Diskusní fórum » Starostka odpovídá

Čtvrtek 30.3.2023

 

Diskuse - starostka odpovídá

Vložit vzkaz/dotaz

E-mailová adresa se na webu nezobrazí, slouží nám pouze jako kontaktní.
Své sdělení můžete doplnit o max. 2 fotografie ve formátu JPG, s maximální velikostí 2MB.Ochrana proti spamuZačátek | Starší » | Konec

Téma: schody

16.1.2023, 14:36

Autor: Formánková Hana

Dobrý den p. starostko.
Můj dotaz zní, jestli je pro letošní rok naplánovaná oprava schodů z Husové ulice dolů
ke studánce, které jsou doopravdy v žalostném stavu. Je možná s podivem, že si tam ještě
nikdo nevyvrknul nebo nezlomil nohu. Zatím jsem nikde nečetla , že by se o této opravě
v nejbližší době uvažovalo, ačkoliv tak před 5 lety už na tento špatný stav
někdo upozorňoval. Doufám, že pro všechny kdo tam chodí, budete mít dobrou zprávu.
S pozdravem
Formánková

Odpověď: Daniela Javorčeková, 16.1.2023, 14:47

Vážená paní Formánková,

asi Vás nepotěším, ale zatím s touto opravou počítáno není. V Buštěhradě jsou i jiné schody ve špatném stavu, a některé jsou i v horším. Konkrétně tyto se tuším opravovaly za pana starosty Nového, což není tak dávno. Můžeme opravu nechat nacenit, ale určitě to nebude letos. Věcí k opravě je tu mnoho a finanční prostředky omezené.

Děkuji za pochopení.

 

Téma: Chybějící odpadkové koše

2.1.2023, 09:30

Autor: Marcela Mikšovicová

Vážená paní starostko v prvé řadě bych Vám chtěla popřát v Novém roce hodně štěstí ,zdraví a spokojenosti ale teď proč píši chtěla bych se zeptat zda budou nahrazeny odpadkové koše v Lípové ulici které byly v důsledku odstranění elektrických sloupů odneseny opravdu velice chybí děkuji Marcela Mikšovicová

Odpověď: Daniela Javorčeková, 3.1.2023, 09:54

Dobrý den,

staré zelené koše, které byly na sloupech, byly na vyhození. Teď se budou objednávat nové, jakmile je dostaneme, do Lípovky se doplní.

 

Téma: obchod

5.10.2022, 09:05

Autor: JitkaMo

děkuji za komplexní info :-))Jitka Moravcová

 

Téma: Obchod

5.10.2022, 08:18

Autor: JitkaMo

Dobrý den, dočetla jsem se, že se bude na poli k Lidicím stavět dalších 15 domů(pominu fakt, že pokud nebudou už žádná pole nebudeme mít co jíst) ,ale když už je nás zde tolik (že nestačí kapacita čističek, školek a škol)a stejně stále přibýváme, nedozrál už čas mít zde také nějaký pořádný obchod? Bydlím zde přes 30 let a opravdu ráda bych se dočkala doby, kdy bude možnost si jít někam koupit jen tak třeba čerstvé ovoce , zeleninu atd za rozumné ceny, aniž by se muselo někam jet a tahat tašky a nekoukat na naštvaný obličej vietn.prodavačky v obchodě a pokud si nejdete 3x do týdne pro „ vánoční nákup „ být rád, že člověk nedostane facku – už tam nechodím a nebo zase je na pováženou čerstvost a ceny v COOP .Jsme královské město a nemáme ani jeden pořádný obchod , jen závidím kamarádovi z Unhoště (též královské město ) ti mají dokonce 2 obchody Penny a Lidl , další Lidl se má stavět jen pro osadu „Na Cikánce „ městská část Kladno-Švermov… a tady pořád nic . Facebook nemám a ani nechci, tak to bohužel asi bude číst jen malé procento obyvatel Buštěhradu , ale nebylo by možná od věci o tom napsat třeba do Zpravodaje, zda by lidé chtěli nějaký obchod , škoda, že se při volbách třeba neudělalo současně referendum. Děkuji JM

