Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » Buštěhradský zpravodaj

Pátek 26.4.2024

 

Obecné fórum - archiv: Buštěhradský zpravodaj

Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 24. 10. 2011 00:51

Upozorňuji čtenáře Buštěhradského Zpravodaje, že nejbližší číslo BZ nevyjde včas. Je již tři týdny po uzávěrce, ale paní starostka nám nakázala čekat na její článek, kterým slíbila reagovat na kritiku pana Nového a dalších zastupitelů ze srpnového zasedání tohoto roku. Termín dodání již několikrát posunula, údajně článek dodá do úterní půlnoci. Přijďte prosím na veřejné zasedání v úterý 25.10.2011 v 17.30 do Seifertovny - možná se dozvíte něco zajímavého:)

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: maca

Datum: 30. 10. 2011 10:32

Chtěla bych se podělit o několik myšlenek, nebo postřehů které mě napadly po veřejném zasedání dne 25.10 2011. Celé zasedání bylo velmi nechutné a útočné a cíleně vedené ze strany pana Nového a jeho přívrženců. Poté vystoupení paní Javorčekové (kterou znám jen podle jména vyskytující se ve spojení se zámkem a Buštěhradským zpravodajem) Její vyvolání hlasování o odvolání paní starostky mě dovedlo k zamyšlení zda těmto lidem vůbec jde o samotné občany města Buštěhradu nebo jen o Zámek a o toho kdo získá více dotací. Na Buštěhradě stále ještě žije hodně našich starších spoluobčanů, kteří mají své bolístky, své problémy. Ti si myslí že jim od nich jejich starostka když ne pomůže, tak je aspoň vyslechne a poradí. Můj názor je že paní starostka Jitka Leflerová byla je a doufám že bude především pro nás obyčejné spoluobčany, že za ní kdykoliv můžeme přijít a ne jak to předvedl pan Nový jako zastupitel a představitel našeho města který na konkrétní dotaz spoluobčana odpověděl, že si to má přečíst v buštěhradském zpravodaji. Budeme tedy nadále řešit problémy města tím, že si budeme dopisovat přes zpravodaj? Ač mě to velmi mrzí, nechci moralizovat ale mám dojem že paní Javorčeková a spol. zapomněla že tu žijí i obyčejní lidé. Marcela.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 30. 10. 2011 18:03

Stejně jako výše podepsaná, i já bych měl několik postřehů, dovolte tedy, abych reagoval. Také se mi zdála atmosféra veřejného zasedání "nechutná a útočná", obávám se však, že aktivita v tomto směru nebyla "záležitostí pana Nového a jeho přívrženců", čehož je dokladem už první bod programu zasedání. (V textu proklamace paní starostky, který bude přetištěn v Buštěhradském zpravodaji, si o tom budeme moci číst podrobněji, než jsme v té chvíli dokázali ušima vnímat.) A co se týká "přívrženců", to by se měl každý kdo na posledním zasedání byl, zamyslet, zdali přišel jen tak dobrovolně nebo byl doslova naverbován jako něčí přívrženec. Z dikce pisatelky Marcely je bohužel znovu zřejmé (v Buštěhradě již tradiční)takřka xenofóbní kastování a vnímání, což je smutné. Zvláště u lidí, kteří tu žijí už mnoho let a snaží se něco dělat, je to nepatřičné. Být v Buštěhradě rodákem je zřejmě pěkný pocit, nikoliv však nějaká zásluha. Pokud se Marcela ptá, jestli jde "přívržencům" o občany Buštěhradu, o zámek nebo o toho, kdo získá víc dotací, měli by konečně promluvit i ostatní zastupitelé města, současní i ti bývalí, zejména kontrolní výbory, a seznámit konečně občany s reálnou skutečností a pravdou. Konkrétně, jde-li Daniele Javorčekové o město Buštěhrad jako celek, tedy i o nás občany, je zřejmé už jen z toho, že pro město již dlouhá léta nezištně pracuje, a to buď samostatně, jako členka nejrůznějších komisí, jako redaktorka časopisu. A teprve krátkou dobu funguje jako zvolená zastupitelka. Každopádně patří mezi málo lidí, kteří se mohou za svou prací beze studu otočit a konkrétně ji také vyčíslit. Je škoda, že se jí za ty roky nedostalo z oficiálních míst konkrétnějšího ohodnocení, s nímž by se mohli seznámit konečně i všichni ti, Marcelou citovaní "obyčejní lidé žijící v Buštěhradě", kteří obvykle na žádná zasedání nechodí. A s tím bych chtěl pisatelku Marcelu, sprosťačku Klaru Novotnou (viz návštěvní kniha na tomto webu), ale i další přívržence všech možných stran jednoduše poprosit: Spojte se! Bez pozitivního a tvořivého přístupu to prostě nejde. Tak se snažme. Jiří Blesk

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 30. 10. 2011 19:01

Zajímalo by mě, co si občané Buštěhradu myslí o obsahu B. zpravodaje. Co by tam rádi našli a dnes nenajdou, co nečtou a proč, co naopak čtou a zajímá je to. Děkuji.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: maca

Datum: 30. 10. 2011 19:35

Chtěla bych reagovat na odpověď pana Bleska na můj článek ohledně zasedání. A tím pádem k prvnímu bodu jak pan Blesk píše : Měla jsem pocit ( ale asi se mě to jen zdálo) že se pouze paní starostka brání nařčení pana Nového No ale pan Blesk tomu jistě rozumí lépe. Nejsem rodákem Buštěhradu a zjišťuji že po přečtení článečku pana Bleska je zámek a lidé pohybující se kolem něj víc než problémy ostatních lidí." Ano " jak píše pan Blesk může se paní Javorčeková se svou prací pro Buštěhrad pochlubit ale kde jsou ti obyčejní lidé se svými problémy se ptám . A opět se ukazuje že zámek je víc než lidé . Nic proti paní Javorčekové její práci bych dělat nechtěla má moje uznání ale stále se ptám se naši starší spoluobčané!A jak píše pan Blesk řada lidí opravdu na zasedání nechodí také jen proto že jim zámek může být ukradený že je zajímají jiné starosti a jiné problémy. Děkuji Marcela

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: J.K.

Datum: 31. 10. 2011 19:38

Koukám, že jsem o hodně přišla, když jsem musela odejít ze schůze zastupitelstva dřív. Pokud vím, někdo celý průběh natáčel na kamery. Prosím, mohli byste to pověsit třeba někam na Youtube a dát sem odkaz, ať se i ostatní, kteří tam třeba nebyli vůbec, pokochají. Děkuji.

Zasedání MěZ 25.10.

Zaslán uživatelem/kou: JaP

Datum: 01. 11. 2011 18:21

http://rastv.cz/532169-bustehrad

Re: Zasedání MěZ 25.10.

Zaslán uživatelem/kou: JaP

Datum: 01. 11. 2011 18:23

zapomněl jsem připsat, že je potřeba zvolit kanál obec - jak symptomatické :D

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 02. 11. 2011 14:38

Vážená Marcelo, zdá se, že máte o "zámku a lidech pohybujících se kolem něj" přesnější informace. Pokud vím, Daniela Javorčeková se problematice záchrany buštěhradského zámku (a také například i pivovaru)takřka sama věnuje již mnoho let, a přesto není nějakým nadčlověkem ani se tak nechová. A věřte, že jako členka stavebního výboru a poslední rok také zastupitelka obce, věnuje vámi vícekrát zmiňovaným "jiným problémům obyčejných lidí" neméně aktivně, jako jiní zastupitelé. A co se týká "řady lidí, co na zasedání nechodí také jen proto, že jim zámek může být okradený", musím Vás ubezpečit, že se na zasedáních zastupitelstva diskutuje a řeší spousta problémů a potřeb obyvatel Buštěhradu, mezi kterými jsou záležitosti kolem rekonstrukce zámku pouze občasným bodem jednání. Bylo by dobré, kdybyste také někdy přišla (a s Vámi i ty řady obyčejných lidí) a převědčila se o tom osobně. Jiří Blesk

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: maca

Datum: 02. 11. 2011 16:20

Vážený pane Blesku, lákáte nás marně, na zasedání jsem byla ale na to aby mě zastupitel který by měl zastupovat naše zájmy a potřeby doporučil abych si odpovědi přečetla ve zpravodaji......Děkuji! Nechci a ani nemám zájem Marcela.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 03. 11. 2011 17:43

Vida, jaká se nám tu rozvinula pěkná diskuse. Jak zcela správně poznamenal Jiří Blesk, ta „skupina lidí okolo zámku“ jsem pouze já sama. Pokud ovšem nepočítám nemalou část buštěhradské veřejnosti, která mi už léta dává najevo svou podporu (a díky jim za to!) – tato široká skupina zahrnuje starousedlíky i náplavu, staré i mladé lidi, inženýry i hospodské povaleče, zkrátka „obyčejné buštěhradské občany“. Jste tedy odvážná, paní Marcelo, jestliže se tak samozřejmě zaštiťujete jejich jménem. Ale chápu, že z pozice „té druhé strany“ od vás asi lze čekat především kritiku, proto jste ostatně tuto diskusi započala. (Všimla jsem si ovšem i vašeho vyjádření uznání mé práci, by´t neochotně přes zuby přecezeného, a díky za něj.) Zámek rozhodně BUDE přínosem pro „obyčejné občany“. Připadá vám to málo, jestliže díky přesunu městského úřadu do zámku bude moci mateřská školka konečně zvýšit svoji kapacitu? Jestliže ZUŠka dostane nové sály? Vždy´t stávající sál je prostorově i akusticky velmi nevyhovující. Připadá vám neužitečné, že buštěhradské spolky i knihovna budou mít nové prostory? Že budeme mít velký opečovávaný zámecký park k dispozici všem občanům? Mně to tak málo nepřijde. A že to stojí nějaké úsilí, to je zkrátka život. Když jsem se sem před devíti lety přistěhovala, zchátralý zámek kousek nad mým domem mi přišel jako obrovská škoda. Opravovat památky je moje profese, takže jsem toto svoje „know-how“ nabídla městu (jsem architekt, takže jsem těžko mohla nabídnout něco jiného, třeba psychoterapii pro starší spoluobčany :-)). A dělala jsem to ve svém volném čase a bez nároku na odměnu. Chápu, že už samotný tento fakt bude asi vždycky některým lidem natolik podezřelý, že se od nich pozitivní reakce nedočkám. Ale jsem realistka a něco podobného jsem čekala. Problémy "obyčejných lidí" jsem ovšem často jakožto předsedkyně stavebního výboru také řešila – pokud ty problémy byly stavebního rázu. Byla bych ráda, kdyby teď lidé nechali stranou nepopulární osobu pana Nového, trochu se zamysleli a pokusili se být objektivní. Co užitečného udělalo stávající vedení obce pro město? Někteří zúčastnění jsou v zastupitelstvu již řadu let. Jaká je za nimi vidět práce? Neškodí náhodou „běžným buštěhradským občanům“ svou pasivitou, zanedbáváním povinností, špatným spravováním financí města? Mrzí mě, že řada lidí v této kauze nevnímá dostupná alarmující fakta o hospodaření města. Je hezké, když paní starostka řeší s občany jejich bolístky a problémy. Měla by však být především vynikající manažerkou. Je tomu tak opravdu? Můj názor je, že při stávajícím rozložení sil je zastupitelstvo zcela paralyzováno a čeká je pouze pomalá agónie do doby, než se stane nějaký skutečný malér. Jak vy byste si představovala tu starost města o „obyčejného občana“? Napište mi to, prosím, opravdu mě to zajímá. Klidně si s vámi o tom popovídám u kávy, a můžeme při tom klidně probrat i vaše bolístky a problémy ;)

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: D.J.

Datum: 03. 11. 2011 17:45

Omlouvám se za deformaci textu:-( Ty ošklivé znaky okolo něktrých slov měly znamenat uvozovky. Apoň to ty obyčejné občany pořádně vypíchlo...

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: maca

Datum: 03. 11. 2011 18:33

Milá paní Danielo! Děkuji za nápad popovídat si u kavičky. to pro mě není Ale přesto děkuji. Mám pocit že paní starostka toho pro město udělala dost což se prokázalo v před minulém volebním období. A ukázalo by se to i dnes kdyby jí věčně někdo neházel klacky pod nohy Faktem zůstává ,že nebýt podvodného zvolení pana Nového mohla udělat více.Co třeba kanalizace? Kterou započala paní starostka a kterou ukončil pan Nový tak spackanou ,že leckde se její dokončené úpravy projevují dodnes. Pod takto sfušované dokončovací práce by se paní starostka asi nepodepsala.Nebo ona stále zmiňovaná Biostanice, To by starostka také nepodepsala.Ale i přesto jak jsem psala vaší práce si vážím a stále tleskám tomu co jste udělala. Píšete o špatném hospodaření města ale kolik se proinvestovalo v zámku za minulého vedení to se nepíše o tom se prostě nějak mlží. Konec konců to je vidět když se každý na zámek podívá. Můj dojem je že pokud v zastupitelstvu bude pan Nový většina lidí nebude nikdy objektivní. Jeho arogantní vystupování lidi spíše odrazuje.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 04. 11. 2011 10:19

No, když se zeptáte některých lidí, kteří v té době v zastupitelstvu byli, tak mají na kanalizaci trochu rozdílný názor. A sice že maximum práce udělal pan Nový, a řadu věcí naopak zpackala paní starostka. Například nám strhli 2 miliony z dotace kvůli jedné smlouvě, kterou ona nešikovně podepsala. Zrovna tak bioplynová stanice, vždyť zastupitelé pan Trnobranský s Kohlem se na to zazřízení tehdy byli dokonce podívat v Rakousku! Věděl o ní i výbor pro životní prostředí, ve kterém paní Leflerová také byla, a nechal to projít. Ale je mi jasné, že tyto informace ke sluchu odpůrců pana Nového dolehnou ztuha, zvlášť když jsou stále masírováni propagandou o tom, jaký je to zloduch, který se chce pomstít buštěhradským občanům :) Co se týká investic do zámku, nikdo nemlží. Už jsem to ve zpravodaji psala, ale vidím, že je třeba to opakovat.Od roku 2003 do roku 2010 se na zámku proinvestovalo zhruba 30 milionů, z toho asi tak polovina byly dotace. Tedy z městských peněž cca 15 milionů za 7 let oprav. Tedy každoročně něco přes 2 miliony. Vidíte, že to zase až tak závratná suma není. A uvažte, že se za to opravily kompletně střechy a krovy, propadlý hlavní sál a část západního křídla. To je mnoho. Pro srovnání, jen oprava Seifertovny vyšla předpředminulé zastupitelstvo cca na 10 milionů.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Eliška Hrabinová

Datum: 04. 11. 2011 19:18

Paní Marcelo, chci Vás požádat, zda byste mohla ctít zásady slušného chování, když je tak vyžadujete po ostatních, a odkryla nám celé své jméno, pokud se chcete účastnit diskuze. Abychom věděli, zda se bavíme s reálnou osobou nebo je to jen nějaký internetový šotek, který neví, o čem mluví/píše. Děkuji. Eliška Hrabinová

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: maca

Datum: 04. 11. 2011 19:40

Pokud se Vám to nelíbí nečtěte to :-(( Ono se ne nadarmo říká že ruka ruku myje a vrána k vráně sedá tady nemá cenu se vůbec bavit natož psát a vůbec už ztrácet čas DĚKUJI Marcela :-)

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Eliška Hrabinová

Datum: 04. 11. 2011 21:11

Děkuji za názornou ukázku prototypa člověka volícího buštěhradské takzvané "nezávislé". Plivat špínu na ostatní, aniž byste sama vůbec měla povědomí o skutečnosti, zvládáte bravurně. Ale nestydět se za svůj názor a zachovat se jako "obyčejný" slušný občan, v tomto máte ještě mezery. Nevadí, obraťte se na paní starostku, ona Vám zajisté s Vaším problémem ráda pomůže. Kdybyste ji náhodou v úřední den nepotkala na úřadě - zkuste ji hledat na procházce se psem, tam bude určitě. Mějte pěkný večer Marcelo X. E. H. P.S. Omlouvám se za tento příspěvek, který nemá s BZ nic společného a je čistě osobní, ale vzhledem k zatajování identity dotyčné nevím, o koho se jedná a nemám na ní žádný kontakt.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: maca

