo v minulych rocnicich. dekuji vam za kladne vyrizeni zadosti. s pozdravem martina sejkorova 9.5.2012 Dobrý den Vážená paní Černá nebo Sejkorová, Konzultoval jsem Vaší akci s paní Starostkou vzhledem k tomu, že jsme nemel možnost v minulých letech toto zajišťovat. Pokud pominu fakt, že nejste členy kulturní komise bylo by vhodné zabezpečovat tyto akce správným postupem a předejít tím tak případným nedorozuměním. Jarmark určitě pořádá odpovědná osoba, která je pak povinna zabezpečit celý průběh a předložit k žádosti na MěÚ: odpovědnou osobu akce program akce nákres situace situaci pro vyjádření od dopravní policie (má na vyjádření 30 dní) vstupné a pod. a požádat o souhlas Město Buštěhrad. Vzhledem k tomu, že mi nejsou známy žádné tyto skutečnosti nemohu být osobou odpovědnou za pořádání této akce a žádat o její zajištění. S pozdravem Pavel Vavruška MěÚ Buštěhrad 10.5.2012 Dobrý den pane Vavruško, dobrý den paní Starostko, úvodem si Vás pane Vavruško dovoluji požádat, abyste mě oslovoval jménem, kterým jsem se podepsala ve svém mailu - tedy Sejkorová (mail mam registrovany na sve rodne jmeno), snad to pochopite. Dále si dovolím podotknout, že se nejedná o MOJI akci, ale o akci, kterou pořádá kulturní komise města Buštěhrad. Dále si Vás dovolím informovat, že jsem členkou kulturní komise města. Dovoluji si Vám doporučit, pozeptat se u vedlejsiho stolu na úřadu, třeba i paní starostky, zřejmě Vám na tyto otázky odpoví, protože ví. Dále si Vás dovoluji informovat, že město Buštěhrad má webové stránky a má na nich sekci "KALENDÁŘ AKCÍ", kde je jarmark i jeho program zveřejněn - bylo schváleno zaměstnancem úřadu. Paní starostka je o této akci srozuměna a ano, není jí - mě z nepochopitelných důvodů - moc nakloněna. Zřejmě proto Vaše zpráva vyznívá tak stroze formálně až nepřátelsky. Být cholerik a neznaboh, tak asi akci zruším, tak jste mě otrávil. Bohužel jen jedna osoba u moci může pokazit moc věcí. Jarmark pořádáme myslím již popáté a zatím se dařilo vše zajistit bez formalit, které níže uvádíte. Když se chce, jde všechno, takže Vás opětovně žádám o zajištění umístění dvou dopravních značek v revoluční ulici u rybníků. Dekuji za kladné vyřízení žádosti. S pozdravem Martina Sejkorová (Sejkorová)

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 11. 05. 2012 14:18

Hoho, tak to je něco! Takže kvůli našemu úřednímu šimlovi všichni stánkaři, kapely, pekaři štrůdlů, děti z družiny, které měly vystupovat, a další účastníci jarmarku budou v neděli posláni domů? :D Nepsala dnes na jiném místě tohoto fóra paní Novotná, že "všechno jde, když se chce?" Skoro načase, aby to vedení města konečně předvedlo v praxi!:)

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Martina Sejkorová

Datum: 11. 05. 2012 19:14

11.5.2012 Dobrý den, paní Sejkorová, je mi velmi líto, že jsem nucena - na základě Vašeho mailu - konstatovat, že se hluboce mýlíte ve svých prohlášeních, která se nezakládají na pravdě. Především - nejste členkou kulturní komise a ani jste nikdy nebyla, protože tato komise podléhá přímo mé osobě. Její členy jsem jmenovala já na návrh předsedy komise, ale ani on Vaše jméno nanavrhoval. Kulturní komise pracuje v jiném složení. Takže kulturní komise není pořadatelem jarmarku. Pokud pořádáte jarmark, tak tedy jako soukromá osoba, která ovšem musí dodržovat předepsaná pravidla pro takovou akci. Organizáror je povinen si zajistit veškerá potřená povolení a rovněž odpovídá za celý průběh akce. Připomínám, že v tomto případě jste měla zajistit souhlas SUS Kladno, dopravní policie Kladno, dopravního odboru Magistrátu města Kladna a souhlas města Buštěhradu. Nevím, zda se Vám podařilo tato povolení v potřebné lhůtě zajistit. Z uvedených důvodů není Městský úřad Buštěhrad povinen zajisťovat Vaše soukromé aktivity. Prosím, abyste toto sdělení vzala na vědomí a nezaštiťovala Vaši soukromou akci městským úřadem nebo kulturní komisí. S pozdravem J. Leflerová 11.5.2012 Vážená paní Leflerová, děkuji Vám za vysvětlení a sdělení, že již nejsem členkou kulturního výboru - nyní komise. Jarmark se uskuteční i bez podpory města, naším jasným zájmem a cílem je společensky přínosná akce - děti si zaskotačí, rodiče se potkají a snad i něco zajímavého nakoupí u stánkařů. S pozdravem Martina Sejkorová P.S. V posledním čísle Buštěhradského zpravodaje vyšel článek o kultuře, pod kterým je podepsán pan Paulík - opětovně nový člen kulturní komise. V článku mimo jiné zmiňuje, že se občané mohou těšit na "již tradiční" jarmark a druhý ročník Štrúdlování. Možná se Vám toto číslo nedostalo do rukou.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 11. 05. 2012 20:05

