Diskusní fórum » Starostka odpovídá

Neděle 5.2.2023

 

Diskuse - starostka odpovídá

Téma: buštěhradský hřbitov

3.6.2021, 08:54

Autor: Hana Formánková

Vážená paní starostko,

nevím jestli na našem hřbitově máte někoho blízkého, nebo tam někdy zavítáte. Slovo katastrofa, je slabé slovo. Myslím, že ti kdo tam odpočívají by si zasloužili od nás trochu úcty, nebot pro město určitě také něco znamenali a ted se jim takto odvděčujeme.
Chápu technické služby, že k tomuto místo mají možná trochu averzi, protože sekat mezi hroby, není žádný med, zvlášť když tam lidé nechávají sklenice a různé věci.
Ale v minulosti tady bylo zvykem, že se o hřbitov někdo staral a vypadalo to tam rozhodně
důstojněji než nyní.
Snad město není na tom finančně tak strašně špatně, aby se nenašly nějaké finanční prostředky a zaplatilo někomu, kdo by se o to staral.
Myslím, že nejsem jediná kdo tento žalostný stav vidí.

S pozdravem

Formánková

Odpověď: Daniela Javorčeková, 3.6.2021, 09:03

Paní Formánková, 

věřte, že stav našeho hřbitova znám velmi dobře. Ohledně trávy - naše TS bohužel nestíhají, máme málo lidí, a tráva po deštích roste jako divá, při tom máme po městě 11 hektarů zeleně, nemohou to stihnout posekat vše najednou (dřív jsme měli přes Úřad práce třeba 10 lidí, teď ani jednoho). Na hřbitov už se chystají. Od té doby, co se o hřbitov stará paní Hanáková Holeyšovská, se myslím děje mnoho pozitivních změn, jen to bude chvíli trvat, hřbitov potřebuje opravy dlouhodobě (nevím, zda jste si všimla, že jsme alespoň v minulých letech opravili zeď, brány, a udělali nový přívod vody).

Děkuji za pochopení.

 

Téma: Potravinová pomoc

15.10.2020, 21:12

Autor: Adam Novotný

Vážená paní starostko,
dnes jsem v médiích zaznamenal zprávu, že potravinovým bankám dochází jídlo a samoživitelkám a seniorům hrozí hlad. Žádám Vás tímto, abyste neprodleně kontaktovala paní senátorku Šípovou, které má s potravinovou pomocí našim občanům již zkušenost po první vlně. Udělal jsem si průzkum mezi občany našeho města a většina si myslí, že byste tak měla učinit a to zejména proto, že jste omezili úřední hodiny, tudíž zbylý čas můžete napsat mail paní senátorce. Myslím, si že je to milionkrát lepší, než nic nedělat.
Děkuji!

 

Téma: Veřejné osvětlení

13.10.2020, 22:09

Autor: Gabriela Bušková

Dobrý den,
již několik dní opět nesvítí veřejné osvětlení v ulici Kladenská (od hřbitova směrem k náměstí) včetně přechodu na křižovatce s Revoluční ulicí. Ráda bych se zeptala, kde je chyba (není to poprvé) a kdy bude opět v provozu. Okolní ulice i náměstí vždy svítí, vypadává jen tento úsek. Je možné tomu pro příště předejít? Předpokládám, že to není způsob šetření obecního rozpočtu.
Děkuji Gabriela Bušková

 

Téma: Obchvat, silnice I/61

12.9.2020, 20:42

Autor: Martina Haklová

Vážená paní starostko,
mohu se prosím zeptat na celkovou situaci kolem plánovaného obchvatu. Jaké kroky budou nyní následovat a kdy? Prosím omluvte mě, pokud se tyto dotazy neustále opakují. Zatím jsem to pochopila tak, že se městu nelíbí ani jeden z možných návrhů a bude se dále řešit další možná podoba. Mám velké obavy, že se bude ještě řadu let diskutovat a hledat možná řešení, ale dostavba skladu nepočká, tudíž již někdy příští rok začnou proudit kamiony po současné silnici I/61, která není zcela vyhovující, tudíž obchvat nebude, úpravy na I/61 také ne. Jak je pravděpodobné, že dojde k nějakému řešení ještě před dostavbou skladu? Bohužel si myslím, že tyto otázky se měly řešit daleko dříve. Prosím, ještě jednou mě omluvte za otázky, které se neustále opakují a zajisté se někde řeší. Pokud mě odkážete na nějaké stránky, kde se tato problematika řeší, budu vám velmi vděčná.
Děkuji za případnou odpověď.
Martina Haklová

