Diskusní fórum » Starostka odpovídá

Neděle 4.12.2022

 

Diskuse - starostka odpovídá

Vložit vzkaz/dotaz

E-mailová adresa se na webu nezobrazí, slouží nám pouze jako kontaktní.
Své sdělení můžete doplnit o max. 2 fotografie ve formátu JPG, s maximální velikostí 2MB.Ochrana proti spamuZačátek | Starší » | Konec

Téma: obchod

5.10.2022, 09:05

Autor: JitkaMo

děkuji za komplexní info :-))Jitka Moravcová

 

Téma: Obchod

5.10.2022, 08:18

Autor: JitkaMo

Dobrý den, dočetla jsem se, že se bude na poli k Lidicím stavět dalších 15 domů(pominu fakt, že pokud nebudou už žádná pole nebudeme mít co jíst) ,ale když už je nás zde tolik (že nestačí kapacita čističek, školek a škol)a stejně stále přibýváme, nedozrál už čas mít zde také nějaký pořádný obchod? Bydlím zde přes 30 let a opravdu ráda bych se dočkala doby, kdy bude možnost si jít někam koupit jen tak třeba čerstvé ovoce , zeleninu atd za rozumné ceny, aniž by se muselo někam jet a tahat tašky a nekoukat na naštvaný obličej vietn.prodavačky v obchodě a pokud si nejdete 3x do týdne pro „ vánoční nákup „ být rád, že člověk nedostane facku – už tam nechodím a nebo zase je na pováženou čerstvost a ceny v COOP .Jsme královské město a nemáme ani jeden pořádný obchod , jen závidím kamarádovi z Unhoště (též královské město ) ti mají dokonce 2 obchody Penny a Lidl , další Lidl se má stavět jen pro osadu „Na Cikánce „ městská část Kladno-Švermov… a tady pořád nic . Facebook nemám a ani nechci, tak to bohužel asi bude číst jen malé procento obyvatel Buštěhradu , ale nebylo by možná od věci o tom napsat třeba do Zpravodaje, zda by lidé chtěli nějaký obchod , škoda, že se při volbách třeba neudělalo současně referendum. Děkuji JM

Odpověď: Daniela Javorčeková, 5.10.2022, 08:37

Vážená paní JM, 

obchod není otázka referenda. Je to otázka zájmu ze strany řetězců, který se odvíjí od hustoty jejich sítě a také od toho, zda jsou ve městě nějaké vhodné, dostatečně rozsáhlé pozemky určené pro tento typ výstavby. Snad Vás potěším, když napíšu, že se plánuje výstavba Lidlu u kruhového objezdu před Kladnem (ne u vodojemu, ale až u toho dalšího kruháče), a dále výstavba obchodního centra vedle benzínky u Stehelčevsi, kde bude zřejmě Billa, McDonald a další obchody. Nicméně přímo v centru města na takovou výstavbu pozemky nemáme, a také je potřeba pamatovat na to, že by se pak neuživily malé krámky ve městě, což rozhodně nechceme, byla by to škoda. Ohledně těch 15ti RD - ty nestaví město, ale majitelé pozemků, pozemky jsou určeny pro bydlení. Takže celkem nemá cenu spekulovat, že tam mají stavět něco jiného. 

P.S. Ještě k tomu královskému městu - sice v roce 1497 král Vladislav Jagellonský povýšil Buckov na město, ale královské město nejsme, protože jsme nepatřili králi, ale Libštejnským z Kolovrat a Vartneberkům :-)

 

Téma: Cedule s názvem ulice

25.9.2022, 19:57

Autor: Alena Horáčková

Dobrý večer paní starostko, rada bych se zeptala, jak to vypadá s tou ceduli s názvem naší ulice "U Schodů". Před pár lety, když jsem vám psala, jste odpověděla, že to není problém, ale cedule stále chybí. Moc vás prosím, nešlo by to zařídit? Často naší ulici hledá kurýr ci návštěva a moc by jim to usnadnil hledání. Předem děkuji. Přeji hezký večer.

Odpověď: Daniela Javorčeková, 26.9.2022, 16:55

Dobrý den,

naše TS nějaké cedule už nechávaly vyrobit a instalovaly, ověřím, jestli mají i "U Schodů" (a jestli ne, tak to zaurguji).

 

Téma: Volby

21.9.2022, 09:42

Autor: Ing. Jiří Hadrava

Paní starostko, jste podporovatelkou pandemického zákona a vládních nařízení. Jste pro vystoupení ČR z z Evropské unie?

Odpověď: Daniela Javorčeková, 21.9.2022, 09:44

Pane inženýre, rozhodně nejsem pro vystoupení ČR z EU. Domnívám se naopak, že členství v EU je pro naši republiku pozitivní a velmi důležité.
 