Chci věřit, že podle slov paní Novotné o jistém nadhledu, v sekci BZ, získají nadhled i pan Vavruška s paní starostkou ve věci Jarmarku a vyjdou organizátorům vstříc, i kdyby někde bylo faktické, formální pochybení. Jde snad o dobrou věc pro děti a občany města, ne? Tak tedy s výzvou pro vedení MěÚ: Povzneste se nad tím, kdo organizuje, ale zaměřte se na to, co organizuje a k čemu to je dobré. Pak vám půjde lépe od ruky i "pomocná ruka MěÚ"

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Jenda

Datum: 11. 05. 2012 21:47

Avízo o Jarmarku vyšlo už i v Kladenském deníku. http://kladensky.denik.cz/kratce/1065912-bustehrad-v-nedeli-bude-jarni-jarmark-mezi-rybniky.html To bude ostuda, jestli bude zrušen jen kvůli nějakým šarvátkám a neochotě komunikovat ze strany úřadu.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 11. 05. 2012 23:17

Dobrý den všem, ráda bych zde opět uvedla několik faktických poznámek. Dne 14.3. se konala schůzka kulturní komise za účasti paní starostky, které jak psala výše, kulturní komise podléhá. Na této schůzce se projednával kalendář kulturních akcí na následující rok a ze schůzky byl sepsán zápis, ze kterého uvádím. "S jarmarkem p. starostka nemá problém, opakování akce štrůdlování(v loňském roce slušný výnos věnovaný školní družině). Třeba se z něho stane nová tradice." Následně pak byl paní starostce oznámen termín konání jarmarku, na město byly v minulém týdnu předány plakátky - všude se uvádí, že pořadatelem je kulturní komise města Buštěhrad.Vznesl někdo námitku, že pořadatelem není kulturní komise???Odpovím si sama - NEVZNESL!!!!!A proč tedy tento náhlý obrat???Ano vznikl problém se záborem silnice(viz. komunikace výše),ke kterému se paní starostka postavila tak, že odmítá nést za akci zodpovědnost místo konstruktivního vyřešení problému. V úvodu této diskuze je z data 23.4. také upoutávka na konání jarmarku. Byt byl psán paní Sejkorovou, která jak jsme s podivem dnes zjistili,není členkou kulturní komise, což se stalo nedopatřením.Taktéž nikdo na tuto skutečnost nepoukázal. Upozornuji na fakt, že paní Sejkorová byla členkou kulturního výboru, než došlo vloni v zimě k jejímu zrušení a nikdo ji nedal vedet fakt, že výbor byl zrušen a není tedy členkou. Nicméně paní Sejkorová dál pracovala a připravovala akce pořádané kulturní komisí. Jarní jarmark tedy proběhne přesně tak, jak byl od samého počátku avizován - pod hlavičkou kulturní komise, protože členové kulturní komise ji připravili pro potěšení dětí a dospělých, kteří tuto akci mají rádi a těší se na ni. Těšíme se na vás, přijdte si s společně užít pěknou neděli. Za KK města Buštěhrad Gabriela Plachá

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 12. 05. 2012 00:13

Jaké jsou požadavky na člena kulturní komise? Jak se provádí výběr, lustrace? Jak se vylučuje a za co? Kolik musí člen vymyslet vlastních akcí, aby byl přijmut? Musí se prokazovat loajalita nebo alespoň neutralita k vedení MěÚ? Je seznámeno členstvo kulturní komise o požadavcích na provádění vlastních akcí, aby je vedení města nakonec nezakázalo? Kdo může za špatnou informovanost vedení města o vlastních akcích komise? Neměli by někteří členové vyvodit ze situace osobní zodpovědnost? Asi pošlu dotazy na pana Dušana Spirita, odborníka na obce do 5 000 obyvatel. Snad bude mít čas odpovědět.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Martina Sejkorová

Datum: 12. 05. 2012 09:38

Zdravím jarmareční nadšence, dnes ráno mi potvrdili účast i: ČERSTVÉ RYBY ZE ŠUMAVY!! SAZENIČKY V KELÍMKU!! dále bude k mání: VÝTEČNÉ VÁŽENÉ KOŘENÍ! VAJNEROVIC KLOBÁSY! MOŠTY Z KVÍCE FRGÁLE PRECLÍKY SEKANÝ KOKOS A TURECKÝ MED SÝRY KOLIBA I HOLANSKÉ MEDY PERNÍČKY TRDELNÍK KERAMIKA PLETENÍ Z PEDIGU - DÍLNIČKA PLETENÍ Z PAPÍRU - DÍLNIČKA DŘEVĚNÉ NÁDOBÍ .... Těšíme se na vás!