Odpověď: Daniela Javorčeková, 14.9.2020, 12:19

Vážená paní Haklová,

není to tak, že městu se nelíbí ani jeden z možných návrhů. Je to tak, že zastupitelé těsnou většinou odsouhlasili variantu 3 (tedy zkapacitnění stávající komunikace mezi Buštěhradem a Lidicemi). S touto variantou ovšem nesouhlasí Lidice a Makotřasy, takže budou násladovat jednání s těmito obcemi. Celá problematika je velmi složitá, jestli chcete, přečtěte si články, které byly na toto téma uveřejněny v posledním Zpravodaji, doufám, že Vám přišel. Jestli ne, je i na webu: https://www.mestobustehrad.cz/nas-bustehrad/zpravodaj/rocnik-44-2020/bz8-9-2020.pdf

O obchvatu je zde několik článků s různými pohledy na věc (pro i proti jednotlivých variant), a to od str. 6 - 12 a na str. 26.

O změnu stávající trasy obchvatu se snažíme již skoro 6 let (je k tomu potřeba změnit ZÚR, neboli Zásady územního rozvoje Středočeského kraje, což je takový územní plán Středočeského kraje, a co je v něm, musí být přejato i do územních plánech všech obcí). Žádali jsme několikrát o prověření účelnosti stávající trasy obchvatu a návrh jiné varianty.  Do doby, než se začal stavět velkosklad Lidlu, se s námi víceméně nikdo nebavil. Lidl paradoxně tuto záležitost rozhýbal, takže je šance, že se dopravní problematikou na kraji a ŘSD konečně začnou zabývat.

 

Téma: Zdroj informací

9.9.2020, 22:15

Autor: Jaroslav Doležal

Vážená paní starostko,
můžete mi vysvětlit odkud čerpáte informace ohledně nové zastávky. V předchozím příspěvku jste napsala, že to může být od poloviny září a poté se dočtu ve zpravodaji něco o 1. listopadu. Hlavně, že se ohradíte na můj údajně útočný tón. Pravděpodobně je toho na vás po tolika letech ve vedení moc a věřím, že zvážíte svůj odchod z vedení města. Budu vám to hodně přát.

Odpověď: Daniela Javorčeková, 10.9.2020, 07:43

Vážený pane Doležale, ve zpravodaji je napsáno "během podzimu, nejpozději do 1. 11.". Vychází to z mé komunikace s IDSK, kdy mi slíbili, že se vynasnaží zastávku uvést do provozu co nejdříve, možá už od poloviny září, ale že nevědí, zda se jim to podaří, a každopádně to bude nejpozději 1. 11.
 

Téma: Autobusová zastávka

29.8.2020, 19:20

Autor: Jaroslav Doležal

Vážená paní starostko,
na základě zveřejněných jízdních řádů linky 300 projíždějící Buštěhradem je patrné, že zde není počítáno s novou autobusovou zastávkou u nové cyklostezky. Můžete mi laskavě vysvětlit jak je to možné? Hodlá se to nějak změnit nebo se na ní budeme koukat ještě rok nebo dva?

Odpověď: Daniela Javorčeková, 30.8.2020, 11:24

Dobrý den, Váš tón je zbytečně útočný. Na IDSK o plánované zastávce vědí již rok, a ihned po kolaudaci jsme jim poslali kolaudační rozhodnutí a žádost o zařazení zastávky o jízdních řádů. Nyní se nám omlouvali, že zastávku nejsou schopni zařadit už od 1. 9. (což byl původní předpoklad), protože odbor dopravy má douhé lhůty na udělování licencí dopravcům. Když to dobře půjde, zastávka bude zprovozněna cca v polovině září.
 

Téma: Potravinová pomoc po volbách - informační centrum

30.7.2020, 21:13

Autor: Adam Novotný

Vážená paní starostko,
můžete nás informovat o dalších akcí paní Šípové, které budou následovat po podzimních volbách? Pokud předložíte konkrétní datumy, tak budu zítřejší akci považovat za pomoc, v opačném případě se jedná o obyčejnou kampaň, která vhodně využívá koronavirus jako záminku, ale to asi poznáme až po volbách, kdy se tu paní Šípová neukáže.

 

Téma: Potravinová pomoc

30.7.2020, 13:59

Autor: Adam Novotný

Kolik zaplatila advokátka a obhájkyně v jedné osobě Adéla Šípová za svou politickou kampaň, kterou schovává za potravinovou pomoc důchodcům a opuštěným matkám? Z jakého důvodu o této kampani informuje informační centrum?

