Diskusní fórum » Starostka odpovídá

Neděle 14.8.2022

 

Diskuse - starostka odpovídá

Téma: Potravinová pomoc

30.7.2020, 13:59

Autor: Adam Novotný

Kolik zaplatila advokátka a obhájkyně v jedné osobě Adéla Šípová za svou politickou kampaň, kterou schovává za potravinovou pomoc důchodcům a opuštěným matkám? Z jakého důvodu o této kampani informuje informační centrum?

Odpověď: Daniela Javorčeková, 30.7.2020, 14:30

Vážený pane Novotný,

paní Šípová je předsedkyní správní rady Nadačního fondu humanitární pomoc, a obacejí se na obce v souvislosti s novým projektem zaměřeným na pomoc sociálně slabým seniorům a rodičům samoživitelům. Cílem nadačního fondu je mimo jiné bezplatná potravinová i nepotravinová pomoc potřebným. Díky této akci mohou potřební lidé ze zmíněných skupin obdržet bezplatně balíčky, které obsahují potraviny a další potřebné věci jako například pleny, hygienické pomůcky apod. Obdobný projekt probíhá i na Kladně, kde jej má na starost nezisková organizace Člověk v tísni. Ta se však primárně zaměřuje na lidi z města a na bezdomovce a výdej této pomoci realizuje spíše dočasně.

Nadační fond by nyní chtěl rozšířilt tuto pomoc do obcí a zaměřit ji na ty, kteří se do většího města dostanou obtížněji nebo vůbec. 

Považuji tedy tuto aktivitu za jednoznačně přínosnou (jestli se domníváte, že v Buštěhradě neexistují bezdomovci a lidé v hmotné nouzi, tak se velice mýlíte). A divím se, že máte potřebu se zrovna proti tomuto vymezovat. I kdyby to byla součást politické kampaně, v důsledku to někomu pomůže a pořád je to stokrát přínosnější, než rozdávání koblih a balónků.

 

A proč o této akci informuje naše informační centrum? Protože informujeme o všem, oč nás kdo požádá, nijak nelustrujeme, o čem je vhodné informovat, a o čem ne. A informujeme o tom zcela zdarma.

 

 

Téma: byt

24.6.2020, 11:26

Autor: Marcela

Dobrý den Tak tento bod jsem četla v programu zasedání

. Vyvěšení záměru na pronájem obecního bytu v č. p. 128

Myslela jsem ,že původní majitelé se vrátí zpět jakmile budou byty opraveny...Jak jim bylo slíbeno...Nebo se tam uvolnil jiný byt Děkuji

Odpověď: Daniela Javorčeková, 24.6.2020, 12:01

Už jsem Vám to psala na facebook. Tohle je jiný byt, ten se uvolnil teď a není sociální. Bude se nabízet obálkovou metodou. Nicméně i na sociální byty budou (dle zákona) vyvěšeny záměry na pronájem.
 

Téma: nová cyklostezka

15.6.2020, 08:03

Autor: jitka

dobrý den, děkuji za odpověď, ale stejně si myslím své , nejen já tedy, společně nad tím kroutíme hlavami třeba při čekání na bus , protože kromě cyklostezky , je znovu rozebrán nový chodník u hřbitova a také chodník u Dynexu a ten má za sebou už druhou rozebírku v tom samém místě ,tak ještě tak dvakrát třikrát ? aby už to klaplo? rozhodně to co můžeme sledovat na vlastní oči se rozhodně nejeví řízená stavba...
PS: k znovu rozkopané cyklostezce jak mohl někdo vydat povolení ke stavbě, když najednou je malý spád , to projektant nevěděl? a se bude připojovat ve 2 místech najednou ???
díky pěkný den
Jitka

Odpověď: Daniela Javorčeková, 15.6.2020, 10:09

Samozřejmě si určitě budete dál myslet své, nicméně o tom, že jim nepovolí napojení na druhou stranu, projektnat nevěděl, jinak by se podle toho pochopitelně zařídil. Takové věci už se zkrátka v praxi při koordinaci různých staveb stávají. Jak jsme to podle Vás měli řešit? Napojení v místě cyklostezky nepovolit a zablokovat tak výstavbu na několika desítkách parcel?  Na žádost firmy Ekostavby Louny jsme uveřejňovali následující prohlášení:

Firma EKOSTAVBY Louny konstatuje, že nevhodně umístěné stožáry veřejného osvětlení a dopravního značení v již dokončeném chodníku nejsou špatnou prací jejich firmy, nýbrž je má na svědomí firma, která realizovala veřejné osvětlení (bude nutné posunout 4 stožáry VO a tyč pro dopravní značení). Stejně tak nejsou důsledkem činnosti firmy nové výkopy na hotové cyklostezce. Toto provádí developer, který staví vedle, a vodárny mu nepovolily napojit se s kanalizací do stoky na druhé straně kvůli malému spádu, takže se musí napojit do stoky, která vede na straně cyklostezky. Radost z toho nemáme, ale lepší, aby to udělal ještě rychle teď, než až bude cyklostezka zkolaudovaná. Developer si vše zaplatí a přejímá i záruku nad dílem.