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 13. 05. 2012 07:08

Přátelé buštěhradské kultury, někdo si tu z nás dělá legraci!! To není možné, že by městský úřad nevěděl o své akci, kterou všude zmiňuje mezi aktivitami města. To je asi nějaký počítačový pirát, co nám sem píše takové nesmysly. Nevěřte takovým poplašným zprávám! Jarmark mezi rybníky dnes opravdu bude! Tomu věřím, takže tam jdu! Už se těším. JB

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 14. 05. 2012 10:06

Tak vidíte, jarmark se povedl! Nemyslím si, že by měl někdo z úřadu něco proti jeho konání, organizátoři, bohužel, musím říci, ale trpí asi legislativní negramotností. Iniciativa starostky a pana Vavrušky šla pokud vím tak daleko, že byli akci osobně vyjednat, povolit, na příslušných institucích. Přesvědčit je, aby prominuli 30ti dení lhůtu, která akci od oznámení předchází. Jen dopravní policie držela své pozice :-)Toto ale měli udělat právě organizátoři.Ono se to dobře mluví o "úředním šimlu", dokud vám do schránky nedorazí pozvání ke správnímu řízení za neohlášení akce na tyto instituce a nekouká na vás pokuta do výše 500tis.Kč! Hodit povinnosti na MěÚ a bavit se jen tím, co mě baví, to je fajn, ale- proboha- organizátor by měl být člověk starší 18ti let, způsobilý k právním úkonům, a znalý potřebných formalit, když pořádá takovéto akce. MěÚ vážně nemůže být školitelem dospělých lidí.Zda kulturní komise zaštiťovala tuto akci nebo ne, nevím, ale vidím tady nějaký informační šum! Nevědět, že nejsem členem komise, se mi zdá opravdu školácké. Ale budiž, paní Sejkorová je na mateřské, a zřejmě nemá čas registrovat tyto změny, zvláště, když má doma zastupitele. Úřad určitě rád vyjde vstříc občanům, kteří chtějí pořádat nějaké akce pro město, organizátor ale nechť si zjistí a zajistí napřed včas všechny své povinnosti a také si je splní.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 14. 05. 2012 10:51

Paní Sejkorová, bez podpory města se akce neobešla. Nutno říci, že jsem nezaznamenala nikde kolem sebe nějaký odpor proti těmto aktivitám, ať už je pořádá kdokoliv. Pouze představy o jednoduchosti provedení jsou velmi,velmi naivní. Každým rokem státní správa chrlí nové a nové předpisy ohledně těchto akcí. Co platilo před rokem dnes už ne, anebo jsou k tomu jiná, další ustanovení poviností.Pokud takovou nebo podobnou akci pořádá město, musí všechno toto splnit, a to ať se jedná o koncert nebo cokoliv jiného.Totéž, tytéž povinnosti má ale soukromý organizázor. Pokud přijde na úřad organizátor jakékoliv akce a řekne, toto a toto jsem si už zajistil, poraďte, co ještě mám udělat a v čem mi pomůžete Vy?tak toto beru za normální. Dát do kalendáří akcí je pěkné, dá se s nadhledem říci, že to lze i považovat za ohlášení akce, byť má být oficiálním dopisem na starostku. Pohybuji a pohybovala jsem se na všech úrovních státní správy, i na těch opravdu, jak píšete hodně vysoko, takže vím, co je a co není běžné, kde začíná a kde končí vstřícnost a nastupuje ona realita vlastní práce a odpovědnosti. Je mi ale líto, že povědomí těchto obecných pravidel musíme nahrazovat těmito diskuzemi, ale alespoň se všichni pobavíme. Apropos...výnosy ze stánků a akce budou úřadu jistě včas odvedeny...

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Jan Paulík

Datum: 14. 05. 2012 12:02

Vážení přátelé, kolegové, myslím si, že bychom měli jednat více s úsměvem na rtech, vždyť nám jde přeci o kulturu jako takovou - a ta snad by měla být uvolněná a úsměvná, i melodram se přeci pořádá s lehkostí a v přátelském duchu. A tak si dovolím s určitým nadhledem jen vysvětlit, že se stala v jednom čísle B. zpravodaje malá chyba - omylem uvedli mé jméno pod článek, který jsem nepsal - byl to právě článek, který se týkal tuším částečně jarmarku. Ale již jsme si to s minulou redakční radou vysvětlili, zasmáli se tomu ... a jedeme dál. :)) Mějte se, Honza

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 14. 05. 2012 13:51

Děkuji za hezký příspěvek. Jsem téhož názoru. Humor je rozhodně lepší koření života. Hezký den i Vám! :-)

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 14. 05. 2012 14:10

Paní starostka možná zapomněla, že Revoluční ulice od Muzea Oty Pavla až ke křižovatce u školy nepatří SUSce, ale městu, takže SUSka se v případě nějaké akce o povolení žádat nemusí. Je smutné, když vedení města namísto řešení svých SKUTEČNÝCH problémů arogantně peskuje lidi ze své vlastní komise, namísto aby jim vyšlo vstříct v dobré věci, která přeci reprezentuje i je, a slovíčkaří, kdo v komisi je, a kdo již není - cožpak má takový přebytek lidí ochotných zadarmo a ve svém volném čase něco užitečného dělat? Jinak jarmark se mi velmi líbil, i přes chladné počasí byla dobrá účast a všichni si to myslím užili, za naši rodinu děkuji organizátorům a přeji více úsměvu na rtech a energii na to nenechat se otrávit:)

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Lukáš Jirkovský

Datum: 14. 05. 2012 14:14

Dobrý den, měl bych otázku na paní Novotnou. Můžete mi prosím zhruba objasnit, na jakých vysokých postech ve státní správě jste se pohybovala a jaké je Vaše vzdělání? Váš písemný projev totiž vzbuzuje dojem vzdělání na nižší úrovni, než jaká je (doufám) potřeba pro vykonávání takových funkcí.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 14. 05. 2012 14:24

