Diskusní fórum » Starostka odpovídá

Čtvrtek 22.2.2024

 

Diskuse - starostka odpovídá

Téma: odpady

28.11.2019, 11:53

Autor: Jitka

Dobrý den, tak jsem příspěvky na téma odpad zcela mimořádně dočetla až do konce a napadá mě jediné, nechci prožít život tím, že budu celé dny třídit odpad...
přeju pěkný den všem bez odpadu:-))

 

Téma: odpady

28.11.2019, 11:40

Autor: Jitka

Dobrý den ,v poslední době je na Buštěhradských stránkách téma odpadové hospodářství, přiznávám, že příliš mnoho textu, takže po prvních 2 odstavcích už mě to nebaví číst dál a zamotávám se do tun textu , ale věta (byla hned v prvním odstavci, takže jsem ji ještě pobrala )"Lidé se k nám stěhují, ale trvalý pobyt si zde nezřizují" mě asociuje: 1.) a kde tedy mají trvalý pobyt ? a 2.) takže ten kdo zde je přihlášen , tomu se to prostě zdraží proto, aby se nějak zaplatil odpad vyprodukovaný nepřihlášenými?
děkuji Jitka

 

Téma: 1. Osvětlení ulice, 2. Označení ulice, 3. Příjezdová cesta

29.8.2019, 15:50

Autor: Alena Malá

Vážená paní starosto,

Měla bych na vás pár dotazů a proseb.

Ta 1. Osvětlení ulice: bydlím v Buštěhradu přes 3 roky a v ulici u schodů již dlouho nesvítí pouliční lampa hned na konci schodiště. Má dcera často chodí za tmy do školy, a dost se kolem těchto tmavých schodů boji. Bylo by možné prosím zprovoznit tuto lampu aby se při procházení kolem nich cítila lépe?

Za 2. Označení ulice: Naše ulice U Schodů není nijak značená, bylo by možné dodat název ulice. Máme často problém jak s návštěvami tak s dodavkovou službou, že naši ulici nemohou najít.

Za 3. Příjezdová cesta: tato cesta je příšerná a v zimnich měsících máme problémy s přístupnosti této ulice a také s odklízením sněhu. Nešlo by udělat kousek asfaltky? Je to jen pár metrů, ale když sem pak jede například sanita tak mají také problém.

Předem moc děkuji za zodpovězení mých otázek a snad i kladné vyřízení.

S přáním hezkého dne Malá A.

Odpověď: Daniela Javorčeková, 2.9.2019, 10:37

Vážená paní Malá,

Vaše připomínky č. 1 a 2 předávám našim Technickým službám, na lampu se podívají, a název ulice by také neměl být problém přidělat (jen se ta cedule musí objednat, a nevím, jak rychle ji dodají).

K bodu 3 - povrch: jsme si vědomi toho, že ulice má špatný povrch, nicméně takových ulic máme v Buštěhradě spoustu, nové povrchy děláme postupně podle toho, kolik peněz si můžeme dovolit na ně vyčlenit. A prioritou jsou samozřejmě ulice, kde bydlí více lidí. Ale věřím, že se časem dostaneme i k ulici U Rybníka.

 

Téma: tráva

25.6.2019, 07:50

Autor: jitka

dobrý den děkuji , sekejte jak myslíte:-)akorát jsou tedy celkem k ničemu trávníkové plochy pro hraní dětí, když je na nich (a zřejmě bude i nadále ) pul až metrová nově "luční" tráva s klíšťaty v plné zbroji a aktivitě , nebo proč je u "stromu republiky " u hřbitova lavička, když se k ní nikdo nepřebrodí v trávě do pasu (ted už ano) možná by to vyřešila aspoň cestička .
Luční tráva super ale tak někde u silnice ne v obytné zoně na odpočinkových plochách , kde je to akorát zdroj klíšťat a udržte dítě nebo zvíře , aby tam nelezlo:-(
děkujeme Jitka

 

Téma: Buštěhrad zaroste trávou

3.6.2019, 07:46

Autor: Jitka

dobrý den, myslíte, že v Buštěhradě někdo poseká trávu ? všude je už půlmetrová , bohužel ráj pro klíšťata, velké nebezpečí pro děti a zvířata :-( děkuji

Odpověď: Daniela Javorčeková, 3.6.2019, 09:48

Vážená paní Jitko,

pracovníci našich Technických služeb sekají nepřetržitě, nicméně jim bude chvilku trvat, než posekají celé město. Máme 11 hektarů zeleně a omezené personální a technické možnosti (když před tím pršelo, sekat se bohužel nedalo, ale o to víc tráva narostla).  Jsou i úseky, kde budeme záměrně sekat méně často - nyní k tomu obce přistupují z ekologických důvodů - více se dočtete například zde.