 

Téma: nová cyklostezka

8.6.2020, 09:51

Autor: jitka

dobrý den, myslela jsem si, že už to na vlastní oči nikdy neuvidím, ale ano furt stejné ten způsob plýtvání penězi.. zejména v dnešní době, kdy covid sebral peníze všem
cyklostezka- nechala se celá vydláždit , aby si někdo vzpomněl, že tam asi bude ještě něco potřeba(budou tam končit silnice z nových ulic ?? ) zase znova rozebráno, to samé budoucí zastávka, celá vydlážděna, znova v ní vybrány díry - někdo si vzpomněl, že tam bude sloupek na stříšku, prosím vás kdo tu stavbu řídí ?tam si dělníci dělají co chtějí a jak kdy je napadne ? tak si to cvičně rozebereme a zase vydláždíme ? to snad není možný, aby se nikdo nepodíval do plánu ?to není žádný stavební plán , nikdo před týdnem nevěděl, že na poli budou další domy ? a kolikrát to Bustěhrad zaplatil to položení zámkové dlažby , znovu rozebrání znovu položení ? fakt jsem si myslela , že tohle už na vlastní oči neuvidím, , co se dělo dříve , ale je to stále stejné :-((všeobecně , jak se někam položil nový asfalt třeba , aby za 14 dní přijel od CEZ vykopal se výkop dali do země kabel od elektriky , zacelilo se záplatou , za 14 dní přijel někdo od plynu , vykopala se další jáma položil nové potrubí, prosím vás, kdo tohle plánuje kdo to řídí ? nejspíše nikdo :-( protože jinak by tohle nebylo možné. s pozdravem

Odpověď: Daniela Javorčeková, 8.6.2020, 10:05

Dobrý den,

ty věci, které se dějí na stavbě, mají svůj důvod. Stavební plány jsou v pořádku, stavba postupuje dle projektu, a dělníci dělají to, co mají. Nicméně na poli se stále staví (několik různých subjektů), takže nějaké změny se dají očekávat. Momentálně  jeden z developerů zjistil, že mu vodárny nepovolí napojení kanalizace na stoku na druhou stranu, než je cyklostezka (jak měl původne vyprojektováno), protože tam nemá dostetčný spád, a že se tedy potřebuje napojit do stoky, která běží na straně u cyklostezky. Radost z toho nemáme, nicméně je lepší, aby se to udělalo teď, dokud není cyklostezka ještě dokončená a zkolaudovaná, než později (naštěstí je cyklostezka z dlažby, tedy rozebíratelná, protože podobné události jsme předvídali). CELOU ZMĚNU SI ZAPLATÍ TENTO DEVELOPER, MĚSTO TO NEBUDE STÁT NIC! Veškeré záruky do budoucna také přebírá developer. A developer nám pak ještě udělá za svoje kus chodníku, protože je mu jasné, že to, co si vymyslel, není úplně standardní.

 

Téma: rozbahněné krajnice

15.5.2020, 08:49

Autor: Marcela

Dobrý den.Paní starostko nechci prudit ale ráda bych se zeptala, zda by se něco nemohlo udělat s rozbahněnými okraji nově udělaných silnic. Dělali se nové silnice v ulici 5.Května ,Švermovky a Lípové ale krajnice se někde vysypali štěrkem a někde zůstala hlína ,která by měla zarůst travou. Trávu nikdo nezasil a navíc tam stále parkují auta která tu hlínu rozjíždějí po celé silnici V ulici Švermova a Lípova denodenně parkuje dodávka se kterou jezdí zeť paní Novákové bydlící v Lípové ulici.Chápu,vyjíždí ve tři hodiny v noci ale ty koleje z té rozježděné hlíny jsou opravdu po celé ulici a pokud to nezametem,nebo soused nespláchne vodou tak po uschnutí se neúnosně práší.Vím,že pán opravdu nemá kde parkovat Tak Vás prosím zda by se s povrchem nemohlo něco udělat.Totéž se děje i ve vedlejší ulici kde vyjíždějí parkující auta a bláto je všude Děkuji za obyvatele ulic Marcela Mikšovicová

 

Téma: Pouliční osvětlení

7.5.2020, 15:59

Autor: Jaroslava Benešová

Dobrý den,
včera jsem si všimla, že na nově budované cyklostezce do Lidic již svítí pouliční osvětlení. Ráda bych se zeptala, jestli by nebylo třeba vhodnější zkoušet typ osvětlení, který reguluje intenzitu na základě výskytu osob v blízkosti lampy ve snaze snížit tzv. světelný smog, takto mi přijde, že lampy svítí relativně dost na celkovou intenzitu (předpokládanou) chodců. Opravte mě prosím, pokud se již jedná šetrnější lampy, které jsou právě instalovány a jedná z mého pohledu jen o subjektvní pocit, že to zjednodušeně řečeno: moc svítí.
Děkuji vám.