V původním návrhu akcí na rok 2012 byl Jarní jarmark mezi rybníky samozřejmě zapsán. O jarmarku hovořilo vedení města na veřejných zasedáních několikrát. Jedna z prvních písemných informací o termínu jeho konání se od kulturní komise města objevila již 1. února 2012, další pak následovaly v dalších měsících. Pokud vím, kulturní komise o jarmarku jednala s paní starostkou po březnovém zasedání MZ. Asi v polovině dubna se začaly zprávy o konání jarmarku objevovat i v médiích okolních měst regionu (Kladno, Slaný, Kralupy, Neratovice, atd.). Nikde však nebylo oficiálně zveřejněno, že se město Buštěhrad od pořádání této akce distancuje a považuje ji za soukromou aktivitu. Tudíž se jednalo o "akci města", a tak mělo město na přípravě akce jednoduše spolupracovat. Třeba tím, že organizátorům poradí s nejnovějšími požadavky z těch "ještěvyššíchnežnejvyšších" úrovní státní správy. Zvláště, když sedí na městském úřadě člověk, který má tak bohaté zkušenosti. Bohužel se však (jako obvykle?) přihodilo, že ani paní Novotná, ani pan Vavruška, a zřejmě ani paní starostka, do 8. května údajně vůbec netušili, že nějaký jarmark mezi rybníky kulturní komise města pořádá. Ale, my Buštěhraďané, máme to štěstí, že "iniciativa starostky a pana Vavrušky šla tak daleko, že byli akci osobně vyjednat, povolit, na příslušných institucích", za což jim patří nezměrný dík a nekonečná vděčnost. Škoda, že mezi aktivními přispěvateli tohoto fóra není někdo další z úřadu, který by objasnil, jak to bylo myšleno v Programovém prohlášení zastupitelstva Buštěhradu, které na jednom z někdejších veřejných zasedání MZ oficiálně přednesl místostarosta Oplt. V tomto dokumentu se totiž mezi "průběžnými úkoly" město zavazuje, že bude "vytvářet podmínky pro pořádání jarních jarmarků"! Nemluvě už o prohlášení, že město bude "vytvářet podmínky pro zlepšení soužití starousedlíků s novými obyvateli", k čemuž takový jarmark mimochodem také slouží. Je smutné, že to asi zase byly jen populistické řeči. Někteří spoluobčané jistě vzpomenou na letní představení, které jsme s přáteli, a s podporou mnoha donátorů, uspořádali přede dvěma lety na buštěhradském rybníce. Ačkoliv to nebyla akce kulturní komise, tehdejší vedení města k ní vstřícně přispělo radou, vyřízením formalit, technickou podporou, a dokonce i finacemi. Jako "legislativní negramota" jsem tehdy jistě měl mnoho "školáckých a velmi naivních" představ, ale "ti páni nahoře" prostě jen pochopili, že je to příležitost otevřená pro všechny Buštěhraďany a zpestří nabídku kulturních akci. A bez zbytečných řečí. Bohužel, oproti tomu bych asi v současné době narazil na něco úplně jiného. Totiž, arogantní přístup, samolibá nadutost, osobní zesměšňování, alibistické překrucování faktů, vyhrožování sankcemi nebo jen glorifikace prostých pracovních povinností, to opravdu není "vytváření podmínek". Jiří Blesk p. s. Máte pravdu, paní Novotná, viděli jsme, že se jarmark povedl. Sešli se staro i novousedlíci, domácí i přespolní, počasí docela vyšlo, myslím, že si jej všichni přítomní užili ... ale určitě to nebylo díky vaší vstřícnosti, odborné pomoci protřelého úředníka, ale ani jednoduchého lidského pochopení. Jinak by si asi ani úřední šiml nedovolil takový trapný dovětek jako vy, víte?

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina Kopsová

Datum: 14. 05. 2012 14:36

Dobrý den, chtěla bych poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci jarmarku. Byla to bezva akce, líbila se i přespolním. Gratuluji všem výherkyním štrúdlování. Budu se těšit i na jarmark podzimní. Prosím organizátory, ať se nenechají odradit, většina lidí vaši práci a nadšení velmi oceňuje.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: chewelle

Datum: 14. 05. 2012 14:41

Dáša se půjde babi zeptat co má dělat kloudnýho. Řekni: "babi, poučuju občany a odkazuju je jen na další a další úřady...není tam už dopředu hlášená nějaká další akce Tvojí komise, že bych se na to mrkla a těm lidem co jsou schopni to uspořádat to třeba tady s Vavruškou nějak usnadnila když už tu tak sedíme za ty pěkné výplaty?"