Datum: 04. 11. 2011 22:19

Vážená paní Eliško ! nevolila jsem nikoho Nevím nic o plivání špíny. Ale ona potrefená husa se vždy ozve,že? Nevím proč bych se měla obracet na paní starostku já problémy nenám a co se týče pana Nového tak vím o čem mluvím jelikož s tím pánem jsem co dočinění měla (teda pokud se týče jeho starostování)Svoji identitu nezatajuji ale nemám potřebu Vám ani Vám podobným se představovat. Jen jsem si dovolila na váš blok zdělit pár postřehů z veřejného zasedání. Nic víc. Už to neudělám . Promiňte! Děkuji Marcela

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: lukas

Datum: 05. 11. 2011 16:07

Dobrý den všem diskutujícím, byť nejsem příznivec internetových debat pro jejich anonymitu a nemohoucnost reagovat či oponovat hned...tentoktrát mi to zase nedá :-) Je přece jasné, že pokud se sejdou dvě protichůdné strany, budou hledat kompromis dost složitě, to je ostatně zřetelné při čtení, ale já chci říct, že si vážím snahy paní Javorčekové , byť s ní v mnohém velmi nesouhlasím, ale stejně tak respektuju názor paní Marcely a její právo zůstat v anonymitě. Jsem , jak se tady s oblibou říká, náplava. Naplavil jsem se tady před 6-ti lety a tak snad mohu hodnotit kroky obecního zastupitelstva alespoň v tomto horizontu. Bohužel musím konstatovat, že jsou velmi nekoncepční, nepromyšlené a mnohdy megalomanské. Možná s dobrým úmyslem, jenže ono vetšinou - cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly :-))) Rekonstrukce zámku takového rozsahu, s obecním rozpočtem , který sotva kryje provoz, je nadmíru odvážná ( já si myslím , že hloupá),celá bouře okolo záchrany pivovaru... když se nad tím zamyslím, je spíše kontraproduktivní, kanalizace a její následky na infrastruktuře , tak to je kapitola sama o sobě...ale z toho nelze vinit jen pana Nového či paní starostku...třeba je to tak složitý proces, že je nad jejich síly... jenže zvolili jsme je my, odpovědnost tedy neseme taky. Já se jen bojím, aby osobní půtky o boj na radnici nepřevážil nad potřebami obce. díky Lukáš Homola

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 07. 11. 2011 11:13

Dobrý den, Lukáši, jen bych trochu upřesnila to o těch megalomanských akcích. Rekonstrukce zámku, je obrovský úkol pro tak malou obec, to ano. Ale měli jsme ho nechat spadnout? To téměř jediné cenné a zajímavé, co nám tu ještě zůstalo? Navíc vloni se podařilo dvě třetiny zámku a park "udat" středočeskému kraji, který by to měl za evropské dotace opravit. Věřím, že se to uskuteční - projekty jsu už hotové, viděla jsem je, a v parku už také nastaly viditelné změny k lešímu. Kanalizaci myslím netřeba komentovat - byli jsme jedním ze dvou posledních měst ve středočeském kraji, která ji neměla, a už se zkrátka vybudovat musela. A budovala se z naprosté většiny z dotace. Pivovar městu na triko prosím neházejte, to je moje čistě osobní občanská iniciativa :)Je možné, že řada lidí by místo něj možná raději viděla nějaký krásný nový kulturák, ale já si zkrátka myslím, že opravování památek je věc moudrá a pro obec přínosná, a jiná už nebudu ;)

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Lukas

Datum: 07. 11. 2011 14:01

Paní Danielo, ale to je dobře že nebudete jiná :-) Aspoň se o těch věcech vede debata i to je přínos. Zámek je problém, to bezesporu. Otázka , zda se do toho mělo město pustit nebo se jen snažit budovu nějak zakonzervovat a najít strategického partnera je teď už vcelku zbytečná.... jen to byl můj postřeh. Kanalizace.....no právě, problém podle mne byl na straně dozoru nad samotnou výstavbou a tristními dokončovacími pracemi. Ruku na srdce, komunikace v takovém stavu nejsou ani v pohraničí :-) natož na okraji Prahy..... Pivovar má na triku firma Level ...ani město ani vy :-) , víte památky by se měly chránit a zachovávat,ale né za každou cenu a né všechny památky jsou tak historicky cenné, že i to zaslouží..současný stav blokuje rozvoj dolní části města a firma evidentně nemá dostatek prostředků na rekonstrukci a smysluplné využití objektu....já sám si nedokážu představit, co by tam mělo být :-) ... no ale povede to jedině k tomu, že se budova nechá pár let chátrat, až nebude stejně jiné řešení než demolice. Co tam vznikne pak? kdo ví...nebo to současný majitel prodá ivestorovi, který bude trošku dravější, trošku víc bezohledný a bude tam Lídl na to šup :-) ... mě osobně to taky příjde líto a je smutné, že dolní náměstí je ve stavu jakém je... Bylo by fajn, kdy město mělo nějakou smysluplnou a dlouhodobou koncepci rozvoje historickýchčástí města... budeme doufat. hezký den

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Jan Kasalický

Datum: 07. 11. 2011 16:08

Dobrý den, já bych se také krátce přidal do diskuse. Byl jsem členem zastupitelstva v roce 2003, když město koupilo zámek. Dodnes to považuji téměř za zázrak, že se mi podařilo necelých 24 hodin předem získat informaci, že se bude konat veřejná dražba zámku jako majetku firmy Petěrsburg, a že se zastupitelstvo tentýž den bylo schopno sejít a k účasti na dražbě rozhodnout. A byl jsem nadšen, že se městu zámek podařilo koupit, a jsem nadšen dodnes, že se ho podařilo na poslední chvíli zachránit před totálním kolapsem. Jednalo se skutečně o poslední chvíli - to bylo evidentní poté, co stavební firma postavila podpůrné lešení, a bylo možno se podívat zblízka na stav krovu po zřícení důležité příčné nosné zdi. Chci připomenout, že pro koupení zámku hlasovalo 7 z 8 přítomných zastupitelů, takže shoda byla značná. Vzpomínám si, že tehdy dokonce i bývalý dlouholetý starosta Petr Dütsch, s nímž jsme jinak měli často odlišné názory, označil možnost koupení zámku za historický okamžik pro Buštěhrad. Od začátku bylo všem jasné, že oprava zámku bude finančně i časově náročná, možná i na desítky let, ale zároveň jsme si stanovili, že na rekonstrukci zámku bude investováno pravidelně asi 2 milióny korun ročně, což bylo tuším okolo 8 procent rozpočtu města. Takže oprava nebyla myslím naplánována jako megalomanská. Pomocí dotací ministerstva kultury záchranné práce probíhaly od té doby uspokojivým způsobem. To, že jsme, zdá se, dnes poměrně blízko provedení komplexní obnovy zámku i parku spojeným úsilím města Buštěhradu a Středočeského kraje považuji za příznivý vývoj, který většina z nás nečekala. A za velkou část tohoto úspěchu je třeba poděkovat právě Daniele Javorčekové, bez jejíž aktivity by se řada věcí okolo zámku buď vůbec neuskutečnila, anebo by proběhla o mnoho dráž.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 07. 11. 2011 17:21

"...snažit se budovu nějak zakonzervovat a najít strategického partnera" - to se vám, Lukáši, povedlo! A co si myslíte, že jsme těch několik let se zámkem dělali? :D Snad se mnou souhlasíte, že zakonzervovat budovu znamená opravit střechy, aby do ní neteklo, a provést statická opatření, aby to nepadalo. To jsme dělali v podstatě do loňska. Rovněž jsme hledali strategického partnera, ale věřte, že o objekt v takovém stavu rozhodně není žádná pranice. Podařilo se až vloni do toho zaangažovat Středočeský kraj. Do té doby tu ovšem bylo pár zájemců, bohužel při bližším pohledu nepoužitelných, kteří zde chtěli budovat různé luxusní "domovy pro seniory", a jeden čas byl zámek i ve hře o umístění jakéhosi institutu paměti národa (ale zvítězil tuším Terezín). Honzo, díky za slovo do pranice. I pro mě je to pořád ještě zázrak, že se zámek podařilo získat a dostat tam, kde je. V prostorách budoucího úřadu už se dělají čisté omítky, na stropech jsou opravené fabiony, truhlárna vyrábí okna a dveře, už jsem vybírala barevnost výtahu...nebýt zoufalé neakceschopnosti vedení města (kterému chybí od odchodu pana Kadlece referent pro stavební věci, a nyní po posledním zasedání už i předseda výboru pro výstavbu ;)), do konce roku by to bylo...škoda, přeškoda. Asi není překvapením, že ten devátý zastupitel, který byl tehdy jediný proti koupi zámku, byla paní Leflerová. Co se týká pivovaru, snad víte, že kauza skončila studentskou soutěží a slibem Levelu, že to zatím nezbourá, což považuji za velký úspěch. Osobně si myslím, že možná nemá peníze ani na demolici. A pozor, velmi nesouhlasím s tvrzením, že novostavba musí být nutně levnější, než rekonstrukce! Naopak, objekty, jako je pivovar, mají pro obce obrovský potenciál, a řada úspěšných konverzí, (úprav pro nové využití), které lze už i v Čechách vidět, to potvrzuje. jde jen o to změnit přístup investora a nabídnout mu jiná, zajímavější řešení.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: JK

Datum: 07. 11. 2011 20:40

V televizi jsem zaslechla cosi o novém zákonu, dle kterého by měly památky, o které se nikdo nestará připadnout státu. Nevíte někdo, v jakém je to stadiu? Jestli ten zákon již vstoupil v platnost? Možná by to vyřešilo kauzu pivovar a hlavně tu budovu přilepenou na Hotel Buštěhrad. Ta je v dosti katastrofálním stavu, zejména ta střecha, skoro mám strach kolem toho chodit. Údajně je to také nějaká památka.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 08. 11. 2011 09:01

O novém zákonu nic nevím, ale každopádně již nyní dává zákon možnost, když se majitel dlouhodobě nestará o památku, objekt mu vyvlastnit (samozřejmě po x výzvách a složitých peripetiích). Ale skoro se to nepoužívá, vím jen o jediném případě, kdy se to praktikovalo (a to už byl majitel tuším dokonce ve vězení...). Budova přilepená na Hotel Buštěhrad - jestli myslíte tu s dírou ve střeše, tak ta patří k hotelu, má stejného majitele, a památka to není. Z pivovaru je památkově chráněný pouze ten objekt do náměstí, se stříbrnou plechovou mansardovou střechou (jsou tam byty). Zbytek se bohužel "zapamátnit" opakovaně nepodařilo.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Lukáš.

Datum: 08. 11. 2011 12:34

O-hóó .-) nikdy jsem netvrdil, že novostavba musí být nutně levnější.....ale o to přece nejde, já taky nejsem slepý zastánce "novostaveb" , moje obavy pramení ze stejného zdroje , o jakém se zmiňuje JK...co když za pár let budeme mít druhý Hotel Buštěhrad ? Osobně by mě zajímalo, zda jste měli možnost seznámit se s původním záměrem investora , zda jste viděli vizualizaci projektu....já ano a přišla mi zajímavá , citlivá vůči okolní architektuře a využitelná... já nejsem architekt, nejsem historik a proto si kladu otázku . proč nebyl pivovar zapsán mezi památky? a opravdu současný stav spíš nebrání rozvoji města? a neberte to prosím jako útok, jen na to nahlížím jinak, možná hloupě , laicky , naivně , ale jinak.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 09. 11. 2011 09:56

Ten původní záměr investora (či spíš druhý v pořadí, neboť první návrh byla naprosto šílená asi tak šestipodlažní kvádroidní bytovka) jsem samozřejmě viděla. Ale byla to novostavba, původní pivovar se měl celý zbourat. To už jsme tu někde jednou probírali. Je to věc názoru, a můj názor podmíněný mojí profesí je ten, že původní objekt má daleko větší hodnotu, než nějaká pěknými barvičkami omalovaná pseoudokopie (která byla ale ve hmotě větší a řadu prvků měla jinak, než původní pivovar). Navíc reference firmy Level mi nedávají příliš důvěry v to, že by tam opravdu stálo to, co slíbili a měli na obrázcích. Takových případů už bylo, že investor něco slíbí, a pak si dodatečně stavbu "upraví" k lepšímu svému obrazu...a to především co se týká hmoty, protože tam potřebuje dostat těch 80 - 100 bytů (a parkování pro odpovídající počet aut...) Myslím, že ještě nějakou dobu z toho druhý hotel nebude, objekt má v pořádku střechy (místy zcela zánovní), takže jestli tomu majitel trochu "nepomůže", je ve stabilizovaném stavu. Investor nakonec konstatoval, že použije něco ze studentských projeků. Až bude ovšem mít peníze. Takže uvidíme...

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 08. 03. 2012 21:49

Tak abychom se zde vrátili zpátky k tématu Buštěhradského Zpravodaje: děkujeme všem, kteří včera na veřejném zasedání bojovali za zachování Zpravodaje. Moc mě potěšilo, že se skutečně 99% přítomných v sále časopisu zastalo, ať už to byli starousedlíci, či "náplavy". A těšilo by mě, kdyby občané dále chodili na veřejná zasedání a svoji vůli takto výrazně projevovali i napříště, neboť to jak vidno může přinést dobrý výsledek:)

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: pro změnu Daniela Javorčeková

Datum: 09. 04. 2012 11:11

Takže jestli jsme byli tací idealisté a mysleli jsme si, že diskusí na minulém zasedání byl zachráněn Buštěhradský Zpravodaj ve své stávající podobě, spletli jsme se. Vedení města se sice po opakovaných urgencích s redakční radou sešlo, zjistili jsme však, že již mají nový Zpravodaj vymyšlený (prý na tom pracují od října), a sice jako barevný 16-tistránkový měsíčník Městského úřadu, který se údajně zaplatí z inzerce. Články by měly být kráceny na 400 znaků, a odpovědí na naše dotazy, kdo bude rozhodovat, zda se články uveřejní, a jaký prostor bude mít v novém plátku opozice, jsme se nedočkali. Paní starostka nový BZ v této formě již dokonce nechala zaregistrovat na Ministerstvu kultury, přestože to není schváleno zastupitelstvem. Na naše návrhy a snahu nebylo téměř reagováno, takže jsme nabyli dojmu, že se stávající redakční radou už se zkrátka nepočítá. Jak to dopadne se přijďte podívat tuto středu 11.4. na veřejné zasedání od 17.30 hod. do Seifertovny.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 17. 04. 2012 11:21

Informace pro čtenáře Buštěhradského zpravodaje Redakční rada Buštěhradského zpravodaje minulý týden ukončila svou dlouholetou činnost. Prostřednictvím otevřeného dopisu zastupitelům města tak učinila na veřejném zasedání ve středu 11. dubna 2012. Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí je nedodržování stávajícího statutu Buštěhradského zpravodaje - zejména projednávání změn edice a formy bez vědomí zástupců redakční rady.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 23. 04. 2012 14:09

Bohužel, ale v rámci objektivity, je nutno zmínit i to, že redakční rada, pokud vím, vydala poslední Buštěhradský Zpravodaj bez konečné kontrasignace starostky, a dokonce obešla autorská práva grafika, pana Podrázského. Taktéž dovážka a rozvor byly uskutečněny v rozporu s uzavřenými smlouvami. To, že město zaplatilo za takto vydaný časopis fakturu a nedalo ji k úhradě redakční radě je myslím hodně velká vstřícnost. Myslím si, že je chybou, že redakční rada dovolila, aby se Buštěhradsý Zpravodaj stal ideologickým nástrojem v rukou opozice. Pokud by totiž zcela eticky byla schopna zasáhnout, a přispivatelům jasně dala najevo, že toto není politická platforma, mohl Buštěhradský Zpravodaj existovat ve své staré formě i nadále řadu let, jako tomu bylo doposud.co se týče nové registarce, Zprarvodaj byl zaregistrován roku 1973 o Okresního Úřadu Kladno. Tento zanikl v roce 2000. Agenda byla po deseti letech Magistrátem Města Kladna skartována. Městu vznikla povinnost nové registrace, a protože na Ministerstvu kultury nebyla nalezena registrace na Buštěhradský Zpravodaj, byl městský úřad postaven před úkol, tuto záležitost okamžitě řešit, jinak hrozila městu pokuta do výše 100tis.Kč. Proto městský úřad, jako vydavatel, požádal o novou registraci, a nijak se tím nedotkl práva zastupitelů rozhodovat o jeho vydávání.To právo má totiž podle zákona městský úřad, nikoliv zastupitelstvo. To, že vedení města řeší tuto záležitost takto veřejně, je jen díky velké vstřícnosti vůči občanům, tak to vnímám já.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Lukáš Jirkovský

