Diskusní fórum » Starostka odpovídá

Pondělí 20.5.2024

 

Diskuse - starostka odpovídá

Vložit vzkaz/dotaz

E-mailová adresa se na webu nezobrazí, slouží nám pouze jako kontaktní.
Své sdělení můžete doplnit o max. 2 fotografie ve formátu JPG, s maximální velikostí 2MB.Ochrana proti spamuZačátek | Starší » | Konec

Téma: Parkování

13.2.2024, 12:06

Autor: marcela mikšovicova

 [nové okno]

Dobré poledne, Paní starostko mám dotaz zda někdo dohlíží na parkování v Buštěhradě.Stalo se zde pravidlem,že se parkuje na místech veřejné zeleně, a hlavně parkování na chodníku Vis foto z Lipové ulice a nejen z ní Tato konkrétní fatka je ze dneška a onen vůz opravdu bráníé k normálnímu průchodu. Šla maminka s kočárkem a neprošla ,musela přejít na silnici kde zrovna projíždělo auto .Nechci domyslet.... Taktéž parkování na Hřebečské kde u večerky stojí minimálně týden hned za sebou dodávky a když tam pak parkují i jiní,tak musí projíždějící zastavit skoro u školky aby proti jedoucí auta mohla projet .Nevím asi je to normální nejsem řidič ale přeci jen .Děkuji za pozornost Marcela Mikšovicová

Odpověď: Daniela Javorčeková, 4.3.2024, 10:32

Dobrý den,

naši strážníci už začínají tyto případy pokutovat. Jen jim dejte čas, aby se do toho vpravili. 

 

Téma: Obecní pozemek

1.7.2023, 23:23

Autor: Tomášek

Paní Dano, nereste ten trávník. Oni si tam stejně minulý rok s touto svojí oktavkou oarkovali na zeleni a i ty co jim tam dělají střechu tam stáli. Ona paní poučuje jak má kdo parkovat ale už zapomíná jak sama parkovala. Paní taky zapomíná že jí dřív často utíkal pes a její manžel pouštěl psa volně a i oni chodili po zeleni jen se teď tváří jako že oni neee. Rád počkám až trávník bude zregenerovan a nebo ho celá rodina bude natírat na zeleno.

 

Téma: Zabrání obecního pozemku

29.6.2023, 16:02

Autor: Kristina Reist

Dobrý den, paní Dano, opět nevidím problém v ohraničení. V silnici se prostě neparkuje a v zeleni také ne. Od toho jsou vyhrazená stání. Po zeleni se ani nechodí, od toho máme chodníky. A když už parkujete v ulici s obousměrným provozem, pak vždy vpravo ve směru jízdy, tudíž stejně vystupujete (minimálně řidič) do silnice, nikoliv do zeleně. Navíc nemám pocit, že by zde diskutovaný prostor byl na tak strategickém místě, kde by lidé měli potřebu vystupovat z auta.
Máte-li pocit, že můj počin porušuje zákon nebo nějaké nařízení či vyhlášku vydané městem, obraťte se na MěÚ. Bude-li mi doručena výzva k odstranění zábrany, pak tak učiním. Vzhledem k předjednané situaci s patřičným úřadem jsou pravidla respektována. A k vašemu dotazu – ne, trávník ještě není dostatečně zregenerovaný.

 

Téma: Kristýna Reist

29.6.2023, 09:47

Autor: Dana

Dobrý den paní Reist,jak mohu zaparkovat vozidlo na silnici a vystoupit do zeleně pokud tam máte ohraničení? Nesmí se stát vozidlem na zeleném a podle vaší zábory už se po něm nedá ani chodit ani vystoupit z vozidla které v zeleni nestojí ale nemůže ani otevřít dveře. Je podle vás a úřadu už tráva dost zelená, vysoká a zregenerovana? Elektrické vedení se vedlo v chodníku a nikoliv v zeleni.

 

Téma: Zabrání obecního pozemku

28.6.2023, 20:03

Autor: Kristina Reist

Dobrý den, pane Petře, tuto situaci mám samozřejmě s MěÚ vykomunikovanou. Jedná se o dočasné řešení, dokud neposílí tráva, kterou jsem na původně zelenou plochu zcela zničenou aktivitami při obnově elektrického vedení, zasela. Tímto bych vás chtěla poprosit o strpení. S parkujícími auty, zejména po dešti, je veškeré úsilí marné, proto to dočasné ohraničení. Též bych vás chtěla ujistit, že do země nejsou zatlučena prkna, nýbrž vyšší kolíky. Ano, nejsou zcela rovné, ale vybočují směrem do zeleně, nikoliv do vozovky. A ohraničení zcela jistě nepřesahuje „zelenou“ plochu. Stojí-li auta mimo vyhrazená stání není ani tak problém ohraničení, neboť na zeleni se stejně stát nesmí. Škoda, že jste se u nás nezastavil, toto všechno bych vám ochotně vysvětlila napřímo. Tak to zkuste alespoň s těmi sousedy se sutí.
Mějte se pěkně, Kristina Reist

 

