Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Odpady

Pátek 29.3.2024

 

Obecné fórum - archiv: Odpady

Odpady

Zaslán uživatelem/kou: Ladislav Janíček

Datum: 18. 05. 2006 11:51

Do Buštěhradu jsem se přistěhoval nedávno z o něco málo většího města Meziboří (cca 5000 obyvatel) v okr. Most. Proto mohou být mé postřehy nepřesné či neúplné. Vedle bytového domu, kde bydlím, je dostatek popeplnic na domovní odpad. Při úpravách bytu k nastěhování (škrabání omítek apod.) jsem je tedy začal používat s tím, že poplatky za odpad jsou zaplaceny na první pololetí tohoto roku, jak jsme se dohodli s původními majiteli bytu. Domovní důvěrnice mě však upozornila, že si ostatní stěžují na to, že jim plním jejich popelnice, a že mohu využívat jen jednu svou, případně dát odpad v pytli k popelnici, když se mi tam již nevejde, nebo odvést na skládku (sama říkala, že už to tak vlastně není, když se platí za osobu a né za nádobu, ale lidé to mají zažité a tak to tak je). Proto si myslím, že by bylo vhodné občany lépe informovat o nakládání s odpady. Samotnému se mi příčí koukat na pytle s odpadky u popelnic, přestože je jich polovina poloprázdných a pytle by mohli být v nich. Druhý můj postřeh byl ze včerejška, kdy jsem kolem kontejneru na tříděný odpad -konkrétně sklo(naproti prodejně potravin v Kladenské uilici) viděl na zemi v okruhu zhruba 2 metry různé skleněné nádoby, neboť kontejner byl zcela zaplněn. Nevím, zda se to opakuje nebo to bylo zcela mimořádně, pokud je to však častěji, stálo by za zvážení umístění dalších kontejnerů nebo jejich častější vyvážení. Poslední můj postřeh je z poplatků za skládku (sběrný dvůr). Myslím si, že zpoplatnění některých věcí (židle, postele, lednice apod. - viz. Váš ceník) vede mnohé lidi (rozhodně nemluvím o sobě) k jejich odkládání mimo sběrný dvůr a tím zakládání černých skládek, které pak budete nákladněji odtraňovat. Někde se také tyto věci mohou hromadit v sutérénech domů apod. Když to srovnám s Mezibořím, tak tam jsem mohl využívat kteroukoliv popelnici, neboť jsem řádně platil za odpad, nepořádek u kontejnerů na tříděný odpad nebyl, neboť je odváželi průběžně po jejich naplnění a ve sběrném dvoře jsem neplatil za nic, co jsem tam přivezl. Navíc na několika místech obce byly rozmístěny velkoobjemové kontejnery vhodné na suť nebo větší odpad, který se nevejde do popelnice. Výsledkem je to, že Meziboří je troufnu si říct nejčistší obcí v okrese Most. Pro srovnání - platí se tam měsíčně 41,50Kč/osobu za odvoz odpadu, což je zhruba stejně, jako v Buštěhradu.

Re: Odpady

Zaslán uživatelem/kou: Ladislav Janíček

Datum: 29. 05. 2006 09:33

Docela by mě zajímal názor představitelů města na můj předchozí příspěvek.