Datum: 23. 04. 2012 23:08

Myslím si, že Buštěhradský Zpravodaj se ani na chvíli nestal ideologickým nástrojem v rukou opozice. Prostor pro vzájemné handrkování dostaly obě strany, jak pan Nový, tak paní Leflerová a pan Oplt. Důvodem proč Zpravodaj zaniká není politický obsah několika posledních čísel. Zpravodaj zaniká, protože redakční rada složila svou funkci. Ta tak učinila tak kvůli nedostatku respektu, a ochoty spolupracovat, ze strany vedení města. Současné vedení města tak bude již navždy spojeno se zničením několikaleté dobře fungující tradice. Schválně píši vedení města, protože se vše událo v režii paní Leflerové a pana Oplta.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Swart

Datum: 25. 04. 2012 09:29

Prosím, šetřete pocuchané nervy čtenářů a nepoužívejte výrazy typu "ideologický nástroj v rukách opozice". Musela jsem se několikrát ujistit, že v noci, zatímco jsme spali, neproběhl žádný státní převrat, který by vracel situaci před rok 1989.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 25. 04. 2012 11:16

V rámci objektivity je také nutno zmínit, že paní starostka není kompetentní sama rozhodovat o tom, zda Zpravodaj smí nebo nesmí vyjít. Opravdu nejsme před rokem 1989. Takže jestliže zakázala vydání čísla, překročila své pravomoce. Jakoukoliv změnu týkající se BZ mělo schválit zastupitelstvo, což se nestalo, takže redakční rada pokračovala ve své práci a jako obvykle poslala číslo do tisku. Panu Podrázskému jsme se omluvili a toto s ním již uzavřeli.Bylo však nutné vydat Zpravodaj včas, protože mu nedělalo dobrou vizitku, že v poslední době vycházel se zpožděním. Rovněž souhlasím, že všechny strany měly ve Zpravodaji prostoru dost. Velmi tragikomická byla debata redakční rady s vedením města, kdy pan Oplt nebyl schopen ani na rovinu říct, že mu vadí některé články (kupodivu také popudil fiktivní rozhovor s Dušanem Spiritem o stavu buštěhradského hřbitova - humor se asi taky nesmí!). Prý si v zásadě každý může psát, co chce, ano, máme svobodu slova, ale nesmějí ty články být takové ošklivé pošťuchování. Kdo rozhodne, co je vhodné, a co ne, jsme se však nedozvěděli. Záminkou okleštění Zpravodaje měly být finanční úspory - při tom "nový" zpravodaj má být barevný měsíčník, který ve své pracovní době budou připravovat zaměstnanci úřadu (kdežto redakční rada to dělala ve svém volném čase a zadarmo). Že by se takovýto plátek zaplatil z inzerce silně pochybuji.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 25. 04. 2012 12:46

A ještě jedna věc: to, že město zaplatilo fakturu za poslední vydaný Zpravodaj, nesvědčí ani tak o nějaké vstřícnosti, ale spíš o tom, že dobře ví, že nemá žádný právní nárok po redakční radě zaplacení faktury požadovat. Znovu opakuji, že zastupitelstvo o tom, že by číslo nemělo vyjít, nerozhodlo, a částka na vydávání Zpravodaje byla ve schváleném návrhu rozpočtu. Městu tím žádná škoda nevznikla. A roznos jsme zaplatili ze svého, tam jsme městu peníze dokonce ušetřili :)

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina

Datum: 25. 04. 2012 21:34

Chtěla bych se zeptat, nejspíš lidí z bývalé redakční rady, zda hodláte Buštěhradský zpravodaj vydávat i nadále v internetové podobě? Já osobně nepotřebuji nějaký souhrn akcí pořádaných ve městě, na to mi stačí email z radnice (děkuji, paní Zemanová, za svědomité informování) popř.tyto stránky, ale zajímají mne osobní názory na dění v Buštěhradu, fejetony, popř. články z historie od pana Pergla nebo pamětníků. O to bych přišla velmi nerada.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 27. 04. 2012 10:07

Určitě budeme výhledově něco vydávat. Na budoucí podobě časopisu se pracuje - rozhodně bude na internetu, a rádi bychom i papírovou formu. A to, co píšete, bychom tam také rádi měli. Jakékoliv náměty vítány! Zatím se dodělává poslední číslo starého Zpravodaje, které ještě vyjde ve stávající podobě pod hlavičkou města.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: dagmar Novotná

Datum: 27. 04. 2012 12:52

Nmyslím si, že na stránkách Zpravodaje někdo měl nebo neměl větší či menší prostor.Ten měli opravdu všichni. Spíše se zamýšlím nad tím, proč někteří zastupitelé ale i občané ztratili zájem publikovat v tomto časopise své příspěvky.Podle mě došlo k jistému úpadku, a jakkoliv byla nebo je práce členů redakční rady náročná, nehodlám snižovat jejich nasazení,radě se nedařilo získávat kvalitní příspěvky.A poslední čísla pokud vím už plnil převážně jen pan Janouškovec. Starostka může zastavit vydání Zpravodaje sama a to především proto,že město čelilo hrozbě pokuty. Starosta tak musí učinit okamžitě a sám.Starostka je jediným příkazcem plateb za město.Pokud ona neschválí objednávku, má právo odmítnout zaplacení faktury. O těchto elementárních platebních operacích nerozhoduje zastupitelstvo, a to přece dobře víte. Vezmete li do ruky jakékoliv číslo BZ, na zadní straně si přečtete, že vydavatelem je Městský úřad Buštěhrad, ne zastupitelstvo.Ten je ze zákona odpovědný, a ten má tedy, také práva.Debata se zastupiteli a občany na toto téma je ale samozřejmě demokratickou formou komunikace, a je třeba na ni brát zřetel.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 27. 04. 2012 17:37

Vydavatelem BZ je sice Městský úřad, avšak časopis je (spíše by se již hodilo napsat "byl") časopisem městského zastupitelstva, takže o změnách typu zda nějaké číslo vyjde nebo ne má rozhodovat zastupitelstvo, nikoliv starostka, a to přece dobře víte. Že městu hrozí nějaká pokuta jste zjistili až v okamžiku, kdy jste chystali registraci nové formy časopisu, která však ještě ani nebyla zastupitelstvem schválena (zajímavé, že ta hrozící pokuta paní starostce nevadila v minulém volebním období, když byla také starostkou). A je asi příznačné, že se o to někdo začal zajímat až ve chvíli, kdy zjistil, že časopis je důležité médium, které by vlastně bylo dobré dostat pod kontrolu. Úpadkovost obsahu je věcí názoru - myslím, že poslední číslo bylo naopak velmi podařené, například článek o šachové škole A. Karpova, či rozhovor s náměstkem Kraje p. Hrabětem jsou věci, které mají nikoliv pouze místní, ale dokonce regionální význam. A že někteří zastupitelé "ztratili zájem" zde publikovat? Vetšina zastupitelů ten zájem neměla nikdy a přispěvky jsme z nich museli vždy pracně páčit. Lze předpokládat, paní Novotná, že příprava obsahu nového městského časopisu (jestliže vedení města skutečně realizuje svoji vizi) bude Vaše práce, takže budete moci ukázat, jak se získávají kvalitní příspěvky, a vůbec jak lze celý časopis dělat lépe a efektivněji, a také jak eticky dbát, aby se z něj nestala politická platforma ;)

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Swart

Datum: 27. 04. 2012 19:40

Ona ta diskuze nějak zadrhává, tak se posuňme k činům. Jako to bude s novým městským časopisem? Za jakým účelem bude vydáván? Kdo bude v jeho redakční radě? Jaká je jeho obsahová koncepce? Jak se bude po obsahové stránce lišit od starého BZ? Kdy vyjde první číslo? Děkuji za odpovědi :-) Ono obecně vzato, když někdo není s něčím spokojený, vždycky se vyplatí vyhodnotit to, co na tom starém funguje dobře, to ponechat, a zbytek postupně a uvážlivě inovovat. Protože bourá a ruší se snadno, buduje těžko, přestože nechci dopředu podceňovat ničí tvůčí potenciál. Pokud vím, lidé měli BZ rádi. Tak se nezlobte, že k novému projektu mám nedůvěru.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 27. 04. 2012 20:46

Přečetl jsem si příspěvky a rád bych přidal za sebe také svou trochu do mlýna. K BZ č.1 letošního roku. Kdo má rád historii, by si jej měl dobře uložit, protože půjde do budoucna o skutečně historické vydání. Nejen proto, že vyšlo proti přání kliky pana Oplta, který by pana Dušana Spirita nejraději viděl v tom otevřeném hrobě, který stále čeká na svou první oběť (nějaké dítě, které tam zahučí), ale také proto, že otevřeně popisuje skutečnosti, které nejsou příjemné. Podrobnosti z veřejného zasedání, které se staly, reakce jednotlivých zastupitelů a občanů, tato plastičnost, již podle mého názoru v nových vydáních BZ nebude. Dotazy na zastupitele, které půjdou na tělo tam neuvidíte. Kritické články k situaci ve městě tam pravděpodobně již nenajdete. Jakékoli polopravdy na webu města v aktualitách budou potvrzeny v BZ v režii vedení kliky pana Oplta v těsném a bratrském spojenectví s TOP 09 paní Novotné a dalších lidí z jejich okruhu, kteří pod anonymem "MěÚ" budou manipulovat občany Buštěhradu, jak je vše ve městě O.K., a co všechno se jim podařilo, aniž by cokoli pokazili. Domnívám se, že politika "vyhnívání" problémů, je vcelku politikou úspěšnou a panu Opltovi přinesla a přináší úspěch. Nepohodlnou redakční radu(RR) udolal, hlavně toho jednoho nepohodlného redaktora, co ho stále pronásledoval požadavky na odpovědi zastupitele a psal ty články, které tam přece být vůbec neměly. Je to zřejmě jedna z metod diplomacie a musím přiznat, že mimořádně úspěšná. Opět řeknu svůj názor. Pokud by na straně zastupitelů seděli lidé skutečně konstruktivní, kteří hledají řešení, pak by tento závěr s RR nenastal. A je mi to líto, protože BZ měl svou historii, byl to časopis nejen informativní, ale také do značné míry kulturní, literární a plný zajímavých článků z historie, rozhovory a anketami.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 27. 04. 2012 21:13

Ještě k příspěvkům paní Novotné. Jsem rád, že zde přispívá a hájí zájmy MěÚ, své strany, své názory a um. Ačkoli jsem neměl možnost jí osobně poznat, mám jí jako občanku Buštěhradu rád. Vzpomeňme, že jako první občanka použila na veřejném zasedání (VZ) diktafon, který byl z rozpočtu města pro RR odepřen, ačkoli za to pan Oplt bojoval. Měla jej tedy k dispozici a úspěšně jej použila. Víme ale, že záznamy jsou dlouhé a únavné. Proto zřejmě na zasedání ze dne 7.3. nebyl k dispozici, a tak došlo k několika manipulativním a nepravdivým nepřesnostem v zápisu, za které ale paní Novotná jako zpracovatelka zápisu nemohla. Oceňuji i její aktivity na webu města v aktualitách, na kterých se zřejmě podstatnou měrou podílí. Je to pozitivní pokrok v aktivitě MěÚ, škoda, že podobně nevyužívala prostoru v BZ. Domnívám se, že paní Novotná bude minimálně na podobné pozici jako výkonná redaktorka v novém pojetí BZ. Osobně se těším na její články. Doufám jen, že budou podepsány, jak vyžadoval svého času pan Dědič, abychom věděli jako čtenáři, koho můžeme pochválit. Také jsem přesvědčen o nestrannosti paní Novotné. Slyšel jsem, že má i slova chvály na zastupitele, kteří nepatří ani do její strany, ani do hnutí Pro Buštěhrad. Toho si velmi cením. To, že to nemůže otevřeně zdůrazňovat na veřejnosti chápu a dobře tomu rozumím. Závěrem k novému BZ z pera paní Novotné, pana Oplta a ostatních budoucích i současných spolupracovníků. Lze předpokládat, že bude enormní snaha vyjít s novým číslem, který bude vyplněnen informacemi o uzavřených silnicích a inzeráty na třech stranách, které pokryjí všechny náklady BZ, práce zaměstnanců MěÚ (např. p. Novotné), grafika, tiskárny, roznosu a odměn pro případné redaktory. Bude barevný a měsíčník. To je bezesporu pokrok a změna. Ducha starého BZ si myslím ovšem nedosáhne. Přesto jsem optimista. A těším se na nový bezbleskový (bezbulvárový) měsíčník MěÚ! Jiří Janouškovec

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Martin Ježek

Datum: 27. 04. 2012 22:12

Také se přidám do debaty. Na Buštěhradě už sice nebydlím, ale v redakci BZ jsem působil zhruba šest let. Celou tuhle dobu jsme se potkávali především s dvěma druhy problémů. Prvním byly chybějící aktuální články z městského úřadu. Druhým pak víceméně nezájem ze strany zastupitelů. Myslím, že příčina prvního problému byla v tom, že BZ jsme převzali v okamžiku, kdy na úřadě přestala pracovat paní Procházková. Od té doby úřad do BZ dodával informace z povinnosti. Byť s obrovským rozsahem... od vítání občánků, přes životní jubilea až po úmrtí. Co chtít více? Co se týká využívání stránek BZ ze strany zastupitelů, stačí se podívat do archivu Zpravodaje. Na tomto místě podotýkám, že minimálně polovinu doby, kdy jsem v BZ působil, byl každý zastupitel obeslán se žádostí o příspěvek do každého čísla. Kdo si chce udělat obrázek, ať se podívá do archivu BZ na těchto stránkách. Co jsme si zvolili, to máte (volil jsem a poté se odstěhoval, teď se mi to mluví...) Na Buštěhradě přišla volit ani ne polovina těch, kteří mohli. Vítězná strana (pardon sdružení) získala 44% Tři ze čtyřech zvolených kandidátů víceméně pravidelně předtím kandidovali za zločineckou KSČ(M). A že by to těch 44% aktivních voličů nevědělo? Ale kdež, zkrátka jsme si zvolili komunisty. Myslím, že pak se není čemu divit? Je to škoda. Když jsme před šesti lety začínali, samozřejmě jsme se inspirovali i jinde. A velmi subjektivně si myslím, že BZ patřil rozhodně k tomu lepšímu, co na vesnicích a městech vychází. Byť na Buštěhradě nebydlím téměř dva roky, tak jsem byl na další číslo BZ vždycky zvědavý (a držel palce nejen celé redakční radě, ale především Jitce Müllerové, která měla v roli šéfredaktorky smůlu na vedení radnice). Teď už zvědavý nejsem. Myslím, že čtení nového periodika bude tak trochu na Levačku a víc Oprc ... Co s tím?

