Diskusní fórum » Starostka odpovídá

Pondělí 15.8.2022

 

Diskuse - starostka odpovídá

Vložit vzkaz/dotaz

E-mailová adresa se na webu nezobrazí, slouží nám pouze jako kontaktní.
Své sdělení můžete doplnit o max. 2 fotografie ve formátu JPG, s maximální velikostí 2MB.Ochrana proti spamuZačátek | Starší » | Konec

Téma: Sekáči

20.6.2021, 18:41

Autor: Jirka Penc

Dík za odpověď cha cha

 

Téma: Verejne osvetleni

17.6.2021, 13:32

Autor: Dagmar Rezešová

Dobry den pani starostko,
Chtela jsem se informovat proc v noci v Oresine nesviti verejne osvetleni. A to jak na ulici kde parkuji auta, tak v "parku" na louce. Pozoruji to jiz nekolik tydnu, nektere noci sice osvetleni sviti, velice často ne. V posledni dobe nesviti vubec a az do rana je všude tma. Jedna se o zamer, nebo poruchu?
Dekuji,
S pozdravem
D.Rezešová

Odpověď: Daniela Javorčeková, 23.6.2021, 16:32

Dobrý den,

veřejné osvětlení na Ořešíně už TS opravovaly několikrát, naposledy den po Vašem příspěvku. Doufejme, že už konečně přišli na to, co tomu je. Také nás netěší, když to nesvítí (snad nás nepodezíráte z toho, že by to byl záměr!).

 

Téma: Sekáči

15.6.2021, 14:13

Autor: Jirka Penc

Kdy už se konečně dostanou sekáči do Sadová ulice 224 sekanáme si se sousedy ale Ts už jí dvakrát minuli to není fér

 

Téma: buštěhradský hřbitov

3.6.2021, 08:54

Autor: Hana Formánková

Vážená paní starostko,

nevím jestli na našem hřbitově máte někoho blízkého, nebo tam někdy zavítáte. Slovo katastrofa, je slabé slovo. Myslím, že ti kdo tam odpočívají by si zasloužili od nás trochu úcty, nebot pro město určitě také něco znamenali a ted se jim takto odvděčujeme.
Chápu technické služby, že k tomuto místo mají možná trochu averzi, protože sekat mezi hroby, není žádný med, zvlášť když tam lidé nechávají sklenice a různé věci.
Ale v minulosti tady bylo zvykem, že se o hřbitov někdo staral a vypadalo to tam rozhodně
důstojněji než nyní.
Snad město není na tom finančně tak strašně špatně, aby se nenašly nějaké finanční prostředky a zaplatilo někomu, kdo by se o to staral.
Myslím, že nejsem jediná kdo tento žalostný stav vidí.

S pozdravem

Formánková

Odpověď: Daniela Javorčeková, 3.6.2021, 09:03

Paní Formánková, 

věřte, že stav našeho hřbitova znám velmi dobře. Ohledně trávy - naše TS bohužel nestíhají, máme málo lidí, a tráva po deštích roste jako divá, při tom máme po městě 11 hektarů zeleně, nemohou to stihnout posekat vše najednou (dřív jsme měli přes Úřad práce třeba 10 lidí, teď ani jednoho). Na hřbitov už se chystají. Od té doby, co se o hřbitov stará paní Hanáková Holeyšovská, se myslím děje mnoho pozitivních změn, jen to bude chvíli trvat, hřbitov potřebuje opravy dlouhodobě (nevím, zda jste si všimla, že jsme alespoň v minulých letech opravili zeď, brány, a udělali nový přívod vody).

Děkuji za pochopení.

 

Téma: Potravinová pomoc

15.10.2020, 21:12

Autor: Adam Novotný

Vážená paní starostko,
dnes jsem v médiích zaznamenal zprávu, že potravinovým bankám dochází jídlo a samoživitelkám a seniorům hrozí hlad. Žádám Vás tímto, abyste neprodleně kontaktovala paní senátorku Šípovou, které má s potravinovou pomocí našim občanům již zkušenost po první vlně. Udělal jsem si průzkum mezi občany našeho města a většina si myslí, že byste tak měla učinit a to zejména proto, že jste omezili úřední hodiny, tudíž zbylý čas můžete napsat mail paní senátorce. Myslím, si že je to milionkrát lepší, než nic nedělat.
Děkuji!

 

Téma: Veřejné osvětlení

13.10.2020, 22:09

Autor: Gabriela Bušková

Dobrý den,
již několik dní opět nesvítí veřejné osvětlení v ulici Kladenská (od hřbitova směrem k náměstí) včetně přechodu na křižovatce s Revoluční ulicí. Ráda bych se zeptala, kde je chyba (není to poprvé) a kdy bude opět v provozu. Okolní ulice i náměstí vždy svítí, vypadává jen tento úsek. Je možné tomu pro příště předejít? Předpokládám, že to není způsob šetření obecního rozpočtu.
Děkuji Gabriela Bušková

 