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 14. 05. 2012 15:05

Vážená paní Novotná, přestaňte už prosím dokola memorovat, že šlo o soukromou akci. Všem jsem doložila fakty, že paní starostka, které podléhá kulturní komise celou akci odsouhlasila atd. viz můj poslední příspěvek.A jestli bude tvrdit že ne, tak prostě lže! Pardon, ale už to musím takhle natvrdo napsat. A co se týká povolení a dalších věcí ty jsou zcela v kompetenci úřadu. Nikdo z nás členů komise není kompetentní vyřizovat potřebné dokumenty a to, že paní starostka celou akci ze své pozice ignorovala je věc druhá. Na druhou stranu, jsme " jenom " lidé a chyba se může stát. Ale copak si může paní starostka dovolit řešit celou situaci tak, že od problému dá ruce pryč a hodí věc do roviny - že to je najednou soukromá akce, když od února se Jarní jarmark prezentuje , že je to akce kulturní komise, která jak znovu připomínám podléha paní starostce? Vyzývám tímto paní starostku, aby k celé věci podala vysvětlení, protože jenom ona, a nikoliv paní Novotná, se k tématu můžu vyjádřit. Jsme rádi, že se celá akce podařila a návštěvníci byli spokojení.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 14. 05. 2012 16:33

Neokřikujte mě paní Plachá, neztrácejte nervy, toto je diskuzní fórum a právo vyjádřit svůj názor má zde každý. Jestli Vám odpoví paní starostka, to nevím, ale já tady vystupuji za sebe. Mícháte zde hrušky s jablkama. Každý člověk, který něco organizuje, je "kompetentní" / skoro mi to zní jako impotentní :-) /vyřizovat potřebné formality. Neschovávejte se za město. Pokud vím, paní starostka nedala od akce "ruce pryč", ale osobně zajistila potřebná povolení. Uchránila tak organizátora od vysoké pokuty. Chyba se samozřejmě stát může, ale je podle mě daleko lepší, přijít a domluvit se. Takže pro příště: budete li organizovat nějakou akci, měsíc dopředu zažádejte na příslušných institucích o povolení. Pokud chcete záštitu města, požádejte o spolupráci včas, aby bylo jasno, co je a co není zařízeno.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 14. 05. 2012 17:06

Tak jste mi to vážení pěkně natřeli, a můžete být se sebou spokojeni. Máte pravdu, pane Blesk, dovětek byl opravdu trapný, a můžu říci jen sama sobě, že jsem se nechala strhnout na úroveň některých pisatelů. Škoda :-) Poučování, je vážení konec, ne, že by jste mě otrávili, ale ani Vy se nenechte! :-)

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 14. 05. 2012 18:35

Paní Novotná, slušně jsem Vás oslovila a vyzvala k tomu, aby jste prosím - toto slovíčko se objevilo v úvodu mého příspěvku, přestala dokola opakovat to, co o čem nemáte zdání. Tak jaképak okřikování! Naopak , jelikož jste jasně dala ve svém příspěvku najevo, že NEVÍTE jestli akci pořádá kulturní komise a o tom je celá debata,napsala jsem Vám to( a samozřejmě i ostatním čtenářům fora) naprosto jasně a bez emocí. K další části příspěvku, mícháním jablek s hruškama už se nebudu vyjadřovat, nebot bych už potřetí psala to stejné. Je samozřejmě na paní starostce věc vysvětlit, pokud ne prostřednictvím tohoto fora, tak minimálně na další schůzi kulturní komise, která bude již tento týden. A ještě malá připomínka, pokud zde nevystupujete za město a píšete velmi aktivně připomínky do fóra ve své pracovní době, tak to je vážně fajn. PS: Nemám potřebu se za nic ani za nikoho schovávat.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 14. 05. 2012 19:58

Dagmar Novotná napsal/a: ------------------------------------------------------- > Tak jste mi to vážení pěkně natřeli, a můžete být > se sebou spokojeni. Máte pravdu, pane Blesk, > dovětek byl opravdu trapný, a můžu říci jen sama > sobě, že jsem se nechala strhnout na úroveň > některých pisatelů. Škoda :-) Poučování, je vážení > konec, ne, že by jste mě otrávili, ale ani Vy se > nenechte! :-) I já jsem překvapen, paní Novotná, že zde vystupujete sama za sebe. Z vaší dikce (a také z toho, že píšete většinou z práce) jsem totiž doposud usuzoval, že jste byla pověřena hlásáním za celý úřad, a že si zároveň přihříváte svou stranickou top-lívičku (na tomto místě ještě usměváčka nepřipojuji, protože to není vtipné). Nenechávejte se tedy "strhávat úrovní některých pisatelů", používejte český jazyk jak se sluší a klidně skloňujte i mé příjmení, protože by to mohlo dopadnout i tak, že se prostě jednou (třeba na tomhle prozatím svobodném fóru) také nechám strhnout a napíši prostě: "Hele, Novotná, už to nekuř, rozhlídni se okolo sebe a buď svá! Máš na to! ;)" Jenže, to já psát nebudu, protože jsem vychovaný prostě, ale né sprostě. Ale stejně raději končím, člověk nikdy neví, co se může stát. Třeba nám to všechno objasní paní starostka na středečním veřejném zasedání MZ a bude klid.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Eliška Hrabinová

Datum: 15. 05. 2012 13:11

Jarmark řadím do těch nejlepších akcí, které se u nás v Buštěhradě pořádají. Děkuji za něj, mně se opravdu moc líbil. Pořadatelé, díky, že jste se nenechali otrávit těmi, .... no všichni víme kým. :) Možná bychom je mohli nazývat "Vy víte kdo", jako nazývají v Harry Potterovi lorda Voldemorta. :) Těším se na podzimní jarmark a věřím, že se uskuteční!