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Lenka Filová

Datum: 27. 04. 2012 22:15

Mně osobně bude literární bleskosvod velmi chybět, myslím, že byl duší celého BZ. Na články s elektrizujícím podpisem jsem se vždy velmi těšila.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 28. 04. 2012 15:19

Tak jsem si přečetl slova paní Novotné, kterými chtěla, pochopitelně v rámci objektivity, zdůraznit donebevolající neposlušnost bývalé redakční rady. Z její dikce vyplývá, že "Jeho Veličenstvo Úřad" mohlo jen ukázat palcem dolů a ztrestat nás, například rozpuštěním, vypuštěním nebo třebas úhradou nákladů vydání časopisu. Jsem opravdu moc rád, že už nade mnou ten pomyslný Damoklův meč nevisí. Mrzí mě, že se paní Novotná, ale i další činovníci města, všimli "úpadku" časopisu teprve nedávno. Mrzí mě, že nepřišli na pomoc, s neotřelými nápady, se zkušenostmi a radami již dříve. Mrzí mě také, že normálně nepřišli a neřekli: "Heleďte, vy stará rezem zasviněná redakční rado, už jste takoví vyhořelí, pomalí a unavení, a my chceme připravit nový moderní akční měsíčník, na který byste sotva stačili, tak to zabalte, a dík za snahu." Mrzí mě, že jsme byli ti poslední, kteří se o nové verzi BZ a návrhu na zrušení redakční rady dozvěděli. A nejvíc mě mrzí, že jsme vždycky přicházeli my, se snahou o nějaké zlepšení práce, s návrhy úprav a změn, nebo jen škemrat o ty opravdu kvalitní příspěvky. Ale to bych už jen opakoval dokola totéž. Kdo ví, ví, a kdo neví, ten ať se aspoň pobaví nad tímhle "pošťuchováním". Chtěl bych se přesvědčit, že nyní, když byl BZ konečně vyrván ze spárů opozice a dostal se do alabastrově neposkvrněných rukou lidí z té správné strany, ze správné adresy, a správného úhlu pohledu, dostane plánovaný měsíčník ten správný "odpich", ale nějak se mi to nedaří. Pakliže totiž budou aktuality z úřadu a informace od zastupitelstva "zpracovávány" tak, jak paní Novotná (zřejmě z pozice mluvčí úřadu) předvádí nejen na tomto fóru, lze se obávat, že se příští čísla Buštěhradského zpravodaje stanou zejména laciným médiem pro cílevědomou předvolební prezentaci. Závěrem bych chtěl podotknout ještě jednu věc. Byly doby, kdy se lamentovalo, že je ve zpravodaji "přebleskováno", teď zase vadí "janouškovcování". Ale co šachové "bukování", hyperaktivní "pelíškování" nebo obsáhlé "kanárkování"? Kdy tohle začne vadit? A kdo tomu udělá objektivně-demokratickou přítrž a zařídí, aby pak zase nebylo třeba příliš "přeopltováno"? Vím, že mi zase nikdo neodpoví, tak už končím s dnešní demonstrací své uražené ješitnosti. Je pěkně, svítí sluníčko, tak půjdu něco smysluplného dělat, mám totiž víc času. Jiří Blesk

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 28. 04. 2012 23:10

Dobrý den všem, sama za sebe musím říct, že je mi z celé situace kolem BZ čím dál víc smutno.A není to jenom BZ ,kde se projevuje naprosto 100% snaha vedení města mít situace tzv."pod kontrolou". Místo toho, aby vedení našeho města využilo potenciálu lidí, kteří dobrovolně ve svém volném čase, bez nároku na honorář a jen pro svůj dobrý pocit, chtějí pro město, jeho obyvatele udělat prospěšné a dobré věci,tak jim hází klacky pod nohy,nechtějí se s nimi bavit a svým chováním opovrhují jejich dobrovolnou prací a nadšením. A co víc ...... Za naprostý vrchol ingnorace považuji fakt,že na veřejném zasedání dne 7.3. dali obyvatelé Buštěhradu jasně najevo vedení města,že nechtějí na stávající formě BZ nic měnit ( kromě již zminovaných výlevů zastupitelů). Z jakého titulu tedy vedení města "hlas lidu" totálně ignoruje??? Proč se pracovníci města budou starat o vydávání časopisu, místo toho, aby se starali o budování školky,získávání peněz z evropských fondů,stěhování úřadu na zámek atd.Co Vy na to paní Novotná - nebylo to pro město smysluplnější???Vždyt se jste se klidně za město mohla stát členkou redakční rady a přispívat tak svojí troškou do mlýna. A ted jen taková malá výzva všem těm, kteří možná ztrácíte naději v lepší zítřky. Vy všichni, kteří patříte k těm, kteří byli v redakční radě BZ,stavebním výboru,kulturním výboru,nebo Vy aktivně " nezařazení " - nenechte Buštěhrad umřít, usnout na vavřínech - ano, to je to, na co ONI čekají. Na naše znechucení, otrávení, zapšknutí. Nesmíme to dovolit - kvůli sobě,kvúli našim dětem , které tady budou vyrůstat i kvůli ostatním. S díky Gábina

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Martina Sejkorová

Datum: 29. 04. 2012 01:28

Dobrý den všem, než vás pohltím svým názorem na věc níže, dovoluji si všem doporučit k nahlédnutí velice zajímavé stránky http://www.otevrete.cz/, které jsem dnes objevila. V sekci ÚČAST NA ROZHODOVÁNÍ - RADNIČNÍ PERIODIKA - RADY K VYLEPŠENÍ PERIODIK mě zaujaly tyto informace: A. Redakční rada - ustavení: výbor zastupitelstva (pokud mají periodika objektivně informovat o vedení obce, nemohou být pod jejich přímou kontrolou) Periodika placená z veřejných zdrojů (COŽ NOVÝ BUŠTĚHRADSKÝ MĚSÍČNÍK BUDE) by měla sloužit jako aréna pro střetávání názorů občanů a jako místo, kde občané mohou získat odpovědi svých zastupitelů na položené otázky. Periodika musí v souladu s demokratickými principy chránit a uveřejňovat názory menšiny. atd. na http://new.otevrete.cz/ucast-obcanu-na-rozhodovani/vyuzivani-radnicnich-novin/rady-k-vylepseni-periodik-23.html Stejně jako účastnici diskuse, paní Danielu Swart, pocuchaly mé rozpoložení výrazy paní Novotné. Zřejmě se paní Novotná se svojí tóninou briskně přizpůsobila svým chlebodárcům (grémium apod.). Výrazivo jako např. "KONTRASIGNACE" na wikipedii vysvětlují mimo jiné takto: ..."V právním smyslu se tento výraz používá zejména při výkladu Ústavy ČR pro institut pravomocí PREZIDENTA.....". No to už jsme ale HODNĚ vysoko :) Důležitější je ale věta, kterou paní Novotná uzavřela svůj příspěvek "To, že vedení města řeší tuto záležitost takto veřejně, je jen díky velké vstřícnosti vůči občanům, tak to vnímám já." Také se zamýšlím, paní Novotná, a říkám si, zda Vám vůbec dochází, že vedení města je zde pro občany, tedy, mělo by zde být pro občany. Tzn., že vedení města by tuto věc mělo SAMOZŘEJMĚ s veřejností řešit a netvářit se, že občanům dělá mimořádnou laskavost... Proboha, kde to jsme, nebo spíše, kde to jste Vy?? Stejně tak nové periodikum by mělo být určeno hlavně pro občany a ne pro úřad - protože bude financováno z veřejných prostředků. Věřím, že se vše v dobré obrátí! Martina Sejkorová

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Swart

Datum: 29. 04. 2012 11:15

Jak poznamenala Gábina, BZ byl fajn, dokud se v něm nezačaly objevovat osobní výlevy zastupitelů. Byl to šokující náhled do myšlenkového světa vedení města, ale na druhou stranu, zaplať pánbu za to okno do jejich duše. A současné dění kolem BZ nechť je bráno jako nepromarněná příležitost odborně a lidsky nekompetentních dále se znemožňovat. Už se to nějak hromadí, že? Zdržení rekonstrukce zámku, nekomunikace se školou ohledně rekonstrukce tříd pro MŠ, těžko asi někdo věří, že se nějaká další třída v září otevře... Neznám osobně paní Novotnou a svůj minulý příspěvek jsem nemyslela tak, že jsem se chtěla do někoho osobně navážet. Jsem ráda, že tady vůbec někdo pohled vedení města odvážně prezentuje. Když už to nemůže udělat vedení města samo.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 29. 04. 2012 12:34

Mně to také velmi těší, že paní Novotná oživila tuto diskusi. I když možná dosáhla něčeho trochu jiného, než chtěla :)

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Lukáš Jirkovský

Datum: 02. 05. 2012 17:20

Dobrý slunečný den všem! Tak jsem se tu "zastavil" po dlouhé době za účelem zjištění situace. Chtěl jsem vědět, kam se diskuze posunula od doby, co jsem tu byl naposledy. Musím říct, že jsem si tentokrát dobře početl, a když se na to podívám svým jednoduchým a prostým pohledem, vidím jediné - kromě paní Novotné tu všechny poslední příspěvky vyjadřují podporu redakční radě, a bohužel již bývalému, BZ. Opravdu je do nebe volající, že městské zastupitelstvo naprosto ignorovalo hlas občanů, který zazněl hodně hlasitě na veřejném zasedání 7.3., a jednoduše si potichoučku udělalo vše po svém. Ale jak říká paní Novotná, buďme rádi že je zastupitelstvo tak hodné a řeší to s námi veřejně. A těšme se na ten nový BAREVNÝ zpravodaj, protože to bude žůžo!

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Jan Paulík

Datum: 02. 05. 2012 17:29

Čtu jednotlivé příspěvky a získávám z toho smutný dojem. Buštěhradský zpravodaj byl časopis, který v naší obci fungoval desetiletí. Popisoval, co je v Buštěhradě nového, ať již v oblasti kultury, sportu nebo jiných odvětví. Byl to věrný služebník, který nás informoval - a většinou o tom hezkém. Co se kde událo, co se kde a komu podařilo, jaká akce kdy a kde proběhla, nebo proběhne. A tak tomu bez velkých problémů bylo celé léta. Jakoby dění v obci bylo odrazem mrzké situace na naší politické scéně. Jakoby se i naše obec inspirovala v těchto kalných vodách. V boji o moc, politikaření, diletanství a nýmandismu. Zná to každý občan Buštěhradu, nemusí se osobně účastnit zasedacích schůzí, nemusí dokonce ani číst podrobné zápisy z nich. Štěbetají si o nich všichni ptáci na střeše - někteří z nich se tomu smějí, těm zodpovědnějším z toho už nechutná "ptačí zob". A na toto a mnoho dalšího dojel náš Buštěhradský zpravodaj. To je ten pravý důvod jeho zániku. Zahubila ho tristní situace v našem městě. Obětavou práci redaktorů, dopisovatelů a nadšenců mnoha desetiletí, tradici Buštěhradského zpravodaje pošpinili ti, kteří si hrají na politiky a místo svorné práce, která by naše město posunovala dopředu se vyžívají ve vysilujích, nikam nevedoucích půtkách. Jsem přesvědčen, že tito lidé by neměli unést pohled do očí těm, kteří Buštěhradský zpravodaj s rovnými idejemi zakládali a těm, kteří ho léta budovali. Jan Paulík

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 02. 05. 2012 22:42

Rád bych navázal na pana Paulíka. Myslím, že uvažuje stejně jako já. Na posledních dvou sezeních RR a zastupitelů. 22. 2. a 4. 4. jsem měl upřímnou snahu zachránit ducha stávajícího BZ. Bylo mi líto, že zaniknou literární, historické a kulturní příspěvky a obsahově má klesnout na úroveň všech okolních periodik, kde se tyto články téměř nevyskytují. Snažil jsem se iniciovat pracovní skupinu ze zastupitelů a členů RR, která by řešila základní bod problému. Tedy to, co v BZ bude nebo nebude. Jak reagovat na příspěvky zastupitelů opačných názorů. I na posledním jednání jsem stál o řešení, ale po zvážení všech výsledků jednání a postoje zastupitelů Pro Buštěhrad a paní Mrázkové, pro které bylo zřejmě jednání o konkrétním postupu příliš náročné a potřebovali se zbavit nepohodlných redaktorů píšících nepohodlné nebo kritické články, jsem také rezignoval. Poctivě jsem si četl staré BZ od roku 1977 a v mnohém jsem chtěl navázat. Je to však již minulost. Kde neexistuje nadhled, míra sebekritiky, smysl pro humor a snaha věc řešit (ne ji zakázat), tam je těžké předkládat skoro půl roku návrhy na řešení, ke kterým se nikdo nevyjadřuje. Ale nebuďme pesimisty. Možná nás nový měsíční MěÚ mile překvapí.To myslím upřímně.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 03. 05. 2012 13:12

Vážení sousedé z Buštěhradu, myslím si, že téma Buštěhradského zpravodaje je momentálně poněkud vyčerpáno. Přesto bych rád poděkoval všem, kteří k němu napsali svůj názor. Ale je tu ještě spousta dalších věcí, jimž bychom mohli a měli věnovat pozornost. Namátkou bych jmenoval: informace o vývoji kolem plánované výstavby bioplyn ové stanice; nový jednací řád městského zastupitelstva; aktivity v mikroregionu - seminář "Vzdělaný zastupitel", zájezd na Moravu, apod.; poslední vývoj na zámku; zápisy ze zasedání MZ; úřední deska; nehezké vývěsní skříňky a chybějící tabule s plánem ulic; aktuálnost a doplnění oddílů web-stránek města, jarmark; atd. Zajímavých problematik je opravdu dost a najdete je určitě i zde na diskuzním fóru. A ještě něco, Buštěhraďané bděte! Jiří Blesk

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 08. 05. 2012 10:09

Včera jsem se byl podívat na hřbitov. Jsem rád, že se již zakryl otvor do otevřeného hrobu. Kromě nových laviček umístěných ve městě je to další dobrý krok. Pan Dušan Spirit bude překvapen.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 09. 05. 2012 10:27

Dobrý den všem, také jsem ráda, že se na těchto stránkách rozpoutala takováto diskuze, opravdu mě to těší. Vím, že je smutné, že BZ se pohnul tímto směrem, a věřte, že si opravdu nemyslím, že jsem ta jediná "pomazaná", která má právo takto hovořit a má vždy pravdu.Mě osobně ale velmi znechutilo dopisování si přes BZ. Paní Sejkorová píše o možnosti dát prostor občanům. Podmínky, za jakých MěÚ registraci obdržel, je možno zveřejnit, na tom není nic tajného. Nevadí mi, paní Javorčeková, jakého efektu jsem tímto psaním dosáhla, neočekávala jsem klanění se vrchnosti, ale očekávala jsem přesně tohle, co píšete, vy všichni. Protože si myslím, že jen komunikace posune lidi dál, pokud mají co řešit a chtějí. Nad kvalitou budoucího BZ přemýšlet, to je naprosto samozřejmé. Nebudu výkonou redaktorkou, asi, já nevím, jen nejspíše shromažďovatel příspěvků. Pokud budu psát, podepíši se, samozřejmě :-) Brzy rozešlu informační dopis o možnostech a podmínkách příspěvků, a samozřejmě, že občanům bude umožněno publikovat, jen by bylo záhodno vyhnout se podobě článků, napadajících navzájem občany města a zastupitele.Souhlasím s tím, že to, v jakém stavu se BZ ocitl, je vinou klimatu na městě, a to ale již dlouhodobě. To, že vše vygradovalo v poslední době, je jen výsledek řekla bych už několika desetiletí vládnutí na tomto městě. Paní Plachá, víte, budete se divit, ale zabývám se spolu s ostatními pracovníky i jinými záležitostmi, než je BZ, jako je třeba školka a její včasné vybudování, shánění dotací, které také umím získat,nejen si o ně napsat, snažím se o smysluplnost ve své práci, ať je její náplň jakákoliv. Mám li se vyjádřit k objektivitě či neobjektivitě informovanosti - je to věc názoru a úhlu pohledu. Mě zase přišly neobjektivní jiné příspěvky nebo názory. Pro ty, kteří mě neznají, mohu říci, že jsem na Buštěhradě od roku 2005.Teprve ale v posledních letech jsem se začala intenzívněji zabývat stavem na městě a hlavně proto, že jsem dříve, v minulosti, několikrát narazila na bezbřehou aroganci při žádostech o řešení některých svých záležitostí. Politickou minulost současného vedení jsem neznala,a nyní řeším již jen "člověka". Jsem místopředsedkyní místní organizace TOP 09, a to je strana konzervativní. Já sama tradice nechci bourat, chci o nich diskutovat a posouvat je dál, aby zůstaly tradicemi i nadále. Moje motivace je na dlouhé povídání a s tím vás nechci unavovat.Každopádně díky za vaše reakce a diskuzi, ráda se budu do ní zapojovat.(A co se týče té honorace, ano, moje rodina pochází z knížecího rodu, možná proto ty obraty ve slovníku, paní Sejkorová, ale nos nahoru pro to nosit nebudu, ani jsem nikdy nenosila :-) )

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 09. 05. 2012 11:40

Vám, pane Blesk, chci jen říci, že moje možná poněkud briskní a zabarvené odpovědi byly způsobeny také naštvaností na tu neskutečnou blamáž, která se okolo BZ rozpoutala. Je snad tady obecným zvykem špinit se tady mezi sebou? Nebo koupit si něco na účet města, a nechat to město zaplatit? Pokud ano, ráda se přidám! :-) Objednám za městské peníze třeba nové pískoviště pro děti, je to přeci pro lidi, v rozpočtu peníze jsou, no tak co, že? Starostko, ty to zaplať! Promiňte, ale připadá mi to stejné, jako když puberťák vezme rodičům platební kartu, nakoupí si, co uzná za vhodné, a na výhrady rodičů, že se ani nezeptal a drze použil, odpoví: "No a co? Stejně tam peníze máte, tak o co jde?" Mě šlo o tu obhroublost a drzost. Ta mi připadá až neuvěřitelná. Damoklův meč nad Vámi nevisí ani nevisel, vydechněte člověče :-)vím, že máte duchaplné komentáře, a tento k nim řadím také Nebyla jsem ani na jednom setkání RR se zastupiteli nebo vedením, nebyla jsem pozvána. Kdybych byla, možná by jste se dozvěděl, co jste chtěl vědět. A že jsem jediná, kdo tu hájí nový BZ? Nehájím jen novou podobu BZ, to se pletete, hájím BZ jako takový, chci jeho úroveň, jakou míval, než v něm začaly kvést příspěvky, dehonestující osoby zastupitelů, bez rozdílu. Nevím, zdali úroveň nového BZ bude taková či maková, lepší či horší, nevěštím z křišťálové koule. Snaha určitě bude taková, aby se líbil. A promiňte, ale sexuální zkušenosti kohosi...to mě také zrovna neuchvátilo..