Odpověď: Daniela Javorčeková, 5.10.2022, 08:37

Vážená paní JM, 

obchod není otázka referenda. Je to otázka zájmu ze strany řetězců, který se odvíjí od hustoty jejich sítě a také od toho, zda jsou ve městě nějaké vhodné, dostatečně rozsáhlé pozemky určené pro tento typ výstavby. Snad Vás potěším, když napíšu, že se plánuje výstavba Lidlu u kruhového objezdu před Kladnem (ne u vodojemu, ale až u toho dalšího kruháče), a dále výstavba obchodního centra vedle benzínky u Stehelčevsi, kde bude zřejmě Billa, McDonald a další obchody. Nicméně přímo v centru města na takovou výstavbu pozemky nemáme, a také je potřeba pamatovat na to, že by se pak neuživily malé krámky ve městě, což rozhodně nechceme, byla by to škoda. Ohledně těch 15ti RD - ty nestaví město, ale majitelé pozemků, pozemky jsou určeny pro bydlení. Takže celkem nemá cenu spekulovat, že tam mají stavět něco jiného. 

P.S. Ještě k tomu královskému městu - sice v roce 1497 král Vladislav Jagellonský povýšil Buckov na město, ale královské město nejsme, protože jsme nepatřili králi, ale Libštejnským z Kolovrat a Vartneberkům :-)

 

Téma: Cedule s názvem ulice

25.9.2022, 19:57

Autor: Alena Horáčková

Dobrý večer paní starostko, rada bych se zeptala, jak to vypadá s tou ceduli s názvem naší ulice "U Schodů". Před pár lety, když jsem vám psala, jste odpověděla, že to není problém, ale cedule stále chybí. Moc vás prosím, nešlo by to zařídit? Často naší ulici hledá kurýr ci návštěva a moc by jim to usnadnil hledání. Předem děkuji. Přeji hezký večer.

Odpověď: Daniela Javorčeková, 26.9.2022, 16:55

Dobrý den,

naše TS nějaké cedule už nechávaly vyrobit a instalovaly, ověřím, jestli mají i "U Schodů" (a jestli ne, tak to zaurguji).

 

Téma: Volby

21.9.2022, 09:42

Autor: Ing. Jiří Hadrava

Paní starostko, jste podporovatelkou pandemického zákona a vládních nařízení. Jste pro vystoupení ČR z z Evropské unie?

Odpověď: Daniela Javorčeková, 21.9.2022, 09:44

Pane inženýre, rozhodně nejsem pro vystoupení ČR z EU. Domnívám se naopak, že členství v EU je pro naši republiku pozitivní a velmi důležité.
 

Téma: Stromy podél cyklostezky

17.9.2022, 14:42

Autor: Lenka Formannová

Vážená paní starostko,
nebylo by možné pokácet staré stromy podél cyklostezky do Lidic. Ze stromů zbyly jen kmeny. Je otázkou času kdy spadnou buď na cyklostezku nebo na silnici. Také to vypadá hrozně.
Děkuji

Odpověď: Daniela Javorčeková, 19.9.2022, 08:29

Vážená paní Formannová,

stromy podél cyklostezky nejsou v majetku města, ale Středočeského kraje, neboť pozemky patří KSÚS. Již delší dobu se snažíme KSÚS přimět, aby s nimi něco udělali. Teď už se to snad podaří, protože nedávno se jeden strom zlomil a poškodil nám přístřešek na kola, takže KSÚS snad už začala konat a celé to prořežou, doufám, že ještě letos.

 

Téma: Sekáči

20.6.2021, 18:41

Autor: Jirka Penc

Dík za odpověď cha cha

 

Téma: Verejne osvetleni

17.6.2021, 13:32

Autor: Dagmar Rezešová

Dobry den pani starostko,
Chtela jsem se informovat proc v noci v Oresine nesviti verejne osvetleni. A to jak na ulici kde parkuji auta, tak v "parku" na louce. Pozoruji to jiz nekolik tydnu, nektere noci sice osvetleni sviti, velice často ne. V posledni dobe nesviti vubec a az do rana je všude tma. Jedna se o zamer, nebo poruchu?
Dekuji,
S pozdravem
D.Rezešová

Odpověď: Daniela Javorčeková, 23.6.2021, 16:32

Dobrý den,

veřejné osvětlení na Ořešíně už TS opravovaly několikrát, naposledy den po Vašem příspěvku. Doufejme, že už konečně přišli na to, co tomu je. Také nás netěší, když to nesvítí (snad nás nepodezíráte z toho, že by to byl záměr!).

 

Téma: Sekáči

15.6.2021, 14:13

Autor: Jirka Penc

Kdy už se konečně dostanou sekáči do Sadová ulice 224 sekanáme si se sousedy ale Ts už jí dvakrát minuli to není fér

 

Začátek | Starší » | Konec