Téma: Obchvat, silnice I/61

12.9.2020, 20:42

Autor: Martina Haklová

Vážená paní starostko,
mohu se prosím zeptat na celkovou situaci kolem plánovaného obchvatu. Jaké kroky budou nyní následovat a kdy? Prosím omluvte mě, pokud se tyto dotazy neustále opakují. Zatím jsem to pochopila tak, že se městu nelíbí ani jeden z možných návrhů a bude se dále řešit další možná podoba. Mám velké obavy, že se bude ještě řadu let diskutovat a hledat možná řešení, ale dostavba skladu nepočká, tudíž již někdy příští rok začnou proudit kamiony po současné silnici I/61, která není zcela vyhovující, tudíž obchvat nebude, úpravy na I/61 také ne. Jak je pravděpodobné, že dojde k nějakému řešení ještě před dostavbou skladu? Bohužel si myslím, že tyto otázky se měly řešit daleko dříve. Prosím, ještě jednou mě omluvte za otázky, které se neustále opakují a zajisté se někde řeší. Pokud mě odkážete na nějaké stránky, kde se tato problematika řeší, budu vám velmi vděčná.
Děkuji za případnou odpověď.
Martina Haklová

Odpověď: Daniela Javorčeková, 14.9.2020, 12:19

Vážená paní Haklová,

není to tak, že městu se nelíbí ani jeden z možných návrhů. Je to tak, že zastupitelé těsnou většinou odsouhlasili variantu 3 (tedy zkapacitnění stávající komunikace mezi Buštěhradem a Lidicemi). S touto variantou ovšem nesouhlasí Lidice a Makotřasy, takže budou násladovat jednání s těmito obcemi. Celá problematika je velmi složitá, jestli chcete, přečtěte si články, které byly na toto téma uveřejněny v posledním Zpravodaji, doufám, že Vám přišel. Jestli ne, je i na webu: https://www.mestobustehrad.cz/nas-bustehrad/zpravodaj/rocnik-44-2020/bz8-9-2020.pdf

O obchvatu je zde několik článků s různými pohledy na věc (pro i proti jednotlivých variant), a to od str. 6 - 12 a na str. 26.

O změnu stávající trasy obchvatu se snažíme již skoro 6 let (je k tomu potřeba změnit ZÚR, neboli Zásady územního rozvoje Středočeského kraje, což je takový územní plán Středočeského kraje, a co je v něm, musí být přejato i do územních plánech všech obcí). Žádali jsme několikrát o prověření účelnosti stávající trasy obchvatu a návrh jiné varianty.  Do doby, než se začal stavět velkosklad Lidlu, se s námi víceméně nikdo nebavil. Lidl paradoxně tuto záležitost rozhýbal, takže je šance, že se dopravní problematikou na kraji a ŘSD konečně začnou zabývat.

 

Téma: Zdroj informací

9.9.2020, 22:15

Autor: Jaroslav Doležal

Vážená paní starostko,
můžete mi vysvětlit odkud čerpáte informace ohledně nové zastávky. V předchozím příspěvku jste napsala, že to může být od poloviny září a poté se dočtu ve zpravodaji něco o 1. listopadu. Hlavně, že se ohradíte na můj údajně útočný tón. Pravděpodobně je toho na vás po tolika letech ve vedení moc a věřím, že zvážíte svůj odchod z vedení města. Budu vám to hodně přát.

Odpověď: Daniela Javorčeková, 10.9.2020, 07:43

Vážený pane Doležale, ve zpravodaji je napsáno "během podzimu, nejpozději do 1. 11.". Vychází to z mé komunikace s IDSK, kdy mi slíbili, že se vynasnaží zastávku uvést do provozu co nejdříve, možá už od poloviny září, ale že nevědí, zda se jim to podaří, a každopádně to bude nejpozději 1. 11.
 

Téma: Autobusová zastávka

29.8.2020, 19:20

Autor: Jaroslav Doležal

Vážená paní starostko,
na základě zveřejněných jízdních řádů linky 300 projíždějící Buštěhradem je patrné, že zde není počítáno s novou autobusovou zastávkou u nové cyklostezky. Můžete mi laskavě vysvětlit jak je to možné? Hodlá se to nějak změnit nebo se na ní budeme koukat ještě rok nebo dva?

Odpověď: Daniela Javorčeková, 30.8.2020, 11:24

Dobrý den, Váš tón je zbytečně útočný. Na IDSK o plánované zastávce vědí již rok, a ihned po kolaudaci jsme jim poslali kolaudační rozhodnutí a žádost o zařazení zastávky o jízdních řádů. Nyní se nám omlouvali, že zastávku nejsou schopni zařadit už od 1. 9. (což byl původní předpoklad), protože odbor dopravy má douhé lhůty na udělování licencí dopravcům. Když to dobře půjde, zastávka bude zprovozněna cca v polovině září.
 

Téma: Potravinová pomoc po volbách - informační centrum

30.7.2020, 21:13

Autor: Adam Novotný

Vážená paní starostko,
můžete nás informovat o dalších akcí paní Šípové, které budou následovat po podzimních volbách? Pokud předložíte konkrétní datumy, tak budu zítřejší akci považovat za pomoc, v opačném případě se jedná o obyčejnou kampaň, která vhodně využívá koronavirus jako záminku, ale to asi poznáme až po volbách, kdy se tu paní Šípová neukáže.

 

Začátek | Starší » | Konec