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 09. 05. 2012 11:59

Schválená registrace. Věc: Buštěhradský Zpravodaj – oznámení o úmyslu vydávání periodika, žádost o zaevidování a povolení vydávání Podle zákona 46/2000 Sb. „ o právech a povinnostech při vydávání periodického tisku a o změně některých dalších zákonů (tiskový zákon)“ Vám tímto oznamujeme úmysl vydávání měsíčníku Městského úřadu v Buštěhradě s názvem: Buštěhradský Zpravodaj a žádáme Vás o jeho povolení a zaevidování podle těchto kritérií: - Název periodika: Buštěhradský Zpravodaj, podtitul: Informační bulletin města - Obsahem budou: informace z radnice, informace a příspěvky neziskových organizací se sídlem ve městě Buštěhrad, informace a příspěvky příspěvkových organizací města Buštěhrad, informace od zájmových spolků a sdružení v Buštěhradě, inzerce občanů města a firem z regionu, reklamy z regionu - Příspěvky historické povahy, od kronikáře a pamětníků - Buštěhradský Zpravodaj nebude politickou ani náboženskou platformou - Periodikum bude vycházet měsíčně - Nebudou vycházet žádné regionální ani místní mutace, výhradně jen jedna podoba - Znak města a jeho použití v periodiku je výhradně vlastnictvím a právem Města Buštěhradu - Vydavatelem bude: Městský úřad v Buštěhradě, adresa: Hřebečská 660, 273 43 Buštěhrad - IČ: 00234214 Odůvodnění: Buštěhradský Zpravodaj je periodikem s periodou tisku 6x ročně, a jeho vydávání bylo povoleno Výnosem č. 33/76, vydaným Okresním Úřadem Kladno v roce 1976. Od této doby vycházel Buštěhradský Zpravodaj pravidelně a bez přestávky, až do tohoto roku. Protože registrace tohoto periodika, dle zákona, rokem 2010 již zanikla, oznamuje vám Městský úřad Buštěhrad úmysl vydávat dále toto periodikum podle výše uvedených kritérií. Za tímto účelem pozastavilo dosavadní vydávání původního periodika a žádá o jeho novou registraci. V Buštěhradě dne 16.3.2012 Ing. Jitka Leflerová starostka města

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 09. 05. 2012 12:59

Dagmar Novotná napsal/a: ------------------------------------------------------- > Vám, pane Blesk, chci jen říci, že moje možná > poněkud briskní a zabarvené odpovědi byly > způsobeny také naštvaností na tu neskutečnou > blamáž, která se okolo BZ rozpoutala. Je snad tady > obecným zvykem špinit se tady mezi sebou? Nebo > koupit si něco na účet města, a nechat to město > zaplatit? Pokud ano, ráda se přidám! :-) Objednám > za městské peníze třeba nové pískoviště pro děti, > je to přeci pro lidi, v rozpočtu peníze jsou, no > tak co, že? Starostko, ty to zaplať! Promiňte, ale > připadá mi to stejné, jako když puberťák vezme > rodičům platební kartu, nakoupí si, co uzná za > vhodné, a na výhrady rodičů, že se ani nezeptal a > drze použil, odpoví: "No a co? Stejně tam peníze > máte, tak o co jde?" Mě šlo o tu obhroublost a > drzost. Ta mi připadá až neuvěřitelná. > Damoklův meč nad Vámi nevisí ani nevisel, > vydechněte člověče :-)vím, že máte duchaplné > komentáře, a tento k nim řadím také Nebyla jsem > ani na jednom setkání RR se zastupiteli nebo > vedením, nebyla jsem pozvána. Kdybych byla, možná > by jste se dozvěděl, co jste chtěl vědět. > A že jsem jediná, kdo tu hájí nový BZ? Nehájím jen > novou podobu BZ, to se pletete, hájím BZ jako > takový, chci jeho úroveň, jakou míval, než v něm > začaly kvést příspěvky, dehonestující osoby > zastupitelů, bez rozdílu. Nevím, zdali úroveň > nového BZ bude taková či maková, lepší či horší, > nevěštím z křišťálové koule. Snaha určitě bude > taková, aby se líbil. A promiňte, ale sexuální > zkušenosti kohosi...to mě také zrovna > neuchvátilo.. Mrzí mě, paní Novotná, že se o dění v Buštěhradě a potažmo o Buštěhradský zpravodaj mnoho lidí dosud nezajímalo, ačkoliv zde bydlí již dlouhá léta, podobně jako vy. V opačném případě by totiž věděli, s jakými problémy se tu již dlouho potýkáme. Ale to už teď nemá cenu opakovat. Třeba se to změní. A ještě naposledy ke kauze "pirátského vydání BZ": Že přirovnáváte snahu redakční rady o splnění úkolu, vydat plánované číslo v předepsaném termínu, k obhroublé a drzé pubertální zlodějně, to jen podtrhuje celkový postoj a náhled na práci bývalé redakční rady ze strany vedení města, což bylo také nejpodstatnějším důvodem k ukončení její činnosti. Vaše označení situace okolo BZ za "blamáž" je toho jen potvrzením. Škoda, že se tady nikdy veřejně a popravdě nepřiznají ti, kteří takové situace zapříčiňují. Ale to by asi "přišli o body" v komunální politice, takže mají strach. Jiří Blesk

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 09. 05. 2012 17:55

Paní Novotná, jistě víte, že TOP 09 má v zásadách, že by neměla spolupracovat s komunisty. Vzhledem k tomu, že předseda Vaší organizace pan Kluibr má velmi dobré vztahy s panem Opltem, a již před volbami s ním jednal, prostě se mi nějak nedaří Vám věřit, že Vy jakožto místopředsedkyně nevíte o jeho komunistické minulosti(kterou u něj ostatně lze jakožto u bývalého diplomata čekat), i o minulosti paní starostky a dalších kandidátů Pro Buštěhrad. Nijak nepomůže tvrzení, že přece nikdo z nich již v KSČ není, a kandidátka byla "nezávislá". To pouze s prominutím činíte z lidí blbce. A vezměte na vědomí, že tohle místní TOPku v očích mnoha lidí dost zdiskreditovalo. Proč si myslíte, že jste dostali do zastupitelstva pouze jediného kandidáta (navíc nikoliv č.1 ?;))? Aby bylo jasno, mně je v zásadě téměř jedno, jestli je někdo bývalý komunista, anarchista nebo třeba jehovista (i když to vždy leccos zajímavého o lidech napovídá). Zajímá mě především, jestli ten člověk je schopný dělat pro město něco užitečného. A toho bohužel podle mě současné vedení města schopno není, přesvědčuje nás o tom zase a znovu s každou novou zpackanou kauzou. A Vy jim v tomto packání bohužel ještě pomáháte, aby ta agónie byla delší...velmi smutné.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 09. 05. 2012 21:20

K těm uveřejněným článkům zastupitelů... Po pravdě řečeno, mě vůbec navadily a ani nevadí. Hysterie kolem nich je úsměvná. Rád jsem si přečetl první příspěvek pana Nového, který mi postupně otevřel oči, že mnoho věcí se nedělá na radnici dobře. Příspěvek pana Oplta a spol. mě ukázal, že existují další nejasné věci z minulosti radnice. Následný článek pana Nového mě nijak neurazil, poukázal na některé skutečnosti, které bych si jinak v předchozích příspěvcích špatně vyložil. Jsem pro otevřenost. Styl bych volil jiný, ale získal jsem informace a názor o pisateli jsem si podle příspěvků mohl udělat celkem dobrý. Je to jako když jíte rybu. Vyberete si to hodnotné - maso. A kosti - napadání a zlehčování druhých, necháte na talíři. Pokud to někomu vadí, tak ať ty články nečte a čte si to, co ho zajímá. Sport, kanáry... Každý jsme jiný. Mě pluralita názorů zajímá. Vás ne? Snad se nechceme vrátit do doby, kdy se kritika nesměla zveřejňovat. A popravdě, není to jediný důvod proč hnutí pod panem místostarostou nechtělo vydat články zastupitelů, které byly nepříjemné. Vadila satira D. Spirita a jiné články, které ukazovali na nepravdivost tvrzení, která byla veřejně k dispozici na webu města. Jsem zvědav na pravidla příspěvků z pera paní Novotné. Zatím mám takovou zkušenost, že fakta se prosazují ve vedení MěÚ velice ztuha a MěÚ o nich mlčí, aby to veřejnost nevěděla. Kritiku nesnáší. Veřejnost by měla sledovat hlasování usnesení na veřejných zasedáních. To také ledacos napoví o demokracii vedení MěÚ a ochotě spolupracovat. Jinak mě mrzí, že nebyla paní Novotná přizvána ani na schůzku 22. 2. ani na 4. 4., když měla být koordinátorkou nového měsíčníku. Možná by byla překvapena současnými názory některých zastupitelů. Jejich výroky nezapadly v zapomnění a ukazují pravý důvod prosazované změny BZ.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 09. 05. 2012 23:08

Dobrý den, nejprve jsem ani po přečtení příspěvků nechtěla reagovat, nebot je to pořád dokola, ale nakonec mám jeden věcný dotaz na paní Novotnou. Možná se mýlím, možná jsem něco přehlédla, ale at čtu jak čtu, tak nevidím v příspěvku paní Novotné v části obsah BZ, že do nového BZ bude moci přispívat běžný občan. Nebo jsou ještě nějaká daná pravidla pod čarou, která toto umožní. Pokud bude tedy nutné k umožnění publikování článků být členem neziskové organizace, tak se těším, jak se nám rozrostou šachisté, fotbalisté, Pelíšek bude praskat ve švech, jen u tenisu bude asi trošku problém : - ) Jak bude tedy nakládáno se články obyčejných lidí??? Výňatek z příspěnku paní Novotné...... Paní Plachá, víte, budete se divit, ale zabývám se spolu s ostatními pracovníky i jinými záležitostmi, než je BZ, jako je třeba školka a její včasné vybudování, shánění dotací, které také umím získat,nejen si o ně napsat, snažím se o smysluplnost ve své práci, ať je její náplň jakákoliv........ Paní Novotná - samozřejmě je jasné, že se zabýváte svojí běžnou pracovní činností( školka) ,pokud by tomu tak nebylo, tak by to bylo hodně špatné.Co se týká získávání dotací - sláva a třikrát hurááááá a to beze srandy!!! Konečně tedy na radnici člověk, který umí nejen napsat, ale i získat dotace.Myslím, že je třeba,že už zde nebudou jen lidé , kteří si o ně(dotace) umí napsat,ale i lidé, kteří je umí získat.Tuto pro mě úsměvnou narážku raději komentovat nebudu. Ale abych jen nekritizovala, protože jsem člověk, který dokáže, pokud je k tomu důvod vyslovit i poděkování a pochvalu. Líbí se mi lepší informovanost občanů a možnost o spolurozhodování o věcech veřejných,což jistě umistování laviček a košů je. Možná by ale stálo za úvahu přizvat občany k vážnějším tématům. Třeba formou " kulatých stolů". Přála bych si to , i když k řešení problémů je třeba hledat nejen vhodnou formu , ale také odvahu.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 10. 05. 2012 10:45

Dobrý den, paní Plachá, body v registraci pro BZ jsou jen ty, které po nás byly požadovány podle zákona, a které vyspecifikovaly hlavní podobu a užití autorských práv, jako je třeba znak města. To, že do BZ mohou přispívat i nadále občané, je samozřejmé, alespoň jsem nikde nenarazila na odlišný názor, zde ve vedení města. Příspěvky budou pouze regulovány délkou, půl A4, max 2 fotografiemi nebo jednou grafickou přílohou. Pokud se stane, že by některý příspěvek nebyl přijat, bude to pravděpodobně jen buď pro jeho vvulgaritu, což nepředpokládám, nebo z důvodu napadání osob ať již zastupitelů nebo občanů. Dalším důvodem pro neuveřejnění může být pozdní zaslání příspěvku nebo plná kapacita. V takovém případě bude tento příspěvek uveřejněn hned v následujícím čísle. Nejzazší termín pro zaslání příspěvku je každý 20.den v měsíci, s tím, že pokud připadne ten den na sobotu, je nejzazší termín pátek,19.,připadne li na neděli, tak následující pondělí,21. Příspěvky od občanů v podobě připomínek nebo návrhů ale i stížností na nějaké nešvary nebo jiné záležitosti, které občany pálí, jsou vítány.Znovu ale podotýkám, že bude dbáno na etiku psaného projevu. Články historického charakteru, ať jž od pana kronikáře nebo od pamětníků jsou samozřejmě také vítány. Pouze bude nutno dodržet počet 500 slov. Mohou tak klidně vycházet na pokračování, jako jakýsi seriál, s upoutávkou na příští díl. Děkuji i za slova chvály, která potěší. Věřím, že se propracujeme i k takovýmto debatním chvilím, jak je třeba popisujete Vy. Celé to mrzení kolem BZ je bohužel krizí důvěry, která vznikla podle mého názoru právě agresivitou a napadáním, a to je škoda. Proto vedení města nevěří, že vydání za každou cenu, jak říká pan Blesk "pirátské" bylo jen snahou o splnění úkolu, a proto RR nevěří, že starostka měla skutečný důvod pozastavit vydávání BZ kvůli hrozbě pokuty, a registrace neměla na vývoj událostí mít žádný vliv. Důvěra se snadno zničí, a málokdy obnoví do původní podoby. Za pokus by to ale určitě stálo.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Eliška Hrabinová

Datum: 10. 05. 2012 11:33

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda BZ 2/2012 vyšel a byl už roznesen. Blížíme se k půlce května a v mé schránce po tomto čísle ani památky. Informace, že by neměl vyjít, se ke mně nedonesla. Ještě mám jeden dotaz - paní Novotná (nebo kdokoli jiný z autorů nového BZ), řekněte mi, kdo je tak fundovný, že může hodnotit "etickou vhodnost" příspěvku? Myslím, že určit v tomto případě hranici, co je a co už není publikovatelné, je pohybování po tenkém ledě. Ať si říká, kdo chce, co chce, vždy do toho budou totiž zataženy osobní sympatie či antipatie. S pozdravem a přáním krásného dne Eliška Hrabinová

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 10. 05. 2012 14:01

Krizi důvěry tady opravdu máme, není se však čemu divit, jestliže vedení města shazuje práci všech okolo, kteří se opováží kritiky, mají odlišný pohled na věci anebo prostě jen působili na městě za minulého vedení (viz pan Kadlec, který nekritizoval a paní starostce ještě nezištně pomáhal, a stejně to také schytal). Když vám tohle někdo udělá dokonce víckrát, opravdu nemáte důvod mu důvěřovat. Naopak vám začne v mysli neodbytně vyvstávat myšlenka, že takoví lidé nemají ve vedení obce co dělat. Jestliže po volbách se "opoziční" část zastupitelů pokoušela v dobré vůli spolupracovat, jejich podněty a snaha byly bohužel ignorovány podobně, jako práce Redakční rady. Například stavba MěÚ na zámku nabrala zbytečně zpoždění, přestože paní starostka měla včasné dokončení naservírované takřka na stříbrném podnose, a mohla tak říkajíc slíznout smetanu mnohaletého úsilí tím, že by se úřad konečně přestěhoval. Jestliže tak neučinila - je to její volba, i když pro mě nepochopitelná, a bohužel pro město v důsledku neblahá (zdržení školky). Městu by prospělo, kdyby se vedení neřídilo heslem "Kdo nic nedělá, nic nezkazí", ale heslem "Všechno jde, když se chce". A také "Bez práce nejsou koláče". Jinak se bude brzy potýkat s důsledky jevu "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne" :) Ale abych se vrátila k tématu Zpravodaje, už se těším (a jistě nejsem sama), až vyzkouším demokratičnost a "bezcenzurovost" nového bulletinu MěÚ například sepsáním stížnosti na nějaký nešvar :)

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 10. 05. 2012 22:43

Na těch schůzích RR a zastupitelů jste paní Novotná evidentně chyběla. Měla jste tam být, možná by se konečně někdo konstruktivně chopil pravidel za vaši stranu a hnutí Pro Buštěhrad a byla byste asi jako jediná schopna jednat o našich návrzích. Nebo to byl úmysl, že jste tam jako budoucí koordinátorka nebyla pozvána?