 

Téma: Víkendové jízdní řády

18.4.2019, 21:07

Autor: David Radosta

Dobrý den,
nebylo by možné upravit jízdní řády linek 300 a 324 o víkendu do takové podoby, kdy nepřijedou během 10 minut 2 autobusy, a pak 50 minut nic? Například v případě 30 minutového rozestupu, by se spojení stalo pro cestující zajisté atraktivnější. Vzhledem k tomu, že obě zmíněné linky jedou v Kladně po téměř stejné trase, tak by to možná mělo výše uvedený efekt i mimo naše město.
Děkuji za případnou odpověď.

 

Téma: Týrání nebo chov v nevhodných podmínkách?

10.4.2019, 11:43

Autor: Eva Plšková

Vážená paní starostko,

prosím o prověření podmínek chovu hospodářských zvířat ve zchátralém objektu v ulici Tyršova (poslední budova vpravo směr Libochovičky).

Děkuji.

Odpověď: Daniela Javorčeková, 15.5.2019, 15:28

Vážená paní Plšková,
město Buštěhrad bohužel není oprávněno provádět jakékoliv kontroly v soukromých objektech. Pokud máte podezření, že zde něco není v pořádku, podejte prosím podnět na Krajskou veterinární správu pro Středočeský kraj,
Pracoviště Kladno,
Čechova 1513,
Kladno, 272 01
Telefon: +420 312 247 430
https://www.svscr.cz/kvs-svs-pro-stredocesky-kraj/

 

 

Téma: Psi bez vodítek

16.1.2019, 14:28

Autor: Nela Linková

Dobrý den,
Chtěla bych jen upozornit, aby majitele svých psů požívali vodítka k tomu totiž jsou, protože dneska ráno byl můj pejsek napaden velmi agresivním psem naštěstí je v pořádku, ale z doslechu toto není jediný případ..

 

Téma: Historie města Buštěhrad

13.10.2018, 01:50

Autor: Miroslava Jiráková

Vážená paní starostko,

mám na Vás zvláštní prosbu. Chtěla bych poprosit o informace o městě Buštěhrad, konkrétně události, zprávy, zajímavosti, které se udály v roce 1982. (např. kolik žilo v tomto roce obyvatel nebo narodilo se dětí, návštěva významné osobnosti, otevření školky/školy/obchodu/parku/hřiště, činnost spolků a sportovních klubů, něco co se vyřešilo, inzerce, společenské a kulturní akce apod., prostě cokoli). Mohou být i humorné a zvláštní. Zpracovávám pro kamaráda, tzv. výroční noviny, který se v roce 1982 narodil a prožil dětství v Buštěhradě. Základní informace jsem již čerpala z vašich oficiálních webových stránek a internetu, ale moc jsem jich nedohledala. Pokud by jste měla zájem výsledek Vám také zašlu.

Předem Vám děkuji za ochotu a pomoc.

Hezký den

Jiráková Miroslava

Odpověď: Daniela Javorčeková, 15.10.2018, 07:56

Vážená paní Jiráková, doporučuji kontaktovat našeho kronikáře pana Jaroslava Pergla (tel. 604744429), podívá se Vám na rok 1982 do kroniky. Dále, když přijdete k nám na úřad (nejlépe v úředních hodinách), a poprosíte pane Zemanovou na evidenci obyvatel, najde Vám v archivu Buštěhradský zpravodaj z roku 1982, a tam bude určitě také možné leccos nalézt.

 

Téma: Dopravní stavby

22.9.2018, 00:39

Autor: Adam Novotny

Dobrý den, jsou známy nějaké časové údaje o dokončení “opravy” Kladenské ulicie u Dynexu? Už několik týdnů to vypadá, že se na to nějak zapomělo, stejně jako nové lampy u nového kruhového objezdu a na přechodu mezi Buštěhradem a Lidicemi.

Odpověď: Daniela Javorčeková, 3.10.2018, 09:38

Dobrý den, ohledně Kladenské - podle mých informací by měli na konci tohoto týdne či na začátku příštího začít asfaltovat, a předání hotové stavby bude 8. nebo 9. 10. Ohledně osvětlení přechodu a kruhového objezdu - toto je stavba ŘSD, nevím, proč lampy nesvítí. Možná ŘSD šetří.