Odpověď: Daniela Javorčeková, 30.7.2020, 14:30

Vážený pane Novotný,

paní Šípová je předsedkyní správní rady Nadačního fondu humanitární pomoc, a obacejí se na obce v souvislosti s novým projektem zaměřeným na pomoc sociálně slabým seniorům a rodičům samoživitelům. Cílem nadačního fondu je mimo jiné bezplatná potravinová i nepotravinová pomoc potřebným. Díky této akci mohou potřební lidé ze zmíněných skupin obdržet bezplatně balíčky, které obsahují potraviny a další potřebné věci jako například pleny, hygienické pomůcky apod. Obdobný projekt probíhá i na Kladně, kde jej má na starost nezisková organizace Člověk v tísni. Ta se však primárně zaměřuje na lidi z města a na bezdomovce a výdej této pomoci realizuje spíše dočasně.

Nadační fond by nyní chtěl rozšířilt tuto pomoc do obcí a zaměřit ji na ty, kteří se do většího města dostanou obtížněji nebo vůbec. 

Považuji tedy tuto aktivitu za jednoznačně přínosnou (jestli se domníváte, že v Buštěhradě neexistují bezdomovci a lidé v hmotné nouzi, tak se velice mýlíte). A divím se, že máte potřebu se zrovna proti tomuto vymezovat. I kdyby to byla součást politické kampaně, v důsledku to někomu pomůže a pořád je to stokrát přínosnější, než rozdávání koblih a balónků.

 

A proč o této akci informuje naše informační centrum? Protože informujeme o všem, oč nás kdo požádá, nijak nelustrujeme, o čem je vhodné informovat, a o čem ne. A informujeme o tom zcela zdarma.

 

 

Téma: byt

24.6.2020, 11:26

Autor: Marcela

Dobrý den Tak tento bod jsem četla v programu zasedání

. Vyvěšení záměru na pronájem obecního bytu v č. p. 128

Myslela jsem ,že původní majitelé se vrátí zpět jakmile budou byty opraveny...Jak jim bylo slíbeno...Nebo se tam uvolnil jiný byt Děkuji

Odpověď: Daniela Javorčeková, 24.6.2020, 12:01

Už jsem Vám to psala na facebook. Tohle je jiný byt, ten se uvolnil teď a není sociální. Bude se nabízet obálkovou metodou. Nicméně i na sociální byty budou (dle zákona) vyvěšeny záměry na pronájem.
 

Téma: nová cyklostezka

15.6.2020, 08:03

Autor: jitka

dobrý den, děkuji za odpověď, ale stejně si myslím své , nejen já tedy, společně nad tím kroutíme hlavami třeba při čekání na bus , protože kromě cyklostezky , je znovu rozebrán nový chodník u hřbitova a také chodník u Dynexu a ten má za sebou už druhou rozebírku v tom samém místě ,tak ještě tak dvakrát třikrát ? aby už to klaplo? rozhodně to co můžeme sledovat na vlastní oči se rozhodně nejeví řízená stavba...
PS: k znovu rozkopané cyklostezce jak mohl někdo vydat povolení ke stavbě, když najednou je malý spád , to projektant nevěděl? a se bude připojovat ve 2 místech najednou ???
díky pěkný den
Jitka

Odpověď: Daniela Javorčeková, 15.6.2020, 10:09

Samozřejmě si určitě budete dál myslet své, nicméně o tom, že jim nepovolí napojení na druhou stranu, projektnat nevěděl, jinak by se podle toho pochopitelně zařídil. Takové věci už se zkrátka v praxi při koordinaci různých staveb stávají. Jak jsme to podle Vás měli řešit? Napojení v místě cyklostezky nepovolit a zablokovat tak výstavbu na několika desítkách parcel?  Na žádost firmy Ekostavby Louny jsme uveřejňovali následující prohlášení:

Firma EKOSTAVBY Louny konstatuje, že nevhodně umístěné stožáry veřejného osvětlení a dopravního značení v již dokončeném chodníku nejsou špatnou prací jejich firmy, nýbrž je má na svědomí firma, která realizovala veřejné osvětlení (bude nutné posunout 4 stožáry VO a tyč pro dopravní značení). Stejně tak nejsou důsledkem činnosti firmy nové výkopy na hotové cyklostezce. Toto provádí developer, který staví vedle, a vodárny mu nepovolily napojit se s kanalizací do stoky na druhé straně kvůli malému spádu, takže se musí napojit do stoky, která vede na straně cyklostezky. Radost z toho nemáme, ale lepší, aby to udělal ještě rychle teď, než až bude cyklostezka zkolaudovaná. Developer si vše zaplatí a přejímá i záruku nad dílem.