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Lukáš Jirkovský

Datum: 11. 05. 2012 00:16

Tak si myslím, že tu bezcenzurovost a demokratičnost nového BZ si bude chtít brzy zkusit každý. Ovšem je jasné, co přijde potom - jisté články nebudou uveřejněny, protože na ně nezbyde místo. Případně budou přesahovat počtem 501 slov daný strop. Etičnost článků bude pravděpodobně posuzovat paní starostka a pan Oplt, dokázali posuzovat co je dobré a co je špatné doteď, budou to dělat nadále. To bude nejspíš znamenat konec pro Dušana Spirita a jeho případné kamarády. A ještě jedna věc na závěr, už se těším, jak budu s dědou (kronikářem) osekávat články na 500 slov. S člověkem, který je schopen i seznamem na nákup popsat dvě stránky.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 11. 05. 2012 08:04

K posouzení etického nebo neetického příspěvku těžko budete hledat arbitra, slečno Hrabinová. Ptáte se, kdo je tak fundovaný? Každý průměrně inteligentní člověk zná hranice toho co je a co není etické.Pokud tyto hranice poruší, zcela určitě si je toho vědom. Pak to dělá s úmyslem a pak se s takovým člověkem obtížně vede komunikace a takový člověk bude obviňovat kohokoliv ze zaujatosti nebo cenzury, protože prostě chce.Já věřím v inteligenci pisatelů a jejich vědomí.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 11. 05. 2012 08:30

Pane Janouškovec,řešení BZ, tedy komunikace s dosavadními aktéry, běžela mimo mě. Já jsem se věnovala administrativní stránce věci. Proto asi nebyl důvod mě na tato jednání zvát, a já to respektuji. Pane Jirkovský, vím, že články, které Váš děda uveřejňuje, jsou mnohdy obsáhlé, a právě proto zajímavé. I z tohoto důvodu bych navrhla vytvořit něco jako seriál... Nepředjímala bych ale v případě uveřejňování příspěvků co jak bude. Sama jsem na to zvědavá. Paní Javorčeková, Vaše iritování situací kolem začátku volebního období trvá stále, je to škoda a já se nebudu pouštět na pole kritiky či hodnocení jedné nebo druhé strany. Na to nemám dostatek informací,ani chuť,ani čas. Osobně mám ráda přísloví a myslím, že opravdu "všechno jde, když se chce". Osobní spory nebudu rozklíčovávat a nebudu dělat toho, kdo to "píská".Jistě máte své důvody k roztrpčenosti ale stejně, nebylo by lepší se přes to všechno už přenést?

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Eliška Hrabinová

Datum: 11. 05. 2012 09:56

Mohl by mi někdo zodpovědět otázku, zda vyšel BZ č. 2/2012 a jestli byl už roznesen?

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 11. 05. 2012 10:51

Ještě nevyšel, zaseklo se to u grafika.Ale snad už to půjde do tisku.Žádné "neslušné" články tam nejsou, tak snad není důvod, aby nevyšel.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 11. 05. 2012 11:06

Paní Novotná, myslím, že iritována zde nejsem zdaleka jen já. A nevidím jediný důvod, proč by měli lidé sklapnout pusu a nechat si to líbit, jestliže se domnívají, že zde něco není v pořádku. To, co jste napsala, lze s úspěchem aplikovat na vedení města: "Každý průměrně inteligentní člověk zná hranice toho co je a co není etické.Pokud tyto hranice poruší, zcela určitě si je toho vědom. Pak to dělá s úmyslem a pak se s takovým člověkem obtížně vede komunikace..." Je otázka, zda vedení města je aspoň průměrně inteligentní, anebo je tak hloupé a zaslepené přesvědčením o své předurčenosti vládnout Buštěhradu, že neetičnost svého chování nevidí. Také je otázka, jakou představu o etice má člověk, který byl aktivním komunistou.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 11. 05. 2012 13:07

Sklapnout pusu, to nebylo to, co jsem měla na mysli. Nekonečné tahanice a hádky ale právě nepřispívají k tomu, aby se na městě pracovalo. Já mám na mysli určitý nadhled. Občané zvolili takto. Kdyby ne, bylo by to jinak. Naše životy ale nekončí, a vývoj situace a budoucnost jsou otevřeny.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 11. 05. 2012 20:13

"Naše životy ale nekončí, a vývoj situace a budoucnost jsou otevřeny." S touto citací se ztotožňuji. Zatím je budoucnost plně otevřena pro TOP 09 a Pro Buštěhrad, ostatní pod pokličku vidět nesmí a práce pro radnici je jim uzavřena. Strach z odhalení nedostatků a snaha o jejich nápravu? Zveřejnění? I to je výsledek vývoje, který však nekončí.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 11. 05. 2012 23:04

Tak ještě doplnění informace pro Elišku Hrabinovou: Dnes jsme obdrželi do chystaného BZ ještě vyjádření paní starostky k prohlášení redakční rady(J. Blesk ho četl na posledním veřejném zasedání). Vedení města sepsalo stanovisko, ve kterém se například dočteme, že vyjádření RR není v některých svých pasážích pravdivé, a dále mluví podobně, jako paní Novotná. Zkrátka, nechte se překvapit, ale nedá mi neocitovat aspoň dojemný a optimistický závěr: "Věříme, že si občané Buštěhradu nenechají zkazit své kulturní dědictví poslední osmiměsíční epizodou, neboť, řekněte sami, co je to osm měsíců v porovnání s šestatřicetiletou tradicí?" Nyní snad již BZ konečně půjde do tisku.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 11. 05. 2012 23:21

Ráda bych zde přítomné diskutující pozvala i do tématu Jarmarku - i zde se nečekaně vyvinula velmi zajímavá diskuze - to jsme opravdu nečekali: - ) Štrúdlům zdar!!!

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 14. 05. 2012 11:04

Špatně jste mě pochopil, pane Janouškovec, ale co se dá dělat. Zvyky starousedlíků se jen velmi obtížně rozpouštějí, v tom souhlasím.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 14. 05. 2012 22:34

Tak co s tím uděláme paní Novotná?

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 28. 05. 2012 22:14

Takže poslední Zpravodaj "starého formátu" konečně odeslán do tiskárny. Snad už se dočkáme! :-/

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 13. 06. 2012 12:28

Dobrý den všem, tak si tak dneska říkám, že je už 13.6. a nový Buštěhradský zpravodaj se ještě ke mě nedostal.Máte jej už někdo ve schránce??? Zdraví Gábina Plachá

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 13. 06. 2012 16:46

To je divné, byl roznesen už předminulý týden. My ho tedy dostali. Chybí jenom vám nebo v celé zástavbě za hřbitovem?

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 13. 06. 2012 19:39

Ahoj Danielo, původní verze BZ mi přišla, měla jsem na mysli novou verzi časopisu vydávanou Měú Buštěhrad. Díky Gábina

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Eliška Hrabinová

Datum: 13. 06. 2012 20:58

Paní starostka na zasedání tvrdila, že nulté číslo nového BZ bude rozneseno v první půlce měsíce června 2012 a pak vždy na začátku každého dalšího měsíce. Ani my zatím ve schránce nic neobjevili. Nebo jsme ho možná vyhodili v domění, že to je další nevyžádaný leták. Kdo ví, vždyť ani nevíme, jak bude vypadat. :)

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: L

Datum: 19. 06. 2012 12:57

Nemohly by se letošní čísla BZ objevit na webu, jako ta předchozí. Děkuji.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 22. 06. 2012 20:58

Ochota vyvěsit na web města zejména BZ č.1/2012 nebude, vzhledem k nemilému obsahu pro MěÚ, veliká. Nový BZ bude možná vydán po prázdninách, jak jsem o této možnosti slyšel na posledním zasedání RR a zastupitelů. Podle slov předsedy KV z posledního VZ se na přípravě nového vydání aktivně stále pracuje. Bude to tedy určitě kvalitní číslo.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 12. 07. 2012 14:58

Dobrý den, znovu otevírám toto téma Buštěhradského zpravodaje.Napsal by zde prosím někdo, jak to vypadá s vydáním Buštěhradského zpravodaje??? Článek jsem odeslala paní Novotné, která příspěvky shromažduje a ta mi napsala, že Z emailu paní Novotné ze dne 20.6. ..... Vznikající novou podobu Buštěhradského Zpravodaje mám na starosti po stránce shromažďování příspěvků. S ohledem na proběhlá jednání a na dolaďování podoby a stylu s grafikem je nulté číslo BZ před uzávěrkou, a to tento týden. Původní úmysl, stihnout jej vydat počátkem června se tedy, z výše uvedených důvodů, posouvá, a číslo by mělo vyjít koncem června, nejpozději však v prvním týdnu července, a to již jako prázdninové dvoučíslo. Další, samozřejmě, pak počátkem září. Vzhledem k tomu, že už končí druhý červencový týden a půlka měsíce je pryč, jsem mírně řečeno rozčarována, že BZ opět nikde.Článek, který jsem psala, a který by měl informovat občany o našich akcích v RC Buštěhradský Pelíšek bude tak z poloviny neaktuální.Tedy za předpokladu, že BZ vyjde alespon do konce července. Ptám se tedy co se stalo, že BZ není již roznesen mezi občany, že by nějaký "tiskařský šotek"???? Děkuji za odpoved Gábina Plachá

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 12. 07. 2012 22:19

Uvítal bych, kdyby v "prázdninovém dvojčísle" renovovaného BZ byl uveřejněn text dopisu "o zámku", který prý předala starostka hejtmance kraje. Také bych chtěl opakovaně upozornit na klamavé informace na buštěhradském webu. Například v sekci "Buštěhradský zpravodaj" je stále seznam bývalé redakční rady. Kdy se někdo uráčí to napravit a představit čtenářům novou redakční radu. Nebo bude opravdu nepotřebná? Zařadil si některý ze zaměstnanců úřadu činnost pro zpravodaj mezi pracovní úkoly? Nebo to bude nějaký dobrovolník dělat doma po práci? ÚŘEDNÍCI, TAK UŽ KONEČNĚ NĚKDO ODPOVÍDEJTE NA NAŠE DOTAZY! I ZA TO BERETE PENÍZE!

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 13. 07. 2012 00:12

Klid. Také k tomu dojde. MěÚ potřebuje více času. Není to pro ně jednoduchá záležitost. Ani nový BZ, ani odpovědi na otázky občanů. Myslím tím otázky oficiálně podané. Zde na diskusi to snad pro ně není povinné.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 13. 07. 2012 10:34

Odpovídat na diskuzním fóru skutečně není povinné. To, že se zde vyjádřím, je moje ochota komunikovat, kterou ale brzdí zbytečné výpady některých diskutujících. Ne vždy mě baví stavět se dobrovolně do role terče pro všechny :-)protože tuto dobrovolnost nechápou. Text dopisu o zámku předaný paní hejtmance je soukromá korespondence paní starostky s paní hejtmankou. Pokud se paní starostka rozhodne ji uveřejnit, učiní tak. "Klamavá informace" je opravdu hodně silný termín a myslím, že až zbytečně afektovaný. Redakční rada bude z webu stažena. Roznáška BZ začne v pondělí.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Gabriela Plachá

Datum: 13. 07. 2012 12:47

Paní Novotná, děkuji za informace ohledně BZ. Plachá

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 14. 07. 2012 00:13

Za dobrovolnou a nepovinnou odpověď pracovníka MÚ pověřeného komunikací s médii jsem opravdu vděčný. Věřte však, že mé zneklidnění jednou z dalších klamavých informací není ani trochu strojené a nepřirozené. Dovolím si upozornit třeba na poslední nepřehlédnutelný nonsens právě tohoto pracovníka MÚ: Dnes dopoledne, tři minuty před čtvrt na jedenáct, oznamuje paní Novotná čtenářům webu, že: "Text dopisu, který byl osobně doručen paní hejtmance, uveřejní paní starostka buď zde, na webu, nebo jej přednese na příštím veřejném zasedání zastupitelstva". To je jednoznačná informace o tom, že se onen text určitě zveřejní. Ovšem, o dvaadvacet minut později, v 10.34, se od téže osoby dozvíme poučení, že: "Text dopisu o zámku předaný paní hejtmance je soukromá korespondence paní starostky s paní hejtmankou. Pokud se paní starostka rozhodne ji uveřejnit, učiní tak." A tak nevím, uveřejní starostka zmíněný dopis, nebo se teprve bude rozhodovat? Co je pravda, a co je účelové prohlášení? Ale, to není všechno, bohužel. Dalším z příkladů je třeba odpověď paní starostky při posledním veřejném zasedání MZ, že na elektronicky podané dotazy vedení města nemohlo reagovat, protože má úřad potíže s výpočetní technikou. Avšak, do oblasti informačních technologií se i letos investujují plánované prostředky, servis je pravidelně zajišťován externí firmou, ale hlavně, s elektronickou podatelnou žádné potíže nejsou a nebyly! Tak, kde je pravda? Nebo je to jen taková obvyklá dikce, aby se něco řeklo, aby "se vlk nažral a koza zůstala celá"? Pro mne je to doslova klamavá informace. Mám dávat ještě další příklady? Ani ne, že? A TAK SE NEDIVTE, ŽE KVŮLI TOMU DÁVÁM TROCHU PRŮCHOD EMOCÍM, ALESPOŇ TĚMI VELKÝMI PÍSMENY. (Víte, já totiž většinu života prožil pod vládou utopické ideologie, které byly podobné způsoby více než vlastní...)

