Diskusní fórum » Obecné fórum - archiv » výstavba kanalizace a ČOV

Sobota 20.4.2024

 

Obecné fórum - archiv: výstavba kanalizace a ČOV

výstavba kanalizace a ČOV

Zaslán uživatelem/kou: Dalik

Datum: 03. 05. 2006 13:07

Měl bych jednu připomínku k provádění stavby kanalizace a ČOV v našem městě. V poslední době dochází k častým výpadkům (haváriím) v dodávce pitné vody, které trvají do pozdních nočních hodin. Pokud vůbec voda začne téci (vetšinou sičí pouze vzduch), je tak špinavá, že bych jí nevylil ani na zahradu. Tato situace začíná být neúnosná jak z hygienického hlediska tak i proto, že nejen ja, ale i spousta dalších spoluobčanů momentálně platí Vodárnám víc za vzduch či za znehodnocenou vodu než za vodu pitnou, díky neodbornosti jistých lidí či firem. Nabízí se tu minimálně dvě možnosti, čím by tato situace mohla být způsobena: buď 1) firma která stavbu provádí je nezpůsobilá k tomuto druhu stavební činnosti nebo 2) město nemá kvalitní dokumentaci ohledně inženýrských sítí Tímto bych rád apeloval na všechny, kteří mají možnost tuto situaci ovlinit, aby tak učinily.

Re: výstavba kanalizace a ČOV

Zaslán uživatelem/kou: Tomáš Musil

Datum: 05. 05. 2006 10:06

Souhlasím s tím co zde uvádí pan kolega. Navíc mě vadí, že je obyvatelstvo špatně informováno "výpadek potrvá do 18h" a voda je opravdu spuštěna až v noci. Pro ovyvatele s malými dětmi opravdu super! Další fakt je, že informace dorazí v okamžiku, kdy voda už neteče nebo těsně před tím, takže vytvořit rezervu na spláchnutí toalety je nadlidský výkon. Mám v domě instalován filtr a úpravnu vody od vodního kamene a musím říct, že to co ve filtru zůstává za špínu je fakt síla, takže lituju ty co jim to projde až do boileru apod. Dovolil jsem si napsat příspěvek i do druhé sekce a čekám na odpověď jak bude město řešit situaci po rozboření silnic a celkově obrovské množství prachu a špíny po stavebních pracech. Ale zřejmě se jí dočkám až v "dalším čísle" Zpravodaje, stejně tak jako na dotaz proč se neuklízí v zimě sníh, kterou prý paní starostka napíše do květnového čísla (dotaz napsán v 2/06).

Re: výstavba kanalizace a ČOV

Zaslán uživatelem/kou: Jan Kasalický

Datum: 12. 05. 2006 10:00

Dobrý den, Pokud jde o havárie vody, zřejmě nevíte, že většina vodovodních řadů v Buštěhradě pochází z 20. let 20. století a na mnoha místech jsou v kritickém stavu, bohužel finance, které jsou na akci "výstavba kanalizace a ČOV" k dispozici neumožňují radikální výměnu starých vodovodních rozvodů. Průběžně jsou prováděny přeložky a opravy v částech, které kolidují s kanalizací, ale bohužel není možné ani na základě existující dokumentace všechny problémy předem předvídat. S kvalitou stavební firmy má tento problém velmi málo společného. Pokud jde o silnice: ve smlouvě s dodavatelem stavby je stanoveno, že silnice budou po ukončení stavby uvedeny do původního stavu. Zásypy po umístění kanalizačních stok se průběžně hutní hutnícími stroji, nicméně z hlediska výsledné kvality silnic je na místě jejich finální úpravy provádět až po určité době, během které může docházet k dodatečnému sedání zásypů, a kdy už nebude silnice nadměrně zatěžována stavebními mechanismy. Jistěže pro nás pro všechny obyvatele Buštěhradu je nepříjemný tento intenzivní způsob stavby, kdy silnice jsou buď zaprášené nebo špinavé od zeminy. Na druhé straně tempo výstavby je veliké a vše má být dokončeno do konce října. Takže vás tímto, jménem MÚ, prosím o trpělivost.

Re: výstavba kanalizace a ČOV

Zaslán uživatelem/kou: Stanislav Sochr

Datum: 12. 05. 2006 11:32

Finance nejsou. Pokud jsou informace, které mám, správné, tak hlavně že budou finance na naprosto nesmyslné dvojnásobné kopání v Kladenské ulici.

Re: výstavba kanalizace a ČOV

Zaslán uživatelem/kou: Radek31

Datum: 23. 07. 2007 13:27

mně by zajímalo jak se dělala pražská ulice. asi podle oka, na úřadě neví a nebo tomu nerozumí. Radek