Téma: Zabraní obecního pozemku

8.6.2023, 13:13

Autor: Petr

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli dům v ulici 5. května 357/5 má povolené zabraní obecního pozemku? Je ohraničen už asi 3 měsíce a když chci ulicí projíždět tak není často ani možnost protože auta stojí od ohraničení daleko aby bylo možné otevřít dveře protože paní tam má natažený provázek a lidé nemohou tedy z auta vystoupit na trávník. Bydlím v ulici Lipová a asi před měsícem jsem viděl jak pravděpodobně kvůli ohraničení co paní udělala (prkna zatlučené do země byli vyhnuté do vozovky) nemohli normálně projíždět vozidla a jedno vozidlo které je zaparkované na vyhrazeném místě což je štěrk tak bylo poškozeno protože projíždějíc vozidlo do něj narazilo. V ulici Lipová máme stejný problém kde dochází k poškození vozidel protože místní sousedé pravděpodobně na obecní pozemek vložili obrovské kameny a ostatní auta nestojí na krajnici ale velice často třeba i metr od krajnice a průjezd tedy občasně není vůbec možný a řidič musí couvat a celý blok object. Budou zabrané pozemky označeny tak aby bylo možné přímo jít za majitelem pozemku a zeptat se ho proč dělá nepořádek? V ulici 5. května již asi 6 měsíců leží suť z domu 358/7 která braní volnému průjezdu ulicí Lipová! Tuto suť už někteří obyvatelé kteří projíždí k domům sami museli posouvat protože v počátku nebylo možné projíždět jelikož cihly leželi v silnici a místní Asijská rodina se tváří že suť má uklidit město když leží na jejich pozemku.

Odpověď: Daniela Javorčeková, 29.6.2023, 15:07

Dobrý den, hraničení zeleného pruhu bylo projednáno na městě s kolegyní, která má na starosti životní prostředí. V tomto případě se nejedná o zábor, ale o ochranu zeleně před ničením a rozjížděním. Po loňské rekonstrukci chodníků došlo i k rekonstrukci zelených pásů, ovšem jejich ohraničení, které prováděla realizační firma i naše TS, bylo občany velmi brzy zlikvidováno. Přes veškeré prosby a upozornění řidiči stále vjížděli do upravených pruhů, takže vysetá tráva na mnoha místech vůbec nevzrostla a z upraveného povrchu zbyly rozježděné koleje. Jsme rádi, pokud si občané sami chrání zeleň ve své ulici, samozřejmě za předpokladu, že je to s námi jako s vlastníkem dohodnuté a nedochází k ohrožení silničního provozu. Což v případě nataženého provázku nedochází. 

Ohraničení zeleného pásu je dočasné řešení, až bude travní porost dostatečně zapojený, ohraničení bude možné odstranit. A domnívám se, že není ani důvod do zelených pásů "vystupovat z auta". Na to jsou tam plochy vjezdů.

 

Téma: Bustehrad nejhorsi vokoli

5.6.2023, 17:20

Autor: Eva

Tohle ze má být město co děláte pro lidi jen samé houpačky a tov Olivové opět když jim to stavíte skoro na zahradu nemusí nic kupovat za své peníze pingpong na tom se valí deti takové kraviny dáváte peníze udělejte náměstí lavičky ať z
autobusu vidí něco co stojí za rec a mi obyvatele jsme hrdina obec zatim
Je to hruza

 

Téma: schody

16.1.2023, 14:36

Autor: Formánková Hana

Dobrý den p. starostko.
Můj dotaz zní, jestli je pro letošní rok naplánovaná oprava schodů z Husové ulice dolů
ke studánce, které jsou doopravdy v žalostném stavu. Je možná s podivem, že si tam ještě
nikdo nevyvrknul nebo nezlomil nohu. Zatím jsem nikde nečetla , že by se o této opravě
v nejbližší době uvažovalo, ačkoliv tak před 5 lety už na tento špatný stav
někdo upozorňoval. Doufám, že pro všechny kdo tam chodí, budete mít dobrou zprávu.
S pozdravem
Formánková

Odpověď: Daniela Javorčeková, 16.1.2023, 14:47

Vážená paní Formánková,

asi Vás nepotěším, ale zatím s touto opravou počítáno není. V Buštěhradě jsou i jiné schody ve špatném stavu, a některé jsou i v horším. Konkrétně tyto se tuším opravovaly za pana starosty Nového, což není tak dávno. Můžeme opravu nechat nacenit, ale určitě to nebude letos. Věcí k opravě je tu mnoho a finanční prostředky omezené.

Děkuji za pochopení.

 

Téma: Chybějící odpadkové koše

2.1.2023, 09:30

Autor: Marcela Mikšovicová

Vážená paní starostko v prvé řadě bych Vám chtěla popřát v Novém roce hodně štěstí ,zdraví a spokojenosti ale teď proč píši chtěla bych se zeptat zda budou nahrazeny odpadkové koše v Lípové ulici které byly v důsledku odstranění elektrických sloupů odneseny opravdu velice chybí děkuji Marcela Mikšovicová

Odpověď: Daniela Javorčeková, 3.1.2023, 09:54

Dobrý den,

staré zelené koše, které byly na sloupech, byly na vyhození. Teď se budou objednávat nové, jakmile je dostaneme, do Lípovky se doplní.

 

Téma: obchod

5.10.2022, 09:05

Autor: JitkaMo

děkuji za komplexní info :-))Jitka Moravcová

 

Začátek | Starší » | Konec