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 14. 07. 2012 13:51

"Klamavá informace" je opravdu hodně silný termín a myslím, že až zbytečně afektovaný. Redakční rada bude z webu stažena. (DN) Ale bohužel to je klamavá informace. Informuje o něčem, co již není pravda. A tato skutečnost se nezměnila včera. Bylo by vhodné paní Novotná, kdybyste se, již jako pověřená osoba za styk s médii za MěÚ, pravidelně podívala na web MěÚ, o čem informuje a iniciovala pružné změny podle aktuální skutečnosti. Web je také médiem směrem k veřejnosti a není jedno, co tam je. A je to i vizitka vedení města. Umění potichu měnit texty již vydaných dokumentů na webu a stahování nepohodlných aktualit jste již zvládli. Tak by bylo dobré se zaměřit i na výše popisovanou věcnou správnost informací na webu.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 16. 07. 2012 12:15

Pane Blesku, mám za to, že paní starostka chce uveřejnit text dopisu, až k němu bude mít nějakou relevantní reakci. Pokud tak učiní i dříve,budete se s ním moci seznámit tedy dříve.Takto byla myšlena tato informace. Jinak děkuji za upozornění na některé neplatné údaje na webu. Postupně se k nim dostanu a zaktualizuji je. Pokud nějakou přehlédnu, budete určitě tak laskav, a upozorníte mě.:-) Elektronická podatelna není můj "obor", vycházím z informací, které dostanu. Vaši frustraci z minulého režimu chápu, ani já nežila v zahraničí. Praktiky STB trpěla celá moje rodina, a nyní, jak vidno, udavačství v českém národě stejně přetrvává.(to je myšleno obecně, nikoliv na vás).Mějte hezký týden.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Jiřina Kopsová

Datum: 16. 07. 2012 23:02

Kdo má tedy na úřadě na starosti elektronickou podatelnu?

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 17. 07. 2012 09:01

El.podatelny stejně jako datová schránka a celá ostatní agenda pošty je v kompetenci paní Zemanové.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 17. 07. 2012 11:10

Ráda bych informovala občany, že začala roznáška nového čísla Buštěhradského Zpravodaje, v jeho nové podobě. Tato podoba vznikala od jara tohoto roku a proto se v novém čísle objevuje shrnutí informací od této doby. Aktuálnost informací se budeme samozřejmě snažit do budoucna postavit jinak.Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kdo se na tvorbě podíleli svými příspěvky.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 19. 07. 2012 15:44

Zeptala jsem se paní Zemanové, jak to funguje s elektronickou podatelnou, a odpověděla mi toto: "Dotazy zaslané elektronickou poštou spadají na e-mail meu@mestobustehrad.cz. Já (nebo ten kdo mě v nepřítomnosti zastupuje) dotaz vytiskneme , dostane podací číslo a zapíše se do knihy došlé pošty, a s ostatní poštou je předán paní starostce. Tím moje úloha v tomto končí. Většinou si všechny dotazy nechává paní starostka, nebo ona určí, komu se předají. Odpovědi jdou přes podatelnu jen pokud odpovídá písemně, o ostatním bohužel nevím, a proč občané nedostávají odpovědi? To je otázka pro paní starostku, příp. ty pracovníky, které ona k vyřízení určí." Tím se opět dostáváme k tomu, že dotazy váznou u paní starostky. Vymlouvat se zde na techniku je poněkud zbabělé. A abych se vrátila k tématu nového BZ: když odhlédnu od toho, že jsme ho nedostali a musela jsem si ho sehnat jinde, je přesně takový, jaký jsem ho očekávala. Pěkně barevný, plný článků paní starostky, pana Oplta a paní Novotné, i s jejich typickou rétorikou. Jistě si najde své čtenáře i odpůrce ;)

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 12. 08. 2012 09:10

Dobrý den, líbilo by se mi, kdyby se zase začala "sledovat a dodržovat" témata diskusí, aby odpovídala "nadpisům". (Je škoda, že si třeba "o potížích s výpočetní technikou" přečtou jen ti, které zajímá téma Buštěhradský zpravodaj.) Jdu příkladem a s otázkou: Proč se na webu města promptně objevila elektronická verze prázdninového dvojčísla BZ, zatímco stále chybí předcházející letošní čísla BZ? Jiří Blesk

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Dana Heráňová

Datum: 13. 08. 2012 08:49

Dobrý den, bohužel první dvě letošní čísla původní redakce, (jejímž jste byl členem, pokud se nemýlím) dosud ke zveřejnění nedodala. Jinak vše, co je mi zasláno ke zveřejnění, publikuji stejně promptně. Zdraví Dana Heráňová, webmaster

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 13. 08. 2012 10:54

Pakliže je to tak, pokusím se pro to něco udělat. Děkuji za odpověď. JB

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Dagmar Novotná

Datum: 21. 08. 2012 13:36

Uzávěrka zářijového čísla BZ bude již zítra 22.8.2012. Pokud do zítřejších 17:00 hod. ještě zašle někdo svůj příspěvek, bude zařazen, ostatní prosím až v příštím čísle. Roznáška bude zahájena 31.8.2012. D.N.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 11. 09. 2012 09:55

Co se týká mého dotazu po vyvěšení letošních čísel 1 a 2 BZ, je v tom webmaster - paní Dana Heráňová nevinně. Od bývalé redakce jí totiž přišly jen odkazy na tato čísla BZ v nevhodném formátu, takže nešly na webu publikovat. Také za poznámku v článku na toto téma, uveřejněném v časopisu Buštěhradské listy, se omlouvám, situaci jsem pořádně neprověřil. Jiří Blesk

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 07. 02. 2013 18:18

Jsem rád, že v rámci úspor již druhé vydání BZ není 16 stránkové, ale potichu se vydává jako 12ti stránkové. Kolik nyní stojí vydání jednoho čísla? Jak velká je úspora? Ptám se otevřeně zde, protože dotazem na MěÚ bych se toho jen tak nedočkal.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 07. 02. 2013 18:19

Jsem rád, že v rámci úspor již druhé vydání BZ není 16 stránkové, ale potichu se vydává jako 12ti stránkové. Kolik nyní stojí vydání jednoho čísla? Jak velká je úspora? Ptám se otevřeně zde, protože dotazem na MěÚ bych se toho jen tak nedočkal.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 27. 05. 2013 21:33

Už to je víc než rok, co bylo (citace) "vydávání Buštěhradského zpravodaje plynule nahrazeno vydáváním měsíčníku". Starostka všem čtenářům slíbila: "budou se k vám dostávat informace, které chceme, aby se k vám dostávaly", což beze zbytku plní. A ještě: "máme v úmyslu vám předávat vše, co vás zajímá a o čem se chcete dozvědět víc". No, a tak jsem se dozvěděl, snad víc než jsem chtěl, například o detektorech CO, o mediační a probační službě, o Dni poezie v klubovně Ústřední knihovny Městské knihovny v Praze, o výhodách důchodového spoření, o časopisu dTest, nebo také, co je to schodek a přebytek v rozpočtu, co znamená veřejné opatrovnictví a registr smluv. Ale nechť, ke slavnostně deklarovanému zvýšení aktuálnosti a věcnosti BZ mi báječně přispěly výlety do vánoční Paříže a Budapěšti nebo návštěvy v Poličanském kláštěře, v Zábrdí u Husince nebo na Kunětické hoře. A co teprve, jak starostka psala: "hlavně přímo od pramene, a nikoliv nějakými křivolakými cestičkami" bdí nad mým osudem i mou svobodnou vůlí dnem i nocí duch etikoterapie, tak nepřehlédnutelný, jako jedna nesmrtelná teta. Jelikož jsem se však nedočkal žádného výročního bilancování, tak jen nevím, jak to vlastně dopadlo s tím plánovaným zlevněním rozpočtu časopisu nebo jeho vizí výdělečnosti, jak ji nastínil předem domluvený vydavatel Šimon "při námluvách" na úřadě. Ale co, tady nemá smysl klást otázky, protože na ně stejně nikdo reagovat nebude. Nemá ani cenu dělat nějaká "odhalení", protože stejně nikoho moc nezajímá, co se kolem děje. Hlavně, že mají všichni koordinátoři klid na práci a nohy v teple (a jednu nohu na zámku).

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 29. 09. 2013 10:04

Samozřejmě BZ levnější není. Je barevný, měsíčně vydávaný. Fakturovaná částka je přes 22 000 Kč. Aby se tyto náklady obhájily před veřejností, deklaruje vedení MěÚ snížení nákladů inzercí a sponzorskými dary. Inzerce je v pořádku. Otázkou je sponzorství. Kolik sponzorů skutečně chce sponzorovat BZ,a kolik z nich k tomu bylo vhodně nasměrováno? Můj názor je, že BZ ve své finanční náročnosti je pro obec v současné době luxus. Pokud je někdo ochotný dávat sponzorské dary, viděl bych jejich uplatnění efektivně jinde než do časopisu.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Jiří Blesk

Datum: 07. 03. 2014 03:06

Je mi jasné, že budu zase za kverulanta a hnidopicha. Jistě bude konstatováno, že kolem sebe jen ublíženě kopu. Těsně před tím, než si s.Leflerová "založila" nový buštěhradský bulletin a rozpustila redakční radu, holedbal se na pracovní schůzce na úřadě vydavatel Šimon, že když bude BZ připravovat jeho firma, vyrovnají se brzy náklady a příjmy. Dokonce sliboval, že se díky reklamám zanedlouho stane BZ výdělečným! Posuďte sami, zda se nemýlil. Například od roku 2006 do roku 2012 byla v rozpočtu města pravidelně uvedena jasná položka "vydavatelská činnost". Za zmíněné období byly průměrné náklady na BZ 87500 Kč za rok. V rozpočtu na 2013 však už tuto položku nenajdete! Proč to? Kampak se ona kolonka asi rozpustila? Nesouvisí to účelovou "výměnou" účetní? Nedělám si iluze, na to se odpověď jistě nedozvím. Ale zato jsem se v novém čísle BZ dočetl, na konci příspěvku starostky pod nadpisem "Město hospodařilo s přebytkem", že otázka výdajů na současný BZ je z nejdiskutovanějších. Bodejť by ne! Zaobaleně se zde dozvíte, že náklady na časopis jsou "jen" 0,5 % z celkových výdajů obce. Prostou aritmetikou tak dojdete k částce 174957 Kč za rok 2013. Takže namísto toho, aby BZ fungoval s vyrovnaným účtem, nebo dokonce cosi obci vydělal, jsou náklady dvojnásobné! Už slyším argumenty, že se z BZ stal měsíčníkem, že je barevný, že je konečně plný důležitých informací, apod... Ale já se prostě pořád nemůžu zbavit dojmu, že ten, kdo na té změně (v dubnu 2012) opravdu vydělal, určitě není město Buštěhrad, ale nejspíš jjen vydavatelská firma.

Svoboda slova v BZ stále nefunguje

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 18. 04. 2014 11:32

8. 2. 2014 jsme s kolegou Jirkou Bleskem navštívili neobyčejně zajímavou konferenci s názvem Otvírejme radnice, kterou pořádala Vysoká škola ekonomická v Praze spolu s Fondem Otakara Motejla. Konference se zabývala tématem zprůhlednění místní politiky. O konferenci jsem napsala článek, který jsem poslala do BZ, neboť se domnívám, že je to téma pro celé naše město velice aktuální. Článek byl naprosto korektní, nikoho nenapadající. Zabýval se však nešvary na radnicích, které konference řešila, a které se bohužel týkají i Buštěhradu. Včas jsem jej poslala do březnového čísla BZ, avšak reakce nebyla žádná, a článek otištěn nebyl. Na můj dotaz reagovala koordinátorka příspěvků vysvětlením, že měli velké množství materiálů, a některé z nich se do tisku nedostaly. Vyslovila jsem tedy naději, že článek vyjde v příštím čísle. Ani v dalším čísle jsem však článek nenašla. Pikantní je, že právě nedodržování svobody slova v obecních zpravodajích (což je zřejmě v Čechách opravdu nepěkný a častý nešvar) bylo jedním z témat konference. Zde totiž nastává střet se zákonem. Nový tiskový zákon ukládá obcím povinnost poskytovat dostatečný prostor v obecních tiskovinách VŠEM zastupitelům (a dokonce i neziskovkám a dalším zájmovým skupinám, které reprezentují v obci určitý alternativní názor), jakákoliv cenzura je nepřípustná, naopak je doporučována aktivní podpora společenské diskuse, aby se obecní zpravodaj nestal pouze sebechvalným orgánem radnice. Jak je vidět, dodržování zákonů, a demokratických principů vůbec, v našem městě bohužel stále nefunguje. Pro zajímavost zde uveřejňuji emailovou komunikaci s MěÚ, Rétorika paní starostky je natolik pozoruhodná, že se prostě musím podělit.