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 18. 05. 2012 10:32

Paní Plachá, v pracovní době jsou také přestávky :-) Já zvládám více věcí najednou, ostatně, asi jako každá žena. (nic proti můžům)

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Eliška Hrabinová

Datum: 18. 05. 2012 11:46

Paní Novotná, teď jsem se opravdu pobavila. A protože i vy máte ráda humor, tak věřím, že vaše odpověď je jen dalším vaším vtípkem. :)

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 21. 05. 2012 15:08

Vtípky já ráda, což o to. Jinak, až budete mít děti, tak to zjstíte také, že třeba umíte vařit, u toho zároveň žehlit, telefonovat při tom s instalatérem a zařizovat opravu, a dohlížet na děti, aby vám nevlezly do myčky a neumyli se...nebo nepoprali....je to úžasné, těšte se :-)

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 21. 05. 2012 20:35

Zajímavé zjištění přestávek na Městské úřadě : 9.5.- 10:27 - BZ 9.5.- 11:40 - BZ 9.5.- 11:59 - BZ 11.5.- 8:04 - BZ 11.5.- 8:30 - BZ 11.5.- 8:53 - školka 11.5.- 13:07 - BZ 14.5.- 10:06 - jarmark 14.5.- 10:15 - školka 14.5.- 10:51 - jarmark 14.5.- 11:04 - BZ 14.5.- 13:48 - školka 14.5.- 13:51 - jarmark 14.5.- 16:33 - jarmark 14.5.- 17:06 - jarmark Každý nechť si udělá obrázek sám.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 21. 05. 2012 21:26

Paní Plachá,skutečne,nemá to smysl s vámi diskutovat.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Lukáš Jirkovský

Datum: 21. 05. 2012 22:23

Paní Novotná, můžu se zeptat v kolik hodin vám začíná pracovní doba, když už v 8:04 si musíte dávat pauzu? Jak se tak koukám, ráno jedenáctého bylo opravdu náročné, tři pauzy během jedné hodiny.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 21. 05. 2012 23:07

Paní Novotná, jen jsem poukázala na fakt, který Vy zmińujete ve svém příspěvku. Aby si i ostatní obyvatelé Buštěhradu, kteří zatím neměli povědomí o fungování úředníků na úřadě, udělali obrázek. O tom, že máte v práci nárok na přestávku(y) není žádná diskuze.Pokud využíváte přestávky na úřadě k tomu, aby jste přispívala v diskuzním foru,je to jen Vaše osobní věc. Pokud máte pocit, že je takhle všechno v pořádku - prosím. Já osobně si to nemyslím, ale je to jen můj osobní názor, ale na druhou stranu Vaše osobní vizitka. Na druhou stranu ale ocenuji fakt, že je někdo z úřadu ochotný prezentovat některá fakta, která se nachází na druhé "straně mince".

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 28. 05. 2012 10:03

Druhá strana mince je ale také i to, že moje hodnocení pracovní činnosti má v kompetenci pouze můj nadřízený, a tím je paní starostka. Nevhodnost této kritiky je ale asi pod rozlišovací úroveň některých diskutujících. Dalším faktem je, že mám v popisu práce monitoring médií a komunikaci s médii, a médiem je i internet. Jsem vkladatelem příspěvků ne web města. Pokud se k něčemu vyjádřím, je to tedy moje práce a to, že použiji vlastní názor při výkladu, je samozřejmé, protože každý člověk myslím, používá ke své práci dílem svoji vlastní úvahu, jinak to prostě ani nejde. Použila jsem vtípek a vidím že se z něj vyvinul div ne lynč, avšak minimálně kárně zvednutý prst s druhou rukou na vousu Metuzaléma. To je pro mě cenná zkušenost.Další zkušeností je ale již známý fakt, že 99,9% pravidelných diskutujících se dokáží pouze negativně vymezovat, což je škoda,ale asi obecně platný mustr společnosti. Ten váš /mluvím obecně/mimo jiné zní: Nemáme informace, máme zavádějící informace, nemáme přesné informace, Novotná, jsi chytrá jak rádio - v překladu - my vlastně nechceme informace, my chceme jen prudit :-) Dovolím si, závěrem, vypůjčit si s dovolením, pane Janouškovče, Vašeho Dušana Spirita: Pane Spirite, jak nahlížíte na současné diskutující pole občanů města? Odpověď: Podívejte se, pane redaktore, asi takhle: Lidstvo je uskupení vskutku různorodé, a jedno přísloví praví: "Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem".Buďme ale rádi za tu různorodost, protože to je barvitost života. Technik asi nebude rozumět skladbě verše, a hudebník nebude umět nastudovat a interpretovat zákony. Jeden má myšlení kreativně umělecké, jiný přísně logické. Pro lidské společenství jsou ale potřební všichni. PS: Doufám, že jsem Vám ducha Dušana Spirita příliš nezmrzačila, to bych ale zasloužila potom rákoskou na holou!! :-)