Téma: Stromy podél cyklostezky

17.9.2022, 14:42

Autor: Lenka Formannová

Vážená paní starostko,
nebylo by možné pokácet staré stromy podél cyklostezky do Lidic. Ze stromů zbyly jen kmeny. Je otázkou času kdy spadnou buď na cyklostezku nebo na silnici. Také to vypadá hrozně.
Děkuji

Odpověď: Daniela Javorčeková, 19.9.2022, 08:29

Vážená paní Formannová,

stromy podél cyklostezky nejsou v majetku města, ale Středočeského kraje, neboť pozemky patří KSÚS. Již delší dobu se snažíme KSÚS přimět, aby s nimi něco udělali. Teď už se to snad podaří, protože nedávno se jeden strom zlomil a poškodil nám přístřešek na kola, takže KSÚS snad už začala konat a celé to prořežou, doufám, že ještě letos.

 

Téma: Sekáči

20.6.2021, 18:41

Autor: Jirka Penc

Dík za odpověď cha cha

 

Téma: Verejne osvetleni

17.6.2021, 13:32

Autor: Dagmar Rezešová

Dobry den pani starostko,
Chtela jsem se informovat proc v noci v Oresine nesviti verejne osvetleni. A to jak na ulici kde parkuji auta, tak v "parku" na louce. Pozoruji to jiz nekolik tydnu, nektere noci sice osvetleni sviti, velice často ne. V posledni dobe nesviti vubec a az do rana je všude tma. Jedna se o zamer, nebo poruchu?
Dekuji,
S pozdravem
D.Rezešová

Odpověď: Daniela Javorčeková, 23.6.2021, 16:32

Dobrý den,

veřejné osvětlení na Ořešíně už TS opravovaly několikrát, naposledy den po Vašem příspěvku. Doufejme, že už konečně přišli na to, co tomu je. Také nás netěší, když to nesvítí (snad nás nepodezíráte z toho, že by to byl záměr!).

 

Téma: Sekáči

15.6.2021, 14:13

Autor: Jirka Penc

Kdy už se konečně dostanou sekáči do Sadová ulice 224 sekanáme si se sousedy ale Ts už jí dvakrát minuli to není fér

 

Téma: buštěhradský hřbitov

3.6.2021, 08:54

Autor: Hana Formánková

Vážená paní starostko,

nevím jestli na našem hřbitově máte někoho blízkého, nebo tam někdy zavítáte. Slovo katastrofa, je slabé slovo. Myslím, že ti kdo tam odpočívají by si zasloužili od nás trochu úcty, nebot pro město určitě také něco znamenali a ted se jim takto odvděčujeme.
Chápu technické služby, že k tomuto místo mají možná trochu averzi, protože sekat mezi hroby, není žádný med, zvlášť když tam lidé nechávají sklenice a různé věci.
Ale v minulosti tady bylo zvykem, že se o hřbitov někdo staral a vypadalo to tam rozhodně
důstojněji než nyní.
Snad město není na tom finančně tak strašně špatně, aby se nenašly nějaké finanční prostředky a zaplatilo někomu, kdo by se o to staral.
Myslím, že nejsem jediná kdo tento žalostný stav vidí.

S pozdravem

Formánková

Odpověď: Daniela Javorčeková, 3.6.2021, 09:03

Paní Formánková, 

věřte, že stav našeho hřbitova znám velmi dobře. Ohledně trávy - naše TS bohužel nestíhají, máme málo lidí, a tráva po deštích roste jako divá, při tom máme po městě 11 hektarů zeleně, nemohou to stihnout posekat vše najednou (dřív jsme měli přes Úřad práce třeba 10 lidí, teď ani jednoho). Na hřbitov už se chystají. Od té doby, co se o hřbitov stará paní Hanáková Holeyšovská, se myslím děje mnoho pozitivních změn, jen to bude chvíli trvat, hřbitov potřebuje opravy dlouhodobě (nevím, zda jste si všimla, že jsme alespoň v minulých letech opravili zeď, brány, a udělali nový přívod vody).

Děkuji za pochopení.

 

Téma: Potravinová pomoc

15.10.2020, 21:12

Autor: Adam Novotný

Vážená paní starostko,
dnes jsem v médiích zaznamenal zprávu, že potravinovým bankám dochází jídlo a samoživitelkám a seniorům hrozí hlad. Žádám Vás tímto, abyste neprodleně kontaktovala paní senátorku Šípovou, které má s potravinovou pomocí našim občanům již zkušenost po první vlně. Udělal jsem si průzkum mezi občany našeho města a většina si myslí, že byste tak měla učinit a to zejména proto, že jste omezili úřední hodiny, tudíž zbylý čas můžete napsat mail paní senátorce. Myslím, si že je to milionkrát lepší, než nic nedělat.
Děkuji!

 

Začátek | Starší » | Konec