Re: Svoboda slova v BZ stále nefunguje

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 18. 04. 2014 11:40

D. Javorčeková: Dobrý den, paní Novotná, z jakého důvodu jste nezařadila můj článek do BZ tentokrát? Děkuji za odpověď, s pozdravem Daniela Javorčeková xxx D. Novotná: Dobrý den, paní Javorčeková. Jak jsem uvedla již v minulé konverzaci, příspěvků do Zpravodaje máme každý měsíc velké množství a mnoho z nich čeká na své uveřejnění i několik čísel (pokud tedy nepozbydou na aktuálnosti). Ne všechny příspěvky, které k nám dorazí, tak můžeme okamžitě publikovat. Jsem koordinátorkou Zpravodaje a o prioritách zařazení jednotlivých příspěvků nerozhoduji sama. Na uveřejnění v Buštěhradském zpravodaji tak ale nemusíte čekat, když máte vlastní prostor v periodiku Buštěhradské listy, jehož jste spoluzakladatelkou, a jež Město Buštěhrad sponzoruje. Právo na zveřejnění vaší informace tak máte dokonce znásobeno. S pozdravem, Dagmar Novotná xxx D. Javorčeková: Vážená paní starostko, je mi jasné, že o prioritách zařazování příspěvků nerozhoduje paní Novotná. Proto konec diskuse směřuji k Vám. To, že mám vlastní prostor v Buštěhradských listech, není argument. Nepřehazujte na Buštěhradské listy své vlastní zákonné povinnosti. Vy musíte v první řadě dodržovat zákony, ne dělat pouze to, co se Vám líbí. Zde jde o princip. Obecní periodikum je zde mimo jiné i pro vyjadřování názorů VŠECH zastupitelů. Máte poskytovat prostor všem alternativním názorům, což rozhodně neděláte, naopak tomu nepřímou cenzurou bráníte. Pokud vím, už jste také neotiskli příspěvek zastupitelce Kindlové, která s B. listy nemá nic společného, nehledě na odmítnuté příspěvky jiných občanů (a to nikoliv z důvodu, že příspěvek "se nevešel", ale proto, že se v něm vyskytuje nějaké nežádoucí jméno). Můj článek je zcela korektní, zmiňující věci, které se týkají všech občanů města, a je stále aktuální. Na druhé straně se ve Zpravodaji objevuje spousta balastu, textů stažených z internetu a věcí, které se Buštěhradu vůbec netýkají. V tomto kontextu je sdělení, že se článek nevešel, poměrně průhlednou výmluvou. Informovala jsem se, že pokud není příspěvek zastupitele uveřejněn ve třech po sobě jdoucích číslech obecního periodika, jsou již v zákonu stanoveny sankce. Pokud tedy příspěvek nevyjde v nejbližším příštím čísle Zpravodaje, podávám opět stížnost na odbor kontroly Ministerstva vnitra. S pozdravem Daniela Javorčeková P.S. Buštěhradské listy by také rády přinášely názory VŠECH zastupitelů, to by ovšem část zastupitelů nesměla odmítat naše snahy o rozhovory. Ale že si nechtějí udělat před volbami reklamu v konkurenčním časopise je asi jejich volba. xxx J. Leflerová: Dobrý den, paní inženýrko, K Vašemu mailu sděluji jen toto: Právě Vám je velmi dobře známo, jak vypadala situace s Buštěhradským zpravodajem, kdy jste vy sama složila funkci v redakční radě a celá Vaše skupina čekala na výsledek naší práce, abyste se mohli semknout do šiku a v okruhu vašich známých mohli začít jen kritizovat a napadat nás. Náplní Zpravodaje je podávat skutečné informace o dění jak na radnici, tak ve městě. To je náš hlavní cíl, který budeme dodržovat i nadále. Až do dnešní doby jste se o Zpravodaj nezajímala a je zřejmé, že nyní před volbami jste se rozhodla úroveň našeho časopis ponižovat na úroveň Buštěhradských listů, které podle názorů čtenářů mají takovou úroveň, že ve většině případů skončí v popelnicích. Nás tato situace netěší, protože Vaší redakční radě dáváme na vaše noviny příspěvek. Tato skutečnost, že si platíme konkurenci, která nemá v úmyslu produkovat časopis na úrovni opravdové konstruktivní opozice, ale pasovala se na bulvár, je unikum, které se jinde nenajde. Budete-li ve svých článcích užívat termíny jako zapšklá radnice, jste toho názoru, že je to ona konstruktivní kritika? Já se domnívám, že tento termín by se dal použít ve vztahu k Vám, protože z Vašich reakcí vyplývají jen negativa. Naštěstí jsem přesvědčena o tom, že buštěhradští občané jsou lidé, kteří si dovedou v hlavách všechno srovnat a poznají, kdo se chce jen v pravý čas zviditelňovat a kdo chce něco pro ně dělat. Vaše výhrůžky o tom, že pozvete kontrolu z MV jsme už zažili, zřejmě se Vám jedná jen o to, abyste nás odvedla od skutečné práce a zatížila nás mimořádnými akcemi, díky nimž se nebudeme moci věnovat opravdovým potřebám města. A to ještě nechci v této chvíli rozebírat Váš článek v Kamelotu, ve kterém pomlouváte město, kde žijete. Vyhrůžky považujete za spolupráci s radnicí? Doporučovala bych Vám, abyste se zamyslela sama nad sebou a Váš čas věnovala opravdu užitečným věcem, které jsou pro město třeba dělat a přestala se zabývat jen naším napadáním a vyzvedávám okruhu Vašich spolupracovníků jako lidí, kteří jen oni jsou ti správní. Váš článek bude zveřejněn v dalším čísle BZ, čtenáři si svůj názor jistě udělají sami. Jen podotýkám, že do minulých BZ jsme nemohli zařadit víc dalších článků. Přála bych Vám, abyste se nenechávala ovlivňovat „radou moudrých“ a stala jste sama sebou. Považuji Vás stále za inteligentní mladou dámu, která má schopnost rozeznat zrní a plevy. S pozdravem J. Leflerová xxx D. Javorčeková: Vážená paní starostko, vím, že co se týká Zpravodaje, Listů, práce města, a ostatně většiny dalších věcí, naše názory se dlouhodobě natolik propastně liší, že skoro již nemá cenu o tom diskutovat. V této diskusi pokračuji především kvůli ostatním zastupitelům, neboť si někteří zřejmě vůbec neuvědomují, co zde ty skoro čtyři poslední roky podporují, a o jaké příležitosti město za tu dobu díky své pasivitě přišlo (od aktivního získávání dotací až po spolupráci s Italy z Valle di Ledro, ze které řada jiných obcí těží, prezentuje se jí, jen my ji ignorujeme). Právě že moc dobře vím, jak vypadala situace s B. zpravodajem. Nevím, zda se ještě pamatujete, že jste časopis změnila proti vůli občanů i proti slibu, který jste jim na zasedání dala (kdybyste si to nepamatovala, máme to na audiozáznama v zápise). Váš nový zpravodaj bohužel podává pouze část informací o dění ve městě, pouze Ty, které uznáte za vhodné, takže bohužel NEPLNÍ svou zákonnou povinnost objektivně informovat (a ještě je dražší). Ano, prosím, uveřejněte můj článek, a nechte konečně občany, ať si názor udělají sami. To je to, oč mi od začátku jde, a co je i právo čtenářů, a nikoliv aby jim někdo předvybíral, co je pro ně vhodné číst, aby nebyl uražen jejich jemnocit. Nepřestane mě překvapovat, jak jste přesvědčená, že správu města vykonáváte dobře, že máte podporu většiny občanů, a že si občané věci srovnají v hlavách právě ve Váš prospěch. Ale to ukáží volby. Nesouhlasím s Vaší prezentací situace, že z mých reakcí vyplývají jen negativa. Zapomínáte, že od začátku městu nabízím svou odbornost, kontakty, čas i osobní nasazení, měla jsem a mám mnoho konstruktivních návrhů k zlepšení různých věcí, dotační úspěšnosti města apod., kterých většinu vedení města ovšem odmítlo či na ně vůbec nereagovalo. Mám zapátrat v emailech a najít všechny své návrhy, náměty, upozornění na problémy, které jste za poslední tři roky odmítla s tím, že to město nepotřebuje/netýká se ho to/není to tak jednoduché/město si to vyřeší jinak/město to řeší (ale nic nevyřešilo)/jsou jiné, důležitější úkoly atd. atd. ? Komunikace radnice vůči mně je celou tu dobu negativistická, neochotná a činící obstrukce, i v případech, kdy jsem navrhovala prospěšné věci, a ještě i to, že se v nich budu sama angažovat. Já jsem schopna i přes naše vzájemné antipatie snažit se městu pomáhat. Ale Vy nejste schopni tuto moji aktivitu přijmout (a ještě mi budete doporučovat, abych "šla dělat něco užitečného pro město", to je absurdní!). Takže když to shrnu, opravdu si myslíte, že mám stávající radnici za co chválit? Stížnost na MV je jediný použitelný prostředek, který mohu jako občan použít, když místní samospráva nefunguje, jak má. A jestliže vystrčíte hlavu z našeho malého buštěhradského rybníka a podíváte se z jiné perspektivy, zjistíte, že ta naše opravdu funguje (z hlediska dodržování demokratických principů, otevřenosti, i z hlediska efektivity práce) velmi špatně. Troufám si tvrdit, že si to myslí daleko více lidí, než jste vůbec ochotna si připustit. Od loňské kontroly a auditu jste měli příležitost zlepšit řadu věcí, které komise skutečně shledaly jako pochybení a nedodržování zákonů (nebo že by se i komise MV proti Vám lživě spikla?), nicméně Váš přístup se téměř nezměnil. Především stále nejlépe umíte zbavovat se vlastní zodpovědnosti za nedostatky a špatná rozhodnutí. Mimochodem, jak jste daleko s plněním usnesení o tom, že město bude vymáhat 220 tisíc Kč po tom, kdo tuto škodu způsobil? Domnívám se tedy, že právě tato činnost, kterou dělám, je pro město velmi potřebná a užitečná. Možná jste si nevšimla, že se veřejně angažuji celých zhruba 12 let, co zde žiji, nikoliv jen "v pravý čas před volbami" (to bude teprve zajímavé, jak se před volbami projeví aktivita některých lidí, kteří doteď jen mlčeli a prsty si nepálili :) ). Budete se divit, ale článek v Kamelotu jsem ani nečetla (byla to iniciativa Kamelotu, přišli udělat rozhovor a hotový mi jej neposlali), takže ani nevím, co Vás na něm popudilo. Ale bezpochyby stále to stejné - že nazývám věci pravými jmény a opovažuji se něco zde kritizovat. S pozdravem Daniela Javorčeková

Re: Svoboda slova v BZ stále nefunguje

Zaslán uživatelem/kou: Luděk Zámyslický

Datum: 18. 04. 2014 12:32

Vládnoucí koalice města Buštěhrad si dovoluje určovat co je přípustná kritika a přitom sama porušuje platné zákony. Odpověď paní starostky je názornou ilustrací formy nespolupráce vládnoucího hnutí s opozicí v zastupitelstvu. Zejména závěr odpovědi vyžaduje pevné nervy. Je to jako kopnutí do holeně. Přeji hezké velikonoce Luděk Zámyslický

Re: Svoboda slova v BZ stále nefunguje

Zaslán uživatelem/kou: Stanislava Šumná

Datum: 22. 04. 2014 10:08

Nedá mi nereagovat na příspěvek Daniely, potažmo paní starostky. S ohledem na to, že jsem s radnicí spolupracovala do roku 2013 10 let a poslední 3 roky totálně vyčerpaly mou trpělivost. Neustálé upomínání a opakované žádosti o vyřízení úředních záležitostí bez kterých příspěvkové organizace města nemohou fungovat. Podezírání, nedůvěra a kontroly, které by se daly mnohdy považovat za šikanu. To, že osobní nesympatie jsou vždy nad prospěšnost pro město je evidentní i v Danielině případě. Já mám jen jednu velkou výhodu, moje 10-ti letá práce je opravdu vidět a s ohledem na to, že v ní schopní lidé pokračují, tady její výsledky, s největší pravděpodobností, budou ještě spoustu let. To, že si někdo není schopen přiznat chyby a vyvodit z nich důsledky, které naše město posunou dopředu, je tristní. Všechny chyby kzeré byly pracovníkům města dokázány kontrolami a dokonce proběhly i finanční sankce, byly zlehčovány. Lidé kteří na chyby upozornili byli osočováni za to, že kdyby mlčeli žádné sankce by nybyly. No je to k pochopení? Kam se poděl inzerovaný zájem o město, vždyť tady se jedná jen o to vyzdvihnout své "schopnosti". Nepřipouští se jiný názor, kritika je nepřípustná, protože se okamžitě obrátí proti kritikovi. Bohužel mi to zavání dobou dávno minulou, i když ono to vlastně zase tak dávno nebylo. Vyjmenovávat věci, které léta fungovaly a přesto byli během posledního volebního období zničeny, zrušeny, kolik lidí bylo donuceno "dobrovolně" opustit svou mnohdy letitou dobrovolnou práci pro město opustit, bohužel nemá smysl. Jen stále věřím, že platí, že na každého jednou dojde ( mám chuť tro napsat jadrněji:-))a tak budoucnost ukáže. Celé to vypydá velmi depresivně, ale co tě nazabije to tě posílí a tak hezké dny a vzhůru do konečně opět otevřeného Zámeckého parku :-) A hlavně přeji Buštěhradu dost lidí podobných Daniele, která má stále dost sil pojmenovávat věci pravým jménem i přes otevřenou nesympatii vůči své osobě. Stáňa Šumná

Re: Svoboda slova v BZ stále nefunguje

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 12. 05. 2014 21:33

Buštěhrad by si skutečně zasloužil otevřený Buštěhradský zpravodaj minimálně pro názory všech zastupitelů. S vyhrazeným prostorem. Věřím, že po volbách nebude muset zastupitel žebrat o zveřejnění svého názoru na věci veřejné v informačním bulletinu města Buštěhradu. Bohužel v mnohém suplují úlohu objektivnosti nebo prezentaci odlišných názorů a informací Buštěhradské listy.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Daniela Javorčeková

Datum: 20. 05. 2014 10:16

Konec příběhu (pro těch několik bludných duší, které to tady ještě čtou): V posledním BZ byl opravdu nakonec můj článek otištěn. Dokonce v plném změní, když přejdeme, že část názvu "Opoziční okénko" byla změněna na "Příspěvek zastupitele" (že by v Buštěhradě bylo "opoziční" neslušné slovo? Nebo snad "okénko" ? :)). Pod článkem je velký rudý obdélník s textem: "Článek paní ing. arch. Daniely Javorčekové uvádíme v Buštěhradském Zpravodaji jako vynucenou informaci pisatelky, která se zaštiťuje novelou tiskového zákona a trvá na jeho uveřejnění v tomto periodiku. Čtyři body, které jsou v článku pí Javorčekové uvedeny jako program zmíněné konference, budou předmětem jednání na samostatném semináři za účasti občanů města. Pokud jde o druhou část článku, ve které se pisatelka zmiňuje o zapšklosti radnice, lze toto konstatování i obrátit. Úsudek o tomto článku ponecháváme na každém čtenáři Buštěhradského zpravodaje. Redakce" Pominu, že paní Javorčeková je evidentně s tou novelou tiskového zákona v právu, jinak by si jistě nemohla vynutit otištění čehokoliv. Pominu, že takový komentář přímo pod článkem je zneužití moci vydavatele periodika, které by si v demokracii nikdo neměl dovolit. Paní starostka tím ovšem článku dělá skvělou reklamu, po takovém upozornění si ho lidé jistě přečtou velmi pozorně :) Přijde mi zábavná myšlenka jakéhosi "semináře", který bude naše město pořádat na témata konference. Protože na téma otevřenosti a vstřícnosti radnice, podávání informací občanům a obecně aplikace demokratických principů jsou u nás opravdu experti, kteří mohou občany leccos naučit (zvlášť po své celoživotní totalitní praxi). Nebo by možná stálo za to vygooglovat si, co znamená slovo seminář (kurs, školení, cvičení). To úplně nesedí jako synonymum pro diskusi o tom, co u nás nefunguje. Ale v současnosti je to slovo evidentně v oblibě, je to tu samý "seminář" (před tím zase frčelo slovo "workshop", než si někdo zjistil, co to doopravdy znamená; ráda bych viděla pana místostarostu, jak třeba učí obyvatele DPSky vyrábět ruční papír, ale asi nebudu mít to štěstí). Shrnuto, podtrženo, na cokoliv upozorníme, zjistíme, že to téma se tady už dávno řeší, nebo se bude v nejbližší době řešit, nebo je vyřešené, nebo o něm budeme dokonce dělat seminář! Samozřejmě za účasti občanů města (na to občané města určitě budou slyšet!). Nicméně jsou to jen plané řeči, jako s těmi lavičkami v jiné diskusi zde.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: janvec

Datum: 21. 05. 2014 17:51

Myslíte si, že je správné vyvěšovat politické plakáty na oficiální veřejné desky Městského úřadu Buštěhrad s kandidátem do Evropského parlamentu? Dosud toto nepamatuji. Nevíc u současného vedení města, které se zaštiťuje nestranností.

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Stanislava Šumná

Datum: 22. 05. 2014 12:06

Pro případ, že by má reakce nebyla v BZ otištěna :-) Opravu již nic nechápu, reaguji na článek v posledním č. BZ paní zastupitelky Daniely Javorčekové. Což článek, ten je pochopitelný dobře a připadá mi že je v něm řada dobrých rad pro práci představitelů obcí a měst. Pro mě jsou to informace, které mluví za občany, kteří se zajímají jak se na radnici hospodaří. Co nechápu vůbec je reakce „redakce“. Bylo to nutné? O co jde, vždyť v článku se jen mluví o tom co nám na začátku svého volebního období naši představitelé slibovali. Transparentnost a blíže k občanům, spoluúčast občanů na dění ve městě. Kdo je redakce? Našla jsem jen osobu odpovědnou, a tou je paní Novotná. To, že ona je na radnici a ví o všem co se děje je pro ní určitě důležité a uklidňuje jí, že vše je v pořádku, proč to nemůžeme vědět my ostatní a být stejně klidní jako ona? A bez pracného žádání a dopisování bez odpovědí. Pokud bude vše veřejně prezentováno, zvlášť se mi líbil diář starosty Černošic, bude mít i radnice klid na svou práci a stále se jich nebude někdo vyptávat a prudit. A ještě co to je „vynucená informace“, to považuji za ránu pěstí demokracii. Článek jsem četla raději vícekrát abych se přesvědčila co „redakci“ tak pobouřilo, že jej musela komentovat. Pravda, bylo to zbytečné, protože hned na první pohled je to pár slov kritiky a tu se lidé v demokracii učí přijímat a brát si z ní případná ponaučení pro svou další práci. Myslím, že času na učení bylo dost, jen zvyk je železná košile. Stanislava Šumná

Re: Buštěhradský zpravodaj

Zaslán uživatelem/kou: Petr Sejkora

Datum: 29. 09. 2014 02:43

Lidi, blíží se místní volby. Nedělejme z buštěhradské radnice ani blázinec, ani domov důchodců pro vysloužilé členy bývalého režimu. Ačkoliv jsou ambiciozní členové hnutí Pro Buštěhrad Vaši dlouholetí sousedé a přátelé, své politické sliby nedodržují, nemají vize, neumí hospodařit, nepřijímají kritiku a často jenom matlají. Za mých časů byli ovládaní místní buňkou TOP 09, demokraticky ovládanou rodinou Kluiberových a pracovní schůzky "koalice" se odehrávaly v sídle MAX stavební. Tito ambiciézní mladí stavaři a jejich partnerky zase zatím nemají cit pro správu věcí veřejných. Co k tomu dodat? Petr Sejkora