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 28. 05. 2012 19:22

Ne naopak, mě ten váš poslední vstup s panem Dušanem Spiritem, odborníkem na obce do 5 000 obyvatel, docela pobavil. Pan Spirit se chtěl vyjádřit ještě k mnoha tématům v obci, ale prostor již bohužel v oficiálním médiu nedostane. Jinak máte pravdu, co člověk, to názor. Můj názor je, že po vašich zkušenostech s minulým vedením radnice, ukazujete podobný odstup, snad možná přezíravost, nad snahou druhých lidí, udělat něco dobrého pro obec a její obyvatele a tvrdě hájíte pozici "nespolupráce" současného MěÚ s vlastní kulturní komisí. Podle mého názoru je to hlavně neschopnost současného MěÚ řešit podobné rozpory a nedorozumění, co vede k současnému bipolárnímu postoji diskutujících. I při vaší snaze jste ke vzájemnému porozumění moc nepřispěla. Podle mě chybí sebereflexe. Uznání chyb a pak vykročit dál. To se bohužel neděje. Tak vám přeji, abyste to jako mediální pracovnice nakonec zvládla a strhla ten negativní proud diskutujících na vaši strunu.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Lukáš Jirkovský

Datum: 28. 05. 2012 22:58

Paní Novotná, přijde mi že v tom máte trošku zmatek. A nebo ho mám možná já. Ať tak či onak, věřím že tento můj příspěvek mi to osvětlí. Píšete, že se obecně 99,9% diskutujícíh většinou pouze negativně vymezuje, a konkrétně my zde, nemáme informace, máme zavádějící informace, a vlastně informace nechceme. Pokud se podíváte do tématu Veřejná zasedání, tam se právě tohle řeší. Občané informace chtějí, a jak! Bohužel, problém je právě v tom, že se jim často nedostávájí. Já vím, že by se vám asi víc líbila diskuze plná pozitiv a chvály směrem k vedení města. Ale takovou chválu si nejdřív musí město zasloužit. Nesleduji situaci ve městě dlouho, opravdu jen chvíli, a osobně jsem se účastnil pouze posledních tří zasedání. Ale stačilo mi to k tomu, abych se přesvědčil, že občané tohoto města nemají zastupitelstvo proč chválit. Na těch zasedáních je to přece vidět. Buštěhradský zpravodaj, mateřská školka, odprodej pozemků, výstavba chodníků, atd. Kolem těchto témat se rozpoutala velice vášnivá diskuze, která měla dvě jasné strany - přítomné občany a zastupitelstvo (plus tedy pár občanů, abych zase nepřeháněl). Ale je znát, že spokojenost občanů směrem k vedení města tu není a k tomu je patrně dobrý důvod (a nejen jeden). Až zastupitelstvo začne opravdu jednat v zájmu občanů, možná se chvály dočká. Do té doby zde ale pravděpodobně budete pořád jen číst negativní ohlasy.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 01. 06. 2012 13:16

Chybějící sebereflexe. Pane Janouškovče, ale u všech zúčastněných stran, bohužel. Ta animozita, která zde vykvetla, přece k ničemu nevede, nikdo není vítězem.Pokud moje chování vyznívá jako přezíravost, to mě mrzí, ale není to úmysl, spíše zvyk nezybývat se nepodstatným nebo něčím, co právě nemá řešení. každopádně, zkusím na tom zapracovat :-) Pane Jirkovský, víte,informace je živý organismus, a je umění podat ji správně. Správně, tím myslím tak, aby byla dobře uchopitelná a přesně srozumitelná všem. Vždy je však možnost, že si ji někdo zabarví jinak, jsme prostě lidé. Pokud dám příklad na školce-adekvátní částka. Někdo řekne, ano dobře, druhý no, bylo to v rozpočtu, třetí, co je to za blbost-adekvátní? Cílem ale přeci je, rozvíjet komunikaci a schopnost lidí najít si ty informace tam, kde jsou. Podívá li se občan do rozpočtu, uvidí tam částku v kapitole škola "budovy a stavby"1.960000,-, a zeptá se: a to je adekvátní? Mohu odpovědět, ano 800tis.je na stavbu školky,500tis.na havárii střechy, zbytek na mobiliář, částečně, a také na střechu tělocvičny. A informace má vývoj.Nelze padat informace všechny a hned najednou, to by byly litanie :-) Máte pravdu, že chválu je třeba si zasloužit. Negativní vymezování mám ale na mysli také vůbec ten přístup, apriori konfliktní. Nevím, neznám všechny minulostní konflikty zúčastněných osob. Myslím ale, že by prospělo věci, aby se situace uklidnila.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina Kopsová

Datum: 01. 06. 2012 15:56

Děkuji, paní Novotná, takto bych si představovala konkretizaci pojmu "adekvátní částka". Ještě lepší by bylo, kdyby to již na VZ bylo rozepsáno do tabulky, promítnuto na promítačce a následně umístěno na web. Kdyby byla tato informace podána včas, jistě by se zabránilo spekulacím typu: "Jak to, že jeden zastupitel přišel s kalkulací na školku za 800 tis. a město to teď realizuje o 700 tis. dráž." Je to úplně zbytečné takhle zakládat na fámy, škodíte sami sobě.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 01. 06. 2012 17:30

Nesouhlasím, že informace "nelze podat hned a všechny najednou", protože by to byly litanie. Naopak, namísto prokousávání se všelijakým slovním balastem, který nám toho mnoho neřekne, zato zabere mnoho místa, jsou JASNÉ A STRUČNÉ informace to, co lidem chybí. Nepotřebuji číst sáhodlouhé a víceméně obecné řeči o tom, co vedení města vidí jako priority v následující pětiletce, anebo jak výbor pro životní prostředí napsal nějaké stanovisko, ale vlastně se nic nestalo, když se pak na podstatné věci musím dotazovat opakovaně, a z města to leze, jak z chlupaté deky (případně neodpoví vůbec). Ale třeba se to zlepší.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Lukáš Jirkovský