Odpověď: Daniela Javorčeková, 11.5.2020, 08:41

Dobrý den, paní Benešová,

lampy možná subjektivně svítí dost, hlavně ve srovnání se starými lampami, ale je to dáno současnými normami, které je třeba dodržovat. Nicméně jsou to ledkové lampy, takže mají nízkou spotřebu. Obec má povinnost zajistit veřejné osvětlení v zastavěném území, a to po celou noc, dle zákona nesmíme lampy na noc vypínat. Kdyby se něco stalo, jsou za to vysoké pokuty. 

 

Téma: Zvýšení daně z nemovitosti

5.5.2020, 10:47

Autor: Martin Hakl

Vážená paní starostko,
před chvilkou jsem si přečetl článek o zvýšení daně z nemovitosti. Jsem rád, že jsem se v článku na webu dočetl i důvody, které vás k tomu vedou. Nicméně bych se rád doptal na poslední odstavec, kde se píše, že vznikne "fond", ze kterého se budou financovat opravy komunikací atd. Mohli byste mi prosím napsat, případně mě odkázat na nějakou odborně řečeno "studii" nebo nějaký předběžný výpočet toho, kolik peněz přinese zvýšení daně do tohoto "fondu"? Předpokládám, že k hodnotě koeficientů vedení města nedošlo jen tak, ale má nějaké výpočty, které by mi pomohli s představou jak velký přínos bude mít zvýšení daně pro město.
Děkuji Vám za vaší případnou odpověď.

Odpověď: Daniela Javorčeková, 5.5.2020, 10:51

Vážený pane Hakle,

protože až na konci roku se přesně dozvíme, kolik jsme na dani z nemovitosti letos vybrali, pro letošek zatím máme pouze odhad (který jsme vypracovali ve spolupráci s FÚ). Letos je tento odhad 12 milionů, na konci roku uvidíme, jak moc jsme se trefili, a v dalších letech už to budeme vědět víceméně přesně. Pokud byste si o tom chtěl popovídat podrobněji, kontaktujte prosím paní Dagmar Novotnou z našeho MěÚ.

 

Téma: Svoz bioodpadu

20.3.2020, 16:16

Autor: Miroslav

Dobrý den,
dnes jsem podle harmonogramu (sudý pátek) vyvezl na ulici hnědou odpadní nádobu s bioodpadem a dosud ji nikdo nevyprázdnil (je 16:15 hod. Mohu ještě doufat?

Odpověď: Daniela Javorčeková, 20.3.2020, 16:32

Dobrý den, ráda bych Vám pomohla, ale musíte mi napsat jméno a číslo popisné, abychom mohli na AVE nahlásit neprovedený svoz. Když tak prosím na dlouha@mestobustehrad.cz. Děkuji.
 

Téma: Svoz a platby popelnic

27.2.2020, 14:20

Autor: Michal Svoboda

Dobrý den,mohu prosím vědět kdo vymyslel poplatky a svoz popelnic???
Větší blbost už snad vymyslet nejde.

 

Téma: svoz odpadu

13.2.2020, 08:11

Autor: Jitka

"Omlouváme se všem občanům za zmatky způsobené změnou systému svozu odpadů. Majitelé popelnic s loňskou červenou známkou, kteří ještě chtějí tento týden popelnici vyvézt, nechť ji prosím nechají na ulici, postupně je budou svážet naše TS. Od příštího týdne již platí pouze žluté známky a čtrnáctidenní svoz. Hnědé popelnice občané dostanou, jakmile je AVE dodá, na bioodpad ale mezitím přistavíme v ulicích červené kontejnery"

fakt vtipné , když jsem už červenou známku odlepila a nechala tam jen žlutou ,aby jak jste nás každý rok také žádali , aby prac. kuka vozu nemuseli tápat v olepené popelnici známkami za 10 let zpět , kdo má aktuální známku a kdo ne ..
ale myslím, že je to už stejně jedno,oni si lidé najdou kam to dávat (a tím nemyslím už ted přeplněná sběrná místa) tož pěkný den