Datum: 01. 06. 2012 17:51

Souhlasím s paní Javorčekovou. Stručné a jasné informace lze podat a město by se o tom mělo vždy snažit. Jednou z priorit tohoto vedení je zlepšení komunikace s občany. Dokonce pan Oplt má pocit, že sem jim toto už dávno povedlo. Výrazy jako "adekvátní částka" a vše proběhlo "v souladu se zákonem" dokazují opak. Z toho si neodnesu nic. Když se zeptám, kolik peněz z rozpočtu bylo dáno na multikáru, například, neočekávám pojem adekvátní částka, chci vědět tu konkrétní částku. Pokud se mi zdá přemrštěná, nechám si vysvětlit, že přemrštěná není a proč je taková jaká je. Prázdné a nic neříkající fráze možná hezky vypadají, ale jsou mi k ničemu.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 01. 06. 2012 20:24

"Podívá li se občan do rozpočtu, uvidí tam částku v kapitole škola "budovy a stavby"1.960000,-, a zeptá se: a to je adekvátní? Mohu odpovědět, ano 800tis.je na stavbu školky,500tis.na havárii střechy, zbytek na mobiliář, částečně, a také na střechu tělocvičny." Dosud jsem se domníval, že 1,5 mil. CZK jde na fi. Level za přestavbu školky do budovy školy. Odhlasováno na posledním VZ. Teď se dozvídám, že to je ve skutečnosti 800 000 CZK a další již byly investovány do opravy střechy - 500 000 CZK(předpokládám tedy fi. Level jako havárie) a zbytek na vybavení školky. Rozumím tomu dobře? Proč je tedy 1,5 mil jako celek odhlasováno na VZ pro firmu Level? Proč se neodhlasovalo 800 000 + 500 000 CZK = 1 300 000 CZK? Mohu se zeptat ještě jednou na jasnou odpověď? Kolik stála skutečně oprava střechy budovy, kde má být školka? Kolik bude stát přestavba školky v prostorách školy? A k té střeše. Věřím, že je zde dost zkušených živnostníků, kteří by tu opravu také zvládli. Rychle i kvalitně a možná za méně peněz. Proč jim není dána možnost si vydělat? Je to pohodlností MěÚ, kteří se bojí reklamací?

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 02. 06. 2012 00:20

VŘ na školku bylo vypsáno i s mobiliářem. Pokud paní starostka obdrží dotaci na mobiliář, bude to na třídu budoucí, v době vypisování VŘ nebyla dotace známa ani přislíbena. Částky, které jsem uvedla, nejsou striktně přesné, jen vysvětlující.Zvítězila nejlevnější nabídka. To bylo pokud vím, hlavní kritérium.Jestli bude stát školka 800-900, a mobiliář třeba 500-600, nevím,rozpočtový odhad činil zhruba tolik, pokud peníze zbydou, může být podán návrh je použít na jiné opravy školy či školky nebo se mohou rozpočtovým opatřením převést tam,kde budou zapotřebí.Střechu opravila firma Chýský, v rámci havárie,v poptávce taktéž nejlevnější. Přesnou částku já nevím. Obecně asi každý, kdo zakázku chce, vždy řekne, že by byl býval levnější.Otázka zkušenosti v oboru je dokladována referencemi,pokud vím, jestli někdo z okolních či místních zkušených živnostníků své reference nabídl, to nevím. Pohodlnost? Ne,Proč? Úspěch je přece reklamace nemít.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 02. 06. 2012 11:30

Rozumím tomu tedy tak, že platí, že rekonstrukce od fi. Level bude stát 1,5 mil. a stejný rozsah práce nabýzela před rokem firma za 800 000 CZK, jak to deklaroval pan Sejkora. Nic se na tomto faktu tedy nemění.

Re: Jarní jarmark mezi rybníky 2012, II. ročník buštěhradského štrúdlování

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 02. 06. 2012 12:12

Rozumíš tomu zhruba správně. Ještě to upřesním: Firma Level nabídla částku 1 146 952,- Kč bez DPH, přičemž ovšem rovnou upozornila, že ve výkazech projektu některé práce chybí, takže o ty se to ještě také navýší, a na ten milion a půl to pravděpodobně nakonec doleze. Střecha školky stála 445 000,- Kč. Nevím, jak paní Novotná přišla na to, že VŘ se vypisovalo i s mobiliářem. Přesný seznam nutného mobiliáře teprve bude paní ředitelka specifikovat. Také nevím, proč paní Novotná uvede na zcela konkrétní dotaz částky, které nejsou "striktně přesné", a proč rovnou neuvede úplně přesné částky. Jestli ten papír nemají v kanceláři, stačilo by zaťukat u paní starostky a zeptat se jí, zabralo by to asi tak pět minut. V rámci zlepšení komunikace s občany by to celkem stálo za to. Zase se člověk musí opakovaně dotazovat, a namísto jasné a stručné informace dostane informaci zčásti chybnou a zčásti nepřesnou.